Nieuws uit Kaatsheuvel. ÉDprmscleo. Qp Dliisflijjen 14 en 213an. 1930, uttiien en verhoopen 1930. .v R.K. DAGMEISJE Kaatsheuvel, 2 Jan. 1930. Loop der bevolking der gemeente Loon-op-Zand. Stand der bevolking 1 Jan. 1929: 5290 m. 4837 vr., totaal 10127. Vermeerdering door geboorten: 158 m. 153 vr., totaal 311. vestiging: 272 m, 205 vr., totaal 477. Totale vermeerdering 788. Vermindering door overlijden: 81 m. 59 vr., totaal 140. vertrokken: 312 m., 283 vr., totaal 595 Totale vermindering 735. Verschil tusschen vermeerdering en vermindering 53. Stand der bevolking 31 December 1929: 5327 m. 4853 vr., totaal 10180. It .li. Gymnastiekvereeniging. Zondag 5 Januari geeft de R.K. Gymnastiekvereen. K.G.V. weer één van haar sympathieke uitvoeringen. Om 3 uur 's middags worden de da mes en om 7 uur 's-avonds de heeren uitgenoodigd. Onder regie van den heer M. de Vries wordt het kluchtspel in 3 be drijven „Russen en Russen" gespeeld, een nummer om eens danig te lachen. Regisseur de Vries heeft er vooral de kneep van beet om koddig tooneel- spel uit te beelden, zoodat we mogen verwachten dat er weer massa's dol komische momenten te genieten zul len zijn. Als toegift wordt gegeven de klucht „Een Vergissing", al niet min der komisch dan het hoofdnummer. We wenschen K.G.V. Zondag a.s. veel belangstelling en veel succes, Gaarne hadden we echter de uitvoe ring op een anderen dag gezien, dan op dien van Euphonia's armencon- cert. De middaguitvoering zal hier natuurlijk niet onder lijden, de avond uitvoering moet den terugslag hier van echter ondervinden. Armenconcert op 5 Januari in Euphonia. Nogmaals willen wij U attent ma ken op de liefdadigheidsuitvoering ten bate van de St. Elisabethsveree- niging in Euphonia op Zondag 5 Ja nuari des avonds om half acht. Over tuigd als wij zijn dat het Kaatsheu vels publiek vrijgevig is ten bate van liefdadigheidsinstellingen, ver wachten wij ook a.s. Zondag een tjok volle zaal. Euphonia dat steeds zorgt voor een keurig afgewerkt programma, biedt U ook heden weer iets om te genie ten. Als eerste nummer het nieuwe Brabantsche volkslied „O Brabant ik heb U lief" van M. Kessels. Vervolgens Blumen der Liebe, Wal- zer van Volstedt. Frau Luna, ouver ture P. Linke; Overture Zampa van Herold en Semper Exelsior, marsch van Kessels. En daarna „Nieuw Olympia" met haar actueele stuk „De Overkant" van Frits van Duijnen en Leo Post. Een stuk zooals zich massa gevallen in 't dagelijksch leven afspelen. Een stuk om van te genieten. Twee concurrenten bestrijden elkaar harts tochtelijk met eerlijke en oneerlijke middelen. De concurrent aan den overkant moet er onder. De persoon in kwestie vergeet vader en kind om zijn doel te bereiken. En als hij ten slotte de kroon op het werk wil zet ten komt de noodlottige ontknooping dat z'n hartstochtelijk werken, om „den overkant" er onder te krijgen, doet falen. Wij verwachten dat „Nieuw Olympia" als het vorig jaar keurig werk geeft, dus komt allen in dien het mogelijk is, dit tooneelspel zien. J Dood gevonden. Door een werkman werd gister morgen dood gevonden de oude Net ten, bijgenaamd „Pothuis", de vroe gere tromdrager van Apollo. De man leidde 'n zwervend leven en is ver moedelijk aan uitputting gestorven. Ziekenfonds. Dat .het Ziekenfondswezen zich den laatsten tijd geweldig uitbreidt, toont thans weer de afdeeling „Geertrui- denberg en Omstreken" van de Ned. Mij. tot bevordering der Geneeskunde die een geheel nieuwe instelling aan het fonds verbonden heeft. Ingaande 6 Jaim^i a.s. zal aan het afdeelingsziekenfonds „Geertruiden- berg en omstreken" nog verbonden •worden een fonds voor vrije- zieken- miisverpleging. Hieraan kunnen al- AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 5—6'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag 3uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Rose Marie". Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „Het Legioen der Gedoemden". leen deelnemen die personen en ge zinnen, die reeds in het ziekenfonds zijn ingeschreven of zich nog laten inschrijven. Het doel van dit fonds is aan de verzekerden te verstrekken: a. Vrije ziekenhuisverpleging, van ten hoogste 4 weken per jaar (365 da gen) noodzakelijk door operatie. b. Gebruik van operatiekamer, c. Medicamenten en verbandstoi- fen. d. Röntgenfoto's. e. Uitgebreid onderzoek door spe cialisten indien deze het noodig oor deelt in het ziekenhuis tot ten hoog ste 8 dagen. f. Vergoeding van vervoer naar 't Ziekenhuis in spoedeischende geval len van ten hoogste 10 gulden. De deelname aan dit fonds is niet verplichtend. De wekelijltsche premiën bedra gen: 1. Voor eiken persoon boven de 19 jaar 4 cent. 2. Voor elk der kinderen van 16 tot 19 jaar 2 cent. 3. Voor alle kinderen beneden 16 jaar te samen 2 cent. Alle leden van het gezin moeten verzekerd worden. Het recht op vrije ziekenhuisver pleging gaat in 3 maanden na datum van inschrijving. Bij de agentboden ter plaatse kan men zich ter inschrij ving aanmelden, terwijl het Bestuur beslist öf men als verzekerde in het ziekenfonds wordt aangenomen. Daarenboven zijn aan het Zieken fonds de volgende specialisten ver bonden Dr. Hoogveld, 's-Bosch, spreek uur: alle werkdagen van 1112 in het Groot Ziekenhuis, 12 Oude Dieze 8. Dr. v. d. Heijden, 's-Bosch, spreek uur: dagelijks van 12 Nieuwstraat 26, bijz. voor vrouwenziekten en ver loskunde, Dinsdag van half 4—half 5, Zaterdag van half 4half 5, Groot Ziekenhuis, Donderdag van half 4 half 5, Nieuwstraat 26. Dr. v. Mens, 's-Bosch, spreekuur: dagelijks (behalve Zondags) van half 1,0-12 Gr. Ziekenhuis, 1-3 Stations weg 11. Dr. Doyer, 's-Bosch, spreekuur: dagelijks 9-10 en 1—3 behalve Dins dag 13 (Zondag niet). Dr. Casparie, 's-Bosch, spreekuur: werkdagen 1half 3. Woensdag en Zaterdag ook nog 1011. Dr. v. d. Spek, 's-Bosch, spreekuur: werkdagen Gr. Ziekenhuis 1112, Stationsweg 7 1half 3(behalve Za terdag). Dr. v. Ginneken, 's-Bosch, spreek uur: Oude Dieze 11 910 en half 2 —3 behalve Dinsdag, Gr. Ziekenhuis 10-half 1 en 4—6 dagelijks. Dr. Duuring, 's-Bosch, spreekuur: alle werkdagen 112. Dr. Beukers, Tilburg, spreekuur: alle werkdagen, behalve Woensdag Spoorlaan 148 half 2—half 3. Dr. de Bruin, Tilburg, spreekuur: dagelijks van 12. Dr. Van Baer, Tilburg. Dr. Struycken, Breda, spreekuur: 1—3. Dr. Couvee, Breda, spreekuurvoor Fonds en minvermogenden Maandag, Woensdag en Vrijdag 910. Dr. Dubois, Breda, spreekuur: 12 —2. Dr. v. Lookeren Campagne, Breda, spreekuur: Ziekenfonds Maandag, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag half 9—half 10. Dr. Cartier v. Dissel, Breda, spreek uur: Dinsdag en Vrijdag 123. Dr. van Hilten, Breda, spreekuur: ten huize van Dr. Cartier van Dissel Dinsdag en Vrijdag 13. Dr. Bynen, Breda, spreekuur: aan huis dagelijks behalve Zaterdag van half 1010, dagelijks Ignatiuszieken- huis 3half 6. Dr. Karthaus, Breda, spreekuur: 9 10 en 12. Dr. van Vonno, Breda, spreekuur: Breda Dinsdag, Woensdag, Donder dag, Zaterdag 122 en 78; Tilburg Elisabethziekenhuis Maandagavond half 7-half 8, Woensdag 11-12, Vrij dag 123; Roosendaal Charitas Maandag 23. Dr. Swaep, Breda, spreekuur: da gelijks half 12, Vrijdags half 1- half 2; Tilburg Vrijdags 3 uur. Mr. de Groot, Breda, spreekuur: dagelijks 13 eri volgens afspraak. Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak*. