twee dé Di een Dagmeisje. lloor direct gevraagd: Winkel juffrouw Filiaal H. v. d. (lelden Co. LEEBjONGEN BEZOEKT op li, li eo IB December. GEVRAAGD. is Gevraagd BEKWAME We gunnen hem echter van harte deze functie. Uitloting. Of er belangstelling was in de groo te concertzaal van den heer Jan v. Dun, toen Zondagmiddag de verlo tingen van de lichtweek zouden plaats hebben? Zooals begrijpelijk was er een tjokvolle zaal. Onder toezicht van de Gem. Politie waren de loten in de drie bussen gedaan en verzegeld. De Voorzitter der Lichtweek, dhr. M. v. d. Wee, sprak een kort woord tot de aanwezigen, waarna de heer J. Frederiks, Voorzitter der Winke- liersvereeniging, een speech hield, waarin hij allen, die aan het welsla gen der Licht- en Winkelweek heb ben medegewerkt, nog eens met name den dank bracht van de Winkeliers ver eeniging. Ook de heer Fr. noemt de Winkel week uitstekend geslaagd. Niemand van de aangesloten winkeliers kan anders getuigen, dan dat hij een re cordtijd heeft meegemaakt. Hij brengt daarvoor dank aan de Lichtcommis- sie, voor het werk door hen verricht, doch tevens aan het publiek van Kaatsheuvel en omstreken, dat ge toond heeft vertrouwen te stellen in onzen winkelstand. Nadat de Inspecteur van Politie nog enkele korte verklaringen gaf, zou de trekking een aanvang nemen. Er waren drie door B. en W. goedge keurde loterijen, n.l. een van de Win- keliersvereeniging, die 1 prijs trok ter waarde van 100; ééne van de vereeniging „Het Wapenzegel", die een prijs van 75 en één van 25 uitloofde en één van de Vereeni ging tot bevordering der St. Nicolaas- actie met één prijs van 50, 2 van 10 en 6 van 5.—. Op no. 11521 der blauwe loten viel de 100.Op gele loten no. 615 75.no. 2295 25.Op rose lo ten no. 6612 50.—, no. 6130 en 2593 10.en op nos. 1288, 5210, 2822, 1610, 944 en 10568 ieder ƒ5.—. In goederen kunnen deze waarden bij de Winkeliers die bij de W.V. aan gesloten zijn, verhaald worden. Muziekschool. De Liedertafel „Bel Canto" heeft het initiatief genomen tot oprichting van een Muziekschool alhier, tot het aanleeren van muziek en zang. Reeds op 3 December hoopt men met den cursus te beginnen. De lessen zullen gegeven worden in de St. Jansschool. De cursus wordt toegankelijk gesteld voor jongens die den leeftijd van 16 jaren bereikt hebben. De heer J. Tuerlings, Directeur der Liedertafel zal de lessen geven. Tot Zondag 22 Dec. bestaat gelegenheid zich voor deelname bij den Directeur aan te melden. NIEUWS UIT HEUSD1N Heusden, 10 Dec. 1929. De uitvoering, gegeven door de Heusdensche Fanfare, viel zeer in den smaak van het talrijk opgekomen publiek. De zes muzieknummers wer den verdienstelijk uitgevoerd, terwijl het humoristen—duo Van Keulen en Frederiks uit Tiel met hun voordrachten uitbundig succes hadden. De bescherm heer bracht na afloop aan alle mede werkenden zijn dank. Sedert een paar maanden kwamen aihier talrijke gevallen voor yan bof. Oelukkig is deze ziekte weer geweken. De naaivereeniging „Dorcas" deelde den avond voor St. Nicolaas ruim 130 stuks kleeren uit aan een 25—tal min of meer behoeftige ge zinnen. De Eerw. heer J. H. Huijgens, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente, heeft het beroep naar Heerjansdaro aangenomen. Tot notabelen bij de Ned Herv. Gemeente zijn herbenoemd de heeren H. Scholten en H. Vos. De uitslag van de simultaan séance (dammen), gegeven door den heer A. de Graag is, dat hü van de 11 gespeelde partijen er 8 won, 2 verloor en 1 remise speelde. Door den storm was het water in de Maas zoo opgeloopen. dat het reeds op den loswal stond. Thans is het sedert Dinsdagochtend aan 't vallen. GEMENGD NIEUWS. Geweldige brand te Middelburg. Zaterdag omstreeks vijf uur is in den Franschen Bazar in de Lange Delft te Middelburg een brand uitge broken op de zolders van het gebouw. De brand nam onmiddellijk zóó in hevigheid toe, dat in korten tfld het bovengedeelte, waar tal van licht brandbare