alhier, hield Dinsdag j.l. haar jaar- vergadering, zooals we reeds in ons vorig nummer mededeelden. Des mor gens te half acht werd in de parochie kerk van St. Jan een H. Mis opgedra gen, die door vele leden werd bijge woond. Des avonds te acht uur had in hotel Verwiel een flink bezochte vergadering plaats. De Voorzitter opende de vergadering met den Christelijken groet en hield een nieuwjaarsspeech, waarin hij Oods zegen afriep over de vereeniging, de leden en hunne gezinnen alsmede over hunne zaken. Met genoegen consta- deerde hij een opleven der vereeniging en sprak de hoop uit, dat zij gestadig in ^ledental zal toenemen tot heil van den middenstand. Nadat de notulen waren gelezen en goedgekeurd werd besloten tot toela ting van zes nieuwe leden. De aftredende bestuursleden, de heeren P. W.H. Verwiel, C J. Pulles en P. Dekkers werden opnieuw ge- kozen. Hierna bracht de secretaris der ver eeniging het volgende verslag uit den tegenwoordigen tijd best gemist kunnen worden. Ofschoon het aantal georganiseerde middenstanders veel grooter moesi zijn, oefenen de 40.000 die wel geor ganiseerd zijn reeds een macht uit, die voor den middenstand reeds van geweldige beteekenis is. Het is voor de eerste maal dit jaar, dat in de troonrede van den middenstand gewag is Vervolgens was het woord aan den penningmeester, die verslag uitbrach omtrent den toestand der kas. Hei vereenigingsjaar 1929 gaf een voor deelig saldo van f 148 55. Ten slotte deelde de Voorzitter mede, dat de door de vereeniging gehouden St. Nicolaasloterij een gunstig financieel resultaat heeft gehad Als gevolg daarvan kunnen aan behoefti gen worden uitgereikt 155 halve mud den kolen of mudden coke3. Hiervan zal kennis worden gegeven aan het Qemeentebestuur van Waalwijk. De Voorzitter sloot hierop de huis houdelljke vergadering met den Chris telijk groet en leidde vervolgens in den heer de Brabander uit Utrecht die een zeer belangwekkende en uit stekend gedocumenteerde rede hield over den middenstand en haar instel lingen. Momenteel zijn in de drie centrales: de RK. Middenstandsver eeniging, de Christelijke Middenstands vereeniging en de Neutrale Midden standsvereeniging 40 000 leden ver eenigd. Als men in aanmerking neemt dat er in Nederland ongeveer 200 000 middenstanders zijn (met hunne gezin nen vormen zij 1/7 der Nederlandsche bevolking) dan is dit getal, ofschoon op zich zelf zeer beteekenend, toe nog gering. Percentsgewijze is het aantal georganiseerden bij de groot werkgevers, de ambtenaren, de boeren en de werknemers veel grooter. Waar dus iedereen rondom den midden stander is georganiseerd blijkt toch wel de dringende noodzakelijkheid, dat de middenstand zich hecht aaneensluit om zijn stand te verdedigen. Het gaat om Uw bestaansrecht, middenstanders In kringen van het grootkapitaal, van de socialisten en de communisten gaan stemmen op, dat de middenstand in gemaakt. H M. deelde mede, dat meer rekening en voeling zou worden gehouden met de belangen van den middenstand. Het is wederom de georganiseerde middenstand die een sterken invloed heeft uitgeoefend op de belastingwetten, waarvan sommigen den kop zijn ingedrukt, andere ver beterd. De weeldebelasting, waarvan het ontwerp door Minister Colijn is ingediend en die van buitengewone schade voor den middenstand zou zijn, is door net krachtdadig werken voor goed van de baan. Voor de beharti ging der middenstandsbelangen bestaat een Rijksmiddenstandsraad, waarin de drie organisaties zijnvertegenwoordigd. Aan