HOBST- keurd. Verzoek van het Burgelijk Armbe stuur tot wijziging van het reglement op genoemd bestuur. Waar nader is gebleken dat tot de beoogde wijziging reeds in 1915 was besloten, doch niet in het reglement was aangeteekend, kon dit punt van de agenda worden afgevoerd. De voorzitter zegt dat na verzen ding der agenda nog een verzoek is ingekomen van het burgerlijk Armbe stuur om subsidie. Het zal dus be waarheid worden hetgeen de heer de Baai reeds in de vorige vergade ring opmerkte n.l. dat het Armbe stuur dit jaar niet zonder gemeente subsidie zou kunnen. Nu is het be stuur nog zeer matig want het wil genoegen nemen met een subsidie van slechts 150,B. en W. hebben het Armbestuur verslag van den finan- cieelen toestand doen uitbrengen waaruit hun gebleken is dat er zeer weinig kasgeld voorhanden is en nog verschillende rekeningen gedaan moeten worden. B. en W. stellen daarom voor dit verzoek in te willigen en zij willen er gaarne toe medewerken om, als het volgend jaar de i'inancieele toestand der gemeente weer wat gunstiger is, deze subsidie te verhoogen zoo 't noo- dig mócht blijken. Het Armbestuur heeft het reeds zoovele jaren zonder gemeente-subsidie gedaan er rekening mede hondend dat de gemeente-belas tingen reeds tot het uiterste waren opgeschroefd. de Baai Het bedrag van 150 komt mij toch zeer gering voor. Ik weet zeker dat wij dit bedrag achter elkaar zullen moeten uitgeven en dan dit jaar niet zullen kunnen rondko men. Voorzitter Het Armbestuur heeft ook meer gevraagd maar op 't oogen- blik kan de gemeente niet meer op de begrooting brengen. Wanneer in de maand Mei de belasting-opgaven van den Inspecteur binnenkomen en deze meevallen dan kan misschien meer gegeven wordèn. Zulks hebben wij duidelijk aan het Armbestuur te kennen gegeven en dit zal zoo noodig dit jaar met een nieuw verzoek om subsidie komen, waaraan we dan gaarne onze medewerking zullen ver- leenen. Verzoek van het R.K. Kerkbestuur te Elshout om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding bedoeld in art. 101 der L.O. wet. Besloten het ge vraagde voorschot te verstrekken. Proces verbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger. Hieruit blijkt dat er op 16 Dec. een negatief saldo was van 8895, Schrijven van de P.N.E.M. over ta riefverlaging. In dit schrijven wordt bericht dat in afwijking van het contract tot wederopzegging het tarief voor krachtverbruik en voor het verbruik boven het normale is verminderd van 25 cent op 20 cent per K.W.U. Voorzitter De raad zal zeker met genoegen van deze verlaging kennis nemen. Er was eenigen tijd geleden van de meeste bewoners van het gehucht Oud Heusden een verzoek ingekomen om ook dat gedeelte onzer gemeente van electriciteit te voorzien. B. en W. hebben dat verzoek doorgezonden aan de P.N.E.M. waarvan we een schrijven hebben ontvangen melden de dat ze deze aangelegenheid zul len onderzoeken. Zoodra wij iets naders hebben vernomen zullen wij den raad daarvan in kennis stellen. De heer Sprengers meent dat de heeren van de P.N.E.M. ter plaatse reeds een onderzoek hebben ingesteld zoodat wel spoedig een beslissing te gemoet kan worden gezien. Schrijven van Ged. Staten over de Jaarwedde van den Gem. Ontvanger. In dit schrijven wordt de jaarwed de bepaald op 630,minimum ƒ810,maximum. Waar op de begrooting reeds dit bedrag is uitgetrokken wordt beslo ten aan Ged. Staten te berichten dat de raad hiermee accoord gaat. De Voorzitter zegt dat er nog een schrijven is ingekomen betreffende de salarieering van gemeenteveld wachters in Noord-Brabant. Waar hiermee alleen bedoeld worden ge meenten met meer dan 3000 zielen is deze circulaire niet op onze gemeente van toepassing. Men wil voor die grootere gemeenten 't salaris bepalen op 1000 minimum plus kindertoe slag, vrije kleeding en bewapening en vergoeding voor huur. Persoonlijk kan spreker niet goed inzien waarom veldwachters in gemeenten boven 3000 zielen meer zouden moeten ver dienen dan in kleinere dorpen. Het zal zeker geen verschil in werkzaam heden uitmaken daar op grootere dorpen gewoonlijk meer veldwachters zijn, terwijl op de kleine dorpen een veldwachter alles alleen moet doen. 