liinmii Waarom zoudt U Langer Lijden? Voor Uw Familie-feest COSTUUMSHUIS SCHIPPERS De Beurs-crisis te New-York. Verlies van 35 milliard dollar. Over de jongste beurskracht van Wallstreet wo'rdt thans de stand dei- verliezen bekend. Op het laagste punt bedroeg 't koers- j verlies 60 milliard dollar. Nadat de koersen wederom, waren opgeloopen, blijft tochj nog een verlies van circa 35 j milliard dollar over. De laatste week werden meer dan 43 j miliioen aandeelen omgezet. Duitsche expeditie vermist. De Duitsch3clie expeditie van dr. A. V. Ado Bassler. die in het midden van dit jaar vertrok en einde Novem ber weer in Europa zou terugkeeren, is volgens de laatste berichten spoor loos verdwenen. Ür. Baisler trok eerst dooi Peru en Bolivia en passeerde eeaige weken geleden de Bollviaanech—Argensijn- sche grens bij Qjiacahij bevond zich met de Terrr fiimexpeditie op weg naar den üran Cnaco. Sinds eenlge dagen is de etappedienst zon der eenig bericht van de expeditie. Reizigers, die uit den Ciran Cf.aco komen, berichten, dat een aantal Euro peanen, w.o. zich li den met vreemde instrumenten bevonden, door Indianen overvallen en gevangen genomen zijn. Daar dr. Bassler met zijn filmappa raten die streek heeft gepasseerd neemt men aan, dat deze mededeeling op zijn expeditie slaat. Kort ge eden is ook de Fransche onderzoeker Liiier in die streek zoek geraakt en men heeft nooit meer iets vernomen. Ook moeten de Indianen daar monniken, die ais zendelingen door dit gebied reisden, overvallen en met giftige pijlen gedood hebben. Zeer vele expedities zijn in den Qran Chaco ook wei „de groene hei" genaamd omgekomen, o.a. die van den Franschen vorscher Creveaux Het plan van dr. Blasser was in sa menwerking met de Terra Fiim A. G. een groote Indianenfiim op te nemen, waarvan het eerste gedeelte reeds naar Europa is afgezonden. Siameesche tweeling te Aken. In een ziekenhuis te Aken is een tweeling geboren, die aan het onder lijf is vastgegroeid en samen drie bee- nen heeft. Verzekerd wordt, dat de tweeling levensvatbaar is. Jaarlijks 43 miliioen dollar meer voor zijden kousen. Als gevolg van de korte—rokken- mode der dames is de zijden kousen productie jaarlijks met meer dan 43 mUUoen dollar toegenomen, volgens de berekening van da economische afdeelir.g der Universiteit van Pensyi- vania. Door een trein gegrepen. Zondagavond vond op het station Esbiy in de nabijheid van Merx een ernstig ongeluk plaats, dat vier per sonen het leven kostte, Een aantal reizigers van den trein uii Parijs was aan het station uitgestapt om over te slappen in een aansiuilenden trein. Op hetzelfde oogenbiik suisde de snel trein uit Parijs langs en een vrouw en drie kinderen werden door den trein gegrepen en op siag gedood. Twee andere personen werden zwaar gewond. Auto op een onbewaakten overweg gegrepen. Maandagmorgen omstreeks 9'/2 uur is de heer A S., die met zijn vracht auto den onbewaakten overweg aan den Kranenburgerweg passeerde, door den D—hein uit da richting Nijmegen gegrepen. De auto werd totaal ver splinterd, de heer S. werd op slag gedood. Het slachtoffer is ongeveer 50 jaar en laat een vrouw en één kind achter. Dit is hel 2de ongeval dat op dezen overweg in betrekkelijk korten tijd plaats greep. Bankdirecteur gearresteerd. De na de „krach" van de „Frank furter AHgemetne Versichernng A. Q," geviuchite directeur der Süd—West— Deu-sche