het departement is in het leven geroepen een rijksmiddenstandsdienst. Dit alles is een bewijs, dat tegen woordig wel degelijk rekening wordi gehouden met de wensctien van de middenstanders en dat de invloed van den middenstand stijgt. De spreker betoogde, dat de kracht van den middenstand niet ligt in plaatselijke organisatie doch in aan sluiting bij de landelijke organisatie Plaatselijke organisaties worden door de regeering niet erkend In den groo- ien strijd moeten groote middelen worden aangewend Ook op princlpieeie gronden be toogde spreker de noodzakelijkheid van katholieke organisatie. Hij toonde duidelijk aan hoe door de organisaties katholiek Nederland in beteekenis is toegenomen Ondanks het feit dat slechts 30°/o van zijn bevolking ka tholiek is, wordt Nederland tot de meest goede katholieke landen van Europa gerekend. Een Nederlandsch Kardinaal, Kardinaal van Rossum staat aan het hoofd van de Roomsch Kat holieke wereldpropaganda, een Neder, landsch Bisschop Mgr. Oiaf Smit is belast met de katholieke propaganda tn Scandinavië. Klein katholiek Neder land heeft een eigen Hoogeschool in Nijmegen en een Handelshoogeschool n Tilburg De Katholieke invloed op de politiek Is zeer in beteekenis toe genomen. Twee katholieke midden standers hebben zitting in de 2e kamer. Spreker gaf nog een opsomming van de middenstandsinstellingen, die voor de georganiseerde leden vele voordeelen opleveren en die dubbel en dwars de waarde vertegenwoordi gen van de contributie, die de leden moeten opbrengen. Hel gaat om eigen lijfsbehoud, daarom is het noodzakelijk, dat alle middenstanders een machtig eenheids front vormen. Aan het eind van zijn rede moest de kundige spreker een krachtig ap plaus in ontvangst nemen. De Voorzitter bracht namens de vergadering een woord van hartelijken dank. Na afloop werd nog een uurije in gezellig samenzijn doorgebracht. Alles bijeengenomen is deze jaar. vergadering van zeer bijzondere be teekenis voor de vereeniging geweest. Fabricage van z.g. Kunstkorrel. Een nieuwe industrie. De voortvarende firma Gebr. Teur- lings, Graanhandelaars en fabrikanten van veevoeder, hebben niet alleen door den bijbouw van flinke fabrieksruimte uitbreiding aan hun prospereerend be drijf gegeven, zij hebben ook hun fa bricage met een nieuw artikel uitge breid. Wij bedoelen hier de z.g. „Kunstkor- rel" een kippenvoer, dat alle andere vervangt, dat alleen gevoerd moet wor den en alles bevat wat de kip noodig heeft om gtezond en sterk te worden, en belangrijk meer en grooter eieren te leggen, dan bij 't voeren van ochtend en gemengd voer. Een radicale omwen teling dus in de voedermethode. De Kunstkorrel is pluimveevoeder in korrelvorm, volledig en in de juiste verhoudingen samengesteld. Zooals men weet is de eierproductie der dieren afhankelijk van een al of niet juiste voedering. Bij het voeren van ochtendvoer en gemengd graan afzonderlijk, krijgen de dieren bij het eerste veel eiwitachtige stoffen, bij het tweede veel zetmeel- achtige stoffen te verwerken in oneven redige hoeveelheden; het gevolg hier van zijn verteringsstoornissen, welke ook optreden wanneer de dieren te veel of te weinig hard graan nemen. In beide gevallen zal de eierproductie verminderen. Van het ochtendvoer nemen de hoen ders bij voorkeur die bestanddeelen welke ze het liefst pikken, b.v. vleesch- meel, en ook dit is niet bevorderlijk voor een groote eierproductie. De beste voedermethode op 't oogen- blik is de voedering met de in de prak tijk