I Baby- Gramofoons Gramofoonplaten VRQ01 ES BREESMANN 1 f Springende Handen Kloosterbalsem per trachten dezen achterstand in te ha len, zoodat de W.B.C. op een flinkcn tegenstand kan rekenen. Allé man nen \an „Ons Genoegen" waar blijft het] strijdvuur van 2 jaar geleden? W.B.C. zal intuschen wel oppassen en zich de kaas niet van het brood laten eten. Dit zal een ontmoeting worden, die de moeite waard zal zijn er naar te komen kijken. Aanvang precies 8 uur. In de 2e afdeeling spelen in café Treffers, Vrijhoeve-Capelle, de V.B.C. tegen O.P.G. uit Drunen. Deze strijd begint te 7 uur precies. O.P.G. speelde de vorige week reeds heel verdienstelijk en bleef op het sterke B.J.C. 2 slechts een goede 50 punen achter. De V.B.C. zal dus op moeten passen, om van deze jeug dige spelers geen lesje te krijgen. Wij zijn benieuwd naar den uitslag van dezen kamp. Aan allen: goed succes en een aan genomen avond. St. Nicolaas. Voor eenige jaren bezocht St. Nico laas, daarloe uifgenoodigd door „Waal- wijks Belang" onze gemeente, kwaiu per stoomboot aan, steeg te paard, deed een rondrit door de geheele ge meente, terwijl collecten gehouden werden. Een volgend jaar kwam hij spoor, 't jaar daarop eveneens. Daarna werd om eenige variatie te brengen in het programma, Z. H. uit genoodigd een bezoek te brengen aan een zaal, waar de kinderen vereenigd waren, liedjes zingend, genietend van de kinder-bioscoop, blij gemaakt met een aardige verrassing, na een harte lijke toespraak van den H. Man. Dames collecteerden afzonderlijk V.m. Baardwijk organiseerde toch een rondrit, v.m. Besoijen deed in 't geheel niet mede. Deze zoo prachtig geslaagde opzet zal ook dit jaar herhaald worden, en om zooveel mogelijk kinderen in de gelegenheid te stellen deel te nemen heeft men de beschikking gekregen over de grootste zaal met kinderfilm, terwijl aan alle kleine kinderen lekkers en speelgoed wordt uitgereikt, en St. Nicolaas beloofd heeft met z'n knecht tegenwoordig te zijn. V.m. Baardwijk organiseert a s Zaterdag een rondgang. De Werk liedenvereeniging een St. Niculaasfeest voor de kinderen der leden, de St Antoniusparochie a.s. Zondag een af. zonderlijk bezoek; de Nieuwe Bioscoop gisteren een kinder-uitvoering met bezoek van den H.Man; vm Besoijen blijft er geheel buiten en „Waalwijks Belang" Woensdag een Kinderfeest! Wat een eenheid, wat een homoge niteit. W. B. mag zich wel afvragen of de tijd niet gekomen is om ook dit algemeene feest aan afzonderlijke groepjes, clubjes, personen enz. over te laten voor de toekomst. werd gevormd. In deze Commissie namen zitting de bisschoppelijke hoofdinspecteurs bij het Bijzonder L. O. Mgr. v. Oers Vic—Gen. in het bisdom van Breda en Rector Goorts te Den Boschde beide inleiders Dr. Kortenhorst, Vught en G Christ, Udenhoutde heeren Romme, administrateur van de Gods huizen, Den BoschVermeulen, bur gemeester te Terheijden Mr. Loeff secretaris van den Voogdijraad, Den BoschSmits, bestuurslid van de afdeeling Noord—BrabantIr. Baron van Voorst tot Voorst en Widders hoven, inspecteur bij het L. O Deze commissie kan zich laten bijstaan door subcommissies. De heer Moonen, burgemeester van Waalwijk, deelde mede dat ook in zijn gemeente een school voor zwakzinnigen in wording is. Spreker adviseerde voorts dat de Commissie zich niet tot de gemeenteraden zou wenden, doch alleen tot B. en W., want dat had volgens spr. al kwaad bloed gezet, dat gemeenteraden inplaats van alleen B. en W. in de zaak be trokken worden. Omtrent den gang van zaken nopens de stichting van een Prov. School- artsendienst kan worden gemeid, dat van 72 gemeenten in Noord—Brabant antwoord is