't Zou me dan ook niets verwonde ren, dat vanwege den politiebond op wijziging van deze regeling zou wor den aangedrongen en ik voor mij zou dat ook zeer billijken. Verder deelt de Voorzitter mede dat de gemeente destijds een verzoek heeft gericht tot de gemeente Heus den om een andere regeling te treffen ten aanzien van de vergoeding die wij betalen moeten voor de kinderen uit Oudheusden die in Heusden de Open bare Lagere School bezoeken. Wij hebben hiervoor steeds 20 per leer ling moeten betalen, terwijl de ge meente Herpt, waaruit ook veel kin deren in Heusden de school bezoeken slechts 15 per kind betaalt. B. en W. meenen dat ook onze gemeente daarvoor in aanmerking mocht ko men. Nu is van Ged. Staten bericht ontvangen, dat beiden gemeenten machtiging wordt gegeven een ande re regeling betreffende deze vergoe ding te treffen. Daaruit mag men dus opmaken, dat op ons verzoek gun stig zal worden beschikt. Besloten wordt B. en W. te mach tigen met Heusden deze nadere rege ling te treffen. De Voorzitter zegt dat ook hier het bekende adres der gemeente Hoorn e. a. is ingekomen betreffende de klassificatie, waardoor de onderwijs- belangen van het platteland zouden worden geschaad. Spreker gelooft niet dat dit bezwaar in deze streek ondervonden wordt. Onze gemeente aeeft zelfs geen O. L. School. Het zou z. i. ook meer op den weg dezer ge meenten gelegen hebben de Ned. Ver- jen. van Gemeenten voor deze aan gelegenheid te spannen. Besloten wordt het adres voor ken nisgeving aan te nemen, alsook het nericht van Ged. Staten houdende goedkeuring der begrooting. 2. Vaststelling van het vermenig- ,'uldigingscijfer voor de gemeentelijke .nkonistenbelasting dienst 1930'31. Voorzitter. B. en W. moeten voor stellen om het cijfer van vorig jaar, Jus 5.5, ook dit jaar weer aan te hou- Jen. Want zoo de heeren zelf hebben gezien, is dit noodig om de begroo ting sluitend te maken. Het zal ge- .ukkig het laatste jaar zijn, dat het moet worden geheven, daar deze be lasting in 1931 wordt vervangen door Je gemeentefondsbelasting, waarvan net heffingspercentage heel wat min der zal zijn, hetgeen voor onze ge meente en voor de belastingbetalers m menig opzicht heel wat verbete ring zal brengen. Besloten wordt het percentage op 5.5 te stellen. Voorstel van B. en W. tot wijziging Jer gemeentebegrooting voor 1929. Wordt goedgekeurd. 4. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van een vergoeding aan Jen gemeenteveldwachter voor het bezit van het politiediploma. De Voorzitter zegt dat in Drunen en' verschillende andere gemeenten een vergoeding voor het bezit van het politiediploma wordt gegeven en stelt namens B. en W. voor ook hier een extra vergoeding van 50.— aan den veldwachter te geven. Aldus wordt besloten. 5. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van een belooning aan den correspondent der arbeidsbemidde ling. Voorzitter. Door den heer v. Heijst, die tot correspondent is benoemd, worden de diverse staten steeds zeer nauwkeurig bijgehouden, waardoor B. en W. steeds een goed overzicht hebben en de betrokkenen kunnen worden gecontroleerd of ze er zelf niet bij werken. Hiervoor mag naar 't oordeel van B. en W. wel iets gegeven worden, dat is in elke gemeente zoo. Het Rijk neemt van deze vergoeding 10 pCt. voor zijn rekening, zoodat het onze gemeente, wanneer wij de zeer matige belooning van 50.toeken nen, slechts 30.kost. In Drunen onder anderen heeft de correspondent 275.De controle die thans wordt uitgeoefend, kan de gemeente financieel ten goede komen. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. 6. Benoeming van twee leden van het Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding der heeren P. v. Loon en Th. van Grevenbroek. Beide heeren worden met algemee ne stemmen herkozen. 7. Aanbieding van het verslag van den toestand der gemeente. Wordt voor kennisgeving aange nomen. 8. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een verordening op de heffing van secretarie-leges. De Voorzitter leest artikelsgewijze de conceptverordening voor, zooals die door B. en W. is opgemaakt. Slechts enkele artikelen lokken dis cussie uit, als gevolg waarvan een kleine wijziging in het concept wordt aangebracht. Zoo wordt voor het lan ger openhouden van café's een recht van 25 cent inplaats van 50 cent ge heven. Voor inzage van den kadastra- len legger is 50 cent verschuldigd, voor jachtacten wordt naar omstandig heden 6.2.50 of 1,geheven, voor het bezit van een vuurwapen is 50 cent verschuldigd. De leden van de Schuts worden hiervan vrijgesteld. Tot de voornaamste bepaling behoort tenslotte het te bepalen recht voor huwelijksvoltrekking, dit is altijd ge weest ƒ1.voor 8 uur en 2.50 na 8 uur op alle dagen. Thans wordt voorgesteld voor Maandag 2.te rekenen, voor Dinsdag 10.voor Woendag 7.50, voor Donderdag 5.—, voor Vri,jdag kosteloos en voor Zaterdag 3. De verordening wordt aldus vast gesteld. Sprengers Ik heb een ding in deze verordening gemist. Ik had het wel wenschelijk geacht ook voor het ven ten in onze gemeente door vreemden een recht te heffen. Voorzitter Dit moet in de politie verordening geregeld zijn. Door de Ned. Vereen, van Gemeenten afd. Noord-Brabant is een commissie be noemd waarin ik zelf zitting heb welke belast is met het ontwerpen van een nieuw model politieverorde ning geschikt voor alle Noord-Bra- bantsche gemeenten. Het best is even te wachten tot deze model-verorde ning het licht ziet. Sprengers Ofschoon het niet op den weg ligt van het jongste raadslid kan ik toch niet nalaten onzen voor zitter dank te zeggen voor de goede wenschen voor ons en onze gezinnen. Wederkeerig wensch ik hem na mens den raad voor zich en zijn gezin het zelfde toe. Wij hopen nog jaren het genoegen te hebben hem aan 't hoofd van onze gemeente te zien. Per soonlijk dank ik hem ook voor de betuiging van deelneming met het overlijden mijner moeder. Hierna gaat de raad over in ge heime zitting ter behandeling van reclames schoolgeld en hondenbelas ting. GEERTRUIDENBERG Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 7 Febr. des n.m. 2 uur. Voorz. de EdelAchtb. Heer Bianchi. Afwezig de heer Wiegman. Voorzitter. Sinds onze vorige ver gadering is een nieuw jaar begonnen Alvorens met onze werkzaamheden aan te vangen, wil ik u allen een ge lukkig nieuwjaar toewenschen en de hoop uitspreken dat dit jaar voor u en uwe huisgezinnen een zegenrijk en voorspoedig jaar moge zijn. Ook de ingezetenen van G'berg zeg ik danl voor de goede wenschen die ik voor mijzelf en voor mijn gezin bij de jaar wisseling mocht ontvangen. Weder keerig wensch ik dat 1930 ook voor hen sen, goed jaar moge zijn. Onze bevolking verminderde met 38 In vergelijking met 1928 was over 1928 de loop der bevolking als volgt 1928 1928 Aantal geboorten 91 68 overlijden 46 28 vestigingen 218 237 vertrokken 285 315 gesloten huwel". 