Nieuws uit Kaatsheuvel. F a. A. v. d.Wee-Cools RECHTSZAKEN. Onze oud-stadgenoot, de heer Alt, te Bolsward, komt Woensdag "feen lezing houden voor 't Nut in Lcordia. Hij zal behandelen „Ham- 11" van Ambr. Thomas en zijn causerie opluisteren door muziek en lichtbeel den. Donderdag zal de officieele inge bruikneming van het electriciteitsbe- drijf des avonds om 7 uur ten stadhui- ze piaats hebben. Daarna wordt een lichtstoet samengesteld, die onder de tonen van onze beide muziekkorpsen een omgang door de gemeente zal ma ken. Bovendien wordt het stadhuis ge durende een week door schijnwerpers belicht. - 2 Maart a.s. zal de dameszangver- eeniging Sursum Corda, in 't Wapen van Amsterdam met medewerking van het klein koor „Sine Nomine", een uit voering geven. Bovendien zal de too- neel-afd. van H. M. opvoeren het blij spel in 8 bedrijven van A. J. Ridder: Smit een uitvoering geven met een „De Schelvisch". j geheel nieuw repertoir op het pro J gramma. Voor dezen avond is tevens Zondagavond besloot de R. K tooneelvereeniging Kunst en Vermaak, hare uitvoeringen voor dezen winter met „De familie van Ingen", een schets uit den strijd in het sociale leven, en „Het rare Kosthuis", klucht in 2 bedr. Van beide moet worden erkend, dat ze werden gespeeld, zooals men dat van K. en V. gewoon is, dank zij vooral de leiding van den Eerw. heer P. Maas. Het publiek was dan ook opgetogen! De prijzen van het brood zijn hier j.l. Maandag afgezet met 1 cent per 800 gram. De uitslag van den groepenwed- strijd dammen bij V. D. is: Groep I, C. de JoodeA. Deurloo 20; Cath. de JoodeA. de Graag 0—2. Groep II: Gerrit JonkerAnt. Huijmers 11 en Ant. FittersAbr. Huijmers 2—0. Bel Canto. Zaterdagavond hield Bel Canto in de ;aal van den heer Jan van Dun jaarver- «adering. De heer Vesters leidde de bij eenkomst, wegens verhindering van den Voorzitter, de heer L. J. v. d. Horst. Na een kort welkomstwoord werd een keu rig jaarverslag gegeven, waaruit blijkt, dat Bel Canto in zijn 2e levensjaar op nieuw bewijzen heeft geleverd vaa krachtig leven. Het resultaat op hét In ternationaal Concours te Eindhoven en ie goed geslaagde concerten in den loop van het jaar, hebben dit bewezen. Het financieel verslag sloot met een nadeelig slot van pl.m. 40.zoodat de finantieele toestand der vereeniging, zooals gewoonlijk bij elke jeugdige in stelling, voortdurende zorg baart. De aftredende bestuursleden, de hee- ren Jos Vrinten en Jan Frederiks wer den met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Artikelsgewijze werden daar na de statuten behandeld, om daarna.met algemeene stemmen te worden goedge keurd. Besloten werd de Kon. Goedkeu ring op de Statuten aan te vragen. Bij de rondvraag kwamen meerdere punten ter sprake, waarbij als steeds 't bezoeken der repetitie's. Algemeen was 't gevoelen om tegenover de slappe le den 'n krachtige houding aan te nemen. Om half 11 werd de zeer geanimeerde vergadering gesloten. R.K. Patronaat St. Jan. Het R.K. Patronaat St. Jan heeft Zon- S dag een succesvolle dag gehad. Na het I Lof werd een uitvoering gegeven voor de dames, die zeer druk bezocht was. De avond-uitvoering, die omstreeks 8 uur aanving, had een matige belangstel ling. Kapelaan Goyaarts, de ijverige di recteur van het Patronaat, sprak een welkomstgroet, waarbij hij tevens van 4e gelegenheid gebruik maakte, om al ien die iets voor het welslagen van de zen dag gedaan hadden, te bedanken. De tooneelclub „St. Christophorus" voerde