binnengekomen, waarvan 52 tot toetreding hebben besloten. Van ruim 80 gemeenten ontbreekt nog be richt. Vertrouwd wordt op zoo groot mogelijke deelname en ook spoedig om met te meer zekerheid subsidie te mogen verwachten. Medegedeeld werd dat begin 1930 het ontwerp Algemeene Politieverordening gereed komt. „Geen goud zoo goed" Zilveren professie/eest Mgr. F. anssens Ter gelegenheid van zijn priester- jubilé, dat Zondag 1 Dec. a s herdacht wordt, zal de Hoogwaardigste Mgr. F. Janssens, Generaal Abt der Cistercien- sers, dien dag om 2 uur in 't klooster „Onsenoort" te Nieuwkuijk eene recep tie houden, tijdens welke de gelden voor een studiebeurs zullen worden aangeboden als jubllégeschenk. De receptie zal worden bijgewoond door Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch en worden opgeluisterd door het koor van St. Jacob te Den Bosch. Na de receptie zal de jubilaris een Pontificaal Lof celebreeren met bis schoppelijke assistentie. Vereeniging van Ned. Gemeenten. (Afdeeling Noord—Brabant.) Bovengemelde afdeeling hield 1.1. Woensdag in „Lohengrin* te 's Bosch een buitengewone vergadering onder leiding van den voorzitter Mr. F. J, van Lanschot, burgemeester dier stad. Deze bijeenkomst, mede bijgewoond door vele onderwijs—autoriteiten, was belegd voor de bespreking van het buitengewoon lager onderwijs voor zwakzinnige kinderen. In enkele groote gemeenten bestaan reeds scholen voor achterlijke kinderen, doch het streven is bedoeld onderwijs systematisch overal door te voeren met steun van overheidswege. Twee deskundige inleiders, Dr Kortenhorst, geneesheer aan 't Krank zinnigengesticht „Voorburg" te Vught en de heer G Christ te Udenhout, voorzitter van den Bond ter bevorde ring van R K. Buitengewoon Onderwijs, stelden veelzijdig in het licht, dat geestelijk misdeelde kinderen een afzonderlijk onderwijs noodig hebben, dat met succes reeds elders gegeven wordt en waarnaast goed georgani seerde nazorg voor de toekomst der zwakzinnigen evenmin ontbreken mag. Vanuit de zeer druk bezochte ver gadering werd met veel animo aan de besprekingen deelgenomen, die tot resultaat hadden dat een Provinciale Commissie van Onderzoek ter zake i SPRANG CAPELLE. (Voorm. Sprang.) As Dindsdag des voormiddags half tien en des namiddags half zes hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden candidaat van Ginhoven van Middel burg. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a s. Donderdagmiddag 2 uur op te treden. Ds. Louwe Kooijmans van Waalwijk. Candidaat R. Bouwman van Veenendaal. beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier bracht Donderdag j I. een bezoek aan de gemeente ter bezichtiging van het kerkgebouw en pastorie en ter ken nismaking met kerkraad en kerkvoog dij. Donderdag werd alhier de bazar ten bate der Chr. School en Groene Kruis geopend. Des middags was de belangstelling reeds zeer groot. Om 6 uur had de oificieele opening plaats door Ds. A. v. Willigen van Capelle. Den geheelen avond was er veel belangstelling en werden er door de dames-verkoopsters reeds goede zaken gemaakt. Van de verschillende attrac ties werd druk gebruik gemaakt. We verwachten dat het bezoek de volgende dagen nog grooterzal zijn. De sluiting heeft plaats a s. Donderdag des avonds 10 uur. LOON OP ZAND. Zondagavond gaf de liedertafel „Echo der Duinen" een goed geslaagde uitvoering. Er werd goed gezongen, vooral „de Martelaars in het Coiyseum" was zeer mooi. Jammer dar deze vereeniging niet be schikt over een flinke, ruime zaal, dit zou èn zangers, èn publiek zeer ten goede komen. Eigen krachten der vereen'ging zorgden voor het komische gedeelte, Duo Cools van