tii vu het mm 1 LUXOR-BIOSCOOP EMU. JANNINGS in de PATRIOT. j ari proeïen n 111" Woensdag 5 Mrt. '30. 52e Jrg. TWEEDE blad. «an Waalwijk, 4 Maart 1930. Carnaval 1930. Mtenavonddagen van 1930 ..>il(eopend met eene zeer druk rÈ Voiksmatinée in „Musis door de lledertafel „Oefening "'"aak* alhier aangeboden. roor had een aardig programma men „Ich bin ein kind vom fjo. 3 uit Columbus, met een verdienstelijk gezongen bariton- den heer Pleter van Ree. Burmanje zong het mooie „acht* en nog eenige aardige s terwijl speciaal mag worden het brkende; duo n" door de heeren Joh. i^Burmanje. Er was een dank- «niatinée werd door de liedertafel benai om afscheid te nemen van Verdienstelijk Üd en accompagna- ilrjheer Jan Princen. n'e voorzitter der vereeniging de heer ginder Heijden sprak ongeveer De Prins (de heer Jan Princen) antwoordde als volgt: Nadat hij (lus de Carnavalsfeesten 1930 voor "geopend had verklaard, begon het Dal, dat zeer geanimeerd was en afgewisseld werd door het beoordeeien der costumes en 't uitloven van prijzen voor de mooiste dames en heerencossumes, voor paren enz. Er was van de costumes werkelijk heel veel werk gemaakt; het zag er smaakvol en welverzorgd uit. Ook werden nog verschillende zaken verloot en andere attracties werkten er aan mee den avond In elk opzicht te doen slagen. De Uedertafel weel hare ieden wel prettige avonden te bezor gen, die uitmunten door een in elk opzicht keurig verloop. Ook Maandag en Dinsdag was er druk bezoek en een gezellige, prettige stemming. De is de Melkfabriek voor den prijs van f3225 aangekocht door der. heer H. öouman, die voornemens is er woon- huis van te maken. De machinerieën en materialen werden door diverse koopers aangekocht. Bouwopdracht. Het bouwen vaneen woonhuisvoor rekening van den heer J Simons in de Mr. van Coothstraat alhier is opge dragen aan den heer Chr. Treffers, aannemer te 's Grev. Capelle. Ambachtsavondschool. Tegen Donderdagavond zijn in hotel Verwiel, door onzen Burgemeester een dertigtal personen opgeroepen, speciaal uit de kringen der ambachten, om te bespreken de stichting van een School- vereeniging met het doel le komen tot eene Ambachtsavondschool in onze gemeente. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Februaii 1930 ir.eeleed 162656 58 en terugbetaald 151565 02. Het laatste door dat kanfoor uUee- geven boekje draagt 't nummer 13798. Kon. onderscheidingen. De eere—medaille In brons, verbon den aan de Orde van Oranje—Nassau werd o m. verleend aan Mej. J. Doremalen, dienstbode bij^ der den heer M. Ligtenberg te Dongen, P Moes, handzwikker bij de fi ma Qebrs. A en M. Ligtenberg te Dongen. Doodelijk ongeluk aan de PN EM Aan de Centrale der P N E M te Geertruidenberg is gistermorgen om 7 uur een 40 jarige gehuwde Duitsche monteur op groote hoogte van een steiger gevallen en op slag gedood. DRUNEN. Zaterdagmorgen had al hier de solemneele uitvaart en begra fenis plaats van den j.l. Dondeidag overleden heer M. A. C. Canters, No taris alhier. De plechtige teraardebe stelling van den beminden Notaris trok algemeene deelneming. Zeer velen volgden de lijkbaar en nog meerderen waren er, die aan de uitnoodiging hadden gevolg gegeven, de H. Mis voor den overledene bij te grootste toewijding en overgave ge werkt, om die uitbeelding te geven, welke door hun rol van hen werd ge vergd. De tooneelaankleeding was als altijd perfect. De zeer effectvolle be lichting, zagen wij nog nimmer zoo mooi passend bij het stuk. De grimeering door dhr. Scheef hals uit 's Bosch verzorgd, was zeer goed. De door zijn tusschenkomst ge leverde costuums van de firma Boomsma uit 's-Gravenhage