PUROL MIJN HAR DT'S Als het geld toch verteerd moet wor den, waarom moet het dan in een an dere gemeente worden opgemaakt. Zou het bezwaarlijk zijn de 11 üur sluiting voor alle café's in te voeren, dan zou ik althans zeker diegenen die als hotelhouder staan ingeschreven, tot 11 uur laten open blijven. Lankhuijzen Gzn. Wanneer er eens reizigers komen die nog zoo laat on- drag zijnde 320, stellen. 6. Ontwerp-besluit tot vaststel- derdak moeten zoeken, dan mag men ling van het percentage, bedoeld in die toch gerust binnenlaten, daar zul- j art. 5 der verordening op de heffing len B. en W. toch geen bezwaar tegen eener plaatselijke inkomstenbelasting hebben; overigens ben ik ook voor 10-1 voor het belastingjaar 1930'31. uur sluiting. Die menschen die na I Burgemeester en Wethouders stel- 10 uur nog naar den Berg gaan, zijn I !en voor het percentage te stellen op de kastelijns, naar ik hoorde, liever I 1. Het vorig jaar bedroeg dit 1 Va, kwijt dan dat ze blijven zitten. I waarvan de raad met bijzonder ge- Rombouts. Het motief dat in het I noegen kerfftis neemt, adi'es wordt aangegeven, is niet on-1 7. Ontwerp-verordening tot wij- gegrond. Ik heb het zelf ondervonden I ziging der verordening op de leve- (iat een reiziger met den trein mee-1 ring van electriciteit door het G.E.B. kwam, ik ben zelf nog twee hotels I Voorzitter B. en W. stellen voor - met hem afgeweest, maar hij kon er I de electriciteitstarieven beduidend te niet terecht, omdat de zaak gesloten I verlagen en wel van 34 cent op 25 was. I cent per K.W.U. voor het gemiddelde Voorzitter. Als vóórnaamste motief I verbruik der laatste 3 jaren en voor voor het open blijven tot 11 uur wordt I het meerdere verbruik boven de 100 hier aangehaald dat reizigers die met I K.W.U. per paar 10 cent per K.W.U. den laatsten trein meekomen, geen I voor de industrie wordt het tarief onderdak meer kunnen vinden. Nu I van 20, 18 en 16 cent gebracht op weet ik niet hoe de Raad hier tegen- I vesp. 16, 14 en 12 cent, terwijl ook de aan kijkt, maar ik heb hiervan nog I 20% winst welke berekend werd bij -nooit iets gezien of gehoord. Het zal het uitvoeren van werkzaamheden in elk geval wel zeer zeldzaam voor-1 door het electriciteitbedrijf zal ver- komen. Maar al kwam het nog zoo I vallen. Zooals U ziet is dit een zeer vaak voor, dan was het nog geen be-1 beduidende verlaging én de gemeente zwaar want een hotelhouder mag al-1 Raamsdonk mag met deze tarieven tijd loge's binnen laten. Ik heb van-1 aan alle andere gemeenten ten voor- daag nog eens laten nagaan, hoe de I beeld wTorden gesteld. In geheel onze caféhouders zelf over het sluitings- provincie bestaat geen enkele soort- Wordt besloten het benoodigde be-Voorzitter. Dat is heel wat anders. beschikbaar te Het betreft hier een punt van volks uur denken. Van de ruim 30 waren er slechts 4 die het sluitingsuur gaar-1 ne op 11 uur gesteld zagen en de rest j was voor 10 uur, want, zoo zei men, ■■•'t daarna nog komt, heeft gewoon- fifk een glaasje te veel op, daar heeft men maar hinder van, die zien ze veel gelijke gemeente met zulke lage tarie ven. Wij hopen met deze verlaging ook een verhooging van de afname te bereiken. De heer Lankhuyzen Szn. vraagt of voor diegenen die een contract voor stroomafname met het bedrijf liever niet. Trouwens, het sluitings-1 hebben gesloten de overeengekomen uur van 10 uur geldt slechts voor de I prijs tot het einde van dat contract 4 wintermaanden, vandaag wordt het I gehandhaafd blijft, waarop de voor- weer op 11 uur gesteld. I zitter antwoordt dat billijkheidshalve De heer Zijlmans heeft geen be-1 dient te worden nagegaan dat deze zwaar tegen 10 uur sluiting, doch men I contractafnemers bij deze regeling moet allen over een kam scheeren, hij I niet meer zullen behoeven te betalen heeft gevallen