DE ECHO VAN HET 1UI0EN Heeren Winkeliers. WINKELIERS Nat de Wasch Ulo. 90. Woensd. 13 Nov. '29. 52e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCLAAL NIEUWS. Waalwijk, 12 Nov. 1929. Etalage-wedstrijd. Pe circulaires uitnoodigende tot deelname aan den Etalage—wedstrijd, die van 23—31 November, dus een week voorafgaande aan de St. Nicolaas week, zijn verzonden en het besiuur jan „Waalwijk Belang" mag tevreden 2jjfl over het aantal winkeliers dat tot ^sverre heeft ingeschreven, al zijn er natuurlijk nog vele nakomers en weife die nog eens herinnering noodig lebben. Zij zullen natuurlijk nog in dank worden aangenomen. Het bestuur deelt ons daarbij mede. dat de inschrij vingen er uiterlijk Zaterdag a.s. moeten daar de tijd van voor bereiding Jan kort genoeg is. Het bestuur is in onderhandeling met een zeer deskundige en bekwame jury, die door iedereen met belang stelling zal worden begroet. De tijd van 23—31 November is genomen, om den winkeliers de laatste «eek voor St. Nicolaas gelegenheid te ieven hun étalages uit te kleeden en ot het laatste stuk te verkoopen Wij doen nogmaals een beroep op alle winkeliers om zooveel mogelijk deel te nemen en zooveel mogelijk werk van hunne etalages te maken. Er hangt werkelijk zeer veel van af lel zal een graadmeter zijn voor de nwoners van Waalwijk en omgeving van da ambitie onzer winkeliers, van kennen en kunnen, van het peil waarop onze winkelstand staat en de ilaats die hij in de Langstraat en omgeving inneemt en voor de toekomst wil innemen. Daarom algemeene deelname maar ook He zorg aan de etalages en verlichting speciaal besteden, iets bijzonders ge tracht, want denkt er aanook hier moet de „kost voor de baet uitgaan let bestuur van W. B. zal alles doen bezoekers te trekken, zorgt dat de raekers niet teleurgesteld worden, lorgt dat onze inwoners en de bezoe ;ers verplicht worden hier te koopen, mi, maar ook in den vervolge. Voor ten groot deel zal zulks van het wel ilagen van dezen Etalage—wedstrijd afhangen. Men verzoekt ons nog te meiden aI Sigarenwinkels vallen onder groep lonsamptie—artikelen. Ijsbaan. In 't verslag der vergadering van aalwijks Belang in de Prov. Crt. rat voor dat de raming der kosten lan een aan te leggen baan in den ïolder, door dei heer P. Kalis zouden legroot zijn op f 150.30. Om verkeerde op/attingen te voor- omen deelen wij mede, dat dit cijfer 1715 30; de jaarlijksche kosten ra afschrijving, rente, onderhoud «orden geschat op f 165, alles buiten iiurprljs van 't land. sidling van Aangeteekende stukken. ingang van 18 November e.k. il- voorloopig bij wijze van proef een begin worden gemaakt met de [stelling der aangeteekende stukken m de huizen d r geadresseerden. De uitreiking zal alleen kunnen ge- chiedan aan de in het adres aange- iide geadresseerden of hunne gemach-. Ven, dus niet zooals b.v. bij post iketten het geval is aan huisgenooten it niet gemachtigd zijn. De ten postkantore berustende mach gingen zijn voor dit doei geldig en teven niet opnieuw gegeven te orden foor zoover geadresseerden zulks Moeken zal de oude regeling gehand eld blijven. Verzoeken als voren- I telde moeten onder vermelding der Waren, schriftelijk bij den Directeur inliet postkantoor worden ingezonden foor zooveel noodig wordt de aan» itlit er op geves igd, dat het aan neling verdient om, wanneer de adresseerde veel van huis, kantoor winkel afwezig is, een der huis looten of een