lloor allen die Sokkelen Dienstbode Te Koop r5"7 Wit Leghorn Hennen 1 N. IAARSM1 BJS8DEN F". pu&lieh Imaal verfeoosen Marktberichten. RECHTSZAKEN. GEVRAAGD zelfstandige VERLOREN: Een Lips sleutel. DAGMEISJE. Notaris van Ham Notaris Canters Gevraagd met Verstopping of moeilijken, tragen en onreg.lmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxcertabietten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. CAPELLE. Voor de Ned Herv. Gem. alhier hoopi a.s. Zondag des v.m half tien en des nam. zes uur op te treden Ds. A. v. Willigen. Naar men ons mededeelt zai met ingang van 1 |an. e.k het aantal ieer- krachien aan de Bijz. Lagere School in de Nleuwstraat alhier met 1 worden vermeerderd, zuodat deze schooi dan 5 ieeikrachten zal tellen. A.s. Zondag des v m. half tien en des nam. 2 uur zal in de Ned Herv. Kerk a d. Loonschendljk optre den de heer Hage, godsdienstonder wijzer te Kampen. Gedurende reeds enkele dagen bevindt ztch in deze gemeente een gezelschap zich noemende „de gemeen te des Heeren", komende uit Nigte- vecht, dat zich bezig houdt meistraat prediking. Voor deze beweging bestaat in de gemeente zeer veel belangstelling. Op de O. L. School aan den Loonschendijk zal ook dit jaar met de kinderen weer een St. Nicolaasfeest georganiseerd worden. Het onderwij zend personeel heeft bereids een begin gemaakt met een rondgang langs de huizen, teneinde de noodige gelden in te zamelen. Ds. J. Snoek, Geref. pred. alhier, heeft het beroep naar de gemeente Puttershoek aangenomen. kunnen er dus van overtuigd dat HEC 23 j„ beiden won. alhier, alle moeite zal hebben om een neder- Ingekomen personen: SPORT. W.SC. Wederom kon WSC 2 j 1. Zondag een mooi succes boeken door eene 3—0 overwinning op de reserves van de eerste klasser LONGA uit Tilburg. Ook thans kwam de overwinning ver diend aan WSC 2 toe, alhoewel het anders in het eersie half uur er niet naar uit—zag, dat een dergelijk resul taat verkregen zou worden In deze periode speelde de thuisclub niet zoo goed ais in de voorafgaande wedstrij den en werd er te veel eene afwach tende houding aangenomen, waardoor de tegenpartij danig van profiteerde en dikwijls werden den WSC—spelers hierdoor den bal ontnomen. Ook de beide ach'erspelers waren het eerste he eerste half uur zeer onzeker, waar door de half—linie moest helpen ver dertigen en de voorhoede daardoor gééi steun ontving. Wij moeten evenwel aanhalen, dat WSC2 pal tegen den straffen en scherpen wind in moest spelen, die over de lengte zijde van het speelveld stond. Ondanks dat Longa in deze periode meer in den aanyal was, wist WSC 2 bij een mooie aanval de leiding te nemen. Dank zij den WSC—doelman, die op schitterende wij re zijn doel verdedigde, kreeg Longa géén gele genheid tot doelpunten. Het laatste kwartier kwamen de WSC—reserves echter beter op dreef en ging het thans gelijk tegen elkander op en de rust trad in met een wel wat gtfl uteerde, doch nuttige voor sprong voor de thuisclub. De tweede speelhelft gaf een geheel ander beeld dan de voorgaande WSC speelde thans met den wind mede en de spelers zaten vlugger op den bal Er werd thans stukken beter gespeeld en het samenspel vlotte beter. De half steunde thans naar behooren en waar de voorhoede het spel mooi openhl ld, kreeg de Longa—verdedi ging het hard te verduren en kon niet veihinderen, dat WSC 2 