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „Rose Marie". Zondag 6 en 8'/a u. Nieuwe Bioscoop, „Het Legioen der Gedoemden". BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. van 21 tot met 27 December 1929. GeboortenC A zv Th A Joore— de Meijer. M J zv M J van Rooij— te Vruchte. H M dv A G de |ongh—Zijlmans. J A zv R Heij- men—Helmes, Chr dv A Snijders van Beek. WASPIK. Burgerlijken Stand over Dec. Geboren Adrianus C. J. z.v. Thomas A. de Bont en Dymphna H. M. Verschure. Alida L. d.v. Anthonie Kerst en Anna P. Bouman. Cornelia A. d.v. Joannes Hamers en Johanna A. Meijs. Bertha A. d.v. Petrus Kamp en Pe- tronella H. Kuijsters. Abraham J. z.v. Willem Clement en Wilhelmina P. van der Horst. Gehuwd Jan Meijer, 36 j. en Philippina Quist, 24 j. Overleden Cornelia A. M. Smits, 15 j. Wal- therus F. van Onzenoort, echtgen. van Cornelia M. Vissers, 58 j. GEMENGD NIEUWS. Op het gehucht Hony, onder de Belgische gemeente Esneux, heeft een droevig ongeluk plaats gehad, dai het leven heeft gekost aan twee jongelie den uit Luik. Vijf jongelieden uit Luik wilden een tochtje op de Ourthe gaan maken. Zy besloten twee kano's te huren, in een der bootjes namen Kelecom, Schreuder en Beaupain plaats, terwijl Wtkers met nog een kameraad het andere bootje nam. Men voer de rivier op tot Esneux en men besloot om naar Luik te varen. Ter hoogte van den stuwdam van Hony, waarschuwde een wandelaar de jongelieden voor het gevaar, dat zij op deze plaats liepen. Zij sloegen den raad echter in den wind en wilden toch den dam passeeren. De eerste kano bereikte behouden de andere zijdehet tweede bootje sloeg echter om. De wandelaar, die getuige van het drama was geweest, nep om hulp en met behulp van eenige toegesnelde personen, begon men dadelijk pogin gen in het wetk te stellen om de drie in het water liggende jongelingen te redden. Een hunner wist op eigen kracht den oever te bereiken. Men slaagde er in Schreuder op te halen, maar helaas bleken de levensgeesten reeds geweken. Het lijk van Keiecom is nog niet gevonden. De bestuurder van een luxe auto, die in de Halvemaansteeg te Amster dam vaart wilde minderen, trapte per ongeluk op het gaspedaal, waai door de auto vooruit schoot en het trottoir opreed. Hierbij werden twee passee- rende vrouwen ernstig aan belde beenen verwond. De auto reed door den sschok achteruit tegen een pas- seerenden wielrijder, die eveneens vrij ernstige kwetsuren aan beide beenen opliep. Een vierde persoon, die werd aangereden, was eenige oogenblikken totaal versuft. De beide vrouwen en de gewonde man zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Bloedig familiedrama te Evere. Een bloedig drama speelde zich te Evere (Vlaanderen) ai, ten huize van het echtpaar Tramiseck—Dewit. Ongeveer vijt jaar geleden huwde de landbouwer Pierre Tramiseck, die op het oogenbiik 60 jaar is, zijrt tien jaar jongere vrouw. De vrouw, die weduwe was, bracht vijf groote kin deren mee, die bij hun ouders kwamen inwonen. Er heerschte echter niet lang vrede in het huisgezin. Spoedig kwam het tot heftige tooneelen en in den laatsten tijd was het huishouden een ware hel geworden. De landbouwer, die ai zijn stiefkinderen tegen zich partij zag kiezen geraakt meer en meer aan den drank verslaafd. Op den be— wusten avond kwam hij opnieuw in beschonken toestand naar huis en een nieuwen ruzie ontstond tusschen hem en zijn vrouw, die zich op dat oogen biik alleen thuis bevond, De twist had plaats in de keuken van de benedenwoning. Op een ge geven oogenbiik greep de vrouw een revolver en loste drie schoten op haai man. Deze werd in het hoofd ge troffen en zakte hevig bloedend ii elkaar. De buren, die de schoten hadden gehoord, waarschuwden de politie