der leden van het Moneel tot het afteekenen der kennis Hing te machtigen. Deze machtigin moeten op zegel van 30 ct worden jediend bij den Directeur van het «kantoor. Deze regeling geldt voor het kantoor Waalwijk en het daaronder behoo- 'de ressort, te wetende hulp- teen te Waspik, 's Gravenmoer, QrevelduinCapeile, Vrijhoeve 'Psile en Drongelen, alsmede de «stations te Eethen, Meeuwen en irang. Deze regeling geldt niet voor de ï'echthouders. Weldadigheidspostzegels en - wr &£Ptbriefkaarten' nals vorige jaren sinds 1924 r tiaar zullen van 10 December ;n met 9 Jnnuari 1930 wederom el&digheidspostzegels worden uit atven, waarin de opbrengst ten •de zal konPn aan de vereenigingen i'iastellingez» die zich tot taak heb- 'a gesteld 'e verzorging van zieke, zwffcke, docve, blinde, doofstomme, gehlk^'se. achterlijke, verwaarloosde r o' pHsdadige kinderen, en die den »ver'c" tc kennen hebben gegeven om eefi aandeel in de opbrengst te ozifrangen. De Centrale Propagandacommissie vertrouwt dat ieder goed Nederlander gedurende deze maand postzegels ,voor het Kind" voor 2ijn correspon dentie zal gebruiken. Dat is de illusie /an een geheel leger van toegewijde cindervrienden, dat een campagne is begonnen om dit jaar de opbrengst ie. 929. ).- ).- ..92 >.25 5.11 9 32 D.- van de Weldadigheidspostzegels op te voeren tot een peil, onze veelgeroemde offervaardigheid waardig. De postzegels „Voor het Kind" kostenfrankeerwaarde prijs l'/a cent 3 cent 5 8 6 10 12'/a 16 Ook zullen dit jaar wederom Weldadig helds—briefkaarten worden verkocht Deze zijn geschilderd door Felix Timmermans ten behoeve van het misdeelde kind, vroolijk gekleurde kaarten, vol tintelend leven, waarin de kinderen het middelpunt zijn. En prentbriefkaarten geven weer het portret en de huiselijke omgeving van het kind in de 17e eeuw. Denkt dus er aan Waalwijkers, met Kerstmis en Nieuwjaar gebruiken allen uitsluitend briefkaarten en postzegels voor het misdeelde kind. De prijs der prentbriefkaarten is slechts 35 cent per serie. HET COMITÉ. Het Bestuur van |fWaaIwi]ks Belang" verzoekt heeren hun inschrijvingsbiljet voor den Etalage—wedstrijd zoo spoedig mogelijk in te zenden bij den Secretaris, opdat ten spoedigste een overzicht ver kregen wordt en verdere voorbereidingen getrolien kunnen worden. Zij die eventueel geen biljet ontvingen, gelieven dit even aan te vragen. HET BESTUUR VAN „W. B." Kegelbal. Door de „W.K.C." werd Maandag avond in „Musis" een bal georganiseerd, zulks naar aanleiding van het pas gehouden en goed geslaagde Kegel- concours. Op dit bal waren ook de prijswin naars tegenwoordig. Voor de opening van het bal sprak de heer Langermans, wegens afwezig heid van den voorzitter, een welkomst woord. Daarna was het woord aan den heer van Grinsven, voorzitter van den T K.B. Spr. verklaarde gaarne te hebben vol daan aan he' verzoek van het bestuur van de W.K.C. om de prijzen te komen uitreiken, ue T.K.B. heeft met veel voldoening het sportieve verloop van het concours gevolgd Spr. brengt dank aan de W.K C. voor de wijze waarop men het concours heeft voorbereid er. geleid. Spr. wil het afgeloopen kegel festijn gaarne ten voorbeeld stellen aan andere clubs. Hierna ging de heer van Grinsven over tot uitreiking der prijzen, waarbij hij een kort persoonlijk woord van gelukwensch sprak tot de eerste prijs winnaars. Nadat de prijzen waren uitgereikt dankte de heer Langermans en werd het bal