i I! Hoesim Anga NI Qédé SchoenlaM eei Hillwas OVEMiEEMDEIL r u planken, III ftp 1 1 pi Te koop: ill op denzelfden voet als der betreffende het diensljaar 1929. 4 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanschaffen van een watermolen tot bemaling van het Herptsche Ven. 5 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming van een onderwijzer aan de O L. School in de Woifshoek. De voordracht luidt 1. O. A. Luijpen. 2. O. J. Warringa. 3 E. J J Verheijen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling der ver goeding bedoeld in artikel 101 der L. O. wet 1920 over 1928 voor de Bijzondere Jongensschool en Meisjes school. 7. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens 4perio- dieke aftreding van het lid H. Mim- pen. De aanbeveling van Burgemeester en Wethouders luidt 1. H Mimpen. 2. A. Brok. 8 Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen tot het doen der gewone jaarlijkscbe ver huringen en verpachtingen in het dienstjaar 1930. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbreiding van het Q. E B langs den Heusdenschen weg vanaf het bestaande O. E. B. tot den spoorweg overgang. 10 Bespreking verbetering school huis in de Woifshoek. 11. Reclames schoolgeld. HAARSTEEG Door onbekende oor zaak brak Zondagnacht brand uit in het huis van den heer W., bewoond door B. v. R Voorbijgangers wekten in alle haast de bewoners, die reeds te midden van rook te bed lagen. Niets viel er te redden, waarom men zich naar de naastliggende boerderij spoedde om daar bewoners en vee te redden. Ook eenig huisraad kon men in alle haast naar buiten slepen, doch het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de toegesnelde brandspuilen niets konden doen, dan de kantoorgebou wen en magazijnen der firma Pr. en v. H. nathouden, die dan ook gespaard bleven. VLIJMEN. Woensdag 6 November hopen de echtelieden de heer Marinus Heesbeen en mejuffrouw Maria van Esdonk, hun gouden huwelijksfeest te vieren. Lang is men in de weer dezen dag tot een waren feestdag te maken. Om 9 uur zal een s lemneele H. Mis worden opgedragen. Een prachtige optocht met verschillende voorstellin gen zal worden gehouden en versie ringen zullen worden aangebracht. Wij twijfelen niet of den jubilarissen zal een ware jubeldag bereid worden. SPRANG-CAPELLE (Voorm. Sprang.) J.l. Dinsdagmiddag had alhier een ernstig ongeval plaats. De expediteur v. C. alhier moest met zijn vrachtauto voor een kar uit wijken toen plotseling een drietal kin deren van achter de kar kwamen. De bestuurder probeerde door ver uit wijken nog een aanrijding te voorko men, doch kon niet verhinderen dat het 7-jarig zoontje van v. B. werd gegrepen. De kleine bekwam daarbij een her senschudding en ernstige verwon dingen aan het hoofd, terwijl een been op twee plaatsen bleek te zijn gebroken. Dr. Waerdenburgh verleende de eerste hulp. De toestand van den ongelukkigen kleine is ernstig. Zaterdag 16 Nov. e.k. zal van wege den Chr. Besturenbond Sprang Capelle een openbare vergadering ge houden worden. Als sprekers zullen optreden de heeren D. de Ridder uit Amsterdam en G. Hordijk uit Rotter dam, respectievelijk met de onder werpen .Dankbaar voor genoten zegen" en .Zegen verplicht". Het fanfarecorps .Kunst na Arbeid' hoopt haar medewerking te verlee nen. De heer J. Rutter alhier is be noemd tot secretaris van den Chr. Volksbond. CAPELLE. Onze dorpsgenoot, de heer M H. van Dongen, is benoemd tot