H. de Bont-v. Huiten dat een privilegie is gegeven, vervalt de aanleiding tot beantwoording van deze vraag. De Voorz. v. d. Gemeenteraad, (w.g.) E. Moonen. Prae-advies van B. en W. terzake Lager Onderwijs. Het onderzoek der bescheiden om trent de vergoedingen aan de Lagere Scholen in de gemeente over 1925 1927 is thans geëindigd. De bemer kingen, waartoe dat onderzoek aan leiding heeft gegeven zijn per „nota van aanmerkingen" aan de schoolbe sturen meegedeeld. Deze nota's, als mede de daarop ontvangen antwoor den en de verdere stukken liggen ter inzage. De bedragen der werkelijk ge maakte kosten over de jaren 1925 tot en met 1927 zijn vast te stelen op de hieronder vermelde sommen. Ter vergelijking hebben wij de werkelijke uitgaven over 19221924 ernaast ge plaatst. (De hieronder genoemde bedragen zijn de Werkelijke Uitgaven respec tievelijk over de tijdvakken 1925> 1927 en 1922—1924). St. Petrusscholen: 12927.23 en 18473.681/,. R.K. Meisjesschool, Grootestr. 244: 9914.23 en 13335.29. R.K. Meisjesschool, Min. Loeffstr.: 3060.16 en 3736.30V2. R.K. Meisjesschool, Grootestr. 58: 1901.27 en ƒ3431.95. R.K. Jongensschool, Grootestr. 58a: 2779.96 en ƒ3922.71. Chr. School2536.84 en 3854.54. Over het tijdvak 19221924 werd door de R.K. Meisjesschool Groote straat 244 een bedrag van 909,61 minder uitgegeven dan de maximum- vergoeding bedroeg. Voor de andere scholen waren de uitgaven hooger dan de vergoeding, zoodat een deel dier uitgaven voor rekening van de schoolbesturen bleef. Wij hebben langzamerhand de ervaring opgedaan, dat een vergoe ding van 10,per leerling per jaar voor de scholen voor gewoon lager onderwijs ruim voldoende is. De schoolbesturen houden thans reke ning met dit bedrag en dat het vol doende is blijkt o.a. reeds hieruit, dat over het tijdvak 1925—1927 geen enkele school de vergoeding heeft overschreden, sommige zelfs een belangrijk bedrag over hebben ge houden, terwijl uit bovenstaande ver gelijkende staat blijkt, dat de uitga ven over 19251927 belangrijk la ger zijn dan die over 1922-^1924. Het door de schoolbesturen te veel ge- notene wrordt ingehouden bij volgen de betalingen. Ter vaststelling van het bedrag der vergoeding over 1927, stellen wij U voor, voor de scholen in oud-Waal wijk als grondslag te nemen een be drag van 10.69 per leerling, zijnde de kosten van de Openbare school aan de Stationsstraat over 1927 en voor de scholen in voorm. Baardwijk en Bpsoijen (andere klasse voor de Pers.-belasting), een bedrag van 10 per leerling, zijnde de kosten over '27 in de gemeente Ravenstein, alwaar die kosten, vergeleken bij die in de gemeenten Willemstad en Dinteloord (resp ƒ11.— en ƒ9.66), noch het laagste, noch het hoogste zijn. (Zie ook ons prae-advies van 23 April '29 bovengenoemd) Naar het aantal leerlingen over '27 is de vergoeding over dat jaar te be palen voor: de St. Petrusscholen op 498 x ƒ10.69 is 5323.62; de R. K. Meisjesschool, Grootestr. 244: 362 x 10.69 is ƒ3869.78. de R.K. Meisjesschool, Min. Loeff- straat: 114 x 10.is ƒ1140. de R.K. Meisjesschool, Grootestr. 58: 69 x 10.— is ƒ690.—; de Chr. School op: 92 3/4 x 10. is ƒ927.50; de R,K. Jongensschool, Grootestr. 58a: 91 1/2 x 10.— is ƒ915.—. Met inachtneming van deze bedra gen is het maximum der vergoedin gen over de jaren 19251927 voor de verschillende scholen te becijferen op de hieronder genoemde bedragen. Deze mogen echter niet ten volle ge noten worden, indien de werkelijke uitgaven over het 3-jarig tijdvak min der beloopen. De werkelijke uitgaven hebben wij voor de verschillende scholen er naast geplaatst. (De hieronder genoemde bedragen zijn respectievelijk Maximum vergoe ding en Werkelijke uitgaven). St. Petrusscholen 16128.06 en f2927.23. R.K. Meisjesschool, Grootestr. nr. 244: ƒ11717.