gi S ifMWlifll PUROL 3 H I No. 88. Woensdag 6 Nov. '29. 52e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 5 Nov. 1929. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden op Woensdag 6 Nov. 1929, des avonds om 7 uur ten Raadhuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van den heer B. Tim- mermans, houdende mededeeling dat hij ontslag neemt als lid var. den Raad. b. Schrijven van den Voorzitter van het Centraal Stembureau, met afschrift van het proces—verbaal dd. 31 Oct. 1929 tot benoemd—verklaring van den heer J. H. j. Klijn tot lid van den raad. 2. Beschikbaarstelling van een ere- diet voor aanschaffing van een motor- wegwals. 3. Vaststelling van de gemeente en bedrljfsbegrootingen der Burgerlijke Armbesturen voor 1930. Raadslid Klijn. De heer j. H. J. Klijn, heeft bericht gezonden, dat hij zijne benoeming als raadslid, als opvolger van den heer B. Timmermans, aanneemt. Gouden Bruiloft. De echtelieden Christianus van den Meijdenberg en Maria Hamers, wonen de St. Autuninsstraat alhier, herdenken Dinsdag 19 November a. s. den dag waarop zij voor 50 jaren in den eent verbonden werden. Het zal de oudjes dien dag niet aan belangstelling ontbieken. Wegverbreeding Waalwijk—Tilburg. Zooals bekend zal volgend jaar wederom een derde van den weg Waalwijk—Tilburg worden verbeterd. Waar men nu in den weg verschil lende smalle bochten en kanten aantreft wordt door de Provincie ernstig overwogen om door aankoop van de daaraan grenzende gronden van par ticulieren, den weg te verbreeden. Van de gemeente Sprang—Capelle heeft de provincie reeds te koop ge vraagd een strook grond van het kerk hof te Sprang om ter plaatse een ge vaarlijke boent te kunnen wegnemen. Ook met particulieren is de provincie reeds in onderhandeling getreden. Stoomwegwals. Maandagmiddag werd in de St. An- toniusparochie met de Stoomwegwals gedemonstreerd, waarvoor hedenavond in de raadsvergadering een voorstel komt tot aankoop van die wals. Verschillende raadsleden waren bij de demonstratie tegenwoordig en toon den zich over de resultaten zeer wel voldaan. De wals heeft een gewicht van 4 ton en wordt voortbewogen door een motor van 13Va P-K. Waalwijks Belang". Aigemeene vergadering der vereen!- ging „Waalwijks Belang" op Donder dag 7 Nov. des avonds 8'/2 uur, in de achterzaal van Hotel Verwiei. Aan de orde: 1. Opening en notulen. 2. Etalage—wedstrijd. 3. Ijsbaan. 4. Weg Roestelberg. 5. Rondvraag en sluiting. De agenda vermeldt dus drie belang rijke punten, waarvoor toch aigemeene belangstelling van de leden mag worden gevraagd en verwacht. Voor de winkeliers is het tweede punt „Etalage—wedstrijd" van groot belang. Laten de winkeliers nu eens gezamenlijk opkomen opdat tegen St. Nicolaas een flinke propaganda gemaakt kan worden. We moeten meewerken en samen werken om te behouden wat we hebben niet alleen, maar om vooruit te komen. Weest waakzaam en voortvarend. Ook de andere punten „Ijsbaan" en „Weg Roestelberg" vragen belang stelling van alle leden. Daarom morgen naar de vergadering en gezamenlijk de belangen van onze plaats onder 't oog zien en bespreken. Kegelconcours. Maandagavond had de sluiting plaats van het groot kegelconcours, ge organiseerd door de W.K.C. ter opluis tering van haar 121/2-jarig bestaan: Korpswedstrijd: De Vriendschap, Loon-op-Zand 303; K.I.K. I, Tilburg 302; Amoenitas, Kaats heuvel 301; K.I.K. II, Tilburg 300; On der Ons II, Tilburg 299; N.O.P. I, Kaats heuvel 290; De Vereeniging, Tilburg 288; Herinnering I, Tilburg 287; Onder Ons I, Tilburg 279; Houdt de Plank I, Kaatsheuvel, 277; R.O.L., Tilburg 266; De Vriendenkring, Loon-op-Zand 261 Herinnering II, Tilburg 259; Houdt de Plank II, Kaatsheuvel 