OVALINE. PUROL JONGENS Een üalluias Timmerman. Een Dekwame stikster en tuiee omboeksters - n een nette Winkel juffrouw. Filiaal H. UAB DER IIELOEI n CO. in vraagt Notaris Canters Gevraagd: DAGMEISJE. (GEVRAAGD Notaris Middelkoop fsubliak vsrkoopQti Notaris Middelkoop verko&pen van Columbus Oe Rooij-Bourgonjen. Kachel poetsen Neem Ruwe Handen INGEZONDEN STUKKEN. (Btuien verantwoordelijkheid der Red.) ™it^'raken" kantongÊrScht""™" ONDERTROUWD Joh. C. van der Schans en Goverdina Colijn. HuwelijksvoUrekking O. V. 7 November a.s, Sprang, 24 October 1929 DE RUIJTER'MOONEN Mr. v, CooShstraat, boven de 14 jaar. Hoog loon. Gevraagd Aanmelding Stationsstr Bouw werk v. d. BOOMGAARD of bij v d. VEN, Aannemer te Kaats heuvel, Teiefoonstr. 457. EEN NET Brieven onder No. der advert, a. h. Bureau v. d. blad. 43458 zoeken werk voor na fabriekslljd. 43461 Brieven a.an het Bureau v. d. blad onder No. der advertentie. Zich aan te melden KAATSHEUVEL, Hoofdstr. te Drunen, bericht, dat het ten verzoeke van den Heer MARTiNUS VISSERS te Drunen in veiling staande bouwland en heide is ingezet ais volgt KOOP 1 (Massa perceelen A, B en C) op Perceel A op Perceel B op Perceel C op KOOP 2 op KOOP 3 op KOOP 4 op KOOP 5 op f 3800.- „1375.- 1200.— „1350.- 1300.- 1400.— 25. 35. De toeslag heelt plaats ten herberge van den Heer MART. VISSERS te Drunen op 7 Nov. 1929, des avonds 6 uur. 43462 te Capeile, zal op Maandag 28 October a.s., des v.m. om 10 uur ten verzoeke en ten huize van den HeerJOH NOUWENS te Waspik, om contant geld 43472 Kasten, stoelen, tafels, klok ken, lampen, spiegels, karpet, matten, schilderijen, kachels, serviesgoed,pottenen pannen kopeien kan, waschkuip en -stoel, waschfornuis, krui wagen, transportfiets enz. te Capelie, zal op Vrijdag 1 November a.s.. des avonds om 7 uur ten herberge van L. F. VAN DONGEN te Capeile, ten verzoeke van den Heer v. Suylekom aldaar, in het openbaar 43473 Een perceel mangelwortels en een perceel knolrapen, benevens de bladeren van vijf perceelen bieten, alles wassende en liggende op het poldertje aan het Sasieder perceel is ongeveer roeden groot. 110 f/s maar een weet, Dat de allerbeste kwal/fe/?, W 5mtDdonmond Grossier voor Waalwijk en Omstreken den gewonen Dienst dienen te leveren. Afgezien van deze gevaarlijke, de bedrij ven zwaar belastende tactiek, hopen wij in ons verder betoog de gelegenheid te hebben, U aan te toonen, dat de Begroo ting toch sluitend te maken is, zonder dat de bedrijven daarvoor, naar onze meening, te, zwaar worden belast. Wij stllen U daarom voor om in den vervolge de winsten uit de Bedrijven, nadat behoorlijke afschrijvingen heb ben plaats gehad, als volgt te bestfeden: 70% voor het bedrijf en voor eventu- eele tariefverlaging en 30% om de ge wone Begrooting sluitend te maken. Bedrijf sbegrootingen. Met het invoeren van een begrooting der Gemeentebedrijven kunnen wij ons geheel vereenigen. Dit zal ongetwijfeld de overzichtelijkheid in de toekomst be vorderen, ofschoon op het oogenblik vergelijking met vorige jaren daardoor wordt verzwaard. Reeds sedert langen tijd is ons geble ken, dat de straatweg Baardwijksche Steeg in een zeer slechten toestand ver keert en niet beantwoordt aan eischen welke door het huidige verkeer aan een verkeersweg worden gesteld. Het zal U bekend zijn, dat deze straat, welke vroeger