— en ƒ9914.23. R.K. Meisjesschool, Min. Loeffstr.: 3395.06 en 3060.16. R.K. Meisjesschool, Grootestraat 58: ƒ2114.95 en 1901.27. Chr. School: ƒ2705.33 en ƒ2536.84. R.K. Jongensschool, Grootestraat 58a: 2841.04 en 2779.96. Wij stellen U voor de vergoeding over het tijdvak 19251927 te ver minderen tot de werkelijk uitgegeven bedragen: Ontwerp—besluiten bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. Burg. en Weth. van Waalwijk. Verdere prae-adviezen. B. en W. stellen voor na de centra lisatie der Gemeentebedrijven de ze kerheidsstelling te brengen v. 9500 vroeger van alle afzonderlijke ambte naren te samen, op ƒ5000, waar het kassaldo nooit hooger is dan 5000. De persoonlijke borgstelling van den kantoorlooper Fransen wordt voorgesteld van 500 op 100. Voorgesteld wordt den grond prijs in de Mr. van Coothstraat te be palen op 185 per M1. Voor een urinoir in de Stations straat nabij de Gasfabriek, wordt aan gevraagd 800450 voor de ge meente en 350 voor de bedrijven, als rijwielbergplaats, enz. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEED ING. Gouden Priesterjubileum van Z. II. Paus Pius XI. Donderdag zal de Liedertafel „Oefe ning en Vermaak een groot matirée geven ten ca. 12 uur. Zooals reeds vroeger gemeld, heeft deze matirée ten doel een herdenking van het gouden oriesterjubileum van Z H. Paus Plus XI en zat de uitvoering dan ook ge heel staan in het teeken van ditjubi leum. Een dergelijk rrati éa gaf Oefe ning en Vermaak ongeveer 30 jaar ge leden onder het presidentschap van den Weledelen heer H Zeegers. Even als toen zal ook ditmaal de Liederlafel wederom ten gehoore brengen de machtige, grootsche Pius—Cantate van Verhulst, groot koorwerk met bariton- en tenor—soli en accompagnement. Naast dit werk, meesterstuk van den grootfen componist, zal de morgen gevuld worden met andere toepasse lijke koren, zoodat ook Waalwijk even als andere plaatsen deelneemt aan de wereld huldiging van Z. H. den Paus De Voorzitter van Oeferdng en Ver maak de Heer A. C v. d Heijden, zal de feestrede uitspreken Programma 1. Tu es Petrus—koor met acc. van piano, Elewljk. 2. Pauslied, door den heer Tom Burma, je, Wieris 3. Feestrede. 4. Paus—cantate voor koor soli—kwartetten en acc. van piano, Verhulst. Ter bestrijding der aanzienlijke kos ten, die Oefening en Vermaak zich heeft moeten getroosten voor aankoop dezer speciale koren, zal een matige entrée gesteld worden van 25 cent, alles inbegrepen Wij vertrouwen dat zeer velen deze matir ée zullen bijwonen. Werktijden besluit voor Winkeliers. Maandagavond had in de achterzaal van het hotel Verwie! de vergadering plaats door den Voorzitter van W. B. bijeengeroepen op verzoek van eenige leden-winkeliers ter bespreking van 't met 1 Jan. a s. in werking tredende werktijden besluit voor winkeliers en van de mogelijk te nemen maatregelen. Een 25 tal leden waren tegenwoordig waaruit de heer van Liempt de con clusie trok, dat de belangstelling voor deze aangelegenheid niet zoo groot was, waar 68 uitnoodigingen waren verzonden. Hij achtte dit begrijpelijk waar in onze gemeente zoo weinigen zijn, die met dit besluit iets uitstaande hebben, daar slechts eenigen met uitsluitend winktl—personeel— werkzaam zijn, en die dus dit besluit veilig naast zich kunnen neerleggen. Niettemin had hij deze bijeenkomst met genoegen bijeengeroepen en gaf daarna een overzicht over de voor naamste artikelen van dit besluit. Hij wees er voorts op, dat spoedig te wachten is een rijkswet op de winkel sluiting, waar iedereen mee te maken heeft