voorwerpen zich bevonden, in lichtelaaie stond. De brandweer werd onmiddellijk gealarmeerd, maar het bleek dat zij stond voor een schier hopelooze taak, daar de felle wind de vlammen steeds heviger aanwakkerde. Nadat de motorspuiten en het an dere beschikbare materiaal waren ge arriveerd, werd onmiddellijk met de blussching begonnen, maar de stralen waren niet in staat de vlammen zee te bedwingen. Het belendende „Grand Hotel Ver- sepuf" een van de mooie patriciërs huizen van Middelburg, werd ook aangetast en ging mede zoo goed als Aan de andere zijde van den Grand Bazar Francais werd de banketbakkers winkel van den heer Oosterhuis mede een prooi der vlammen en het daar naast gelegen modehuis van de firma S, Wiener en Co. was het 4e pand, dat werd aangetast en nog steeds bleef de vuurzee in hevigheid toenemen. De brandweer uit Vlissingen werd gealarmeerd en verscheen met twee motorspuiten, maaromdat de slangen- pijpen niet pasten op de waterleiding te Middelburg, moesten deze spuiten uaar de St. Jansstraat eir de nieuwe Haven worden gedirigeerd, om daar het water op te pompen en vandaar de vlammen aan de achterzijde te be stiijden. Intusschen dwarrelden over de stad duizenden en duizenden vonken en nog maar steeds bleef de brand woeden Tot overmaat van ramp werd te ongeveer kwart over zeven de electri- sche stroom plotseling uitgeschakeld, zoodat de stad geheel in duisternis is gehuld. De brand is van zulk een buiten gewonen omvang ais de oudste men- schen zich niet herinneren terwijl de verbrande perceelen behooren tot de groote ouderwetsche patriciërshuizen, waarvan enkele in den loop der jaren zijn verbouwd tot winkelhuizen, zoo als er nog velen in Middelburg zijn. Heelemaal verbrand zijn't Grand Hotel, de Fransche Bazar, de Lunch room Oosterhuis, twee tegenover elkaar gelegen huizen van de N.V. Wiener en de Rijwieifabriek en kantoren van de Gebrs. Kaan, de ijzerhandel van D. de Jager Jzn. Gedeeltelijk is uitgebrand de winkel van Simon de Wit, de achterzijde van de kantoren van Isac Boasson—Bank. In dit laatste pand werd de kluis onder water gezet. Verschillende belendende perceelen kregen groote waterschade. De ver moedelijke oorzaak is kortsluiting in de Fransche Bazar. De schade loopt in de millioenen. De vonken vlogen om 2 uur des nachts nog uit de puinhoopen. De Vlissingsche brandweer verleent nog steeds assistentievooral in het afgebrande pand van de firma de Jager stijgen nog steeds vonkende rookwol ken op. Storm op zee en land, schepen in nood. Te Rotterdam is hei 11 000 ton groote dok, bestemd voor de Rotter- damsche Droogdok Mij., gesleept door de „Witte Zee" en „Humber" van L. Smit en Co's Int. Sleepdienst, dat van Hamburg op weg was naar Rotterdam op zestig mijl ten N.O. van Terschel- itngerbatik ten gevolge van zware zeeën in tweeën gebroken en ge zonken. Er bevonden zich tien man op het dok. De sleepbooten hebben onmiddellijk getracht de opvarenden van het dok te redden. Acht mannen zijn door de sleepbooten gered, doch twee man verdronken. Het zijn de runners P. van der Sluis en A. van Buuren, beiden van Maassluis, leden van het personeel van L. Smit en Co. Hoe ontzettend het weer is geweest, blijkt wel het best uit het feit, dat aan onze kust niet minder dan vijftien S.O.S. berichten werden ontvangen. Wanneer goed uitgeruste zeeschepen het reeds te kwaad kregen in den storm, die op het oogenbiik onze kus- ien teistert, dan kan men begrijpen, hoe zeer een dok van deze zware zee te leiden heeft. Lichtschip „Haaks" den Helder losgeslagen. Zaterdag heeft het lichtschip „Haaks" 113 vaam ketting en een ar.ker ver speeld, De sleepboot „Groningen" van het bureau Wijsmuller, kapitein L. Kuiper, is hierop van Nieuwediep uitgevaren om te trachten bij het licht schip te komen. Op weg erheen heeft het schip echter een grondzee over boord gekregen. Een deel van de stuurhut aan stuur boordzijde werd weggeslagen en alle ruiten