ilEWeïïlïfï HetWieg&kimd PUROL J. van Well van Doornmalen 'leert io di „KLEIN PARIJS Belangrijke Confectie-Opruiming No. 100. Woensd. 18 Dec. '29. 52e Jrg. TWEEDE BLAD. Zij, die zich met 1 Januari op dit blad abonneeren ont vangen de tot dien datum ver schijnende nummers gratis. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 17 Dec. 1929. Werktijdenbesluit voor winkels. Op verzoek van eenige leden winkeliers van Waalwljks Belang heefi de Voorzitter van W. B. zich bereid verklaard een vergadering valleden- winkeliers van W. B. bijeen te roepen om daar te bespreken en toe te lich ten het nieuwe „Werktijdenbesluit voor winkels" dat 1 Januari in werking treedt en daaruit voortvloeiende maatregelen. Deze bespreking zal plaats hebben Maandag 23 December a s. des avonds ten 8 uur in Hotel Verwiel. Geslaagd. Mej. Cüy Kooien slaagde dezer dagen voor het examen Coupeuze- Leerares. Zij genoot hare opleiding bij de Neder-Duitsche Modevakschool. Nagekomen Belastinggelden. Bij den ontvanger der directe be lastingen te Waalwijk is ingekomen 1261.73 wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen, naar inkomen en/of vermogen (gewetens geld). Bal Het Zondagavond in Hotel Verwiel door Waalwljk3 Gemengde Zangver- eeniging georganiseerde Bal, kenmerk te zich van 't begin tot het einde door een buitengewoon prettige stemming. Al was 't bezoek niet overgroot, zelfs niet van de leden der vereen! ging, dit deed aan 't welslagen van den avond niets af, waar juist een aantal danslustigen tegenwoordig was, geknipt voor de inrichting van den avond, die natuurlijk in geen enkel opzicht te wenschen overliet. Vooral de prima jasz—band van den heer van Opstal droeg aan 't welsla gen van dezen gezelligen avond aan merkelijk bij, niet minder de andere attracties en de goede verzorging van 't geheel. 't Organiseerend bestuur heeft alle voldoening van zijn werk. Plu 'mveetentoonstelllng. De door de Waalwijksche Pluimvee- vereeniging in de zaal van den heer van der Piuijm gehouden onderlinge tentoonstelling is zeer goed geslaagd Vanaf de opening Zaterdag tot de sluiting Madhdagavond, heeft 't waar lijk niet aan belangstelling ontbroken. Als keurmeester fungeerde de heer Roelands uit 's Bosch, die zich uitste kend van zijn taak kweet. Zoo'n tentoonstelling draagt er niet weinig toe bij om de ambitie onderling aan te moedigen. Wij vernemen, dat op Zaterdag 28 Dec a.s. de prijsuitreiking plaats heeft, waaraan een onderling feest zal zijn verbonden. Er waren ingezonden 70 nummers, 18 nummers witte Leghorns. 5 nummers Barnevelders. 1 nummer Witte Wyandotten. 4 nummers Patrijs Leghorns. 2 nummers Plymouth Roxs. 2 nummers Black Griand. 4 nummers Zwarte Minorcas. 1 nummer Indische Loopeenden. 9 nummers Ankonas. 4 nummers Zwarte Hamburgers. 15 nummers Red Islands. 2 nummers W. Wyandottes krielen 1 nummer Sabelpoot Kriel rood- baard. 1 nummer blauw porcelien sabel- poot kriel. 1 nummer Kalkoenen. De prijzen werden toegekend als volgt W. van Heesch: 5 eerste pr., 6 tweede pr., 1 derde pr., 1 Z.E.V., 4 Eerv. Verm., 12 Eereprijzen, w.o. wis- selkrans en beker. G. Timmermans: 1 derde prijs. M. A. van Liempt: 3 eerste prijzen, j tweede pr., 2 E.V., 3 Eereprijzen. J. van Loon: 1 eerste pr., 1 derde Sr., 1 Z.E.V., 1 E.V., 4 Eereprijzen. '-1. Bakkers: 1 derde pr. 1 E.V. C. v. d. Kolk: 1 eerste pr., 1 tweede pr., 1 derde pr., 1. Z.E.V., 1 Eereprijs. Th. v. d. Grindt: 1 eerste pr., 1 tweede pr., 1 Eereprijs. H. Stokwielder: 1 tweede prijs. Leon. Hartog: 1 eerste pr., 2 twee de pr., 2 derde pr., 3 Eereprijzen. L. Dijkstra: 3 eerste pr., 3 tweede pr., 2 derde pr., 1 Z.E.V., 1 E.V., 5 Eereprijzen. J. v. d. Hammen: 2 eerste pr., 1 tweede pr., 1 E.V., 3 Eereprijzen. H. Versteeg: 