fn hoofdzaak dienst deed voor landbouwers om naar hunne lan derijen te gaan, den laatsten tijd voor deze plaats een verkeersweg van eenige beteekenis is geworden. Vele auto's en andere voertuigen, wel ke van Tilburg, Loon-op-Zand en Kaats heuvel komende, de route verder door moeten nemen naar Drunen en naar Oostelijke plaatsen, passeeren niet de Grootestraat, doch vervolgen hun weg langs Parallelweg en Baardwijksche Steeg. Nu is het ons bekend, dat deze weg niet van de gemeente is, doch van den Baardwijkschen polder, die mede voor het onderhoud heeft te zorgen. Gezien echter het feit, dat deze straatweg ge leidelijk een geheel andere bestemming heeft gekregen en meer gerekend moet worden onder de verkeerswegen van beteekenis in deze gemeente, dringt bij ons de vraag naar voren, of het niet mo gelijk en wenschelijk zou zijn, dat deze weg van het Polderbestuur werd over genomen. Wij zouden dus, om ons van een beter onderhouden straatweg te verzekeren, in overweging willen geven, bij dit Pol derbestuur in deze richting stappen te doen. Gasbedrijf. Door een der leden van den Raad is indertijd gevraagd om enkele lantaarns bij te plaatsen op Zomer- en Winterdijk. Overweging hiervan is toegezegd, kun nen B. en W. iets naders melden om trent het resultaat van die overweging? Met het niet wijzigen van de tarieven voor gaslevering kan de Commissie zich wel vereenigen, omdat dit nieuw inge richte bedrijf zich nog eerst moet con- solideeren en wij dus daaraan geen gel den zouden willen onttrekken. Electriciteit. Met de verlaging van het electriciteits- tarief voor kleinkrachtbedrjjf zijn wij het geheel eens. Wij meenen echter, ge zien de gunstige bedrijfsuitkomsten van het electriciteisbedrijf 'over de laatste jaren over 1928 werd de geraamde winst met pl.m. 82% van dat bedrag overtroffen en was dus pl.m. het dubbele van d raming) te moeten voorstellen hier iets verder te gaan en een gedeelte van de winst te gebruiken voor tarief verlaging over de geheele linie en wel verlaging van alle tarieven met 2 cent, zoodat ook voor het kleinkrachtbedrjjf de verlaging nog 1 cènt meer zal bedra gen als door uw college voorgesteld. Dit zou pl.m. 7000.kosten, zoodat van de winst v. dit bedrijf nog plm. 5776.76 zou overblijven, welk overschot in over eenstemming met ons hierboven gedaan voorstel zou dienen te worden verdeeld tusschen het bedrijf en de Begrooting, in dier voege, dat 30% der totaal winst in de gewone Begrooting komt. Hef is onze Commissie bekend, dat de bewoners van v.m. Baardwijk den Raad dezer gemeente zeer dankbaar waren, toen eindelijk het besluit genomen werd tot het leggen van een trottoir, waar door in een langgevoelde behoefte zou worden voorzien. Zij waren echter zeer teleurgesteld toen bij het tot standkomen van dit trottoir een toestand geschapen werd, die onhoudbaar zou blijken te zijn. Door de verplichtingen die bjj het leggen van het trottoir van hooger hand 'werden opgelegd om n.l. te zorgen, dat de straat (Provinciale weg) zou beant woorden aan de daarvoor gestelde bepa lingen, werd men gedwongen om het opgemaakte plan te herzien en de trot toir aanzienlijk smaller te maken. Deze inkrimping was zoodanig, dat op verschillende plaatsen 't trottoir slechts H M. of nog minder breed werd. Deze teleurstelling zou wel te overkomen zijn geweest, ware