I i pi 1 m i 'j?: delbaar Onderwijs, Tilburg, en rec tor magnificus van de R.K. Handels- hoogeschool; de hoogeerw. heer J. F. M. Sanders, deken en pastoor te Til burg, en de heer mr. dr. F. L. G. Z. M. Vonk de Both, burgemeester van Tilburg. Toen Dr. Moller, vergezeld van zijn echtgenoote en zijn kinderen, de zaal binnenstapte, klonk er een spontaan applaus. Aan mevrouw Moller wer den bloemen aangeboden. Schriftelijke gelukwenschen. Dr. Knippenberg, directeur van de R.K. H.B.S. te Helmond, leidde, als oud academievriend en leeraar van de vereeniging „Ons Middelbaar On derwijs in Noordbrabant" de bijeen komst. Hij deed achtereenvolgens voorlezing van telegrafische en an dere schriftelijke gelukwenschen, die waren binnengekomen, o.a. van Z. D. H. Mgr. Diepen, bisschop van Den Bosch, Gedeputeerde Staten van Noordbrabant e. a. Toespraken. Het eerst werd het woord gevoerd door deken Sanders, die sprak na mens de geheele Tilburgsche geeste- lijkeid. Spreker legt er den nadruk op, hoe dr. Moller, direct na zijn komst in Tilburg, is begonnen met het leggen van zijn persoonlijk stem pel op het katholieke beschavings leven onzer stad, waarom spreker hem groote dankbaareid verschul digd is. Mej. Jacoba Hol sprak namens de docenten van de afdëeling Algemeene en Handelswetenschappen der R. K. Leergangen. De heer Bonsel liet het licht vallen op de groote beteekenis van de stich ting der Academie voor Beeldende en Bouwende Kunsten, een der onder deden van Moller's R.K. Leergangen. De heer Van Kalmhout, directeur van het Muziekconservatorium, legde den specialen nadruk op den grooten invloed die dr. Moller's streven gehad heeft op de verheffing van het mu ziekleven in Brabant en de zuidelijke provincies. Volgende sprekers waren o.a. de heeren C. van en Eeden, lid van het dagelijksch bestuur van O.M.O. in Noordbrabant, en Th. van den Donk, directeur van het St. Joris Lyceum te Eindhoven. Prof. dr. A. Pompen O. F. M., leeraar aan de R.K. Universi teit te Nijmegen. Spreker noemt dr. Moller den man, die den grooten stoot heeft gegeven aan de snelle cultureele ontwaking van Brabant. De heer Willy Melis huldigde dr. Moller namens de Vlaamsche Stu denten, wier officieel vertegenwoor diger spreker is. De heer W. Rutten, Maastricht, brengt een groet over uit Limburg. Dan sprak de voorzitter, dr. Knip penberg, die eenige persoonlijke her inneringen opriep over zijn omgang met dr. Moller en zijn familie te Am sterdam. Aanbieding geschenk. Namens het comité biedt spreker dr. Moller op de eerste plaats aan 'n album, welks omslag is ontworpen door den kunstenaar Albert Ver- schuurs, en waarin ruim zeshonderd namen van de schenkers voorkomen alsmede een schitterend gebeeld houwde boekenkast naar 't ontwerp van den heer Bonsel, waardoor, al dus spreker, uw studeerkamer tot een klein aardsch paradijs zal wor den. Dr. Moller dankt. Dan spreekt dr. Moller het dank woord. Spr. had zich afgevraagd, waarom het eigenlijk noodig was hem te huldigen, doch eigenlijk is hij er toch blij om, dat het geschied is, want hij heeft nu weer zoovele oude bekenden kunnen begroeten, wat al tijd goed doet. Spreker is wel heel dankbaar voor de hulde, doch er is vanmiddag heel wat overdreven. Dan richtte dr. Moller zich tot zijn echtgenoote, die het lief en leed zoo lang met hem heeft gedeeld en die-al tijd zijn groote steun en sterkte is geweest. Dankbaar is spreker vooral jegens zijn vrouw, daar zij altijd zijn gebreken stilzwijgend heeft gedragen en gaarne wil spreker haar daarom hier in het openbaar huldigen. Spreker dankte de aanwezigen ten slotte nogmaals voor de hulde, hij hoopte dat zij hem vooral zullen wil len blijven gedenken in hun gebeden en hij voegde hun den vaderlijken raad toe: Tracht zooveel in uw ver mogen is te werken voor anderen, maar vooral voor onze katholieke ge