Abdijsiroop -BONBONS 10 Gemoltonneerd reclame. Mooie collectie RU1ISI0FFEH ml 49 cent per el. De nieuwste Dessins in 3UHPERST0FFEH mal 89 et. Manulaiturenhamlel Fa. A.Freflerilts Magazijn „De Zon" - Kaatsheuvel. U 'f gelezen DIENSTBODE. Een nette Werkster WERKHUIZEN. Kinder- en Dames-Directoirs Zie deze week vooral onze STOFFEN-ETALAGES mede voor het inlijsten van platen, foto's en Schilderstukken. Iets Nieuws! De Rooij-Bourgonjen. in de Zomerstraat te Tilburg I is het beste en vertrouwbaarste adres voor w m haar fabrieken uit te geven. De iongste tijdelijke sluiting van «iiaalfahrieken der Ford Motor Cy heden eindigen. Aangekondigd is. het nieuwe model Ford auto mor- gen over het geheele land aan de markt j zal komen. Van den wal in de sloot. Een incasseerder te Hoogeveen is Maandagavond met een met f 600 ïwaar beladen geldzak aan het stuur ve lijn fiets, de richting kwijt ge- raakt Hij kwam aan het slingeren, waardoor de geldzak met inhoud in de vaart is terecht gekomen. Na lang baggeren is gistermorgen op f 30 na het verlorene teruggevonden. Men hoopt deze f 30 ook nog te vinden. Auto tegen een boom gereden. Gisteravond laat na een danspartij in een café te Hilversum ging h 20-iarig meisje C. R- in gezelschap van de gebroeders H. en luitenant der huzaren C in een auto op weg naar Utrecht. Tusschen de Hollandsche Rading en Maartensdijk is de auto door tot nu toe onbekende oorzaak tegen een boom gereden. Door d< schok is het meisje in aanraking ge komen met eenstang van de kap van den auto, waardoor een ernstige sche delbreuk met inwendige verbloeding is ontstaan Er werd teruggereden naar Hilversum, waar geneeskundige hulp is ingeroepen. Het meisje is niet meer tot bewustzijn gekomen en vannacht om 1 uur overleden. Nader meldt men De bestuurder van den auto L.J.v. H. uit Naarden, was vermoedelijk onder den invloed van alcohol De personen, met wie het meisje den autorit deed, kenden haar niet eens bij naam, zoodat zij niet wisten, naar welk huis te Hilversum zij haar moesten vervoeren. Zij hebben haar toen naar een huis te Hilversum ir. de Langestraat gebracht, waar zij den gemeentelijken geneeskundigen dienst hebben opgebeld. Dr. Dagevos hééft haar toen herkend. Prof. Matthew Hilgert, „de beste schoenmaker der wereld". Matthew Hilgert, die den eerenaam droeg van „duursten schoenmaker der wereld", kwam bij een verkeersongeval in New-York om het leven. Q. T. publi ceert hetgeen de Amerikaansche pers over het „systeem" van Hilgert meedeelt „Matthew Hilgert liet zich, hoewel hij maar een knappe schoenmaker was, „professor" noemen. Daar had hij recht op, want hij werd voor den bekwaamsten Maat- en Ortho- paedisch schoenmaker gehouden van geheel Amerika, ja van de geheele wereld. De roep die er van Hilgert uitging, vond haar oorzaak in het feit, dat er geen voet was, waarvoor hij geen schoenen maakte, die als „aangegoten" zaten. Bij iedere bestelling ook bij „vaste klanten" nam Hilgert eerst van den voet van zijn klant een gipsafdruk, die de fijnste bijzonderheden van het loop orgaan vastlegde. Daar maakte hij zijn schoenen naar. Professor Hilgert had de vaste over tuiging, dat men alleen door maatschoeisel den slechten gang, die een gevolg is van verkeerde belasting, als oorzaak van de meeste voet- en