llan Zaterdagmiddag Maandagmiddag gesloten zijn Trouwkaarten of J. ELEKAN WEILAND. vorpaehten het invoerrecht op schoenen voor beide staten. Aangezien echter voor de totstandkoming van zulk een over eenkomst nog onderhandelingen met Zwitserland noodzakelijk zijn, werden deze naar verluidt langs diplo- matieken weg geopend. Bij het inwerkingtreden dezer nieuwe overeenkomst zouden de tot nu toe geldende invoerrechten op „Arbeiter-" en „Bauern-" schoenen onveranderd blijven, terwijl voor gewone leder schoenen met een gewicht tusschen 600—900 gram in plaats van het tot dusver geldende verdragstarief, een invoerrecht van 255 goudkronen per 100 Kg. en voor schoenen onder 600 gram het autonome tarief van 300 goudkronen in werking zou treden. A. V. O, Comité voor Noord— Brabant Zaterdag werd te 's Hertogenbosch de eerste ledenvergadering gehouder van het A. V. O comné onder hiding van den heer M Krijgsman wethouder te Den Bosch, die evenwel hulde bracht aan den heer C. Foppele, directeur van de Bossche Arbeids beurs, voor het vele administratieve werk door hem verricht. Het comité den Bosch en Omstre ken telt thans 110 leden. De heer Detiger, directeur der Am sterdamsche Arbeidsbeurs en secreta ris der Ned, Ver. A. V. O., roemde het werk van bet Bossche Comité, dat elders ten voorbeeld kan gesteld worden. Het afdeelingsreglement werd be handeld en vastgesteld De gedachte om de gevestigde comité's In Noord- Brabant te vereenigen tot één afdee- ling werd losgelaten. Wel zal gestreefd worden naar het leggen van een pro vincialen band tusschen deze comité's. De heer Krijgsman wenscht Noord- Brabant geluk met het constitueeren van het comité. Het bestuur werd als volgt samen gesteld M. Krijgsman 's Bosch, voorzitter de Qier, Vught; mr. Manders's Bosch, penningmeester; Teuiings en Q. Jim- mink 's Bosch, vormende 't dagelijks bestuur. Leden van het algemeen bestuur zijn Lathouwers, leeraar aan het Doof stommeninstituut te St. Michielsgestel, dr. Spoorenberg Eindhoven, A. van Delft, directeur der Arbeidsbeurs te Tilburg, van Berge 's Bosch, J Christ Udenhout, mr. Philips, mr Dr. van Leeuwen, Jos. Meyrlng en F. Lewin 's Bosch, mr C van de Pol Vught, J, Cohen 's Bosch. Staal Eindhoven Jan sen, Rubens en mej. Moubis, 's Bosch, Verkuijl, burgemeester van Boxmeer en Cornet, voorzitter van den R. K. Bündenbond St. Odilia. 's Bosch. Het ontwerp—werkplan voor de naaste toekomst werd vastgesteld. GOLO Schuhfabrik A. G. De Qolo Schuhfabrik A.O. te Frank fort a. d. M. heeft, naar zij opgeeft, tengevolge van de slechte conjunctuur en belangrijke verliezen in eenige afdeelingen der panioffelfabritk, haar betalingen gestaakt en tracht een schikking met crediteuren te bereiken. Nauwkeurige cijfers zijn nog niet be kend, doch geschat wordt een passief van c.a. 3 3 millioen Mk., waartegen over 1.6 millioen Mk. debiteuren en 15 millioen Mk. goederen. Er is echter veel verpand aan de banken en terreinen van 1 millioen M. boekwaarde zijn voor 't zelfde bedrag met hypotheek bezwaard. Reeds ten vorige jare vertoonde de balans geen gunstig beeld. De fabricatie wordt als gewoon voortgezet en de orders op de thans uitgekomen monstercollectie worde? gegarandeerd op tijd uitgevoerd. De Qolo-Schuhfabrik A G is ontstaan uit een heel kleine inlegrolenfabriei. QoJdschmidt Lö venick, die voor 35 jaren overgenomen werd door den heer Ludwig Heilbrunn, en daarna ook de fabricatie van babyschnelsfl ter hand nam. Om en bij 1900 ver wierf de heer Heilbrunn een pat nt op Huberts celluloid ringen en haak ringen