een Babbersbnecht "huwelijk. Troüwhaarlen ol Trouwbrievei Modelleur irepileÉcliiip Esrsts Muuk Nd üanl NUMDIKIE SlMIHïlJ AH WW II] Notaris Canter it ii te Waalwijk. Het Muizenprobleem Thans Opgelost. Groote Schoenfabriek buiten Brabant VRAAGT in staat zelfstandig modellen te ontwerpen ALLEEN PRIMA KRACHT. INRICHTING VOOR DE VERVAARDIGING VAN publiek verhuren Gevraagd i m MMEK 3e Klasse C. WSC—SCG 3—2 RWBBaardwijk 1—2 OosterhoutZIGO 3—1 3e Klasse D. PicusZaltbommel 0-0 ZHCHelmondia 2—10 TrichtSportver. '20 5—2 Res. Ie klasse. PSV 2—Willem II 2 3—2 NOAD 2Helmond 2 0—2 Res. 2e klasse A. Dongen 2DOSKO 2 2—0 Willem II 3NAG 3 0—3 Res. 2e klasse B. Tegelen 2Wilhelmina 3 8—1 AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 7'/a uur. F.lmavond voor de leden van Qcn R.K. Vrouwenbond in den Qiidenbond. Donderdag 7'/* uur. Oniwikkelings avond der R.K. Werkliedenvereeniging „De Pauselijke Hulpactie voor he ongelukkige Rusland" (met lichibeel den) door den ZeeiEerw. Paier Fr Wijnhoven, uit het klooster der As sumptionisten, Stapelen te Boxtel. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden BQ.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal, Donderdag 8'/a uur repetitie Tavenu Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Volksmatinée Lieder tafel „Oefening en Vermaak". SPRANG. Donderdag 7 uur. Opening Bazar GEMENGD NIEUWS. Ernstige mishandeling te Helmond. Zondagnacht heeft te Helmond een vechtpartij plaats gehad, waarbij van messen, revolvers en trouolnegels gebruik werd gemaakt. Toen omstreek 12 uur de families H. v. R. en P. v. T van een zilveren bruihfsfeest huis waarts keerden, ontmoetten zij in de Sassenstraat dicht bij hun woning, tot nu toe onbekend gebleven mans personen. Een van dezen trok een revolver, hetgeen vrouw v. R. den uitroep ontlokte: „Kijk die daar mei zijn klapperpisloolije" Dit was schijn, baar te vtel gezegd, althans de be- wuste personen baalden ook nog messen te voorschijn en staken ais wilden op de onschuldige menschen los. Vrouw van Rdie daarbij eer diepen messteek boven het linkeroog opliep, verloor het bewustzijn. Vrouw v. T. onderging hetzelfde lot, zij werd getroifen In haar linker dijbeen lntusschen schoot de revolverheid zijn wapen leeg. gelukkig zonder doel te treffen, waarna hij v. R. met trottoir, tegels bekogelde. Deze wierp zich op de aanranders, maar moest het onder spit delven, daar hij in minder dan geen tijd 4 messteken en snijwonden opliep. Toen eindelijk op het geluid van de schoten en het hulpgeroep een agent van politie verscheen, namen de aanranders de vlucht. Bij de worsteling heeft een dezer onverlaten echter zijn hoed en mes verloren, welke door de politie zijn gevonden en in beslag genomen. De toegebrachte wonden bleken gelukkig, hoewel ernstig genoeg, niet levensgevaatlijk te zijn. Vreeselijk ongeluk bij Meenen, Zaterdag heeft te Meenen (Vlaande ren, nabij de Fransche grens) een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Zekere vrouw E. de Ruijter wilde zich naar haar werk begeven en stord te wachten op de in aantocht zijnde tram Op hetzelfde oogenblik arriveerden In een snel tempo, twee wielrenners waarvan de een de vrouw aanreed met het gevolg, dat zij op de tram rails viel. juist passeerde de tram met het vreeselflk gevolg, dat de vrouw, die niet zoo spoedig kon opstaan, het hoofd