twee mooie doelpunten wist te maken. De overwinning kwam WSC alleszins toe, alhoewel 3—1 den uitslag beter weer geven zou hebben. Ondanks het slechte weer, was de belangstelling voor een dergelijke ont— moe.ing groot te noemen en wanneer WSC 2 zoo blijft spelen, zal h t be zoek nog wel aanmerkelijk toenemen. Al één het derde Elftal van WSC behoeft morgen te spelen en ontvangt op eigen terrein het derde Elftal van Baardwijk Door toetreding van enkele nieuwe spelers is het derde Elftal momenteel aan sterkte toegenomen en is het niet onmogelijk dat morgen de derde overwinning in successie be haald zou worden. Deze wedstrijd zal om twaalf uur aanvangen. HEC—HELMOND. Het comp. programma is voor eers'e elftal niet erg gunstig daar van de vier gespeelde wedstrijden er zeker laag af te weren De HEC'ers hebben die nederlaag thans goed te maken doch zal het ons benieuwen of hen dit zal gelukken. Mogelijk is het wel dat hebben we verleden jaar ge- zien toen HEC aan Helmond een ne. laag toebracht en haar daarmede de kampioen iiiussies ontnam maar dan zal er gewerkt moeten worden meer nog dan tot heden gedaan werd, anders vreezen we dat het andersom zal zijn. Dus HEC'ers geeft U Zondag a s. nog meer om de overwinning te be halen, die dubbele vreugde zal geven en wel als revanche voor de groote nederlaag en als eerste overwinning Het zal wel onnoodig zijn de sportlef hebbers aan te sporen dezen wedstrijd, die misschien wel de mooiste van het seizoen zal worden, bij te wonen. Scheidsrechter is de heer Wagema- kers uit Tilburg. Verder wordt er nog aan herinnerd dat tusschen 15 Nov. en 15 jan. alle wedstrijden van bondswege om twee uur moeten aanvangen. Het Tweede Elftal zal met 4 Invall. naar Oss vaan om daar tegen Sport- vereen. 1920 te spelen. Het is wel jammer dat dit elftal voor dezen keer zoo verzwakt is, maar wtj vertrouwen dat de spelers zich hiervan bewust zullen zijn en zich daarom nog met meer vuur in den strijd zuilen werpen om zoodoende het goede begin door te zetten. Vertrek per bus om half twaalf van de Markt. Het derde Elftal is wederom vrij. R.W.B. RWB 1 moet a.s. Zondag weer een uitwedstrijd spelen. Thans is Goirle het doel van de reis, waar tegen SCG den strijd aangebonden moet worden. SCG maakt tegen de RWB'ers haar debuut. Van SCG is ons overigens niets bekend. We vertrouwen echter dat er beter gespeeld zal worden als tegen Zigo. JULIANA. Zondag a.s. komt Zigo uit Tilburg een competitiewedstrijd spelen Lgen Juliana. Het is een geheel onbekende tegenstander voor Juliana en staat onze geel zwarten een zwaren strijd te wachten, daar Zigo met enkele nieuwe spelers is versterkt en de twee laatste competitiewedstrijden wist te winnen. Wij vertrouwen dat de Juliana- spelers hiermede rekening zullen hou- den en van het begin flink aanpakken om met succes uit den strijd te komen. Ook aan belangstelling zal het niet ontbreken. Aanvang 2 uur. Juliana 2 speelt in 's Bosch tegen BW 4. Juliana 3 moet bij WSC 3 op bezoek. MADE. Zondag 17 Nov. zal op het MVV- terrein alhier een wedstrijd gespeeld worden door „Wapen van Ooaterhout" en „Made". W. M. van der Velden, echtg. van A. H. van Mierlo, van Loon-op-Zand. A. A. van Breugel, van Oisterwijk. A. Pullen, van Nieuwkuijk. J. Klijn, van Loon-op-Zand. M. Chr. P. de Winter, van Zevenbergen. W. Nadolnij, van Horst-Emscher. A. J. van