St. Hicnlaas-Seschenken 43623 Hoek Oisciistraat, DES OöSOI, Telel. siz Heerenmodes - Sportartikelen I |J. C. PULLES-AARTS" S Bezoekt oaze St. kicolaas-Etalaie. 1 A. SNOEK w, w. w. UIÜ HM HET BABYHUIS!!! üüi L. VAN WELL-APPELS Vraagt onze fijne Botterletters J Prima Taai Taai. - Borstplaat. B m Juikerbeestjes slechts 10 ct. p 005. m H.H. Rookers van Waalwijk Het Wapen van Waalwijk A. H. van der Lee 5 Zonen Van der Lee's Pastoorssnuif Voor U uw inkoopen doet w.s.c. Sint NicoSaas is in aantocht. Bel op Telefoon No. 135 Fantaisie-gebikken Speculaas en gevulde hfarsepain. BB er eens enkele te noemen: De Wonder- paraplu, De zwerftochten van een reus, enz. B. 912 jaar. De verhaaltjes in de ze boeken zijn een beetje moeilijker, ook veel boeiender, Zelfs grooten vin den ze wel mooi. C. 1215 jaar. Hier zijn de boeken al heel wat grooter en dikker en bevat ten schitterende verhalen. D. 15 jaar en ouder. Echt pakken de verhalen, boeken die in alle opzich ten het lezen waard zijn. Wat de inhoud der boeken in het al gemeen betreft: de verhalen spreken tot het gemoed, ze versterken den wil en geven ons idealen ter navolging. Als U vooraan in een leesboek een stempel vindt waaronder staat: „Met goedkeuring van den Keurraad voor Roomsche Jeugdlectuur", dan betee- kent dat, dat het boek gelezen en goed gekeurd is door de leden van den Keurraad. Deze Keurraad is samenge steld uit Fraters en Broeders van alle Congregaties die in ons land onderwijs geven, met nog eenige leeken, die op dit gebied hun sporen reeds verdiend hebben. Behalve kinderlectuur is er een apar te stand) voor ouderen en Ouders; hier vindt men brochuurtjes, leesboeken van bekende schrijvers, kerkboeken en missalen en ten slotte, zooals u in 't vorig Kerkklokje gelezen heeft, een stand voor E. K. en K. J. V. DAGORDE. De opening zal plaats hebben Zater dagnamiddag om 5 uur door den Hoog Eerw. heer Pastoor. Verder is; er gele genheid de tentoonstelling te bezichti gen: Zaterdag 23 November van 5 tot 7 u. Zondag 24 November van na de Hoogmis tot 2 uur en van na het Lof tot 6 uur. Op de tentoonstelling worden geen boeken verkocht, wel worden bestel lingen van verlangde boeken aangeno men, die dan! later aan huis zullen be zorgd worden. Kinderen worden alleen toegelaten als ze met de Ouders meekomen. De kinderen krijgen van uit de school een rebus of invulversje mee, dit mag thuis opgelost of ingevuld en dan meegebracht worden naar de ten toonstelling. Voor elk boek dat op de tentoonstel ling besteld wordt, krijgt men op re bus of, versje 'n stempel. Later zullen er prijzen verloot wor den, waarbij ieder stempel voor een lot telt. De Overste en het Personeel der Broederscholen. Biljarten. Biljartclub Onder Ons, gevestigd bij den heer L. de Bondt. Uitslag Biljart-concours Woensdag 20 November. Onder Ons, gevestigd bij den heer L. de Bondt: A. Schutjes 50 punten. L. de Bondt44 punten. M.' Gloudi 63 punten. W. Souters 75 punten. Joh. Robben 71 punten. M. Smit 37 punten. F. de Bondt 75 punten. 415 punten. N. A. S., gevestigd bij Mej. de Wed. van Berkel J. Couwenberg 45 punten. J. van Woensel 50 punten. J. van der Meijden 75 punten. A. Mosselveld 34 punten. J. de Leuwer 75 punten. M. Laros 75 punten. L. van Berkel 45 punten. 