gewoonlijk genoemde „Kunstkor rel", het volledige pluimveevoeder. In de korrels zijn alle bestanddeelen in de juiste verhouding aanwezig, als ook de vereischte procenten eiwit. De kippen nemen de korrels in hun geheel tot zich, waardoor alle bestand deelen gezamenlijk, voedingszouten en vitaminen inbegrepen, worden gepikt, met het resultaat de grootst mogelijke eierproductie. Sinds eenigen tijd is na nauwkeurige proeven vastgesteld, dat bij voeding met de pluimveekorrels de eierproductie direct 1/3 grooter wordt, dan bij toe diening van ochtendvoer en gemengd graan van goede kwaliteit. Bovendien is het van groot belang (vooral voor de amateur-kippenhouderdat bij de „korrels" niets behoeft te worden bij gevoerd. Men heeft alleen te zorgen dat de die ren steeds een gevulde voederbak on der hun bereik hebben; ze ontvangen regelmatig de eiwit- en zetmeelwaarde in de juiste verhouding tot elkaar, waardoor het te vet worden der kippen niet kan voorkomen! Bij de fabricatie van „Kunstkorrel", komen prima grondstoffen, zoo noodig eerst tot meel vermalen, door middel van Jacobsladder in een mengmachine terecht, welke een hoeveelheid van 2000 K.G. ineens intensief kan mengen. Vervolgens met een transportschroef worden de beide korrelmachines ge voed, die te zamen ruim 1000 K.G. kor rels per uur kunnen produceeren. Met de productie is de firma gisteren ontroerd, vraagt Olaf vergunning Ha- kons lijk te mogen begraven om op j zijn graf dikwijls te kunnen bidden. Olaf, getrofftn door zooveel liefde en grootmoedigheid, roept in vervoering uit: .Edele vronw, begraaf zijn hel denlichaam en weet, dat de God der Christenen geen God der wrake is. Hij wil, dat ook Hakon eens in het eeuwige licht ontwake, verzoend door zijn berouw, van zonden vrijgesproken door Uwe liefde en trouwe." Op deze woorden omhelst ook Thora den S'andaard des kruises en wijdt zich met ziel en lichaam aan Jezus Chris tus toe. Inmiddels verkondigt het mor genrood de komst van den nieuwen dag. Een nieuwe dageraad breekt voor Noorwegen aan en plechtig weerklinkt de lofzang „So sinkt in Nacht der Gö zen Thron .Vor deiner Lehre, Gottes Sohn .Dank sei dir dargebracht." lino Fantini. Op het laatste oogenblik dreigde het groot concert van „Oefening en Vermaak" dat a s Maandag in Musis wordt gegeven, ernstig bemoeilijkt te zullen worden door de ploiselinge aangevangen en wij wenschen haar ook verhindering van de soliste mej Jeanne met deze nieuwe fabricage veel succes, gacilek- waaraan wij niet twijfelen, gezien de afname en de kwaliteit harer andere producten en den goeden naam die zij op de markt heeft. Hakon Jarl. Carl. Reinecke* UH te voeren door de Liedertafel „Oefeningen Vermaak"a s Maandag. Hakon Jarl, de zoon van Hakon I, Koning van Noorwegen, bijgenaamd de Goede, doch van den troon ge stooten en vermoord, wijl hij het Christendom in zijn Rijk wilde invoe ren, is belust op den troon zijns vaders. Hij, Hakon Jarl, zal om den steun der heidensche priesters en de volksgunst te verwerven, de Christe nen te vuur en te zwaard verdelgen. Den ouden smid Bergthor heeft hij opdracht gegeven rondom den ijzeren kroon van N torwegen een sierlijken gouden band te smeden. Past Hakon die kroon, dan, zoo luidt de sage, heeft hij kans zijn hoop in vervulling te zien gaan. Wanneer hij echter, om ringd door zijne medestrijders, zich zelf de kroon op het hoofd pla tst, blijkt deze volstrekt niet te passen, weshalve hij heftig tegen Bergihoruit- vaart en hem onder de vreeselijks'e bedreigingen