Bank, Sauerbrey, is te Praag gearresteerd. S wordt o.a. ervan beschuldigd een bedrag van 630.000 Mark verduisterd te hebben Te Hasselt zijn twee jongens van 9 en 13 jaar aan een onbewaakten overweg door den trein doodgereden. De jongens waren geheel vermorzeld. Zondagmiddag is mevr. Lola Schröder—-Vorescu, de bekende para- chutiste uit een vliegtuig, bestuurd door den chei—piloot Roihe ge sprongen, toen de machine een hoogte van 2600 M. bereikt had. Zij landde nabij de politie—kazerne in Moeckden, na 5ll2 K M. tusschen de walken te zijn afgedreven. De landing had vlot plaats. Dat zij zoo ver afdreef is se verklaren door het lichte gewicht van de paraciiutiate, die slechts 97 pond weegt. Dit was de 90ste sprong van mevr. Schroder—Vorescu. Uit Rennes wordt gemeld, dat^ een gepensioneerd trein—beambte] tijdens een kaartavond plotseling een? revolver voor den dag haalde en en daarmede als een wilde in het rond begon te schieten. Zijn vrouw werd $oor een kogel midden in het voor hoofd getroffen en viel onmiddellijk leyenloos neer. De beide dochters van den waanzinnige kregen schoten in den rug en de borst. In ernstigen toe stand zijn zij naar het ziekenhuis ge bracht. L>e man werd metgrooie moeite overmeesterd. Maandagmorgen omstreeks 10 uur brak brand uit in het huis op de Groote Kampen, bewoond door A. D. De brand zelf, die in de keuken uit brak, was spoedig gebiuscht, maar in het vertrek waren drie kinderen van een, twee en vier jaar. Deze werden bewusteloos naar buitengedragen. Ondanks aiie pogingen om de levens geesten weer op te wekken mocht dit aiteen bij het kind van twee jaar ge lukken. Deze op zichzelf niet veel Deteekenende brand heeft dus twee mcnschenlevens gekost. De brand was ontstaan doordat een kussen, dat op de kachel iag te drogen vlam vatie, terwijl de moeder afwezig was. Zondagavond ie ongeveer elf uur heeft te Horst nabij Gruüoenvorsi een ernstig auio ongeluk plaats gehad. E. S. uit Hotst reed, doordat hij door de lichten van tegemoebijdende fietsers werd verblind, een voor hem uitrijden- den wielrijder, zekeren T. uit Gruben- vorst aan. Deze werd van zijn rijwiel geslingerd en brak den linkerarm, terwijl hij bovendien verscheidene ernstige verwondingen opliep. De chauffeur van de auto verloor de machi over zijn stuur en reed met groote snelheid tegen een boom. Een der inzittenden de 22-jarige T. Dijkman uit Horst, werd uit de auto geslingerd en op stag gedood. De bestuurder van den auto bekwam eenige minder ern stige verwondingen, üe auto is geheel vernield. Het parket uit Roermond heeft Maandagmorgen ter plaatse een onderzoek ingesteld. Tegen S, is pro cesverbaai opgemaakt. Reeds in een gedeelte van ons vorig nummer opgenomen. 5. Timmermans-Verschure bedankt als raadslid. Hoewel ons reeds Woensdagavond bekend was dat de heer B. Timmer mansVerschure besloten had als raadslid af te treden, hebben wij zulks niet in ons extra-nummer van 1,1. Donderdag vermeld, omdat wij nog de stille hoop koesterden, dat hij van zijn beslissing zou terugkomen en zijn ontslagname niet zou indienen. Nu hij in den loop van Donderdag een brief aan den burgemeester heeft gezonden waarin hij zijn ontslag neemt, is die hoop dus vervlogen en is 't een feit geworden dat de heer Timmermans geen deel van den gemeenteraad van Waalwijk meer uitmaakt, waarvan hij zoolang een figuur is geweest. De directe oorzaak is de houding der meerderheid