der Velden, was, als a'tijd in vorm. Eenige jonge leden die voor den eersten keer op de pianken kwamen, voerden op het bijspelDe grenswacht op de bruiloft, en wel met zeer veel succes Er schuilen onder deze jongelui beslist goede krachten. De aanwezigen heb ben dan ook werkelijk genoten van dit heerlijk spel. Echo der Duinen we hoopen dat we niet lang op een volgende uitvoering behoeven te wachten. Maandag gaf de Sophiasvereeni- ging een uitvoering. Enkele zware nummers werden onbeiispeiijk uitge voerd. Het komische gedeelte werd verzorgd door Duo Klljn uit Tilburg. Deze waren voor Loon op Zand nieu welingen, en het moet gezegdDuo Klijn heeft schitterend voldaan. We hopen ze nog meermalen terug te zien. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heugden, 28 Nov. 1929. Voor het „Nut" trad Dinsdagavond als spreker op de heer H, Dekking Hij droeg voor „Moederlegende door dr. Halmringen, „In 't cachot" door Ecksteen en „Nicolaas Beets", feest don Is. van Rennes, terwijl hij daar als toegift aan toevoegde „Zomer avond" van eigen maaksel, waarvan de laatste drie nummers humoristisch getint waren. Het geheele programma viel zeer in den smaak en spreker heeit hier weer eens een keer te meer getoond, den naam voordrachtskunste naar ten volle te verdienen. Met toestemming van B. en W. wordt hier een gratis verloting ge houden tot welslagen der Winkelweek Niet minder dan een veertigtal flinke prijzen is beschikbaar gesteld, waar onder één hoofdprijs, uitgeloofd door de vereeniging. Over het concert van 27 Nov. in 't Wapen van Amsterdam", gege ven door Heusdens Mannenkoor met welwillende medewerking van Mevr. Fokkelman—Kalienbach (sopraan) en den heer P. Kalienbach (viool) beiden te 's Bosch moet gezegd worden dat het auditorium in ieder opzicht hoogst voldaan huiswaarts keerde en de lof door meerdere sprekers gebracht, als mede de aangeboden bloemstukken waren in alle opzichten verdiend. Het woord kunstavond voor deze bijeen komst is dan ook in geen enkel op zicht een holle klank. Van de werf der fa. De Haan en Oerlemans, liep van stapel het stalen sleepschip „Corjo", voor rekening van den heer Zimmerman te Bokhoven. De afmetingen bedragen 50 M. bij 6 60 M bij 2,32 M en hel laadver mogen is circa 550 ton. Op de vrijgekomen helling werd direct de kiel gelegd voor een dito schip voor Belgische rekening. GEMENGD NIEUWS. Woensdagmiddag te ongeveer 5 uur liep een ongeveer 50-jarige man door onvoorzichtig oversteken op de petitie nog niet tegen gespeeld en daarom is het moeilijk te bepalen wie de sterkste is. Volgens het ranglijstje moet GUDOK winnen daar ze reeds zes punten uit acht wedstrijden behaald heeftcijfers die veel gunstiger zijn dan die van H E.C. Toch kan ze zich nog niet de luxe veroorlooven om van de hekkensluiters te verliezen, want dan bestaat de kans dat ze zelf in het ge drang komt Daarom zal GUDOK er nog meer belust op zijn om van HEC te winnen maarH E, C heeft nog grootere belangen op 't spel staan. Want verliest ze Zondag weer dan zal ze niet gemakkelijk van de onderste plaats afkomen, terwijl ze, wanneer ze wint, twee plaatsen omhoog gaat. Daarom HEC'ers laat deze gelegen heid niet voorbijgaan maar zie dezen wedstrijd te winnen. Door enthou siasme kan reeds veel gedaan worden. Laat het hieraan thans niet ontbreken maar speelt zoo dat ge niet teleur stelt. H. E. C. komt weer met haar oude opstelling uit, uitgezonderd de links binnenplaats; indien het geluk ook een beelje medewerkt twijfelen we niet of succes kan niej uitblijven. Het belooft dus wel een spannende wedstrijd te worden, waarvan de leiding berust bij den heer v. Eggelen, terwijl