399 punten. Met een verschil van 16 punten heeft Onder Ons dit concours gewonnen. R.K. Werkliedenvereeniging St. Jan. Zondag 24 November zal de Zeer Eerw. Hooggel. heer Prof. H. Heeze- mans, des avond om half zeven, in on zen Gildenbond eene lezing komen hou den over een actueel onderwerp, n.l. „onze sociale actie en onze tegenstan ders". Deze spreker is een deskundige van naam in de sociale beweging v. onzen tijd, zooals blijkt uit zijn succesvol werk in de „Commissie van samenwer king" alsmede uit zijn rake beschou wingen over Diocesane Actie in de Sint Jansklokken. Hierna behandeling der voorstel len voor de a.s. centrale raadsvergade ring, en bespreking van de verdere in gekomen stukken. Na afloop van het ernstige en nuttige gedeelte zal de welbekende tooneelver- eeniging „Ons Vermaak" de leden ver der aangenaam bezig houden met de opvoering van de origineele militaire klucht: „Teunis als kindermeid van den sergeant-majoor", volgens de be werking van J. J. G. Wahlen. Per week betaalt men voor dit blad slechts 10 cent aan den col-' porteur. SPORT. W S C. Good. Luck. .W.V.—Sparta 1" zouden wij vroe ger geschreven hebben en deze aan- kondiging in ons blad was destijds reeds meer dan voldoende om de resp. aanhangers in onze plaats als in Oeertruidenberg in spanning te bren gen. Deze wedstrijden waren destijds de gebeurtenissen van het seizoen en dat men er destijds ontzettend veel voor overhad om deze ontmoetingen toch vooral niet te missen, was wel daaruit af te leiden, dat menigeen er een voetreis van Waalwijk naar den Berg of event, omgekeerd voor ondernam. Morgen zullen de jongere generaties van de vroegere felle tegenstanders elkaar op het WSC—-terrein ontmoe ten en ook deze ontmoetingen blijven, alhoewel niet zoo scherp meer als vroeger, steads aantrekkelijk. Ook thans blijft er nog steeds een naijver bestaan tusschen de beide plaatsen voor de eer der overwinning, derhalve ook morgen aan spanning géén ge brek. Voor WSC zal het een moeilijke wedstrijd worden, willen de zwart- hemden zich tenminste bij de leiders in deze afdeelirg handhaven en in dit laatste geval zou WSC in ieder geval moeten winnen en daarover zijn wij direct niet zoo gerust Good Luck blijft n.l. voor iedere tegenpartij een zware dobber, een taaie en aanhou dende ploeg, die nimmer van opgeven weet. WSC weet hiervan zelf wel mede te praten en een en ander zal wel een dubbele aansporing zijn voor de spelers, om zich morgen exira te geven en wellicht is er op deze wijze kans eenig succes te behalen. Ook thans zullen velen morgen bovenstaande, voor WSC zeer belang, rijke ontmoeting, volgen en wij maken de bezoekers er opmerkzaam op dat in het vervolg de thuiswedstrijden om precies twéé uur zullen aanvangen. Het tweede elftal maakt de verre reis naar Bergen op Zoom om aldaar tegen Dosko 2 tespden, WSC 2 treft het morgen niet bijster gelukkig, door dat eerstens met enkele invallers ge> speeld zal moeten worden en boven dien het eerste van Dosko vrij af is. Veel kans durven wij de WSC—reserves ditmaal niet geven en het zou ons geenszins tegenvallen, indien deze wedstrijd een nederlaag zou opleveren. Wij zullen evenwel het beste hopen R. W.B. Voor a.s Zondag is vastgesteld RWB—Baardwijk. Het RWB terrein is momenteel in zeer slechten toestand zoodat de wedstrijd wel geen door gang zal hebben en een beschouwing derhalve wel achterwege kan blijven. RWB 2 gaat voor de competite van den Br. V.B.op bezoek bij Wiihelmina 4. Aanvang 12 uur Wiihelmina terrein H.E. C. Het is ons eerste elftal Zondag j.l. niet gelukt