15 20 inwoners op 31 Dec. 2638 2600 Het afgeloopen gaf voor de be drijven over het algemeen reden tot te- redenheid, waardoor de werkeloosheid aanmerkelijk verminderde. Laten we hopen dat het dit jaar ook het geval zal zijn. In. de samenstelling van onzen raad kwam door het vertrek der heeren Nederhof en Wiegman eenige wijziging De vergaderingen kenmerkten zich door een goeden geest en aangename samenwerking, waarvoor ik de heeren dank zeg en hun medewerking vraag om deze ook dit jaar te behouden. Als ik hierbij een wensch mag uiten dan is het deze, dat de vergaderingen van on zen raad wat meer voltallig zullen zijn want in geheel 1929 is geen enkele vol tallige raadszitting gehouden, wat toch niet bevorderlijk kan zijn voor een goe de behartiging der gemeentebelangen. Met den wensch dat 1930 voor onze ge meente en de ingezetenen voorspoed move brengen, open ik deze eerste ver gadering. De Kroon. Namens den raad dank ik U voor Uwe goede wenschen en wensch U wederkeerig voor U en Uw gezin het beste toe. De notulen der vorige vergadering worden hierna onveranderd goedge keurd. AAN DE ORDE: 1. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. wet 1920 voor de bij zondere scholen over 1928. Besloten wordt de vergoeding voor de jongensschool vast te stellen op 177 x 6,64 is 1175.28 en voor de meis jesschool op 229 x 6,64 is 1520,56 Na hetgeen zij aan voorschot reeds ontvangen hebben blijft nog ruim 400 aan de jongens- en ruim 600 aan de meisjesschool uit te betalen. 2. Vaststelling voorschot ingevolge art. 101 der L. O. wet 1920 voor de bij zondere scholen voor 1930. Wordt vastgesteld op 80 van 6,64 per leerling. 3. Vaststelling kohier hondenbelas ting dienst 1930. Wordt vastgesteld zooals door B. en W. opgemaakt. 4. Ingekomen stukken. Ontslagname als raadslid van den heer Wiegman. De voorzitter zegt dat door het stem bureau in zijn plaats was benoemd ver klaard de heer Th. de Boer. Van dezen is echter bericht ontvangen dat hij zijn benoeming niet wenscht aan te nemen. Daarop heeft het stembureau den heer Waalwijk benoemd verklaard. Van hem is echter nog geen bericht ontvan gen of hij zijn benoeming al of niet aanneemt. Van den volontair ter secretarie is een dankbetuiging ingekomen voor de hem verleende gratificatie. Schrijven van A. de Jong, scheeps bouwer, dat hij voornemens is een woonhuis te bouwen, waarvoor hij van de gemeente een stuk bouwgrond zou willen koopen aan het einde van de Koestraat, Zuidzijde., De voorzitter zegt dat dit verzoek pas daags tevoren is ingekomen, zoodat het beter is dit tot de volgende vergadering aan te houden. Er zal wel niets op te gen zijn maar het is beter dat we eerst de situatie ter plaatse nauwkeurig op nemen en adressant vragen een teeke- ning van het huis in te dienen. Wij dienen er voor te waken dat aldaar geen onooglijke woningen worden gezet. Besloten het verzoek aan te hou den. Schrijven van het voorl. bestuur van den Prov. Schoolartsendienst waarin wordt medegedeeld dat reeds 64 gemeenten in principe besloten tot den schoolartsendienst toe te treden. Gaarne zou het bestuur ook voor G'berg dat tot heden achterwege bleef, deze toezegging ontvangen. Hoe meer gemeenten er deelnemen des te groo- ter is de kans op een flinke prov. sub sidie. De voorzitter zegt dat de raad in Sept. deze kwestie reeds behandeld heeft doch nog niet tot toetreding kon besluiten. Er is door het voorl. bestuur een begrooting gemaakt van de kosten van dezen dienst waarin deze op 75 cent per kind worden be cijferd, eventueel verminderd met de prov. subsidie. Spr. persoonlijke meening is ech ter dat deze begrooting aan den lagen kant is. Zoo zal men b.v. voor 5500,- tot 6500,- salaris niet gemakkelijk een geschikt geneesheer blijvend aar het instituut kunnen verbinden. B. en W. erkennen gaarne dat een schoolartsendienst van zeer veel nut kan zijn doch schrikken terug voor de kosten. Men dient er rekening mede te houden dat behalve de ge raamde directe kosten er., nog indi recte kosten zullen komen. Als de kinderen onderzocht worden en het blijkt dat ze een zekere behandeling moeten ondergaan dan zal vaak het armbestuur moeten helpen. Ook acht spr. een schoolartsendienst voor een groote plaats nuttiger dan voor een kleine gemeente, waar iedereen en vooral de plaatselijke geneesheer de kinderen