voortgezet. De avond had een aangenaam en prettig verloop, waarop W.K.C, met voldoening kan terugzien. Gouden bruiloft v. d. Broek-van Besoijen. Als er ooit een 20 eeuwsche geschie denis van Waalwijk wordt geschre ven, dan mag de schrijver er waar achtig wel in vermelden de bijzondere wijze waarop hét gouden huwelijks feest van het echtpaar v. d. Broek-v. Besoijen werd herdacht. We hebben nog zelden zulk een gouden bruiloft meegemaakt, waar aan door de geheele buurt en die strekt zich ver uit zóó spontaan en algemeen in de feestvreugde werd ge deeld. Weken lang is het feest- en buurt- comité druk in de weer geweest om dezen heugelijken dag voor te berei den. Er werden vele vergaderingen gehouden, collecten, onderlinge be sprekingen, er werd gerepeteerd, kortom groot en klein heeft medege werkt aan het feestprogram. Maandag werd voor de woning van het gouden paar een passende versie ring aangebracht, waarbij de E.L.B.M. zoo welwillend was geheel kosteloos verlichting en illuminatie van het huis aan te leggen, iets wat zeer dankbaar werd geapprecieerd. Jammer, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag de hevige storm en vele regens zooveel fraai's van de versiering benomen hebben. Op echt katholieke wijze werd gis terenmorgen de dag begonnen met 'n H. Mis. Het gouden paar werd door het Co mité en een 30-tal bruidjes en garde d'honneurs afgehaald. De feestelijk uitgedoschte eerewacht te paard ging de auto's vooraf, waarin het Gouden Bruidspaar, Comité en bruidjes geze ten waren. Na afloop der H. Mis reed men in dezelfde volgorde weer terug naar 't Hoekeinde. Ten huize van het gouden echtpaar kwamen nu allereerst de bruidjes hulde brengen aan de bejaarde fees telingen. De oprechte kinderhulde maakte op het oude paar zichtbaar indruk. Door een zestal bruidjes wer den aardige en toepasselijke versjes opgezegd. De jongedames zus Rob bers en Jo van Velthoven, boden na mens de kinderen uit de buurt een fraaie bloemenmand aan. Te ongeveer half 12 verscheen het feestcomité ten huize van het gouden paar. Namens het comité en de gan- sche buurt voerde de voorzitter, de heer J. Hoffmans het woord. De spr. wees er allereerst op, hoe dit een blij de en vreugdevolle dag is, waarop men den arbeid doet vergeten. In plaats van het lied van den arbeid ldinkt er vandaag een jubellied, waar toe wel aanleiding is. Spr. zegt, dat de buurt daarbij niet ten achter wenscht te blijven, maar bewijzen wil hoe men mee leeft met het 50-jarig huwelijksgeluk van het echtpaar v. d. Broek-v. Besoijen. Spr. schetste de oudjes als een voorbeeldig paar, dat aan de buurt leerde onder alle omstandigheden te vreden te zijn. Als stoffelijk bewijs van sympa thie en hoogachting bood de voorzit- namens de buurt een paai mooie rust stoelen aan. Hij sprak daarbij den wensch uit, dat het gouden paar in die stoelen nog lang een welverdiende rust zal mogen genieten. Een zoon van het gouden echtpaar dankte voor de huldiging, zijn ouders gebracht en bood het comité onder enveloppe een douceurtje aan. Velen kwamen van de gelegenheid gebruik maken 0111 het echtpaar te feliciteeren. Allereerst zagen wij den Edelachtb. heer Burgemeester Muo nen, vervolgens de parochie-geestelij ken en vele anderen. Des avonds brachten de Liederta fel „Oefening en Vermaak" en de harmonie „St. Crispijn" een serenade waarbij de belangstelling uit heel de gemeente overweldigend was. Na afloop der