beengebreken opheffen kan. Hij bewees, dat verkeerde belasting van den voet, onnatuurlijken gang en niet goed passende schoenen, schokken n de ruggestreng bewerken, die de meest verscheiden hedendaagsche zenuw ziekten veroorzaken. Hilgert maakte in vele van zijn „Special"-schoenen een kleine electrische batterij tusschen de zolen. Door den stroom dezer batterij ont stond er bij iederen stap een lichte schok, die den bloedsomloop in het been opwekte. „Menschen, die aan bloedaandrang naar het hoofd en aan koude voeten lijden" zei Hilgert „worden door deze electrische behandeling er spoedig van genezen". Onvoldoende bloedsomloop wordt alleen veroorzaakt door slecht ioopen en een verkeerde houding, die weer een gevolg zijn van niet passend schoenwerk. Hilgert noemde eksteroogen een „alarm-signaal" voor verstandige men schen, want eksteroogen vertellen, dat die deelen van den voet, waarvan het bloed uit de bloedvaten wordt uitgedrukt, ziek dreigen te worden. Hoe kwam Professor Hilgert aan den naam van „duursten schoenmaker der wereld" Door een proces. Hij voerde enkele jaren geleden een proces tegen een New-Yorksch millionair, die voor een paar, door Hilgert geleverde schoe nen 5000 dollars weigerde te betalen. De rechter dacht eerst aan afzetterij. Maar Hilgert rekende voor, dat hij een half jaar lang proeven genomen had, om voor den kreupelen voet van den millionair een schoen te maken, die het voetgebrek bijna onmerkbaar deed worden en naar het eigen zeggen van den millionair „voor 't eerst in zijn leven heerlijk liepen". De uitspraak luidde, dat de 5000 Thuis: AkWs Abdijsiroop j i Tegen Hoest Bronchitis Verkoudheid Influenza Heeschheid Keelpijn Asthma Buiten: I AKKER's Mayonnaise. 1 eierdooier, 1 eetlepel azijn, 1 theelepeltje zout; Va theelepeltje mosterd, 1 theelepeltje Maggi's Aroma, 2V2 d.L. slaolie. Klop in een stevig op tafel staande kom den eierdooier met het zout, den mosterd, de Maggi's Aroma en den azijn door elkaar. Giet er, steeds goed kloppende, met een uiterst fijn straaltje de olie bij, tot tenslotte de mayonnaise glanzend en dik is (na een minuut of tien). Verdun, wan- neer de saus te dik dreigt te worden, het mengsel nog met een paar drup pels azijn. hout, 26 j., ongehuwd. Johanna Th. Jansen, 87 j., wed. Boogers. Maria Ligthart, 47 j., echtg. van Ma- rijn Commeren. Johannes Rullen, oud 81 j., echtg. van Rosalia de Bok. Gehuwd Arie Confurius, 39 j., wed. van Boe- zetta Kastelijn en Anna M. Olden burg, 44 j., wed. van Rocus Eland. Denis Musterd, 24 j. en Lucia Pie- terse, 22 j. Ondertrouwd Cornelis Snoek, 28 j. en Johanna A. A. van der Westen, 25 j. Nico- laas M. van der Clundert, 25 j. en Lucia van der Made, 23 j. ADVERTENTIëN. DE GREEFF EBBEN, wegens huwelijk der dollars betaald moesten worden. Dat is de hoogste prijs die Prof. Hilgert voor één paar schoenen kreeghij heeft echter vele paren gemaakt, die hem „den duursten schoenmaker der wereld' duizend lot drieduizend dollars op brachten. Gisteren is onder Hylaard (Fries land) het door den heer Vellinga be woonde boerenhuis grootendeels om gewaaid. Twee koeien werden onder de puinhoopen bedolven en gedood. Tengevolge van een toeval is de 54 jarige behangersknecht A. Dinsdag te Deventer in een gracht geraakt en verdronken. Te Dreiber gemeente