van den Raad in de 1.1. Woensdag gehouden vergadering, waar weer opnieuw tot uitstel der behandeling van de begrooting werd besloten, om de commissie nogmaals gelegenheid te geven een antwoord te beraden op de memorie van B. en W., iets wat nooit en nergens voor komt en waardoor z.i. als 't ware den leden van den Raad een brevet van onvermogen werd uitgereikt. Dit ge voegd bij den gang van zaken in de vergaderingen van den laatsten tijd, de richting waarin men van zekere zijde het bestuur en den raad der gemeente wenscht te sturen, anderzijds de wijze waarop de gemeentebelangen door som migen in en buiten den Raad worden bekeken, deden hem dit besluit nemen. Als de man die geheel zelfstandig zijn eigen omvangrijke zaken tot een hoog peil heeft weten op te voeren en die dus weet wat leiding geven is, was van hem niet anders te verwach ten dan een vertrouwen in het beleid van hen wiens levenstaak het is het economisch beheer der gemeente te voeren langs de lijnen, getrokken door de algemeen als juist erkende grond beginselen voor dat beheer. Tot het besluit om heen te gaan zal ten slotte ook zeer veel hebben hijgedragen het feit dat slechts één lid hem ter zijde stond toen hij na de zakelijke en deskundige uiteenzetting van de beginselen waarnaar door B. en W. het finantieel beleid wordt ge voerd, zijn volle vertrouwen kon schen ken aan de leiding van het Dagelijksch Bestuur in zake de finantiën der ge meente, wat door den Voorzitter nog zoo uitdrukkelijk was gevraagd. Wij behoeven niet te zeggen dat wij dit besluit ten zeerste betreuren, omdat het o.i. een zeer groote schadepost beteekent voor onze plaats, waar wij den heer Timmermans beschouwden als een der beste raadsleden onzer plaats, iemand met een zeer breeden kijk op zaken, met een helderen blik, een uitstekend doorzicht, een alge- meene ontwikkeling, die 't gemeente belang voortdurend te stade komen. Een raadslid dat den moed zijner overtuiging bezat, die onomwonden voor zijne meening durfde uitkomen, wien het ook betrof en wiens woord door al die antecedenten werkelijk gezag had. Dat wij in deze meening niet alleen staan, bewijst 't feit dat hij onafgebroken vanaf 1907B(dus$22 jaar) als opvolger vans .wijlen zijn geachten vader den heer Jud. Timmermans—van Turen- hout, die eveneens zulk een verdien stelijken staat van dienst achter den rug had, zijn mandaat steeds hernieuwd zag, onder de oude wet maar ook onder de nieuwe Kieswet, waar hij als candidaat der R.K. Kiesvereeniging steeds mede bovenaan op de lijst pareerde. Dat blijkt uit de meermalen op hem uitgeoefende pressie het wet houderschap te aanvaarden, dat blijkt uit de keuze in tal van commissies, waar hij veel en hoogstverdienstelijk werk verrichtte. We noemen b.v. de bouw-commissie. Om al deze en zoovele andere redenen betreuren wij zijn besluit ten zeerstewij betreuren het niet minder, omdat wij in hem zullen missen een krachtige kampioen voor de belangen onzer plaats, die hem zoo dierbaar is, hier en elders wij zullen in hem missen een vurige bestrijder van een streven om ons bestuur te brengen in een sfeer, waar in het niet thuis behoort, van een mogelijk pogen om niet 't algemeen be lang, maar groeps-en kringenbelangen te dienen. Iemand die met energie, met gedocumenteerde argumenten deze euvels bestreedt, is uit den raad ge treden en 't blijft ons een vraag wie hem daarin zal kunnen vervangen. De Waalwijksche belangen hebben een echt Waalwijksche pleitbezorger verloren. 