besteller bij het hulppostkantoor te Vrijhoeve—Capelle. De heer S. Oerlemans Sr. heeft bedankt als bestuurslid der plaatselijke Groene Kruisafdeeling. Naar men ons uit betrouwbare bron mededeelt rijpen er, nu de electrificatie van Vrijhoeve—Capelle en Sprang werkelijkheid is geworden, plannen in deze gemeente een actie op touw te zetten om voor Capelle gas te verkrijgen. Tot hulpbesteller bij de Poste rijen alhier is benoemd de heer G. v. d. Werken. Door de tooneelvereeniging der afd. SprangCapelle e.o. van Volks onderwijs is in studie genomen het blijspel in drie bedrijven „Beurskoorts van Max Reiman en Otto Schwartz. Dezer dagen had de R. a/d, Rechtvaart het ongeluk van een paard zoodanig geslagen te worden, dat hij in het ziekenhuis te Tilburg moest opgenomen worden, Algemeene Ledenvergadering van Vrijhoeve—Capelle en Sprang W. A. op Donderdag 7 November 1929, des avonds half zeven, ten herberge van J Treffers te Vrijhoevene—Capelle. Aan de orde Aanschaffen Veevoeder, Hulpmest stoffen, Kolen, enz. MADE. In de Herv. Kerk te Made spreekt op Zondag 10 Nov. Ds. Steen huizen om 10 uur met voorbereiding v, h. H. Avondmaal en zal er tevens een collecte voor de zending gehouden worden. De gemeentebegrooting dienst 1930 is hier vastgesteld op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van 90 016.94. De gemengde zangvereeniging 't Rozenknopje houdt heden Woensdag avond 6 November in haar repetitie okaal haar jaarvergadering. De agenda vermeldt: 1. Opening en Notulen, 2. Verslagen van den Secretaris en Penningmeester, 3. Rondvraag en siui- ing. In verband met de infunctietreding van den heer J. K>yl als hoofd der O. L. School aan den Loonschedfjk, is den heer Verwiel eervol ontslag ver eend als waarnemend hoofd dezer school. WASPIK. De arbeider H. had het ongeluk op de Scheepswerf een zijner cnieën zoo ernstig te verwonden, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Raamsdonksveer noodig werd geoor deeld. De H. Missen in de parochie kerk zijn door de week voorloopig om 7 en 8 uur. RAAMSDONK. A. s. Zondag zal alhier door eenige dames het Sobriëtas bloempje ten verkoop worden aange- boden. De opbrengst komt ten bate van den Drankbestrijdersbond. De echtelieden Adr. Blankestijn- de Raden, woonachtig in de Centrale straat, hopenop 9 November a. s hun gouden huwelijksfeest te herdenken- Buurtgenooten zijn voornemens den oudjes alsdan een genoeglijken dag te bezorgen. De harmonie .De Eendracht" zal det echtpaar, 's avonds om half acht een serenade brengen. Vrijdag j 1. speelden „de Zwaluwen" een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Hercules" uit Waspik, welke match werd gewonnen met 5—1. Zondag j.l. maakte de Harmonie „De Eendracht* omstreeks 4 uur een muzikale wandeling door de gemeente, hetgeen heel wat volk op de been lokte. De arbeider H. kreeg dezer dagen in de fabriek een ernstige wond aan een been, zoodat opname in het RK. Ziekenhuis noodzakelijk was. RAAMSDONKSVEER. Uitslag aan besteding betreffende het bouwen van nieuwe privaten en bergplaatsen bij de R K. Meisjesschool op het Veer A. Molewijk, Raamsdonksveer f 3280,— H, A. Zijlmans, id. f3100, Mertens-Weterings id. f 3050 Verduijn en Van Ommeren id. f3021, Jac. van den Broek, Waspik f2969 P. Lodewikus en Zonen f 2864,— Raamsdonksveer Gunning volgens bestek. Aan Adr. van Strien is op zijn verzoek met ingang van 1 januari a.s. eervol ontslag verleend als wegwerker dezer gemeente. Het bouwen van de R K. Kerk te Stuivenzand is gegund aan de laagste inschrijvers P. Mol Oosterhout en Jos. H. Leijten, Raamsdonk(dorp EETHEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Zaterdag 9 November 1929, des v.m. 9.15 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging begrooting 1929 3. Voorstel aangaan geldleenin- gen. 4. Benoeming te Meeuwen, 5 Aanbieding rekeningen Burger lijke Armbesturen. 