1 eerste pr., 1 derde prijs. Jos. Zeegers: 1 eerste pr., 1 tweede pr., 1 E.V., 1 Eereprijs. Jan Verwiel: 1 Eereprijs. Aan de tentoonstelling was ver bonden een attractie, welke bestond uit een getal raden, tusschen 1 en 15(1. De winnaars waren: Frans v. Woen- sel te Kaatsheuvel, 1 konijn; Mej. W. van der Pluym, 1 Columbia- haan; en F. van Oers te Waalwijk, 1 Witte Leghorn haan. Dat er zeer veel animo voor deze sport bestaat, blijkt wel uit het be zoek en de vele door niet-leden schonken Eereprijzen. f G. Verhoeven. In de St Antoniusparochie is plotse ling overleden de heer G. Verhoeven. Hij is als 't ware zingende overleden. Zondagmorgen had hij nog de Hoog mis mee gezongen, Toen hij zich te ongeveer 12 uur naar de repetitie van de liedertafei „Oefening en Vermaak" wilde begeven, werd hij plotseling door een beroerte getroffen, waaraan hij Maandagmorgen 6 uur is overleden. De overledene was een ijverig lid van het parochiaal zangkoor, waarvan hij meer dan 25 jaar onafgebroken lid is geweest. Men zal zich nog wel her inneren, dat hij vorig jaar bij zijn zilveren feest als koorzanger werd gehuldigd. Gerrit Verhoeven was ook ongeveer 25 jaar werkend lid van „Oefening en Vermaak", waarvan reeds vele jaren als bestuurslid. Bij „Oefening en Ver maak" was hij een graag gezien lid, die wat zijn ambitie, ijver en trouw repetitiebezoek betreft, als voorbeeld gesteld kan worden. Het plotseling verscheiden is voor de echtgenoote en de 10 kinderen een smartelijk verlies. Moge God hun kracht geven dit te dragen. Hij ruste in vrede. Brand. Gistermiddag omstreeks half twee brak in de Hooisteeg een schoorsteen brand uit. De politie was terstond ter plaatse en wist door optreden met een snelbluschapparaat hef gevaar spoedig te bezweren. Vechtpartij. Zondagavond zijn in het café van den heer Trompen eenige heet hoofden uit Waspik, Sprang en Kaats heuvel aan het vechten geraakt. Men heeft elkaar met bierglazen en messen bewerkt. Een persoon schijnt daarbij een vrij diepe snede in den rug te hebben ontvangen. De politie heeft een en ander in onderzoek Onderling Kunstgenot" Het bestuur van Waalwijks Revue- Gezelschap „Onderling Kunstgenot" verzoekt ons te melden dat het secre tariaat dier vereeniging voortaan is gevestigd bij den heer A. Wilmont, Stationsstraat 112. Waalwijk. Inbraak. Van Vrijdag op Zaterdag is inge broken bij*den heer G. Mertens in de Stationsstraat. De dief is over een muur geklommen en heeft zich door een keukenraam toegang weten te verschaffen tot den winkel. Hij stal er een paar kistjes sigaren, ongeveer 50 doosjes sigaretten en f 10. De politie heeft de zaak in onderzoek Biljart— wedstrijd Zaterdag 1.1. had in het Café van den Heer A van Berkel een Biljart wedstrijd plaats tusschen de 2de zes tallen van W. B. C- en Ons Genoegen gevestigd in café „'t Vosje." De wedstrijd welke een gezellig verloop had, eindigde in een kleine overwinning voor de bezoekers. W. B.C. A. van Berkel M. de Folter J v. Gelderen B. Hornes M Vugts A. de Fol er 51 95 100 100 74 100 Ons Genoegen v. d. Geld 100 v. Bladeren 100 Slaats 65 Leijtens 84 v. d. Heijden 100 Lommers 80 Totaal 520 529 De return-wedstrijd welke in het Café 't Vosje gespeeld zal worden, heeft plaats op 18 Januari a.s. Langstraatsche Biljartbond Zaterdag 11 hadden twee wedstrijden plaats in de 2e afdeeling. Doordat de uitslag van den wedstrijd O. P G.— B. J. C.2 ons te laat bereikte, kunnen wij alleen dien van den wedstiijd V. B. C.—Kunst na Arbeid pubiiceeren. 