Nieuws uit Kaatsheuvel. Draagt awe DRUKWERK ORDERS aan ons op WASPIK, Tijdens een buitenlandsche reis van burgemeester Dekkers, hebben inbrekers zich toegang weten te ver schaffen tot de a snu onbeheerde garage Blijkbaar zijn de laffe daders met het vastberaden plan daarheen getogen om de zich daarin bevindende olievaten te laten leegloopen, althans toen de dienstbode des morgens een inspectie ronde kwam doen, ontdekte zij. nog buiten zijnde, dat het daar binnen niet „richtig" was. Aanstonds bleek wat er was gebeurd vier vaten, elk inhoudende ctrca 200 L. motorolie, waren leeggeloopen. De omstandigheden waarin de onverwijld ontboden politie, de plaats des or heils aantrof, wijzen overduidelijk op boos opzet. Van de daders geen spoor. As. Maandag 24 Febr.'savonds 7 uur zal in het Patronaatsgebouw een vergadering worden gehouden van de R K. Kiesvereeniging. waarbij als spreker zal optreden de Weledelgestr. heer Mr. Frans Teulings, lid van de Tweede Kamer der Staten—Generaal, uit 's Hertogenbosch. Van Zondag 9 tot en met Zondag 16 Maart a s. zal in deze parochie een H. Missie worden gegeven, welke zal worden gepredikt door Eerw. Paters Capucijnen. DUSSEN. Omtrent het verschrikke lijk drama, dat zich in de gemeente Dussen heeft afgespeeld, en dat be grijpelijkerwijze in het stille dorp heel wat ontsteltenis en beroering heefi teweeggebracht, ontleenen. we, na hei geen we daarover reeds meldden nog het volgende aan het Hgz. Algemeen was in het dorp bekend dat het door J Colijn, vorig jaar ge Sloten derde huwelijk met de 59 jarige vrouw Pelikaan niet ai te best mar cheerde. Toen vorige week vrouw C dan ook vrij onverwacht stierf, werd dat erg vreemd gevonden en allerlei geruchten deden de ronde Door een broer van de overleden vrouw werd de burgemeester met een en ander in kennis gesteld. Het gevolg was. dat toen Zaterdagmiddag de begrafenis zou plaats vinden, het lijk, in plaats van naar de begraafplaats naar hei gemeentehuis werd vervoerd. Hier werd in bijzijn van den Off cier van Justitie uit '8 Hertogenbosch, door dr Mettrop uit 's Hertogenbosch en dr. Nieuwenhuis uit Utrecht, sectie op hei lijk verricht. Zaterdagavond werd, na de kist verzegeld te hebben het lijk weer vrij gegeven, maar daar C. hei lijk zijner yrouw tot Maandag niet meer in huis wilde hebben werd dit Zaterdagavond in stilte op de begraaf plaats der Hervormde Gemeente te Dussen—Binnen, ter aarde besteld. Daar aan mogelijke vergiftiging ge dacht werd, werd door de politie, onder leiding van den m? j >or der rJjksveldwacht, de Kan, ten huize van C. een onderzoek ingesteld, teneinde de waarheid van de zaak te onder zoeken. Wat bij dit onderzoek voor den dag gekomen is, weten we niet. omdat het onderzoek zeer is bemoeilijkt gewor den, dpordat Maandagmorgen C. ver dronken in een sloot bij zijn huls gebonden werd. Of er dus wel ooit licht in deze duistere geschiedenis zal gebracht, kunnen worden, betwijfelen we. Het is een treurige historie, vooral vöor de drie stumperds van kinderen, die op zoo'n vreeselijke wijze alleen op de wereld komen te staan. (D. v. N.) MADE. Het 3 jarigzoontjevanA.de H. viel tegen den gloeienden kachelpot en bekwam ernstige brandwonden aan arm, schouder en aangezicht. Dr. Houpst verleende geneeskundige hulp. In de vergadering der gezamen. lijke vereenigingen van postduiven- houders „De Combinatie" werden in het nieuwe bestuur gekozen de heeren C Rullens, Jac Vos, H. Wellen, M. Wagemakers, W. Rullens, J. Hoeve- naars, J. de Heijde en M. Broeken. Dinsdagavond gaf de harmonie .St. Cecilia" voor een stampvolle zaal een goed geslaagde uitvoering met medewerking der tooneelafdeeling. Nadat door den vicevoorzitter, den heer J. A. v. d. Veeken allen't welkom was toegeroepen, werd een keurig programma afgewerkt. Zoowel de muziek als de afdeeling tooneel vol deden zeer goed. Het drama „Harde 8'rijd" ontroerde menigeen, terwijl het blijspel „[oost Uilenspiegel" hartelijk deed lachen Kaatsheuvel, 20 Febr. '29. y Gegund. Het bouwen van een klooster voor de Eerw. Broeders van Liefde alhier, voor rekening van 't R.K. Par. Kerk bestuur St. Jan, is gegund aan dhr. J. den Teuling-de Leijer te Waal wijk voor de som van ƒ46.950. -. Ophaaldienst. Reikhalzend is reeds door velen in onze plaats uitgezien naar een op haaldienst in de gemeente. De steeds toenemende huizenbouw in de Kom, doet hoe langer zoo dringender de be hoefte aan een goed functioneeren- den ophaaldienst gevoelen. Zijn reeds langer de ideëen hiervoor geopperd, thans krijgen de plannen meer vaste- ren vorm. Ons gemeentebestuur wil in deze niet over ijs van één nacht gaan, doch heeft zich op meerdere plaatsen met gemeentelijke ophaal diensten op de hoogte gesteld. In de eerst komende gemeenteraadsverga dering zullen den leden plannen voor een ophaaldienst worden voorgelegd, en we mogen vertrouwen, dat de raad in dezen de voorstellen die hem zul len bereiken, in gunstige overweging zal nemen. A. T. O. Woensdagnamiddag trad het be stuur der vereeniging Kaatsheuvels Belang in onderhoud met dhr. De Grauw van de Algemeene Transport Onderneming (A.T.O.). Naast meer dere zaken werd de dienstregeling van de A.T.O. in verbinding met Dongen en Waalwijk breedvoerig besproken. Zal de dienst op Dongen om de min dere verkeersbehoefte met die piaats eenigszins beknopt worden, de dienst op het station Waalwijk zal wedei*- om aanmerkelijk verbeterd worden. De bedoeling is bij de nieuwe dienstregeling wederom bussen te doen loopen op alle treinen, uitgeno men de laatste treinverbinding. Ook op de vroegtreinen zullen ten behoeve der vele handelsreizigers wederom diensten worden ingelascht. Hoenderclub. De hoenderclub Kaatsheuvel houdt Dinsdag 25 Febr. a.s. in de zaal van den heer Joh. Smit-Hesselmans een algemeene en feestvergadering. Naast een agenda van huishoudelijke pun ten zal de avond met een klein sou per en verder amusement worden doorgebracht. v Bel Canto. De zangvereeniging Bel Canto houdt Zaterdagavond in haar clublo kaal bij den heer Jan v. Dun haar jaarvergadering. De agenda luidt: a. Openings woord van den voorzitter; b. Verslag secretaris; c. Verslag Penningmees ter; d. Bestuursverkiezing; e. Behan deling Statuten; f. Bespreking repe- titie's voor het a.s. Pastoorsfeest. g. Mededeelingen en rondvraag. Kon. Muziekgezelschap Euphonia. Het Kon. Muziekgezelschap Eupho nia geeft Zondag a.s. een groot con cert voor de H.H. Donateurs met hunne dames. De harmonie zal on der leiding van den heer A. Stravers geven: 1. Semper Excelsior, marsch van Kessels; 2. Cavalerie Légère, van Suppé; 3. Cortège der Prince Carna val van Montagne; 4. Valse Militaire Belze, van Fremann en 5. Brabant Heil, van