Nieuws uil Kaatsheuvel. Sebiler o! Milt Draagt owe DRUKWERK-ORDERS aan m op 1. Zacht's fioiaris Middelkoop f I Fa. A. v. d. Wee-Co o!s Winkel geheel van Ratten Bevrijd. verhuren Onze agent voor Kaatsheuvel c.a SCHOOLSTRAAT Oeef haar uwe DRUKWERK- ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN V.S.V.Excelsior 31 HaarlemADO 22 HilversumHBS 3-2 HET WESTEN II. Ie Klasse. ZFC—EDO 4—1 HVV—Blauw-Wit 02 VUCHFC 3—5 Hèrmes-DVS't Gooi 4-1 HET OOSTEN. Ie Klasse. Robur et VelocitasTubantia 14 PEC—ZAC 5—1 VitesseAGOVV 55 HeraclesEnschedé 21 HET NOORDEN. Ie Klasse. LeeuwardenBe-Quick 4—5 2e Klasse A. DongenZeelandia 63 De BaronieTAC 11 VelocitasMiddelburg 22 2e Klasse B. GUDOKTegelen 25 3e Klasse C. ZIGO—WSC 1—3 JulianaTSC 14 3e Klasse D. HelmondiaSportverg. '20 40 TrichtZHC 22 Reserve le klasse. Helmond 2PSV 2 70 De Valk 2—Willem II 2 2—1 HET ZUIDEN, le Klasse. LONGAEindhoven 24 RoermondNOAD 4—2 - BURGERLIJKE STAND. WASPIK. Over de maand Februari. Geboren: Bertha, d.v. Lambertus Rekkers en Maria van Gils. Hui- berdina d.v. Hendrikus IJpelaar en Francisca van Dongen. Petrus E. C. zoon van Antonius de Jong en Cornelia Catharina de Ruijter. An tonius G. I. zoon van Nicolaas C. Schellekens en Johanna Wagemakers Jacobus z.v. Johannes van Erp en Allegonda Rekkers. Richardus z.v. Adrianus van Dongen en Elisabeth A. H. Boom. Johanna d.v. Antonius P. van Oers en Elisabeth Distelrath. Antje M. d.v. Pieter A. Ruijtenberg en Anna Rutters. Ida M. d.v. Pe trus C. de Wit en Philomyna Schel lekens. Hendrikus z.v. Mathijs H. Remmeren en Flora D. Smits. An na M. Th. d.v. Hubertus P. de Klijn en Johanna Poppelier. Hubertus L. z.v. Cornelis Remmeren en Gerdi- na A. van Boxel. Johannes P. A. z.v. Johannes Sombeek en Maria J. J. Wanten. Gehuwd Wilhelmus Damen, 33 j. en Wil- helmina van den Broek, 24 j. Joa chim Verhagen, 32 j. en Antonetta Paans, 29 j. Overleden: Alberdina Pruijssers, echtgenoote van Govert van Pas, 61 j. Chris- tiaan Mutsaers, weduwnaar van Eli zabeth Mathon, 87 j. RAAMSDONK. Van 22—28 Febr. 1930. Geboren M. B. H. d.v. C. J. van Strien-Zijl- mans. A. A. G. z.v. J. Heesbeen- Smits. A. J. z.v. M. de Wit-Kuijpers. Overleden H. P. Verhoeven, oud 2 j. W. v. d. Put, oud 61 j. F. J. van Meurs, oud 35 j. J. M. van den Meiracker, wed. van J. J. Simonis. LOON-OP-ZAND. Van 1628 Februari 1930. Geboren: Cornelia Anna Adriana d.v. H. Kops en H. van Ginneken. Theodo- rus Marinus z.v. M. Sulstcrs en J. van Gorkum. Theresia Maria d.v. H. A. de Kort en M. C. Snoeren. Jo hanna Francisca d.v. P. M. A. Kort hout en M. W. van Riel. Marinus Henricus z.v. W. van Best en M. C. Lugters. Petronella Maria d.v. W. Pvan Beers en A. Bruynenhaard. Adriaan z.v. W. C. van der Hoeven en A. Chr. Niezing. Engelina Cathari na Josephina d.v. J. C. Beerens en J. A. M. v. d. Velden. Overleden Johannes Timmers, wed van E. Wagemakers, oud 88 jaren. Mar tina Maria Wijtvliet, echtg. van J. C. Teurlings, oud 52 