6. Benoeming leden Armbesturen. 7. Benoeming Ambtenaar van den Burgerlijken Stand Hoofd der School NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 5 Nov. 1929. R. K. Jongenspatronaat „St. Jan". De tooneelclub St. Christophorus van ons Patronaat St. Jan, gaf Zondag twee tooneeluitvoeringen, die zich in een enorme belangstelling mochten verheu gen. Vooral de namiddag-uitvoering voor de dames was druk bezet. Het Jon genskoor ,,de Leeuwerik" van kapelaan Goijarts zongen een viertal vierstem mige koörwerkjes die blijk gaven, dat nog steeds met ijver en toewijding de zangkunst beoefend wordt. Het tooneelspel der jongens was uit stekend. Oudejaarsavond is een goed werk van Grosveld, dat vooral niet te weinig van de jeugdige krachten vergt; doch we moeten bekennen, regisseur Corn, van Dijk uit Tilburg heeft heel wat met zijn jongens weten te bereiken. Vooral de hoofdrollen werden keu rig getipeerd. We geven hier 'n korten inhoud van 't prachtige stuk. Het stormachtig applaus na elk be drijf, bewees dat de zaal het werk ap precieerde. Kapelaan Goijarts dankte voo'r de belangstelling en de jongens met het patronaatsbestuur voor de ge geven moeite; de heer Jan Jansen bracht hulde aan den Directeur van het patronaat voo'r alles wat hij voor het patronaat met zooveel ijver doet; de heer Emmen uit Tilburg sloot zich hierbij aan, doch richtte nog een spe ciaal woord tot de tooneelspelers om steeds en in alles hun leider te volgen en geen persoonlijke voorkeur voor ingenomenheid of jaloezie te laten gel den. j Apollo. Het eeste winterconcert van Apollo is uitstekend geslaagd. Prima muziek, een stel humoristen dat er de stem ming danig wist in te houden. Een vol le zaal enthousiast publiek, wat wil je nog meer. Het duo Smink handhaafde zijn ou den roem. Ieder nummer was af en sloeg op geweldige wijze in. Jammer van de te lange pauze tus schen elk nummertje. Het was oorzaak dat sommigen voor het einde de zaal verlieten. R.P.S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand October 1929 ingelegd ƒ18515.81, terugbetaald 18195.59. Uitgegeven werden 21 nieu we boekjes. Boekententoonstelling Om de goede lectuur voor onze kin deren, vooral met St. Nicolaas a.s., meer bekendheid te geven, bestaat het plan om 23 en 24 Nov. a.s. in de Gymnastiek zaal der St. Jansschool in de School straat, een tentoonstelling te houden van goede en goedgekeurde jongens- en meisjesboeken. Waar vooral bij het St. Nicolaasfeest zoo vaak boeken gegeven worden die geheel verkeerd zijn voor t kindergemoed of er minstens geen goed aan doen, moeten we de poging die thans geschiedt om de goede lectuur meer bekendheid te geven, ten zeerste toejuichen. Hoenderclub. De Hoenderclub Kaatsheuvel houdt Donderdag 7 November in haar clublo kaal bij den heer Joh. Smit een algemee ne vergadering Behalve verschillende agendapunten van meer huishoudelijken aard, zal het reisplan ter gelegenheid van het le lustrum der vereeniging een voornaam punt der agenda uitmaken. Konijnenfokkers