30 October is een slechte dag ge weest voor onze plaats en hare toe komst. En dat juist in een tijd dat onze gemeente zoo behoefte heeft aan zulke mannen, in een tijd dat men op elk terrein naar binnen en buiten zoo op zijn qui—vive moet zijn; in een tijd dat zoo weinig flinke kerels opstaan, om hun werklust, hun energie, hun tijd, hun kennis ten dienste te stellen der gemeenschap. Wij zeggen het scheidende raadslid ten zeerste dank voor alles wat hij, met zooveel toewijding, energie, am bitie heeft gedaan in 't belang der gemeente. Zijn 22-jarig raadslidmaat schap blijft als een lichtende blad zijde in de geschiedenis van een vooruitstrevende periode onzer plaats, niet alleen als gemeenteraadslid, maar ook als lid der bouwcommissie en in zoovele andere zaken, zal zijn naam met eere blijven genoemd. Opvolger van den heer Timmer mansVerschure op de lijst der Katholieke Kiesvereeniging is de heer J. H. J. Klijn, landbouwer alhier (v.m. Baardwijk). Lichtweek ie Kaaisheuvel. Kaatsheuvel wacht 'n yerrassing. Op initiatief van onze Winkeliers- vereeniging is 't plan geopperd tegen de a.s. St. Nicolaasfeesten 'n groote Lichtweek te organiseeren. De be doeling is niet deze lichtweek tot de etalages en winkels te beperken, doch geheel de plaats in deze lichtreclame te betrekken. Reeds zijn besprekingen gehouden met het College van B. en Wreeds zond de groote lichtfabriek Philips uit Eindhoven haar ingenieurs ter bespreking der plannen, reeds is een deputatie naar Philips geweest om de technische affaire te bespreken, reeds is een comité gevormd dat naast en met de Winkelvereeniging de zaak ter hand zal nemen, zoodai verwacht mag worden, dat de be doelde lichtweek op een grootsche en schitterende manier zal slagen. Als we een weinig uit de school mogen klappen zouden we kunnen mede- deelen, dat als de noodige steun en medewerking van aiie zijden onder vonden wordt, waarvan we die voor onze plaats mogen verwachten, er plannen bestaan onze majestueuze kerk met forens, het oude raadhuis de kiosk, de nieuwe Zusterschool eic. in de verlichting ie betrekken Dinsdagavond is een gecombineerde vergadering gehouden, waarin een comité gevormd is om de zaken voor te bereiden. Dit comité is samengesteld uit de heeren M. van der Wee, Voorzitter, J. Tuerlings, Secretaris en de leden L. J. v. d. Horst, M. v. Nieuwstadt, A. Schalken, Chr. Vesters, J. van Kemenade, H. v. d. Linden, J. Frederlks en J. v. d. Assem. Op 1 Nov. is een bespreking ge houden met de winkeliers om de plannen der commissie uiteen te zetten. De commissie verwacht voor haar werk den steun van allen. K. B. Dezer dagen zijn de kwitanties ge presenteerd van de vereeniging Kaats heuvels Belang. De meeste leden bleven j de vereeniging trouw, in de wetenschap dat K. B. op allerlei gebied de be langen der plaats tracht te bevorderen er. steeds klaar staat daar waar en wanneer er iets voor de bevolking en de jeugd kan gedaan worden. Toch ook .dit jaar moest het bestuur weer ondervinden, dat ook Kaaisheuvel, dat op 't gebied van",loyale vrijgevigheid de kroon spant in geheel de omge ving, nog burgers-telt, die naar allerlei uitvluchten zoeken om zich te kunnen onttrekken aan de betaling van die luttele honderd en vijftig centen. De een noemt zichzelf tegengewerkt door K. Been ander voelt er