1 wagen en door 't water den weg trach ten te vinden. Maar toen hij een twintig Meter gereden had en in de sterke vloeing van het water kwam, kon hij z'n stuur niet meer houden. Terug keeren ging niet meer. Door de krachtige strooming van het waier raakte de auto van den weg en in de daarnaast geslegen floot. Gelukkig kantelde de wagen niet. De fa. N.V. de Graaff en Co's aufo mobielhandel werd gewaarschuwd, die daarop onmiddellijk met een kraan wagen verscheen. In korten tijd was de „water—auto" weer op 't droge gebracht. G lukkig had de motor niets geleden, zoodat de waterrijder zijn weg verder te land kon vervolgen. Bedrijfstoestand in Nederland. Het Handelsblad vervolgt de ant woorden op de aan verschillende ondernemingen toegezonden rondvraag omirent den toestand der bedrijven. E. W. Klijberg—Pernot's Stoom- schoenfabriek Hollandia, Waalwijk, schrijft Vraag 1. In het algemeen is de bedrijvigheid bij onze onderneming in het loopende jaar grooter geweest, dan in het vorige. Vraag 2. In de tweede helft van het jaar is een verslapping ingetreden Vraag 3 De grootere bedrijvigheid, waardoor grootere productie werd be reikt, is bij onze onderneming speciaa een gevolg van de reorganisatie, die op het einde van het jaar 1928 heeft plaats gehad. De verslapping in de 2e helft van het jaar, schrijven wij in hoofdzaak toe aan de ingrijpende modewisseling, die bezig is, zich gedurende deze helft van het jaar te voltrekken. Door de onzekerheid, die ten opzichte van het juiste artikel voor het seizoen 1930 bestaat, stelt de overgroote meerder heid onzer afnemers het geven van hunne orders uit. tot Januari, terwijl andere jaren deze. orders reeds vlot gegeven werden, gedurende de laatste maanden van het jaar. De prijzen zijn in het afgeloopen jaar gedaald tengevolge van de lagere huiden en ledermarkt. De winstmarge werd door ons gehandhaafd, doch in het schoenenbedrijf in hei algemeen, wordt tengevolge van de weinige orders gedurende de laatste maanden, scherp geconcurreerd, zoodat wij aan nemen, dat dit voor een groot gedeelte mede geschiedt ten koste van de winstmarge. Vraag 4 Wij vertrouwen, dat, on danks de inzinking gedurende het 2e halfjaar en in aanmerking genomen het feit, dat dit het eerste jaar is na onze reorganisatie, de resultaten be vredigend zullen zijn. Vraag 5. Wij achten de kans niet uitgesloten, dat tengevolge van de thans te constateeren terughoudendheid in het voorjaar de orders vloi moeten binnenkomen, zoodat zeifs een drukke periode is te voorzien. Postduivensport. Wij herinneren nog eens aan- de groote onderlinge tentoonstelling, welke a.s. Zaterdag en Zondag door den Waalwijkschen Concoursbond wordt gehouden in de zaal van het café Van Helvoirt, Putstraat. Er zijn 340 duiven ingezonden, zoo dat de bezoeker volop kan genieten. De volgende speciale prijzen zijn reeds uitgeloofd 4 bloemvazen voor de beste oude doffer en duivin, en de beste jonge doffer eri duivin. Kistje sigaren voor het beste hok, uitgeloofd door de vereeniging „De Eendracht". Taartschep voor het beste hok op twee na, uitgeloofd door den heer Witiox. 3 m. f 1 voor de drie beste hokken, van de vereeniging „de jeugdige Vliegers". 3 m. f 1 voor de drie beste hokken, van de vereeniging „Besoljen". Nikkeien koffiekan voor het beate hok, van de vereeniging „De Een dracht". Verder zijn er nog talrijke geld 'rijzen, zoodat bijna elke deelnemer kans heeft. Moeders nemen voorde roode. gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend bet allerbeste, en dat is kunntn worden genomen In verband met mogelijke eischen, door het toe komstig verkeer aan de brug te stellen, is echler besloten voor die breedte 8 50 M. aan te nemen en de Minister meent, dat daarmede voor de verbin ding, waarin deze brug is gelegen, voor lange jaren een zeer bevredigende uitkomst zal wotden verkregen. De voorgestelde tariefsver hoogingen in Duitschland. De commissie uit den Rijksdag voor de handelspolitiek