gehoord dat bezoekers I dan anderen. in een café zeiden: als we er hier om-I Het voorstel wordt hierna met al- 10 uur uit moeten, weten we wel waar I gemeene stemmen aangenomen, we nog terecht kunnen. I 8. Ontwerp-verordening tot wij- De heer de Jong meent dat mis-1 ziging van de verkeersverordening. schien onder het motief societeil de I Deze verordening is reeds een hee- verordening ontdoken wordt. len tijd geleden ontivorpen, doch De Voorzitter zegt, dat bedoelde gevallen hem niet bekend zijn. Zou er misbruik gemaakt zijn, hetgeen I moest eerst nog naar de. gezondheids commissie worden gezonden om ad vies. De wijzigingen komen hierop overal wel eens zal voorkomen, dan I neer dat bepalingen worden opgeno- heeft hij daar nimmer van gehoord. I men, waarbij het verboden is gebou- Er worden vaak genoeg vergunnin- I wen, bestemd voor den openbare- of gen voor verlenging van sluitingsuur I vóór den eeredienst, door spuwen te gegeven, iedere caféhouder weet dat I verontreinigen, om te rooken in auto hij deze vergunning krijgen kan, wan-1 bussen en om vuil te werpen in ha- neer een club een teeravond houdt of I vens, gooten, rioleeringen en slooten wat ook. Men moet niet te veel op de I langs den openbaren weg. kletspraatjes van de menschen af-1 9. Benoeming lid van het Hoofd gaan. Besloten wordt afwijzend op het verzoek te beschikken. De Voorzitter zegt dat nog is inge- stembureau ter voorziening" in de va cature van wijlen den heer E. C. de Wit. Wordt gekozen als lid de heer komen een prijsopgave van de Ned. I Schoenmakers, als plaastvervanger Huistelefoon Mij. voor een uurwerk I de heer De Jong. In de plaats van in het raadhuis, waarvan de kosten I den heer J. P. van Dongen-Torman 415.zouden bedragen. B. en W. I wordt gekozen de heer Zijlmans. hebben hieromtrent geen advies, zij I 10. Voorstel van Burgemeester staan er geheel neutraal tegenover. I en Wethouders tot inwilliging ver- Eigenlijk behoort er op een stadhuis zoek van P. J. Loonen om teruggaaf een officieele tijdaanwijzing te zijn, maar waar we hier toch een klok vlak in de buurt hebben, is het niet zoo hard noodig. B. en W. vragen daar om het oordeel van den raad hierover. De raad acht het beter hiermede nog even te wachten. van een gedeelte van 't door hem be taalde vergunningsrecht ingevolge de Drankwet. Wordt besloten aan adressant een gedeelte van het vergunningsrecht terug te betalen voor den tijd dat hij er geen gebruik van heeft gemaakt. Nog is ingekomen een verzoek-1 Dit gedeelte zal door zijn opvolger schrift van het bestuur der Ned. betaald worden. Herv. Gem. om een crediet beschik baar te stellen voor bijbouwen van een lokaal voor spreekkamer aan de school te R'veer A 15. Wordt besloten aan dit verzoek te voldoen. Verder is van B. en W. van Breda een schrijven ontvangen in verband met de wijziging van de ziektewet. Het ligt in de bedoeling voor verschil- 11. Vaststelling suppletoir-kohier der straatbelasting. Wordt ongewijzigd vastgesteld. 12. Ontwerp-besluiten tot wijzi ging der gemeente-begrooting, dien sten 1929 en 1930, en der bedrijf she- grooting, dienst 1929. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Voorzitter. Alvorens tot de rond- lende gemeenten, waaronder ook I vraag over te gaan, wilde ik nog even Raamsdonk behoort, een kring te vor- I de aandacht op het volgende vesti- men met Breda tot centrum, waar een I gen. Vijf jaar geleden is door de ge- ontsmettingsdienst zal worden opge-1 meente een geldleening met den Staat richt. Er zal een bespreking tusschen I aangegaan ten behoeve van de Water de verschillende gemeentebesturen I leiding. De gemeente heeft daarbij de worden gehouden, waarin deze plan- I verplichting op zich genomen om de nen nader zullen worden besproken. I aansluiting aan de waterleiding zoo- Wordt voor