onder regie van den heer C. van Dijk het kluchtige transformatiespel op: „De toog van Mijnheer Pastoor De hoofdrollen waren in goede handen. De heer van Dijk zelf vervulde de rol van Pastoor. Zoowel zijn typeering als zijn spel waren zeer verzorgd. Iets ouder was hij mogelijk meer in den geest van den schrijver geweest. Een mooi spel leverde ons de heer A. v. d. Velden, die 4e moeilijke rol van Almire de tooneel- speler vervulde. Z'n metamorphose in hargemeester en koster was kostelijk. Een zeer goed type was ook de heer W. van Riel als koster en pastoorknecht. Z'n optreden was telkens een succes. Ook Orgon de heer J. Priems en Pascal, dhr. J. Gubbens, speelden 'n goed spel. De tooneelaankleeding was niet zoo verzorgd als we meermalen (pochten genieten. Overigens een uitvoe ring, die èn regisseur èn acteurs alle eer aandeed. De zangclub „De Leeuwerik" zong on der leiding van den Zeer Eerw. Direc teur Kapelaan Goyaarts een 5-tal num mers, die getuigen gaven van ernstige studie en goede leiding. Leed in een en kel nummertje de stemming gevaar, an dere nummers, o.a. Ecce quomodo Mo- ritur" en „Klokke Roeland" werden aeer goed uitgevoerd. Het publiek was aeer dankbaar voor het gepresteerde. Brand. Maandagmiddag op schafttijd werd brand ontdekt op de bovenverdieping 'an de stoomschoenfabriek der firma W, van Nieuwstadt Zn. alhier. Direct werd getracht met snelblusschers en emmers water het vuur te blusschen, doch een verstikkende rook maakte hei absoluut onmogelijk om den vuurhaard 'c bereiken. Tallooze handen repten Wh, doch men moest constateeren, dal Wn niets won. Intusschen was de brandweer gearriveerd en met twee slangen op de waterleiding werd toen bet vuur bestreden. Aldra bleek, dat 't gepleisterd riet onder de pannen op 'ele plaatsen in brand stond. Onver saagd klommen de brandweermannen °P net dak en na het afwerpen der pan nen werd het vuur door twee stralen gebluscht. Omstreeks half 2 was men ban brand meester. De brandschade op ue bovenverdieping is zoowel aan ge- poirw ais inboedel vrij aanzienlijk. Vele 'u bewerking zijnde schoenen en boven- ■eder leed brand en waterschade. De fabriek gelijkvloers kreeg enorme waterschade. Aan vlug en krachtdadig Wreden, tevens aan het feit, dat de wand overdag ontdekt werd, is het te aanken, dat de ramp niet veel grooter De firma is voor brandschade op wurspolis, voor bedrijfsschade bij de a. Bekerouw en Mijnssen gedekt. De Irtna nam reeds uitgebreide maatrege- ®0 om de stagnatie in het bedrijf zoo net mogelijk te beperken, zoodat de uitvoering der loopende orders nage- oeg geen vertraging zal ondervinden wOnjuiste berichtgeving. De Waalwijksehe correspondent van 'nj®.Telegraaf" die niet alleen tal van juiste en overdreven berichten uit zijn eigen plaats aan zijn blad bezorgt, heeft ook onze gemeente weer eens tot zijn terrein van actie gekozen. Men kan hierboven de juiste toedracht van den brand bij de fa. W. van Nieuw stadt Zn. lezen. Mén zie nu eens wat genoemde correspondent hierover geeft. SCHOENFABRIEK AFGEBRAND. Ruim 60 arbeiders werkloos. (Van onzen correspondent). WAALWIJK, 25 Febr. Door onbe-1 kende oorzaak is gistermiddag in de stoomschoenenfabriek van de firma W. van Nieuwsladt Zn. te Kaatsheuvel j brand ontstaan. In een oogenblik tijds stond het ge-1 heele gebouw in lichte laaie, zoodat aan redden niet meer viel te denken. Alleen het woonhuis kon gespaard worden. Ruim 60 werklieden zijn thans