Kessels. Het duo Klijn uit Tilburg dat bij elk optreden alhier op succes mocht bo gen, zal het verdere van den avond vullen, zoodat de leden op een aange- namen avond kunnen rekenen. Patronaat St. Jan. De tooneelvereeniging „St. Christo- phorus", onderafd. van ons R.K. Pa tronaat St. Jan, zal tot sluiting der winteruitvoeringen Zondag 23 Febr. twee tooneeluitvoeringen geven onder leiding van dhr. C. v. Dijk, met het bekende transformatiespel van den Eerw. Pater Capucijn Servatius: „De toog van mijnheer Pastoor". Onder leiding van den Zeer Eerw. Directeur van het Patronaat, kapelaan H. Goyaarts, zal de zang club „De Leeuwerik'" eenige koor werken uitvoeren, o.m. Ecce quomodo moritur, van Handel. Als steeds is door de jongens met lust en ijver gestudeerd, zoodat we mogen verwachten, dat het Zondag wederom druk zal loopen in het Pa tronaat. De jongens rekenen op veel belangstelling, die het goede doel van dit werk zeker waard is. Inbraak. De laatste dagen gingen wederom geruchten aangaande een inbraak in het klooster der Eerw. Paters van de H. Familie alhier. We hebben ons in deze in verbinding gesteld met de po litie en mochten vernemen, dat deze geruchten eiken grond van waarheid missen. Vermoedelijk zijn de geruch ten gefantaseerd op het feit, dat zich onlangs 's avonds omstreeks 10 uur een 2-tal personen om eten en onder dak bij de Eerw. Paters vervoegden. Nadat hen door een der Paters be duid was, dat het klooster daarvoor niet ingericht was, bleven de onbe kenden rondom de keuken en het ver der klooster scharrelen. Een der Pa ters heeft toen den Commandant van de tegenover wonende marechaussée gewaarschuwd, die de mannen ver zocht met hem mede te gaan. Bij on derzoek bleken geen termen aanwe zig te zijn hen te arresteeren, waarop zij wederom vrij werden gelaten. Op hun verzoek werd hen daarop in de kazerne voor den komenden nacht onderdak verschaft. zijn. Onnoodlg nog te spreken, inge val er verloren zou worden in dit geval zou WSC totaal uitgeschakeld worden. De WSC spelers zullen de goede, doch dure les van den laatsten wed strijd tegen RWB wei terdege terharte genomen lubben en zulien morgen wel zoo wijselijk zijn om niet eerst in het laatste halt uur los te komen Wer ken en zwoegen tot de laatste miauui zal morgen het parool zijn en geen momen mag eene afwachtende houding aan genomen worden. Vooral bij enkele voorhoede spelers komt dit laatste nog herhaaldelijk voor. \bb' het vijande lijke doel wordt dikwijls geaarzeld met doorzetten en schieten. Laten de spelers hiermede morgen terdege rekening houden. Overigens zullen de zwarihemden zelf zoo langzamerhand voldoende doordrongen zijn van het ontzettend groote belang van den uitslag van morgen en behoeven wij dit niet mee» nader toe te lichten. Ook morgen zal tiet voor WSC kunnen zijn er op. of er onder en met spanning wachten wij het resultaat dan ook af. De wedstrijd zal geleid worden door den heer Brullemans en om half drie precies aanvangen. H. E. C. De NVB heeft intusschen den wed strijd Boxtel-HEC afgelast en hier- I voor vastgesteld VOSHEC, zoodat ons le elftal Zondag a.s. haren laat sten competitiewedstrijd van dit sei zoen zal spelen in Venlo. Van de uitwedstrijden heeft HEC bitter weinig terecht gebracht. Geen enkelen keer kon gewonnen worden, zelfs tot een gelijk spel konden de HECers het