Spoedig was deze aanwezig en liet dt vrouw in hechtenis nemen. Zij ver klaarde in het geheel geen spijt van haar daad te hebben, daar haar man haar het ieven ondragelijk maakte. Tramiseck werd naar het ziekenhuis van Schaarbeek overgebracht, waar hij in behandeling bleef. De jagers S. en P. uit Retranche- ment, die in een jachtveld op Belgisch grondgebied met een lichtbak waren gaan jagen, werden beiden getroffen door schoten. S, die aan een arm verwond was. vluchtte op Neder- landsch gebiedP. viel voorover op den grond. Toen P. later niet thuis was gekomen, dacht S., dat zijn kameraad was doodgeschoten en deed hij aangifte bij de politie. Men vond P. met een stukgeschoten knie op den grond liggen en bracht hem naar Retranchement over; later is hij naar het Ziekenhuis te Oostburg gebracht, daar hij een ernstige beenbreuk bleek te hebben gekregen. Schip van de trossen losgeslagen Tengevolge van het zeer zware weer is het voor den sloop bestemde zeil schip Pomorze, dat door de sleepboot „Poulzce" van L. Smit Co's Inter nationalen Sleepdienst van Si. Nazaire naar Nakshov gebracht zou worden Zondag j.l. Zondag j.l. in de Gul! van ttiskade van de trossen losgeslagen en tusschen de rotsen aan de Fransche kust gtloopen. üe bemanning van de Pomoize bestaande uit negen Nedei- landsche zeelieden, is door de red dingboot van Pcnmarc'h van boord gehaald, Hoewel de „Poolzee" verschillende malen getracht heelt de „Pomorze" vlot te biengen, is dit niet mogen ge lukken. Wel heeft men verschillende malen verbinding gehad, doch telkens braken de trossen. Voorloopig heeti men zijn pogingen opgegeven, daar de zee momenteel veel te hol staat om veel te kunnen uitrichten. De ka pitein van de „Poolzee" B. C Wel tevreden Pzn., biytt echter in de na bijheid van het schip, om het zoo mogelijk vlot te trekken, inmiddels is ook de „Witte Zee" ter assistentie vertrokken. üe „Poolzee" heeft vrij veel schade opgeloopen, o.a, aan het stuurgerei en het kompas, uevaar voor de beman ning bestaat evenwel niet. Gistermiddag kreeg een juffrouw in de Teeiingsiraai ie Utrecht bezoek van een haar bekenden üuitscher. Terwijl zij kalm zaten te praten, heeft de bezoexer de vrouw met een bier. flesch een hevigen klap op het hoold toegebracht, welke zoo ernstig aan kwam, dat de jufftouw in elkaar zakte en in zeer eige mate bloedde, zelts de gordijnen van de kamer waren er mee bespat. Volgens hare veiklaring neeit de man haar toen willen woi- gen. Door haar hulpgeschrei Is hy daarin veihinderd gewoidcn, dootdai vooibygangers, atxumende op du roepen om hulp, de deur geopend hebben. De dader ts toen blootshoofds en met zijn jas over den aim het huis ontvlucht in de richting van de üanzenmaikt, Een der voorbijgangers heeft onmid- deiiyk de politie van het hoofdbureau aan de Ganzenmarkt gewaarschuwd, een ander achtervolgde den dader, in de Mlnreoroedersiraat was het juist erg stil, de achtervolger schreeuw, de voortdurend den viucntehng aan te houden, doch eerst aan het einde dezer siraat heeft een anoer persoon den dader gegrepen. Belde burgeis nebben toen den man naar het hoofd- bureau van politie overgebracht, üe dader, wiens handen vol bloed zaten, is daar terstond onderzocht, doen oleek slechts een klein zakmes te nebben, dat bovendien geen sporen van bloed vertoonde. Üe dader ts opgesloten. üe juffrouw, die vol met bloedvlek, ken zat, heelt trouwens in een voor loopig veihoor bevestigd, dat de verwondingen zijn toegebracht met een bteiflesch. Zij is per auto van den geneeskundigen dienst naar de rijksklinieken overgebiachthaar verwondingen bleken van niet al te ernstigen aaid te zyn. LAATSTE BERICHTEN. Van Schiindel in