Nieuws uit Kaatsheuvel. neflerlandsclie LaiiwMbffliH n.«. Lenties Drnssaerts. IN R. K. PAROCHIAAL KERKBESTUUR VAN DEN H. ANDREAS 5 pCt. Obligatieleening groot 1175.000.- srr".'d!«h:Lns^pL.-7drMa-=--''ch, s...»»- A. M. BOSCH, 's cravenhage, moet verbazen. De wijziging in de ploeg der lampjes-menschen schijnt eindelijk de productiviteit zijn ten goede gekomen. Willem II kon een benauwde 32 zege op NOAD beha len. BW sloeg LONGA met 51, en dat terwijl de LONGA-jongens door- BW 10 7 0 3 14 36- -18 Willem II 8 5 3 0 13 22- -11 NOAD 10 4 3 3 11 21- -17 NAC 7 4 2 1 10 17- - 9 MVV 9 5 0 4 10 10- -14 Eindhoven 8 2 3 3 7 16- -17 LONGA 10 3 1 6 7 18- -28 PSV 7 2 2 3 6 20- -17 Wilhelmina 8 2 1 5 5 14- -22 Roermond 9 1 1 7 3 12- -33 2e Klasse B. Beide zwaargewonden zijn op last van dokter van Glabbeek per zieken auto naar bet Gasthuis te Breda vervoerd. De zware strijd tusschen Helmond en De Valk eindigde onbeslist, 22. De Helmonders hebben er dus wei nig bij gewonnen. De uitslag zal daarentegen VVV wel bevallen. Box tel heeft zich in 2 weken eenigszins opgewerkt. Voor hoelang? Gisteren sloeg Boxtel het bezoekende Hoens- broek met 21. De Valk 9 8 1 0 17 26- - 6 Helmond 9 7 1 1 15 32- - 7 VVV 6 4 1 1 9 27- - 9 Tegelen 6 4 1 1 9 24- -10 VOS 7 2 2 3 6 10- -15 GUDOK 8 2 2 4 6 13- -20 Boxtel 10 2 0 8 4 10- -42 Hoensbroek 9 1 1 7 3 4- -23 HEG 6 0 1 5 1 9- -23 N. V. B - Uitslagen van Zondag. HET ZUIDEN. Ie Klasse. Willem IINOAD 32 MVVNAC af gel. PSVRoermond 91 BW—LONGA 5—1 2e Klasse A. De BaronieZeelandia 22 VelocitasBreda 11 MEVO—DOSKO 3—1 VlissingenDongen 31 MiddelburgRBC 50 2e Klasse B. HelmondDe Valk 22 BoxtelHoensbroek 21 3e Klasse B. Hero—HKI 5—3 3e Klasse C. 1 SC—RWB 4—2 SCGBaardwijk 31 3e Klasse D. Sportverg. '20ZHC 22 ZaltbommelTricht 71 Sportverg. '07Broekhoven 31 Res. Ie klasse. NAC 2—Willem II 2 2—5 Eindhoven 2—BW 2 4—2 De Valk 2—PSV 2 0—1 NOAD 2Wilhelmina 2 14 Res. 2e klasse A. Willem II 3—BW 3 3—1 DOSKO 2—Dongen 2 2—0 WSC 2—NAC 2 3—3 Res. 2e klasse B. VVV 2—Tegelen 2. GEMENGD NIEUWS. Twee meisjes overreden. Gistermiddag om 6 uur reed te Sit tard een vrachtauto van de zandonder- neming Ruers in de richting Stadbroek, terwijl de gezusters Kusters, eveneens in die richting voor den auto fietsten, doch links van den weg reden. Op het signaal van den auto staken zij over met het gevolg dat zij beide onder den auto terecht kwamen. Een van de meisjes de jongste, werd op slag gedood. Haar 20 jarige zuster heeft levengevaarlijke verwon dingen opgeloopenzij is naar het Fransche klooster te Sittard overge bacht. Gisterochtend is de 24 jarige juffr. J. H. S. uit de Van Speyckstraat in de Tiendstraat te Rotterdam onder een vrachtauto geraakt. Met inwendige kneuzingen is zij in het Ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Zondag is de 47 jarige J J. in de Hooglandstraat te Rotterdam van een veranda gevallen. Met een her senschudding en enkele hoofdwonden is hij in het ziekenhuis aan den Berg weg opgenomen. Gistermiddag omstreeks half twee heeft te Eindhoven een doodelijk onge luk plaats gehad. Het vijfjarige zoontje van den heer Bosselaar, uit de Was senaarstraat, wou in de Kloosterdreef den weg oversteken en is toen door een vrachtauto, bestuurd door J. van Eeten uit Eindhoven, aangereden, met het gevolg dat het hoofdje verbrijzeld werd. Zaterdagmiddag 4 uur is de auto van dr. Brons, van Wolvega, in de flank aangereden door den luxe-auto van den heer Migchels, uit Willems oord, waarin ds. Schippers uit Wil lemsoord gezeten was. Beide wagens werden geheel vernield. Alle inzittenden werden