daarvan vernield De waarr.e mend stuurman H. Pijl werd licht gewond. De „Groningen" heeft daarna direct koers gezet naar de haven, zonder dus het lichtschip bereikt te hebben en is Zaterdagmiddag om 3 uur binnengeloopen. Het lichtschip „Haaks" seinde dat alles wel aan boord was. Het wachten is op gunsti ger weer om assistentie te verleenen. Grieksch schip stuurloos. Het Grieksche stoomschip „Cleant- his" seinde van 53 graden 15 min. NB. en 3 graden 57 min, O Ldat is dus bewesten Vlieland, dal het stuurloos was. Aangeboden assistentie van de sleepboot „Witte Zee" werd nog niei aanvaard. Nog steeds woedt de storm De bemanning van de reddingsboot „Iroise" heeft verklaard, nog nimmer een orkaan van zulk een hevigheid te hebben meegemaak Het sleeptouw waarmede de „Iroise hetDeensche vrachtschip „Helen" naar de haven sleepte is gebroken De ka pitein van de „Helen" werd dooreen golf meegesleurd, terwijl vijf leden der bemanning eveneens in zee werden geworpen. Slechts een hunner kon worden gered. Verscheidene schepen hebben S.O S. signalen uitgeseind. Het aan de. kust van Gotland ge- strande Duitsche stoomschip „Aegir" gen en kan als verloren worden be schouwd. De reddingsboot, waarin dè beman ning had plaatsgenomen, sloeg om, waardoo'r vier matrozen verdronken. Men hoopt, de nog aan boord gebleven veertien personen nog te kunnen redden. Ook boven Denemarken heeft giste ren de storm bijzonder heftig gewoed en op vele plaatsen is groote schade aangericht. Aan de kust van het Katte gat werd een windsterkte van 11 gemeten. Het radio—station Blaavand aan de westkust van IJsland heeft den geheelen dag Zaterdag S.O.S. signalen ontvangen. Op een zeker oogenbiik werd het aantal noodsignalen zoo groot, dat men den gewonen handels- dienst moest onderbreken. De hevige storm, die de laatste dagen boven den Atlantische Oceaan en Engeland gewoed heeft, heeft thans België bereikt en teistert vooral het kustgebied tusschen Ostende en Nieuw- poort. Talrijke schepen moesten de havens van Antwerpen binnen vluchten Huizen, opgaand hout, telefonische en telegrafische verbindingen werden op tal van plaatsen vernield. Te Brussel werd het lichtnet ernstig be- schadigd. De storm woedt overal met volle kracht. Vele straten zijn door ontwortelde boomen versperd. De Z. W. storm heefi in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te 's Grave- moer enkele verwoestingen aangericht. Op den Vaartweg stortte een groote schuur van den tuinder J. Nederveen met donderend geraas in elkaar. Ge lukkig bevond zich niemand in de schuur, zoodat geen persoonlijke on gelukken voorkwamen. Op den 's Gravemoerscheweg werd een wielrijder met zijn karretje de „Vaart" ingeslingerd. Hij bezeerde zich echter niet, terwijl het rijwiel weinig schade opliep. Verder moesten verschillende daken het ontgelden. De pannen en het rtet waaiden er af, terwijl de ruiten van diverse gebouwen werden vernield en beschadigd. Zaterdag is op de rivier de Merwede onder de gemeente Werken dam tengevolge van het stormweer gezonken de vrachtboot „Industrie" van de Maas en Waabche Stoomboot maatschappij te Leuven. De machinist en dekknecht werden gered. De kapi tein, de 29-jarige M joosten uit Nij megen is vermoedelijk verdronken. Hij Iaat een vrouw en twee kinderen achter. Overstrooming in België. Volgens berichten uit Dinant is daar op sommige plaatsen de Maas buiten haar oevers getreden. Het water staat aan de dichtstbij gelegen huizen. De scheepvaart is zoo goed als vol ledig onderbroken. Sleepbooten met schuiten kunnen alleen nog met groote moeite stroomafwaarts varen. Het personeel der sluizen is voort durend in dè weer, om het water zooveel mogelijk in zijn snelle vaart te stuiten en het door het openen van gaten in de dijken, hier en daar naar kleinere waterwegen af te leiden. Ook de Lesse, de Semois, de Molig- née en de Bocq stijgen op onrust wekkende wijze en hebben eveneens reeds de op hun weg