serenades verzamel de zich de buurt in de keurig versier de zaal van den heer v. Berkel. De zaal was stampvol en er heerschte 'n zeer opgewekte stemming. Men hac 'n attractievol program samengesteld dat onder leiding van den heer C. de Jongh goed werd afgewerkt. Men heeft zich kostelijk vermaakt Met een welgeslaagd bal, waarbij 't niet aan afwisseling heeft ontbroken, werd dit prachtig en schitterend ge slaagd feest besloten. En het gouden paar èn het actieve comité èn de buurt kan met zeer veel voldoening op dezen feestdag terug zien. Aan het Hoekeinde zal de gouden bruiloft van het echtpaar v. d. Broek v. Besoijen nog lang en dikwijls in prettige herinnering worden opge haald. De drievoudige wijsheid van Vader Wang. Als „een heel bijzonder stuk" werd ons bovenstaand „Missie drama" aan gekondigd en dit maakte onze nieuws gierigheid gaande. De naam van den bekenden Fran- schen auteur Henri Gheon was ons een waarborg dat het iets degelijks zou zijnop grootsche Missiefeesten was het met veel succes vertoond, maar wij vroegen ons toch af of dit „bijzondere" wel geheel naar den smaak van het gewone publiek zou zijn. Wat op Missiefeesten succes heeft, slaat nog niet altijd in op een uitvoe ring van een plaatselijk tooneelgezel- schap, nog daargelaten of men er geschikte spelers voor zou kunnen vinden. Na ons bezoek aan de uitvoering van Zondagavond kunnen wij de keuze van het stuk niet anders dan zeer gelukkig noemen. Het is een groot succes voor de Patronaats tooneelclub geworden. Het talrijk opgekomen pu bliek heeft werkelijk genoten, het ging geheel op in de pakkende scènes, waarvan dit boeiend geschreven drama zoo vol is en voelde mee den ziele strijd van den zwaarbeproefden Vader Wang. Laten wij hier direct aan toevoegen dat de onverbeterlijke wijze waarop deze hoofdfiguur „Vader Wang" door den heer Joh. Pullens werd uitgebeeld tiet meest tot dit succes heeft bijge dragen. Hij heeft deze rol zuiver door- voeld en de vertwijfeling, de wraak zucht, de zielestrljd en eindelijk de overwinning van Vader Wang op zich «elf, op aangrijpende wijze aan het publiek doen zien en voelen en daaraan hangt het heele succes van dit stuk af Doch ook de andere spelers hebben zich uitstekend welen aan te passen aan de bijzondere eischen die dit stuk. dat zich geheel in China afspeelt, stelt J. Schoenmakers, die den pater— missionaris vertolkte, was „geknipt" voor deze rol, terwijl A. Pullens de zware rol van Chineesche duivel op voortreffelijke wijze uitbeelde. Ook E de Vries als Tsjang Foe Tang gaf zeer verdienstelijk spel. Bij deze vier hoofdfiguren sloten de vertolkers der kleinere rollen zich uitstekend aan en werd een opvoering verkregen waarover slechts één roep was en waarmee het publiek geboeid werd van het begin tot het einde Het tooneelstukje in één bedrijf „Een Vriend", dat het programma aanvulde, kreeg eveneens een goede vertolking, waarbij vooral de gebroe ders G. en M. v. Mierlo vlot spel te zien gaven. Het was een genotvolle avond, waar voor het publiek zich door herhaald applaus zeer dankbaar toonde. Een compliment past voorzeker aan den regisseur den heer C Mol, die met zulk jeugdig spelersmateriaal zoo'n vchoone opvoering kon daarstellen. Ook aan costumes en tooneeldecor was veel zorg besteed, het meubilair hiervoor was door de fa H. Klerx— Sommers beschikbaar gesteld. „Offerande". De tooneel—afdeeling der harmonie „St Jan" alhier gaat a