VERKOUDEN ABDU5IR0ÖP Planken Bandijzer. Te i te Huur: Jongste Bediende Hanflelsuorfleringen. Ecu lie jirlii nieuwe HollanHe Maren. 43586 II (Dir.) Mijer Donders. J. ELEKAN, HET SERVIEZEHHUIS BEZOEKT ÖinÖÏNKAMERS. leert in di Onze Etalages zijn gereed. Eerst alteen Parapluies Parapluies Te koop: AFSLAG gevraagd H. H. F abrikanten en Grossiers. Notaris Middelkoop MARKS-MEEUWSEN 2 R. VAN MIL-BOHNEN H. Vermeer Arnzn. Gratis rechtskundig advies. 9 O* *0 n AKKER* Voor de Borst Agenda 1. Aanbieding der gemeentebegroo- ting voor het dienstjaar 1930. 2. Schrijven van het Gemeentebe stuuur van Sprang-Capelle om onthef fing van de loopende gasconcessie, ten behoeve van de voorgenomen electri- ficatie van voormalig Sprang en Vrij- hoeve-CapelIe. 3. Bespreking inzake de te Kaats heuvel te organiseeren lichtweek, met voorstel om enkele gebouwen door het electriciteitsbedrijf te verlichten en re ductie van den stroomprijs voor de deelnemers. 3. Bespreking overwerkvergoeding voor het personeel der lichtbedrijven. 5. Voorstel afstand van grond (en kele kleine weggedeelten) ten behoeve van de verbetering van den Provincia len keiweg van Waalwijk naar Tilburg. 6. Verzoek van het Bestuur der R. K. Jongensschool te Berkdijk om be schikbaaTstelling van gelden voor het afwerken der schoollokalen waarvan de kosten 300 hebben bedragen. 7. Verzoek van het bestuur der Bij zondere Christelijke school te Loon schendijk, om beschikbaarstelling van gelden voor een naaimachine ten be hoeve van het onden-icht in de nuttige handwerken. 8. Bespreking schoolartsendienst. 9. Verzoek van de Drankbestrij dersvereeniging „Het Kruisverbond" te Kaatsheuvel om een subsidie van 100. 10. Verzoek van het bestuur van het doktersfonds der R.K. Werkliedenver- eeniging te Kaatsheuvel om een subsi die van 500 tot dekking van de kos ten van specialistenhulp, waartoe het fonds niet toereikend is geweest. 11. Schrijven van Dr. Th. F. Capetti inzake diens aanstelling tot gemeente geneeskundige. 12. Schrijven van de slagersvereeni- ging te Kaatsheuvel inzake gebruik van het slachthuis voor landbouwers (uit- hallers). - Boekenschouw. Om aan de expositie van Roomsche Lectuur, die 23 en 24 Nov, a.s in de St. Jansschool in de Schoolstraat zal gehouden worden, meer bekendheid te geven, is onderstaande circulaire aan de ouders der kinderen uitgereikt Aan de ouders van onze kinderen. Ter gelegenheid van St. Nicolaas, verjaardag of andere feesten, krijgen de kinderen lees— en prentenboeken. De ondervinding heeft ons echter ge leerd, dat deze dan dikwijls boeken ontvangen, die met hun leeftijd en ontwikkeling niet overeen komen. Een goede keus is hier zeer moeilijk. Om u, geachte ouders, hierin met raad en daad te helpen, zal er op 23 en 24 Nov. in de St. jansschool een expositie gehouden worden van Roomsche lectuur. Het doel van deze tentoonstelling is: voorlichting te verschaffen op het gebied van lectuur, vooral van kinder lectuur. Voor ouders en opvoeders is het noodzakelijk eenige bekendheid te hebben met kinderboeken Onmogelijk is het echter voor velen alles te lezen. Dit is ook niet noodig, want dat heeft de Keurraad reeds voor u gedaan. Het is een verheugend feit, dat er dagelijks nieuwe kinderboeken ver schijnen, die de hoogste aanbeveling verdienen. Het is echter ook waar dat voortdurend neutrale lectuur het licht ziet en overal wordt aangeboden. Voor niet deskundigen is het onmogelijk op de hoogte te zijn van alles wat op het gebied van kinderlectuur bestaat. Daarom nemen wij de vrijheid u beleefd uit te noodigen onze tentoon stelling te