of toekomstige konij nenliefhebbers, doen ook goed ter ver gadering te komen, daar het bestuur dienaangaande zeer belangrijke mede- deelingen te doen heeft. Met de groote gratis verloting en de Amerikaansche verkooping van luxe artikelen ten bate der kas, wordt het absoluut weer een amusante vergadering. Lichtweek. In verband met de komende lichtweek werd in de zaal van den heer Johan Smit 'n vergadering gehouden door de Winkeliersvereeniging met de Lichtcom- missie. Besloten werd een ingenieur der Philips Lichtfabrieken uit te noodigen, voor al degenen, die aan de lichtweek willen deelnemen, een demonstratie te komen houden in de zaal van den heer Jan van Dun. Deze demonstratie zal ge geven worden Vrijdag 8 November a.s. om 8 uur des avonds en is toegankelijk voor alle winkeliers en verdere belang- - Bronchitis en Kinkhoest a oronchiti BoilbOnS pee doos 60 ct. ♦Bij Apoth. en Drogisten ges, gevels, etc. De besprekingen vorige f week door de afgevaardigden van de Lichtcommissie met de Philipsfabrieken te Eindhoven gehouden, mogen uitmun tend geslaagd genoemd worden. Ook de besprekingen in de gas- en electri- citeitscommissie der gemeente gevoerd, stellen een gunstig resultaat in het voor uitzicht. We wachten met belangstelling den verderen loop der werkzaamheden van Lichtcommissie en Winkeliersver eeniging af. Aanbesteding. Alhier had in Euphonia onder archi tectuur van den heer A. J. Prins alhier, de aanbesteding plaats voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer G. Koevoets te Kaatsheuvel. Ingeschreven werd als volgt: Jac. Brekelmans te Kaatsheuvel 5125 J. Kolsteren, Kaatsheuvel 4838 J. v. d. Nieuwenhuizen, Sprang- Capelle v 4785 F. J. Cornelissen, Kaatsheuvel 4589 J. Timmermans, Sprang-Capelle 4580 Gebr. v. d. Hoven, Kaatsheuvel 4536 J. Willems, Sprang-Capelle 4351 C. Michael, Sprang-Capelle 4350 J. Vermeer, Loon-op-Zand f 4320 Gunning volgens bestek. NIEUWS UIT HEUSDEN, Heusden, 6 Nov. 1929. De Heusdensche pluimveetentoon stelling, die in December zou worden gehouden, is uitgesteld tot de tweede helft van Januari. De uitslag van de tweede ont moeting voor de groepenwedstrijd— dammen in 't Wapen van Amsterdam op j.l. Donderdag was als volgt Groep I. Cath. de JoodeVogelaar niet gespeeldL. Bax—C. de Joode 0-2. Groep II. Swagemakers—Deurloo 0—2; Vos—Jonker 0—2. Groep III. Jonker—Fitters 2—0; J. Evertse—Sluijmers 02 en Groep lila. Leijten—Huijmers 0—2 Schreuders—De Joode 02. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 7'/2 uur Vergadering R.K Vrouwenbond in den Gildenbond. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8*lt\iur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/a uur repetitie Tavenu. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel I „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. MARKTBERICHTEN. BUITENLAND. Voor en legen Italië in Brussel. Men heeft Zondagnacht voor de Italiaansche Kamer van Koophandel in de Wolstraat te Brussel een bom ge vonden bestaande uit een bus met kruit, waaraan een lont was bevestigd, die had gebrand. De helsche machine is naar het commissariaat van poütie gebracht, waar het parket een onder zoek heeft ingesteld. Het kruit za! worden geanalyseerd. Naar de „Peuple" meldt, heeft Zondagmiddag een groep van om streeks 20 mannen, rneerendeels Italia nen die insignes droegen met stokken gewapend waren, betoogd voor het Brusseische Volkshuis, waar zij het fascistenlied