voldeden prachtig en waren volkomen in stijl. Alles bij elkaar een meer dan gewone uitvoering. Het talrijke publiek toon de zich dankbaar door langdurig en herhaaldelijk applaus. wonen. Behalve de familieleden merkten we in den lijkstoet op: den Zeereerw. Heer P. van Beek, pastoor te Nieuw- kuik, de Zeereerw. Heer Huijbers, pastoor van Waspik, de Eerw. Pater Gerolt, oud-kapelaan van Drunen, en meerdere geestelijken van buiten de gemeente, vervolgens Burgemeester Mr. H. Loeff en de Wethouders, het Kerkbestuur, de Weled. Heer C. van Huiten, oud-burgemeester, dhr. Pij nenburg, Dir. der Veiling, de Weled. Heer Verhoeven-Loeff, Heusden, de ELSHOUT. Zondag gafdeTooneel vereeniging met medewerking van de Liedertafel en Harmonie in de zaal der jongenscorgregatie een goedge slaagde uitvoering. De belangstelling was bijzonder groot. Opgevoerd werd „Wat niet sterven kon" een hoog staand iooneelspel van O Nielen De regisseur en artisten verdienen een woord van lof, want de diverse rollen waren goed verdeeld en werden op enkele uitzonderingen na goed vertolkt. Het spel werd met stilte ge. volgd en ieder speler leefde in het stuk mee De hoofdrol van Vader Go- nald kreeg een goede uitbeelding, zijn vriend speelde zijn rol eveneens keu rig. Arnold de oudste zoon, beheerder bank. en verkwister en speler werd prachtig weergegeven evenals de tweede zoon Rudolf een karakter, geheel verschillend van Arnold. Ook de jongste broer Quus gaf goed sa menspel te zien. Pienders, de huichel achtige vriend van Arnold werd mooi getypeerd evenals Andié de Notaris en de tuinman. In een woord er werd schitterend werk geleverd, waarvoor de spelers een hartelijk applaus ont vingen. Door de muziek werd de uitvoering ingezet, terwijl de Liedertafel tijdens de pauze een paar mooie nummers uitvoerde, zoodat er veel te genieten viel. Door Z.D.H. Mgr. Diepen is be noemd «ot lid van het R.K Kerkbe stuur de heer O. Muskens. HERPT. Deze week werd fn onze parochie de jaarlijksche biddag gC' houden; door de Ijverige zorgen van den Zeer Eerw. heer Pastoor was hel onzen Parochianen mogelijk gemaakt om in den morgen ter H Tafel te naderen op een uur waarop men zulks het meest geschikt achtte, waarom dan ook velen naderden; ook den geheelen dag door waren verscheide ne aanbidders in de kerk, die op kunstvolle wijze was versierdd. Des avonds had een plechtig s'ui- tingslof plaats, waarin als predikant optrad, de HoogEerw. heer N. A. en leden van de Harmonie een harte. lijk welkom toe. Wanneer ik mijne blikken door de zaal laat gaan, dan zien wij ons overtuigd van Uwe be langstelling; dit getuigt uwe over groote opkomst; en tevens van uwe medewerking. Laten wij hopen, dat dit altijd zoo zal blijven ik roep U dan ook toe blijft onze harmonie steu nen, dan zijn wij verzekerd van den bloei onzer vereeniging. Het aantal onzer honoraire leden neemt toe. Wij noteerden er reeds meer dan 100, Ter aanmoediging heeft het Bestuur ge meend het honoraire lid, dat het eerste honderdtal heeft volgemaakt, gratis een donateurskaart te doen ver strekken voor het seizoen 1930 en 1931. Wijders stelt het bestuur zich voor, dat de Harmonie rentelooze aandeelen gaat uitgeven, zooals vroe ger. De eerste bedragen daartoe wer den deze week ontvangen. Ik eindig met de hoop uit te spreken, dat spoedig velen Uwer dit voorbeeld zuilen volgen. Hierna gaf de harmonie een num mer ten beste, dat vlot gespeeld werd Een tiental nieuwe leden namen voor de eerste maal daaraan deel. Thans volgde het cardinale punt van dezen avond, de opvoering van het tooneelspel va i A. B Odijk, „De greep van het geweten." Dit mooie tooneelspel werd