heeft gisteren haar goedkeuring gehecht aan de verhoo ging van de tarieven voor schoenwerk en ook van andere industrieele pro ducten. Adler und Oppenheimer A. G. De Adler und Oppenheimer A. G„ waarvan de aandeelen zich vrijwel uitsluitend in familiebezit bevinden, heeft in het afgeloopen boekjaar een netto—winst van 0.33 millioen mark gemaakt Deze zai op de nieuwe reke ning worden overgebracht. Verleden jaar werd uit een winst van 1.19 mil lioen mark een dividend van 6 pCt. uitgekeeid. De gang van zaken is van dien aard, dat voor het loopende jaar zeer gunstige resultaten kunnen wor den verwacht. 3. Benoeming leden armbesturen (wegers periodieke aftreding) 4 Benoeming leden der Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs (wegens periodieke aftreding). 5. Vooistel van Burgemeester en Wethouders tot goedkeuring der be grooting van het Bu gerlijk Armbestuur te Sprang voor 1930. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling der ver goeding ingevolge art 101 der L. W. 1920 over 1927 uit te keeren aan het bestuur der bijzondere lagere school te Sprang, met verrekening der werkelijk gedane uitgaven over het tijdvak 1925'1927. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot afwijzing eener aan vrage als bedoeld bij art der L.O.W. 1920 van het bestuur der bijzondere lagere school te Capelle. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een strookje grond achter het Raadhuis. 9 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het in principe be sluiten tot verkoop van een gedeelte der algemeene begraafplaats te Sprang (ten behoeve verbreeding provincialen weg). 10 Mededeelingen. Geldleening. De vereeniging der „Missionarissen van Sparrendaal" te Vught, doet uit gifte van een 5 1/2% gegarandeerde Obligatie-leening, groot 750.000.— nominaal, in stukken van 1000. 500.en 100.Gesloten met machtiging van den H. Stoel d.d. 7 November 1929 en van den Algem. Overste der Congregatie van het On bevlekt Hart van Maria te Scheut (Brussel). De inschrijving is opengesteld van af Vrijdag 20 December 1929, ten kantore van Lentjes Drossaerts te 's-Hertogenbosch, Nederl. Landbouw- bank N.V. te Amsterdam, en hare Bijkantoren te Alkmaar, Breda, Eind hoven, Hoorn, Purmerend, Roer mond, Roosendaal en Venray. De toewijzing geschiedt zoolang de voorraad strekt en naar volgorde van binnenkomst der inschrijvingen. De storting moet plaats hebben op Dinsdag 7 Januari 1930, ten kantore van inschrijving, tegen afgifte der toegewezen obligatiën. De R.K. Ziekenverpleging „St. Marienstift" (Heil- und Pflege-anstalt) Branitz, Pruisen. (Kr. Leobschiitz.), doet uitgifte van 600.000.8 pCt. 15-jarige obligaties, in stukken van 1000.en 500.aan toonder, met coupons per 1 Juni, en 1 Decem ber, tot den koers van 100 pCt. Ge sloten met goedkeuring van 't Aarts- Bisschoppelijk Generaal-Vicariaat van het Aartsbisdom Olmiitz, d.d. 2 Dec. 1929 J. No. 4574. De leening is gedekt door een eerste hypothecaire inschrij ving op goudbasis op diverse onroe rende onderpanden, met een getax eerde waarde van ruim 1.500.000. De inschrijving is opengesteld van af Maandag 23 December 1929, van des voormiddags 9 uur tot des nam. 4 uur bij de navolgende kantoren: Nederlandsche Landbouwbank N.V., Amsterdam, en hare bijkantoren te Alkmaar, Breda, Eindhoven, Hoorn, Purmerend, Roermond, Roosendaal en Venray. Lentjes Drossaerts te 's-Bosch. Amsterdamsche Bank N.V. te Ber- gen-op-Zoom, (met zitdag te Goes), Heerlen, Helmond (met hare zitdagen te Asten, Deurne, Gemert, Schijndel, CJden en Veghel), Hulst, Kerkrade, (met zitdag te Simpelveld), Maas tricht, Sittard en Tilburg. in ge- V B. C.. Vrijh. Capelle. G. Pulles 75 D. v. Oversteeg 67 Trtffers 75 de Jong 75 J. Treffers 75 A Treffers 75 K. N. A. Waalwijk. A. Duquesnoy 58 G. Rombouts 75 J. de Munnik 53 P. v. Daelen 32 v Spijk 59 A. de Ru ij ter 33 442 310 Hoogste serie G Pulles en A. Treffers van V B.C., beide met 24 caramboles. Voor a.s. Zaterdag zijn vastgesteld voor de le afd. W.BC.