verwondds. S. is in zorg wekkenden toestand in een naastbijge- legen woning binnengebracht. Ernstige aanrijding. Zaterdagmiddag 4 uur wilde zekere R. uit Oudenbosch, die uit het caié van Van R. aan den rijksweg te Rijen kwam een weg oversteken om naar de bus te gaan. Opeens verscheen een luxe auto uit de richting Tilburg. R. die vermoedelijk zenuwachtig werd, ging eerst voor- en daarna achteruit De chauffeur remde om een aanrijding te voorkomen. Door de gladheid slipte de auto, slingerde over den weg en raakte R. zoodanig dat deze hevig bloedende en bewusteloos neerviel. Vervolgens botste de luxe auto met geweld tegen de autobus, waardoor eerstgenoemde grootendeels werd vernield en de chauffeur B. uit Eind hoven ook ernstig werd verwond. Ernstige aanrijding. Op den rijksweg tusschen Linne en Maasbracht is Zaterdagnacht de 24 jarige voerman H. uit Linne door een moioifiets, waarop twee Duitsche monteurs zaten, aangereden. H. en een der Daitschers werden zwaar ge wond naar het ziekenhuis te Roer mond overgebracht, waar beiden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, korten tijd later zijn overleden. De beide Dultschers waren onder invloed van drank. Roeiboot overvaren. Gisteravond hoorde een schipper van een aan de Feyenoordkade te Rotterdam gemeerd liggend schip een slag. gevolgd door hulpgeroep. Voor zoover hij dit in het donker kon zien, meende hij op te merken, dat een langs varende motorboot was gebotst tegen een roeiboot. Deze boot is omgeslagen en naar de schipper meent te hebben gezien, zijn twee mannen te water gevallen. Terstond is hij in zijn eigen roeiboot gesprongen en naar die plek geroeid. Er was evenwel niets meer te zien. De motor boot is doorgevaren. De kapitein van de sleepboot Fiat Voluntas 16, die in de nabijheid voer, heeft iets dergelijks gezien en hij is dadelijk de motorboot nagevaren Deze bleek de Morgenster, schipper T. V. uit Streefkerk te zijn. Deze schipper verklaarde niets te hebben gemerkt. Samen zijn ze naar het bureau van de rivierpolitie gevaren. Deze is ter stond op onderzoek uitgetrokken. Hoewel geruimen tijd is gedregd, heeft men ter plaatse van de aanvaring nog niets gevonden. Later in den avond is even beneden de Willems brug drijvende gevonden een be schadigde roeiboot. Van wie deze boot is. was gisteravond Iaat nog niet bekend. Ook was nog geen aan gifte gedaan van vermissing van twee personen. De landbouwer M. Custers is Maandagnacht omstreeks één uur te Valkenburg op straat doodgestoken. Het was winterkermis in het anders zoo rustige vacantieplaatsje en bij die gelegenheid komen van de vele om liggende dorpen massa's jongelui, die de diverse dansgelegenheden en andere vermakelijkheden bezoeken. Er was reeds vroeg op den avond een stelle- tje jongelui uit het naburige Schinnert. dte in verschillende danslokalen tracht ten den boel op stelten te zetten. Om twaalf uur was het sluiting. De gebr. Custers, nijvere en zeer oppassende boeren, wandelden een straatje om. In de St. Pieterstraat ge komen, werden zij aangesproken door gemelde inwoners van Schinnert, die met de gebroeders ruzie zochten. Een van hen sloeg Custers de sigaar uit den mond. Onmiddellijk daarop stpof een der aanranders naar den anderen broeder en stak hem met een mes. waarna deze in elkaar zakte. Direct werd het slachtoffer in het naastbij gelegen caié van den heer K., dat reeds gesloten was, binnengedragen door zijn broer en K., waar bleek, dat M. Custers reeds was overleden. Politie was niet te vinden, doch werd ten slotte uit bed gehaald In middels waren de daders gevlucht. Het