Nieuws uit Kaatsheuvel. erkklok j e 542ste Staatsloterij. VOOR RECLAME DIT BLAD MIJNHARDT'S TABLETTEN 4rehPUNy Laxeer Hoofdpijn Kiespijn vaartsche haven vóór de scheepswerf gelegen te doen uiibsggeren. RAAMSDONKSVEER. Zaterdag had de aanbesteding plaats voor den bouw van het nieuw RK Ziekenhuis alhier. Ingeschreven werd als volgt Mertens Weterings. R'veer f106 800 A, van Eupen, Qemerl f 109 4^0 Segeis, Nijmegen f 113.777 v, d. Bouwhuizen,'s Bosch f 114 300 J. van Dun, f 117 8 5 C. Fideler, Tilburg f 123 790 Bouw Maatschappij, 's Bosch f 125 400 Smulders, Oisterwijk f 126 300 In de Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart zal met de Kerstdagen door een Eerwaarden Pater Capucijn een triduum worden ge geven. Aan de aannemers Mertens en Weterings is gegund het bouwen van een Bewaarschool onder de gemeente Dongen. Door B. en W. is in 1930 aan gewezen voor het verrichten van doodschouw de geneeskundige Ch. Lips. In deze gemeente is een vreemde bond komen aanloopen. Terug te bekomen bij de gemeente-politie alhier. GEERTRUIDENBERG. Evangelisatie lokaal Immanuel Woensdag 25 December (lsien Kerst dag) 's morgens 10 uur Ds van Beem van Breda. Donderdag 26 December (2en Kerst dag) 's avonds 5 30 uur Kersifeest viering met de kinderen der Zondags school. Zondag 29 December 's morgens 10 uur Theoi. Candidaat Treffers. MADE. Zondag hield de R K. bouw- vakbond en de R.K Werkliedenver eenig'ng van Made een gecombineerde ledenvergadering in de Zaai van het Liefdegesticht. De vergadering was druk bezocht. Als voorzitter fungeerde de heer Dijkmaps en als spreker trad op de heer De Gier uit deri Bosch. Deze spreker gaf een zeer duidelijke uiteenzetting over het verstrekken en verzilveren der feestdagenbons en deed duidelijk uitkomen, dat in dagen van werkeloosheid geen bonnen verzilverd kunnen worden. Hierover ontstond een breedvoerige discussie. Daarna werd door de Werklieden vereeniging besproken de te geven cursus, de uitvoering op 2en Kerstdag en de buipverleening aan behoeftige leden, waarbij door den WeiEerw. heer Merx en den secretaris de heer Roeien eenige waardeerende woorden gespro ken werden. Voorgesteld werd om een Stichting tot steunverleening, in het leven te troepen. Een collecte voor dit doel gehouden bracht ruim f 25 op, terwijl op de feestvergadering van 2en houden zai worden De heer Roeien bracht als afgevaardigde verslag uit van de gehouden centrale Raadsvergade ting te 's Bosch. Ten slotte werd een tooneelclub opgericht met aanvankelijk 6 leden. Hierna sluiting. Op Zaterdag 22 December houdt de RK. Schippersbond „St. Nicoiaas een algemeene Jaarvergadering in Café „Centrum" van den heer L. Ligt hart om 7 uur n.m. DUSSEN. Op Vrijdag 27 December a.s. des namiddags te 7 uur zal in het hotel Htessels aihier (Sluis) eene lezing worden gehouden door den Wel.Ed Heer K. Onrust te Ouden bosch, Technisch Ambtenaar ie kiasse bij den Piantenziekrenkundigen dienst over „De behandeling van vrucht— boomen". Deze lezing wordt gegeven vanwege de Dussensche Tuindersvereenigmg en is gratis toegankelijk voor alle belanghebbenden, die tot bijwoning beleefdelijk worden uitgenoodigd. Benoemd. Onze vroegere dorpsgenoot de heer C. Haverhals, thans onderwijzer te Ede, is met ingang van 1 April I9„0 benoemd tot onderwijzer aan de Prins Mauritsschool te Delft. Ijs-ongeval, Muziekschool. Instructeur. Maandagavond trad voor het eerst instructeur Drohm op voor de harmonie Euphonia. Hebben we het een wijs besluit genoemd aan het corps een instructeur te verbinden, reeds bij dit eerste optreden konden we consta- teeren, dat de keuze in den heer Drohm een goede is. Hij lijkt ons een temperamentvolle kracht, die Bel Canto. Kerst-vacantie. Heden begonnen de Kerst-vacantie's aan onze scholen. Voor 't eerst zullen die duren tot 7 Januari, op welken datum zoowel de Zustersschool als de Broedersscholen wederom aanvangen. 