en dat blijkbaar in de smaak der winkeliers viel; alleen werd nog ge wezen op de onbillijkheid dat b.v. sigarenwinkeliers moeten sluiten en caté's sigaren etc. kunnen verkoopen. Hierbij wees de Voorzitter op de groote moeilijkheid den middenstand, de winkeliers, behoorlijk te organi- seeren, zoodat zijn stem niet gehoord wordt door een krachtige organisatie waar de steni van den eenling natuur lijk verdwijnt; dat ziet men ook aan de bakkers, die niet mogen leveren voor 10 uur en wier belangen zijn opgeofferd aan die der groote brood fabrieken en coöperaties, alweer door hun gebrek aan samenwerking en tijdig en krachtig optreden Nog verschillende vragen, o.a. de winkelsluiting op het middaguur en meer andere werden terloops besproken waarna de vergadering met een dank woord werd gesloten. Ijsbaan. 't Is een bekend gezegde„Strenge heeren regeeren niet lang". En mit betrekking tot de strenge vorst, die zoo plotseling kwam ingevallen, is dit bewaarheid Zeer ten spijt van zoo. vele wintersportbeoefenaars en na- 'uurlijk ook voor het Bestuur van de Waalwijksche IJsclub Men heeft slechts één dag van de mooie.ljsbaan kunnen genieten en wel Zondag den geheelen dag tot's avonds laat. De officieele opening heeft men nog wat uitgesteld, maar toch Zondag reeds gelegenheid gegeven aan de aandeel houders en bezitters van seizoenkaar ten van de ijsbaan gebiuik te maken. En er werd een goed gebruik van ge maakt. Den geheelen dag was 't er druk. 's Avonds bood de baan met de schitterende verlichting en talrijke rijders een prachtig gezicht. De ijsbaan bleek een geweldig sue ces, prachtige ruime baan, schaterende ligging, met groote belangstelling aller- zijds. BEDE OM HULP. Geachte Redactie. Mag ik door middel van Uw veel gelezen blad er eens met nadruk op wijzen, dat er toch in onze gemeente nog heel wat armoe geleden wordt, vooral in de groote gezinnen. De zus ters- en leeken-ziekenverpleegsters zouden U daarvan tafereelen kunnen schilderen, die eik ingezetene naar de beurs of naar de kast zouden doen grijpen. Ik doe daags voor Kerstmis een beroep op degenen die hebben en kunnen geven geef in Godsnaam, er is werkelijk veel noodig Op 't oogenblik is voor een arm gezin met vele kleintjes een kinder- ledikantje met toebehooren dringend noodig. Wie schenkt die spoedig ach, er zijn zoovele gezinnen, die uit de kinderen zijn en die zoo iets zoo goed kunnen missen. Waar moet men 't bezorgen? Breng het bij de Eerw. Zusters der St. Antoniusparochie, die weten het adres en brengen 't er direct heen. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. Geeft met de Kerstdagen, God be loont het U. Met dank. Een vriendin der armen. Wij willen bovenstaand verzoek gaarne met allen aandrang ondersteu nen. Red. Bedevaart naar Handel. In plaats van wijlen den heer Fr. Batailie, is in de vergadering van gis teren, gekozen tot voorzitter der ver- eenigiig: „Bedevaart Handel", de heer A. van Ginneken—Schalken alhier. Plotseling dood. Zondagmorgen werd onder de H, Mis van 8 uur, in de kerk van St. Jan, de 56-jarige P. V., plotseling onwel Hij zakte ineen en nog voor men hem naar buiten had gedragen was de man reeds dood. Per brancard werd het lijk naar huis gebracht. Kerstbal Oefening en Vermaak. Donderdag 2en Kerstdag biedt de Liederlafel haren honorairen leden een groot Kerstbal aan ten 8 uur in Musls Sacrum. Een prima Jasz—Band, versierde zaal, Kerstboom enz. zullen de van ouds bekende gezelligheid der iieder- tatel—bals nog verhoogen Dit bal is ook voor nietleden toe gankelijk tegen het gewone entiée. Kalenders. Wij ontvingen o m, maandkalenders van Noord—Braband Mij. van Verzeke ring op