drie dagen tijd geeft om de kroon alsnog pasklaar te maken. Bergthor trekt zich van die bedreigin gen niet veel aan. Bij dezen eersten, harden tegenslag blijft het echter niet Thora, de heidensche priesteres ver schijnt en verwijt Hakon, dat hij zijne trouwe gade Guatrun, verstooten heeft om een zondigen lust bot te vieren meteen voorspelt zij, dat Olaf Tiyg- vason, de koene zeevaarder en ge loofsverkondiger, hem in het verderf zat storten Zij smeekt niettemin Odin, den oppergod, Hakon van zonden te willen vrijspreken en na een heldhaf- tigen strijd in het Walhalla op te ne men. Als de Noorsche boeren op het eiland Moster, nabij het strand, zweren den smaad Guntrun aangedaan te zullen wreken, klinkt uit de verte een heerlijk gezang. Olaf en zijn volgelin gen naderen, zetten dra voet aan wal, een la yische hymne wisselt af of smelt samen met het koor der boeren. En aller bede lost zich op in den lofzang: „Das Kreuz empor, den Kreuze nach „G^kommen ist der lichte Tag „Ihn preisen wir in vollem Chor." Hakon, omringd door zijn strijders, bevindt zich tegen middernacht in het heilige woud van Odin Hij is droevig gestemd door een bang voorgevoel ook al heeft hij den gouden hoorn gevonden, waarop in Runenschrift gemeld staat, wat de goden van hem verlangen, vooraleer de Koningskroon zijn schedel sieren zal. Hij zweert 'naar den wil der goden te zullen han delen. Bij het licht der opkomende volle maan leest hij„God Odin schenkt de overwinning aan hem, die uit eigen beweging het dierbaarste wal hij bezit, aan Odin blijde ten offer brengt En wat is Hakon het heiligst en dierbaarst Zijn zoontje Erling hem door Guntrun geschonken. De held staat als veroletterd, ten prooi aan een onbeschrijflijk smarteltjken tweestrijd. In vertwijfeling smeekt hij Horgebrud, de godin van den strijd ook hem in den kamp te geleiden en aan ie vuren. Als hij op het punt staat het bloedige offar te brengen, treedt Olaf te voorschijn, om den ver metele van zijn wandaad terug te houden. Deze wil echter naar geen reden luisteren. Als Oiaf alle middelen om Hakon tot bezinning te brengen heeft uitgeput, biedt hij hem een open veldslag aan. Hakons mannen roepen de goden om hulpe aan, terwijl Olafs volgelingen Christus om de overwin ning smeeken. Lang en hard is de strijd, doch de zege blijft aan Olaf en werkplaats en machinefabriek. No. 133. J. A. en G. W.v. Lotlum, Houtenhakken. No. 165. Jos de Folter, Zadelmakerij, Sttffeerdeiij en Complete Woning inrichting. Overdracht. No. 121. van Hollandsche Stoel en Meubelindustrie op Meubel Industrie Waalwijk. No 50. van N.V. Stoomlederfabriek vh. R. Delhaije op W. v Heesbeen, Directeur N.V. Stoomlederfabriek vh. R. Delhaije. Biljartwedstrijd. De vriendschappelijke biljartwedstrijd j 1. Zaterdag gespeeld tusschen de 2e zestallen van W B C. en Oi.s Genoegen in calé „'t Vosje" had de volgende uitslag W B.C. jo van Gelder 100 M. Vugis 97 M. de Folter 89 Hornes 74 A. van Berkel 62 J. de Folter45 de zijnen. Thora, de priesteres, speurt naar Hakon en vindt hem doodelijk gewond tusschen de stapels lijken, die het slagveld bedekken. Hij vraagt haar deemoedig vergeving voor het vele dal hij misdreef. Plotseling verbleekt zijn wang en stervend smeekt hij de goden den berouwvollen zondaar in het Walhalla op te nemen. Thora, diep Maar het Bestuur heeft onmiddellijk stappen gedaan, om het publiek een Kleurstelling te besparen Men stelde zich in verbinding met de Directie der Italiaansche Opera en slaagde er in (jI moest zij