niet brengen en daarom was het wel wenschelijk dat uit de zen laatsten wedstrijd tenminste één punt gehaald wordt. Daarom HEC ers, nog een keer aangepakt, 0111 dit seizoen op zoo'n goed mogelijke wijze af te sluiten. Deze reis wordt, even als naar Hoensbroek, per bus ge maakt, die om half 10 van de markt zal vertrekken. Voor enkele liefheb bers zijn misschien nog plaatsen te bekomen. - Het 2e elftal moet naar den Bosch om tegen BW 4 te spelen. Dit zal voor onze reserves heusch geen gemakkelijk partijtje worden. De wedstrijd voor ons 3e elftal tegen Kaatsh. Boys is afgelast, zoo dat dit deze week vrij is. Gehuwd: Wouterus Theodorhs van Wel, oud 63 jaren, te Drunen, met Anna Nouwens, oud 50 j„ wonende alhier. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. NIEUWS UIT HE IJSDEN, Heusden, 20 Febr. '20. Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneen Inrichting van den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan BILLIjKtN PRI|S waalwijkscue stoomdrukkerij, ANT00N TlELEN. In café van Dijk vergaderde de Winkeliersvereeniging, die besloot een subsidie te verleenen aan het comité dat de feestelijkheden organiseert ter gelegenheid van de off cieele opening van het electrische net. Tevens werd iedereen uitgenoodigd zoo flink moge lijk mede te werken bij de te houden Lichtweek. Woensdagavond gaf Heusdens- Mannenkoor in samenwerking met de Tooneelvereeniqing "Con Amore" uit Wijk, wederom een uitvoering in „'t Wapen van Amsterdam". De verschil lende nummers werden frisch en keurig gezongen, zoodat èn Directeur èn Zangers van H M een welverdiend woord van lof toekomt. Niet minder kan gezegd worden van Con Amore's tooneel afdeeling die met het vroolijke blijspel „Truusje Meijer" eveneens een ongekend succes had ïeide gezelschappen hebben hun hoorders een avond aangeboden van werkelijk kunstgenot. Zooals gebruike- lijk is besloot een bal dezen kostelijken avond. SPORT. VOETBAL. WAALWIJK. JULIANA. Na een rusttijd van 4 weken is dan toch voor Zondag a.s. een Competitie wedstrijd voor het le elftal vastgesteld tegen RWB op het terrein te Be- soijen. Juliana 2 moet naar 's Bosch een Competitiewedstrijd gaan spelen tegen het sterke Wilhelmina 4. Juliana 3 speelt voor de Competi tie een thuiswedstrijd tegen Kaatsh. Bojjs 2. Aanvang 2 uur. R. W. B. Wegens afkeuring van het terrein door den scheidsrechter is RWB SCG 11. Zondag niet gespeeld en maakte Goirle een vergeefsche reis 23 Februari wordt gespeeld RWB Baardwijk. Deze plaatselijke ontmoe ting zal evenals de vorige wedstrijden tusschen genoemde vereeniging wel spannend worden. Van den uitslag is moeilijk iets te zeggen Baardwijk is een taaie partij waarvan men niet ge makkelijk wint. We hebben wel meer meer vertrouwen gekregen in RWB doch om van Baardwijk te winnen zal er flink gespeeld moeten worden. Aanvang half 3 terrein RWB. Om 12 uur RWB 2—ZHC 2 uitOss RWB 3 gaat op bezoek bij Kaatsh Boijs om 2 uur. W.S C. WSC-SCG (Goirle). Belangrijke thuiswedstrijd i Met onverminderde energie wordt door WSC den strijd voor de eerste plaats voortgezet. Er resten nog drie wedstrijden en wanneer door WSC het kunststuk zou worden uitgehaald om hieruit het maximum aantal pun- ten te behalen, dan zou WSC dtfhL tief van de eerste plaats verzekerd zijn. Zoover is het echter nog niet Laat WSC morgen allereerst haar laatsten