Fa. Wed. J. Verbuist Zonen. Centrale Verwarming Meel SlolzuioiDSlalleües. mmmm sinnra Aran helen (mm INRICHTING VOOR DE VERVAARDIGING VAN Eksteroogen UW KEUZE ZAL NIET MOEILIJK ZIJN onze prijscourant raadpleegt. H. KOLSTEREN-LAGARDE, WAALWIJK. NUMMER VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Beëediging. De heer Joh. van Heeswijk, reserve 2e luitenant bij het Regt. Wielrijders te 's Bosch, werd heden voor 't front der troepen als zoodanig beëedigd. Rijkstelefoon. Nieuwe aansluitingen. O. Snels en Zonen, Slagerij, Waspik onder No. 12. C. J. Savelkoüls, Metselaar, Aannemer en Betonwerker, Waspik onder No. 30. Vervallen P. L. F. Treffers, kweeker te 's-Qrev.- Capelle. Telefoonnummer 3. De Noordbrabantsche Provinciale Brandweerbond en zijn strijd tegen bosch— en heidebranden. Bovengenoemde bond gaat onver moeid voort met zijn strijd, die voor 't oogenblik voornamelijk gericht is tegen de bosch en heidebranden. Werd op 30 Oct.'29 door genoemden bond een vergadering bijeengeroepen van alle belanghebbenden en belang stellenden in Bergen op Zoom en omgeving, waarop door een der leden van zijn adviesbureau eene lezing werd gehouden .over bosch— en heide branden en de bestrijdng daarvan", met het doel om te komen tot oprich ting van Gemeentelijke Boschbrand- weeren, en tot het oprichten van Kringboschbrandweeren, op 9 Januari 1930 werd een dergelijke lezing ge- organiseerd te Helmond, waar een 150-tal belangstellenden, Gemeente bestuurders, Boerenbondbesturen, po litiemannen en belanghebbenden uit Helmond en omgeving tegenwoordig waren Hier werd een Commissie op gericht, bestaande uit de Burgemeesters van een vijftal Gemeenten, die de zaak zal bestudeeren en een voorstel aan de belanghebbende Gemeente besturen zal indienen. Deze Commissie aan welke een Houtvester van het Staatsboschbeheer en een van de Heidemaatschappij als adviseurs zijn toegevoegd, vergadert op 27 dezer ten stadhuize te Helmond. SmT ij!» .Hoeveel hebben ze je gegeven „Nog geen halve cent". „Zoo (diep adem scheppend) daar zullen ze spijt van hebben. Hum.' den, nu Casino maatregelen heeft ge nomen om aan de besluiten van den Raad tot beperking van de Carnavals viering te ontkomen, wat zij als een sabotage van dit besluit beschouwden. Reeds werd gesproken over een ande ren weg om tot de oprichting van een nieuwen schouwburg te komen en B. en W. kreegen opdracht dat vraagstuk in den ruimsten zin te onderzoeken. Een voorstel van het lid Kuijpers om weer optochten met Carnaval toe te la ten werd evenals vorige malen opnieuw verworpen. Het kreeg slechts 3 voor stemmers. door Dr. P. M. VAN DER MOOG, huidarts. LAATSTE BERICHTEN. Het zevende retourvliegtuig uit Indië landde gistermiddag vlot op Schiphol De reis werd in 9 dagen volbracht De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft zich bereid verklaard een tegemoetkoming te ver. leenen tot ten hoogste de helft van de kosten, verbonden aan deelneming van den Ned. land- en tuinbouw aan de wereldtentoonstelling te Antwerpen, met een maximum van f 25000 De derde lezing zal gehouden wor den te Kaatsheuvel op Dinsdag 28 Januari a.s. des namiddags 3 uur bij den heer J. van Dun. Ook voor deze lezing, die wordt gehouden door den heer Dorst, Houtvester der Neder- landsche Heidemaatschappij te Arn hem, bestaat zeer veel belangstelling RAAMSDONKSVEER. Voor een overvolle zaal gaf de Gemengde Zang vereeniging ,'t Rozeknopje" uit Capelle Woensdagavond in hotel de Reijer alhier een zanguitvoering. Het programma vermeldde een keur van liederen. Alle nummers vielen dan ook bijzonder in de smaak bij het 'publiek, de voordracht „een kleine vergissing" kon niet beter worden op gevoerd, wat wel bewees het herhaal delijk applaus van de aanwezigen. Gaarne brengen we hulde aan den verdienstelijken directeur den heer N. Snijders uit deze gemeente, die on vermoeid en onverflauwd de leiding op zich nam. Op de hondenclubmatch te 's Bosch behaalden de heeren Bax en J Noorlander met hun Arydale terrier den eersten prijs Z G Bij de R. op het Sandoel ont stond dezer dagen een begin van brand. Door de buren, die door de uitslaande rookwolken opmerkzaam werden gemaakt, kon het vuur met behulp van emmers water gebluscht worden Eenige kleedingstukken zijn verbrand, verzekering d«ekt de schade. 