kent. Met het oog op de fi- nancieele lasten voor de gemeente kunnen B. en W. nog niet advisee- ren tot toetreding te besluiten. Met de plaatselijke commissie van school toezicht zal deze kwestie nog nader worden besproken. De heer Sassen stond aanvankelijk zeer sceptisch tegenover dezen dienst hij zag er een streven in om weer nieuwe baantjes te scheppen. Thans is hij echter van meening dat ook voor het platte land het onderzoek van schoolgaande kinderen zeer nut tig kan zijn. Om nu direct afwijzend te beschikken daarvan zou spr. niet gaarne de consequenties aanvaarden Hij zou deze zaak nog even willen aanhouden en eerst met de school commissie nader bespreken. Ook de heer Timmermans is die meening toegedaan en zou ook de medewerking van de Godshuizen wil len vragen. De heer Fuldauer voelt principi eel heel veel voor den schoolartsen dienst. Hij zou willen antwoorden dat de raad veel voor aansluiting voelt, doch het over de kosten nog niet eens is. De voorzitter merkt op dat we dan ook nog niet kunnen toetreden. Het beste zal zijn nog even met het nemen van een besluit te wachten tot na het onderhoud met de schoolcommissie. Aldus wordt besloten. De voorzitter deelt mede dat er een kwestie was gerezen met den pen sioenraad. Het gevolg van een, drukke, cor respondentie en het bezoek van een paar heeren is geweest .dat de ge meente nog ee.n klein bedrag aan pensioenbijdragen voor Speetjens zou moeten betalen. Er zit niets anders op dan ons daarljij neer te leggen. Verzoek van P. Werelds om ver- hooging van salaris mpt 100 Voorzitter i Wij hebben in de vori ge vergadering het $alaris van den gemeentebode herzien en dat schijnt als de papagaaienziekte zeer besmet telijk te werken want kort daarop kwam dit verzoek van Werelds waar in hij er op wijst dat 'zijn salaris bij het G.E.B. in 1920 op 330,is ge steld. Sindsdien is het aantal aanslui tingen verviervoudigd waardoor ook zijn verantwoordelijkheid en de werk zaamheden naar evenredigheid zijn toegenomen zonder dat zijn salaris werd verhoogd. Hij vraagt daarom een verhooging van 100, per jaar. Naar zijn meening worden verschil lende functionarissen in onze ge meente te laag betaald, maar dat kan nu eenmaal niet anders. Werelds ver dient in totaal met zijn ambtsbetrek king 800,Het is inderdaad waar dat het aantal te innen kwitanties en andere werkzaamheden wel vervier voudigd zijn en is er dus ale reden om hem de gevraagde^ verhooging te ge ven vooral omdat wij over zijn werk goed tevreden zijn. B. en W. advi- seéren daarom voor rekening van hot G.E.B. hem 100,verhooging te geven. Timmermans Ik had in verband met deze aanvrage verwacht dat B. en W. niet alleen met een voorstel tot verhooging van het salaris van Werelds zouden zijn gekomen maar ook van het salaris van den admini strateur en den technisch ambtenaar van het G.E.B. Ook zij doen altijd goed hun best en beheeren het bedrijf uitstekend, doch zij komen uit zichzelf niet om verhoo ging vragen. Daar mag de gemeente geen misbruik van maken. Ook voor hen zijn de werkzaamheden zeer toe genomen. Ik stel daarom, voor dat B, en W. in de volgende vergadering met een voorstel zullen komen tot verhoo ging van die salarissen die er naar hun meening voor in aanmerking komen. Voorzitter. Ik sprak zoo juist van de papagaaienziekte, maar ik begin er werkelijk bang voor te worden. Laten we nu eerst het verzoek van Werelds afhandelen. Besloten wordt Werelds een verhoo ging van 100 toe te kennen. Voorzitter. De heer Timmermans had verwacht dat B. en W. met eenzelfde voorstel voor de andere ambtenaren zouden zijn gekomen. Als B. en W. een voorstel moesten maken tot verhoo ging van alle salarissen die naar hun meening daarvoor wel in aanmerking mochten komen, dan kwam er heel wat kijken. Ik heb liever dat ook andere heeren daar eens mee voor den dag komen, anders