254; Herinnering III, Tilburg 248; Internos, Tilburg 240; Amoenitas II, Kaatsheuvel 234; N.O.P. II, Kaatsheuvel 229; Amoenitas II, Kaats heuvel 224; I.N.A., Tilburg 214; Vriend schap, Tilburg 212; Vriendenkring III, Loon-op-Zand 207; N.O.P. III, Kaatsheu vel 188. De uitslag is als volgt: Hoogste korpswerper: C. v. Dijk, Tilburg 188. Meesterschap van Waalwijk: J. Kemmeren, Kaatsheuvel 208. Personeel-serie: G. Boyink, Tilburg 106; J. de Beer, Tilburg 102; v. Raak, Tilburg 102. Personeel enkele kaart: Jos. de Folter, Waalwijk 42; v. Opstal -Loon-on-ZnnH 41; Fr. v. Erven, Tilburg Vrije baan dames: Mevr. Beks, Tilburg 45, 38, 37, 2x35, 2x54; mej. Langermans, Waalwijk 40, 2 x 38, 2 x 33, 32; mevr. v. d. Waerden, Tilburg 2 x 39, 37, 33, 32; mevr. de Fol ter, Waalwijk 36, 34, 31, 39, 2x 37, 36. Vrije baan heeren: Tb. Thijs, Tilburg 14 x 45; J. Kemme ren, Kaatsheuvel 9 x 45, 16 x44; J. Lan germans, Waalwijk 7 x 45, 4 x 44; A. v. Baal, Waalwijk 4 x45, 1 x 44; Menheere, Tilburg 45, 2 x 44; J. Paymans, Tiiburg 45, 44, 4 x43; Stiphout Tilburg 45, 44, 41; De Beer, Tilburg 45, 2x43; P. Kern- meren, Kaatsheuvel 45, 43; v. Oudenho ven, Tilburg 44, 43, 42; de llooy, Til burg 44, 42; J. Pulles-Hens, Waalwijk 44. Hamburger Telling: T. Thijs, Tilburg 6 x 120, 144; M. Horn- man-Brands, Loon-op-Zand 120, 3 x 114; J. de Beer, Tilburg 120, 2x114; J. Pay mans, Tilburg 120, 114; F. van Baal, Waalwijk 120, 106; v. Raak, Tilburg 120, 104, 102; J. Langermans, Waalwijk 2x 116; J. Kooien, Tilburg 116, 114. De prijsuitreiking vindt plaats Maan dag 11 Nov., waarna een schitterend bal wordt gehouden. Liedertafel Tot Bloei der Toonkunst," Het eerste winter—concert der Lie dertafel .Tot Bloei der Toonkunst" Zondagavond in de zaal van den heer P. van Cromvoirt gegeven w s niet zoo druk bezocht als gewoonlijk. De Liedertafel bracht onder leiding van haren directeur den heer L. van Cromvoirt haar goedgekozen nummers uitstekend ten gehoore, terwijl ook het kwartet en een solo van den beer M. Pullens bijzonder In den smaak vielen. Hebben we dus voor het muzikale gedeelte van dezen avond allen lof het optreden van het duo Elewout v. d Laar uit Breda kon ons niet bij zonder bekoren. De nummers, voor het meerendeel tevens liedjes, door den heer Elewout zelf uitgevoerd vol deden heel goed, al ziet het publiek graag wat meer afwisseling met ko mische nummers, doch het optreden van zijn vrouwelijke partner, mej. v. d Laar, viel in het geheel niet in den smaak. Het publiek is hier wal beters gewend. Ruwe Huid Ruwe Handen Pastor Bonus. De tooneelvereeniging „O.O.G.", gevestigd in Concertzaal „De Linde boom", zal 16 en 17 Nov. voor het voetlicht brengen een tooneelwerk van Henri 't Sas, getiteld „Pastor Bonus". De eerste opvoering, welke natuurlijk ook voor het publiek toegankelijk is, geeft „O.O.G." voor de competitie- deelname van den Nederlandschen R.K. Tooneelbond, waarvoor als jury leden zullen optreden de heeren J. Everwijn en Dr. Hein Hoeben. Wij komen op een en ander nog nader terug. Men ziet ook weer uit dit nummer dat de adverteerders de publiciteitswaarde van ONS biad begrijpen, en dat men adverteert in een blad dat WERKELIJK verspreid en ge lezen wordt. R.K. Vrouwenbond. Wij brengen nog even in herinnering, dat hedenavond in de groote zaal van den Gildenbond voor de leden van den R.K. Vrouwenbond zal worden opgevoerd het tooneelstuk „Famille- juweelen". „De drievoudige wijsheid van Vader Wang". De tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid", onder—afdeeling van het Groot—Patronaat van v.m. Baardwijk, geeft a s. Zondag en Maandag eene opvoering van het bekende Missie drama, dat met zoo'n groot succes al verschillende malen werd