's BOSCH. Dinsdagavond vergader de de gemeenteraad van 's-Hertogen- bosch. Burgemeester mr. F. J. van Lan- schot hield een Nieuwjaarsrede waarin hij een overzicht gaf van hetgeen in het afgeloopen jaar is tot stand gekomen. Vooral wees hij daarin op de steeds stij gende beteekenis van Den Bosch als verkeerscentrum, dat het in de naaste toekomst nog in belangrijker mate be looft te worden. De aanwas der bevol king was niet beduidend, nadat het ge boortecijfer beneden het normale bleef en velen de stad verlieten om lders werk te vinden. De bevolking is nu ge stegen tot 41980. Medegedeeld werd o.m. dat bij het gemeentelijk radiobedrijf ongeveer 2500 aangeslotenen zijn. Den Bosch de eerste gemeente in Europa is, die mét Daventry en contract sloot ten behoeve der abonné's en dat weldra Langenberg of Berlijn zal volgen, wat echter een kleine verhooging der kos ten noodzakelijk zal maken. De aan voer op de markt haalde recordcijfers. Bij de ingekomen stukken was een aanvraag van de sociëteit Casino om financieelen steun der gemeente voor de verbouwing of nieuwbouw van con cert- en tooneelzalen. Dit verzoek werd voor praeadvies in handen van B. en W. gesteld, doch de leider der Kath. fractie en meerdere katholieke leden gaven reeds duidelijk te kennen, dat zij voor een dergelijken steun weinig voel- GEMENGD NIEUWS. Tien kinderen gedood Bij een botsing tusschen een auto bus en een trein te Berea in Illinois zijn tien schoolkinderen gedood. In de autobus hadden 23 scholieren plaats genomen kort voordat het ongeluk plaats had. waren acht studenten der universiteit van Berea uitgestapt, zoo dat in de bus nog slechts leerlingen van een andere school, de meesten uit de lage klassen, overbleven. De bus moest een viersporig traject van de New York-Central Radlway pas- seeren zij bevond zich juist midden op den overweg, toen zij door een sneltrein, die op weg was naar Chi cago gegrepen en verbrijzeld werd. De schok was zoo hevig, dat brok stukken van de autobus en verminkte kinderlijken honderd meter over den spoordijk werden geworpen. De trein stopte onmiddellijk, het treinpersoneel begon met de bewoners der boerde rijen in de buurt zoo snel mogelijk het reddingswerk. Dit is de vie de autobus, waarmee in de laatste drie weken in Ohio een ongeluk is gebeurd. Ongeluk op een onbewaakten overweg Op den onbewaakten overweg bij wachtpost vier bij het cadetter.kamp onder de gemeente Teteringen bij Breda heeft gisterenmorgen een ernstig ongeluk plaats gehad. Een man, die met zijn rijwiel den onbewaakten overweg wilde passeeren, werd door den trein, die te 9 12 uur te Breda aankomt, gegrepen en op slag gedood. Zijn lijk werd onherkenbaar verminkt, Ook zijn rijwiel is totaal vernield. Nader meldt men ons De man, die hedenmorgen op den onbewaakten overweg te Teteringen is doodgereden, is de 55 jarige M E. Evers, gehuwd en vader van 7 kinderen, wonende te Ginneker.. Hij was werkzaam in de boomkweekerij van den heer Akkerman onder Teteringen. Door een auto aangereden. Gisterenmorgen te half elf heeft onder de gemeente Koudekerk een auto-ongeval met doodelijken afloop plaats gehad. De 60-jarige Mtj G. Zuidwijk wilde van achter een wagen den weg oversteken Zij werd door een passeerenden auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Zeer ernstig gewond werd de ongelukkige in het café van den heer B binnen gedragen, waarna zij kort daarop overleed. Ongeluk bij een schietoefening in Spanje Bij schietoefeningen op de terreinen van de artillerieschooi te Segovia in Spanje is een granaat gesprongen. Een kapitein is gedood en een luite