Bellen, is de landbouwersknecht De V. op Oudejaarsdag onder 'n met kunstmest geladen wipkar geraakt, Hij bleef bewusteloos liggen en is een half uur later overleden. Gistermiddag is te Hilligersberg een dolle koe de Juliana van Stolberg laan Ingerend en heeft daar den 21- jarigen straatmaker J. B. aangevallen. De man werd eenige meters in de hoogte geworpen en kwam in een naburigen tuin terecht. De koe die toen over het hek is gesprongen bewerkte daarna den man met de horens. B. die roerloos was blijven liggen, kon zich tegen de aanvallen van het beest niet verzetten. De inspecteur van politie de Vries die juist passeerde, rende de tuin in om B. behulpzaam te zijn. Het dier keerde zich daarop tot den inspecteur die van dit oogenblik gebruik maakte B. over het h?k te zetten, waarna hij zich zelf ijlings uit de voelen moest maken. Met den eigenaar van de koe is de inspecteur weer den tuin ingegaan en heeft de koe neergeschoten. B. is bewusteloos en met ernstige verwon dingen, vooral in het gezicht, naar het ziekenhuis vervoerd. VOOR DE HUISVROUWEN. Haringsla. 3 gemarineerde haringen, 8 koude aardappelen, 1 kleine gekookte biet (of een flink stuk in azijn ingemaakte biet), 1 zure appel, 2. harde eieren, wat ingemaakte uitjes, augurken en capertjes, 2 struiken krulandijvie of 100 Gr. (1 ons) veldsla, 2 lepels slaolie. 2 lepels azijn. 4 of 5 lepels mayonnaise. Ontdoe de gemarineerde haringen van hun graat en snijd ze in blokjes Maak de aardappelen fijn (liefst door den molen; hak de biet in stuk jes (op eenige plakjes 11a, die voor versiering moeten dienen)snipper den geschilden appel, snijdt de uitjes en de augurken fijn (ook weer met uitzondering van eenige voor de gar neering), maak de sla schoon of snip per de andijvie; wrijf van de harde eieren het wit en de dooiers afzon derlijk fijn. Meng nu alles behalve de eieren, de teruggehouden bieten, capertjes, uitjes en augurken en een derde van de sla met de olie en den azijn door elkaar. Schik het mengsel eenigszins kussenvormig op een plat ten schotel, strijk het glad en bedek het met een dun laagje mayonnaise Garneer den schotel met een randje van de overgehouden sla, met vakjes van fijngewreven ei, met boogjes van doormidden gesneden bietenpjiakjes, met een paar waaiervormig ingesne den augurken en met wat overal rondgestrooide capertjes. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Petrus G. I. z.v. H. J. van Huiten en M. A. van Bladel. Johannes G. M. z.v. W. C. van Raak en M. W. van Bentem. Lambertus C. z.v. H. Th. Trimbach en C. M. de Vaan. Jo hanna A. Chr. d.v. J. W. Klerkx en Chr. C. Kroot. Overleden Maria C. Kipping 85 jaar wed. van C. Krol. Antonetta A. M. Pijnen burg oud 3 maanden. Huwelijksaangiften Arie Keijnemans 24 jaar en Jan netje A. Blok 23 jaar, beiden alhier. Gehuwd Piet van Soelen 21 jaar te Nieuw- kuijk en Huberdina van Delft 21 jaar te Waalwijk. Ingekomen personen: A. Alberda van Nederweert. W. E. van Woensel van 's Bosch. W. J. Hovers van Tilburg. A. M. C. v. d. Pol van Losser. A. Verbeek van Den Haag. H. E. A. Fasen van Boxtel. H. Veltmeijer van Hilver sum. Th. J. Hengst van Maas tricht. Fr. G. Elshout van 's Bosch. Vertrokken personen: G. F. Th. v. Bokhoven naar Vlijmen. A. Enxing naar Almelo. E. Eek naar Almelo. LOON-OP-ZAND. Van 