zongen en beieedigingen en bedreigingen uitten. Een twintigtal jongelieden van de „Jeunesse Socia lisme" zette de betoogers achterna en verscheidene minuten werd er gevoch ten, waarbij een Italiaan een revolver voor den dag haalde. Ten slotte gin gen de fascisten op de vlucht. Vier van hen werden gewond, terwijl drie socialisten ernstige kwetsuren opliepen. Fransche gezant in Brussel. De Fransche gezant te Brussel, Maurice Herbette is in den afgeloopen nacht plotseling te Parijs overleden. De Executie van Habiboellah. Het Afghaansche gezantschap te Londen heeft thans van de Afghaansche regeering een officieele bevestiging van de terechtstelling van Habiboel lah en elf zijner aanhangers ontvangen. Zij zijn door de nationale vergade ring ter dood veroordeeld en Zondag terechtgesteld. De regeering verklaart, dat de terechtstelling noodzakelijk was, om de rust in het land te handhaven. De regeering te Kaboel was te we ten gekomen, dat de aanhangers van Habiboellah plannen hadden gesmeed, om hem met geweld te bevrijden. in verschillende steden van Afgha nistan zijn in totaal ongeveer 70 per sonen in hechtenis genomen, die ver dacht worden, bij dit complot tegen de regeering betrokken te zijn geweest. Ook de zoon van Habiboellah zou terechtgesteld zijn. Uit Pesjawar worden nog nadere bizonderheden omtrent de terechtstel ling gemeld. Habiboellah en zijn aan- hangers moesten te voet van de ge vangenis naar het vliegveld bij Kaboel gaan. Aan weerszijden van den 60 M. langen weg sloeg een joelende en tierende menigte den stoet gade. Habiboellah bewaarde, tot het laatste oogenblik zijn koelbloedigheid en wachtte het einde met een lachje op de lippen. Noch hem, noch zijn aan hangers werden de oogen geblinddoekt. Precies op het vastgestelde oogen blik gal de afdeeling Wazidi's, die zich op het terrein bevond, vuur. Habiboellah heeft tot het laatste oogenblik geweigerd mede te deelen, waar hij de te Kaboel, Kandahar en Jerat geroofde schatten heeft verbor- gen. SPORT. Korfbalvereeniging N.EOSprang. Vrijdag speelde onze korfbalvere niging „NEO" een wedstrijd te Til burg tegen „ONA" om den Sportpark- wisselbeker. Beide twaalftallen zijn volledig en ONA heeft weer enkele oude bekende in de gelederen, waardoor deze club zeer in sterkte was toegenomen. Hoewel NEO bijna twee maanden niet aan wedstrijden deelnam, werd direct getoond dat ze het korfballen niet verleerd waren en ontwikkelt zich een goed combinatiespel. Daar ook ONA zich van haar beste zijde laat zien is de match zeer aantrekkelijk. Het spei gaat in een snel tempo, met NEO iets in de meerderheid. Her- i haaldelijk worden er goede aanvallen ondernomen, doch er wordt veel te weinig geschoten. ONA doet het aan den anderen kant beterna verschil lende vergeefsche pogingen, hebben zij succes en met een goed schot neemt ONA de leiding (0—1). Tot de rust blijft het spel hetzelfde karakter behouden, doch NEO slaagt er niet in om gelijk te maken, wat toch minstens we! verdiend was. Na rust wordt weer goed begonnen, maar als dan één der NEO verdedi gers blijft staan in de meening dat de scheidsrechter gefloten had, (dit was echter voor den voetbalwedstrijd die in het andere deel van het sportpark werd gespeeld), vergroot ONA op zeer gelukkige wijze den voorsprong (0—2). Dit verandert den strijd geheel. Er gaat thans door te fotsch spel vee van de aantrekkelijkheid verloren. De NEO aanval geeft het echter niet op En