s. Zondag een uitvoering geven voor de Kon. Erk. Harmonie „Concordia" te Loonopzand, waarbij dan het bekende werk van Jan Grosfeld„Offerande" voor het voetlicht zal worden gebracht. Ditzelfde stuk wordt Zondag 24 en Maandag 25 dezer ook in het Patro naatsgebouw alhier vertoond op de uitvoeringen der harmonie. Waai deering voor de openbare lagere school in onze gemeente. Zooals bekend heeft er vorige week een lijst gecirculeerd onder de ouders van leerlingen der openbare lagere school. Door het teekenen op de lijst verklaarden de ouders zich zeer goed tevreden met het onderwijs, dat hier aan de openbare school gegeven wordt en verzekerden zij, hun kinderen naar de openbare lagere scnool te zullen blijven zenden. Uit de talrijke handteekeningen is wel zeer duidelijk komen vast te siaan de algemeene waardeering die onze openbare school en het door haar gegeven onderwijs geniet. Op de openbare school zijn 117 kinderen van 66 ouders Van deze 66 hebben 53 ouders (met 98 kinderenj geteekend voor de openbare school. Negen ouders zijn voor de openbare school, zonder dat zij geteekend heb ben. Deze ouders hebben op school i5 kinderen. Slechts drie ouders (mei 3 kinderen) zijn voor de Nutsschool, terwijl zich één ouder (met 1 kind, twijfelachtig toonde. Hier heett men toch het onomstoo telijk bewijs, dat er geen behoefte is aan een Nutsschool. Zullen de heeren 't nu inzien St. Nicolaas—loterij. Door de R.K. Middenstandsvereen alhier, is aan het Gemeentebestuur vergunning gevraagd voor het organi seeren van een St. Nicolaas—loterij Wanneer de vereischte vergunning wordt verkregen, ligt het in de bedoe ling gratis loten beschikbaar te doen stellen door de winkeliers in't tijdvak van 16 November as. tot en mei 5 December. De uit te loven prijzen zullen zoo spoedig mogelijk worden geëtaleerd. Het geprojecteerde plan is als volgtDe winkeliers zullen aan de klanten, die minstens f 1.— contant besteden, gratis een lot ver strekken. De uitloting der prijzen zal onmiddellijk na St. ^Nicolaas plaats hebben. Onder de loterij vallen natuur ijk niet artikelen van dagelijksche behoefte, zooals b.v. brood en derge ijks waren. In belanghebbende kringen is men van oordeel, dat door deze loterij het effect van den door Waalwijks Belang te organiseeren etalage wed strijd zal worden verhoogd. St. Nicolaas. Naar men ons mededeelt werd gister avond in v.m. Baardwijk eene vergade ring van het St. Nicolaas—Comité gehouden en besloten dit jaar wederom het feest op dezelfde wijze als't vorig jaar te vieren. Zooais men weet is dit gebruik voor een paar jaar op initiatief van „Waal wijks Belang" in onze gemeente inge voerd en geschiedde een en ander tot nog toe steeds in onderling overleg Ook in 't overige gedeelte der gemeente zal natuurlijk wel weer een of ander plaats hebben, waarvan men ter gelegenheid wel hooren zal. Biljarten. In café P. v. Cromvoirt alhier geeft Prof. P Koehof uit 's Hage Zaterdag as. een biljartseance. De heerKoehot zal zijn tegenstander een voorgift van 400 op de 500 punten toestaan. Biljarten. Zaterdag j 1. speelde de biljartclub „V.B.C." uit Vrijhoeve—Capeile een revanche—wedstrijd tegen de biljart club „Nooit Volleerd" in het café P. v. Cromvoirt. De uitslag was als volgt V.B.C. Nooit Volleerd. J. Trt ff rs 76 P Oversteeg 100 G Pullens 100 W Tr.ffers 100 de Jong 62 A. Treffers 100 L. v. Cromvoirt 100 Fr. Schuurmans 92 B. Schoenmakers 29 L de