meenschap. Bossche Dioc. R.K Vrouwenbond. Volgens het over 1928 verschenen jaarverslag van den Dioc. R.K. Vrouwen bond over 1928 telt de bond 13 af deelingen met 6404 leden. Pogingen tot oprichting van nieuwe afdeelingen hadden geen succes. Kolonel J. M A. Mommers. Te 's Hertogenbosch overleed Maan dag op 73 jarigen leeftijd de heer J J. M A. Mombers, Kolonel titulair i.b.d. Kolonel Mombers werd geboren te Bergen-op Zoom. Hij heeft als luitenant en later als kapitein deel uitgemaakt van het te Den Bosch gelegerde regi ment infanterie. Na een eervolle mi litaire loopbaan werd hem op 31 Aug 19l3 de titulaire rang van luitenant- kolonel verleend. Kolonel Mombers was drager van onderschcidingsteeken voor 25 jarigen dienst Officier en was begiftigd met het Mobilisatiekruis Hij was een populaire figuur, maakte zich gaarne bezorgd vooroud-militairen en wijdde zich bijzonder aan de be vordering der zwemsport in de Bossche Reddingsbrigade. Hij was vooral in deze streek be kend als stationscommandant teLage- Zwaluwe tijdens de mobilisatie Eeuwfeest De Congregatie der Broeders van O L Vrouwe van Lourdes. gesticht te Ronse (België) bestaat honderd jaren. Het jubeljaar werd in het Genees- kundig Gesticht „Voorburg" te Vugb». waar de Eerw. Broeders werkzaam zijn Maandag ingezet met een plechtige H Mis. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 26 Nov. '29. Groote uitvoeringsavond van het P.T.T.-personeel te Waalwijk op 30 November a.s. Langzamerhand staan we dan aan den vooravond van de groote Welda digheidsuitvoering van het P.T.T.- personeel van Waalwijk en omstre ken, ten bate van het Kinderfonds P.T.T. in Nederland. Wat is het Kinderfonds P.T.T.? Het is een stichting, d.w.z. een op zich zelf staande, onafhankelijke in stelling voor het P.T.T.-kind. Niet dus een vereeniging of bond met con- tribueerende leden, wier belangen uitsluitend worden voorgestaan, maar een instelling, die werkt in het be lang van kinderen, van P.T.T.-ambte naren, onverschillig van welke rich ting. Er zijn gelukkig vele instellingen en fondsen van kerkelijken, maat- schappelijken en particulieren aard, die ieder op eigen wijze steun verlee- nen. Toch is er voor het Kinderfonds nog een uitgebreid veld voor hulp verleening open gebleven, waar an dere middelen of fondsen te kort schieten. Het Fonds helpt waar gevraagde hulp noodig blijkt en dit geldt dan alleen bij ernstige ziekten der kinde ren in het geval dat het gezin, door bijkomende onkosten en andere ver plichtingen reeds uitgeput, niet bij machte is de kinderen te geven wat noodig is voor hun behoud. Hoeveie kinderen, lijdende aan T.B.C. en andere dergelijke ziekten, werden alreeds niet geholpen dioor ons Fonds! In de eerste 10 maanden der oprichting werd aan gelde! ijken steun reeds een bedrag ad. 1700. uitgegeven. Op zijn beurt moet het Kinderfonds worden gevoed en on derhouden om zijn taak te kunnen volbrengen. En daarom hebben wij gemeend dezen liefdadigheidsavond te moeten arrangeeren, als zijnde één der heerlijkste uitingen van den goe den wil en de gezindheid van het P. T.T.-personeel tegenover het Fonds, dat in stilte werkt en in stilte goed doet, daarmede veel leed verzachten de. En daarom komt onze collega Did- den vanuit Monnikendam naar Waal wijk, dezen avond nog eens extra met zijne voordrachten opluisteren. Eindelijk, (na vele jaren) hebben de twee komieken, met hun ongeken de reputatie, elkaar dan weergevon den en zullen de heeren Didden-van Engelen het Waahvijksche publiek nog eens zalig doen genieten van hun schitterende duo's, waarmede zij zoo vele onderscheidingen wisten te be halen Indien we heel ons land hadden afgezocht naar een paar pui ke humoristen, dan hadden we toch voorzeker geen beter en mooier stel kunnen vinden. Didden komt natuurlijk nog met een mooie solo en met coupletten uit zijn