4 N. Hitten. De heer N. Hillen zal reeds op 1 Januari a.s. ontslag nemen als onderwijzer aan de St. Jansschool alhier. De vacature zal door een Eerw. Broeder worden aangevuld NIEUWS UIT HEUSJLMBNL Heusden, 23 Dec. 1929. Door den heer J. den Besten, onder- wijzer aan de Openb. School, is op gelicht een kinderkoor onder den naam „Frtsch gezongen",welke zijn repetitie's zal houden iu de Piot. Bewaarschool. De melkverkooper v. H. werd in de zitting van 't Kantongerecht van j.l. Vfijdag veroordeeld tot een boete van f400, subs 40 dagen hechtenis, Geconstateerd was, dat twee monsters 'n watergehalte hadden van 13 en 15%. De heer S. Deurloo, die tot diaken der Ned. Herv. Kerk is gekozen, heeft voor die benoeming bedankt. Vrijdagavond trad als spreker voor het Nut op de WelEd. Heer van der Glesen met het onderwerp„Van het Westelijk front geen nieuws", oor logsroman door G Remaiqae. Spr. die hier reeds eerder zich had doen kennen als aangenaam causeur, wist ook ditmaal zijn hoorders te boeien en had reuze succes De hoorders zullen het hier allen mee eens zijn. SPORT. w SC. Alhoewel men j.l. Zondagmorgen tevergeefs blééf wachten op een be richt van afkeuring van hef terrein Good Luck ea het uiibüjven als eene vergissing aangenomen moest worden, werd door WSC toch naar Geertrui denberg gereisd, geenszins met de gedachte, dat er gespeeld zou worden Evenwei bleek aldaar, dat de consul het terrein, dat vanwege de vorst zoo hard als metaal geleek en bovendien voor de spelers zelf gevaar opleverde voor verwondingen elc., toch voor voetballen gunstig geoordeeld had Waar ook de scheidsrechter tenslotte eenzelfde oordeel had, moest derhalve gespeeld worden. De spelers hadden aanvankelijk de grootste moeite om op gav,g te komen en zich staande te houden, terwijl de ba! op het ontzet tend harde terrein de vreemdste wen dingen maakte en van eenigszins be hoorüjk spel was dan ook geen sprake. Voor rust waren beide partijen aen elkander gewaagd en geen van beide partijen kon het net vinden De tweede helft was absoluut voor WSC. vooral de verdediging was subliem, doch in de voorhoede ging het daar entegen minder naar wensch en werd geen profijt getrokken van de geboden kansen. Tegen hef einde trachtte Goodluck het spel te forceeren en begon zeer forsch te spelen. Bij een aanval van WSC werd de rechtsbinnen in het strafschopgebied gehaakt en uit den toegewezen strafschop ontstond circa zeven minuten voor het einde een doelpunt voor WSC. Nog forscher begon WSC op te treden en juist in deze periode kreeg de WSC—rechts buiten even voor het einde een ge makkelijke kans om het tweede doel punt te maken en bracht ook dezen lastigen uitwedstrijd voor WSC een verdiende overwinning op Waar TSC op eigen terrein met 3 1 van Goirle verloor, was het j.l Zondag geen ongunstige dag voor WSC en door den uitslag heefl WSC zoo waar de eerste plaats veroverd, een resul'aat, dat bij den aanvang van het seizoen door nemand verwacht zou zijn. De komende wedstrijden worden thans met stijgende belang stelling gevolgd en iedere wedstrijd is voor de leidende clubs WSC, TSC en de nieuweling „Goirle" van het grootste belang. H.E.C. Door terreinafkeuring kon de wed strijd voor ons tweede elftal tegen „Baardwijk" niet doorgaan. Voor Zondag a.s. zijn vastgesteld: HEC