opgevoerd op grootsche Missiefeesten, in navol ging van de opvoering door de stu denten op de MACTA (Missie—Actie Congres, Tentoonstelling Amsterdam) in November 1927. Het stuk is van den Franschen schrijver Henri Ghéon, die door zijn tooneelwerken en zijn eigen ensemble wil werken voor „goed" tooneel, tegen over zooveel slechte en gevaarlijke stukken. „De drievoudige wijsheid van Vader Wang", is de titel van dit werk,' dat zooals de schrijver zelf in 't voor bericht zegt „geen vertelsel is; zelfs geen vertelsel, waaraan een histo risch feit ten grondslag ligt en dat mettertijd is uitgegroeid en opgesmukt door wien het verhaalde. Het is een voudigweg een ware geschiedenis van goed een kwart eeuw geleden, waar van persoonlijke getuigen de gegevens hebben verschaft. Zooals het heeft plaats gegrepen, wordt het op het tooneel gebracht. Niet 't minste moet aan de vinding van den dichter worden toegeschreven, tenzij de persoon van den duivel, die overigens zeer nauw bij dit drama schijnt betrokken ge weest, maar verdwenen is zonder achterlating van adres." Vader Wang is een Chineesche boer, die behalve dat een goed vader is, een goed bokser en vooral een goed christen. Zijn heele familie is gedoopt echtgenoote, en zoon met vrouw en jongelui, van wie Tchang Fou Tang hem het dierbaarst is, al is die Tchang Fou Tang dan ook een heiden. Die oeminde leerling wordt echter omge kocht en in den Bokseropstand, die kort daarna uitbreekt, vermoordt hij zelf op gruwelijke wijze den eenigen zoon van Vader Wang met vrouw en kinderen. Die slag heeft den lach van het leven van Vader Wang veranderd in een bitteren wrok. En toch wil Tchang Fou Tang, de moordenaar, na den opstand weer terugkeeren naar Hantsoun, omdat hij daar zijn eenigst bezit heeft, dat bestaat in een lapje grond. Maar als de Missionaris dat aan Wang vertelt, is het Chineesche bloed sterker dan het christenbloed van Wang hij zal zich wreken inplaats van Tchang Fou Tang vergiffenis te schenken. „Ik ben christen, ik vergeef", is het antwoord van den pater s en na véél strijd verwint de genade en Vader Wang vergeeft 1 Wanneer dan Tchang Fou Tang ondervindt, dat de vergeving gemeend is, komt hij ook tot de erkenning dat het geloof, dat zooiets bewerkt het ware zijn moet Hij wordt gedoopten Vader Wang is Peter van den moordenaar zijner kinderen 1 Dit stuk wordt voorafgegaan door een spel in één bedrijf: „'n Vriend". Wij twijfelen er niet aan of zeer velen zullen de opvoering van dit heel bijzonder stuk niet ongezien voorbij laten gaan, zoodat wij beide avonden een volle zaal verwachten. Retraite R.K. H. H. S. De laatste dagen der vorige week werd voor de katholieke leerlingen der R.K. Hoogeie Handelsschool eene retraite gehouden bij de Eerw. Zusiers gegeven door den Eerw. pater van Moorsel C.s.s R. uit 's Bosch. Zondag had in tegenwoordigheid van den ZeerEerw. heer pastoor, hei plaatselijk besiuur der school, de leeraren, de sluiting van deze retraite plaats, die besloten werd met een gezamenlijk ontbijt, waai bij veie harte lijke woorden gesproken werden. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand October 1929 ingelegd 149.132.35 en terugbetaald t 71.945.75. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 136UO, Zoo doet men dat overal l In de dezer dagen gehouden ge meenteraadsvergadering te Bergen-op- Zoom, verzoent de Voorzitter de Commissie van onderzoek, de begroo- ting direct te onderzoeken. Na ont vangst van haar rapport zouden B.en W. ten spoedigste antwoorden, om daarna direct de begrooung in oe openbare zitting in den gemeenteraad te behandelen, wat begin December moet zijn. Men ziet, ook daar bewandelt men den gewonen weg 1 Restauratie der Ned. Herv. Kerk te Dongen. Ged. Staten van NoordBrabant stellen Prov. Staten voor steun te ver- teenen bij de restauratie der Ned. Herv. Kerk te Dongen, waarvoor een bijdrage van 20 pet. in de kosten is gevraagd, die door het Rijksbureau voor Monumentenzorg op t 60 000 zijn geraamd. Uit de Rijksbegrooting, waarop een subsidie van l 31.000 wordt voorgesteld, blijkt evenwel dat de kosten op 152.000 worden geschat. Het schip zal als ruïne bewaard blij ven en het koor en het transept zuilen worden hersteld en voor den kerk dienst bestemd. De Prov. Commissie ter bewaring en bescherming van monumenten Is met het hersteilings- pian weinig ingenomen, omdat niet net garische gebouw zal worden ge restaureerd. Ook Ged. Staten zagen, dat liever, maar om financieeie redenen ts dit onmogelijk. Zij stellen nu voor een bijdrage van 20 pet. in de op t 52,000 geraamde kosten te geven, mits de gemeente Dongen ten minste f 3000 en de Aigemeene Synode f 5000 bijdragen. Voor het herstel van den bij de kerk behoorenden gemeentetoren, waarvoor de kosten zijn geraamd op t 13.000, waarvan het Rijk t 6500 bijdraagt, stellen Ged. Staten voor een subsidie te verleenen van 40 pet. der Kijksoij dragen tot een maximum van i 2600. HET WIT-GELE KRUIS IN NOORD-BRABANT. De provinciale bond opgericht. Te 's Hertogenbosch werd Maandag hét 121/2-jarig bestaan van de federaties van liet Wit-Gele Kruis in de bisdom men Den Bosch en Breda feestelijk ge vierd. De dag we'rd ingezet met een H. Mis in de kathedrale basiliek van St. 3an, opgedragen door pastoor Asselberghs, geestelijk-adviseur der federatie in het Bisdom van Breda. In een huishoudelijke vergadering onder leiding van Dr. P. E. G. van der Heijden, Den Bosch, werd na een ge animeerde discussie besloten tot het oprichten van een R. K. Provincialen Bond ,,Het Noord-Brabantsche Wit-Gele Kruis." De besturen der beide federaties Den Bosch en Breda werden met de leiding belast. De ontworpen, statuten werden vast- Om 3 uur werd in de aula der R. K. Lycea een plechtige feestvergadering gehouden. Er was een fraaie versiering aangebracht en er werden tal van bloemstukken aangeboden. De bijeenkomst werd opgeluisterd doo'r de hooge tegenwoordigheid van Z. D. H. Mgr. A. F, Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch; Minister Ver schuur, Mr. Dr. A. van Rijckevorsel, Commissaris der Koningin in Noord- Brabant en M'r. F. J. v. Lanschot, bur gemeester van Den Bosch en vele eerw. heeren geestelijken. Ook waren tegenwoordig de voor zitters der W. G. K'ruisbonden uit de bisdommen Utrecht, Haarlem en Roer mond. Van het bisdom Den Bosch waren in de geheel gevulde zaal 52 afdeelingen vertegenwoordigd; uit het bisdom Bre da 25 afdeelingen. Na de begroetingsrede doo'r den voorzitter der feestcommissie Dr. van der Heijden, Den Bosch, werden rede voeringen, gehouden door pastoor Kits- laar uit Zeeland, geestelijk adviseur der dioc. federatie Den Bosch, over het onderwerp: „Het verleden van 't Wit-Gele Kruis"; door Dr. Chr. Mol uit Etten, voorzitter der dioc. federa tie Breda, over„Het Wit-Gele Kruis in de toekomst." De N. C. Boerenbond schonk een jubileumgift van 500. De vergadering werd toegesproken door Z. D. H. Mgr. Diepen, die mede namens Z. D. H. Mgr. Hopmans, bis schop van Breda, gelukwenschen aan bood en dank bracht aan alle mede werkers van het W. G. Kruis. Minister Verschuur voerde het woord mede namens Minister Deckers Ook werd gesproken door Mr. Dr, A. van Rijckevorsel, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant. Ten slotte bracht de voorzitter dank voor de groote en buitengewone belangstelling. Prov. Electriciteilsbedrijf in Noord—Brabant. Nieuwe uitbreiding. Uit