werk-1 loos. Van A tot Z onjuist. De man weet er, zooals gewoonlijk, niets van, of het moet overdreven zijn, anders is het zeker niet mooi genoeg. Hij overweegt echter niet, dat hij de fa. met zulke berichten ernstig benadeeld. Dat interesseert hem zeker niett Euphonia. Het Kon Muziekgezelschap Euphonia gaf Zondagavond wederom een van zijn gezellige goed bezochte avondconcerten. De ruime zaal van het gezelschap was zeer goed bezet. De harmonie gaf onder leiding van den Directeur A. Stravers een 5-tal nummers, w.o. Cavalerie Légère van Suppe; Cortège du prince Carnaval van Montagne en Valse Militaire Beige, van Fremaux, die bewezen dat de har monie van het gezelschap den laatsten tijd weer enorm in gehalte verbeterd is. De deskundige leiding van instruc teur Droham laat zich hier reeds duide lijk kennen. Het amusant gedeelte van den avond was bij duo Klijn uit Tilburg in uitstekende handen. Het succes steeg voor de „Klyntjes" bij elk nummer. Het tweetal gaf naast goede zang een keurig verzorgd spel en vooral de heer Klijn toont zich een prima humorist. Gaarne zien we onze oud-Kaatsheuvelschen nog een volgende maal op het tooneel. V Benoemd. gramma. gtSngageerd de alom bekende en meermalen met le prijzen bekroonde karakterhumorist uit Orthen, de heer |oh. Damen. Op Dinsdagavond zal optreden Trio Smink, het zeer vermaarde Duo met medewerking van een humorist, welk trio op veelvuldig verzoek zal opvoe ren „Naar de Vergadering" en „Wie brengt de braadpan weg" twee reuzen succesnummers die de lachspieren aanhoudend in beweging brengen. De entreeprijzen worden zoo laag mogelijk gesuld, zoodat ongetwijfeld de beide avonden de zaal te klein zal blijken. Uitvoerige programma's komen Za terdag uit. f Onze agent voor Kaatsheuvel c.a SC it BOLSTRAAT Oeef haar uwe DRUKWERK- ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op LLK gebied. - WAALWIJKSCUE STOOMDRUKKERIJ ANTUUft TltLfcN. De heer Mutsaers, candidaat-notaris bij notaris van Ham alhier, is benoemd aan de Provinciale Waterstaat van de Provincie Zuid-Holland. j, Miltvuur. Bij den landbouwer J. Zwart aan de Hooge Zandschel alhier is miltvuur ge constateerd. O Hoenderclub. Heden- (Dinsdag) avond hield de Hoenderclub Kaatsheuvel in de zaal van den heer Joh. Smit éen feestverga- dering. Eenige punten van huishoude- lijken aard werden besproken, waarna werd besloten tot de oprichting van een reiskas voor een reis naar de wereldten toonstelling te Antwerpen. Met een heerlijk souper, zang en mu ziek werd de avond gesloten. „Broederhulp". Op Zondag 23 Februari hield de Coop. Ver. „Broederhulp" te Kaatsheuvel in de groote zaal van den heer J. v. Dun voor de dames en heeren der bij haar aange sloten leden een propagandadag, waar b(j een filmvertooning, speciaal voor dit doel vervaardigd, werd gegeven. De film, getiteld Suze Kerkstraten, had aller belangstelling en toonde ons o.m. de geweldige ontwikkeling van de Verbruiks Gooperatie's, sinds de eerste in 1844 onder zeer moeilijke omstandig heden, door de Pioniers van Rachdela opgerichte verbruikscoöperatie. Zeer bezienswaardige en groote zaken werden van bestaande Cooperatie's, vooral uit Duitschland, getoond, m.n. Aken, Duisburg, Weurselen. De zeer duidelijke Explicatie der ope rateurs maakte de film tot een goed be grijpend geheel, dat door een ieder ge makkelijk kon worden gevolgd. De bekende humorist en personeellid der ter plaatse bestaande Coöperatie, de heer H. v. d. Bosch