prachtig gespeeld de rollen waren goed bezet; speciaal den vertolker van dtn hoofdrol, de heer A. van Onzenoort, komt een woord van lof toe voor zijn waardig en talentvol spel. De harmonie be schikt over een aantal jeugdige dilet tanten, die in de toekomst van zich zullen doen hooren en het succes eener uitvoering kunnen verzekeren. Na de pauze volgde een gedeelte van hilariteit, waarin de heeren Ant. en Cor Bouwens buitengewoon op dreef waren, in de klucht van Joek Vogels getiteld „Baas Jansen in den brand van Rome". Zij wisten de grootste mogelijke dwaasheden die deze klucht biedt, uit te buiten tot uitbundigen schaterlach van het publiek. Het liep tegen twaalf uur toen de Voorzitter het podium betrad om een j slotwoord van dank te spreken en al de aanwezigen een tot weerziens toe te roepen, waaraan naar we zeker mogen veronderstel en, met alle mogelijke soorten van genoegen zal worden ge volg gegeven. Zooals steeds bij de uitvoeringen der harmonie, komt het bekende strijkje, bestaande uit de heeren N. van Sirien, P. Vermeer, Gtbr. Ver- schuuren en Ant. Bouwens, dat alifjd zoo geheel belangeloos zijne mede werking verleent, een hartelijk woord van dank toe voor de aangename af wisseling itasschen en voor de bedrij ven aan het publiek bereid. Zondagavond gaf de Dameszang. vereeniging „Sursuro Corda" in samen* werking met haar klein koor „Sine Nomine" en haar tooneelafd. wederom een uilvoering Werden de zangnum mers boven allen lof vertolkt, niet minder was dit het gevai met „De familie Schelvisch" blijspel in 3 bedr. door A. Reider, terwijl een prettig bal de bijeenkomst besloot. Maandag vertrok van hier naar Dokkum, zijn nieuwe standplaats, de griffier bij het kantongerecht Mr. W. Ruitinga. Gedurende zijn tienjarig ver blijf alhier heeft hij zich niet onbetuigd gelaten voor de belangen der gemeen schap Zoo was hij vele jaren bestuurs lid der Rijvereenigtng. der Oranje— vereeniging, van 't Nut, S?cr. van de Paardenverzekering „Onderlinge Steun* Lid van den gemeenteraad etc Door zijn heengaan ontstaat dan ook een groote leemte. Van harte wenschen we hem toe, dat het hem in zijn geboortestreek en ook zijn gezin in ieder opzicht wei ga. Maandagavond speelde onze damclub V.D. tegen die uil Z Bommel. Gespeeld werden 10 partijen. De onzen keerden huiswaarts met een 12—8 overwinning. BINNENLAND. Onze zeemacht in West Indië. Hr. Ms. torpedoboot jager „Witte de With" zal uiterlijk 1 April as naar West-Ind vertrekken ter aflossing van Hr Ms. pantserschip „Hertog Hendrik". Na aankomst van den torpedojager haar Cura^io zal het pantserschip naar Nederland terugkeeren. Prinses Juliana. De geruchten dat Prinses |uliana naar I d gaat, blijven aanhouden. De correspondent van de „Residentiebode" zegt dat het absoluut vaststaat. Protestvergadering tegen de Godsdienstvervolging. Dat de belangstelling voor de groote proiestmeeting tegen de godsdienstige vervolgingen in Rusland, gisteravond in het Concertgebouw te Amsterdam overweldigend zou zijn, was te voorzien. Maar zij overtrof nog alle verwachtin- tingen. Reeds om zeven uur stond een lange file mannen en vrouwen uit alle rangen en standen vóór en bezijden het gebouw en om haii acht reikte de rij tot aan de De Lairessestraat. Er waren sprekers van alle richtingen en ongeveer 2500 toehoorders Er was groot enthousiasme. De communisten trachtten met valsche kaarten binnen te komen, doch dat mislukte. Buiten werden anti godsdienstige betoogingen gehouden, maar de politie trad krach tig op, komen vroeg in Ivoorjaar, koop tijdig een pot ipriltOl. Bij alle Drogisten. ïes it. ZATisüD&G ZONDAG HAANDAG Uil langdurig en