Goch. Naar wij in Duitsche Vakbladen le zen had de Kon. Stoomschoenenfa- briek A. H. van Sehijndel te Waal wijk de overname en voortzetting der fabriek der firma Wolfgang Sterne- feld te Goch, welke intusschen een feit geworden is, afhankelijk gesteld van de conditie, dat het verschil tus schen haar bod en de vordering van den crediteur Hugo Stern te Londen, groot 75.000 Mark, zou vereffend worden. Om voor de stad Goch de fabriek te behouden, stond de Kreis- raad van Cleef 50.000 Mark en de stad Goch 25.000 Mark toe. Hierbij is nog niet gesproken over de belasting-faciliteiten waarin de Hollandsche schoenfabrikant zich mag verheugen. Emanuel. Op uitnoodiging der Chr. Jongel.- ver. „Emanuel" te v.m. Besoijen hoopt Woensdag 8 Januari, 's avonds 7 uur op te. treden de WelEerw. Heer Ds. Vreugdenhil uit Gorinchem. RAAMSDONK. Met ingang van 1 Februari a.s. is benoemd tot Hoofd der N.H. School op het Dorp de heer B. J. Elsman. Tot Voorzitter van het Burger lijk Armbestuur is voor het jaar 1930 benoemd de heer J. R. van Wage- ningen. De levering van brood voor re kening van het Burgerlijk Armbe stuur tot en met April a.s. is gegund aan J. G. Heere. RAAMSDONKSVEER. Op 6 en 7 Januari a.s. zal in het hotel „De Witte Leeuw" op het Veer om 7 uur dooi de Zangvereen. „Excelsior" een uit voering worden gegeven. De R.K. Tooneelvereeniging „St. Bavo" op het Dorp zal a.s. Maandag te Made opvoeren het tooneelstuk in 3 bedrijven „Vivaldi in Venetië", welk stuk in het St. Leogebouw 2en Kerst dag voor een overvolle zaal werd vertoond. Dezer dagen geraakte de 13-ja- rige dochter van v. D. ygin de Maas dijk te water. Een broertje die in de nabijheid was en het ongeluk zag ge beuren, wist het meisje djtft-eeds zin kende was nog net te grijpen. „De Echo van het Zuiden" Kwam het Nieuwejaar inluiden Met een reeks van zegenweftschen Tot heil en vreugde aan de menschen. Ook ik doe gaarne hier aan mee En wensch aan eiken aboffné Geiuken voorspoed,liefde en viêe Dat Waalwijk een blijde toekomst wacht Dit wenscht de Telefonist bij Nacht. B. SCHOUTEN, Grootestraat 00. Bij den aanvang van 't nieuwe jaar veel heil en voorspoed aan begunstigers en vrienden. Fa. Wed. A. AARTS ZONEN, Aannemers, Electr. Timmerfabr. Cbënièle, vrienden en begun stigers gelukkig Nieuwjaf.- J. DE OROOT Schilder en Behange*. Handel in Drogist.arttkgien* Capelle (N. Br.) ADVEKTKNTIëN. GEBOR EN: JAN Zoon van W. VAN RAAK en W. VAN RAAK-VAN BENTEM. Waalwijk, 31112 '29. GEBOREN: Johanna Helena Henrica Dochter van P. H. BROOS en W. H. BROOS ENGELEN. Waalwijk, 3 Januari 1930 Gevraagd te Waalwijk in jong gezin zonder kinderen EEN NET leeftijd pl.m. 18 jaar. Indiensttreding pi m. 15 Februari. Eenige bekendheid met koken strekt tot aanbeveling. Brieven onder No. der advert. Bureau van dit Blad. 43839 telkens des avonds om 6 uur, bij inzet ten herberge van Mej. de Wed C. VERHAGEN aan de Hoogevaart te Capelle en bij toeslag ten herberge van den Heer L. F. VAN DONGEN te Capelle, zal Notaris MIDDELKOOP aldaar, ten verzoeke van de Familie GIJSB. KUIJFERS te Vrljh -Capelle, in het openbaar Onder LOON-OP-ZaND: Koop 1. Een perceel weiland, gelegen aan de Rechtvaart, zijnde het derde perceel Oostwaarts van de Hanzesteeg. kadastraal bekend Sectie A. Nrs. 1530.1531 en 680, groot geheel 1 Hectare 27 aren 10 centiaren. In huur bij M. Bossers tot en met 1931 voor f200.— per jaar. Onder SPRANG Koop 2. Een perceel bouw en weiland, grenzende aan de stee van den heer Thom. Rijken, kadastraal bekend Sectie B. Nrs. 18, 19 en 20. geheel groot 1 Hectare 24 aren 60 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. 43845

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10