-B J. C. en voor de 2e afd. Volhouden—O. P. G. Auto te water. Toen een vertegenwoordiger van de firma Keij, houthandel te Tilburg, 1.1. Zaterdagnamiddag bij het café van den heer C. Bei met zijn auto voor den geheel onder water staanden Zomerdijk stond, had hij weinig lust om een omweg te maken. Hij zou 't dan maar HEEREN- EN KIN JERCONFECTIE worden voor spotprijzen uitverkocht. Haast U voor deze bijzondere koopjes. 43753 Grootestraat 207 Waalwijk. De brug bij Keizersveer. In een nota naar aanleiding van het eindverslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot verklaring van het algemeen nut der onteigening, noodig voor overbrugging van de Bergsche Maas bij Keizersveer, deelt de Minister van Waterstaat mede, dat bij het vaststellen van de breedte van het rijvak voor bruggen in 't algemeen wordt overwogen, dat om de kosten voor den brugbouw niet te hoog te maken, die breedte gemeenlijk niet grooter moet worden genomen dan de breedte van de rijbaan op de aanslui tende wegen voor bet toekomstig ver keer en dat in vele gevallen voor de rijvlakken op de bruggen zelf met een geringere breedte dan voor de rijvlak ken op den weg kan worden volstaan Voor het vaststellen van de rijviak- breedte voor de brug te Keizersveer Is aanvankelijk gedacht, dat hier met een breedte van 6 M. genoegen zou DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 18 December 1929, n.m. half 8. Onderwerpen ter behandeling: a. Ingekomen stukken, w.o. "goed keuring door Gedeputeerde Staten der gemeente-begrooting, dienstjaar 1930 c.a. b. Verzoek van het R.K. Kerkbe stuur van de parochie van den H. Lambertus tot beschikbaarstelling van de benoodigde gelden voor aan schaffing van schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen voor de Bijzondere Jongensschool. c. Circulaire van Gedeputeerde Staten d.d. 20 November 1929 betref fende de salarisregeling van gemeen teveldwachters, met voorstel van B, en W. d. Voorstel van B. en W. tot be paling van het bedrag der zekerheid door den nieuw te benoemen ge meente-ontvanger, volgens art. 109 der Gemeentewet te stellen. e. Benoeming van een gemeente ontvanger met ingang van 1 Januari 1930. De aanbeveling van B. en W. luidt: 1. P. A. J. de Wilt, le ambtenaar ter secretarie te Groesbeek. 2. H. J. M. Roetten, ambtenaar ter Provinciale Griffie te 's-Hertogen- bosch. f. Reclames schoolgeld. SPRANG CAPELLE. Vergadering van den Riad dezer gemeente te hou. den op Woensdag >8 Dcc 1929 des namiddags drie uur. Agenda 1 Vaststelling -.an de no'ulen der vergadering van t Novembar 1929. 2. Ingekomen stukken. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). J.i. Maandagav nd kwam „Patri moniums" Inkoopvereeniging in goed bezochte vergadering bijeen. Op gebruikelijke wijze opende haar voorzitter de heer J. C de Roon deze oijeenkomst. Na een woord van wel kom schetste spr. in grove trekken den arbeid der afdeeling in het af— getoopen jaar, hierbij wijzende op de beteekenis van het Wapen van Zeeland en wekt de aanwezigen op om met liet bestuur op den ingeslagen weg voort te arbeiden. In weerwil van allen laster groeien we steeds gestadig. Door den Secretaris den heer J Molegraaf, werd een goed verzorgd verslag uitgebracht, waaruit bieek dat het ledental op heden tot 119 was aangegroeid Uit het verslag van den Penning meester bleek dat de toestand der kas reden lot dankbaarheid gaf Verhandeld werden 180 ton steenkolen. Door de leden P