en mede een der operateurs, verrastten de aanwezigen bij de 2e vertooning met nog een extra nummer, dat gaarne werd aanhoord. De heer v. Woensel verleende zijn medewerking op de piano. Door den Voorzitter werd bij deze gelegenheid medegedeeld, dat de gang van zaken over 1929 wederom voorspoe dig was geweest en wederom een leden aanwinst kan worden geboekt. De totaal-omzet steeg met pl.m. 26.000.tot 280.000.Het voorne men bestaat om binnenkort een afdee- ling vleeschwaren, aan de bestaande kruidenierswinkel toe te voegen. Carnaval bij Apollo. Bij gelegenheid der Vastenavond dagen zal de mudekvereenigtng «ocieteit „Harmonie Apoilo" op Zon dagavond in de zaal van den heer Een wederspannige. L. v. d. P. 28 jaar, schipper te Dussen, had het Nieuwjaar ingezet onder misbiuik van sieiken drank met als gevolg ejn straattooneel» Verdachte niudeide de politie bij hel toen al zoo tware wcik een dronken klant van den openbaren weg le verwijderen. Wegens wederspai.nighcid werd bij opgebiacht en ingesloten. Dok alweer geen gemakkelijke Karwei! De- eisch tegen verdachtte luid Je f 30 boete, de uitspraak f 25 boete juos. 25 dagen hechtenis. Auto—ongeluk door schuld. In hooger beroep stond terecht J. M. S., koopman te Oudheusden. Verdachte stond voor de Recnibank te 's boacn lerecnt ter zake van het op 23 Augustus I9a9 te Best meteen door hem bestuurd vterwteiiig motor- iijtuig veroorzaken van lichamelijk ntsci door schuld aan A. A. BekeiS verdacnie werd te dier zake ver. oordee d tot f 40 boete sub. 20 dagen ntchlenis. De adv. gen. eischte in hooger be- toep met oevcstiging van het vonnis dezelfde straf. Uitspraak 10 Maart. Lastige zwerver. Q. v. Z een zwervende arbeider, deed op 16 Dec. 1929 Dussen aan. De politie vond lei men den onge- wenschten bezoeker in te rekenen. Maar dat ging niet op rolleijes De poliiie-oeambie O.M Ketter had er heel wat mee te sietlen en kwam oij de worsteling mei den wederspan nige te vallen. Wegens verzet tegen de politie werd tegen van Z. een maand gevangenis straf geeisent. Uitspraak 3 weken gevangenisstraf. De moordzaak te Rotterdam. Tegen den heer O., verdacht van den moord op den heer Lans te Rot terdam werd wederom 20 jaar geeiseht. De moord in het Bezuidenhout. Het O M. bij de Haagsche Rechtbank vorderde heden tegen W. K. v. d. M levenslange gevangenisstraf terzake vai moord op Mevrouw O. aan het Bezui- denhout en van poging tot moord op naar huishoudster. GEMEENTERAAD. is wel degelijk uitgekomen en ten» slotte zal WSC zelf met den 3—2 uit slag niet ontevreden geweest 2ijn. Wat kan een voetbalwedstrijd een eigenaardig verloop kiljgen, dit kon den wij j I. Zondag aanschouwen. Circa 25 minuten voor het einde stond WSC nog met 3—0 voor en was het aan te zten, dat de stand hooger op gevoerd zou worden. Twéé minuten later was de voorsprong tot 3-2 leruggebracht en deze tegenslag bracht plotseling eene geheele omwen teling in de WSC-ploeg teweeg. De spelers geraakten in deze periode van streek, terwijl de bezoekers, die In- ragen dat het verloren terrein nog in ie halen was, er een schepje txtra begonnen op te gooien. Ongeveer tien minuten hield deze zware druk op net WSC- dotl aan, aldaar werd stevig en met succes verdedigd en kieeg oe tegenpartij geen enkele gelegenheid meer tot doelpunten. Onnoodig de angst te moeten aanhalen van alles wat voor WSC gevoelde gedurende deze periode. Gelukkig raakte WSC de laatste acht minuten weder los en werden wedeiom