herhaaldelijk wordt de ONA—kor onder schot genomen, doch niets lukt. Wel 3 1 4 keer springt de bal weer van den rand in het veld. juist in de laatste minuut maakt één der NEO dames op keurige wijze het eenige tegenpunt (1—2). Ontegenzeggelijk heeft ONA zeer goed gespeeld, doch met een tikje geluk was de overwin- GEMENGD NIEUWS. Mishandeling Maandagavond omstreeks elf uur heeft, naar de Opr. Haarl. Crt. meldt, een agent van politie te IJmuiden op den Zeeweg nabij den IJmuiderstraat- weg, een man in bewusteloozen toe stand aangetroffen, die hevig bloedde uit verscheidene wondeif. De man werd binnengedragen in het café van den heer P. v. B. Een dokter heeft daar voorloopig verbanden gelegd. De man is daarna naar het Anthonius Zie kenhuis vervoerd, waar de wonden werden gehecht. Alle tanden waren uit de bovenkaak weggeslagen. Het bleek ook dat het slachtoffer zwaar beschonken was. Daar ziekenhuisver- pleging niet noodig werd geoordeeld werd de man overgebracht naar het politiebureau aan den Engelmundus- weg. waar hij kon ontnuchteren. Bij onderzoek is gebleken, dat de bewuste persoon M. O. heet, te Duis burg woont en opvarende was van een in het Noordzeekanaal liggend Noorsch schip. Hij leefde steeds in onmin met de Noorsche schepelingen en men vermoedt, dat hij na afmons tering zich aan sterken drank te bui ten is gegaan en toen in zijn dron kenschap door de Noorsche schepe lingen is mishandeld. De man is gisteren naar zijn woon plaats teruggekeerd. ADVERTENTIëN. vraagt voor directe indiensttreding GROOTE PARTIJ voor kachelhout, verpakking, ge- riefhout enz. Brieven a. h. Bureau van dit 43521 Ho P Ainl/r>r>j>>trQroon Ini EEN OUDEJAARSAVOND. Een spel van een traan en een lach, Een prachtig tooneelspel, dat bij een aandach tig publiek een dankbaar gehoor zal vinden. De schrijver van dit stuk heeft het goed voorzien van de meest dramatische scènes tusschen den ouden heer Hulstein en zijn zoons Willem en Karei. En het hoogst komische spel van den huisknecht Joris. PERSONEN Eduard Hulstein, gevestigd koopman: Jan Gubbens. Karei, zijn zoon: Corn, van Dijk. Willem, zijn zoon: Fr. Schrauvrers. Joris, zijn huisknecht: Jac. Cornelissen. Meevisz, kantoorbediende: Chr. van Wanrooij. Hatkins, kantoorbediende: G. van Nunen. Wernlck, kantoorbediende: H. Kops. REGISSEUR: Corn, van Dijk. Eerste Bedrijf: Diefstal en Broedermoord. Dit bedrijf speelt zich af in een Hollandsche handelsstad, waar Eduard Hulstein met zijn beide zonen een bankierszaak drijven. In den persoon van „Joris" zijn huisknecht vindt hij een degelijk man om zijn huishouden als hulp voor zijn steeds zieke vrouw te besturen. Willem, de jongste zoon, begrijpt en beseft het belang der zaak, waarin hij dan ook een grooten werklust aan den dag legt. Om de zaak tot een hoogeren bloei te brengen. Karei, daarentegen is een verkwister en leidt een losbandig leven. Zijn Vader lijdt zeer om het slechte gedrag van zijn zoon. Bij het slot van dit bedrijf maakt Karei zich schuldig aan een diefstal uit de geldkast van zijn Vader. Willem verrast hem echter in zijn plan. Het komt tot een worste ling tusschen beide broers. Willem valt bewuste loos op den grond. Karei echter meent dat hij een broedermoordenaar is geworden. Hij vlucht het huis uit de wijde wereld in. Tweede Bedrijf. Treurige dagen. Dit bedrijf speelt zich af twee maanden na de ontvluchting van Karei. De zaken van Hulstein zijn wegens de groote tegenslagen