het niet, dat het boven- grondsche electrische net, waarvan de masten over geheel de lengte van het trottoir zijn geplaatst aan het verkeer steeds onoverkomenlijke moeilijkheden bezorgen. Vooral des avonds is het geen ontspanning een wandeling door v.m. Baardwijk te maken, daar men dan het gevaar loopt, in aanraking te komen met deze hinderlijke palen. Wjj zouden U op grond van boven vermelde bezwaren willen voorstellen, reeds thans in de Begrooting een herzie ning hiervan te willen opnemen en dit net ondergrondsch te maken. Waterleidingbedrijf. Met uw voorstellen om het verplichte minimum waterverbruik op 15 M3. per p maanden terug te brengen, gaat onze kommissie accoord. Zij meent hier de aandacht van uw College te moeten ves- °P het vermorsen van water, dat lijkbaar geschiedt door abonnementen, me, als men de cijfers in de Bedrijfsbe- grootmg critisch beschouwt, veel meer vater gebruiken, dan ze in een normaal uishouden van dien omvang nuttig ge- u1 d kunnen. Dit brengt een groote ,iJSr ng en groot verlies voor het be drijf met zich, Bij de Commissie is de vraag gerezen of hierop niet betere controle gewenscht en mogelijk is. Aan de hand van ons ten dienste staande gegevens, hebben wij 'n berekening gemaakt en achten wij een spoedige herziening zeer noodzakelijk. De resultaten van het waterleidingbe drijf brengen er onze Commissie toe U voor te stellen de waterprijs met 2 cent te willen verlagen, waarvoor pl.m. 1/3 van de winst noodig zal zijn (pl.m. 1700.en de rest der winst weder om te verdeelen tusschen bedrijf en be grooting, zoodat 30% der totaalwinst in de begrooting komt. i Hgpotheekbank\ Erkennende het nut van deze instel ling, meent de Commissie toch te moe ten waarschuwen tegen het geven van te hooge hypotheken op huizen, die ge bouwd worden in afgelegen gedeelten van de gemeente. Dan nog enkele algemeene opmerkin gen alvorens de Begrooting nader te be zien. Het is de Commissie opgevallen, dat de kindertoeslag voor de ambtena ren percentsgewijze berekend is en voor de arbeiders een bedrag per week is aangenomen en dat zulks ook doorge- J voerd is voor de politie. Hoewel dit blijkbaar in overeenstem ming is met de wijze, waarop de Provin cie deze zaak regelt, kan onze Commis sie zich daarmede niet vereenigen. Zij ziet daarin een zekere onbillijkheid te genover het lagere personeel, die niet duidelijk naar voren komt, omdat voor de eene categorie de toeslag in aan gegeven wordt en voor de andere een bedrag genomen wordt, dat bij uitreke ning steeds lager is dan 5%. De Com missie voelt meer voor de Rijksregeling die aan alle ambtenaren en ook aan ar beiders percentsgewijze dezelfde (3%) kindertoeslag geeft. Zij stelt mitsdien voor, om allen in Gemeentedienst een kindertoeslag te verleenen van 5% (vanaf het 3e kind). Deze maatregel brengt geen groote kos ten mede, maar neemt een bestaande grief weg. BEGROOTING 1930. Komende na deze algemeene beschouwingen tot de Begrooting zelf, willen wij bij enkele artikelen nog die opmerkingen maken en die voorstellen doen, die ons noodigj voorkomen: Vroegere Diensten. Post I. Wij stellen U voor in overeenstemming met onze algemeene beschouwingen deze post van 12735,22 te brengen op 8395.26*. Algemeen Beheer. Post 54. Wij stellen U voor om dezelfde reden als boven deze post van 12735.22 terug te bren gen tot 8395.26*. Volksgezondheid. Post 90. 