is aan het initiatief van den heer M te danken, dat de aanranders heden konden worden aangehouden. In de buurt van het moordtooneel toch woont de heer M., die op het gerucht naar buiten gekomen was en nog enkele menschen op straat zag, die een goed heenkomen zochten. Hij greep onmid dellijk zijn fiets en is het stel nagere den, waarbij hij zag, dat om den hoek van de straat een auto stond te wach ten, waarin de vluchtelingen plaats na men en die onmiddellijk in de rich ting Schinnert wegreed. Na het num mer van den wagen genoteerd te heb ben, deelde M een en ander aan de marechaussee mede. Daardoor wist deze nog Maandagnacht de inzittenden van den auto, onder wie hoogstwaar schijnlijk de dader, van hun bed te lichten en te arresteeren. Het wapen, waarmede de aanslag is gepleegd, is gevonden in den tuin van het hotel F. Dit is gebeurd na aanwijzing van een juffrouw, die daar tegenover woont en op het tumult des nachts uit het raam is gaan hangen. Zij heefs toen gezien en gehoord, dat bij het vertrek van den auto een van de inzittenden iets in den tuin gooide. Onder de ge arresteerden bevinden zich vier ge broeders L„ die zeer ongunstig bekend stdiin Heden was de substituut-officier van Justitie mr. Kneepkens uit Maastricht ter plaatse. Het lijk is door de politie in beslag genomen. Het slachtoffer, de voerman M. Custers was 46 jaar oud Naar wij voorts vernemen, heeft tot nog toe geen der zes aangehoudenen bekend. Zij worden morgen naar Maas tricht overgebracht. Misdrijf In een woning aan den Schiedam- schen dijk te Rotterdam zijn twee personen, een man en een vrouw, be wusteloos aangetroffen. In het vertrek, waarin men hen vond, stond een gas kraan open. Beiden zijn in het zie kenhuis aan den Coolsingel opgeno men. Gisteravond was de man zoover hersteld, dat de politie hem kon hoo- ren. Men heeft termen gevonden hem voorloopig aan te houden. Een gevaarlijke krankzinnige. In den omtrek van Marseille heeft een krankzinnige met geweerschoten een schrijver en een majoor van de politie gedood en zes menschen ge wond. De moordenaar is aangehouden. Op den Driebergschenweg bij Zeist, is Zondagmiddag een auto op de tramrails geslipt en tegen een boom gebotst. De bestuurder werd ernstig gewond aan een arm en de auto is zwaar gehavend. Zaterdagavond is een beschonken persoon, die te fiets zonder licht aan den verkeerden kant op den Almelo- schen weg te Borne reed, door een vrachtauto aangereden. In zorgwekken- den toestand is hij naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar een been breuk en hoofdwonden vastgesteld werden. Plotseling sterfgeval op het voetbalveld. Kaatsheuvel, 3 Dee. 1929. Van Gend en Loos. Met ingang van 1 Januari 1930 is be noemd tot agent van v. Gend en Loos te Kaatsheuvel, de heer A. Cooymans. Lichtweek. Als dit nummer van ons blad de le zers! bereikt staat Kaatsheuvel zoo wat aan het einde van z'n lichtweek, die we in alle opzichten uitstekend geslaagd mogen noemen. Wat men dacht te be reiken is bereikt: duizenden vreemde lingen hebben onze plaats bezocht en onze winkeliers kunnen het allen ge- balclub te Waalre heeft tijdens een vriendschappelijke match tegen de Eindhovensche voetbalclub van V. en D. een plotseling en droevig sterfge val van een der spelers plaats gehad. Een speler van Waalre. genaamd Harry Claes, wilde bij het ingooien van een bal het leder wegschoppen hij kwam hierbij achterover te vallen en bleef roerloos liggen. Weinige minuten daarna was hij overleden. Dit tragisch sterfgeval verwekte groote consternatie op het voetvalveid, ook rondom het