gefailleerd. Om voor zijn verdere leven voor het onderhoud van zichzelf en zijn gezin te voorzien, zal hij vertrek ken met zijn vrouw en zijn knecht Joris naar Duitschland. Hier Is hij aangesteld tot kantoor directeur eener fabriek in de stad Wergau. Zijn vroegere kantoorbedienden Meeuwisz en Hatkins komen hem hun afscheidsgroet brengen en hebben ook een andere betrekking gevonden. Willem heeft maar besloten, om naar Indië te gaan en daar met Gods' hulp veel geld te verdienen. Zwaar valt echter het afscheid tusschen vader en zoon. Maar het spreekwoord indachtig: „Na lijden komt ver blijden" gaat Willem vol moed zijn nieuwe toe komst ln. Derde Bedrjjf. Een gelukkige Oudejaarsavond. Dit bedrijf verbeeldt zich 10 jaar later en speelt zich af in de Dultsche handelsstad Wergau ln de woning van Hulstein. Joris begint dit bedrijf met een opgewekte stemming: hij is aangesteld door den Burgemeester als aanspreker. En daar gaat hij als „Herr Krook" zoo noemt men hem groot op. Hij krijgt bezoek van een postbode „Helm" genaamd, die Hulstein wil spreken, maar teleur gesteld wordt door diens afwezigheid. Hij wil Hulstein om vergeving vragen, want hij Is het, die zich schuldig heeft gemaakt, door de brieven met geld, door Willem aan zijn Vader gestuurd, ach ter te houden. Hij verlaat weer het huis, zonder troost te hebben gevonden. Eindelijk komt Hul stein zeer verouderd op het tooneel. Reeds direct begint hij weer te treuren en te mijmeren over zijn kinderen en gaat met een droevig hart het nieuwe jaar in. Joris tracht hem te troosten wat niet gem kkelijk gaat. Opeens wordt hun droefheid ln vreugde veran derd, wanneer geheel onverwachts Willem uit In dië terug is gekomen. De vreugde die er thans heerscht is niet te beschrijven. Hulstein wil zijn zoon aan de gansche wereld voorstellen. Zij gaan naar het feest, dat de Patroon van Hulstein, Mijnheer Schonhaus geeft. Het tooneel is een oogenblik ledig. Een ruwe landlooper komt door het raam het huis binnengeklommen. Hij wil ln dit vreemde huls zijn verkleumde leden verwar men. In de kamer ontdekt hij een vrouwenpor tret fn herkent zijne moeder. Het is de verloren zoon Karei. Hulstein en zijn zoon ontdekken hem en houden hem voor een inbreker, doch dan wor den hen de oogen geopend en herkennen zij hun zoon en broeder Karei. Jubelklanken worden ge uit om de thuiskomst van den verloren zoon. Alles wordt broederlijk vergeven en zij willen weer naar Holland terug om de oude zaak weer op te ne men, waarop God zijn zegen zal geven !I Siroop par flesch 1 gld ,ii g-'- VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 5 Nov. Ter veemarkt waren lieden aangevoerd214 paarden, 40 veulens, 1 ezel, 1890 magere runderen, 820 vette runderen, 170 vet te kalveren, 511 nuchtere kalveren, 484 graskalve ren, 378 schapen of lammeren, 211 biggen, 41 bok ken of geiten, 14 overloopers. Prijzen per half K.G.koeien 2934 ct., 45 48 I ct., 52,5—56 c., ossen 44 c., 45—47 c., 50—55 c„ stieren 3436 c., 4143 c., 4647,5 c., kalveren 57 c.—62,5 c., 70—75 c., 82,5—87,5 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f 200420, stieren 130—500, graskalveren f 40— 1100, paarden 165310, slachtpaarden 135185, hitten 100—150, veulens t 80—100, fok nuchtere kalveren 18—22, slacht nuchtere kalveren 12— 19, kalfkoeien f 200425, pinken f 130170, vaar zen 170—225, biggen 15—22, idem per week 2—2.25. [£W

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6