nant ernstig gewond Het bekende Dutlsche toeristen, schip de „Monte Cervantis" is met 1500 passagiers aan boord in de straat Magalaar op een ro<s geloopen. Alle passagiers, onder wie 100 Amerikaan- schie millionairs zijn gered. De kapitein verdween met het schip in de diepte. Eelt aan de voetzolen en eksteroogen of likdoorns ontstaan meestal door een mechanischen prikkel, b v. door druk van de huid tegen het daaronder liggende bot. Het zijn omschreven vlakke verdikkingen van de hoornlaag van de huid op die plaatsen. Het eksteroog is in zooverre een bijzon dere soort van eeltvorming, dat wij hierbij tevens met een doornachtigen uitlooper te maken hebben, welke eveneens op een woekering van die hoornlaag berust, maar welke in de diepere lagen van de huid indringt en daar druk uitoefent op de leder huid en op de huidpapillen. Hij oefent daar een voortdurende prikkeling uit, welke bij den minsten druk van buiten nog hef tiger wordt en tot nog grootere woekering en zelfs ontsteking aanleiding geeft. De bovenbedoelde druk behoeft niet al tijd op te nauwe schoenen te berusten. Ook door te strak zittende kousen kunnen zij ontstaan en speciaal is dit met de zoo hinderlijke en pijnlijke likdoorns tusschen de teenen het geval. Heeft zich eenmaal het doorntje gevormd, dan is deze druk van de kous ruim voldoende om het kwaad te onderhouden, zelfs als men de vroeger te nauwe schoenen allang door ruimere vervangen heeft. De bijzondere soorten van eeltvorming, zooals die welke b.v. door arsenicumver giftiging kan ontstaan, zal ik hier buiten beschouwing laten. Wanneer men eeltvor ming en dus ook eksteroogen wil verwij deren, zal men moeten beginnen met alle schadelijke oorzaken te vermijden (zich dus ruime, goedzittende schoenen aan te schaf fen) en daarna de verhoornde plekken op- weeken Hiervoor zijn heete voetbaden zeer geschikt, waaraan men Borax, soda of groene zeep heeft toegevoegd (b.v. 1 deel borax op 12 tot 15 deelen water). Verder is salicylzuur er een zeer geschikt middel voor. Het wordt als penseelvocht, eventueel onder toevoeging van resorcine of melkzuui eenige malen daags toegepast b.v.: Rp. Acid salicyl 5 Resorcini3 Collod, ad 30 Dikwijls vindt men dan een platvoet als oorzaak en door het geven van goede platvoetzooltjes zal men de I kwaal aanzienlijk kunnen verminde ren. Maar dit laatste is althans voor volwassen personen niet gemakkelijk I en zal alleen maar door een kun- digen orthopaedist kunnen geschieden. Overgenomen uit BHet Vaderland„. Berlijn als stad der Misdaad. Volgens den nieuwen polüiegtds voor 1930 uitgegeven door het Prut sische minislere van binnenlandsche zaken, zijn er in 1929 in Berlijn 32 moorden gepleegd, waarvan tot nu toe vier nog niet zijn opgehelderd. Aangegeven werden veertien geval len van poging tot moord, waarvan eveneens twee nog niet tot klaatheid zijn gebracht. Van de dertien gevallen van dood slag is slechts in één geval de dader nog niet gevonden. Acht gevallen van poging tot dood slag leiden tot ontdekking van den dader. Van de 277 gevallen van roof en geweldpleging zijn er 164 nog niet opgehelderd poging tot dit misdrijf kwamen 138 maal voor. van de wereld werd verklaard. In 1928 heeft zij 15,450J Engelsch pond (70C0 K G melk en 769 Eng pond (350 K G.) boter en in 1929 17 365 Eng pond melk en 887 Eng. pond boter gegeven. Op het Victortameer in Afrika is een veerboot omgeslagen. De 13 in zittenden werden door krokodillen verslonden. Znid—Afrika heeft dit niet op zich laten zitten en geantwoord dat de Vrijstaatsche koe Butteifl in een jaar 30 0004 Eng pond melk en 1254 Eng, pond boter heeft gegeven en dat een aantal koeien in Zuid-Afrika de records van Teakewaldorf hebben geslagen. Mevrouw (ontdekkend dat't meisje haar hoed oppast): Marie, wat doe je daar met m n hoed Marie (toch al ontslagen)Ik wou even zien, hoe-ie 'r uitziet met 'n aardig gezicht eronder. (Passing Show). De sluipmoord te Voorburg Naar