terrein onder de toeschouwers, die met ontzetting het sterfgeval vernamen. Verschillende spe lers en ook toeschouwers vielen in zwijm. H. Claes is overgebracht naar het patronaatsgebouw, waar onmiddelijk geestelijke hulp aanwezig was. Het H. Oliesel werd toegediend. De Eind hovensche geneeshseren dr. Spooren- berg en dr. v. Gils waren eveneens spoedig ter plaatse, doch ze konden slechts den dood constateeren. Als doodsoorzaak gaven zij hartverlamming op. Van het patronaatsgebouw is het lijk naar de ouderlijke woning getran sporteerd. waar begrijpelijkerwijs groote droefheid heerscht. Dit plotseling en op een voetbal veld gelukkig zeldzaam voorkomend sterfgeval heeft algemeene verslagen heid verwekt, vooral in sportkringen. H. Claes, 23 jaar oud. was in zijn club een goed middenvoorspeler, ter wijl het talrijke gezin, waarvan hij de oudste zoon was, in hem een oppas send jongeling en een goeden steun verliest. Kind in kokend water verbrand. Een drie jarig kind viel te Helmond ai spelende in een ketel met kokend water, waarbij het zulke hevige brand wonden bekwam, dat het in het St Anthoniusgasthuis aldaar overleed. Kinderen spelen met 'n slaghoedje. Gisterenmiddag speelden twee kna pen op een veld, waar indertijd een munitiedepot was gevestigd en von den daar een slaghoedje van een granaat, waarmede zij op een steen sloegen. Er volgde een ontploffing waardoor de eene knaap, 5 jaar oud, werd gedood en zijn makkertje, 6 jaar oud. zwaar werd gewond. Op het voetbalterrein der R.K. voet- tuigen, ze hebben onder de vreemde lingen vele koopers getroffen. Avond op avond trok de verlichting veel be kijks, voor de etalages bleef het pu bliek samenscholen, doch vooral de luidsprekers zijn een attractie, die den laatsten dag nog even nieuw is als bij de opening. Een bijzondere drukte was Vrijdagavond te constateeren, toen Eu- phonia 'n concert door de gemeente uitzond. De heer van Nieuwstadt open de met 'n woord van aanbeveling voor steun van ons muziekleven, dat zoo veel bijdraagt tot het slagen van onze diverse festiviteiten en al wat in onze plaats wordt tot stand gebracht. Hij verzocht de aandacht van het publiek voor hetgeen de harmonie ten gehoore zou brengen. Nu, aandacht was er ten volle. In alle straten stonden de luisteraars bij drom men bijeen. Ook Zaterdag en Zondag waren veel vreemdelingen in onze plaats bijeen. De twee avonden in Eu- phonia gegeven, werden druk bezocht en zoowel het Trio Winkel als het duo Jacques hebben goed voldaan. Het strijkje bracht een aangename afwis seling, terwijl de attractie's het amuse ment danig verhoogde. Maandag beloofde een strop tel wor den. Was andere avonden het weer nog dragelijk, Maandag was en bleef 't een aanhoudende regen, die de straten in n toestand bracht, dat de fakkel-op tocht weinig aantrekkelijks bood. Des ondanks trok juist om 8 uur de stoet uit. Voor de was-fakkels die werden meegedragen was wind en regen geen gunstige factor. Tal van transparanten werden in den stoet meegedragen. Een aparte attractie was het trio de Vries- van Asten, met hun verlichte oogen, reclame-banden en leuke zetten. Of er belangstelling was? In alle straten we derom dezelfde belangstelling die ook de andere dagen kenmerkte. Dinsdagavond was de straatdrukte iets minder. Het weer was en bleef on gunstig. Jammer van het mooie con cert, dat Bel Canto dien avond uitzond en algemeen schitterend geslaagd mag heeten. De heer L. J. v. d. Horst maak te van deze gelegenheid gebruik om de bevolking in den omroep toe te spre ken. Hij sprak aldus: HALLO! HALLO! Radio-omroep