16 tot en met 31 Dec. 1929. Geboren Laurentius Marinus z.v. G. M. La- ros en Fr. J. Damen. Adrianus Theodorus z.v. Th. A. v. Boxtel en G. de Kok. Jacobus Godefridus zv A. J. Horevoorts en H. Versteijnen. Johanna Arnolda Maria d.v. P. J. Ligtenberg en A. W. v. Lieshout. Marinus Johannes Arnoldus z.v. E. van Wezenbeek en J. F. M. Heuer. Anna Helena d.v. J. Wagemakers en A. Grootswagers. Wilhelmina d.v. G. Kuis en M. Herman. Johannes Hendrikus z.v. J. C. Timmers en C. M. Dekkers. Maria Anna Petronel- la d.v. J. A. Kemmeren en G. J. M. v. Beers. - Wilhelmina Catharina Fran- cisca d.v. J. F. Damen en C. V. Hol- lants. Godefridus Martiïïus Maria z.v. J. A. van Lier en M. A. A. Oerle- mans. Gijsberdina Petronella Jo hanna d.v. P. J. A. Snoeren en M. F. Lombarts. Joannes Andreas z.v. W. Damen en G. P. Musters. Overleden Cornelia van Dongen, wed. van H. van Best, oud 63 j. Adriana van Belkom, echtg. van J. Dingemans oud 77 j. Jenneke Treffers wed. van J. Verhagen oud 68 j. Francisca van Son oud 10 maanden. Antonius Petrus Maria van den Broek, oud 6 maanden. Antonia Henrica Damen oud 2 maanden. Norbertus v. Loon oud 39 jaren. SPRANG-CAPELLE. Over December 1929. Geboren Cornelia Hendrika d.v. H. Rijsdijk en M.'C. de Rooij. Anna Wilhel mina d.v. A. H. Willemz en A. van i Zeist. Catharina d.v. J. van Dron- gelen en C. H. Moen. Clasina Dirkje d.v. A. W. Kuijsten en D. van Tilborgh. Leentje d.v. M. v. Peer en A. Paans. Pieternella d.v. J. Hulst en D. Broeks. Marijnus Adriaan z.v. J. Rietveld en J. C. Oer- lemans. Gerrit Antonie z.v. J. Vos en R. C. van Campen. Overleden: Anna Wilhelmina Greve oud 63 j. echtg. van K. G. Th. Willemsz. MADE. Burgerlijke Stand over December. Geboren: Wilhelmus z.v. Godefridus v. Gils- van Ham. Cornelus P. J. z.v. Pie- ter Voermans-van Dongen. Johan na C. d.v. Cornelus Vermeulen-Kooy- man. Johanna M. d.v. Wilhelmus van den Broek- van den Diepstraten. Adriana H. C. d.v. Leendert van Dongen-Anemaat. Cornelus J. z.v. j Petrus Razenberg-Dickens. Johan nes Fr. z.v. Johannes P. Stoop-van Mook. Maria C. d.v. Adrianus C. van Beek-Ligthart. Antonius J. z.v. Antonius C. van Dongen-Stoop. Cornelus J. z.v. Johannes Stoop- Norbart. Overleden Bastiana M. Spuijbroek, 28 j., on- gehuwd. Gerardina P. Moeren- j Mevrouw vraagt tegenwoordige tegen 1 April EEN FLINKE Qoed kunnende koken en zelf standig werken. zoekt nette Brieven onder No. der advert. Bureau van dit Blad. 43841 Maat 30 In diverse kleuren. 35 40 - 45 50 55 60 43843 65 70 Prijs 34 41 48 55 62 69 76 83 90 GEM. HEERENBORSTRÖKKEN 139 GEM. HEERENBROEKEN139 JONGENS BORSTROKKEN, GEM. 96 JONGENSBROEKEN, GEM72 Combinatie HOMO BONUS, 240 zaken in Nederland. Hoöqqeëer SmiiiiimiiËiwiliiillimiÉiiiiMiiw vendfenh billijkerwijs DE NOBELPRU Grossier voor Waalwijk en Omstreken Hofleveranciers van H. M de Koningin en van Z. H. den Paus. Beleefd aanbevelend. Het is gelukt de van ouds bekende Abdij siroop te „stollen'' tot een gemakkelijk in den zak mee te nemen „bonbon", met be houd van al de gene zende bestanddeelen. Alom verkrijgbaar. 60 cent per doos. I-Moet dus /ers byzonders wezjen Toch maar JO of- f5 cfs. per /z ons. N.V. TABAKSFABRIEK J.GRUNo - QRONINötN „Briels"! Spiegels en Schilderijen,

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7