diverse aanvallen on dernomen, zonder dat er wederzijds resultaten behaald werden, Niettemin was het eene opluchting, toen het einde van deze zeer spannende ont moeting aargekondigd werd. Behalve vermelde, bijna noodlottige inzinking, is het een vlugge, aantrek, kelijke en van beide zijden zeer goed gespeelde wedstrijd geweest. W.S C. speelde stukken beter dan tegen R W. B. en de wijziging in de voorhoede was wel merkbaar. Ooirle heett ons verrast en dit elftal vonden wij nog Je beste ploeg, welke wij hier aan het weik zagen Vooral de vlugge midden door, alsmede rechts buitenspeler der oezoekers vielen op en aan eerstge noemde mag de WSC confrater wel een lesje nemen, speciaal voor de wijze waart p door hem de bal snel door gespeeld werd. Overigens werd er Jour alle sptlers hard gewerkt en als dit in de beide nog resieerende wed strijden aangehouden wordt, zien wij dezelve nog niet verloren. Reeds a.s. Zondag zal W. S C in Tilburg tegen ZICO moeten spelen, op welke ontmoeting wij nog zullen terug komen. SPORT. WSC. Ook de laatste thuiswedstrijd tegen Qoirle leverde voor WSC de beidr mmlsbare wintpunten op, door welker u'fslag WSC zich blijft handhaver voor de eerste plaats Wat het fi WSC iet anders in de laatste 25 minuter rtard te verduren gehad en niemand 'ou het aangezien h:bberr,r)at bij eene 3 0 voorsprong nog alle zeilen bij gezet moesten worde» om zich ten slotte met eene 3—2 over winning te iandhaven Onze voorspelling van jl Zaterdag, dat het voor WSC eene zware en moeilijke partjj zou worden JULIANA. Het le elftal wist Zondag j.l. op het RWB terrein een 2^-1 overwin ning te behalen tegen RWB. Juliana 2 speelde in 'sBosch een goeden wedstrijd legen het sterke Wil- nelmtna; een kwartier voor het einde was de stand nog 1—1; de juliana- achterhoede talmde te lang met weg werken en Wilhelmlna profiteerde hier van door nog 3 maal te dotlpunten en behaalde nog een gelukkige over winning. De 3e eiftallers speelden een besten wedstrijd en wisten tegen KaaUh. do ijs 2 1 1 gelijk te spelen. Zondag a s wordt op het Juliana- terrein de belangrijke competitiewed strijd tegen TSC uit Oosteihout ge speeld. R. W. B. Tegen verwachting heeft RWB van Baardwijk met 2—1 gewonnen. Het is over het algemeen een slechte wedstrijd geweest, een gelijk spel was voor beide partijen ruim voldoende geweest. RWb3 heeft zich uitstekend ge houden door mei 21 van Z H C te winnen. RWB3 kreeg in Kaatsheuvel van JCaatsh. Bcy„3 met 4-1 klop. HEUSDEN. Zondag toog Juliana voor de cotn- oetltie naar Oss, om te spelen tegen QSS. Hoewel men hier bijtijds per auto vertrok, arrtveeide men door oech pas om 5 uur zoodat de wedstrijd niet kon doorgaan. Olympische Spelen. Er zal geen Nederlandsch E'Ual deelnemen aan 't O ynpische Voetbal- rournooi le Monttvideo het volgend aar. HET ZUIDELIJKE ELFTAL. Gisteren vergaderde de Zuidelijke eU- taïfcommissie te Den Bosch en stelde t volsVnde elftal samen voor de districts- werlskrijden te Groningen: Doek: L. v. d. Aa, Willem II. AchtevrJ. van Run PSV, Van Loon Willem SI* Middert: C. Kools NAC, M. v. Houtum LONGA, A- v. Opstal NAC. Voor: P. Simons NAC, J. v. d. Broek PSV, mr. Ruddemeijer Willem II. C. Paulssen PSV, A. de Kanter, Willem II. HET ZUIDEN, le Klasse. LONGA—PSV 3—4 EindhovenNAC 23 WilhelminaRoermond 2e Klasse A. RBCBreda 21 MEVO—Dongen 1—4 TACDOSKO 6--0 VelocitasDe Baronie S2 VlissingenZeelandia 2o 2e Klasse B. GUDOK—De Valk 2—3 HoensbroekVVV 00 VOS—HEG 7—3 DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer ge meente op Dinsdag 25 Febr. 1930 des namiddags 3 uur. Wegens ongesteldheid van den Edelachtb. heer Burgemeester Snijders neemt wethouder F, A. v. de Pluijm het voorzitterschap waar* Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken en mededeeliügen. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeu ring der gemeenschappelijke regeling met Alm- kerk inzake verloskundige hulp. Idem, houdende bericht van de benoeming van Dr. Kohier tot lid der gezondheidscommissie in de vacature vun Dr. de Both. Verslag van den Warenkeuringsdienst district Breda. Verslag der werkzaamheden van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1929. Een en ander wordt voor kennisgeving aange nomen. Verder wordt het antwoord van B. en W. op het schrijven van Ged. Staten inzake de nota van aan merkingen op de gemeenterekening en gemeente- begrooting goedgekeurd. 2. Vaststelling tegemoetkoming ex. art. 13 der L. O. wet 1920. i Namens den voorzitter geeft de heer C. Pols, die als secretaris fungeert een nadere toelichting van deze aangelegenheid. Op de begrooting is hiervoor een bedrag van ongeveer 3000.uitgetrokken. B. W. achten dit bedrag zeer hoog; en daarom zouden zij voor deze vergoeding een andere regeling willen tref fen. Bij de oude regeling konden ouders -wier kin deren in een nabaurige gemeente ter school gaan, een tegemoetkoming in de da aarvoor te maken onkosten ontvangen, van: 2.— per kind bij een inkomen tot 1000. 3/. deel hiervan hij een inkomen van 1000 1500. i/2 deel hiervan bij een inkomen van 1500 2000. i/. deel hiervan bij een inkomen van 2000 3000. i/10 deel hiervan bij een inkomen boven 3000. Thans wordt voorgesteld deze regeling als volgt te wijzigen: 75 vergoeding bij een inkomen tot 800. 55 vergoeding bij een inkomen tot 1000. 40 vergoeding bij een inkomen tot 1500. 25 vergoeding bij een inkomen tot 2500. 10 vergoeding bij een inkomen boven 2500. B. W. verwachten hiermede een voordeel te bereiken van 1275. Smink. Ik geloof niet dat het de bedoeling van art. 13 zal zijn dat deze tegemoetkoming bij ver ordening geregeld wordt en lk zou er meer voor voelen dat ieder geval op zichzelf beoordeeld wordt. De aanslag in de inkomstenbelasting kan wel een maatstaf zijn, doch er kunnen soms om standigheden zijn, die het billijk maken een an dere maatstaf aan te leggen. Ik geloof nooit dat deze verordening geldig is volgens art. 13. Door den secretaaris wordt toegelicht dat de be doeling van deze ontwerp-regeling is dat B. en W. eene handleiding zouden hebben bij het toekennen van de vergoedingen, anders zouden deze vergoe dingen telkens door den raad moeten worden vastgesteld. De raad kan zich met deze regeling vereenigen. 3. Vaststelling vergoeding aan schoolbesturen ex. art. 101 der L. O. wet. Het geldt hier een drie-jaarlijksche afrekening over 1927, 1928 en 1929 van het bestuur der B. K. Bijzondere Jongensschool. Men had wettelijk aan spraak kunnen maken op totaal 1811.81, de wer kelijke uitgaven hebben 1659.28 bedragen, waar op reeds 1291,61 als voorschot door de gemeente is ontvangen, zoodat er geen bezwaar bestaat het verschil ad f 367.67 alsnog uit te keeren. Wordt goedgevonden. Eveneens wordt goedgevonden een voorschot voor 1930 toe te staan van hoogstens 80 van 11.82 per kind. 4. Vaststelling suppletoir kohier der zakelijke Bedrijfsbelasting. Burg. en Weth. stellen voor alsnog aan