om een of twee punten uit den wedstrijd tegen Helmond te haien. De nederlaag is zelfs nog groot geworden daar Helmond met een 0-4 overwinning huiswaarts kon keeren. Toch zag het er voor de rust niet naar uit dat Helmond zou winnen. HEC was minstens even sterk als Helmond en was het meer geluk dan wijsheid dat Helmond toen met 0 1 de leiding had daar deze goal door de HECers zelf gemaakt werd. Na de rust was HEC veel minder dan Hel mond. Het was maar goed dat onze achterhoede In goeden vorm was en onze keeper een reuze dag had. Direct na de hervatting wist de linksbuiten van Helmond den voorsprong voor z'n club te vergrooten uit een corner waarbij hij den bal ineens inkopte Een schitterende goal De beide andere punten werden gemaakt uit penally's die o i. niet toegekend moch ten worden. Het is wei een betreu renswaardig feit dat een speler die voor z'n forsch spel uiikomt gestraft wordt terwijl daarentegen het onzicht bare gemeen spel ongestraft blijft. Te ens is hst laaghartig den scheids rechter door schijnbewegingen om den tuin te lijden, iets wat Helmond graag deed. De voorhoede was te zwak om punten te maken en is hieraan groo- tendeels de nederlaag te wijten. Met de opstelling van Zondag j.l. zal niet gemakkelijk succes te berei* ken zijn. Onze reserves deden het beter en wisten met een verzwakt elftal een gelijk spel in Oss te bewerken. Dit mag wel een kranige prestatie ge noemd worden daar Sportverg 1920 reeds 5 wedstrflden gewonnen heeft en HEC haar het eerste verliespunt toebracht, Voor Zondag a s. staan drie wed strijden op het programma. Het eerste elftal moet in Boxtel te gen de club van dien naam spelen. Boxtel heeft tot heden nog geen enkel punt behaald en staat daarom onder aan. Indien HEC echter Zondag ver liest wordt van plaats verwisseld en zal zij de twijfelachtige eer hebben deze In te nemen. Wij vertrouwen evenwel toch dat HEC bekwaam ge noeg zal zijn om dit te voorkomen en daas om HECers Zondag aangepakt want anders is er veel verloren. De reis wordt gemaakt per bus die om twaalf uur van de markt ver trekt. Liefhebbers die de HECers willen vergezellen kunnen nog een plaatsje bekomen. Het tweede elftal zullen we thuis aan het werk kunnen zien Tegen stander is BW uit den Bosch, waar tegen HEC nog niet gespeeld heeft zoodat we niet kunnen zeggen wie de sterkste zal zijn. Aanvang twee uur. Het derde elftal zal om twaalf uur in Kaatsheuvel spelen tegen Kaatsh Boys. De op het HEC terrein gespeelde wedstrijd eindigde met een 1 3 over winning voor de Boys. Het zal dar ook buiten verwachting zijn als onze juniors weten te winnen. HEUSDEN. A.s. Zondag gaat juliana naar Oss, om daar te spelen tegen Z H. C. RECHTZAKEN. Stroopers per auto. De Kantonrechter deed uitspraak in de strafzaak tegen de drie Gelder- sche jagers die in den nacht onder Rosmalen wild schoten met behulp van „den lichtbak" in deze zaak het licht van de auto waarin verdach ten gezeten waren. De chauffeur van A. werd wegens overtreding der jachtwet veroordeeld conform den eisch tot 300 boete met verbeurdverklaring van de auto. Voor den verdachte die geschoten had luidde het vonnis eveneens 300 boete met verbeurdverklaring van het jachtgeweer en het geschoten wild, zijnde 7 konijnen. De derde, die wel een geweer in de auto meevoerde, doch tegen wien niet bewezen werd dat hij geschoten had, werd veroordeeld tot 100 boete met verbeurdverklaring