zich een groot finantieel i ff er getroosten) voor as. Maandag te engageeren de Sopraan Coloratuur zangeres der italiaansche Opera Sig~ nori lino Fantini Met zulk een soliste belooft hel con cert iets heel bijzonders te worden. Ongetwijfeld zal de Signori hier even zooveel succes boeken ais haar landgenoot Spartaco Marchi. Men zal goed doen zich zeer tijdig van plaatskaarten te voorzien. Lezing D.V.S.V. De tooneelvereen D V.S.V., onder- afdeeling van de R K. Werklieden- vereeniging, hield Woensdagavond in den Gildenbond haar jaarlijksche feestelijke bijeenkomst. Voor deze gelegenheid had men den heer Herman Bresser bereid gevonden een lezing te houden over het tooneel en de techniek van het toonetlspel. De bijeenkomst stond onder leiding van den voorzitter der vereeniging dhr P Keider. De voorzitter heette allen hartelijk welkom en gaf daarna het woord aan den -preker. Herman Bresser hield hierna een prettige en leerzame causerie. Na eenige algemeene beschouwingen over het tooneel en de tooneelspelkunst behandelde spr. tal van technische bijzonderheden, zooals het gebaar en de mimiek, de kunst van grimeeren. décors. Uitvoerig gaf spr. de eischen aan van een goede voordracht. Dit laatste demonstreerde de causeur door eenige mooie verzen van Katholieke jonge dichters te deciameeren. Aan het slot droeg spr een fragment voor uit een bekend tooneelwerk van Felix Timmermans, nl. „En waar de sier bleef stille staan....* De voorzitter dankte dhr. Bresser voor diens leerzame causerie en sprak de hoop uit, hem nog meermalen voor D V S V. te zien optreden Hierna bleef men nog eenige uren hoogst gezellig bijeen Met een goede koffietafel werd deze feestavond door den voorzitter onder dankzegging ge sloten. Ned. Herv. Kerk v m. Besoijen. Zondagmorgen om 10 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk te v.m. Besoijen op te treden een zendeling onder Israël Alsdan collecte voor dit doel. 's Namiddags geen dienst. Spaarvereeniging O.O.G. Oudergewoonte hield Maandagavond bovengenoemde vereeniging haarjaar- lijkschen feestavond in de zaal van den neer A. van der Pluijm, alwaar deze vereeniging gevestigd is, Ook dit jaar waren de dames van de leden present, welke allen met een prachtig huis houdelijk artikel, bij loting, werden verrast. Door de leden was in studie genomen „De slimme Schaapherder en „S'udenienwraak", welke nummers de lachspieren der dames danig in werking bracht en een groot applaus mocht ontvangen. De karakterhumorist de heer H van Engelen en de heer P. Hurkrnans, beide leden der vereeniging. zorgden voor het humoristische, terwijl de heer Jan Princen op de hem bekende wijze het muzikale gedeelte van den avond op zich nad genomen. Door de goede zorgen van den heer E. van der Pluijm was de feestzaal met zijn verschillende gekleurde lichtjes, het mooie tooneel en de talrijke bloe men prachtig in orde gebracht, terwijl de commissie van voorbereiding voor dezen avond alle eer van haar werk had. Wegens het te late uur moest het bal vervallen, waarom allen zich dan aan een heerlijk feestmaal schaarden, dat men zich goed liet smaken. Een woord van dank komt hiervoor toe Ons Genoegen, H. Slaats 59 A. Verheljden 100 L. van Bladel 100 K Leijtens 100 L v. d. Geld 100 C. Lommers 100 46 7 559 Hoogste serie: Jo van Gelder 17, L. v. d Geld 23. Langstraalsche Biljartbond. Hedenavond ten acht uur heeft in caté van Berkel de ontmoeting plaats tusschen oe WBC en Amusement. De WBC schijnt dit jaar ook een van de zwakke zusjes