krachtig applaus e/oonde üe hartelijke instemming van publiek met deze spontane woorden, lie op den betrokkene, zijne familie alle aanwezigen diepen indruk taakte. Ook wij stemmen er gaarne van ie mee in. Des avonds organiseerde O. en V. n gecostumeerd bal voor werkende 0 Ml honoraire leden met hunne dames fljjizaal was om 8 uur stampvol met 'kostumeerden en anderen, die dezen wilgen avond wenschten mee te faken. Toen het publiek zich aan onNO''etiszijden had geschaard, deed Prins arnaval met zijn gevolg, onder schet sende fanfares en luid handgeklap, intrede in de zaal, voorafgegaan ur het bestuur der vereeniging. Toen ae autoriteit had plaats genomen, jnjM hij door den voorzitter in de ilgende woorden verwelkomd ïieüi enten feesten zijn hier weer uitnemend ge slaagd. Een woord van lof aan bestuur en het betreffende comité. Ook de uitvoeringen, bals enz. op andere plaatsen hebben zich in druk bezoek mogen verheugen, waarin de beide bioscopen hun goed aandeel hadden. In de zaal van den heer P. van Cromvoirt gal de liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" Zondagavond haar jaarlijks Vastenavondconcert, dat uitnemend siaagde. al had het bezoek iets drukker kunnen zijn De vertolking van de goed gekozen zangnummers onder leiding van den heer L v. Cromvoirt mocht zeer goed genoemd worden Met dit genre flmke frissche koren zal deze liedertafel altijd meer succes hebben dan met hetgeen men gewoonlijk met „zoetigheid" be titelt. Een en ander bleek er uitstekend in te zitten en viel bij 't publiek zeer in den smaak. Niet minder was dit het geval met het duo dat dezen avond het humoris tische gedeelte verzorgde n I. de heeren v. Keulen en Frederiks uit Ttel. Hun optreden zoowel in duetten als ieder voor zich in luimige of ernstige voor drachten was één groot succes Deze heeren hebben hier een uitstekenden indruk achtergelaten en men hoopt ze zeker nog eens terug te zien. Onnoodig te zeggen dat de begelei ding bij de heer Jo Verhoeven uit Drunen in goede handen was. De humoristische uitvoering, die het gilde „St. Crlspijn" hare leden ïn het gildehuls bij den heer J. v. d. Meijs aanbood verschafte leden en hulsge- nooten een aller, re'tigsten avond. De uitvoering van „Qezellig Samen zijn", uit het personeel der Waal wijksche Chroomlederfabiiek vh Van Dooren de Oretff. die in de concertzaal „de Lindeboom" gegeven werd trok een druk bezoek. De klucht „Moppie, de ongeluksvogel" werd goed gespeeld en bracht de lachspieren danig in beweging. Na sfl rop werd ook hier een bal gegeven, waaraan vele gecostumeerden deelnamen; voor welke ook prijzen werden uitgeloofd. Ook hier kan men spreken van een goed geslaagden avond. De bals Maandag en Dinsdag bij de heeren A. v. Berkel. J. v. Helvoirt en W. v. Helvoirt trokken zeer veel bezoekers, zoodat degenen die iels op touw gezet hebben, niet behoefden te klagen over gebrek aan belangstelling, zoowel van inwoners als van buiten Er is natuurlijk geen wanklank gehoord. Verkoop Me'kfabriek. Bij de gisteren ten overstaan van Nolaris A. Schaap gehouden verkoo- ping van de Melkfabriek met inventaris, Weled. Heer Jansen, Notaris, Waal wijk, de Zeergeleerde Heer Dr. Sweens, Waalwijk, het Armbestuur, M. Veltman en H. Mimpen, alsmede Mr. P. Loeff, 's Bosch, en nog enkele autoriteiten van buiten de gemeente. Om 10 u. werd door den Zeereerw. Heer Pastoor Goossens de plechtige solemneele requiem mis gecelebreerd, geassisteerd door den Eerw. Heer Gründeman, Kapelaan van Elshout en den Eerw. Heer Pijnenborg, kape laan te 's Bosch. Het zangkoor voerde de prachtige Requiem Mis op keurige wijze uit. Na den H. Lijkdienst