werd afgereden en vreeselijk Werd verminkt. De fietsers die het ongeluk ver oorzaakten reden verder, zonder zich om het ongeluk ieis te bekommeren Zij werden echter door de politie achterhaald en gearresteerd. Botsing van twee kolentrelnen. Zaterdagnacht heeft naar de Courant meldt, op het stationsemplacement te Lage Zwaluwe, nab^ seinpost T. een botsing plaats gehad van 2 goederen, treinen, waarbij groote materieele schade is aangericht. Niet minder dan 6 wagons werden geheel verbrijzeld. Verder hebben nog vele andere wagens meer of minder te lijden gehad. Persoonlijke ongeluk ken vonden niet plaats. Storing van het verkeer t w. het passagiersverkeer op de groote lijnen heeft deze botsing niet veroorzaakt, daar het ongeval op spoor 3 is geschied. Het personen vervoer wordt over spoor I en 2 geleid Omtrent den aard van de botsing verneemt het blad, dat trein 7920 komende uit de richting Breda een zgn. contract-kolentrein uit circa 60 wagens bestaande, was gereden tegen den op het emplacement stilstaanden trein no. 7924, eveneens steenkolen vervoerend, met bestemming Rotterdam en dezen wel een veertigtal meters had vooruitgeduwd. Drie wagons van den stilstaanden trein zijn gtheei in elkaar geschoven en totaal vernield. De oorzaak van de botsing is naar naar men aan het blad meededeelde te wijten aan verkeerden wisselstand. Zondagmiddag had men het op— ruimingsweik zoo goed als voltooid. De Lawine ramp in Italië. De bladen melden uit Macerata. dat te Bolognola, waar eenige huizei door een lawine zijn bedolven, to dusver negen lijken geborgen ei g ïientificeerd zijn. Voorts zijn vijl personen gered, die verwondingen hadden bekomen. Er worden thans nog twaalf menschen vermist en er oevindt z ch nog veel vee in gevaar Het reddingswerk wordt met grooten spoed voortgezet. Het aantal dooden ten gevolge van de lawine te Bolognola is thans tot dertien gestegen. Voorts zijn er vijf gewonden. Men vreest dat nog zevei personen onder de sneeuw bedolven zijn. Twaalf Cubanen gedood. De feestvreugde bij de plechtige opening van het vliegveld Machado. de nieuwe luchthaven van Cuba is op droevige wijze verstoord door twee ernstige ongevallen, die aan twaalt personen het leven hebben gekost. Tien personen werden n.l. gedood bij een botsing tusschen een autocar mei een electiischen trein, terwijl twee vliegers van de Cubaansche luentvaart met hun toestel zijn neergestort tijdens demonstraties boven het vliegveld. Zes menschen verbrand. Bij een brand in een hoeder.fabriek te Luion in Bedfordshire zijn zes menschen in de vlammen omgekomen. Man door locomotief gegrepen en gedood. Op den onbewaakten overweg bij blokpost 17 onder de gemeente Aiphen is Zaterdagmiddag een ernstig ongeval gebeurd. De 52-jarige Rijkers wonende in de Lange Nieuwstraat te Tilburg werd door een losse locomotief ge grepen en gedood. De man laat een vrouw met twee kinderen achter. Noodlottige voorstelling te Saint—Dié Tijdens een tooneelvoorstelling te Saint Dié is een droevig ongeluk ge oeurd. Een tooneelspelcr—liefhebber werd er doodelljk gein ff m door een vuurwapen. In het stuk dat gespee d werd moesten op zeker oogenblik schoten gewisseld worden. Op dat oogenblik werd een der spelers de neer Pierre Fade, 30 jaar oud, in de borst getroffen door een wapen dal met los poeder geladen was, zooals men dacht. Het publiek werd bericht dat zich een klein ongeval had voorgedaan en de zaal werd ontruimd, doch de toe stand van den gekwetste was ernstig. De rechterlong was geraakt Hij werd naar het gasthuis van Lur.