en belangrijken thuiswedstrijd tegen het sterke en wispelturige SCG uit Goirie trachten te winnen. Een moeilijke en zware partij zal het morgen voor WSC worden, om reden de bezoekers juist tegen de sterkste tegensianders hun beste partij sprien; zij waren het ook, die destijds TSC op eigen grond in Oosterhout beslissend wisten te slaan. Bovendien heeft Goirle morgen niets te verliezen, integendeel met WSC, die morgen in ieder geval zal moeten winnen, want bij een event, gelijk spel zou de achterstand in beide nog resteerende uitwedstrijden niet meer in te halen Geboren Maria A. J. Th. d.v. G. M. A. M. Verwiel en H. H. Moisse. Helena G. M. d.v. J. J. v. Engelen en G. L. Leuven. Henrica E. d.v. H. C. de Vries en E. A. v. Gelder. Theodo- rus J. z.v. H, C. Muskens en A. Am- mersdorffer. Henrica Th. d.v. P. J. Hurkmans en H. M. Hamers. Overleden: Wilhelmus F. v. d. Berg. 5 mnd. Catharina v. Leijden, wed. Joh. Scha pendonk, 85 jaar. Gehuwd Martinus R. Nieuwenhuijzen, 27 j. te Sprang-Capelle en Johanna P. v. Tilborgh, 22 j,, te Waalwijk. Vertrokken: Hendrika J. v. d. Beek, wed. J. Bax naar Eethen. Leonardus M. Schee pens, naar Uden. Maria Versteij- nen, naar Delft. Hendrik Werther en gezin, naar Capelle. Theodora C. v. d. Geit, naar Gemert. Willem P. L. Niese, naar Apeldoorn. Die- drich Prigge naar Schwanewede (D.). Ingekomen: Maria J. E. Th. Smeets, van Loon- op-Zand. Cornelis G. Nieuwkoop en gezin van Eethen. Henricus A. Lurvink, van Arnhem. Franciscus L. Jansen en gezin, van Utrecht. Bertha Peters, van Didam. Josef Ecker, van Weenen. Christiaan J. Klerkx, van St. Mich.-Gestel. Hein- rich Schlüter van Preetz (D.). Ma- rinus J. van Engelen en gezin, van Sprang-Capelle. LOON-OP-ZAND. GEMENGD NIEUWS Baby door een rat gebeten. Dinsdagmorgen werd ten huize van een te Buitenveldert woonachtig ar beidersgezin de moeder bij het ver richten harer werkzaamheden plotse- ling opgeschrikt door het angstwek kend geschrei der op den zolder in 'n ledikantje liggende baby. Toen zij een onderzoek ging instellen en bij het bedje van de kleine kwam, sprong plotseling tot haar grooten schrik een rat op den grond en verdween schie lijk door een opening van het poreuze dak. Het bleek dat het ongure dier het kind op verschillende plaatsen in het gelaat gebeden had. Door 'n dok ter werden de wonden verbonden. Lijk van vermiste vrouw opgehaald. Woensdag is in het Westerdiep on der Veendam het lijk gevonden van de 66-jarige wed. K. S„ die sedert eenige dagen vermist werd. Brand te Middelburg. Gisterenmiddag heeft te Middel burg opnieuw een groote brand ge woed, waaraan weer een oud gebouw ten offer is gevallen. Omstreeks half een brak brand uit in het bovenge deelte van de sociëteit „De Vergenoe- ging", gelegen aan de Markt, 't Vuur, aangewakkerd door den feilen wind, breidde zich snel uit. Binnen korten tijd was de brandweer met eenige motorspuiten ter plaatse en met vier stralen werd het vuur aangetast. Het gebouw, dat van binnen geheel van hout is opgetrokken, was niet te red den. Vuurgloed te Vlaardingen. Gisterenmorgen omstreeks half vijf brak brand uit in de oliegoederenfa- briek J. van Toor, gelegen aan den Parallelweg te Vlaardingen. De brand werd ontdekt door den eigenaar, den heer J. van Toor, die naast de fa briek woont en door het lawaai van vallende voorwerpen werd gewekt. De brand is ontstaan in den linkervleu gel van de fabriek, waarschijnlijk in een naaikamer. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd, die wij spoedig ter plaatse was met twee mo torspuiten, alsmede de drijvende stoomspuit van de Vulcaanhaven, die in totaal met tien stralen water ga ven. Er was geen denken aan het vuur te stuiten, door de zeer groote hoeveelheid brandbaar materiaal, dat in de gebouwen aanwezig was. Reeds drie kwartier na het uibreken van den brand, stortten de voormuren der fabriek in. Te ongeveer acht uur stonden er nog slechts drie kale mu ren overeind. In de oliebergplaats brandde het toen geweldig. Ook het woonhuis van den heer van Toor werd door het vuur aangetast en brandde voor een groot deel uit. Het gevaar was zeer groot, dat ook nog andere huizen aan den Parallelweg een prooi der vlammen zouden wor den. Door het krachtig optreden van de brandweer werd dit echter ver hinderd. De oorzaak van den brand is onbekend. De firma van Toor is verzekerd tegen brandschade, echter niet tegen bedrijfsschade. In de fa briek vonden veertig personen werk. HET GEBRUIK VAN CIGARETTEN IN AMERIKA. Van 115 Februari 1930. Geboren Henrica Wilhelmina Maria d.v. P. v. Laarhoven en J. W. Emmers. Cornelia Anna Maria d.v. A. J. J. van Riel en E. M. Zwaans Petrus Mar tinus z.v. C. J. van Wanrooy en J. v. d. Linden. Henrietta Johanna Ma ria d.v. J. W. v. d. Heyden en J. van Gooi. Antoinetta Maria Henrietta Antonia d.v. J. A. J. van Gastel en C. P. M. Wydemans. Catharina Ma ria d.v. A. van Dongen en A. v. Wan- i'ooy. Johannes Adrianus Petrus z.v. P. M. C. Snoeren en M. P. Boom. Johannes Martinus z.v. J. van der Linden en M. J. van Wanrooy. Overleden: Huibert Koenen, wed. van Cath. Sprangers, oud 77 jaren. Petronel- la Maria Damen, oud 2 maanden. Maria Christina Bax, oud 17 j. Lambertus van de Wiel, echtg. van Joh. Schapendonk, pud 83 j. Het sigarettenverbruik is in de Ver- eenigde Staten gedurende het afgeloo- pen jaar, evenals de voorgaande jaren, weer belangrijk toegenomen en wel met bijna 12 pet. De Standaard Statistics Company deelt mede, dat deze stijging in den si- garettenomzet ook in '30 wel zal voort duren. Deze maatschappij raamt het verbruik voor dit jaar op niet minder dan 133 millioen, tegen ongeveer 119 millioen sigaretten in 1929. De sigarenproductie neemt niet noe menswaardig toe. Weliswaar is de te ruggang in de omzetcijfers tot stilstand gekomen, doch in '29 bedroeg de toe name niet meer dan 1,2 pet. en de voor uitzichten zijn van dien aard, dat in het loopende jaar geen grootere stijging te wachten is. HELDHAFTIGE MOEDER. Bij een brand in een arbeiderswoning te Pontypool (Engeland) heeft een moeder van 4 kinderen ongekenden heldenmoed aan den dag gelegd. Toen de brand in de keuken uitbrak greep zij het eerste haar baby van 4 maanden, die nog in den kinderwagen lag en rende met het kind op den arm naar boven, waar de 3 andere kinderen slie pen. Met de vuist sloeg de moedige vrouw de ruiten van de slaapkamer stuk en riep luid om hulp. De buren konden daarop de kinderen, die door de vrouw één voor één uit het raam geworpen werden, opvangen. De moe dige vrouw zelf viel, nadat alle kinde ren in veiligheid waren, in zwijm en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht-

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10