kennisgeving aange-1 veel mogelijk te bevorderen en na 5 nomen. I jaar de aansluiting voor alle percee- 2. Aanbieding verslag van hetgeen I ien verplichtend te stellen. Met 1 Jan. met betrekking tot verbetering der I was deze termijn verstreken. In den volkshuisvesting over 1929 is ver-1 loop van de volgende week zal nog richt. I voor het laatst gelegenheid gegeven Wordt voor de leden van den raad I worden zich voor aansluiting op te ter inzage gelegd. I geven, voldoen ze hieraan niet, dan 3. Ontwerp besluit tot vaststelling I zal onverbiddelijk procesverbaal wor- van het bedrag der gemeentelijke ver- I den opgemaakt. Men kan nu niet goeding", bedoeld in art. 101 der La- I meer zeggen, dat men het niet gewe- ger-onderwijswet 1920, over het jaar I ten heeft en er niet genoeg tijd voor 1928. I gegeven is. Er zijn momenteel reeds Deze vergoeding kan nog niet wor- I 1000 aansluitingen ongeveer, nog den vastgesteld, omdat de benoodigde I 1^%. blijken niet aangesloten te zijn. gegevens nog niet zijn ontvangen. De I Zijlmans. Ik zou niet weten op vaststelling wordt dus aangehouden. I welken grond B. en W. bevoegd zou- 4. Ontwerp besluit tot vaststelling I ^en zÜn procesverbaal tegen niet-aan- van het voorschot op de voorschreven I geslotenen op te maken, gemeentelijke vergoeding voor 1930.1 Voorzitter. Het staat zoo in de ver- Wordt besloten het gebruikelijk I ordening, welke door Ged. Staten is voorschot van 80% te verleenen. I goedgekeurd. 5- Adres van het bestuur der R.K. I Zijlmans. Dat zou mooi zijn, dan Meisjesschool te Raamsdonksveer tot I kon de gemeente ook wel een bakke- het ontvangen van de benoodigde gel- rij oprichten en zeggen dat alle men den voor aanschaffing van school- I schen verplicht zijn daar brood te ko- banken. I men halen. gezondheid. Zijhnans. Wij hebben een goeden put, waar we met twee huisgezinnen water van gebruiken en dat schijnt ook wel gezond te zijn, anders zouden die menschen geen 80 jaar geworden zijn. We zullen wel eens kalm af wachten wat er gebeurt, maar ik ga nog niet aansluiten. Voorzitter: Wij zijn toch verplicht onze verordening uit te voeren en proces-verbaal opmaken tegen hen die weigeren aan te sluiten. Kanters. Als men een goede pomp heeft, dan is het niet prettig ver plicht te worden om aan te sluiten, maar er zijn dingen die nog veel on prettiger zijn. Er zijn groote gezinnen die het zeer moeilijk kunnen betalen en toch verplicht worden. Om een ge val te noemen: mijn zwagerin, die zooals U weet met 9 kinderen achter bleef, moet alleen in haar café den kost verdienen. Zij heeft ook een zeer goede pomp en kan de kosten van de waterleiding zeer moeilijk missen, zooiets noem ik een veel sterker ar gument. dergelijke gevallen mogen wel eens terdege onder het oog wor den gezien. Voorzitter. We moeten niet verge ten dat deze Waterleidingmaatschap pij er gekomen is speciaal terwille dei- minder bedeelden, waar vaak gebrek was aan goed drinkwater. Het tarief is ook zoodanig geregeld dat de arme menschen veel minder betalen dan de beter gesitueerden. Kanters. Het tarief wordt, naai ik meen, geregeld naar de huurwaarde van het huis en nu is het café waarin zij woont nogal hoog aangeslagen, dus zal ze een hoog tarief moeten betalen en ze kan niet eens haar kost verdie nen. Zijn er voor dergelijke gevallen geen termen aanwezig om haar in 'n lagere klas in te schrijven. Voorzitter. Daar heeft de gemeente niets over te zeggen. Er is trouwens geen enkele verordening of wetge ving of er zijn menschen die in -meer of mindere mate er de zwaarte van voelen. Het gaat net als met een be lastingbiljet, de menschen moeten iets betalen en krijgen er niet direct iets voor in de plaats, omdat het wa ter hen vroeger niets gekost heeft, maar we moeten niet uit het oog ver liezen dat goed drinkwater