Philips. Geachte luisteraars. Als Wethouder en Voorzitter der Lie dertafel „Bel Canto" vraag ik even Uw onverdeelde aandacht. Is de lichtweek te Kaatsheuvel ge slaagd? Ieder onbevooroordeeld persoon, zoo wel uit onze gemeente als uit omliggen de plaatsen, is eenstemmig in z'n ver klaring, dat hetgeen door de Lichtcom- missie op touw is gezet, een overweldi gend succes is geworden. Men is niet alleen tevreden, men is enthousiast, Kaatsheuvel heeft weer eens getoond, en zelfs meer dan ooit te voren, dat de woorden gesproken door onzen Edelachtb. Heer Burgemeester op onze Radio-avond, waar hij zei: „Kaats heuvel, eertijds klein en onbeduidend, is geworden een van de belangrijkste, een van de voornaamste plaatsen uit de Langstraat", niet overdreven waren. Te Marseille zijn twee huizen ingestort. Men vermoedt dat zich ongeveer 20 personen in de huizen bevonden. Bij de opruiming van de puinhoopen beeft men 1 doode en zes gewonden gevonden Later werd gemeld, Tusschen de puinhoopen zijn tot nu toe 3 dooden gevonden, twee van hen waren oude dames, die de bezitsters der huizen waren. Negen gewonden werden ver meld. Men is nog in onzekerheid over het lot van 7 of 8 kinderen. In 't gehucht Floster bij Coldap zijn terwijl de ouders op het land aan het werk waren, 4 kinderen van een tot negen jaar, die alleen thuis gelaten waren, levend verbrand. Waarschijnlijk hebben zij met lucifers gespeeld maar toen men den brand ontdekte was er reeds geen redden meer aan. Maandagavond omstreeks half zes heeft zich te Oss wederom een bloedig drama afgespeeld. Zekere R fabrieksarbeider te Oss, heeft Van B. zoodanig met het mes bewerkt, dat opneming in het ziekenhuis nood zakelijk was. De toestand van het slachtoffer was niet zonder gevaar. De dadrr is gearresteerd. De getroffene en de dader zijn ongevesr 20 jaar. Gisterenavond is te Hillegom de 42-jarige tuinder A. v. d. H. uit Noordwijkerhout, toen hij den onbe- waakten overweg op den Doodof Nieuwe weg overstak, door een uit Amsterdam komenden electrischen trein gegrepen en gedood. Eenige kinderen waren gisteren' middag op het terrein van het Prov Ziekenhuis .Duin en Bosch" te Castricum aan 't spelen en vermaakten zich met het bouwen van forten. Zij hadden een diepen kuil gegraven, die echter plotseling instortte, met het treurig gevolg, dat 'n drietal kinderen onder het zand werd bedolven. Twee hunner wisten zieh te redden, doch het derde, het zoontje van den heer K., kon eerst na 20 minuten van onder het zand tevoorschijn worden gehaald. De ijlings ontboden artsen van het gesticht konden slechts den dood constateeren. AGENDA'S. Donderdag 8—10 uur» Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8V2 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedeitafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Tavenu GEEN repetitie. Staat niet alles in het teelten van den vooruitgang. Bezie onze fabrieken, wat een enorme vlucht hebben zij genomen. Staan we niet vooraan op het gebied der schoenindustrie? Is het niet een teeken van welvaart, dat zoovele arbei ders door noeste vlijt en fiver hun eigen woning kunnen bouwen. En nu de lichtweek. Is de verlichting der voornaamste ge bouwen, de lichtreclames voor gas en electriciteit, gemaakt onder leiding van onzen bekwamen directeur der Lichtbe- drjjven, den heer Teunissen, niet schit terend? Trekt niet de zoo schoon verlichte fontein in korten tijd gemaakt door on zen energieken bouwkundige, de heer Tirion, niet duizenden toeschouwers? En bezie in deze dagen de winkels. Geven zij niet aan wat er aan energie leeft in