HOENSBROCK 1 LHC2 HEC 2 waarop we Zaterdag nog terug zullen komen. Het Januari-programma luidt: 5-1 '30 HEC - VVV 12-1 '30 GUDOK -HEC 19-1 '30 DE VALK-HEC 26 1 '30 HEC—GUDOK Daar er voor zoover ons bekend is, geen andere wedrtrijden gespeeld worden, raden wij de sportliefhebbers aan deze wedstrijden bij te wonen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buitenverantwoordelijkheid der R$d.) Mijnheer de Redacteur l Oe berichten in uwe bladen ook van j.l. Zaterdag uit Sprang Capelle, da! er bij het bestuur van het Fanfarecorps „Sirena" te Vrijnoeve—Capelle, vaste plannen bestaan voor het bouwen van een eigen vereenigingslokaal, waarvoor bet bestuur al flink heeft ingetetktnd, temeer omdat hun de lokalen bij den heer J. Treffers en de Openbare School aan den Loonscheudijk zijn opgezegd, Ss het te hopen dat er nu een vol doende bedrag zal worden bijeenver zameld om ook de vroegere geldleenirg af te lossen, waarvan tot heden nog geen enkel aandeel bij loling is afge^ lost. De vraag is nu maar waar zai men bouwen en het geld van daan halen EEN GETROUWE LEZER. correspondentie" Een vraag Een onzer aoonrés vraagt ons om een boek of verhaal van den St. Elisabethsvloed. Wie onzer abonné's heeft een dergelijk boek of geschiedenis in z'n bezit en wil dit even in bruikleen of ter bestelling afstaan. Hij zal er onzen abonné en ons een groot pleizler mee doen. Red. trokken de noodrem over, waarna de trein direct tot stilstand kwam. Het meisje werd bewusteloos iangs de rails gevondenhet zwaar aan het hoofd en armen verwond. Op het station Blerik verleende dr. Geile mond de eerste hulpdaarna werd het kind naar het ziekenhuis te VenJo vervoerd. Er bestaat weinig hoop op levensbehoud. Onlplojfing te lJmuiden. De vorige week heeft sn de stikstof- fabriek van de Hoogovens een ont ploifirig plaats gehad. Men was van ochtend bezig met het herstellen van den ketei, waarin de ontploiflug plaats vond en toen is er opnieuw een ont- plolfing geweest. Veimoectelijk is een vlam in de stikstof geslagen, waardoor de ketel gedeeltelijk utt elkaar is ge sprongen. Verscheiden arbeideis waren in het gebouw aan het werkdertien van hen zijn gewond, van wie vier ernstig. Twee werden ter piaaise vei- Donden en konden daarna naar hun woning gaaneif arbeiders werden naar hei Roode Krutsztekenhuis te Beverwijk overgebracht. Van deze elf, die alien brandwonden hadden opgeloopen, werden er zeven in het ziekenhuis verbonden, waarna zij naaf hun woning terugkeerden. Er zgn twee zeer ernstig gewond de arbeider Jordan utt Haarlem en de Duitschs arbeider Wagner. Verder zijn I in het ziekenhuis opgenomen de tim merman Hubregtse, wonende te Velsen en de arbeider Nijhof, uit Den Haag. De brand, die ontstond, kon spoedig worden gebluscht. voor het van a.s. Zaterdag moeten uiter lijk Vrijdag 12 uur bezorgd zijn ten kantore van den Uitgever. Trekking van Maandag 23 December. 3e Kiasse, 1ste Lijst. Hooge P» ij zen. Prijs van f 1500: 18894 f100010438 17742 f 400: 96r6 f 200: 1455 8620 - f 100: 1740 1944 8374 11471 11135 75^6 in de Langstraat en Omgeving is adver- leeren in noodzakelijk, maar ook absoluut voldoende. GEMENGp NIEUWS. In den nacht van Zaterdag op Zondag ongeveer kwart over 2 zijn bij Wageningen twee studenlen der Land bouwhoogeschool. de heeren W. Koert uit Middelharnis en J. B. Meijs uit Sommelsüijk, beide 20 jaar oud,' die per motorfiets op weg naar huis waren van den grindweg naar Bennekom in een sloot gereden. K. raakte onder de motorfiets en werd door drie arbeiders, die van Ede kwamen, er dood onder vandaan ge- iiaa.'