voor Duitschland en he f 15 jaar lang aan de alleen exploitatie daarvan goed geld verdiend, waaruit allicht de middelen gevonden zijn om later de fabricatie van de firma Goid schmidt Löwenick nog uit te breiden met het artikel pantoffels. Kort na den oorlog is de zaak omgezet in de tegenwoordige naamlooze vennootschap waarvan de heer Ludwig Heilbrunn in de directie zat tot 1929, toen hij tot commissaris benoemd is. Intusschen schijnt Ludwig Heilbrunn zijn aan- deeien te hebben verkochtals hoofd aandeelhouder geldt Kommerzienrat Mainz te Frankfort a d. M., 'n bekend wolhandelaar, die door zijn verklaring geen verdere kapitalen ter beschikking te kunnen stellen het bedrijf finantieel deed vastloopen. in 1929 werd voor c.a. 11 millioen Mark omgezet, waar van 4 millioen voor export; in 1930 wil de Qolo A. Q. met 7 millioen Mk. omzet volstaan en de minder winst gevende orders laten schieten. V.v.d.S. Stierenkeurtng. De Provinciale commissie voor de ondersteuning van Rijkswege van d« veefokkerij in Noord—Braband, heef' bepaald dal hei onderzoek van spring- stieren voor de maand Maart 1930 za' plaats hebben: te Oosterhout op 14 Maart te 9 uur te Wagenberg te 1 l'/a uur, te Almkerk te 2'/j uur te Zevenbergen op 17 Maart te 9 uur, te Fijnaart te 12 uur, te Stsen- bergen te 3 uur. te Waalwijk op 18 Maart 9 uur, te Haarsteeg te 111/3 uur, te Qenderen te 21/, uur. Internationale prijsvraag. Voor een omslag voor het padvin derstijdschrift „Conncil Fire" is een internationale prijsvraag uitgeschreven Je N.rdertandsche inzendingen zijn beoordeeld door een Nederlandsche ju y die er drie heefi goedgekeurd om e worden opgezonden naar de inter attonale jury Het zijn de ontwerper Fiifi Heram en S^ol „Herarn" is van H. van Rossam en „Seol" van S Schram de Jong. betden leerling van de afd. Kunstdagschool van de Kon. School v, K. T. A. De jury noemt de teekeningen ver rassend goed en zij vertrouwt, dat zij op waardige wijze den Nederlandschen kunstzin zullen vertegenwoordigen. Organisatiepropaganda. „De Afdeeling-Werklieden van den Katholiekendag spreekt dientenge volge de wenscheiijkheid uit van het voeren eener grootsch opgezette propaganda voor hare organisatie tijdens het a s. winterseizoen. Deze propaganda geschiede zoo veel mogelijk parochieel en in over leg met de parochieele geestelijk heid." Aldus luidt een gedeelte der con clusies van de 5e afdeeling van den Diocesanen Katholiekendag van 29 September j 1. Deze wenscheiijkheid heeft reeds geleid tot daden. Mgr. Diepen nam zelf de leiding door zijn voorschrift, opgenomen in de jansklokken van 8 December van 'n z.g. „Socialen Zondag" De Diocesane Commissie van Samen werking vond daarin aanleiding om in de Kerstweek in een oplage van 100 000 ex .Vliegend Blaadje" ineen 12üial plaatsen van 't Bisdom's Bosch te verspreiden. En de Sociale Zondag en het Vliegend Blaadje waren bedoeld als inzet der te voeren speciale propaganda door de diverse Stindsorganisaties De Bossche Dioc. Werkliedenbond heeft hierop aldus gereageerd: De besturen der plaatselijke Werklieden verenigingen werden in Centralan Raad en per circulaire aangespoord om deze propaganda te stellen in het teeken van „huisbezoek", zijnde huis bezoek het meest doeltreffende propa gandamiddel van onzen tijd. Een drietal manifesten zullen in een oplage van 150.000 ex. in de komende weken verschijnen ter verspreiding door de plaatselijke Werkliedenver- eenlgingen. Ook zullen in de eerstkomende weken propagandistische artikeltjes in verband met de Katholieke Arbeiders beweging in verschillende gewestelijke en plaatselijke Katholieke bladen ver schijnen. Zoo is de organisatieprogaganda onder de nog niet Katholiek vereenigde arbeiders van dit Bisdom in vollen gang. Dat is te zeggen door de leiding is deze propaganna van bovenaf inge zet en gelegd in de handen der plaatselijk bestuurders. Moge m en nu ook plaatselijk overal c ief zijn. v R. De Katholieke Illustratie. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende interessante foto's Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren- brouck Cuijck aan de Maas Feest ter herinnering aan den geboortedag van Charles Dickens Filmopname in Buckingham-Paleis Auto geslipt De Schaakmeester Sgielmann te Amster dam de 750.000ste inwoner van Am sterdam Melkwagen omgeslagen Kapitool te Washington; Damdoor- braak in Oost-Pommeren; De Konin klijke familie in OberstdorfMr. Win- son Churhcill; De Achtste verjaardag van 's Pausen Kroning; Signora Edda Mussolini; Het onderwijs in Marok ko; Een onzichtbare bril; Z. Em. Kar dinaal Pacelli; Verkoop van oude ka nonnen in Engeland; New-York van uit de vliegmachine; Kapel bij Zer- matt; 1 pag. Uit Het Rijke Roomsche Leven". Tekst: Als de oogen open gaan, naar het Amerikaansch, door H. B. v. d. Sande; Bij den Premier in het torentje, artikel en 13 foto's door In terviewer; Wending, door Truus van Arnhem; Rijmkroniek door R. IJmer; Radio-Latijn, door H. v. Ravenberg; Ik droomde een droom, door Johan na Oor-Prizen; De Gfotesk-Film, ar tikel en 8 foto's; Vogelvrij, door J. S. Fletcher; 1 pag. van den. Vroolijken kant. LOON-OP-ZAND. De liedertafel „Echo der Duinen" gaf Zondagavond een mooi concert. Het 5 tal zangstuk ken werden best gezongen en het drama „De Qifimenger" of „Het Offer eens Vaders" met 't blijspel „De Reis bond" of „Het Geheime teeken" werden goed opgevoerd. Zangers en acteurs hadden eer van hun werk en verschaf, ten aan de aanwezigen de zaal bij den heer P. Beunts/n prettigen avond. In het café bij den heer Stalpers is een concours uitgeschreven in hel rikken, waarbij geldprijzen zijn te winnen, DUSSEN. Toen Zaterdag het stof felijk overschot van de vrouw van J. C. te Dussen begraven zou worden, werd het lijk door burgemeester en politie in beslag genomen en in een verzegelde kist naar het raadhuis vervoerd. Volgens geruchten zou de vrouw onder verdachte omstandighe den overleden zijn. Vanmorgen heeft men J. C. in de rivier verdronken gevonden. ln vervolg op bovenstaand bericht over het door de politie in beslag nemen van het lijk van de vrouw van den landbouwer C. te Dussen (N.-Br meldt men ons In Februari van het vorige jaar was C. voor de tweede maal weduwnaar geworden. In April daarop trouwde hij met mej L. Erg gelukkig scheen dit huwelijk niet te zijn, want meermalen was er hooggaande ruzie tusschen man en vrouw. Dikwijls moet de vrouw zich tegen buren hebben uitgelaten, dat ze zeer bang voor haar man was. Direct nadat de vrouw was gestorven, liepen de zonderlingste geruchten door het dorp. Even vóór de begrafenis legde de politie beslag op het lijk. De justitie uit Den Bosch kwam ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Tegen 8 uur 's avonds werd vergunning tot be graven gegeven en werd C. in vrijheid gesteld. Maandagochtend vroeg vonden buur lieden C dood in de rivier de Dussen liggen. P. D. alhier kreeg een beet van een paard en moest zich onder genees kundige behandeling stellen. GEMENGD NIEUW& De papegaaienziekte. Verdachte gevallen te Breda. Naar aanleiding van een verklaring van de directeur