Dongen, van Breda. J. v. d. Wiel van Vlijmen. W. Adam- zak, van Gelsenkirchen. Fr. Oelen- hoet, van Walbeek. F. Borsutzki, van Eschede. W. M. Gaunitz, van Plauen. -J. van Ham, van Amers foort. J. A. Verhoeven, van Oister wijk. P. A. A. Jacobs, van Dongen. Vertrokken personen: L. M. van Schijndel, naar Eindho ven. F. P. J. van Lier, naar Vught. A. J. J. Lombarts en gezin, naar Pvotterdam. Waalwijk, 15 Nov. 1929. Varkens f 18-f23. Eieren 12—13 ct. Bedreiging mei doodslag P. C. deH te Kaatsheuvel, verdacht van poging tot doodslag, subs bedrei ging met doodslag, werd bij vonnis yan den Politierechter veroordeeld tot één maand gevangenisstraf. KAATSHEUVEL. Zondag spelen de Kaatsheuvelsche Boys voor de competitie le KI BVB tegen RWB te Waalwijk. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 4—5'/i uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Van 5'/a— 7uur voor de leden 8G.V. Zaterdag 3uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub WEK. Zaterdag en Zondagavond 7'/i «ur. Tooneeluitvoering „0.0 G.", caté P. van Daelen. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Sorell en zoon". Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „Manege". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie IJeder- tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/» uur. Witte Bioscoop, „Sorell en zoon". Zondag 6 en 8'/j u. Nieuwe Bioscoop, „Manege". Maandag 8 uur. Rose Marie, Musis. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Elisabeth M. L. d.v. J. Th. L. Sie- drie waren tegen tegens'anders die niet ™rer Croin. Petrus M. z.v. gerekend 'ot de zwaksten gerekend kunnen worden. Hierin ligt wel de oorzaak dta HEC tot heden slechts een punt wist Ie bemachtigen en zal een ieder wel moeten toegeven dat dit niet erg be moedigend is, en het veel gunstiger geweest was indien ook eens tegen zwakkere elftallen gespeeld zou zijn. Zoo is er voor Zondag a.s weer een zwaren wedstrijd vastgesteld en wel 'eeen .Helmond" die elk jaar een "inke worp doet naar het kampioen schap. Ook wist dit elftal aan HEC de grootste nederlaag van dit seizoen loe te brengen en werd HEC in Hel mond liefst met 6—1 ingemaakt. We W. J. Duquesnoy en C. J. Hiep. Josinus z.v. J. van Drongelen en C. J. van Drongelen. Maria Th. d.v. J. C. L. van der Geld «n E. W. Beück- raann. Overleden: Hendrina van Broekhoven, 70 jaar, wed. van J. J. Oomens. Helene C. Faro, 1 jaar. Johanna Falentijn, 75 jaar, wed. W. H. van Meeuwen. Huwelijks-aangiften Piet van Soelen, 20 jaar, Nieuw kuijk en Huberdina van Delft, 21 j., won. alhier. Gehuwd Johannes L. van Bladel, 34 J. en Adriana H. van den Elshout, 28 j., beiden won. alh. Martinus J. H. v. LAATSTE BERICHTEN. ETALAGE-WEDSTRIJD. Op het oogenblik dat. we dit schrij ven hebben de navolgende winkeliers ingeschreven voor den Etalage-wed strijd van 2330 November a.s. Manufacturen- en Mode-artikelen, K. A. de Mol, v.h. G. Verkade, L, van Adelberg. J. van Well-van Doormalen. L. van Well-Appels. Theod. v. d. Sanden, A. A. Strikkers. J. Veraa. Adr. Bergmans. Fa. Antoon Bergmans. Chr. de Kort. Gez. de Groot. Consumptie-Artikelen. Fa. Orie-Dumoulin. H. Kolsteren-Lagarde (Kol.