land, ergens bij de Zuiderzee. Bovendien zullen mej. Kooien en de heer van Engelen nog ten tooneele verschijnen met het mooie duet van Adriaan Smit: „Hooge Romantiek", dat, wat voordracht en zang betreft uiterst subliem zal worden uitge voerd. Het publiek wordt thans nog eens in de gelegenheid gesteld om de prestaties van het duo Didden-van Engelen naar waarde te schatten. Het schitterend ballet (10 dames) van den heer Tiny van der Heijden, zal den avond openen met de alom- bekende March „Heinzelinanchens Wachtparade" onder begeleiding van het Loonsch orkest. Speciaal wordt de aandacht gevraagd voor het 2de ballet uit de Carmen, n.l. het zwi- schenspiel, tusschen de 3e en 4e akte. We hebben gemeend goed te doen het Waahv. publiek ook eens meer in kennis te brengen met de instru mentale muziek en hiermede eenig opvoedend werk te kunnen verrich ten. Zoo zullen dan de beste muzi kanten van Sophia's Vereeniging uit Loon-op-Zand optreden met enkele uiterst mooie en moeilijke solo's en 'n paar schitterende kwartetten (3 saxophones en 1 klarinet si B). Voor Waalwijk een nieuw geluid. Laten we hopen ook een nieuwe len te Over deze sympathieke vereeni ging behoeven we niet verder uit te weiden, Alleen wil ik nog even zeg gen, dat deze solisten d'r weerga op zoovele concoursen in den lande nog niet gevonden hebben, onverschillig in welke afdeeling, tot de supérieure eere-afdeeling toe. Solisten met een schitterenden staat van dienst! Ons bal, dat in het teeken van de grootste belangstelling zal staan, wordt gegeven door 10 der beste mu zikanten van Sophia's vereeniging, terwijl voor dubbel slagwerk zal zor gen de heer Jacques Simons uit Waalwijk. Waalwijk moet dan dan sen of het wil of nieten het zal dansen op de heerlijke muziek van het Loonsch orgel! Een groote Zeppelin, voor dezen avond speciaal vervaardigd, zal ge durende het bal voor de noodige ver rassingen en attracties zorgen. De mooiste attractie van dezen avond zal bestaan uit het prijs-dansen uitslui tend voor gehuwde paren Door het comité werd hiervoor 'n nieuw model pop beschikbaar ge steld. De verdere prijzen, aan dit bal ver bonden, zullen vanaf heden te zien zijn in de étalage van den heer J. Marks te Waalwijk. Het vocale gedeelte van dezen avond mochten we natuurlijk niet overslaan. Dit was voor ons een zeer moeilijk punt. Waalwijkeen verwend pu bliek, 'n figuur als Jos. Groenen, daarbij zelf beschikkend over prima krachten, was dit voor ons een uiterst penible kwestie. Toch durven we gerust voor den dag te komen met onzen medewer ker, den heer De Jong, heldentenor te 's-Gravenhage, één der beste krach ten van de beroemde „Haghesan- gers". Wanneer we zijn hieronder af gedrukt programma nader beschou wen, dan kunnen we gerust zeggen, dat elk zijner nummers een juweel tje is en dat succes niet uit kan blij ven. De fijnproevers van Waalwijk en omstreken op het gebied van muziek, zang en voordracht, kunnen gerust komen luisteren! Mogen zelfs niet thuisblijven. Het zou echt zonde zijn. We rekenen dan ook op aller sym pathie voor ons streven. De leiding van dezen avond werd toevertrouwd aan de goede zorgen van den heer Jan Princen te Waal wijk. Zoo zal dan de Post de groote reeks November-uitvoeringen slui ten. Wij zijn de laatsten, but not least. Want onze avond zal (wat variee- rend en mooi programma betreft) ge rust in de rij van schitterende uit voeringen van Waalwijk kunnen worden opgenomen en den bezoekers de grootste voldoening schenken. Programma Groote Weldadigheids-Uitvoering ten bate van het Kinderfonds van Post- en Telegraaf- en Telefoonpersoneel in Nederland, op Zaterdag 30 November 1929 ten half acht precies, in de concertzaal „Musis Sacrum" te Waalwijk. Conferencier: Jan W. Princen. 1. Openingswoord. 2. Heinzelmanchens wachtparade, (Marsch) Carl. Noack. Gearr. voor ballet door The Tiny's Ten, (met begeleiding van orkest). 