om twee uur begonnen wordt. De wedstrijd wordt voorafgegaan door een ontmoeting tusschen de juniores van W S C. en H.E.C, W.S.C. W.S.C 2—N.A.C. 3 (Breda). Nog nooit, sedert haar bestaan, heeft WSC tegen het Bredasche NAC ge speeld, Aan WSC 2 zal morgen de eer te beurt vallen om kennis te kun nen maken met de nog steeds aparte sperLtrant dezer zoo populaire Bre dasche vereeniging. De WSC—reserves krijgen n 1. bezoek van het derde Elfral van NAC en beide tegenstanders zullen morgen moeten uilmaken, wie van hen de eerste plaats in de reserve tweede klasse zal innemen. Wat kan het voetbalspel toch een eigenaardig verloop krijgen en hoe moeilijk is het om vooraf eenige gis De constructie is bij zonder eenvoudig, maar solide. - Alle platen kunnen er op gespeeld worden! Prijs compleet met A QA pakje naalden. «"«vU van prima eboniet, aan beide zijden bespeelbaar, leuke muziek, QQ groote keuze, slechts. O57 v'ï Broek. JULIANA. Zondag a. s. moet het eerste elftal naar Goirle een Competitiewedstrijd spelen tegen S C. G. welke vereeni ging haar twee eerste wedstrijden reeds wist te winnen. Voor Juliana is het ook een geheel onbekende tegenstander en is het moeilijk een voorspelling te wagen omtrent den uitslag. Juliana2 speelt een thuiswedstrijd en komen de Kaatsh. Boys op bezoek welke weer voor het eerst in den B.V B. uitkomen, Ook dit belooft een spannende wedstrijd te worden waar voor ook groote belangstelling bestaat. Aanvang om 2 uur. R. W. B. R W B. I gaat a s Zondag op bezoek bij T. S C. Oosterhout, dit wordt een zware partij. We vertrouwen echter, dat al het mogelijke gedaan zal worden om een behoorlijken uitslag te ver krijgen. Vertrek 11 20 per trein. om 2 uur op het voor December DEN BOSCH EINDHOVEN N.Z. Voorburgwal nabij de Lijnbaan- steeg tegen een in beweging zijnden motorwagen van lijn 13 aan. De be stuurder, die den man plotseling met vrij veel vaart de trambaan vlak voor den wagen de rails zag naderen, remde uit alle macht, en wist daardoor te voorkomen, dat de man onder den wagen terecht kwam. De man liep metzijr: gezicht tegen den tramwagen en viel hevig bloedend en buiten bewustzijn terzijde van de trambaan. Met ernstige kwetsuren aan het gelaat werd hij per auto van de G. G. en G D. naar het Binnengasthuis ver voerd. Woensdagochtend reed een be stelwagen van een Rotterdamsche firma tusschen Muiden en de Hakkelaars brug. Toen de chauffeur voor een hem tegemoet rijdende auto moest uitwijken, baalde hij te ver uit, waar door de auto omsloeg. Van de zes inzittenden werden twee personen vrij ernstig gewond. SPORT. VOETBAL. H. E. C-GUDOK. Zooals Woensdag j 1. reeds mede gedeeld is zal H. EC. Zondag a.s. weer eed thu.swedstrijd spelen. Ditmaal is GUDOK uit Tilburg de tegenstander die voor Waalwijk een oude bekende is H.E.C. heeft er echter voor de com- sing te maken. Ziet thans eens het geval met WSC 2 1 Bij den aan vang van het speelseizoen hadden wij eigenlijk niet de minste verwachtingen. En thans, hoe zijn dezelve niet verre overtroffen en zoodanig heeft WSC 2 zich geweerd, dat zij zich heeft welen op te werken in de leidende groep en zelfs op het oogenblik aan het hoofd van deze sterke afdeeling gaat, alhoe wel deze positie wel iets geflatteerd is naar onze meening. Zeer zeker, Wil lem II 3, NOAD 3 en vooral de be zoekers van morgen, bezitten een fijner en homogener elftal, doch een en ander wordt door WSC 2 dubbel en dwars vergoed door den wil en het enthousiasme der spelers, om bij iedere wedstrijd een zoo gunstig mogelijk resultaat te verkrijgen. Ook NAC 3 zal het morgen niet cadeau krijgen, de WSC—spelers heb ben zich voorgenomen zich tot