Folter 70 v d. Hoven 100 J. Schilders 77 468 „V.BC." 19 538 Hoogste serie de Jong caramboles. Ongevallen. Vrijdagavond had de heer V alhier met z'n auto, toen hij plotseling voor Iemand moest uitwijken en z'n stuur omgooide, het ongeluk aan deze zijde den per fiets passeerenden heer T. aan te rijden. Aan handen en hoofd gewond werd hem door Dr. Sweens de eerste geneeskundige hulp verleend. Liet het zich in den beginne ernstig aanzien gelukkig zijn de verwondingen nog al meegevallen. Toch zal de aangeredene nog wel een 14 dagen voor herstel noodig hebben. De heer V zal de kosten van dit ongeval vergoeden. Door den hoogen vrachtwagen der H. S. M. werd Zaterdagavond de boom aan de Noordzijde van den overweg S.S. aan de St Antoniusstraat afgerukt en stukgereden. Maatregelen werden direct genomen. Men ziet ook weer uit dit nummer dat de adverteerders de publiciteitswaarde van ONS blad begrijpen, en dat men adverteert in een blad dat WERKELIJK verspreid en ge- ezen wordt. j Kinderverlamming. In het gezin van den heer v. d. L alhier, is bij het jongste dochtertje een licht geval van kinderverlamming ge constateerd. Plutmveetentoonstelling. Naar wij vernemen wordt door de Waalwijksche Pluimveevereeniging een Onderlinge Kippen- en Duivententoon- stelling georganiseerd. Diet stallen Een leerhandëlaar te Amsterdam heeft aangifte gedaan van verduiste ring van ongeveer f 9000 hij be schuldigt een aldaar wonenden schoen- winkelier. ^DRUNEN Door de tooneeivereen. der Meisjescongregatie is in studie genomen het drama in 3 bedrijven „Ue Pleegzuster". Vermoedelijk zal dit prachtige tooneelsluk met Kerstmis worden opgevoerd. v Op haar jongste vergadering besloot het bestuur der postduiven— vereeniging „De Postauit", gevestigd tn calé A. v. d. Geld, een tentoon stelling te houden op Zondag 8 Dec. a.s. Van enkele ingezetenen is reeds de toezegging binnen dat zij prijzen be schikbaar stellen, doch waar onze gemeente vele duivenlielhebbers telt, oestaat gegrond vertrouwen dat meer deren zuilen meewerken om deze tentoonstelling te doen slagen door eveneens een prijs aan te bieden. Deze schenkingen worden namens de ver eeniging gaarne in ontvangst genomen door den heer A. v. d. Geld. De voorbereidingen zijn reeds in vollen gang en gezien den ijver en toewijding van het kranige bestuui twijfelen wij er niet aan of we krijgen een goed georganiseerde tentoonstel ling, waarop veel goeds te zien zal zijn Als keurmeester zal optreden de heer H. J. de Laat. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Voor de verkiezing van twee ouder lingen en één diaken bij de Geref. Kerk alhier zijn candidaat gesteld Voor ouderling de heeren A. C. Ftjan, R Hofmann, W. M. Dalmaijer en J. C. de Roon. Voor diaken de heeren J. Verbeek en j. M. Spierings. WASPIK. Door onvoorziene omstan digheden kon de uitvoering te geven door de tooneeivereen. „De Gouden Krab* uit Bergen op Zoom op j.l. Zondag niet doorgaan. Door de tooneeivereen. „Oefening baart Kunst", onder—afdeeling van de R.K. Werkltedenvereen., zal op Zondag 17 Nov. a.s. des nam. 3 uur voor de dames en op Maandag 18 Nov. des avonds 7 uur voor de leden en dona teurs in het Patronaatsgebouw de eerste winteruitvoering worden gegeven. Opgevoerd wordt het drama in drie bedrijven „Broederhaat" en het klucht spel in één bedrijf „Baas Jansen in De Brand van Rome". Onder de pauze zal een spreker een korte doch duidelijke uiteenzetting