verrichtte de Zeer Eerw. Heer Pastoor de absoute en werd vervolgens de H. Kruisweg voor den overledene verricht. Vervolgens stelde de indrukwek kende stoet zich in beweging naar den doodenakker, alwaar de open groeve wachtte op het stoffelijk overschot van den door velen beminden Notaris, die voor tal van inwoners een milde gever was. Hij was een steun voor vele instellingen, waarvan hij wel doener of eerelid was. Door den Edelachtbaren heer Bur gemeester Loeff werd op de hem eigen innemende wijze de overledene her dacht, die zooveel liefde had bewezen, die voor oud en jong, voor arm en rijk de oprechte vriend was. De schoonzoon van den overledene, de heer Schêurs-Canters, sprak een dankwoord, waarna de stoet zeer on der den indruk huiswaarts keerde. Hij ruste in vrede. De Drunensche tooneelvereeni- ging van het Jongenspatronaat heeft Maandagavond in de groote zaal van het Patronaat een succesvolle uitvoe ring gegeven. Opgevoerd werd het Chineesche drama in vier tafereelen „De drievou dige wijsheid van Vader Wang", van Henri Gheon. Worden wij telken jare met vastenavond op een uitvoe ring verrast die, en wat stukkenkeus èn wat uitbeelding betreft, onze groo te bewondering en waardeering af dwingt, dit jaar mogen we zeggen, zijn onze stoutste verwachtingen over troffen. Het stuk dat is bewerkt naar een ware gebeurtenis, die zich voor 25 jaar in China heeft afgespeeld, is door de acteurs op een dusdanige wijze voor het voetlicht gebracht, dat men van het begin tot het einde mee leefde. Hoe weldadig doet het aan, wan neer ons op een uitgaansavond een dergelijk stuk wordt geboden, dat zoover uitsteekt boven het genre waartoe dilettantenwerk gewoonlijk behoort. Wat het spel betreft, dit verdient niets dan lof. Door allen werd met de Wouters deken Heusden, die in een schitterende pre- dicatie, vooral de mannen en jonge lingen van Herpt aanmaande dikwijls te communiceeren. Het Lof werd ge celebreerd door den HoogE^w Deken met assistentie van den ZeerEerw. heer Pastoor van Hedikhuizen terwijl het zangkoor zich op buitengewone wijze liet hooren. Het is wel merk waardig, dat, zoo in onze parochie een of andere gebeurtenis plaats heeft het aangrenzende LuUelherpt steeds met de parochie Herpt medeleeft, zij geven daardoor te kennen, alhoewel zij tot eene andere parochie behooren, dat Herpi hen zeer na aan het hart ligt. Een vreemdtling kan de grenslijn niet aanduiden, doch zitten zij maar op vijf minuten van de Herpsche kerk en een half uur van hun parochiekerk. Zou uit dit medeleven soms de hoop spreken om nu men wel meer hoort van grenswijzigingen v parochie's ook parochiaan van Herpt te worden WASPIK. Zondagavond werd in de concertzaal van den beer H. v. Iersel een uitvoering gegeven door de Rede rijkerskamer „Geestbeschaving" uit Oosterhout. Opgevoerd werd het tooneelspel In drie bedrijven „Pegt=y m'n kind", een spel van jeugd door Hartley Manners. Zooais dat van „Geestbeschaving" gebruikelijk is. wtrd ook Zondag tch tterend spel geleverd. Voor den Vleeschkeuringsdlenst S werden In de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 34 vaikens en 6 runderen. In het hotel van den heer H. v. Iersel werd aanbesteed het verbouwen van een winkelhuis voor rekening van den heer W A. de Glas Het schilder- werk werd gegund aan A. v. Oerwen en Zonen voor f592, het metselwerk aan C. Savelkouls voor f 900 en het timmerwerk aan C. Roovers voor f 720 RAAMSDONKSVEER. Maandag avond gat de harmonie „de Eendracht" hare tweede wlnterultvoering voor donateurs, honoraire leden en belang stellenden. Deze eerste groote uitvoering in de nieuwe zaal van den heer van Houten, heeft