het Leven, die ons tevens eenige van de practische en smaak volle zakkalenders zond. De Stoomwasscherlj en Ververij de Regenboog, Tiiourg, Agentschap fa. A. de Bree Brans, Stationsstraat. De Red Star Line, Generaal-Agent schap Zuidblaak 4, Rotterdam. De Hollandsche Sociëteit v. Levens verzekering te Rotterdam. Zak—agenda's o.m. van: „Wet—Risico". Centraal Bekers, Ned. Seintoestellen-fabriek Mobilisatiekruis, Voor eenigen tijd schreven we in ons blad, dat deze maand de uitrei king zou plaats vinden van het Mobi lisatiekruis. Wij vernemen thans, dat men met de voorbereidende werkzaamheden nog niet zoo ver gevorderd is, dat nog voor Nieuwjaar de uitreiking kan plaats hebben. Vermoedelijk zal het Kruis medio Januari worden uitgereikt. Nadere bijzonderheden hieromtrent zullen nog worden bekend gemaakt. Hondensport. Op 29 December a s. des namid dags half twee houdt de vereeniging „HondenspQrt" onderafdeeling van de Waalwijksche Kynologenclub, een onderlingen wedstrijd op het landgoed van de Heeren Timmermans bij het Galgenwiel. DRUNEN. Vanwege de overstelpen de drukte der laatste weken is door de firma G. van Drunen Zn. Co., alhier overwerkvergunning aange vraagd. DRUNEN. Bij het gehouden exa men voor coupeuse slaagde onze dorps- genoote, mej. Nellie Verhoeven. Zij genoot hare opleiding bij mevrouw B. G. de Bruin-Steenbakker, direc trice aan de Modevakschool te 's Bosch. Verslag van de H. Elisabeths- vereeniging, welke opgericht is 19 No vember 1907, zoodat deze vereeniging reeds 22 jaar bestaat. 214 bonnen werden uitgegeven, 29 huisgezinnen werden ondersteund en geholpen, aan 6 werd kleeding en be dekking verstrekt, 12 behoorlijke lig ging en slaapgelegenheid, 24 leden versterkende middelen, 2 assistentie bij verpleging en in de huishouding, 2 luiermanden. Het ledental bedraagt 202 eereleden, 25 weldoeners, 2 leden verpleegsters, 13 zelatricen, 12 wer kende leden. De inkomsten bedroegen in totaal f656,16. Uitgaven aan melk f203.94, aan eieren f69.47, aan vleesch f 195,294. aan manufaciuren f 145.09, aan diver sen f 22, totaal uitgaven f 635.79L zoo dat in kas blijft f ZÜ.36L Geachte weldoeners en eereleden, blijft de vereeniging steunen, opdat ook in de toekomst deze vereeniging nog veel goeds tot stand zal mogen brengen. Een woord van dank aan de milde gevers is zeker ten volle ver- d end. Op Zondag 5 Januari zal door de leden van .Constantia", gevestigd bij den heer Th. Elshout, een uitvoe ring worden gegeven voor hare hono raire leden met hunne dames. Het belooft dit jaar iets grootsch te zullen worden, want men heeft geëngageerd den beroemden equilibrist, hypnotiseur en kunstenaar op verschillend gebied, Mr. Canter en MissCorrina. Wij twij felen niet, gezien het prachtig program ma, of de zaal zal wederom te klein zijn. Ook toegankelijk voor vreemde lingen. ELSHOUT. Op den ien Kerstdag zal, nadat de plechtige oefening der Jongenscongregatie heeft plaats gehad, door de harmonie met medewerking der zangvereeniging een uitvoering worden gegeven voor iedereen toegan kelijk. Wij twijfelen niet of de belang stelling zal, gezien het programma, groot zijn. \j- Alhier is opgericht een landar- beidersvereeniging, waarvoor als voor- locpig bestuur zijn gekozen de heeren Th. v. d. Wiel, P. v. d. Wiel en A. Verdijk. In Januari wordt een verga dering gejiouden van de vrouwen der arbeiders, om beter inzicht te krijgen in het noodzakelijke der organisatie. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). As Woensdag (len Kerstdag) des namiddags 2 uur hoept in de Ned Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Ewoldt van Raamsdonk. In de Geref. Kerk alhier hoop» Woensdag (len Kers»dag) des avonds half zes op te treden Ds. Spier van Dussen. Oudergewoonte geefl de Chr Gemengde Zangvereen „Excelsior'' alhier op Tweeden Kerstdag in d Ned. Herv. Kerk alhier haar jaarlijk- sche uitvoering, onder leiding van haar Directeur den heer Alb. Chris' van Capelle. Het programma bevat een 13— tal nummers naast 9 koren staan hierop aangegeven twee dubbel kwartetten een duo voor sopraan en alt en eer sopraan—solo. De vereeniging die onder de eminente leiding van haar directeur ijverig heeft gerepeleerd en die nog pas op het concours heeft getooni werkelijk „Excefsior" te gaan, beloofd den liefhebbers van zang ook 'thans weer een aangenamen avond te be zorgen. Wij verwachten 2en Kerstdag iets goeds op het gebied van zang var haar te hooren en we twijfelen niet of de bezoekers zullen hierin nier worden teleurgesteld. We raden daarom eenieder aan deze uitvoering te gaan bijwonen. Aanvang half zeven Zie programma's. De heer G J van Willigenbure alhier is herkozen als lid van he» College van Kerkvoogden bij de Ned Herv. Kerk alhier. Door het bestuur van Patrimo niums Inkoopvereeniging is benoemd tot bode voor Besoijen de heer van Beek aldaar. Na de gehouden jaarvergadering is het ledental der vereeniging weer aardig uitgebreid, Algemeene vergadering der Chr Orarijeveteeniging „Het Drievoudig Snoer" te Sprang—Capelle. op a s Maandag 30 December des avonds 7 uur in de zaal van den Chr Volks bond te Sprang. Agenda 1 Opening met openingswoord door den Voorzitter, dhr. Alblas; „Waar het om gaat". 2 Verslagen Secretaris en Penning meester. 3 Bestuursverkiezing 4 Rondvraag en sluiting. Op deze vergadering hooot verder op te treden de heer Arie Pest, Voor drachtkunstenaar te Scheveningtn Onze Korfbalvereniging NEO komt Dinsdagavond in vergadering bijeen in de zaal van den Christ Volksbond. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente alhier hoopt lsten Kerstdag des morgens half tien en des avonds 6 uur en 2en Kerstdag des morgens half tien op te treden Ds. A. van Willigen. A.s. Donderdag, 2en Kerstdag, des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse onder leiding van Ds. A. v. Willigen met de kinderen der Ned. Herv. Zondagschool het Kerstfeest ge vierd worden. De heeren J. Verheijden en J. Ro- senbrand hebben hun benoeming tot ouderling en de heeren A. Verhoeven en J. v. d. Schans hun benoeming tot diaken der Ned. Herv. gemeente aan genomen. A.s. Zondagmorgen zal hun bevestiging plaats hebben. Een! dezer dagen kwam vrouw de B. zoodanig te vallen dat geneeskundi ge hulp noodzakelijk was en door Dr. Kohier verleend werd. - A. s. Woensdagnamiddag, lsten Kerstdag, hoopt Ds. A. v. Willigen, Ned. Herv. predikant alhier, te| Waspik een vacaturebeurt waar te nemen. Vorige week Donderdagavond 7 u. hield d© landbouwvereeniging Sprang- Capelle e.o., onder leiding van haar voorzitter, den heer H. Boer, in het ca fé van den heer J. Treffers aan 't Brug getje een algemeene ledenvergadering. Nadat de voorzitter de vergadering geopend had en de notulen der vorige vergadering door den secretaris, den heer P. I. de Visser, waren voorgele zen en goedgekeurd, werden tot leden der commissie belast met het nazien der rekening benoemd de heeren D. v. Pelt, J. de Bie en A. Timmermans, die zich deze benoeming lieten welgeval len. De beide aftredende bestuursleden, de heeren M. Kuijsten en J. Zwart, wer den herkozen en namen hun benoeming onder dankzegging voor het in hen ge stelde vertrouwen aan. Besloten werd de contributie voor het volgende jaar vast te stellen op 1.50, terwijl even eens besloten werd het pakhuis, in ver band met de komende