1927 1928 1929 1930' Aandeel, in batig slot keuringsdienst Vleesch- keuringswet, Waalwijk 1979,44 2785,90 beide pro memorie. Er is alle reden om aan te nemen, dat deze post ook in 1930 een batig saldo zal opleveren, dus dient hier toch een bedrag zij het b.v. 1900. te worden geraamd. Door dat niet te ramen wordt het overschot verhoogd met pl.m. 1900.(vei lig geschat). WTij stellen dus voor het pro-memorie te ver vangen door 1900. Post 118. Had in verband met opbrengst 1926, 1927 en *1928 veilig op 11500.kunnen worden geraamd. Wij stellen dan ook voor dien post tC! brengen op 11500. Nijverheidsonderwijs. Post 237 (en 235). Het komt onze Commissie ge wenscht voor de aandacht van Uw college te vragen voor het volgende. Reeds jarenlang bestaat in onze Gemeente be hoefte aan goed nijverheidsonderwijs, ook voor andere vakken dan schoenmaken, welk onderwijs door de ingezetenen van deze Gemeente gehaald moet worden in 's Bosch en Tilburg, daarop slaat ongetwijfeld de toenemende subsidie door U ge- raamdj op 1700.Zou het nu geen aanbeveling verdienen om te probeeren in onze Gemeente een Ambachtsschool te krijgen, waarvan dan de be staande Teekenschool een onderdeel zou dienen uit te maken, temeer waar de bestaande Teekenschool toch binnen afzienbaren tijd uitgebreid zoo niet vernieuwd zal moeten worden. Een Ambachts school zou bovendien door het afleveren van goed onderlegde krachten mede kunnen werken aan het bevorderen van de vestiging van andere in dustrieën in onze Gemeente. Zijn wij goed inge licht, dan zouden in Raamsdonk ook plannen be staan in deze richting, mochten die met succes bekroond worden, dan zou Waalwijk menschelij- kerwijs gesproken nooit meer in aanmerking ko men als plaats voor de vestiging van een am- bachtsschool en toch behoeft 't geen betoog, dat in deze streken Waalwijk (de zetel der Kamer van Koophandel voor deze streek) de meest aangewe zen plaats is om ^en dergelijke school te vestigen, die dan naast de scholen in Tilburg en 's-Bosch zeer zeker op haar plaats zou zijn. Kan in deze richting door Uw College iets gedaan worden, dan zouden wij dat zeër toejuichen en U willen ver- zoeken deze zaak metj bekwamen spoed te behar tigen. j Belastingen. Post 303. De Commissie constateert met genoe gen, dat deze jarenlang veel te hooge post wordt teruggebracht op 15000.zij is daarvoor wel dankbaar, maar nietj voldaan. Zij meent, dat, ge zien de werkelijke uitgaven onder dit hoofd in vorige jaren dit bedrag, om zeer veilig te gaan, nog verder verlaagd kan worden met 3000.— en dus gebracht dient te worden op 12000.—, hetgeen zij mitsdien voorstelt. Post 305b. Hier wordt als opbrengst van de laatste 4 maanden van het belastingjaar 1929 1930 geraamd 56106.Het jaar 1928 was voor onze plaatselijke industrie alleszins gunstig, blij kens het verslag van de Kamer van Koophandel niet minder gunstig dan 1927. Na verlaging van den factor tot 3,1 en invoering van den progres sieven kinderaftrek mogen we derhalve een belas tingopbrengst verwachten van 181.600.— (op brengst 1928—1929) 10000.— is 171000.—. In de rekening 1928 wordt hiervan verantwoord 96.750.—, zoodat er voor de 4 in 1930 vallende maanden pl.m. 74.850.— overblijft. Het cijfer 56.106. kunnen wij derhalve gevoegelijk met 18.750.