veler verwachtingen overtreffen en het publiek, dat in zeer groolen ge tale aanwezig was, heeft op prettige wijze Vastenavond gehouden. Circa half acht opende de vice- voorzitter met een woord van welkom. Hij vervulde deze taak, terwijl de voorzitter de hee* A. van Onzenoort, door persoonlijke deelname aan het op te voeren tooneelsiuk op het oogen blik verhinderd is. De heer Nollen sprak als volgt lk roep U allen namens het Bestuur I dag bij het voetballen de knieschijf uit elkaar gevallen. Bij de politie alhier is een rij wielbelastingplaatje gedeponeerd, dat te Geertruidenberg is gevonden. De tooneelvereeniging „St. Bavo" op het Dorp. gaf Zondag tn het St. Leogebouw een goed geslaagde uit voering. De zaal was stampvol. Op- voerd werd de klucht „Baas jansen in den brand van Rome" en nog een paar komische scènes. De harmonie „St. Bavo", gaf ook nog enkele num mers ten besie. Aan J. H. Leijien is door B. en W. vergunning verleend tot plaatsing van een electromotor van 2 p k voor het drijven van een boormachine. De volgende militieplichdgen zijn voor een jaar vrijgesteld voor den dienstplicht: A. Kolsteren. B. Sieijlen, Th Vors enbosch en H. L. de Wit. MJËUWÖ UIT ÜEU Donderdag na afl rop der zitting van het kantongerecht waatbij Mr. W. Ruitinga sedert 10 jaren werkzaam was als griffier en toen voor den iaatsten keer, werd hij door den kan- tonrechier hartelijk toegesproken en hem o. a. dank gebracht voor wat hij in zijn functie geweest was voor de justiciabelen in dit kantoor. üe scheidende griffier repliceerde niet minder hartelijk en verzekerde dat Heusden bij hem in aangename herrinering zal blijven. Donderdagavond had ten stad- huize de off cieele in gebruikneming van't electrisch bedrijf plaats bij monde van den heer Burgemeester die na de aanwezigen verwelkomd te hebben, dank bracht aan allen, die hadden medegewerkt om hier electriciteit te krijgen met behoud van gasverbruik. Speciaal huldigde hij den heer P. Loeff pres. comm. der PNEM alsmede den heer Mtenhorst, die kans gezien had met zijn 200 Ms grooien gashouder dageiijks de stad van 500 M3 te voor zien. Door het overhalen van een handle deed hij daarna het stadhuis met toren baden in een zee van licht waarna de eerewijn werd rongediend Vervolgens bracht de heer Roza als voorz. van „Heusdensch Belang" in het bijzonder dank aan den Burge meester, terwijl Mr. van Ommeren alles nog eens overdeed uit naam der burgerij. Vervolgens werd er 'n fakkeloptocht door de stad gehouden waarbij onze fanfarecorpsen vroolijke marschen speelden, in dien optocht waren ver scheidene aardige transparanten, ter wijl vele winkels een schitterende verlichting te zien gaven. Met een mes gestoken. W. C. M., leerlooier te Dongen, was door de Rechtbank le Breda veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf wegens mishandeling met een mes op Piet Horsten uit Oosterhout. JEr was ruzie in de Groenstraat te Dongen, waarbij verdachte zijn tegen partij in den rug stak Horsten had gedurende acht dagen leisel van de verwonding. Met vernietiging van het vonnis en opnieuw rechidoende requireerde de adv gert. tot 3 mnd. gevangenisstraf. Uitspraak 17 Maart. SPORT. JULIANA. fuiiaia-T. S. C. Onder flmke belangstelling had deze wedstrijd plaats Juliana heelt 1 invaller TSC is volledig. Door beide partijen wordt van het begin af flink aangepakt en gaat de strijd mooi tegen eikaar op. Na 10 minuten spelen valt TSC een vrijen schop even buiten het strafschopgebied ten deel, waarmede zij de leiding neemt. Juliana komt ook verschillende malen gevaarlijk opzetten en na een kwartier spelen weet de rechtsbinnen de par tijen