wij vernemen, is bij het Comité voor steunverleening voor de nageiaten betrekkingen van den bij den sluip moord om het leven gekomen v. d. Drift reeds een bedrag van ruim f 10 000 ingekomen, waarvan f7000 uit de gemeente Voorburg Zelfs uit Engeland en België kwamen bedragen binnen. De gemeentepolitie re Kerkerade heett Dinsdag gearresteerd zekeren F S.. verdacht van mishandeling van zekeren Van D„ oud 57 jaar, grond werker, met doodeitjk gevolg. Aan vankelijk werd niet aan eetiig misdrijf gedacht. Van D. is jl Zaterdag in het ziekenhuis te Kerkrade overleden. Een bericht uit Ottawa had hoog opgegeven van een Canadeesche koe. van Hoisteinsch slag, die Teakewaldorf heet en die tot reeord—melkgeefster 452e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 22 Januari. 5e Klasse. 3e Lijst. Hooge Prijzen: No. 19731: 1500. Nos. 15839, 16109, 20593, ieder 1000 Nos. 10125, 16303, 19088, ieder ƒ400. Nos. 966, 1045, 4731, 7637, 9161, 13848 14845 ieder 100. Trekking van Donderdag 23 Januari. 5e Klasse. 4e Lijst. Hooge Prijzen: No. 1618: 10.000. Nos. 3778, 5447, 9358, 13250, 14963, ieder 1000. Nos. 8188, 11721, 13261, ieder ƒ400. Nos. 7948, 8229, 12076, ieder ƒ200. Nos. 1076, 1988, 2273, 5503, 7821, 18139, ieder 100. CORRESPONDENTIE. Abusievelijk staat vermeld: dit nummer bestaat uit drie bladen, dit moet zijn VIER BLADEN. als U voor Wi|nen, Likeuren en Gedistilleerd Wij hebben een reuzensorteering van Focklnk, Cooymans en Verbunt aan billijke prijzen. PROBEERT ONZE SPANERA-Slgaren. DE FIJNSTE VOOR HUN PRIJS. Aanbevelend, Grootestraat of Rp. Acid salicyl 5 Extract, Cannab. ind. 1 Alcohol 5 Collod, elastic ad .50 Bij likdoorns zal men, na eerst een der gelijk heet voetbad gegeven te hebben, de hoornlaag met een scherp mesje of schaartje laagsgewijze verwijderen om daarna de ingedrongen „doorn" voorzichtig uit te schillen. Daarna moet men de papillen van de huid, welke nu vrij zijn komen te liggen en welke gemakkelijk bloeden, etsen met een 20 pCt. oplossing van nitras argenti of met Acidum Carbolium liquefactum. Dit alles moet men doen onder strenge asepsis, aangezien de voet een goeden voedingsbodem voor secundaire infecties biedt. Men zal na een dergelijke behande ling de jodiumtinctuur dan ook niet sparen Helaas treden na 1 a 2 maanden dikwijls residieven op, omdat men nu eenmaal niet van de te nauwe schoenen afstand wil doen. Men kan dit eventueel voorkomen door een Röntgenbestraling met aluminium- filter, welke direct na het uitschillen van den doorn gegeven wordt. De likdoornringen, die in den handel zijn, hebben geen directe waarde ais genees- middel, maar ze beschermen de gevoelige plek gedurende eenigen tijd voor druk en hebben dus een goede en aangename werking. Men kan, zooals alle andere eeltvorming, ook de likdoorn probeeren op te weeken, hoewel dit, wanneer de doorn diep is in gedrongen, natuurlijk lastiger gaat. Men doet dit b.v, met de volgende tinctuur: Rp. Acid salicyl 8 Acid lactic 8 Acid acet, glac 2 Aether sulfur 19 Collod. elastic. 63 Een van de beste methoden om ekster oogen te verwijderen is het bevriezen met koolzuursneeuw. Men drukt deze b.v. ge durende een minuut op de zieke plaats. Na 48 uur vormt zich een blaas in den top waarvan de likdoorn zit. Men verwij dert deze en behandelt het daaronder liggen- de wondje, totdat de huid weer genezen is. Bij ieder geval van eksteroogen en over- dadige eeltvorming zal men zijn aandacht aan den stand van den voet schenken. Machine! abi lek WAALWIJK. Telefoon No. 40. met warmwatervoorziening. Volgens alle systemen. OPGERICHT 1872» van de meest gewone tot de fijnste kunst drukwerken, handelsdrukwerk, couranten, vereenigingsorganen, periodieken, boekwer ken, catalogi enz. Uitgebreid personeel. Nieuwste machines Mooie lettersorteertng. Vraagt offerten of RHzigersbezoek. Agent te Kaatsheuvel A. VAN DER WEE-COOLS Schoolstraat. DRUKWERKEN,

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 14