— verhoogen, zoodat onze Commissie U dan ook voorstelt deze post van 56.106.— te brengen op 74.850. Hiertegen zou kunnen aangevoerd worden, dat dit bedrag dan niet meer is 1/3 van de geraamde opbrengst, welk bezwaar o.i. niet opweegt tegen het feit, dat het bedrag in de begrooting gebracht, dan de werkelijkheid zeer nabij komt. Het bren gen van het grootere, juistere bedrag van 74.850 onder 305b komt, o.i. bovendien overeen met Art. 9 der Rekeningsvoorschriften 1924, waarin staat: "b post is verschil tusschen 2/3 (der raming) en totaal werkelijke opbrengst." Met het getal 74850 handelen wij bovendien zooveel mogelijk naar dit voorschrift. Electriciteitsbedryf. Post 312 e. In overeenstemming met onze voor stellen in de Algemeene Beschouwingen stellen wij dus voor deze post met 7000.te verlagen en te brengen op 5776.76. Post 315 b. Wij stellen om dezelfde redenen voor op deze post 1943.73 te plaatsen. Door deze bei de maatregelen, wordt het batig saldo van Hoofd stuk XIII met 8943.73 verminderd en gebracht op 5833.03. Gasbedrijf. Post 321 b. Hierop stellen wij voor te plaatsen 70 pCt. der winst dus 5786.15. Hierdoor wordt het batig slot van dit hoofd verminderd met dit bedrag en gebracht op 3979,78. W aterleidinfbedrü f Post 334 e. Wij stellen voor deze post te ver minderen met 1700.voor tariefverlaging en te brengen op 3485.07. Post 337 b stellen wij voor te brengen op 1929.55. Door deze beide maatregelen wordt het batig saldo van het waterleidingbedrijf vermin derd met 3629.55 en gebracht op 3055.52. Onvoorziene Uitgaven. Om de Begrooting sluitend te maken stellen wij voor deze post met 5790.57 te verhoogen en te brengen op 24217,37. Samenvattende zouden de volgende wijzigingen in de Begrooting het gevolg zijn van onze voor stellen. Inkomsten. Post. 1. 90 118 305b 312e 334e daar het, zonder ook maar in het minst dogmatisch te zijn, voor iedereen toe gankelijk is, en bij het kiezen van leer krachten uitsluitend gelet wordt op per sonen en capaciteiten, zonder godsdien stige gezindte in aanmerking te bren gen. U beleefd dankend, mijnheer de Re dacteur, voor de verleende plaatsruimte, LEON HARTOG, Secr. v.' h. Nutsdepart. Langstraat. Vermeerdering. Vermindering. 4339,95} 1900.— 500.— f 18750.— 7000.- t 1700.- I 21150.- f 13039.95} f 8110.04}. Uitgaven. Post. 54 303 315b 321b 337b 364 Vermeerdering. 1943.73 t 5786.15 1929.55 t 5790.57 Vermindering. 1 4339,95} 3000.— 15450.- f 7339.95} t 8110.04}. Deze cijfers duidelijker groepeerende blijkt uit onze voorstaande beschouwingen, dat de ontvang sten naar ons oordeel hooger dienen te worden geraamd 21150, terwijl de uitgaven wegens kwade posten te hoog zijn geschat 3000.— zoodat beschikbaar komt f 24150. aan welk bedrag wij de volgende bestemming wenschen te geven. Ie. voor verlaging der tarieven van electrici teit en waterleiding wordt besteed 8700. 2e. voor versterking van gas-, electriciteit- en waterleidingbedrijf wordt in de reservekas dezer bedrijven teruggestort 9659,43. 