zich niet door bevoordeeld, een derde vindt 't bestuur niet actief genoeg,, een vierde is zijn sympathie voor de vereeniging kwijt geraakt, juist alsof de bestuurders van K. B. wel zichzelf bevoordeelen, wel voor eigen zak of zaak weiken en niei steeds en altijd 't geld en tijd moeten offeren .om voor 't algemeen belang in de bres te springen. Het bestuur verhouwt dat de weigeraars nog tot inkeer zullen komen en met dezelfde sympathie waarmede ze tailooze andere goede zaken steunen, K. B. hun offertje zullen brengen. Zeldzaam. De heer P. Elshout te Kaaisheuvel, kweekte dit jaar in zijn tuin mangels van ontzettende grootte. Een der exemplaren woog bijna 25 pond, terwijl een vijftal reuzen samen 105 pond haalden. SPORT. WAALWIJK. JULIANA. Zondag j.l. had de wedstrijd Julia naWSC plaats. Beide partijen pak ken direct flink aan. Na 10 min. spe len schiet bij een Juliana-aanval de linksbuiten op doel; de bal is dq doel lijn reeds gepasseerd, hetwelk echter den scheidsrechter ontgaat, die door laat spelen. Ook de Juliana-aühterhoede weet bij een WSC-aanval nog tijdig in te grijpen en gaat de Juliana-voorhoede weer n. voren, waarbij de centervoor weet te doelpunten. Dit- zet ook WSC tot harder werken aan en met 'n schot waaruit geen doelpunt werd verwacht komt de gelijkmaker, terwijl even la ter een Juliana-achterspeler op onge lukkige wijze in eigen doel kopt, daar mede WSC de leiding bezorgend. Met 2—1. Na rust wordt weer hard gewerkt en weet WSC den voorsprong te vergroo- ten. De Juliana-voo'rhoede krijgt nu ook nog enkele mooie kansen, maar weet het nog tot geen doelpunten te brengen. Bij een WSC-aanval valt hen een strafschop ten deel, welke in een doelpunt wordt omgezet. De voorhoede van WSC heeft meer succes met haar aanvallen en weet nogmaals te doel punten. Weder wordt door Juliana hard naar voren geplaatst en ook hier uit ontstaat een strafschop, waarmede de achterstand wordt verkleind, ter wijl bij een volgenden aanval de stand op 53 wordt gebracht. Hard wordt door beide partijen nog gewerkt, maar de Juliana-voorhoede is niet fortuin lijk met haar schoten. Verandering komt niet meer in den stand en met 53 voor WSC komt het einde. W.S.C. Het tweede Elftal blijft tot op heden den goeden weg bewandelen. Ook j.l. Zondag in Tilburg wisten de WSC-re- serves wederom een uitstekend resultaat te behalen, cloor aldaar tegen het sterke NOAD 3 gelijk te spelen. Zelfs stond het vijf minuten voor het einde nog 10 voor WSC 2, evenwel zullen de spelers over den uitslag wel tevreden geweest zijn. WSC 2 blijkt zich uitstekend in deze afdeeling te kunnen handhaven en tot op heden werd slechts éénmaal verlo ren, n.l. in Den Bosch tegen BW 3. A.s. Zondag speelt WSC 2 weder om op eigen terrein en ontvangt hier het 2e elftal van LONGA uit Tilburg. R.W.B. 3 Nov. is voor onze nationaal-gestreep- ten een slechte dag geweest, vooral bet le elftal heeft niet aan de verwachtin gen beaniwoord, hoewel steeds in de meerderheid kon men er niet in slagen een doelpunt te maken. Zigo ging ten slotte met een 30 overwinning naar huis. Ook het 2e elftal, hoewel zeer ver zwakt, kreeg een fiksche nederlaag met 5—0 van H.E.C. R.W.B. 3 heeft zich heel goed ge houden. De cijfers 52 op het H.E.C.