-waren). C. de Koning, Huize Oud-Delft. Jos. van der Lee. A. M. v. d. Lee Zonen. Dina Velthoven. H. Kolsteren-Lagarde. (Sigaren). Jac. Moonen. H. van Mil-van Sprang. Jos. Pulles-Aarts. Jac. Sars. Alphons van Roessel. Fa. F. W. van Liempt. Huishoudelijke artikelen, Gaian- teriën, enz. I. C. Mortier. Chr. J. Klerx. A. Mulders-Sars. A. Oudkerk. H. Meeth. C. G.Nieuwkoop. H. Löwenthal. Jos. de Folter. P. T. Bierlaagh. Bloemen. Nic. van Dongen. André van Dongen. L. van Bladel Zn. Men ziet, het wordt reeds een res pectabele lijst, een 36-tal; maar dat wil niet zeggen dat het Bestuur van Waal- wijks Belang tevreden is; de lijst moet, laten we zeggen, verdubbeld worden. Er zijn in Waalwijk toch wel een 50, 60 winkelbedrijven, die er de moei te en kosten voor over hebben, om eens flink voor den dag te komen. De win keliers moeten toch zelf inzien welk belang er voor hen in gelegen is, dat deze etalage-wedstrijd in elk opzicht slaagt, en dat ligt op de eerste plaats aan hen. Waar blijven de bakkers, de sla gers, waar de winkeliers van v.m. Be soijen en v.m. Baardwijk en zoovele anderen; men heeft nog tijd tot a.s. Maandag; niet blij ven overwegen, maar doen! We hopen in ons nummer van a.s. Woensdag met nadere bijzonderheden een heele lange lijst te kunnen komen. St. Nicolaas. Het St. Nicolaas-Comité van v.m. Baardwijk verzoekt ons te melden, dat de dames a.s. Maandag hare col lecte aldaar beginnen. Patroonsfeest Zuster Geertruda Gisteren herdacht de Eerw Zuster Geertruda, hoofd der R K. Meisjes school in de St. Antoniu.parochie haar patroonsfeest. Des morgens kwamen alle school kinderen bijeen in het Gymnastiek lokaal Het bleek, dat de Eerw. zusters en de kinderen sedert weken in stilte dezen dag hebben voorbereid. Een aardig program had men samengesteld De Eerw. Zttsier Geertruda ontvlrg van de leerlingen tal van cadean'jes. Er werden leuke voordrachten gegeven, versjes opgezegd en gezongen De HoogEerw Moeder-Ovsrste van het Moederhuis uit Tilburg was voor deze gelegenheid met eenige zusters overgekomen en woonde het feest bij. Na afloop werden de kinderen ge- tracteerd. Het was voor de schooljeugd een prettige dag. Biljarten. De Wintercompetitie van den onlangs opgerlchten Langstraatschen Biljart, bond zal heden (Zaterdag) een aanvang nemen met de volgende wedstrijden voor de le afdeeling „W. B. C (vari Berkel) tegen „Ons Genoegen" (Kemperman) in café vao Berkel en voor de 2e afdeeling „Vol harding" Sprang tegen „Kunst na Arbeid" (P. van Daelen) in het café Hofman te Sprang. Wij verwachten van de biljartlief hebbers voor deze competitie flinke belangstelling. Discontoverlaging. Het disconto en de beleeningsrente zijn met een half procent door de Nederlandsche Bank verlaagdde rentevoet voor voorschotten in rek. cour. met een vol'procent. Leeftijd boven 20 jaar. Loon 6 gulden p, w. 43584 H.GREEVEN, Mr. van Coothstraat 26a, Aanmelden 's avonds na 8 uur. Men ziet ook weer uit dit nummer dat de adverteerders de publiciteitswaarde van ONS blad begrijpen, en dat men adverteert in een blad dat WERKELIJK verspreid en ge lezen wordt. ADVERTENTIëN. Heden overleedplotseling. in den ouderdom van 74 jaar, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer Adrlanus van Vugt, Echtgenoot van Mejuffrouw J. PA1JMANS. Waalwijk J van Vugt-Pay mans. Hilversum A. van Vugt-van der Lee en Kinderen. Hilversum G. J. Rutten van Vugt en Kinderen. Tilburg H. Smulders-van Vugt en Kind. Eindhoven P van Vugt van Herpen Waalwijk, 15 Nov. 1929 De uitvaartdienst zal gehou den worden