3e. het restant wordt voor onvoorziene uitgaven gereserveerd, zoodat het daarvoor uitgetrokken be drag van 18426,80 door ons hooger wordt ge raamd 5790.57. Totaal als boven 24150. De beoordeeling der aangevraagde subsidies laat onze Commissie, na kennisname, gaarne aan den Raad over. De Commissie tot nazien der Begrooting: 1930. Mijnheer de Redacteur. Onder de plaatselijke berichten in uw blad van Woensdag j.l. las ik een bericht door U opgenomen over eene alhier te stichten Lagere Nutsschool. Dit plan, mijnheer de Redacteur, schijnt U niet bijster aan te staan, gezien den toon, waarin het gesteld is. Ik zou dit opma ken uit de manier, waarop U „de pers" erbij haalt. Vervolgens Uw zorg voor liet Openbaar Onderwijs. Ligt U dat zoo na aan het hart? En dan het vermoeden van een minder mooie drijfveer, die U achter het plan zoekt. Uw heele bericht ademt volgens mijne meening: overdrij ving. Indien U ook maar iets zoudt weten of willen weten van de doelstelling van „het Nut", dan zoudt U de artikelen 1 en 2 der Nutswet kennen. De Maatschap pij tot Nut van het. Algemeen schrijft se dert hare oprichting in 1784 de bedoel de artikelen als volgt: „Art. 1. Het doel der Maatschappij is: naar de beginselen van den christelijken godsdienst, algemeen volksgeluk te be vorderen. Te dien einde tracht zij mede te werken tot verbetering van den ver standelijken, zedelijken en maatschap- pelijken toestand van het volk, bepaal delijk door invloed te oefenen op de op voeding en het onderwijs, de veredeling van volksbegrippen en de verheffing zoowel van het arbeidsvermogen als van den levensstandaard. „Art. 2. De Maatschappij streeft naar de bereiking van haar doel, onafhanke lijk van eenige kerkelijke of staatkundi ge partij." Daaruit blijkt toch duidelijk genoeg, voor allen die het weten willen, hoe de zorg voor goed onderwijs haar oudste en eerste werk is. Informeert U eens hoeveel prima Nuts- scholen er in ons land waren reeds lang voor de gelijkstelling van het Openbaar en Bijzonder Onderwijs, en op plaatsen, waar zulks nuttig en noodig wordt ge acht, wordt met stichting voortgegaan, in tegenstelling tot de tallooze uit de ge lijkstelling geboren bijzondere scholen, die er dikwijls slechts komen, ja waarom? Naar aanleiding dat men thans hier een goede Openbare School zou gaan sloopen en de Gemeente op groote kos ten jagen, een vraag. Was, ongeveer 10 jaar geleden, de Openbare School, met tal van R.K. On derwijzers, waar de school in overgroo- te meerderheid bezocht werd door kin deren van R.K. gezindte, dan ook niet goed genoeg? Werd die toen niet uit elkaar gehaald, waarbij noch op het be lang der Gemeente, noch op dat der overblijvende leerlingen gelet werd? Geeft U mij daar eens antwoord op. En nu nog dit. Zeker de meeste Nuts- bestuurders zijn groote voorstanders van Openbaar Onderwijs. Ook staan noch 't Nutsbestuur hier ter plaatse, noch het Hoofdbestuur, vijandig tegenover eenige godsdienstige gezindte, en beschouwen zij allen het Nutsonderwijs als openbaar, Over den aanvang van 't Ingezonden Stuk van den heer Hartog kunnen we rustig heengaan. Wij zullen zoo vrij zijn onze meening te hifi ven zeggen, over zaken die volgens onze -opinie daar voor in aanmerking komen, ook al staan ze ons niet hijster aan. We hebben toch duidelijk gezegd waarom zulks ons niet aanstaat. Onze zorg voor 't openbaar onderwijs staat er als zoo danig geheel buiten. Wij hadden 't juist over 't opvallende feit, dat de grootste voorstanders der openbare school, thans, nu ze hier een .goede neu trale openbare school hebben, een Nutsschool, die dan toch 't zelfde zal moeten worden, er naast willen gaan plaatsen. En dat die heeren, die