liggende velden en dorpen overstroomd, Tal van kelders te Dinant en om geving zijn onder water geloopen. Gevaar voor dijken De toestand is weliswaar nog niet critiek, doch hij zou in een ware over stroomingsramp kunnen veranderen indien het nog gedurende enkele dag^n zou regenen en de orkaan, die nu al 24 uren woedt, zou aanhouden. De kracht van het water zou dan, vrees* men, zoodanig stijgen dat verscheidene dijken niet langer weerstand kunnen bieden. Talrijke schepen konden de haven niet bereiken. Telefoonverbindingen werden verstoord. De moorden te Dusseldorp. De dader gearresteerd De door de politie te Dusseldorp gezochte knecht Nestroy is Dinsdag door de crimineele politie te Potsdam in het tehuis voor dakloozen te No wawes aangehouden. De politie te Potsdam heeft om op het onderzoek der „moordcommissie" geen invloed uit te oefen, den ver dachte geen verhoor afgenomen er. hem onmiddellijk naar Dusseldorp op transport gesteld. De gearresteerde was sinds den moord op Maria Hahn uit Dusseldorp verdwenen. Treinramp in België. Gistermorgen heeft nabij het sta tion Namen een ernstig spoorwegon geluk plaats gehad. Een voor Arlon in Belgisch Luxemburg bestemde ar- beiderstrein is vlak bij Namen in vol le vaart ontspoord. De aangerichte schade is zeer groot. De locomotief van den trein sloeg over den kop, terwijl vier wa gons zoo goed als geheel vernield werden. Ook de spoorweg is ernstig beschadigd. Hét aantal slachtoffers moet zeer groot zijn en volgens de tot nu toe ingekomen berichten zijn er 16 dooden en meer dan 40 gewonden. Hulptreinen zijn naar de plaats van de ramp gezonden. De verdwijning te Amsterdam van f65 000.- Gedeeltelijk opgehelderd. De 16 jarige banklooper bekent, dat de berooving gefingeerd is. De 16 jarige jongen F. H,, banklooper in dienst van de firma Korijn Co., die gistermiddag op het Koningsplein te Amsterdam, op een fiets zittend, tegen een auto gebotst en gevallen zou zijn en daarna beweerde, van een tasch, inhoudende een bedrag aan geldwaarde van ongeveer f 65.000, beroofd te zijn, is vanmorgen bij een streng verhoor aan het bureau Singel door de mand gevallen. Eerst bleef hij nog, evenals gistermiddag, stijf volhouden, dat het geval zich had toegedragen zooals hij van den beginne had voorgegeven. Maar op de mededeelingen in de bladen verschenen er vanmorgen hoe langer hoe meer getuigen, wier verklaringen het onhoudbare van zijn verhaal zonne klaar aantoonden. Wij hebben reeds gemeld, dat nie mand op het zeer drukke Koningsplein van den val zeif iets gezien hadop een gegeven oogenbiik had men een jongen op het asphalt naast zijn fiets zien liggen, die eenigszins versuft deed en dien een heer en dame in een winkel brachten om hem op zijn verhaal ie brengen. Aan de fiets was niets be schadigd en de jongen had ook geen letsel. Later op het politiebureau klaagde hij over pijn in het achterhoofd, maar een dokter stelde vast, dat hij niets mankeerde De heer en de dame, die hem in den winkel gebracht hebben, zijn zich bij den commissaris komen melden, maar behalve dezen nog andere personen, die den jongen kort te voren gezien hadden zonder geldtasch bij zich. Het was gebleken, dat hij 25 minuten vóór den „val* op het Konings plein het laatste geld geind had op een kantoor op het Damrak; een aanne melijke verklaring waar hij die 25 minuten geweest was, kon hij niet geven. Toen de commissaris hem vanmorgen nog eens weesop alle omstandigheden, die het wel zoo goed als zeker maakten, dat hij loog, begon de jongen eindelijk te huilen en is hij met zijn bekentenis voor den dag gekomen. Een ander had hei heele plannetje in elkaar gezet en hem den laatsten tijd voortdurend op gestookt om het ten uitvoer te brengen. Eindelijk was dit er gisteren van ge komen. Met de tasch met geld was hij naar een urinoir gegaan, waar hij den ander volgens afspraak trof en dezen de buit overhandigde. Daarna is hij weggefietst naar het