even nood zakelijk is als welke andere levensbe hoefte. Wanneer men het niet betalen kan, dan zal het armbestuur moeten helpen. Zijlmans. Ik weet zeker dat ik het niet zal nemen. Voorzitter. Alle deskundigen zijn het er over eens dat goed drinkwater vooral ook voor den veestapel van groot belang is en de kosten hiervan ruimschoots worden vergoed door de meerwaarde van het vee. Lankhuyzen Szn. Dat zijn allemaal deskundigen die zelf geen vee hebben. Ik zou wel eens willen zien, dat mijn koeien nog meer zouden geven als we waterleiding kregen. Voorzitter. Het zou er maar aan liggen op welke manier het v^ater aan de melk ten goede komt, door de koe of rechtstreeks bij de melk (ge lach). Ik ken echter verschillende veehouders, o.a. de voorzitter van den Boerenbond, die zich in denzelfden geest als deze deskundigen hebben uitgelaten. v. Woerden. Hoe wordt deze ver ordening uitgevoerd. Wanneer er pro cesverbaal wordt opgemaakt, is dan de huurder of de verhuurder aan sprakelijk en welke maatregelen wor den genomen als er niets te halen is. Voorzitter. De eigenaar en de be woner zijn beide aansprakelijk. Het overige kunnen we wel aan den kan tonrechter overlaten. Na nog eenige discussie, waarbij door de heeren Lankhuyzen Szn. en Lankhuyzen Gzn. nog eenige gevallen uit de provincie Noord-Holland wor den naar voren gebracht, wordt van dit onderwerp afgestapt. Bij de rondvraag merkt de heer Lankhuyzen Gzn. op, dat hij op den hoek van de Koningsstraat nog al tijd het bordje niet heeft gezien, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit besteld, maar nog niet ontvangen is. Ook vestigt de heer Lankhuyzen de aandacht op het gevaarlijke punt bij het huis, vroeger van Wed. Kan ters. De heer Schoenmakers vindt het jammer, dat destijds toen dat huis van de Wed. Kanters in veiling is gebracht, de gemeente het niet heeft gekocht, waar spr. toen zoo sterk op aangedrongen heeft, dan had men 't kunnen afbreken om daar ruimte te krijgen, doch de meerderheid van den Raad vond toen het gevaar niet zoo erg. Wanneer we nu bij den eige naar komen om een stuk grond te koop-en, zullen we het niet voor niets hebben. De heer Lankhuyzen Gzn. hoopt, dat die man zich bewust zal zijn, dat hij het aan zijn ambt verplicht is de gemeente fatsoenlijk te behandelen. De Voorzitter zegt toe te zullen trachten aldaar verbetering te krij gen. De heer Kanters vestigt nog de aandacht op de Suikersteeg, die bij regenachtig weer bijna onder water staat. Spr. had hooren zeggen, dat 't voor verbetering noodig was 'n dui ker te leggen door een perceel, welks eigenaar zoo'n hooge vergoeding hiervoor vraagt, dat er niet aan te be ginnen valt. Hij vraagt of er dan geen andere manier is om die menschen van het water te verlossen. De Voorzitter zegt, dat het niet ge makkelijk zal zijn voor de Suiker- steeg een goede oplossing te vinden. Hij zegt toe met de commissie van fa bricage den toestand ter plaatse te gaan opnemen. De heer Zijlmans wijst erop, dat de sloot achter de Middenstandswo- ning-en geheel met vuil is dichtge gooid. De voorzitter zegt, dat de bewoners er van alles in gooien, hetgeen echter verboden is. Hij zal er met de woning bouwvereniging over spreken en voortaan de slooten op kosten van de woningbouwvereniging of van de bewoners laten ophalen. De heer Netten vraagt of er nog 'n regeling bestaat, waarbij met behulp van Rijk en gemeente de woning bouw door particulieren wordt ge steund. De Voorzitter meent dat hier de landarbeiderswet bedoeld wordt. Deze is hier practisch niet uitvoerbaar, omdat het land hier veel te duur is. De heer Netten vraagt hoe het gaat als men zelf den grond heeft. De voorzitter zegt, dat men 70% als hypotheek zal kunnen krijgen. Vroeger heeft hier wel een dergelijke verordening bestaan, maar er is nooit door iemand