altijd den mond zoo vol hebben over 't plukken uit de staatsruif door de rechtschen, thans 't zelfde gaan doen, of, erger, daar ze steeds beweerd hebben, dat de openbare school het ideaal is, dus ook volgens hun princiepen deze bijzondere neutrale school overbodig moet zijn. (Zie art. 2 hierboven). Hiermee is ook de vraag van inzender beant woord over 't stichten der R. K. School 10 jaar geleden, omdat ook de katholieken toen een school wenschten naar hun princiep, die de heeren hier thans al hebben. Wij weten dat 't Nut het stichten van scholen voorschrijft, maar toch zeker niet als de toestand is zooals hier, waar men de echte „Volksschool" heeft. Eigenaardig is 't voorts, dat men dat nu pas is gaan inzien na de laatste benoeming, zegt dat niets en schuilt hier niet een addertje achter? Dat er onder de Nutsleden velen over denken zooals wij, blijkt uit het verloop der belangrijke vergadering, waar deze beslissing werd genomen. Van de 70 leden waren er 18 tegenwoordig, daar van stemden 9 voor, 5 tegen en 4 blancoen uit het feit dat bij 't hoofdbestuur van 't Nut krach tig protest is aangeteekend en alle moeite gedaan wordt om te voorkomen dat goedkeuring en steun wordt verleend aad deze onnoodige, nuttelooze en verspillende krachtproef, al beschouwen één of meer bestuursleden het dan als hun levenswerk Waalwijk een bijzondere neutrale lagere Nutsschool te bezorgen en daardoor de openbare school, door henzelf eerst zoo gekoesterd, tot een onding te maken en de gemeente doelloos op zulke kosten te jagen! RED. WAALWIJK. Van 24 October 1929. J. B. te Kaatsheuvel, overtr. pol. ver- ord. 2 of 1 week tuchtschool. - A. v. d. H. te 's-Bosch, overtr. mot. en rijw. wet, 5 of 1 week tuchtschool. L. v. E. te Drunen, overtr. visscherijwet, 5 of 1 week tuchtschool. L. v. H. te Waalwijk, overtr. mot. en rijw. regit., i of 1 week tuchtschool. G. S. te alsv., overtr. veldpol., 3 of 1 week tuchtschool. P. v. d. P., h.vr. F. Y. te alsv., overtr. alsv., ƒ10 of 5 dagen. H. v. S. te Drunen en M. H. te Kaatsheu vel, overtr. alsv., ieder 5 of 3 dagen. M. V. te Veen, overtr. pol. verord., 3 of 2 dagen. E. d. T. te Waalwijk, overtr. mot. en rijw. wet, 2 x 2 of 2x2 dagen. H. K. te Dongen, overtr. alsv. 3 of 2 dagen. P. K. en A. d. D. te Waalwijk, H. v. d. B. te Heusden, S. V. te Dongen, J. v. d, S. te Sprang, J. P. en M. P. te Nieuwkuik, T. M. en G. G. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, ieder 5 of 3 dagen. J. S. te Waalwijk, D. V. en P. d. R. te Sprang, overtr. alsv., ieder 1 of 1 dag. E. G. te Waalwijk, over treding wapenwet, ƒ10 of 5 dagen. - A. J. d. T. te alsv., overtr. arbeidswet, 4 x 0.50 of 4 x 1 dag. C. M. te alsv., overtr. alsv., 5 of 3 dagen. J. M. te Kaatsheuvel, H. K. te Waalwijk en C. v. d. H. te Drunen, overtr. mot. en rijw. wet, ieder 3 of 2 dagen. C. S. te Was pik, overtr. alsv,. 5 of 3 dagen. H. B- te Vlijmen, overtr. veiligheidswet, 5 of 3 dagen. M. v. B. te Sprang-Capel- le, overtr. trekhondenwet, ƒ3 of 2 da gen. L. v. B. en J. K. te Waspik, over tr. prov. pol. regit., ieder 5 of 3 dagen. M. P. te Nieuwkuik en P. D. te Kaats heuvel, dronkenschap, ieder ƒ10 of 5 dagen, S. R. te Kaatsheuvel, overtr. pol. verord., 3 of 2 dagen. ADVERTENTIëN. Mef neusfe van den zalm J.BRUNO ÖRON/NÖEM.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 11