a.s. Maandag ten 9 uur in de parochiekerk van St. Jan Baptist, alhier. Vinder wordt verzocht terug te bezorgen aan het Bureau van dit blad. EEN NET Brieven onder No. der advert, a. h Bureau v. d. blad. 43591 5 maanden oud, gezonde dieren. Dagelijks versche eieren verkrijgbaar aan marktprijs. V. COUWENBERGH-de Rond Besoljenschestraat 21, Waalwijk. ALLEENVERKOOP VOOR WAALWIJK: Machinefabriek WAALWIJK Telefoon No. 40. te Kaatsheuvel, 43585 zal namens zijn principaal Don derdag 28 November 1929 's avonds 7 uur in het hotel van den heer van den Assem aldaar, HUIS en ERF aan de Ver lengde Hooldstraat al daar, eigendom van den heer Johannes Wilhelmus Kooien, ingezet op f 1500— te Drunen 43575 zal overschrijving van Bouwland houden I. Op Dinsdag 26 November 1929, voorm. half negen bij Mar tinus Achten te Haarsteeg voor: Mej Petronella v. d. Aa, den heer Adr. Corn. Petr. Eckels, de R K Kerk te Haarsteeg, den heer joh. Lambzn. v. d Wiel, den heer Mart Achten, den heer Woutherus van Huiten en Mtj Corn, van Gtffen. II. Op Dinsdag 26 November 1929 voorm. elf uar precies bij van Beijnen in de Melie te Vlij men voor: De Erven van den heer P. J. van Heesbeen, Mtj. Wed Michiel van den Oord en den ZeerEerw. heer L. Gast. UI. Op Woensdag 27 Novem ber 1929 voorm half twaalf pre cies bij Mart. Vissers te Drunen voor Den h'er Adr. Pijnenborg, den heer Joh. Pijnenborg, den heer G->defr. Pijnenborg, den heer Ger. van Son-de Raad, de Erven van Mej Wed. Jan Brok en den heer Jos van Kessel. IV. Op Woensdag 27 Novem ber 1929 nam. 4 uur bij Henri van Hoorn te Elshout voor: Mej de Wed. Festen Klljn, den heer Peter Musker.s, den heer Louis Schoenmakers en Mej. de Wed. Huib van Laarhoven. V. Op Donderdag 28 Novem ber 1929 voorm. negen uur pre cies bij H Pulles-de Wit op de Kuiksche Heide te Drunen voor: De Graven d'Oultremont. per- ceelen als van ouds, dit jaar be ginnende met de letter B. Huur ders van de Graven d'Oultremont mogen hunne perceelen niet aan anderen in huur overdragen. Om 11 uur precies aldaar publieke verharing. Voor den heer Hub. v. d Wa ter-de Gouw te Nieuwkuijk. 1. Weiland genaamd „Den Dekker", nabij Andries Smits, groot 1 16 00 H A. In twee per ceelen No. I Oostenkant, No. 2 Westenkant. 2. Bouwland langs den Pro vincialen weg. naast Rob. Ant. de Gouw, in 3 perceelen zooals is afgebakend, No. 1 langs den Provincialen weg. 3. Bouwland genaamd Kerper- wiel, groot 38 aren, achter bet woonhuis van Ger. Hendr. de Gouw, tegen den Dijk. Alles voor vier jaar. VI. Op Vrijdag 29 November 1929 nam 4 uur bij Ant. Merkx te Nieuwkuik voor De Erven van den Heer P. J. van Heesbeen, de R K. Kei k van Nieuwkuik. den Heer Corn, van den Broek, den Heer Arn. Moater- mans Pzn„ Mevr Wed. P J v. d. Broek, den Heer Hendr. Wouth. van den Brand, Mej. Wed, Jan de Hoog, den Heer Mart. van Wijk, den heer Norb. van Wijck, den Heer Theod. Mostermans, den Heer jan Wou h. v. d Brand en den Heer Corn, vande Water. Na afloop overschrijving publieke verharing. Voor den Heer Arn. Moster mans Pzn te Nieuwkuik. 1. Weiland buitendijks achter zijn woonhuis in 2 perceelen. elk groot ongeveer 84 aren, le per ceel over den dijk, 2e perceel gelegen ten Zuiden van het le perceel en daaraangrenzend. 2 Bouwiand buitendijks op het Helke groot 44 !0 aren. Alles voor vijf jaar.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 11