Schiedon en P Wagemakers werd verslag uitgebracht over het nazien der boeken, welke in >rde waren bevonden eri den penning meester, dhr. A. Chabot werd dank gezegd voor zijn accurate boekhouding Op voorstel van dhr. J. Ruiter, werden de aftredende bestuursleden J Ophorst en Adr Krol bij acclamatie herkozen, die zich de herbenoeming lieten welgevallen. Besloten werd in voormalig Besoijen een bode te benoemen. Na nog eenige besprekingen in hel belang der vereeniging en de mede deeling dat eiken Zaterdagmiddag van half 3 tot half 4 aan de loods steen kolen veikrijgbaar ztjn, sloot de voor zitter op gebruikelijke wijze. Wij vernemen dat de gehouden bazar ten bate der Chr. School en Groene Kruis alhier een batig saldo van ruim f 750.— heeft opgebracht A.s Maandagavond 6 uur zal in de Geref. Kerk alhier voor de kinderen der Zondagschool Kerstfeest worden gehouden. Naar wij vernemen is in de vacature van mej Kaiis tot onderwij zeres aan de Chr. School alhier benoemd mej. van Noord uit Dord recht. De Chr. Gemnegde Zangveree niging Exelsior alhier, directeur de heer Alb. Christ te Capelle, geeft op □onderdag 25 dezer 2en Kers d ig. in de Ned Herv Kerk haar jaarlijksche uitvoering. CAPELLE. Hedenmorgen is een vrachtwagen van B. te Dussen op den overstroomden weg naar het Capel- scheveer in den sloot geraakt en ging geheel te water. Door den kraanwagen der N.V. De Graaft Co. te Waalwijk, is hij di rect weer op het land gebracht. Algemeene ledenvergadering der Coop. Aankoopvereeniging Capel le, Vrijhoeve-Capelle en Sprang W.A. op Maandag 23 December 1929, des avonds half 7, ten herberge van J, Treffers te Vrijhoeve-Capelie. Aan de orde: 1. Benoeming van een Commissie voor het nazien der rekening over het jaar 1929. 2. Aanschaffen veevoeder, hulp meststoffen, kolen, enz. gem. alhier, zijn herkozen de heeren J. A. Verheyden en J. Rozenbrand en tot diaken de heeren A. Verhoeven Sr. en J. v. d. Schans. J.i. Maandagmorgen 16 dezer ge raakte een vrachtauto van den expe diteur B. uit Oosterhout, welke gela den was met melkbussen, in de Kerk steeg, die nog onder water staat, doordat de chauffeur het zicht op den weg kwijt was, in de sloot. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. In verband met de uitbreiding van het Hooger Onderwijs op G. G. werd j.i. Donderdagavond in de Ge reformeerde Kerk aan het Bruggetje, een vergadering gehouden, waarbij als spreker optrad Ds. D. de Wit. uit 's-Bosch, wiens betoog door de aan wezigen met de meeste belangstel ling gevolgd werd. A.s. Vrijdagavond 7 uur hopen de kinderen van de Chr. School a.d. Loonschendijk in het Kerkgebouw aldaar het Kerstfeest te vieren. Een en ander staat onder leiding van het personeel der school Op Woensdag 8 Jan. e.k. zal van des voorm. 10 tot des nam. half 1 uur ter secretarie dezer gemeente ge legenheid worden gegeven tot in schrijving van dienstplichtigen voor de lichting 1931. Door het bestuur der Meisjesver. U.K.K. is besloten dat deze vereeni ging voortaan eiken Zondag zal ver gaderen, des middags na den dienst. WASPIK. Zaferdagavond werd in het hotel van den heer Chr. Montens een vriendschappelijke biljartwedstrijd gespeeld tusschen de vereenigingen „Ons Genoegen" Waalwijk en „Krijt op Tijd" Waspik De uitslag is als volgt Ons Genoegen Krijt op Tijd Rombouts 62 Boezer 100 Prinsen 100 Schapers 90 Slaats 100 Nieuwenhuizen 50 De Graaf 100 Gijsman 67 Klerkx 100 Hamers 61 v. Weert 89 Montens 100 551 468 Door de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak zal op den 2en Kerst dag voor de gewone leden en op Zondag 29 December a.s. voor de stemgerechtigde leden de eerste win- teruitvoering worden gegeven, met medewerking van het tooneeigezel— schap „Entre—Nous" alhier