3. Monnikendammer-coupletten, door den heer C. Didden. 4. Concertino, solo voor Clarinette, Boogaards. 5. De visschersbruid, Beltjens. Solo-zang door dhr. J. J. de Jong. 6. 3e Fantaisie van H. Escudier, voor Saxophone-Tenor. 7. De Samenzweerders, (comisch duo), Adr. Smit. Door 't Duo Van Engelen-Didden. 8. Noël, Augusta Holmes. Solo-zang door dhr. J. J. de Jong. 9. Le Heraut, Kwartet, J. Christophe. Door Sophia's Vereen. 10. Ballet, door The Tiny'sTen. (Balletmuziek Carmen van G. Bizet). Pauze. 11. De Directeur (tragi-comedie), Defresne. Door The Really Three. 12. De Kalif van Bagdad, Boieldieu. Door Kwartet Sophia's Vereen. 13. Ave Maria, Schubert. Door dhr. J. J. de Jong. 14. Terug van het bal masque, (comische solo), Luciën. Door den heer C. Didden. 15. Le Rève Passé, Helmer de Krier. Solo-zang door dhr. J. J. de Jong. 16. Hooge Romantiek (comisch duo), Adr. Smit. Door mej. L. Kooien en dhr. v. Engelen. 17. le Fantaisie van H. Escudier voor Alt-Saxophone. 18. Si vous l'aviez compris, Denza. Solo-zang door dhr. J. J. de Jong. 19. Dubbel Serenade (comisch duo), Adr. Smit. Door het duo v. Engelen en Didden. 20. Finale. 21. Schitterend Bal. Muziek door Jazz band Sophia's-Vereeniging, 10 pers. Attracties per Zeppelin. R.K. STEENKOLEN-INKOOPVEREEN. „BROEDERHULP". Zondagmiddag had de algemeene vergadering plaats van bovenge noemde vereeniging in de groote zaal van den R. K. Werkliedenbond. Om half één opende de Voorzitter deze vergadering op de gebruikelijke wijze; het deed hem genoegen dat zij goed bezocht was en hij sprak de hoop uit dat deze vergadering een zakelijk verloop mocht hebben. Hierna verzocht hij den Secr. de notulen te lezen der twee laatste alge meene vergaderingen, welke onveran- derd werden goedgekeurd en vastge steld. Door den Secr. werd verslag uit gebracht over het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat werden verbruikt: 1266 H.L. Anthraciet, 538 H.L. Stuk kolen, 3900 H.L. Eeierkolen en 1442 H.L. Nootjeskolen; voor het zomer- verbruik is verkocht 1353 H.L., dus totaal een verbruik van 8509 H.L. of een vermeerdering bij het vorig jaar van circa 600 H.L. De Voorzitter stelde de vergadering voor om evenals 't vorige jaar 25. te schenken aan den Werkliedenbond en 15.aan het St. Nicolaas-Comité van den Werkliedenbond, wat met al gemeen applaus werd aangenomen. Hierna bracht de Penningmeester het finantieel verslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: Inkomsten Contributie 13.531.15 Zomerrantsoen 1.805.32 Reserve 302.74 Batig saldo 3.01 Rente 89.53 15.731.75. Uitgaven Brandstoffen 12.211.45 Uitgetreden leden 33.48 Diversen 62.05 Pakhuis 270.— Algem. onkosten 1.673.33 14.250.31 Inkomsten 15.731.75 Uitgaven 14.250.31 Blijft 1.481.44. In kas 1.481.44 Waarde in pakhuis 1.964.25 3.445.69 Af Reservefonds 1.000. Teveel bet. contr. 1.298.55 2.298.55 Te weinig ontvangen Anthr. 1.147.14 121.- Wferkl.b. en St. N.-com. Nog terug te betalen 1.268.14 40.— 1.228.14 1.216.52 Batig saldo 11.62. Het lid Mahieu bracht verslag uit namens de controle-commissie en deel de aan de vergadering mede dat alle bescheiden in de beste orde waren be vonden en bracht een woord van dank aan den Penningmeester. Ook 't lid Stokwielder bracht als af gevaardigde van den Werkliedenbond in het bestuur der Inkoop-vereeniging, namens de vergadering een woord van dank aan 't bestuur voor hunne werk zaamheden gedurende het afgeloopen jaar. Ook de Voorzitter bracht een woord van dank aan Secretaris, Penningmees ter en Controleur, voor hunne werk zaamheden en sprak de hoop uit dat zij nog vele jaren in het belang van de vereeniging mogen blijven werken. Hierna werden de prijzen van de kolen medegedeeld: Anthraciet 30-50 2,33; Stukkolen 1,53; Eierkolen 1,38 en Nootjeskolen 1,55. Ook werd medegedeeld