.d' M. bleek zeer ernstig gewond te zijn hij is in Ziekenzorg opgenomen. De juiste toedracht van het ongeluk is nog niet bekend, daar de toestand van M. nog niet toelaat, dat hij ver hoord wordt. De politie heeft het lijk van K. en de motoi flits in beslag genomen. Gisteravond tegen half-twaalf werd brand ontdekt in het bioscoop theater De Schuur te Oss. 't Vuur breid de zich snel uit. en in korten tijd was het geheele gebouw van binnen uit gebrand. Ook de cabine werd aange tast. Vier films, waaronder De ijsbre- ker Krassin, zijn verbrand. Vermoedelijk is de brand on'staan door het onachtzaam wegwerpen van een brandende lucifer. Het theater was om 11 uur na de laatste voorstel, ling gesloten. De schade wordt door verzekering gedekt. Gisterochtend omstreeks half elf is een vijfjarig meisje, met haar moeder op reis naar Duitschland, uit een trein gevallen. De medereizigers Donderdagavond te ruim halt elf werd de Amsterdamsche brand weer gesignaleerd voor een brand in perceel Geldersche Kade 81, waarin gevestigd zijn de opslagplaatsen van tricotage en andere textielgoederen der firma Jessaia Lissauer en Zonen. De vlammen zaten in de 2e en 3e verdieping. Het zijn daar in de buurt oude huisjes en de vlammen hadden dan ook een gemakkelijke prooi. Weldra sloegen zij door het dak en het alarm groote brand, dat gegeven werd, was alleszins gerechtvaardigd. Van de uitgeschoten Magirusladder af werd het water in de 2 brandende verdiepingen geworpen, evenals op de daken van de belendende percee- len. Plotseling ontdekte men, dat het ook in den kelder brandde. Door den liftkoker was het vuur van de bran dende verdiepingen in den kelder gevallen en vond ook daar gretig voedsel. Tegen 12 uur kon geseind worden, dat men den brand meester was. Het geheele perceel was intus- schen uitgebrand. In 't belang onzer adver teerders hebben wij hunne abonnemenls-advertenties in 't Kerstnummer in plaats van a s. Zaterdag geplaatst. A DM. LAATSTE BERICHTEN. Overgeplaatst. De Eerw. Zuster Gertruda, hoofd der Bijz. Meisjesschool in de St. Ant.- Parochie, en Zuster Aloysia zijn over geplaatst naar Klazinaveen, waar de Eerw. Zusters Dochters van 't H. Hart eene school hebben geopend. B Timmer mans Verschure. Op de vele tot ons gerichte vragen kunnen wij mededeelen, dat de heer B. Timmermans Verschure, eigenaar der Timrur fabrieken en Voorzitter der Kamer van Koophandel voor de Lang- straat, vrijwel hersteld uit'i ziekenhuis ten zijnen huize alhier is teruggekeerd. Wij bieden hem met dit herstel onze beste felicitaties en beste wenschen voor de toekomst. Wij vernemen nog dat dhr. Timmermans zich voorloopig zal moeten sparen en zich daarom genoopt ziet, zijne veel otnvadende werkzaamheden belangrijk te beperken. En hoezeer wij dit be treuren,, wij hebben dit besluit te eer biedigen. Hij heeft dan ontslag genomen als voorzitter der Kamer van Koophandel, welke functie hij vervulde vanaf de reotganisaiie in 1922, Als voorzitter en ltd der Elecirici ieitscornmissie uit de Nederlandsche Kamers van Koophandel. Als bestuurslid van he! Dagelijksch Bestuur der Federatie van Schoen fabrikanten. Aan 't geen wij schreven bij zijn onts lagname als gemeenteraadslid, behoeven wij niet veel meer toe te voegen. Alleer wenschen wij speciaal te wijzen op z'n groote verdiensten als voorzitter onzer Kamer, waarvan hij werkelijk de ziel was ook in de andere industrie, vari plaats en sireek gedaan. Gelukkig dat hij nog lid blijfi der Kamer, van de plaatselijke Vereeniging van Schoenfabrikanten, van Waalwijks Belang en tal van functies, waarin hij nog 't algemeen kan en zal