érille over gebracht, waar hij ondanks de besie verzorging overleden is. - Uit Tunis wordt melding ge maakt van de verschrikkelijke wraak van 'n afgewezen minnaar, die een bekend iniandsch actrice vermoordde door haar bed in benzine te drenken en het in brand te steken. De naam van het slachtoffer is Hahita Messika, een der grootste kunstenaressen die Tunis heeft gekend. Zij had zich in het bijzonder toegelegd op oude Arabische liederen en Oostersche dan sen. Zij was kort geleden van 'n suc cesvolle tournée in Europa te Tunis teruggekomen. Toen zij Donderdagnacht door een vreemd geluid wakker werd. ontdekte zij dat'haar bed in brand stond. Het meisje kreeg brandwonden, waaraan zij den volgenden ochtend overleed, meldt het Hbld. De dader werd later in zijn hotel gevonden. Hij had de deur van zijn kamer gesloten, en toen de politie ze openbrak, bemerkte zij dat hij zijn meubels in brand had gestoken en een poging had gedaan, om zich met ijn turban te worgen. Hij werd naar et ziekenhuis gebracht, waar hij in doodsgevaar verkeert. Ko.'endampverg if tig Ing Gisterochtend werd ten huize van het echtpaar S. te Winterswijk niet opengedaan Nadat de politie gewaar schuwd was verschafte men zich toe- gang en vond de vrouw dood op bed en den man bewusteloos op den grond Het bleek dat zich door losraken van een kachelpijp kolendamp verspreid ïad. Men hoopt S in leven te kunnen houden. Het echtpaar was nog pas enkele weken gehuwd. Schilderijen-diefstal. Er zijn in verschillende musea schil- derstukken ter waarde van f 1000.— tot f 1500.— gestolen. Een dader is al gepakt, maar ondertusschen is er weer en uit het centraal-museum te Utrecht verdwenen. Zondagmiddag gingen de 34 jarige j. B. en zijn 17-jarige zuster G. B. te Barneveld een autotochije maken. Nauwelijks hadden zij de woning ver. laten of zij moesten een onbewaakten particulieren overweg passeeren terwijl op dat moment de personentrein die om drie uur te Barneveld arriveert, naderde. Aanstonds remde de chauf feur met het gevolg, dat de auto midden op den spoorweg bleef stil staan. Ook de machinist van den trein remde uit alle macht, doch kon niet ^oorkonten, dat de locomotief deauta *reep en qngeveer 20 meter mede— sleurde tot de trein stilstond. De auto was totaal vernield. Onbegrijpelijk is dat de inzittenden er met lichte ver wondingen zijn afgekomen. Zooals gemeld is Maandagmiddag afgebrand de boerderij Philadelphia van de kolonie der Vereeniging Neder landsche Landkolonisatie en Inwendige Zending te Vries Een en ander wekie het vermoeden, dat hier brandstichting in het spel moest zijn. De politie stelde een onderzoek in en is er in geslaagd zekeren v d. N. te arresteeren Het betreft hier naar wordt vernomen, denzelfden persoon, die indertijd een bundel je vrouwenkleeren bij 'n sloot had gelegd om het vermoeden te wekken dat er een misdaad gepleegd was. Toen gaf de man het alleszins zonderlinge motief op, dat hij den brand gesticht had om weer in de gevangenis te komen, Hij is thans te Assen opgesloten. Verkeersongevallen. Een overweg-catastrophe, 10 dooden, 100 gewonden. B(j Kenohsa in den staat Wisconsin