feestdagen, deze en de volgende week open te stellen op Dinsdagmorgen van 9 tot 12 uur en ver volgens weer des Woensdags, doch dan ook tusschen 9 eri 12 uur des morgens. Vervolgens werd gelegenheid gegeven tot opgave der bestellingen voor vee voeder, kunstmest, stoffen, enz., waar na de vergadering op de gebruikelijke wijze door den voorzitter gesloten werd. J.l. Zaterdag is de heer B. uit Kaatsheuvel in den z.g. „Hoek" zooda nig op het ijs gevallen, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur alhier is benoemd de heer J. Huijsman. J.l. Vrijdagavond 6 uur werd met de kinderen der Chr. School aan den Loonschendijk in het kerkgebouw al daar het Kerstfeest gevierd. Niettegen staande de strenge koude en het onver warmde kerkgebouw was de belang stelling tamelijk groot. De leiding voor dezen avond berustte bij den heer M. J. Juursema, hoofd dier school. Na het zingen van Ps. 98 2 en 4, voorlezing van Philip. 2 en gebed werden ver schillende kerstliederen gezongen, waar aan het overige personeel van meer genoemde school zijn medewerking verleende. Er werd in een woord keu rig gezongen. Uit alles bleek dat men flink had gestudeerd. Hierna nam de ken het Kerstverhaal uiteen. Ook hier uit bleek diepgaande studie en hoogen ernst. Zoowel kinderen als ouders werd op zeer bevattelijke wijze medegedeeld het heil dat gelegen is in de geboorte van den Christus der Schriften. Op zeer duidelijke wijze liet de geachte spre ker uitkomen hoe er Kerstfeest gevierd moest worden wilde men werkelijk aandeel hebben in de vreugde, vrede en verlossing door de geboorte van Christus teweeggebracht. Hij richtte tot de ouders een ernstig vermaan en wees er hun op, dat het hun plicht was om vooral in den huiselijken kring deze geschiedenis met hunne kinderen te bespreken en onder biddend opzien tot God te smeeken dat de geboorte van den Christus nog eens persoonlijk aan hun aller hart geheiligd mocht wor den. Eerst dan zou er sprake kunnen zijn van oprechte Kerstfeestviering. Na deze' ernstige rede, die door de aanwe zigen met aandacht gevolgd werd, ging men over tot uitdeeiing van lekkernij en. Alsnu werden nog enkele versjes gezongen, waarna de pauze volgde. Gedurende de pauze werden de kin deren getrakteerd. Na afloop der trak tatie werd de Lofzang van Zacharia ge zongen, terwijl men tevens collecte hield om de kosten van dezen avond te dekken. Ten slotte werden nog enkele verzen gezongen en nu volgde uitdee iing van verschillende cadeaux. Met het zingen van Ps. 25 4 en dankgebed werd deze in alle opzichten zoo goed geslaagde Kerstfeestviering gesloten. Jammer genoeg was ook dezen keer er weer veel rumoer in 't kerkgebouw. Verschillende jongelui uit onze recht zinnige gemeente waren zich niet be wust in een kerkgebouw te vertoeven en gedroegen zich meer dan schande lijk. Het is te hopen dat hierin nog eens verandering mag komen. WASPIK. Onze dorpsgenoot de heer M Lukassen is benoemd tot onderwijzer aan de R K. Bijzondere Jongensschool te Escharen Wegens reorganisatie der brand weer is door Burgemeester en Wethouders tot onperbrardmeester benoemd de heer B. van Schijndel. Tot brandmeester in wijk Beneden kerk de heer N. de Bont, in wijk Dijk en Scharlo de heer W. van der Rijken, in wijk Vaar'je de heer J. Boezer, in wijk Bover. 1 de heer J Stokman en in wijk Boven II de heer J Zijlmans. Tot reserve brandmeesters de heeren J, Besters, G. Ruijtenberg, W. de Bont, A. Driessen en A. Kamp. Door de N.V. Scheepsbouw- werven voorheen P. en A. Ruijtenberg is besloten het gedeelte der Kerk— leider het woord en zette in breedc trek.-

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10