van zijn jachtge weer. KANTONGERECHT DEN BOSCH. De snordienst. Tegen C. v. D„ 33 jaar, autover huurder te WijkAalburg, was door het O.M. b ijhet Kantongerecht geld boete geëischt wegens overtreding der wet op de openbare middelen van vervoer. Verdachte h^id een z.g.n. „snor dienst" onderhóuden, door per auto bus tegen betaling passagiers te ver voeren langs een willekeurige route Den BoschWoudrichem. Hij was in overtreding, omdat de bus niet wet telijk was oged'gekeurd eii verdachte niet had voldana ana de bepalingen der wet in verabnd met een geregel- den autobusdieust. Verdachte beriep zich op en de verdediging ging op juridische gron den nog verder dat de wagen in kwestie geen autobus was voor een bepaald aantal passagiers, doch een wat groote auto, waar, als deze was volgepropt, slechts 8 of 9 personen opeen gedrongen konden plaats ne men. De Kantonrechter, uitspraak doen de, heeft den chauffeur met den snor dienst vrijgesproken. UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK. J. G. te Kaatsheuvel, overtr. pol. verord, 1 of 1 week tuchtschool. J. P. te Waspik, overtr. wapenwet, 25 of 5 weken tuchtschool. A. v. H. te Drunen, overtr. mot, en rijw. wet, 3.of 1 week tuchtschool. G. D. te Waalwijk, dronkenschap (ree.), vonnis waartegen verzet be krachtigd. C. V. te Sprang-Capel- le, dronkenschap en overtr. wapenwet 2 x ƒ10 of 2x5 dagen. A. D. te Kaatsheuvel, dronkenschap, 15 of 10 dagen. A. B. te Waspik, overtr. alsv., 10 of 5 dagen. P. S. te Dru nen, overtr. prov. pol. regit., 5 of 3 dagen. L. K. te 's-Bosch, overtr. ar beidswet 4 x 1 of 4x1 dag. A. B. te Waalwijk, overtr. alsv. 2 x 3 of 2x2 dagen. H. K. te alsv., overtr. alsv., 3 of 2 dagen. A. v. Z. te Udenhout, C. v. H. te Loon-op-Zand, overtr. alsv., ieder 5x/3 of 5x2 da gen. J. T. te Sprang-Capelle, over treding alsvoor, 4 x 3 of 4x2 dag gen. M. Y. te Drunen, overtr. inva liditeitswet 5 of 3 dagen. L. v. S. te Waalwijk, overtr. vleeschkeurings- wet 2 x 15 of 2x10 dagen. J. T. te alsvoor, overtr. pol. verord., 3 of 2 dagen. E. v. d. V. te alsvoor, overtr. alsv., 2.of 2 dagen. - N. B., L. H., en C. H. te alsvoor, over- tred. alsvoor, ieder 10 of 5 dagen. A. S. te Kaatsheuvel, overtr. wet op openb. vervoermiddelen, 2 of 2 da gen. J. d. W. te Udenhout, jacht- delict, 50 of 25 dagen. G. d. K. te Kaatsheuvel, C. V. en A. d. J. te Waalwijk, overtr. mot. en rijw. regit, ieder 5 of 3 dagen. C. v. d. V, te Sprang-Capelle, overtr. veldpol., 5 of 3 dagen. P. G. te Kaatsheuvel, over treding leerplichtwet, 5 of 3 dagen. ZIET ETALAGES! In groote spanning wachten oud en jong hem af. Weet U al waar U het beste kunt slagen Hier vindt men FRAAIE GESCHENKEN voor klein en groot. 43633 ZIET ONZE ETALAGE. Grootestr. 209 WAALWIJK. Telefoon 89. Stationsstraat Harkt - WAALWIJK H en U is verzekerd van prima kwaliteit j aan zeer concurreerenden prijs Ruime keuze in Doozen Bonbons. Chocolade Figuren, Chocolade Letters, aardige Suprises enz. enz. 43649 Aanbevelend. probeer in de Winkelweek de in W a a 1 w ij k gefabriceerde LICHTE ROOKTABAK 14 cent per half ons. Grootestraat 38 Vraagt: 40 cent per pakje 100 gram. 43638 gaat dan eerst eens kijken bij Stationsstraat 120, WAAL WIJ K. Mooie sorteering in: Pluche-, Tafel-, Kapstok- en Schoorsteenkleedjes, Schilderstukken, Sierkussens Enz. Enz. Beleefd aanbevelend. L An Bon Marché

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10