het uiterste te weren en het zou eene schitterende prestatie zijn, indien de WSC—reserves zich ook morgenavond wisten te handhaven. Het zal morgen een spannende en feüe kamp worden en verwachten wij op het WSC—ter rein nog meer belangstelling dan bij de voorgaande thuiswedstrijden van WSC 2 Om twéé uur precies wordt begonnen. Event afkeuring van het WSC— terrein wordt steeds bekend gemaakt, aan de sigarenwinkels van de Firma Wed. Pulles en Mej. de Wed. v. R W.B2—H.EC R W.B. terrein. Het tweede elftal kon het tegen Wilhelmina4 te 's Boschnist bolwerken en kwam met een 5 - 1 nederlaag naar huis. Het programma iuldt als volgt; 1 Dec. T.SC-RW.B. R W.B.2-H.E C 2 8 Dec. Zigo—R W.B R.W B2 Baardwijk 2 R W.B.3 Baardwijk 3 15 Dec. RWB.—T.S.C. B.V V 4-R.W B 2 22 Dec. R W.B 2-B.V.V.4 29 Dec. Eensgezind R.W B 2 Kaatsh. Boys2-R.W.B 3 Onderscheiding voor den N V. B. 's GrAvenhage, 28 Nov. Naar wij vernemen heeft H.M. de Koningin aan den Nederlandschen Voetbalbond het praedicaat „Koninklijke" verleend, zulks in verband met het 40-jarig jubileum van genoemden bond op Zondag 8 December a.s. Voortaan heet de bond dus „Konink- ijke Nederlandsche Voetbalbond", Dij verkorting K.N.V.B. Het Belgische elftal samengesteld. Het Belgische elftal dat 8 Dec. e.k. te Amsterdam tegen Nederland uit- romt is ais volgt samengesteld Debie (R.C, Bruxelles), doel. Lavigne (h.C. Bruxelles) en Hoy- donkx (Excelsior) achter. Van Poucke (C. S. Brugeois), Van flalme (C. S. Brugeois) en Van Aver- beke (Beerschot) midden. Michiels (R.C Malines), Voorhoof Liersche S. K.l, R. Braine (Beerschot), Vloeschal (R.C. Bruxelles) en Bastin (Antwerp F C.) voor. Reserves: S^mers (Antwerp), Nou- wens (R. C. Malines) en P. Braine (Beerschot) De gekozen ploeg is met slechts één Uitzondering Debie in plaats van doelman Somers gelijk aan het team, dat 1 Nov. jl. onder den naam van Roode Duivels een 7—3 zege over een Londensch elftal behaalde, dat technisch zeer zeker de meerdere was van het tegenwoordige Nederlandsche elftal en hetwelk, zooals wij reeds in ons verslag van dien wedstrijd mede deelden een 3 —2 voorsprong bij de rust in een 3 7 nederlaag veranderd zag. Onze nationale ploeg zal zich ge weldig moeten inspannen om tegen dit formidable elftal der Belgen stand te houden. DUIVENSPORT. WAALWIJK. De Waalwijksche Concoursbond houdt 21 en 22 Dec. a.s. in de zaal van W. van Helvoirt (Putstraat) een groote onderlinge tentoonstelling, te vens hokkeuring. Ieder deelnemer moet zijn beste 8 duiven inzenden, welke door een zeer bekwaam keur meester op kwaliteit zullen worden gekeurd. De prijzen zullen worden toegekend in volgorde van het hoogste gemiddelde aantal punten, behaald door de duiven van een inzender. Reeds 40 leden van den bond heb ben zich voor deelname opgegeven, zoodat minstens 320 duiven ten toon zullen worden gesteld. In de omge ving bestaat veel belangstelling. Het entrée bedraagt voor niet-leden slechts 20 cer.t, zoodat zeker een druk bezoek kan verwacht worden. Voor de beste oude en jonge doffer en de beste oude en jonge duivin zijn reeds prachtige eere-prijzen uitgeloofd, terwijl de verschillende aangeslotenen nog prijzen hebben beschikbaar gesteld voor de beste hokken van de eigen leden. Leest omtrent het St. Nico- laasfeest der kinderen van Waalwijks Belang het bericht onder Vervolg Prov. Nieuws d j (4e blad.) Doe het dit jaar beter dan den vorigen winter. Zorg dat ge e:n pot Akker's Kloosterbalsem in huis hebt, en bescherm Uw huid tegen inwerking vari koude en vocht, door haar iederen avond voor het naar bed gaan, in te smeren met Akker's

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10