op gelijken voet te brengen. Door Juliana wordt nog hard gewerkt maar de kansen worden niet benut en met gelijken stand komt »ust. Na rust is TSC gevaarlijker voor doel terwijl bij Juliana veel slechter wordt geplaatst dan voor rust. TSC weet in korten tijd 2 maal te doelpunten. De Juliana rechtsachter moet dan wegens blessure uitvallen en TSC weet den stand op 4 1 te brengen. Door het verplaatsen van enkele spelers bij Juliana na rust was het verband geheel zoek en ontstond een geheele inzinking. Juliana weet geen enkel tegenpunt meer te maken, terwijl door den scheids rechter een zuiver handsgeval in het strafschopgebied over het hoofd werd gezien en komt met een geflatteerde 4—1 overwinning voor TSC het einde. HEUSDEN. Zondag zou hier tegen Juliana spelen H.E.C li uit Waalwijk. De wedstrijd had niet plaats, daar hij werd afgelast. Roode Duivels—Zwaluwen. De Roode Duivels behaalden te Brussel een 5—0 overwinning op de Zwaluwen. UITSLAGEN VAN ZONDAG. HET WESTEN I. le Klasse. Ajax kampioen. AjaxSparta 30 I II jeachte Dames en Heeren I jine vergund eenige woorden tot U te [sl)fze zullen echter eerder in mineur- dan irtoon gesproken worden; immers het he- feeen afscheid en gij allen weet het, niet Zoo aanstonds zal on- de heer Jan Princen, geiden doet wee, J3 accompagnateur, platste maal vóór zijn vertrek naar Ned. y koor en de solisten onzer Liedertafel op begeleiden. Voorwaar een plechtig en eook historisch moment, Waarin wij maar jed zullen heseffen, hoeveel wij aan hem i Hij toch betoonde zich steeds een vol- I, loyaal werkend- en Bestuurslid onzer Jig, die schier nimmer op het appèl ont- Vionder talrijke vormen, doch bovenal als 0, geroutineerd pianist, de Liedertafel ve- piote diensten bewees. •«ie echter stond hij niet klaar? Wie deed mgeefs een beroep op zijne medewerking? lij optrad als pianist, humorist, conféren- iilettant operette-zanger en wat dies meer IS daar het succes niet als bij voorbaat ver- 1) Moeten wij ons dus niet bezorgd, met beklemming afvragen: Wie zal zijn opvol- pi Waar is de jonkman, die zooveel talen- bireidwilllgheid in zich vereenigt? En «eens eerlijk de hand op het hart leggen, beiuii allen die capaciteiten wel steeds vol- linair waarde geschat? Ieder voor zich geve sjlmrd op deze vragen. Voor mij als Voor- III Oef enlng en Vermaak, is het thans een ilt Woef te, L", waarde heer Princen, in het ito/onzen hartgrondigen dank te betuigen dies, wat gij zoo „con amore" voor ons ge- lebt. Wees er verzekerd van, dat de herin- daaraan bij ons zal blijven voortleven. stoffelijk bewijs van hulde en erkente- tid, bieden wij U hierbij aan een gouden ze- 3 met inscriptie, in de hoop, dat het U ge- mag zijn dien nog vele, vele jaren te dragen, ng, zoo klein van omvang, doch zoo groot in this, bezegele het vriendschapsverbond fus ten Oefening en Vermaak; hij zij het sym geven. Leve Zijne Hoogheid Prins Carnaval I M. de Voorzitter. Geacht Bestuur. Dames en Heeren. Toen ik enkele weken geleden het plan opvatte om op mijn tocht door mijn uitgestrekt rijk dei- vreugde ook Waalwijk aan te doen, had ik niet kunnen vermoeden hier op een dusdanige wijze ontvangen te worden. Waar ik de blikken ook wend, alles getuigt van levensvreugde en opgewektheid in den besten zin des woords. Uit hetgeen mij door uw geachten secretaris werd medegedeeld, bleek mij dat Uwe vereeni- ging dit jaar haar 70-jarig bestaan zal vieren. Uit dtt heugelijk feit blijkt voldoende hoe werkende leden, bestuur en directeur in de beste harmo nie hebben geijverd, om de vereeniging zoo hoog mogelijk op te voeren. Zeker, ook gij hebt tegen slagen ontmoet, tegenwerking