bezoeken. U zult er over vloed van mooie lees— en kerkboeken vinden. Ons doel is enkel: opvoed kundig werk te verrichten, door u te laten zien al de boeken vooral de nieuwere die in den „Rafaëi— Catalogus" en op den Keurlijst voor komen. Zoo vlug mogelijk zai aan de kinderen een nieuwe Keurlijst worden meegegeven. Verdere bizondeiheden worden nog nader bekend gemaakt. De Overste en het personeel der Broedersscholen. NilSUWS UiT MIÖllïiDtSN. Heusden, 14 Nov. 1929. De Heusdensche Winkeiiersvereen. I heeft besloten tegen St. Nicolaas een groote reclameweek te organiseeren. Van harte zij den deelnemers hetzelfde succes toegewenscht als bij vorige gelegenheden. Voor het Nut zal op 17 Nov. e k als spreker optreden de heer Henri Dekking met later op te geven onder werp. De bijeenkomst zal zeer zeker druk bezocht worden, daar spreker hier reeds eerder succes had. GEMENGD NIEUWS. De poging tot vadermoord te Schiebroek. Omtrent de poging tot vadermoord te Schiebroek weet het Hbl. nog het volgende te melden, dat de oudste docnter van Vermeulen het slachtoffer omtrent het gebeurde heeft rnedege deeld Tegen vijf uur 'smorgens werd ik wakker en ik hooide vader, zooals hij gewend is te doen, opstaan om in den stal te gaan melken. Buiten hoorde ik hem een lucifer aansteken, hetgeen me zeer verwonderde, omdat er een eiectriscne lamp is welke, wanneer zij brandt, haar licht juist nog vol doende op de staldeuren laat schijnen. Later bleek die lamp zoo verbogen te zijn waarschijnlijk heett men haar willen afrukken dat het licht niet meerr op de staldeuren viel. Naar vader me nog verteld heeft, heeft hij in den stal een tweede lucifer moeten aansteken om bij het knopje van het licht te komen, wat ook niet noodig zou zijn geweest, wanneer de lamp buiten intact was gebleven. Die iucifer is uitgegaan en vóór vader een derde kon aansteken sprong iemand achter hem te voorschijn, die hem met een hard voorwerp op het hoold sloeg. Vader begon toen om hulp te roepen. Dat heb ik gehoord en onmid dellijk keek ik uit het raam. Maar ik kon niets zien, omdat er geen licht was bij de staldeur. Ik ben toen de achterdeur uitgegaan en ik zag vader aan komen sirompelen met een be bloed hoofd en diepe snijwonden aan den hals. Den dader heb ik niet ge zien. Zoodra vader mij zag zei hij. „Joseph heeft het gedaan. Denk er om als ik straks niet meer kan, Joseph heeft het gedaan". Onmiddellijk ben ik in het dorp medische hulp gaan halen en de dokter liet vader onmid dellijk naar het ziekenhuis aan den Bergweg brengen. De politie heeft bij haar onderzoek in de woning van den schoonzoon van den gewonde in een waskuip pas gewassen kleeren van den verdachte gevonden. De verdachte zegt, omdat hij zoo getranspireerd had. De kleeren zijn in beslag genomen evenals enkele scheermessen en een melkkan, waar aan bloedsporen zijn gevonden. Het parket heeft als deskundigen ontboden commissaris Albert! van Maassluis, dr. W. van Rijn en den inspecteur van den fototechnischen daclyloscopi schen dienst te Rotterdam, den heer Tas. De gewonde is hoofdingeland van den polder Schiebroek en tot voor kort was hij voorzitter van verschil lende polderbesturen. Ongeveer ander half jaar geleden, toen hij nog ge- meenteontvanger In Schiebroek was, is er bij hem twaalf duizend gulden uit de gemeentekas ontvreemd. Dit misdrijf is nimmer opgehelderd. De thans gearresteerde zoon is indertijd in verband met deze zaak gearresteerd, maar wegens gebrek aan bewijs weer vrijgelaten. Ontploffing in Joego.Slavië. In Joego-Slavië zijn in een mijn ten gevolge van een ontploifing 