Opge voerd zal worden het biijspel in dne bedrijven: „De UniverseeleErfgenaam" en het blijspel in één bedrijf „Mevrouw is niet thuis." RAAMSDONK. Zondag jl. is hier ter plaatse de vergadering gehouden van den kring der Vincentiusvereeni. ging- Daarbij hield de WelEerw. Pater Ze ij S. J. een lezing met lichtbeelden over Vondel s Altaargeheimenissen. In de afgeloopen week stonden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs ingeschreven 64 grondwerkers en 1 metselaar. Het meerendeel was werk loos tengevolge van de slechte weers gesteldheid. Door B. en W. is aan H. van Houten vergunning verleend tot uit breiding van zijn hotel door aanbou wing van een tooneelzaal. Bij B. en W. is een verzoek ingekomen van J. Buijks tot plaatsing van een electromotor van 4 p.k. ter aandrijving van een dorschmachine. Maandagvoormiddag omstreeks half elf reed een auto van J. S. uit Utrecht, die van de richting Keizers veer kwam, in den scherpen bocht nabij de Lunetten een paal van het electrisch net aan stukken en kwam onder in den bermsloot terecht. De chauffeur kwam met den schrik vrij. De auto is met vereende krachten weer op den weg gebracht en is maar licht beschadigd. De chauffeur zag de gevaarlijke bocht te laat, doordat hij te kort achter een andere auto reed Bij de marechaussees is als gevonden aangegeven een overjas en een handschoen. - Tengevolge van den storm is vorige week de Buitenpolder Ooste lijk van de Capelsche haven over stroomd, waardoor zoowel het Veer- pad als de Kerksteeg onder water kwamen. Thans is het Veerpad wa- tervrij, doch de Kerksteeg nog niet, zoodat het verkeer met het Land van Altena van hieruit over het Capelsche Veer heel bezwaarlijk is. Bij de j.i. Zaterdagmiddag ge houden herstemming voor een nota bel der Ned. Herv. gem., alhier is ge kozen de heer W. B. Rijken met 70 stemmen. De heer A. Smits verkreeg 31 stemmen. A.s. Donderdagavond 6 uur houdt de landbouwvereeniging „Sprang-Capelle e.o." in het café van den heer J. Treffers aan het Brugge- tje alhier, haar jaarvergadering. De agenda vermeldt: 1. Opening en no tulen, 2. verkiezing 2 bestuursleden wegens periodieke aftreding der hee ren M. Kuysten en J. Zwart; 3. be noeming commissie tot het nazien der rekening; 4. aanschaffen hulp meststoffen, veevoeder, kalk, kolen, enz.; en 5. Rondvraag en sluiting. Tot ouderling der Ned. Herv. MADE. Zondagmiddag hield de R.K. Bond voor groote gezinnen een vergadering in de zaal van het Lief desgesticht, waar pl. min. 60 leden aanwezig waren. Voorzitter was de heer W. de Wijs, die in zijn openings woord mededeelde, dat een schrijven was ingekomen van een lid, met ver zoek om geldelijken steun uit de Bondskas. Verschillende leden voer den hierover het woord en werd ten slotte een voorstel aangenomen, na bekomen vergunning van B. W., met steunlijsten langs de huizen te collecteeren. De voorgelezen notulen werden goedgekeurd. Over de melk- reductie ontspon zich een levendig debat. Door den Voorzitter werd voorge steld om een commissie te benoemen, die in deze de noodige stappen zou doen, doch dit voorstel vond geen ondersteuning. De uitvoering door Tavenu te geven, zal plaats hebben op 29 Dec. voor de dames om drie en voor de heeren om zeven uur. Voor de bezorging der couranten was nog al animo en wilden velen een woordje meespreken. De in schrijving werd opengesteld tot 22 Dec.De benoeming van den bezorger zal door het bestuur geschieden, als mede de vaststelling van het loon. Hierna sloot de Voorzitter. Op Zondag 22 Dec. zal ds. Prins van Wijngaarden uit Drimmelen om 10 uur v.m. voorgaan in de Herv. Kerk te Dongen. li Doos30en60cl.Tube80ct.Bij Apoth.cn Drogisten 99

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5