ondervonden, maar uw gezond verstand en uw goeden wtl hebben al le hinderpalen glansrijk overwonnen. Blijft er dan niets te wenschen over, zult gij vragen. Zeker, hoor ik U zeggen. De Zaterdagsche repetities konden trouwer bezocht worden, een nog grooter aantal honoraire leden zou zich bij U kunnen aansluiten. Nog meer jeugdige, goed muzikaal onderlegde krachten zouden de vetera nen terzijde kunnen staan. Doch ik twijfel niet of aan deze bescheiden wenschen zal in de naaste toekomst worden voldaan. Met welk een genoegen las ik de grootc lijst van prima artisten op vocaal en instrumentaal gebied, die uwe zoo talrijke concerten met hun schitte rende talenten hebben opgeluisterd. Met welk een bereidwilligheid het Gemeentebe stuur uwe vereeniging subsidieert, als een erken ning van de volksmatinee's en volksconcerten door u geheel gratis aan bet Waalwijksch publiek ge schonken. Ik twijfel dan ook geen oogenblik of heel Waal wijk, zonder onderscheid van rang of stand, zal gaarne als één man medewerken om een even tueel feestelijke herdenking van Uw 70-jarig be staan zoo luisterrijk mogelijk te maken. Na dit kort maar oprecht gemeend woord, zat ik wel niet meer behoeven te zeggen met welk 'n vreugde ik hier dezen avond in uw midden ver wijl. Bedriegen da voorteekenen niet, dan zullen ook ditmaal de Carnavalsdagen hier buitengewoon sla gen en na, U allen zonder eenig onderscheid recht hartelijk bedankt te hebben voor Uwe even groot- sche, als oprechte hulde mij hier dezen avond in Musis Sacrum gebracht, verklaar ik de Carnavals feesten voor geopend. Leve Waalwijks Liedertafel Oefening en Ver maak. Leve Waalwijks hartelijke ingezetenen. 0)1 tan den hechten, geestelijken band, die ons ciffitrt, ook als wij straks duizend mijlen van tander gescheiden zijn. Moogt Gij er in slagen nor ontplooiing van alle krachten, gepaard aan mill beleid en een krachtigen wil, over alle indernissen, beslommeringen en eventueele tegen- het Moederland, glansrijk te zegepra- s. Geloof me, niets zal ons aangenamer zijn, dan eeds goede tijdingen over u en uwen werkkring ontvangen, en het zou onze dierbaarste wen- Itn kronen, na een 5-tal jaren U nog eens in akenden welstand, en onder alle opzichten ge ils, hier in ons midden te mogen begroeten. Bit geve de goede God, wiens machtige Vaderhand Maar ginds onder de wuivende palmen steeds ka#((leiden en beschermen. Hoogheid 1 ■Us Voorzitter onjer Liedertafel is het mij een groote eer en en daaraan geëvenredigd ge ien, Uwe Hoogheid, namens Bestuur en wer- *le Vereeniging, het hartelijkst Hom in inba 'Uil H midden toe te roepen. Het doet ons jflijk pleizier, dat U. H. op de reis uitgestrekt gebied, dat schier alle uropa omvat, thans, bij gelegenheid aval, ook Musis Sacrum met een be- illen vereeren, en dat, alvorens naai vende Waalwijk, het centrum der te komen, U. H. met zooveel warme w ling naar hét wel en wee, het lief en «Oefening en Vermaak geïnformeerd heeft, en ons beijverd U. H. een en ander dien- ie eerbiedig mede te deelen, rotsvast, tot er van overtuigd, dat naast de uitingen en instrumentale kunst, ook een pas- wekt jolijt in den dienst van Terpsi- hare verwanten, door U op hoogen prijs ,-ordt. Mogen wij dan, doordrongen van ikbaarheid voor de hooge gunst van uw H. allervriendelijkst uitnoodigen met jas te ledigen op uwe gezondheid, als- ien bloei en de welvaart van Uw Rijk it deze Carnavalsfeesten te openen? Hier- ;t\j niet alleen ons, leden van het aloude Vermaak, maar ook Uwe trouwe nen hier in de feestzaal vereenigd, een fje^s van Uwe Prinselijke toegenegenheid

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5