14 arbei ders bedolven. Twee hunner konden slechts als lijken worden geborgen. Voorts waren er 5 ernstig, de overige 7 lichter gewond. Ontploffing op een Torpedojager. Bij een 'ontploffing aan boord van den torpedojager „Trombe" van het eerste eskader, te Toulon dat manoeu vres houdt aan de kust van Corsica, zijn drie mam gedood en één gewond Indisch familie drama Aneta seint uit Tasikmaaja: De bevolking alhier is opgeschrikt door een afgrijselijk drama, dat zich in het dorp Bandjarsari heeft afge speeld. Een vrouw haalde bij de cre- dietbank een bankbiljet van 100 gulden, dat ep den weg naar huls kletsnat werd. De vrouw legde het daarom te drogen bij het vuur. Het zoontje.dat binnenkwam, gooide het bij hel spelen in het vuur. De vader, die dit zag, werd zoo woedend dat hij een ketel kokend water nam en over het kereltje uitgoot. De jongen was weldra in stervensnood en de moeder, die op het erbarmelijk geschreeuw binnenge komen was begreep het gebeurde, rende weer naar buiten en wierp zich met het hoofd vooruit in een put. Zij werd er levenloos met gebroken nek- wervel, uit opgehaald. De vader zit thans, geheel gebroken door ellende, achter de tralies. De paarden veroveren een deel van 't verloren terrein. ..Paarden keeren in grooten geiale in de Londensche straten terug", con stateert de .Evening Standard". Een verkeersagent nabij Mansion House heeft verklaard dat in 't laatste jaar het paardenverkeer in de City in buitengewone maten toegenomen is. Een medewerker van de „Evening Standard* wandelde van Holborn Cir cus naar de Bank en terug, en telde bijna evenveel paarden als motorvoer tuigen. Niet alleen vracht-en bestelwagens,1 ook particuliere rijtuigen worden weer door paarden getrokken. In iedere zijstraat van Cheapside stonden of reden minstens drie of vier door paar den getrokken wagens, en men zag er ternauwernood een motorvoertuig. Mr. R. A. Brown, de secretaris van de National Horse Society, heeft ge zegd „'i Staat vast dat er veel meer paarden in 't verkeer zijn gekomen. Steeds meer menschen die motorwa gens hadden aangeschaft., koopen thans weer paarden. Voor korte af standen blijken deze goedkooper te zijn. Voor vaders oogen overreden en gedood. Men meldt uit Borculo Qisterenmiddag te ruim 12 uur haalde heer Huizing zijn 6 jarig dochtertje en een vriendinnetje per fiets van school. Op den hoek van de Qroenlosche straat slipte het rijwiel, waardoor het dochtertje op straat viel. Juist kwam om den hoek een zwaar beladen melk wagen aangereden, waaronder het kind terecht kwam. Een der wielen ging over het hoofd van het kind, dat onmid dellijk dood was. Een noodlottige brand. Twee dooden In een hoedenwinkel in de Oude Kleerkoopersstraat te Brussel was gisteren de winkelchef bezig een hoed schoon te maken met benzine, toen plotseling het blik benzine, dat hij bij zich had staan, ontplofte. De win kei stond dadelijk in brand. Naast den winkel was een bioscoop, die onmid dellijk ontruimd werd. De brand was van grooten omvang, zeodat de brand weer van de voorsteden bij het blus- singswerk moest helpen. De chef van den hoedenwinkel is bij de ontploffing gewond, zijn moederen een dochtertje zijn gestikt. Encephalitis—bacil ontdekt? Tijdens een gesloten wetenschappe lijke bijeenkomst in het Rijks Serolo gisch Instituut te Utrecht, heeft de directeur dezer instelling, prof, dr. H. Aldershoff, een en ander medegedeeld omtrent zijn onderzoekingen naar de oorzaken van encephalitis. Als gevolg van dit, nog lang niet geheel voltooid, onderzoek, is, naar wij heden van den hoogleeraar