onze winkeliers? Overdrijf ik, wanneer ik zeg, dat iede re vreemdeling verbaasd staat over de verscheidenheid van artikelen, lage prij zen en doelmatige verlichting? De winkeliers schromen niet om hun waren in het heldere licht te plaatsen, omdat ze weten dat deze zijn van deug delijke qualiteit. Hebt ge ooit zooveel vreemdelingen in onze plaats gezien? Is er niet één roep over Kaatsheuvel? En niet één avond zijn ze gekomen, maar vele avonden, .steeds in grootere getalen. Is dat niet een schitterend bewijs dat ze voldaan zijn en reclame maken voor onzé plaats. Is de lichtweek geslaagd, dan, geachte luisteraars, hebben we dat ook voor een groot gedeelte te danken aan onze be roemde harmonieën en reeds beroem de Liedertafel „Bel Canto". De zoozeer gunstig bekend staande harmonie Euphonia heeft reeds een prachtig concert 1.1. Vrijdag uitgezon den. Morgen zal de niet minder beroemde harmonie Apollo z'n prachtige toonen laten hooren. Maar wat is muziek zonder zang? Heeft onze Liedertafel ook niet ge toond wat er leeft aan willen en kunnen in onze bevolking? Slechts eenige jaren bestaat Bel Canto en reeds is zij 2 maal met overweldigend succes bekroond met eerste prijzen en lof der jury. Geachte luisteraars, ik ben er van over tuigd, dat gij het werken en streven van „Bel Canto" onder de energieke leiding van zijn kranigen directeur, de heer Jan Tuerlings, op hoogen prijs stelt. Is er tegen woordig een plaats van eenige beteekenis, die niet haar Lieder tafel heeft? Welnu, allen die luistert naar deze woorden, steunt financieel en moreel die jonge vereeniging. Wordt honorair lid van „Bel Canto", wij van onzen kant zullen al het mogelijke doen om de Lie dertafel een zoo hoog mogelijke vlucht te doen krijgen. Ik deel U tevens mede, dat er in wor ding is een muziekschool, uitgaande van „Bel Canto", waar jongelieden van bo ven de 16 jaar les zullen krijgen in mu ziekleer. Deze lessen zullen gegeven worden in een der lokalen der Bijzondere Jongens school, onder leiding van den heer Jan Tuerlings. Ik deel U nu vast mede, dat onze ver eeniging op den 2en Kerstdag 'n schitte rende uitvoering zal geven, gratis toe gankelijk voor honoraire leden en tegen entree voor niet-leden. De programma's zullen U tijdig bereiken. Geachte luisteraars, hedenavond is 't onze avond, de avond van „Bel Canto Ik vraag Uwe aandacht voor de lie deren die gezongen zullen worden. Tevens deel ik U mede, dat de heer Jan v. Dun heeft geëngageerd een schit terend strijkje en de beroemde Bariton zanger Tom Burmatije eenige solo's zal zingen. Voor iedereen toegankelijk. Spoedt U naar de schitterend verlich te zaal van Jan van Dun. De heeren G. Wooning en H. Kamp zongen ter afwisseling 'n solo-nummer dat eveneens insloeg. De zaal was tijdens en na 't concert redelijk bezet. Woensdagavond gaat Apollo 'n slotconcert geven. Dat we ook dan weer iets goeds mogen verwachten weten we vooraf. Moge het weer iets gunstiger worden,, vooral voor de bui. ten-luisteraars. St. Nicolaas-collecte. De St. Nicolaascollecte was ook Zon dag ondanks 't zeer slechte weer goed geslaagd. Bijna 107.werd in de tweede route bijeengebracht, met nog tal van giften in natura. Aan collectan ten en harmonieën past voor hun ijve rig1 werken in dezen 'n hartelijk woord van dank. St. Nicolaas-uitdeeling. De uitdeeling der giften aan de arme kinderen zal evenals andere jaren we derom op 6 Dec. 