te zijn, teiwijl Amuse ment karoptoensinspiraties heeft, Ueze vereeniging behoort gezien het ranglijste, beslist tot de sterkste der afdeeltng, wanneer ze in twee komende wedstrijden haar gemiddelde met een halve punt weten op te voeren, dan zijn ze zoo goed als zeker kampioen. De WBC zal er intusschen niet veel trek in heDben. om onderaan te b ijven hangen en zullen hun beet doen om hun gemiddelde wat op te knappen. Inmiddels zal er voor Amus nt veel wat J. C. ,Ons Genoegen" uit Drunen zal aan de gastvrouwe. Het was een echt gezellige avond voor de leden en de dames en allen keerden dan ook bij het scheidingsuur hoogst voldaan huiswaarts. Rijkstelefoon. Nieuwe aansluitingen. No. 132. P. A. Somers, Constructie- van afhangen tegen de B. presteeren. De spanning blijft hoog, daar er van den einduitslag nog niets te zeggen valt. Ontegenzeggelijk hetft de B J.C. de beste kansen. Stand op heden BJC 4 gesp. 3 gew. alg, gemid. 3 88 Amusern 4 2 „3 53 OnsGen 4„ 3„ 3 27 WtsC 4.1. „295 Ook in de tweede afdeeling zit er geweldige spanning in. In cafe Tnffjrs komt hedenavond B|C 2 op bezoek Dit zijn de leiders van deze afdeeling. Met VBC op eigen biljart valt niet te spotten, zoodat het voor BJC oppassen zal zijn om de leiding te houden. Van deze afdeeling zullen wij den stand de volgende week geven, daat deze wedstrijd er bij opgenomen moet worden, om een gelijk ovet zicht te krijgen. Veel succes en gezellig samenzijn, „De plichtver gelen Vader." „De pltchtvergeten Vader", drama in drie bedrijven door Cesar de Cock, op te voeren door de tooneelvereen, „Kunst en Vriendschap" in de zaal van den heer J van Helvoirt op Zondag 26 en Maandag 27 Januari. De tooneelschrijver Cesar de Cock hetft in een drtebedrijvig stuk een dankbaar gegeven uitgewerkt tot een ontroerend geheel, waarin wordt aan getoond tot welk een vreeselijke armoede de drank en de omgang met slechte vrienden kunnen leiden en een eenvoudig gezin in de grootste en nijpendste ellende wordt gedompeld. Ten slotte, na allerlei wederwaardig heden en beproevingen, na de wreedste slagen, keeren geluk en vrede weer en komt aan den zwaren nood een einde. Cesar de Cock voert ons in het werkmansgezin van de familie Bauwens, bestaande uit Grootvader, Vader en twee kinderen, waar de zoon Jozef ziek is, teiwijl de Vader Bruno in den drank de smart tracht te vergeten van het overlijden der Moeder, doch ver getelheid niet vindt maar ontevreden heid kweekt, om eindelijk tot schrij nende armoede te komen. Grootvader Simon tracht Bruno te weerhouden van de booze plannen gesmeed dooi zijn valsche vrienden om het werk aan de fabriek van den heer Wtllems, een edelmoedig werkgever, te staken Een beroep op de goede gevoelens van Bruno, de herinnering aan zijn over leden vrouw, aan zijn doodziek kind, brengen den afgedwaalde een oogen blik tot inkeer, doch de duivel dei bekoring, belichaamd in den valschen vriend Jansens, triomfeert nog en mei den vloek van zijn oud^n Vader be- laden, verlaat Bruno, na de laatste centen te hebben afgeperst, de woning In het tweede bedrijf zien we hoe inmiddels de zieke Jozef is gestorven en bittere armoede vertwijfeling brengl in het gezin Bauwens, dat wegens huurschuld door den hartvocht'ge» huisbaas met uitzetting wordt bedreigd De fabrikant Wtllems, patroon van den anderen zoon der familie Bauwens Arnold, is getuige van de bedreigingen van den huisbaas Pennings en oniferml zich over de stille armen die hun nood niet durfden klagen. De pltchtvergeten Vader