gebruik van gemaakt. Als er gegadigden zijn, kunnen zij T best ter secretarie nadere inlichtin gen komen vragen. Hierna wordt de vergadering ge sloten. KERKNIEUWS. DE VASTENBRIEF VAN ONZEN BISSCHOP. In den 1.1. Zondag in alle kerken en kapellen van ons Bisdom voorgelezen herderlijk schrijven van Z. I). H. den Bisschop van 's Bosch, spreekt Z. D. H. over het jubeljaar van Z. H. den Paus, dat niet alleen aanschouwde het luister rijk herstek van de wereldlijke Souve- reiniteit van Christus Stedehouder, doch heeft zich, tot diens groote voldoe ning, ook gekenmerkt door de meest welsprekende innige en algcmeene aan hankelijkheidsbetuigingen en door een benutten van de hemelsche schatten door den Jubileerenden Vader voor zijn kinderen in de jubileumgunsten be schikbaar gesteld, dat naar 's Pausen eigen getuigenis, de schitterendste re sultaten opleverde voor de verwezen lijking van het doel van zijn glorierijk Pontificaatden groei van Christus vrede in Christus' Rijk. Als feestgeschenk schonk Z. H. zijne kerk de encycliek „Mene nostra", waar in Hij zijn dank en vreugde over alles uitspreekt, maar die speciaal gewijd is aan de verheerlijkingen van het retrai te werk, in et een sterk uitgesproken ver langen, dat de gewoonte van het hou den van Geestelijke Oefeningen, en boven alles van de Gesloten Retraites niet slechts onder de Geestelijken en de Religieuzen, maar ook onder de ka tholieke leeken van dag tot dag meer en meer verbreid zou worden. En Wij zelf, B. G., zoo gaat Mgr. ver der, die Ons met Z. H. door een wel haast zestigjarige ondervinding de za lige vruchten, het licht en de aanspo ring ten goede, die Wij er uit verkre gen om Gods welbehagen te kennesrAm) te volbrengen, in groote dankbaarheid herinneren, Wij zien ook met Z. H. in die Geestelijke Afzondering een geheel bijzonder behoedmiddel ter eeuwige zaligheid voor U allen en meenden daarom een hoogst nuttig werk te doen B. G., met U, in dit herderlijk schrij ven allereerst dat vurig verlangen, die heerlijke gedachtenis van onzen Jubi leerenden Opperherder ter blijde aan vaarding aan te bevelen. Wij doen dit met des te meer ver trouwen, omdat het Retraitewerk voor de katholieke leeken in ons Bisdom reeds lang veler hoogachting en sym pathie heeft verworven. Hier behoeft, Goddank, niet meer be gonnen te worden; hier is het slechts noodig het goe/l begonnen werk vol te houden en uit te breiden. Hoevelen toch zijn er niet onder ons, die aan het opvolgen van dien raad hun tijdelijk en eeuwig geluk, de rust, de vrede van hun onsterfelijke ziel, de vre de, de welvaart van hun gezin zouden te danken hebben, die zij, zoo voortle vend, zonder retraite maar niet kun nen vinden? 't Is niet genoeg, dat uw organisatie de retraite steunt en aanbeveelt, niet ge noeg, dat gij anderen dat geluk verze kert, als ge zelf het blijft missèn. Gij moet zelf zalig worden! Neen, misleid U zelf en uw zieleher- der of welgemeenden vriend niet langer met 'n hulpeloos„Ik voel er zoo wei nig voor", of „Ik kan niet weg, niet uit mijn bezigheden!" Durf liever de proef aan, of ook gij niet, gelijk zoo velen, die in hun aard- sche verwachtingen teleurgesteld wer den en in de retraite hun geluk vonden in diezelfde retraite, door de inwerking van Gods genade, eindelijk de kennis der U bevrijdende waarheid, den veili- gen weg vöor uw aardsche leven en de veiligstelling van uw eeuwig leven vin den kunt. Neen, die proef zult ge p nooit beroiwen! Z. H. vermaant bovendien alle retrai- tanten, zoo .geestelij ken als leeken, door recollecties, d.w.z. korte herhalingen der oefeningen, maandelijks of ten min ste om de drie maanden, de vruchten der retraite duurzaam "te maken en 2 H. beveelt zelfs het volgen dier recol lecties dringend aan ook voor hen, die, om welke reden ook, nog niet tot het houden