van den Geneeskun digen Dienst te Amsterdam, dr. Heijer mans, in een vergadering van de Gezondheidscommissie aldaar, als zou achteraf gebleken zijn, dat zich ook te Breda gevallen van papegaaienziekte hebben voorgedaan, deelde de directeur van den Geneeskundigen Dienst te Breda, dr. van Kranendonk Duffel, desgevraagd mede, dat zich daar twee gevallen hebben voorgedaan, die wijzen in de richting der gevreesde ziekte, doch na zeer ernstig onderzoek kon de diagnose nog niet worden vastgesteld. Een der patiënten is intusschen overleden aan zware long ontsteking met verschijnselen van paralyphus. Intusschen gaf dr van Kranendonk Duffel de verzekering, dat de Geneeskundige Dienst in samenwerking met de autoriteiten mei het gevaar rekening houdt en in dezen diligent blijft en dat vooralsnog geen reden voor ongerustheid bestaat. Op 't terrein van de Nederlandsche Scheepsbouwmij. aan de Cornells üouwesweg te Amsterdam is een 57- jarige werkman door het breken van en hoekstaal getroffen door 'n ijzerer piaat. welke aangebracht moest worden aan het in aanbouw zijnde stoomschip Tcwali, tengevolge waarvan hij spoedit oveileed. Aan het einde van de Rijnstraat te Amsterdam is gistermoigen een bestuurder van een kipkar onder een motorwagen van tramlijn 4 gekomen De driewielige kipkar reed dicht bij de tramrails. De bestuurder van de tram gaf door bellen zijn nadering te kennen Plotseling schoot het kipkarretje naar links en kwam in aanraking met de tram. De man die op het wagentje zat, dook er als het ware af en kwam voor de tram terecht. De baanschulver ging over hem heen. De wagen moest opgevijzeld worden, waarbij de hulp van de brandweer werd ingeroepen Toen men den man onder den baanschulver vandaan haalde bleek hi reeds te zijn overleden. By Calasari in Roemenië is op den Donau een veerboot omgeslagen Alleen de veerman heeft zich kunnen redden. De elf passagiers boeren ui den omtrek, zijn verdronken. Prinses Ileana's roman ten einde De „Daily Mail" geeft het bericht omtrent het „uitstel van het huwe lijk" van prinses Ileana van Roeme nië met graaf Hochberg in den iets positieven vorm, dien menigeen er toch reeds in meende te ontwaren. Volgens het blad is de verloving ver broken, doch blijkens zyn informa ties uit Boekarest ontwijken officieele kringen aldaar elke uitlating over de geruchten. Toen graaf Hochberg Maandag Boekarest verliet, werd hem uitgeleide gedaan door den commis saris van politie; aan het station be vond zich alleen prinses Ileana om hem vaarwel te zeggen. De „Daily Mail" verzekert, dat het huwelijk is gestrand op „machtige politieke te genkanting". MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 18 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 262 paarden, 9 veulens, 1186 magere runderen, 790 vette runderen, 205 vette kalveren, 1549 nuchtere kalve ren, 115 graskalveren, 121 schapen of lammeren, 16 biggen, 4 bokken of geiten en 21 overloopers. Prijzen per pond: koeien 35-40 c. 4650 c., 5357.5 c.; ossen 42 c., 4648 c., 52.555 c.; stieren 42 c„ 4447 c., 5052.5 c.; kalveren 60 65 c., 72.5—80 c„ 87.5—92.5 c. Prijzen per stuk: melkkoeien ƒ200 425, stieren 130500, graskalve ren 50100, paarden 165—250, slachtpaarden 160185, hitten 90 150, veulens 80120, fok nuch tere kalveren 2025, slacht nuch tere kalveren 1015, kalfkoeien ƒ210—420, pinken 120—185, vaar zen 170-225, alles mager vee. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was ruim. Handel stug en duur. Een beste spoelingkoe ging nog tot 2.5 cent en een beste os nog tot 3 cent boven noteering. Stieren waren kort aangevoerd. Handel stroef en prijzen nog hoog. Vette kalveren aanvoer ruim, han del en prijzen als gisteren. Een best kalf ging nog tot 7.5 cent boven no teering. De aanvoer van melk- en kalf koeien was behoorlijk. Handel willig en prijshoudend. Jongvee eveneens behoorlijk ter markt. Handel niet vlug, maar de prijzen van vorige week konden nog gehandhaafd blijven. Graskalveren gering aangevoerd, handel niet vlug en iets lagere prij zen per pond: 40, 44 en 48 cent. Nuchtere fok- en slachtkalveren veel ruimer aangevoerd. De handel was stroef met lagere prijzen. Werk- en slachtpaarden, hitten en veulens waren iets minder aange voerd, handel iets williger met stijve re prijzen. Wegens geringe aanvoer van big gen geen noteering; schapen gering aangevoerd, handel en prijzen als gisteren. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 814 Februari 1930. Geboren N. G. A. z.v. J. A. van Meeuwen- Boelaars. J. M. z.v. J. W. Rijken- Marcelissen. M. H. z.v. H. van Ros malen-Dank. J. C. z.v. A. J. Zijl- mans-van Dongen. M. G. A. d.v. P. A. de Meijer-Fens. Overleden G. de Jong, wed. van K. Wisselink oud 74 j. Joh. B. Moonen, oud 73 j. Adra. M. van Strien, oud 1 jaar. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymr voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.Q.y Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/z uur repetitie Taven. Zaterdag 9 uur repetitie Liederlafe: Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertaf? „Oefening en Vermaak" Musis Sacrut 's-BOSCH. Concertgebouw. Woensdag Febr. 8 uur. N V. Schouwtoonti' (v. d. Horst). „De vrouw die verloof BREDA. Concordia. Woensdag 19 8 uur. N.V. Vereer.igd Toonetlj (Verkade). „Uitkomst". ADVERTENTIëN. VOETBAL. UITSLAGEN VAN ZONDAG. HET ZUIDEN. Ie Klasse. MVV-BVV afgel. Willem II—NAC 3—1 Roermond—PSV afgel. EindhovenWilhelmina afgel. Willem II heeft Zondag door den wedstrijd tegen NAC te winnen, den kampioenstitel van het Zuiden be haald. 2e Klasse A. De BaronieVlissingen 22 Dongen—DOSKO 7—0 Middelburg—MEVO 2—1 2e Klasse B. HECTegelen 5—4 VVV—VOS 7—1 3e Klasse B. Nieuw Borgvliet-Alliance 1-1 o. p. De MuggenGoes 27 3e Klasse I). HelmondiaSportverg. 1907 60 Sportver. 1920Broekhoven Br. n. o. Res. Ie klasse. BW 2—De Valk 2 2—1 NOAD 2—Eindhoven 2 2—2 Res. 2e klasse A. LONGA 2Dongen 2 41 Res. 2e klasse B. Wilhelmina 3—De Valk 3 4—2 3 uur tot 9 uur zal onze zaak^ Bierlaagh] v. d. Heijden, Waalwijk. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Havenstraat 5, (nabij 't Station), 's-HERTOGENBOSCH. Het BESTUUR der DIACONIE van de NED. HERV. GEMEEN TE ie MEEUWEN zal op Dins dag 25 Februari, nm.2uur ten huize van D SMITS te MEEUWEN, 44096 voor den tijd van 4 jaar de navolgende perceelen 1. in den West—Hengmeng 1.73 50 H A. 2. in het Zuiderbroek 175,40 H A. genaamd 't Zand. 3. Buiten en Binnen Dijkstal 35 A. 4. in het Haarblok 0 86 50 H A. Inlichtingen door het Bestuur GELD verkrygb. vanaf f 100 voor iedereen, zonder borgen en infor- matiekosten. Bill cond. Br. porto antw. v. W. Nwe Rod. Spaarb. POSTBOX 1196, Rotterdam. Adviezen en bijstand met be. rekking tot processen, strafza ken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorko. mende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als b(j Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, re geling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking- Billijke conditiën. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. 17,

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6