Bruno heeft, verhit door de" drank, gevochten in een herberg.en ten slotte ts de verleider Jansens achtervolgd door de gerechtsdienaar in de rivier gesprongen en verdronken JAARVERSLAG OVER 1929. Bestuur. Het Bestuur bestond uit zeven leden, die de functies onderling als volgt hadden verdeeld: P. W. H. Verwiel, voorzitter; J. C. van Eijkelen- burg, vice-voorzitterChr. vLiempt secretai is J. C. J. Pulles, 2e secretaris; J. G. de Leyer, pen ningmeester; P. Dekkers en R. van Mil, commis sarissen. Er werden 16 vergaderingen gehouden. Leden. In het midden van 1929 ging de vereeniging langzaam in ledental achteruit, het daalde tot 25 om daarna in het najaar, hoofdzakelijk tengevolge van de invoering der wettelijke ziekteverzekering; weer geleidelijk te stijgen. Wanneer de nieuwe leden, die zich hebben aangemeld, zullen zijn toe gelaten, zal de vereeniging 36 leden tellen, waar van 24 een winkel exploiteeren. Het aantal leden kan voor een gemeente als Waalwijk niet bevredigend worden genoemd. Nog steeds parasiteeren een zeer groot aantal midden standers op hetgeen hunne georganiseerde collega's doen in den, strijd om het behoud van den mid denstand. Kleine, plaatselijke belangen trekken hunne aandacht, terwijl zij de groote lijnen uit het oog verliezen. Het is een betreurenswaardig feit, dat het over- groote deel van de middenstanders geen notie heb ben van het vele en nuttige werk, dat de oigani- satie verricht en van de vruchtbare relaties met de regeering, de geestelijke en de wereldlijke over heid. De middenstander, die niet. landelijk georgani seerd is, is een alleenstaand individu in de maat schappij, niet tn staat de minste invloed uit te oefenen op de behartiging der standsbelangen. In het tegenwoordig tijdsbestek is de aanval op het bestaansrecht van den middenstand hevig en goed georganiseerd; het groot-kapitaal weet wat organiseeren is. Ofschoon alle middenstanders de hevigheid van den strijd aan den lijve voelen, blij ven de meesten om een belachelijk klein finan cieel offer buiten de gelederen hunner strijdende collega's en verzwakken daardoor het verweer. Dit kan slechts dan met de grootst mogelijke kracht worden gevoerd, wanneer allen zonder uitzonde ring op de bres springen voor den middenstand die een onmisbare schakel in de maatschappij is Het aantal ledenvergaderingen bedroeg zeven. Plaatselijke belangen. Het ligt niet op onzen weg in dit verslag te me- moreeren, wat door de landelijke federatie en door den diocesanen bond in het belang van den mid denstand is verricht. Wel verdient te worden vermeld, dat het be stuur zich waar noodig zich In verbinding stelde met de plaatselijke geestelijke en wereld lijke overheid en andere organisaties voor de be hartiging van de belangen van den middenstand en dankbaar moet worden erkend, dat nagenoeg zonder uitzondering rekening werd gehouden met de belangen die door het bestuur werden voor gedragen. Middelbare Handelsavondschool. De Middelbare Handelsavondschool die door de vereeniging Wordt beheerd mag zich in een flinken bloei verheugen. Zij telt 8-1 leerlingen, die met vrucht de onder scheidene leergangen volgen, als: Nederlandsche Taal, Nederlandsche, Fransche, Duitsche en En gelsche Handelscorrespondentie, Handelskennis Boekhouden, Stenografie, Machineschrijven enz Verschillende leerlingen nemen met succes aan examens deel. Gedaan ter algemeene vergadering van 21 Januari 1930 De Secretaris, CHR. VAN LIEMPT.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10