vernamen, prof. Alderhoff de meening toegedaan dat de ence phalitis niet louter een gevolg is van het inenten, doch mede van een micro organisme. Die z.g. gistcellen heeft professor Aldershoff ontdekt in de kelen van tal van patiënten. Het bleek daarbij dat deze menschen bij het in enten voor de zoo gevreesde ziekte ontvankelijk werden. Prof Aldershoff heeft zijn proefnemingen op apen toe gepast. Na de Inenting met de cultu res, die hij bij zijn patiënten had ge vonden, werden deze tevoren kern gezonde apen ziek en vertoonden teekenen, die wezen op een aandoe ning van het centraal zenuwstelsel Prof. Aldershof zeide ons nadrukkelijk, dat uit het onderzoek volstrekt geen conclusies mochten worden getrokken. Mogelijk leiden zijn ervaringen tot het vinden der oorzaken van de ence phalitis. Gewacht wordt bovendien op bevestiging van eenige andere onder zoekingen. Nadere mededeelrngen wenschte prof Aldershof in geen ge val te verstrekken. ADVERTENTIëN. voor brandhout en ander gerief. Groote partij Waulwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. AARDAPPELS EN GROENTEN. Prima Roodstar of Bevelanders, per kop 17 cent, per 5 kop 16 cent, per 10 kop 15 cent. Inmaak Snijboonen p. pond 18 ct. Spersieboontjes„ 22 ct. Zuurkool 9 ct. Op bestelling wordt alles 3 maal per week Expres aan huis bezorgd. 43582 Minzaam aanbevelend, Loonschhoekje B 37. die nog verbouwd moeten worden Huurprijs 10 12 gulden volgens eisch der huurders. Brieven onder No. der adv Bureau van dit blad. 43587 (mannelijk) door de 43588 N V. v/h. MEIJER COUVÉE CARTONNaGEFABRIEK te Waalwijk. Schriftelijk te sollicifeeren. Wenscht U eene vlugge, zaakkundige en billijke be handelingvan Uwe achter stallige en dubieuse Wendt U dan in vertrouwen alleen tot de Vennootschap te Capeile, zal op Donderdag 21 Nov. 1929 a. des voormiddags om 11 uur bij J. TREFFERS te Vrijhoeve- Capelie b. des namiddags om 2 uur aan het Tramstation te Sprang; ten verzoeke van den Heer A. BRAAT te Made, om contant geld, in het openbaar VERKOOPEN: Tuinstraat 46 TILBURG. Rechtskundig adviseur TE 's BOSCH, Havenstraat 5 (nabij het Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden. INVULLEN beschrijvingsbil jetten. Opmaken van BEZWAAR SCHRIFTEN wegens te hoogen aanslag enz. enz GROOTESTRAAT 200, Naast de Witte Bioscoop, WAALWIJK. Ontvangen ruime keuze Luxe-artikelen. Eet», kolfle-, thee- en Ontbijtserviezen. Drinkserviezen Sola-ztlver. Religieuse Beelden enz. Beleefd aanbevelend Voor St. Nicolaas ls Oé 9 fa CO het oudste en beste adres in SPEELGOEDEREN. Het best gesorteerd in HUISHOUDELIJKE en LUXE ARTIKELEN. Ook hebben wij een prachtige sorteering in DAMES HANOTASSCHEN, SIGARENKOKERS, PORTEFEUILLES. DAMES- en HEEREN PORTEMONNAIES enz. enz. Renzekoopjes ln: EET, KOFFIE- en THEESERVIEZEN. 9 Juist omdat verkoudheid zich soo onschuldig voordoet, is zij zoo gevaar lijk. Vergeten wij toch nooit, dat zij een ontsteking der slijmvliezen is en dat reeds een simpele verplaatsing dier ontsteking b.v. naar de stem banden, de bronches of naar het slijm vlies van de longen - en hoe gauw gebeurt dat niet - haar veel ernstiger maakt Acute en chronische bronchi tis, asthma, borstbenauwdheid zijn de terecht gevreesde gevo'gen van een verwaarloosde verkoudheid. Maak de genezing niet moeilijker en duurder door met de juiste behandeling te wachten. Begin bij het begin en verzorg een een voudige verkoudheid dadelijk met de versterkende, onschadelijke, maar krachtig slijmoplossende Per koker: f 1.50, f 2.75, f 4.50 2 nemui

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7