Koningsplein om daar de bekende comedie te spelen. De door den jongen aangewezen man is aangehouden. Deze ontkende met de zaak iets uitstaande te hebben of er iets van te weteneen huiszoe king bij hem heeft niets opgeleverd. Pakhuis afgebrand. Gisterennacht brak te Helmond brand uit in enkele pakhuizen, gele gen aan de Vredelustlaan, nabij de Molenstraat. Door den storm breidde zich het vuur geweldig uit. In allerijl werd de brandweer ge alarmeerd, die spoedig ter plaatse was. Het vuur bleek te woeden in een stal van den heer A. Maas,-eigendom van den heer J. Hermans. Drie varkens en twee wagens kwa men in de vlammen om. Naast dezen stal was een pakhuis gelegen van J. Leloup, waarin de heer Bombeek meubelen had opgeslagen. Het vuur tastte ook dit gebouw aan en baande zich een weg naar een vol gende opslagplaats van den heer Bombeek, waarin eveneens meubelen waren geborgen. Niets bleef gespaard. Een kippenhok met verschillende hoenders, een kooi waarin twee vos sen gezeten waren, en een duiventil met 40 postduiven, werden mede een pro.oi der vlammen. AGENDA'S. Woensdag 7'/a uur. Vergadering R.K. Vrouwenbond in den Gildenbond. Donderdag 8 10 uur Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/2uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak* Musis Sacrum. BURGERLIJKE STAND. DRUNEN. Over de maand November. Geboren Leonardus P. M. z.v. Michiel van Dommelen-Verdijk. - Johannes P. F. z.v.. Johannes P. v. Rooij-Pelders. Wijnandus M. z.v. Hub. Lommers- Verhoeven. Dorothea E. M. d.v. Joh. M. van Delft-v. Schijndel. Overleden Antonus Brok, 1 j. 6 m. Petro nella W. van de Wiel, 7 m. Cor nelius H. Bruurmijn, 8 m. Petrus de Kruiff, 66 j., wed. van Ant. Klij berg. Theodora W. van Spijk, 1 j. en 10 maanden. Gehuwd Gijsbertus v. d. Lee, 37 j. en An- tonetta G. van Sambeek, 29 j. Ant Chr. H. Schoutens, 24 j. en Henrica J. van Ierland 24 j. Adrianus van Bokhoven 39 j. en Ant. de Munnik, 31 j. Cornelius J. Houtdijk 51 j. en Wilhelmina A. Nijs, 43 j. Wilhel mus Pulles 28 j. en Wilhelmina A. v. Weert, 26 j. -Henricus Th. v. d. Heuvel, wednr. van Anna C. M. van Rooij, 37 j. en Corn. A. van de Wiel, 33 jaar. MA R KTBERICHTEN VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 10 Dec. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 254 paarden, 18 veulens, 1362 magere runderen, 720 vette runderen, 158 vette kalveren, 530 nuchtere kalveren 198 graskalveren, 319 schapen of lammeren, 154 biggen, 9 bokken of geiten en 16 overloopers. Prijzen per pond: koeien 32.5 37.5 c., 4750 c., 5457.5 c.; stieren 34—37 c., 41—43 c., 45—47.5 c.; kal veren 62.5—67.5 c., 72.5—77.5 c., 87.5—92.5 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200445, stieren 130 —480, graskalveren ƒ40100, paar den 150300, slachtpaarden 125 170, hitten 90140, veulens 70— 90, fok nuchtere kalveren 2025, slacht nuchtere kalveren 1720, kalfkoeien 200430, pinken 130 170, vaarzen 170215, biggen 1828, per week 2.503.25. Reeds in een gedeelte van ons vorig nummer opgenomen. Verloting. Uitslag St. Nicolaasverloting van de R.K. Middenstandsvereeniging Waal wijk, gehouden onder toezicht der gemeente—politie. Ie prijs no. 240 2e 3479 3e 688 4e 3179 5e 1129 6e 2812 7e 4572 8e 4484 9e 2196 10e 58 Ue 3364 12e 2060 De prijzen kunnen der loten, waarop een prijs gevallen is. worden afgehaald bij de Fa. Wed. Th. Pulles, sigarenmagazijn, alhier. ADVERTENTIëN, Mevrouw VERBUNT-VAN LIER, Heuvel 42, Tilburg, vraagt zoo spoedig mogelijk liefst 2 Gezusters), waarvan eene als keukenmeisje en eene als tweede meisje. Wasch buiten buis. 43721 N. VAN DONGEN Bloemist, Waalwijk Loon f 10.per week. Zich aan te melden Hoofdstr. KAATSHEUVEL. Meubelfabriek K. E. M. I. Waalwijk. 43726 DE 43725 DER in het lokaal van den heer A. VAN DER PLUIJM, Opening Zaterdag 14 De cember 's nam. 8 uur. Bijzondere attracties. ADVERTEERT IN DIT BLAD. 4 n n n n n n ff n m

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6