een nota welke Ged, Staten van Noord Brabant van de directie van het PNEM ontvingen blijkt dat de tegenwoordige toeneming van het electriciteitsverbruik telkens de raming overtreft. Voor 1928 was een afname geraamd van 85 millioen KWU, zij bedroeg 90.3. Voor het loopend jaar wordt ze op 113 millioen geraamd. De directie acht het thans niet verantwoord zich te beperken tot de thans in uitvoering zijnde uitbreiding van de centrale Je Geertruidenberg, doch oordeelt het noodzakelijk om zoo spoedig mogelijk tot bouw van een hoogspanningslijn Geertruidenberg—Eindhoven met 2 openluchtstations benevens tot verdere uitbreiding der centrale, waarvan de kosten naar schatting zullen bedragen f 2.600.000, over te gaan. Voor de onderhanden zijnde uitbrei ding der centrale zal noodig zijn niet f3.350.000. zooals vroeger geraamd, doch f 3.100.000, voor de hoogspan ningslijn met onderstation 12,140 000, voor verdere uitbreiding der centrale f 2.600 000, voor 't kabelnet f 1 000 000 en voor voorloopige technische voor zieningen f125 000, totaal f9.565.000 of rond 9 millioen. De directie meent dat dit bedrag kan gedekt worden op de eerste plaats door het restant van het reeds gevo teerde crediet nl. 3'/a millioen, verder uit het in 1930 en 1931 beschikbaar komend bedrag uit de afschrijvingen, geraamd op 2'/2 millioen. Voor het restant ad 3 millioen wordt een aan vullend crediet van 3 millioen'gevraagd, waardoor het totaal der credieten tot 27 millioen wordt verhoogd. Ged, Staten doen daartoe't voorstel, doch merken op, dat dit niet beteekent, dat de 3 millioen ook ten volle zullen worden gebruikt. De raming der directie van de som van 2'/a millioen, die het bedrijf uit eigen middelen zal kunnen voorleggen, is omzichtig opgezet, zoo dat het beschikbaar komen van een hooger bedrag niet uitgesloten is. Het thans gevraagde crediet is een maxi mum, waarvan slechts zal worden gebruik gemaakt voor zoover noodig voor de gemelde doeleinden. Voor de te sluiten leening stellen Ged. Staten voor een rente te bepalen van hoogstens 4 8 pet van de reëele opbrengst der leening. Voorloopig vraagt zij machti ging de 3 millioen zoo noodig bij gedeelten onderhands bij wijze van kasgeldleening op te nemen, doch nooit hoogèr dan 6 pet. Tilburgsche Lichibedrijven. Wij ontleehen aan de Prov. Crt Tilburg mag zich verheugen in 'n paar florissante lichtbedrijven. Ze heeft 'n gasfabriek, die van oud tijds de faam had, te produceeren de goedkoopste gas van Europa. En ten andere gaat men hier niet gebukt, onder de P.N E.M.prijzen, omdat Tilburg, ioeii de vooruitstrevende burgemeester Raupp hier 't bewind voerde, reeds in 1908 tot den bouw van 'n eigen centrale „is gekomen De eenigste in BrabantEn sedert j haar stichting zijn er reeds 'n paar millioen door in de gemeentekas ge vloeid Enkele cijfers om de beteekenis en den omvang van 't bedrijf te kunnen kenschetsen. Geraamd wordt voor 1930 ter millioen KWh h 20 ct., 400,000 Kwh al6ct.b. krachtdoeleinden 350,000 KWh 12 cl,c. industrie-tariefmax. vermogen van 7000 KW tegen gem. f 32 50 per KW 17 millioen KWh ad l'/io ct. per KWh. Voor verbuik aan gemeentegebou wen, scholen enz. wordt 166.000 KWh berekend. Een en ander geschiedt in hoofdzaak aan kostprijs, i.e. f45,744 per 1000 KWh. De openbare verlichting, welke ook aan kostprijs berekend wordt, vordert 280,000 KWh. En eindelijk is daar nog 't gasbe drijf, dat tot de clientèle behoort, voor 35,000 KWh. Aan stroomverkoop, alleen voor licht-, kracht- en industrie-doeleinden aan par ticulieren, wordt ingebeurd f 1,029,000. Voor 1928 en 1929 beliepen deze bedragen resp. f 958,141,46 en f 936,000. Dit nadeelige verschil school in hoofd zaak, in de ongeveer