dat v. d. contant verkoop de prijzen zijn vastgesteld als volgt: Anthraciet 2.45; Stukkolen ƒ1.65, Eeierkolen ƒ1.45 en Nootjesko len 1,70, waarvan alleen gebruik kan worden gemaakt door de leden. Tot controleur werden gekozen de heeren A. Siegenthaler en A. Verhoe ven. Aangaande het verbruik van cokes deelde de Voorzitter mede, dat er in het geheel 3 leden hadden ingeschreven; zoodat het bestuur het niet noodig acht hieraan te voldoen. Nadat nog verschillende huishoude lijke zaken besproken waren, sloot de Voorzitter deze goed geslaagde verga dering op gebruikelijke wijze. Uitbreiding. De schoenfabriek, welke men voor rekening van Ivo van Haren's schoen fabrieken aan het bouwen is, wordt thans met een lengte van 19 Meter vergroot. Ook de schoenfabriek der fa. Jac. Oomens wordt aanzienlijk uitgebreid. Aannemer van beide ts de heer A. van Huiten—Krol alhier. „D.V.S.V.' De tooneelvereerfgirg „D.V.S.V." hield Zaterdag een intiemen feestavond ter onderlinge herdenking van haar l2'/2 jarig bestaan. Nadat men een aardige tombola had gegeven, werd bij monde van den regisseur, onder aanbieding van een cadeau, aan den voorzitter hartelijk dank gebracht voor zijne veie werk- zaamheden bij da herdenking van het l2'/2—jarig bestaan. De heerSleenhof bracht namens de vereeniging dank aan den actieven secretaris, den heer Jac. Didden, en bood hem eveneens een cadeau aan ais blijk van erkente lijkheid. De avond werd verder in café L. Leijtens hoogst gezellig doorgebracht inet muziek, zang en voordrachten en besioten met een maaitijd, waarvan de hospita alle eer h3d. Meisjespatronaat. Door de tooneelvereeniging van het Meisjespatronaat in de parochie van O. L. Vrouw werd Zondagavond op gevoerd een mooi Kerstspel van Eckerskorn in drie bedrijven, geiiteld „Het sterretje van Betiehem". De rollen waren zeer goed verdeeld, zoodat het geheel uitstekend werd vertolkt. Van het begin tot het einde hebben de toegewijde speelsters het talrijke publiek met haar mooie spel weten te boeien. Na elk bedrijf klonk er een gul en dankbaar applaus, dat wel verdiend was Na het ernstige spel, dat ontroering had gewekt, werd een leuke klucht voor het voetlicht gebracht, nl „Je»js zonder zenuwen" van Qerdas. Dit stukje werkte geducht op de lach spieren der aanwezigen en ontving eveneens een dankbaar applaus. Maandagavond hadden de meisjes van voornoemd pat; onaat een gezellige bijeenkomst, waarbij zooals gebruikelijk de prijzen weiden uitgereikt Langstraatsche Biljartbond. Zaterdag l.i. hadden voor dezen bond een drietal wedstrijden piaais, waarvan hieronder de uitslagen volgen Eerste Afdeeling. Amusement W'wijk B J C. Drunen. J. Reus Verhagen v. d. Linden v. d. Ven Fr Vesters C. Verhagen 51 H. Brok 100 100 P. Schalken 72 90 T. v. d. Wiel 100 90 C Koks 100 83 Th. Trots 100 100 J, Brok 67 514 539 Hoogste serie T. v. d. Wiel met 24 caramboles. Tweede Afdeeling. Drunen O. P. G Drunen B. J. C.2 C. Vesters 75 v. Delft 75 M.v. Drunen 75 J Bergmans 75 H. Verhoeven 46 A. v d. Wiel 75 421 Hoogste serie M. caramboles. „Volhouden" Sprang. Stokkermans 75 Kool 75 Maijers 75 de Jong 75 v. Ammerooi 75 A, v. Eishout 74 C Klomp G, Brok P v. d. Wiel M Klomp H. de Wit 41 59 55 59 75 W. de Munnik 46 335 v. Drunen met 21 „Kunst na Arbeid" Waalwijk' P v Daelen 22 Bakker 35 Duquesuoij 74 de Munnik 59 Rombou^s 6 7 de Ruijter 75 449 326 Hoogsie serie A. v. Eishout met 19 caramboles, Voor a.s. Zaterdag zijn de volgende wedstrijden vas»gesteid Ons Genoegen—W B. C in café Kemperman alhier en voor de tweede afdeeling V B. C—O. P G, in café Trtffirs te Vrijhoeve-Capelle. j DRUNEN. Onder voorzitterschap van den Directeur den ZeerEerwaarden Heer Th. Qoossens Pastoor der pa rochie alhier, veigaderde hef bestuur en werkende leden der St Elisabeth- vereeniging.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 2