geven van de nieuwe Ziektewet. RAAMSDONKSVEER. De uitslag van het op 27 October, 3 en 10 Nov. jl. gehouden biljartconcours door de club „Hof van Holland" in het hotel van C. Schelle, is ais volgt De biljartclub Den Hout 1ste prijs met 169 punten„Krijt op tijd" uit Waspik 2de prijs met 162 punten en „de Vriendenkring" van het Veer 3de prijs met 145 punten. De fabrieksarbeider R. K. kwam in aanraking met een machine, met hei ongelukkig gevolg dat hem een duim werd afgekneld. Hij is direct naar het R.K. Ziekenhuis vervoerd en aldaar verbonden. Door den storm is in den nacht van Maandag op Dinsdag op het Dorp een paal van het electrisch net omver gewaaid en kwam midden op den straatweg terecht. Om ongelukken te voorkomen, is de paal 's nachts nog door de monteurs van het G.E.B. van den weg verwijderd. De echtelieden A Blankestijn- de Rade vierden Zaterdag j I. hun gouden huwelijksfeest. Een prachtige eereboog was aan den ingang van de woning aangebracht. Het is te begrijpen dat het 't echtpaar op dien dag niet aan blijken van belangstelling heeft ontbroken, 's Avonds bracht de har. monie „de Eendracht" het gouden paar een serenade, hetgeen een massa volk op de been lokte. Het bouwen van bergplaatsen en nieuwe privaten aan de R.K. Meisjes school is gegund aan den laagsten inschrijver P, Lodewikus en Zonen. Op 16 en 17 November as zal door de Postduivenvereen. „Prinses luliana" in het hotel van J. Kamp aan den Keizersdijk 'n tentoonstelling wor den gehouden. Door de R K. Zang. en Tooneel- ver. „Laetitia" zal a s. Zondag 17 Nov. n m. 6 uur in het St. Leogebouw op het Dorp een uitvoering worden ge geven. Opgevoerd wordt „'t Hoogste goed", een tooneelspel in 3 bedrijven van L. Haver en „De Bourgonje Fuif" kluchtspel in 1 bedrijf. Uitvoering door de R K Tooneel- ver. „Kunst na arbeid" op 17Nov as voor de heeren en op 18 November a s, voor de dames telkens om 6'/2 uur in het Henricusgebouw alhier Opgevoerd wordt „Visscherskinderen* volksschets in 3 bedrijven van P. Odijk en „de Moord* klucht in een bedrijf van J. Grosfeld. De toestand van den Z E. Heer Pastoor H. Berkelmans is van dien aard dat Dinsdag jl. een noveen is begonnen voor zijn herstel. MADE. Zondag na de Hoogmis hield de Werkliedenvereeniging van Made eene algemeene ledenvergade- heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. ring in het Patronaat alhier. Voorzitter was dhr. H. Lfgtvoet, terwijl de Geest.-adviseur en de Eere- Voorzitter dhr. Sassen mede aanwezig waren. De vergadering was slecht bezocht. Door den Voorzitter werden mede- deelingen gedaan over de ziektewet die in 1930 in werking treedt. Binnen eenige dagen zal aan alle leden een brochure worden aangeboden tegen zeer geringe prijs. Het doktersfonds kwam ook Ier sprake. Hiervoor zal een flinke propa ganda worden gemaakt en binnenkort een groote propagandavergadering gehouden worden toegankelijk voor iedereen. Er werd flink van gedachten ge wisseld over de mogelijkheid hoe het vergaderingbezoek te bevorderen. Als afgevaardigden naar den Cen- tralen Raad werd gekozen de heer C. Roeien. Een amendement voor den be schrijvingsbrief om de meeting die dezen winter in den kring gehouden wordt hier te doen plaats vinden zal worden ingediend en zoo noodig door den afgevaardigden verdedigd worden. Hierna sluiting. Bij den schipper A. v. Groezen is op klaar lichten dag een fiets van het schip gestolen. Op 23 en 24 November e k. zal de Postduivenvereniging „De ge vleugelde Vrienden" een Postduiven- tentoonstelling houden in café P. v. d. Korput. Als keurmeester zal optreden de Ifeer j. v. d. Horst. BREDA De heer C. L. A. M. van Gils, die hier ter stede reeds vele jaren was gevestigd als notaris is, 57 jaar oud, overleden. Hij was olficier in de orde van Oranje Nassau. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 12 Nov. 1929. In de 25ste jaarvergadering der Heusdensche Fantare weiden alle af tredende bestuursleden herkozen, ter wijl de mogelijkheid besproken werd in 't komende voorjaar een solisten- wedstrijd ie houden. De uitslag van den derden groe- penwedstrijd (dammen) in de veree niging „V. U." gespeeld is als volgt: Groep I C. de Joode—Cath. de Jode 1—1, II Vos—Deurloo (afgebro ken). lil JonkerSluimers 2 0, tivertse—Fitters 2—0, lila Schreuders- Sluimers 0—2. Zondagavond gaf de R.K. Fan fare haar groot winteiconcert. Onder het tiental nummers, die alle keurig werden vertolkt, trokken vooral de aandacht de pistonsolo en het kwar tet, waarmee onlangs te Wagenberg op het concours een eerste prijs werd behaald. Een goede gedachte was het aan dit concert den humorist Brokken uit Waalwijk te verbinden, die door zijn voordrachten voor een aangename verrassing zorgde. Donderdagavond ten 8 uur ver gadert in 't Wapen van Amsterdam de Winkeliersvereeniging. In deze bij eenkomst voor iedereen toegankelijk, treedt als spreker op de heer W. Sassen (G'berg), die behandelen zal Wlnkelierstoestanden ten plattelande." Circa een kwartier voorbij de groote brug zonk gisteravond een schip, geladen met sumtrbieten, door dat het roer onklaar werd, De twee schippers konden zich nog juist per booije redden, zoo snel ver liep het ongeval. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 12 Nov. 1929, Geestbeschaving. De Rederij ke'rskamer „Geestbescha ving" uit Oosterhout treedt Zondag a.s. in de zaal van den heer Joh. Smit op met het beroemde tooneelwerk „Peggy, mijn kind". Wat „Geestbeschaving" tot heden in de Apollo-zaal vertoond heeft, kon de scherpste critiek doorstaan, zoodat we er van overtuigd zijn dat re gisseur Joh. Spoorenberg ook met Peg gy iets zal geven dat 'n bezoek over waard is. i TooneeL Zondag 10 November gaf de Tooneel- vereeniging „Onderling Kunstgenot" in de zaal van den heer Joh. Smit een groote tooneeluitvoering. Opgevoerd werd „Napoleon's Horloge". Blijspel in 3 bedrijven door J. Verhoeven; regie H. v. d. Bosch; Grime F. de Waal. Het stuk speelt in de huiskamer van den heer v. Hoorn, rentenier te Bloemendaal, aan geduid door „Oom". Naast den rentenier treden in de hoofd rollen opPaul v. Hoorn, zijn neef, spe lend in de transformatierollen van Ba ron van Teckelenburg, Antiquiteiten verzamelaar en George Blacksy, defec tieve van Scotland Yard en Louis Dal- sing, vrind van Paul, spelende in de transformatierollen van Benjamin, Goudsmit, Antiquair en Mr. Allwin, re chercheur van Scotland Yard; tevens Bart Stoppels, rentenier, vriend van Gerard van Hoorn. Nadat de kleine capeile van Apollo ongeveer 'n half uurtje muziek gegeven had, werd om goed 8 uur met het spel begonnen. Er was slechts matige belangstelling in de zaal, wat niet moet verwonderen, waar drie Zondagen achtereen uitvoe ringen in de zaal van den heer Joh, Smit stonden aangekondigd. Er is dol gelachen met de vele oer- i

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5