der Geestelijke Afzondering zelf zijn gekomen. Alvorens dit herderlijk schrijven te beeindigen, dat in hoofdzaak gewijd is aan het U overbrengen van 's Pausen Jubilé-geschenk en gedachtenis, willen wij U, B. G. ,nog even wijzen op een voorschrift door Christus' Stedehouder bij den aanvang zelf van zijn jubeljaar op 20 December 1928 in de bekende Constitutie „Divini cultus sanctitatem" „Over de stage bevordering van de Lu- turgie en van den Gregoriaanschen zang" aan U en aan de geheele Katho lieke wereld gegeven. Zoodra de voorschriften dezer Con stitutie Ons bekend waren, B. G., heb ben Wij Ons gehaast hunne doorvoc- ring in ons Bisdom zoo goed mogelijk te verzekeren. Onze Liturgische Ver- eeniging en onze bekende Gregorius- vereeniging vonden Wij tot volle mede werking bereid en Wij twijfelen er niet aan, of ook gij zult U naar dit voor schrift van Z. H. bereidwillig voegen. Z. H. zelf voorspelde groote moeilijk heden, doch beval toch door te zetten. Van uw kant wat meer durf, wat goe den wil en wat oefening, en in ons Bis dom zal de reeds hier en daar met suc ces gevoerde en zeer te prijzen actie, om met medewerking van het volk al thans een deel der Lof- of Misgezangen uit te voeren, zeker goede resultaten opleveren. Voor kloosters en interna ten kunnen deze niet uitblijven Let ook, B. G., op het verlangen van Z. H„ dat gij bij de openbare gebeden hoorbaar en gezamenlijk zult nabidden en toont ook voortgang in uw liturgi sche vorming door het doen verdwij nen onder U van een niet gering euvel: het te vroeg verlaten der kerk, zonder laatste Evangelie, openbare gebeden of zelfs den zegen van het Allerheiligste af te wachten! BUITENLAND. De Belgische G/ensverütchging. Het budget van 1930 omvat een nieuw crediet van 8 5 millfoen irs, voor buitengewone uitgaven, voor het n orde brengen of aanvangen van constructie-weikzaamheden en ver— uielingswerktuigen, om de verbindings wegen op te blazen, zoodra gevaar dreigt, dat ze in handen van den vijand vallen. Zooals eerder medegedeeld, zuilen acht forten van den rechteroever van je Maas gemoderniseerd en bewapend worden met kanonnen van 20 K. M. Jraaikracht. In de tusschenruimten zuilen „abris" voor mitrailleuses ge- oouwd worden. Of nu de Oostgrens van België geheel tegen eventueeie invallen be veiligd is? Naar wij meenen te weten ligt het in de bedoeling van den minister van nationale defensie, den heer De Bro- qaeville. om in het parlement in te atenen een wetsvoorstel, beirtfLnde een „speciaal fonds* voor de verde diging der Belgische grenzen, zooals het Fransche parlement er kort geleden een goedgtkeurd heeft. „Frankrijk", zoo redeneert men hier gaat zijn Noordergrens in staat van verdedigiug stellen,, van Duinkerken tot Longwoy Voor Belgie is het een plicht, de provincies Luik en Hene gouwen in staat van verdediging te stellen. Voegen wij hier nog-ten slotte aan toe, dat voor de legerbegrooting over 1930 wordt gevraagd een totaal bediag van ruim 1 milliard 200 mtilioen irs. De „Graf Zeppelin" in Mei weer naar Amerika. Naar wordt vernomen wordt thans aan het lHcntschtp .Graf Zeppelin' een nieuwe gondel aangebracht. Deze gondel was oorspronkelijk reeds voor den pooltocht van den Zeppelin be- stemd. In dezen gondel zulten alle aan boord aanwezige electrische appa raten in één centrale vereenlgd worden. Begin Met zal de „Graf Zeppelin" de reis naar Pernambuco in Zuid Amerika aanvaarden, ten minste als de voor- oereidende schikkingen voldoende blijken te zijn. Ue door de Amerkaan* sche pers gepubliceerde berichten over 'n Amerikaansche reis in April worden door dr. F.ckener ongegrond genoemd. Met het nieuwe luchtschip L Z E8 worden op het oogenblik allerlei technische betrouwbaaihetdsproeven genomen. (V D) zacht

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 2