zijn altijd B. en W. de royale lui. Hetzelfde wat ik gezegd heb over het salaris van Werelds in ver houding tot de toename van zijn werk zaamheden, zou ik ook van den admi nistrateur en technisch ambtenaar kun nen zeggen. We mogen echter over sa- larisverhooging wel goed onze gedach ten laten gaan en denken aan de con sequenties en de verhoudingen die we daarmee scheppen. Wanneer we b.v. het salaris van den administrateur van 600 op 700 verhoogen, wat toch zeker niet te veel is, dan steekt een bezoldiging van 700, voor een neven betrekking, weer zeer gunstig af tegen over een salaris van 900 dat een ambtenaar op de secretarie hier ver dient, bij wien het toch zijn hoofdbe trekking uitmaakt. Wij verliezen zoo doende de verhouding uit het oog en het gevolg van de eene verhooging zal zijn dat spoedig ook del ander om ver hooging komt vragen. Het is daarom wel goed, om, zooals U gezegd hebt, de ze aangelegenheid tot een volgende ver gadering aan te houden, dan kunnen wij deze zaak eens goed van alle kan ten bezien. Zoo komt m.i. ook de ge meente-veldwachter wel voor een ver- looging in aanmerking gezien het feit lat veldwachters in gemeenten boven 3000 inwoners, zooals b.v. Made, 200 'n salaris hooger staan, ofschoon de 'evensstandaard hier zeker niet lager Besloten wordt deze kwestie tot de volgende vergadering aan te houden. De Voorzitter deelt nog mede dat de begrootingi voor 1930 door Ged. Staten is goedgekeurd, alsmede dat de ver koop van hakhout 256 en van 56 'epenboomen 1280 heeft opgebracht. Het huis naast het raadhuis is publiek verhuurd voor 600. Dit laatste deelt de voorzitter expresse mede omdat booze tongen in G'berg hebben uitge strooid dat het voor 250 was ver huurd. Er zijn hier nu eenmaal van die menschen die in hun vrijen tijd niet be ter weten te doen dan allerlei praatjes uit te strooien; het komt gewoonlijk al- t;;d van een en dezelfde kant. Ook over de aansluiting aan de waterleiding weet men dan allerlei verkeerde nieuwtjes te vertellen. Zooals men weet heefj de ge meente destijds bij toetreding tot de waterleidingmaatschappij de verplich ting op zich genomen om binnen 5 jaar alle panden aan de waterleiding aan te sluiten. Die termijn is met 1 Jan. ver streken. Er zijn gemeenten die dezen 'ermiin nog hebben vervroegd en op 3 jaar hebben gesteld, maar wij hebben de menschen zoo lang mogelijk vrij ge laten om uit eigen beweging aan te sluiten, doch die er noe niet toe over gingen zullen we thans moeten dwin gen. Blijft men weigerachtig dan zal proces verbaal moeten worden opge maakt. Ook omtrent deze aangelegen heid weten die wandelende nieuwsbla den de menschen verkeerd in te lich- len, om daarna van achter hun gordijn tjes de menschen uit te lachen als ze bekeurd worden. Spr. wil die heeren eens toonen dat hetgeen ze vertellen 'eugens zijn en vooral tegen hen zal hij niet aarzelen proces verbaal op te ma ken. Die wandelende nieuwsbladen hebben de menschen wijs gemaakt, dat het voldoende is als ze de leiding maar tot in het huis laten aanleggen en dat ze dan verder geen gebruik van de wa terleiding behoeven te maken. Spr. be grijpt de mentaliteit van die Heden niet, er is zeker te weinig nieuws en daarom verzinnen ze maar allerlei nieuwtjes. De heer Sassen meent dat ook men schen die wat achteraf, b.v. in den Pol der wonen, evengoed van dergelijke in richtingen moesten kunnen profitee red Hij noemt een geval in Oosterhout waar iemand die wat achteraf woonde geen electriciteit of geen waterleiding aansluiting kon krijgen. Zoolang n,jet iedereen van deze inrichtingen kan pro- fiteeren is er van een conceduente door voering of een oplossing van de mis toestanden op het platte land geen sprake. De voorzitter merkt den heer Sassen op dat lie ttheoretisch gemakkelijk ge- de

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 2