F. H. v. d. Pluijm, ambtshalve een aanslag op te leggen I van 72.waarmede de raad zich kan ver eenigen. i 5. Verordening op het verwijderen van rupsen nesten. Evenals in andere gemeenten heeft B. en W. ook hier een ontwerp-verordening opgemaakt op verzoek van den Commissaris der Koningin, waarbij diegenen, die in gebreke blijven om hun boomen en struiken van rupsennesten te ontdoen, strafbaar worden gesteld. De heer v. Balkom vindt het een heel nuttige maatregel, maar vraagt zich af hoe het mogelijk is zeer hooge boomen geheel van rupsennesten te zuiveren, waarop de heer van Drunen het middel aan de hand doet, aan een langen stok een knip- schaar te bevestigen en daarmee de nesten uit te knippen. De raad kan zich overigens met de ontwerp-ver ordening vereenigen, 6. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Het aftredend lid, de heer H. C. Staal, wordt met op één na algemeen* stemmen herbenoemd. 7. Aanvraag van een icrediet voor de Landar beidersstichting. Er is een aanvraag ingekomen om een crediet van 3300 beschikbaar te stellen ten behoeve van Adr. Colijn. De stichting zal 4300 kosten, waar van door hem zelf 1000 zal worden betaald. Door B. en W. wordt voorgesteld dit verzoek in te willigen, waarmede det raad zich kan vereeni gen. Bij de rondvraag wil de heer Smink nog even terugkomen op het antwoord van B. en W. op d# nota van aanmerking van Ged. Staten, voor wat betreft maatregelen tot invordering van achter stallige belasting, doch waar de burgemeester niet aanwezig is zal hij deze kwestie tot een vol gende vergadering aanhouden. De heer Jongbloets zou B. en W. in overweging willen geven om bij het aanbesteden van een werk tevoren beter uit te zien welke werkzaam heden er eventueel later nog bij kunnen komen, zooals thans met het bouwen van een muur het geval is. Doordat die 20 c.m. naar binnen moet worden geplaatst komt er veel grond tekort, waar voor de gemeente een 701 zal hebben bij te be talen. De voorzitter zegt dat tevoren niet was te voor zien hoeveel zand daar bijgebracht moest worden en het daarom bezwaarlijk was dit mede aan te besteden. De heer M. v. d. Pluijm kan echter met bet gezegde van den heer Jongbloets wel meegaan en vindt het ook beter alles onder de aanbestieding op te nemen, dan weet men tenminste waar men mee af is en kunnen er geen tegenvallers meer hij komen. In het vervolg kan hiermede rekening worden gehouden. De heer Smink vestigt er nog de aandacht op dat enkele vacatures ontstaan door het overlijdeji van den heer v. d. Kopgrel en het bedanken vaa den heer v. Steen nog niet zijn aangevuld, o.a- als lid der Schattingscomtmissie, de Landarbeiders stichting, commissie tot wering van schoolver zuim, enz. Van een en ander wotfflt nota genomen. Tenslotte zegt de heer Smink nog dat door het rijk een regeling in het leven is geroepen nope\u» de rechtspositie van ambtenaren en vraagt of voo.V het gemeente-personeel zooiets «ook kan ingevoerd worden. De secretaris licht toe dat Ge bond van gemeen te-ambtenaren ook een ontwerp hiervoor gereed heeft en het zal het genïeente-personeel natuurlijk aangenaam zijn, als dat hier van kracht wordt. Doch hij adviseert hierop thans niet verder in te gaan, doch deze zaak aan te houden tot een an dere vergadering, dan kunnen de leden eerst nog eens nader over deze kwestie informeeren en hun standpunt bepalen. Hierna sluit de voorzitter de vergadering.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7