's namiddags in de Zusterschool plaats hebben, in 't bijzijn van de Eerw. Zusters, geestelijken en tal van genoodigden. Apollo. Zondag 8 December geeft Apollo we derom haar jaarlijks Armen-concert, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de St. Vincentius-vereeniging. Wij hopen dat a.s. Zondag de zaal tjokvol zal zijn voor dit schoone doel, om ook in arme gezinnen het licht dat deze week zoo overvloedig in Kaatsheuvel heeft geschenen, ook in die woningen, hij wijze van ondersteuning te doen schijnen. A.s. Zaterdag volgt meer uitvoerig programma. Spfiskokerij. Maandag werd in de oude Zuster school wederom de spijskokerij ge opend. De HoögEerw. heer Pastoor Mgr. W. Völker, sprak de genoodigden en de kinderen toe en prees het mooie liefdewrerk. De kinderen lieten zich de opgediende spijzen heerlijk smaken en 't was velen aan te zien dat hun thuis niet dagelijks zoo'n kostje wacht. Beleefd, doch dringend verzoek. Wij verzoeken inzenders van berich- ten, Ingezonden Stukken, enz, hut bijdragen zoo tijdig mogelijk te zenden, Zoo bereiken ons b.v. verslagen van voetbalwedstrijden die Zondags gehou- den zijn, steeds Woensdags, hoewel dit met wat goeden wil toch veel vroeger kon, terwijl het ons aldus veel moeilijkheden bezorgt. Zoo is het ook met andere bijdragen. Advertenties, ook abonnements adver tenties', worden véél te laat bezorgd gewoonlijk kort voor 't verschijnen. Wij vertrouwen dat men in weder ztjdsch belang met een en ander rekening zal willen houden. REDACTIE EN ADMINISTRATIE MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 3 Dec. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 193 paarden, 19 veulens 1307 magere run deren, 790 vette runderen, 182 vette kalveren, 481 nuchtere kalveren, 25! graskalveren, 209 schapen of lamme ren, 181 biggen, 15 bokken of geiten en 34 overloopers. Prijzen per pond: koeien 30 - 35 c 4649 c., 5457 c.; stieren 34—31 c., 4143 c., 4547.5 c.; kalveren 62.5—77.5 c., 85—90 c. Prijzen per stuk: melkkoeien 145, stieren 130-480, graskalve ren 40100, - paarden 150— slachtpaarden 100170, hitten ƒ90 140, veulens 7090, fok nuchtere kalveren 2030, slacht dito 17- 21, kalf koeien 200435, pinken 130170, vaarzen 170—215, bij gen 1828, biggen per week 2.5! —3.25. TE STEENWIJKERWOUP (O.) UITGIFTE eener verdeeld <n stukken van f 1000,-, f500.— en f 100.— (verdeeld <n stukken Gesloten met Machtiging van den H. Stoel, van den Ho gEerw. Heer Vicarius-Capitularis en goedkeur.ng van het Hoog waardig Metropolitaan-Kapitt 1 van het Aartsb sdom Utrecht. KOERS VAN UITGIFTE 99 pCt. Rente en aflossing der onderhavige leening zijn TEN VOLLE GEWAARBORGD door een overeenkomst van het bovengenoemd Kerkbestuur met de Congregatie der Arme Zusters van het Goddelijk Kind Moederhuis te Amsterdam {„L)e Voorzienigheid vertegenwoordigd door haar rechtspersoon de St. HIERONYMUS-AEMILIANUSSUCHIING te AMSTERDAM. Ondergeteekenden berichten, dat de inscbrijvtng op bovengenoemde leening wordt opengesteld vanaf Vrijdag 6 December 1929 bij de navolgende kantoren: NEDERLANDSCHE LANDBOUWBANK N.V. te AMSTERDAM, Keizersgracht 507/511. LENTJES DROSSAERTS te 's HERTOGENBOSCH. Verder worden inschrijvingen aangenomen bij: NEDERL tNOSCHE LANDBOUWBANK N V Bijkantoren t^Alk- maar, Breda, Eindhoven, Hoorn, Purmeiend, Roei.ond, alsmede bij AMSTERDAMSCHE BANK NV. bijkantoren tc Bergen op Zoom, zlldagen Heerlen, Helmond (met Kvlklarte mei TH. KOCKEN Utrecht. De toewijzing geschat zoolarg de voorraad strekt en S! der inschrijvingen De storting zal plaats hebben op Maa"dag l6 1Decer^kf}.ybaar Prospectussen en inschrijvingsbiljetten zijn bh de ins. h uviUKskan oren AMSTERDAM 'sTÏ ER TOG EN BOSCH 4 uec ui| uü ni»« 11 v -

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6