f24,000 die in 1929, tengevolge van den slechten gang van zaken in de nijverheid, voor industrieele afnamen minder geraamd was. Begrijpelijk, dat bij dezen gang van zaken, nog 'n slordige cent verdiend wordt, 'n Paar getallen mogen dit demonstreeren. Aan rente en aflossing wordt ge raamd f 109,639aan afschrijvingen f 288,784 vergoeding aan gemeente voor gebruik van straten f41,375; winsiuitkeeririg aan de gemeente f200,933. Totale winst f640.731. En nu nog 't gasbedrijf. Naast de electrische centrale, heeft deze. van ouds uitstekend geleide lichtfabriek, zich tot op den huidigen dag in onverzwakten bloei kunnen handhaven. Dat blijkt uit de vergelijkende cij fers der beide laatste jaren. Ik geef alleen slechts die van 't particulier verbruik. In 1928 bedroegen de ontvangsten f 474 014,24, in 1929 werd geraamd 1479,200, en in 1930 f491,200 'n Gestagen vooruitgang dus, niettegen staande de „moordende" concurrentie van Edison's gaven. De totale productie is geraamd op 8,250.000 M3. Particulieren nemen daarvan af 7,320,000 M3. De open bare verlichting 570 000 M3. Hierbij zij opgemerkt, dat alleen de binnenstad en de hoofdverkeerswegen nog slechts electrisch verlicht zijn. Voor gemeentegebouwen e.d. 123,360 M3. De gasprijs bedraagt 7 ct. beneden 40 M3. en 6 ct. daarboven. Evenwel deze prijs schijnt voor de naaste toe komt niet vol te houden te zijn, wijl de kostprijs boven die bedragen uit gaat. Er zijn dan ook, veranderingen op til, naar ik uit welingelichte bron verneem. Nog enkele andere inkomstposten verdienen de aandacht. Verkoop cokes f 142,692 tegenover f 86,454 ten vorigen jare. Verkoop koolteer f 13125 tegenover 116913 in 1929 en een werkelijke ont vangst van f427,774 33 in 1928. Een en ander houdt verband met den zeer lagen marktprijs in den iaatsten tijd. De opbrengst van amoniumsulfaat ad f 18630 blijft vrijwel stationnalr. Om te eindigen iets over de winst resultatenaan rente f 41079, afschrij vingen f 63228, vergoedinggebruik straten f57223, winstuitkeering ge meente f 76500. Totaal f238 030, zoo dat de beide lichtbedrijven 'n zoet winstje inbrengen van ongeveer f 879,0001 De gemeentekas is er goed mee. En de verbruikers betalen prijzen die nergens elders in Nederland te vinden zijn DRUNEN. Openbare vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag, 6 November 1929 des namiddags om 7.30 uur Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen siukken. a. Besluit van Gedeputeerde Staten waarbij de gemeente rekening dienst 1928 is vastgesteld. b. Nota van aanmerkingen van Gedeputeerde Staten op de begrooting van de gemeente, dienstjaar 1930, met concept antwoord van Burgemeester en Wethouders. c. Aanvrage van „Ons Middelbaar Onderwijs in Noordbrabant" tot het geven van een subsidie aan het R. K. Lyceum te 's Bosch van f 100.— per leerling, met voorstel van Burgemees ter en Wethouders. d Aanvrage van de Vereeniging van Nederiandsche Gemeenten tot een bijdrage van cent per inwoner voor meubileering der bestuurskamer van het nieuwe gebouw, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. e. Verzoekschrift van J. van Broek hoven om bij het bouwen van een bakkerij van de bestaande rooilijn te mogen afwijken met voorstel van Bugemee3ter en Wethouders. Verzoekschrift van bewoners van het Oude Bossche pad tot verbetering van dezen zandweg, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 2 Voorstel van Burgemeester en Weihouders tot vaststelling van den pensioensgrondslag van Jac Bataille. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het wederom aangaan van een rekening courant-overeenkomst met de Bank voor Nederiandsche

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5