greep een sneltrein in volle vaart een personenauto, die een overweg passeer de. Op hetzelfde oogenblik kwam van de tegenovergestelde richting een goede rentrein. De auto werd verpletterd. De vijf inzittenden van den auto werden onherkenbaar verminkt. Beide treinen ontspoorden. Volgens hier ontvangen berichten zijn ook van den sneltrein vijf passagiers gedood, terwijl er meer dan 20 werden gewond. Een nader bericht meldt, dat de over wegcatastrofe bij Kenohsa van grooter omvang blijkt te zijn, dan aanvankelijk gemeld werd. Behalve de reeds gemelde vijf dooden van den personentrein zijn nog meer dan honderd reizigers gewond. De meeste reizigers waren op den te rugweg van Chicago, waar zij den Zon dag hadden doorgebracht. Onder hen bevonden zich vele vrouwen en kinde ren. Na de botsing brak een onbeschrijfe lijke paniek uit, daar verscheidene wa gens van den goederentrein in brand waren geraakt, waardoor het vuur dreig de over te slaan op de personenrijtui gen. te werk gesteld in andere gemeente lijke bedrijven. Vanuit Den Bosch zal ook gas kun nen geleverd worden aan gemeenten in de Langstraat tot en met Waalwijk. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 25 Febr. Ter vee- marnt waren lieden aangevoerd: 235 paarden, 7 veuiens, 143ö magere runne ren, 8iu vette runneren, 2uu vette kalve ren, 1938 nuchtere kaïveren, 120 gvas- kaïveren, 74 scnapen of lammeren, 54 biggen, ll bokKeu of geiten, 24 oveiioo- pers. Prijzen per pond: koeien 3540 c., 46oO c., 52.55/ c.; ossen 42 c., 46 49 c., 52.555 c.; stieren 42 c., 44—47 c., 4951 c., kaïveren 6065 c., 72.5 80 c., 87.5—92.5 c. Pry zen per siuk van mager vee: melk koeien 230—425, stieren 130—540, graskalveren ƒ50100, paarden ƒ175 200, siactupaarden lbo200, hitten 100145, veulens 80120, tok nuch tere kalveren 1825, slacnt nucniere kalveren 1014, kalfkoeien 210 420, pinken 130185, vaarzen 170 235, Diggen 1830, idem per week 2.75b.25. De aanvoer van koeien en ossen op de vette markt was gewoon met kaïmen handel en vrijwel onveranderde pryzen. Een prima spoeiingkoe en os gingen nog tot 3 cent boven noteering. De aanvoer van stieren was matig, de handel was eenigszins traag, doch wei nig verandering in de prijzen. Vette kalveren met neüoorlijken aan voer, over het algemeen stillen handel en prijshoudend, ten prima kalf werd nog tot 7.5 cent boven noteering verhan deld. Op de magere markt was de aanvoer Yan melk- en kalfkoeien flink. De han del was redelijk met vrijwel de oude prijzen. Jongvee was eveneens flink ter markt. Hier bieef de handel stil en de pryzen waren stationnair. Graskalveren weinig aangevoerd, luie handel en vrijwel dezelfde pryzen ais vorige week. te Drunen, zal op Donderdag 6 Maartij des nam. 6 uur ter heibergevi Wed HUB. VAN SON te DfJ ten verzoeke aan bet QemeentH bestuur van Drunen Perceel No. 16 in het Niet Heibosch, en Perceel No. 6 in het Niet! Ingenomen. Beide perceelen in huur gewees bij Corn. Dekkers-Bruurmljn, en publiek verkoop^ 5 koopen eiken takken in; Molensteeg. 2 koopen eikentakken op J weg naar Elshout. 2 koopen eikentakken op dij lening Heusdenscheweg. 2 koopen eikentakken in dj Wolfshoek. 3 koopen eikentakken bi M de Kruijf. 3 koopen eikentakken by Knippels keiweg. 1 koop lindetakken op fa Stationsweg. 5 koopen mastenknuistenlnii Maaien. 5 koopen eikenknuisten In dt Maaien. 