- terrein zijn niet zoo slecht. KAATSHEUVEL. Op 1 November heeft het talrijk pu bliek met schitterend weer kunnen ge nieten van een interessanten voetbal wedstrijd. Een veteranenclub speelde 'n vriendschappelijke match tegen een elf tal van Kaatsh. Boys, dat zich Stormvo gels noemde. Onze oudjes vielen in het veld nog al les mee. Zeker, de ledematen waren wel iets strammer dan in den tijd, dat we kelijks gespeeld en dagelijks getraind werd, daarbij zijn de robuste posturen van sommigen sindsdien in omvangrijke welgedaanheid ontwikkeld, doch in tac tisch spel zagen we onze veteranen het liefst in het veld. Van beide zijden kwa men verschillende momenten van ent housiast spel, afgewisseld met saaie oogenblikken. De Stormvogels zwoegden wel het hardst, doch struikelden steeds bij Wo ning, die z'n ouden vorm te pakken had. Kees deed ook wat hij kon, doch hier was vaak de wil gedweëer dan het corpus. De Beer was de oude prachtfi- guur. Dekkers werkte als een paard. Van Esch toonde zich van z'n goede zijde. Mosselveld had nog z'n oude trucjes en ook de andere spelers moch ten ~nog gezien worden. De keeper van de Stormvogels was de beste van het veld, hij heeft veel gered. De rust kwam met 00. Na rust wisten de veteranen in mooi spel 20 te bereiken, 'n Handsbal be zorgde de Stormvogels een tegenpunt. P. Kemmeren leidde uitstekend, of schoon z'n beslissingen niet steeds bij allen in den smaak vielen. HEUSDEN. Zondag speelde onze club Juliana al hier tegen Wilhelmina IV uit 's-Bosch en leed een 40 nederlaag. N. V. B. Internationaal. NederlandNoorwegen 14 HET ZUIDEN, le klasse. LongaNOAD 11 Roermond—MVV 1—2 WilhelminaEindhoven 41 2e klasse A. DOSKOTAC 1—4 RBC—Dongen 2—4 MiddelburgDredania 50 BredaVlissingen 42 Velocitas—MEVO 5—3 2e klasse B. Tegelen—VVV 2—4 De Valk—GUDOK 2—0 Boxtel—VOS 1—3 HelmondHoensbroek 30 3e klasse B. Herode Muggen 41 HKIBoeimeer 72 3e klasse C. TSCOosterhout 42 BaardwijkWSC 35 3e klasse D. Sportver. '20Tricht 52 PicusBroekhoven 13—0 Res. le klasse. BW 2—Willem II 2 3—7 Eindhoven 2NOAD 2 21 NAC 2—Wilhelmina 2 2—3 Res. 2e klasse A. BW 3—DOSKO 2 3—4 NOAD 3—WSC 2 1—1 Dongen 2—LONGA 2 2—0 Res. 2e klasse B. VVV 2—Helmond 3 1—1 Eindhoven 3De Valk 3 12—3 ADVERTENTIëN. Voor de vele blijken van be langstelling ontvangen bij gelegenheid van ons Zilveren Huwelijksfeest betuigen wij onzen harteiijken dank. In het bijzonder brengen wij dank aan de Harmonie „St. Jan" voor hare attentie. 43517 FR. VAN DAALEN A, M. VAN DAALEN- Verhulst. Waalwijk, November 1929. (v.m. Baardwijk) Mej. VAN BOXTEL—Isphording iste St.Crispijnstr. 79 W A A L W IJ K. beveelt zich beleefd aan voor het vervaardigen van Aan hetzelfde adres een zwarte Damesmantel zoo goed als nieuw, te koop aangeboden. 43515 Krabben en wrijven maakt 't jeuken erger. Ge beschadigt de huid en kunt 's nachts niet slapen. Koop een flacon d.d.d- De eerste druppels doen de jeuk reeds be daren en bezorgen U een rustigen slaap. D.D.D. brengt altijd verlichting, omdat het diep in de poriën dringt en daar de ziektekiemen doodt. Het is geen vet tige zalf, maar een heldere vloeistof. Ekzeem, uitslag en andere huidaan doeningen wijken spoedig voor d.d.d. Koop nog heden een flacon van f 0.75 of f 2.50 bij Uw Apotheker of Drogist. D.D.D. ondersteunt de heilzame werking der D.D.D.-Vloei- stof en houdt de huid gezond, f 1.— per stuk. B 1 vindt U ook fraaie costumes bij 43519 Oppert 110. ROTTERDAM. Tel.: 6552. Spec. Adres: voor ORIG NAT. DRACHTEN. Volenaam Marken Zeeuwsch e.d. I

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3