dienen. Mogen hem in goede gezondheid en werklust nog vele tientallen jaren in en voor Waalwijk gegeven zijn. Aanbesteding. GE ME ENTERAAD. Ktrsluag wederom een collectie ge Een zeer ernstig ijs-ongeval over kwam Zaterdagmiddag den heer J. v. Kemenade, le ambtenaar ter secretarie. Nauwelijks was hij op het ijs gearri veerd of hij viel. Daar hij ook met hulp van anderen niet recht kon komen, werd een dokter ontboden, die den gevallene direct naar't nieuwe Ziekenhuis in Tilburg transporteerde. Hier werd met Röntgenstralen vast gesteld dat de kogel van het dijbeen in het heupgewricht was gebroken. Op 't laatste moment is de opening der Muziekschool op Maandag 23 Dec. uitgesteld, daar op hetzelfde uur vergadering van den gemeenteraad gehouden werd, wat eenige officieele personen zou beletten bij de opening tegenwoordig te zijn. Thans is de opening bepaald op Maandag 30 Dec. minitieus de verzorging van de kleinste teekens ter harte neemt, over een op vatting beschikt, die op zeer hoog peil staat, waarbij een bezieling van den dirigent uitgaat, die de executanten inponeert. We zijn overtuigd dat de harmonie reeds in den kortsten tijd deze verandering ten goede zal komen. We willen voor een laatste maal wijzen op de Kerst—uitvoering van „Bel Canto". Wij zijn er van over tuigd dat de liedertafel zich wederom van haar beste zijde zal doen kennen, doch ook weten we dat het bestuur in het Waalwijks Klein Tooneel een keuze gedaan heeft die iedereen zal moeten toejuichen. Na het optreden van „Onderling Kunstgenot" in de zaal van den heer Jan v. Dun, moest iedereen getuigen, dat wat gegeven was, geheel af was. Vooral niet min der zullen de bezoekers op 2en Kerst dag kunnen getuigen. Het gezelschap beschikt over de beste krachten, die op elk gebied iets goeds zullen geven. I tabletten I I rahlptfpn I I »oLioffnn t i jButsje 75 ct.| Deze artikelen I tabletten Doos 60 ct. I I tabletten Boisje 30 en 60 ct. tabletten I Bnlsje 30 en 60 ct-j zijnvoorzien van den naam Mijnhardt en verkrijgbaar bij Apoth.en Drogisten is 91 Voor 2en Kerstdag zijn door HEC seriewedstrijden uitgeschreven, waar voor 1 Beker en 1 Verguld Zilveren Medaille uitgeloofd worden. Door loting werd het volgende pro gramma vastgesteld; 12 uur Zigo2-Wapen van Heusden' 1 Baardwijk RWB 21 2 Finale winnaars. Indien het weer eenigszins mede- werkt kan het dien dag gezellig wor den op het HEC—terrein, daar er drie wedstrijden gespeeld worden en de deelnemers zoo sterk mogelijk kunnen uitkomen, omreden de eerste elftallen vrij zijn. Door Burgemeester en Wethouders van Waalwijk werd op Dinsdag 24 De cember des middags ten 12 uur ten raad- huize in het openbaar aanbesteed het voerwerk voor de gemeentereiniging. Er werd als volgt ingeschreven: M. v. Dalen, per dag en per paard 5.43 Overwerk per uur en per paard 0.95 Wed. E. A. de Haan, per dag en per paard 6. Overwerk per uur en per paard ƒ1. Nachtwerk per uur en p. paard 1.-50 J. v. d. Velden, p. dag en p. paard ƒ4.50 Per uur en per paard 0.45 Overwerk per uur en per paard 0.60 De beslissing over de gunning zal hedenavond in de vergadering van B. en W. genomen worden. FEUILLETON. „ROODE ROZEN". Het is ons mogen gelukken voor ons blad het recht te krijgen, om een van Hedwig Courts-Mahler's beste romans te publiceeren als feuilleton. „Roode Rozen" roept onwillekeu rig weer wakker de goede herinne ring aan een onzer vorige feuilletons „Witte Rozen", waarmee onze lezers zoozeer waren ingenomen. Wij twijfelen niet, of „Roode Ro zen" zal eenzelfde succes mogen hoeken. Het is een fijne, van begin tot eind boeiende roman. REDACTIE. LOON—OP—ZAND. De Raad dezer gemeente vergaderde Maandagavond ten Raadhuize te Kaats heuvel, onder Voorzitterschap van den Edelachlb. heer Burgemeester van Be- souw. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige' vergadering werden onveranderd vastgesteld. AGENDA: 1. Mededeeling kasopname. Voorz. In kas was en moest zijn 2008.43. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Verslag betreffende den toestand van het onderwijs. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Het aftredend lid H. de Jong-Verschu- ren werd herkozen. 3. Voorloopige vastslelling der ge meenterekening over het dienstjaar '28. Namens de Commissie van Rapport, belast met het nazien der rekening, deelt het lid v. d. Hoven medel, dat de reke ning in orde werd bevonden, weshalve tot vaststelling kan worden geadviseerd. Conform advies der Commissie wordt besloten. v. d. Heuvel. Ik had toch nog wel iets te zeggen. Niet over de rekening zelf, maar wel in verband daarmede. We heb ben hier indertijd al eens gesproken over een accountantsonderzoek. B. en W. zouden eens een onderzoek instellen naar de kosten van zoo'n deskundig on derzoek. Kan het Dagel.Bestuur hierom trent al nadere gegevens verstrekken? Voorz. Neen nog niet definitief. Ons doel is het ook tot een accountantson derzoek te komen, mits we met den ac countant van de Vereeniging van Neder landsche Gemeenten tot overeenstem ming kunnen komen. Maar hij vroeg ons nogal een hoog bedrag. v. d. Heuvel. Maar als het hier over duizenden guldens gaat, dan is het m.i. toch wel aan te bevelen, dat de reke ning, behalve door de commissie, ook nog door een deskundige wordt onder zocht. Bovendien is dit veel aangenamer voor de Commissie en den betrokken ambtenaar. Het geeft altijd een groot ge- >voe! van zekerheid als men gecontro leerd wordt door een deskundig per soon. Het is hier geen kwestie van wan trouwen. Absoluut niet. Maar voorko men is altijd beter dan genezen. Voorz. Dat is zoo. We zullen met uw opmerking rekening houden. v. d. Heuvel. Wat kost eigenljjk zoo'n accountantsonderzoek?. v. d. Horst. Alleen voor den Ontvan ger kost het ons ƒ210.per jaar. Voor de bedrijven is het niet noodig, want die worden al door een bevoegd persoon ge controleerd. Ons komt dit bedrag nogal hoog voor. Roestenberg. Ik vind dit bedrag niet zoo erg hoog, althans zeker niet te hoog om het onderzoek achterwege te laten. v. d. Horst. Wij zijn nog aan het on derhandelen of het misschien nog min der kan. Als de onderhandelingen zijn afgeloonen, dan kunnen B. en W. met een definitief voorstel komen. Beerrends. Hoe dikwijls komt zoo'n accountant? v. d. Horst. 3 of 4 maal per jaar. Beerends. Dan vind ik ƒ210.— nogal hoog. v. d. Horst. Zoo denken wij er ook over. v. Amelsfoort. Voor de Commissie is het met te doen om alles precies na te gaan. Wijdemans. Neen, dat gaat niet. Voorz. Wij komen dus nog wel met 'n nader voorstel. 4. Behandeling der gemeentebegroo- ting voor het jaar 1930 met adressen van: a. het Bestuur der te 's-Bosch ge vestigde Politieschool om subsidie; b. Noordbrabantschen Waterschaps- bond om als buitengewoon lid tegen be taling van 2.50 per jaar te willen toe treden. c. Nederlandsche R.K. Volkszangver. om een subsidie van 10 te willen ver- leenen. d. De Besturen van het Kruisverbond en de Mariavereeniging te Kaatsheuvel, houdende verzoek het subsidie op ƒ100 te willen bepalen. e. De Prov. Noord-Brabantsche Groe ne Kruisvereeniging om subsidie. i- .F®1 pestuur van het „Wit-Gele Kruis te Loon-op-Zand om subsidie

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 11