4413! ADVERTENTIëN. om terstond in'dienst te treden een j ar bij het vak gtweesi bij Q. UE JONG, Vlijmen. 44143 „R.K. Weduwnr begin 40 jaar, Rijksbetrekking. 5 kind, 6—14 jaar, zoekt ernst, kennis making met Burgerjulfr. ongeveer zelfde leeftijd teneinde een zeer goed huwelijk aan te gaan. 44142 Br. onder No. der adv. aan het 8ureau van dit blad. LAATSTE BERICHTEN. Kabinet Chautemps gevallen. Het Fransche kabinet Chautemps, eerst vier dagen oud, is met 292—277 stemmen gevallen. Tardteu zal nuwel weer aan bod komen. De Koningin en Prinses Juliana terug in Den Haag. Onder groote belangstelling, zoo wel op het perron ter weerszijden van de Koninklijke wachtzaal als in de Rijnstraat, waarin het achtergedeelte van de wachtkamer uitkomt, zijn gistermiddag de Koningin en Prinses Juliana en de dames en heeren, die haar vergezeld hebben, na een ver blijf van drie weken te Oberstdorf per Staatsspoor in de Residentie te ruggekeerd. Um 4 uur 38 reed de trein, waarin zich de Koninklijke salon- en slaap- rijtuigen bevonden, he station binnen. Koningin en Prinses werden bij he uitstappen met luide hoera s begroet. Prins Hendrik en zijn zusier, de groothertogin van Oldenburg, ver- welkomden op het plankier voor de wachtzaal de Koningin en de Prin ses. De Koningin en de Prinses zagen er uitstekend uit, Na enkele oogenblikken in de wachtzaal te hebben vertoefd, begaf het gezelschap zich naar buiten. In de Rijnstraat weerklonk zeei levendig hoera-geroep. In een half-geopende auto reden Koningin, Prins, Groothertogin en Prinses Juliana naar het paleis van de Koningin-Moeder aan het Lange Voorhout. Later is het gezelschap naar het Koninklijk paleis in bet Noordeinde gereden. 's-BOSCH. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad te s Hertogenbosch werd na korte dis cussie het voorstel van B. en W. aan genomen tot het sluiten eener over- eenknmst tot levering van gas uit de Staatsmijnen in Limburg. (De ge meente zou anders hebben gestaan voor het groot financieel bezwaar van het bouwen eener nieuwe gasfabriek) Het overbodig geworden personeel zal op wachtgeld worden gesteld, doch kan voor het meerendeel weer worden In de schuur van een landbouwer It de omgeving van Goes wemelde hel van de muizen. Twee nachten achter een heeft hij Rodent uitgelegd, met hei gevolg dat hij massa's doode muizen vond. Hij schrijft: „Ik vond ze bil tien tallen op den grond liggen. In 't geheel heb ik er 113 begraven. Een doosje van 1.- was voldoende." Een andere gebruiker deelde ons mede, dat hij in één nacht alle muizen, die zijn winkel onveilig maakten, heeft opgeruimd. Rodent is onwederstaanbaar, het maaki radicaal een eind aan de muizenplaag en roeit ratten en muizen bij heele zwermen uit. Koop heden een doosje van 50 et. of ƒ1.-bij Uw drogist. Imp,: Fa. B. Meindersma - Den Haag. E33 Brieven onder nummer der advertentie aan het Bureau van dit blad. 44144 KANTOORUREN VAN fr-11 UUR. DES ZATERDAGS VAN 9—11 UUR, OPOER1CHT 187-2, van de meest gewone tot de fjjnste kunst- drukwerken, handelsdrukwerk, couranten, vereenigingsorganen, periodieken, boekwer ken, catalogi enz. Uitgebreid personeel* Nieuwste machines Mooie lettersorteerlng. Vraagt offerten of Refzigersbezoek. Agent te Kaatsheuvel; A. VAN D£JR YVFE-COOLS Schoolstraat. DRDKWERKEN,

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 8