jaren. Johannes Wijdemans, wed. van J. M. v. d. Zan den, oud 71 jaren. Gehuwd Christianus Franciscus Maria Rob ben, oud 29 J., met Gerarda Cornelia Remmeren, oud 27 j., beiden won. alhier. Pieter de Man, oud 22 ja ren met Cornelia Petronella Pruym- boom, oud 19 jaren, beiden wonende alhier. Johannes Maria Joseph Hanff, oud 26 j., met Walthera Pe tronella van der Velden, oud 28 j., beiden won. alhier- Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneen Inrichting van den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan B1LLI|KEN PRIJS WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ, ANTOON TIELEN. Kaatsheuvel, 4 Maart 1930. Aanbestedingen. Voor rekening der firma Vesters en Roestenberg is door architect H. J. v. d. Heuvel aanbesteed, de uitbreiding der bestaande stoomschoenfabriek in de Verlende Hoofdstraat. Uitslag: Metselwerk L. Luxemburg, Kaatsheuvel 3855. Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel 3390. Timmerwerk: Vermeer, Loon-op-Zand 3864. Gebr. v. d. Hoven, Kaatsheuvel 3125. Massa: Timmermans, Sprang 6987. v. d. Ven Tilburg, 7473. Willems, Capelle 6585. Vermeer, Loon-op-Zand 8864. C. Michael enZn., Vrijh. Capelle 6432. Het werk werd gegund aan den laag- sten inschrijver. Maandag werd voor rekening van de firma J. v. d. Assem alhier door archi tect A. Prins aanbesteed het bouwen van een woonhuis, kantoren en maga zijnen in de Schoolstraat. Uitslag: L. Luxemburg, Kaatsheuvel 16399. C. Michaëls en Zn., Vr.-Capelle 16160. G. de Bont, Nieuwkuijk, 16052. Ligtvoet, Oosterhout 15948. A. A. de Grauw, Waspik 15945. W. Nieuwenhuijzen, Sprang 15900. C. Timmermans, Sprang 14747 Gebr. v. d. Hoven, Kaatsheuvel 14730. C. Mutsaers, Loon-op-Zand 13700. Het werk werd gegund aan den laag- sten inschrijver. Concert Apolio. Zondagavond gaf de harmonie Apollo een concert, dat we in alle op zichten geslaagd mogen noemen. De zaal was goed bezet. Na een marsch, die er op Apollo's wijze frisch en pittig uitkwam, gaf het corps Ouverture Solemnelle van Glazounou, het bekende concoursnummer van Tilburg. De harmonie bewees nog over dezelfde capaciteiten te beschik ken, waarvoor het destijds gelauwerd werd. De heer A. de Brouwer gaf de fantasie Variée de Sax-Alto „Souve nir de Tirol" van L. Langlois, met 'n mooie voordracht en nuanceering voorgedragen. Ook de ouverture Eg- mond van L. van Beethoven en de Valse Printaniers van Montagne kre gen een warme ovatie. Als humorist was geëngageerd de heer J. Damen uit Orthen. Was de keuze van zijn nummertjes oud, de wijze waarop hij ze voordroeg was nieuw en viel bijzonder in den smaak. Het publiek heeft onbedaarlijk ge lachen met „Betje de Baker", Een zoekende in de woestijn", en de an dere humoristische scènes. Muziek, grime, voordracht, zang, etc., alles was bij den heer D. goed verzorgd en vooral de liefhebbers van karakter- werk hebben kunnen genieten. Tooneel. De Tooneelvereeniging „Nieuw Olympia" gaf onder leiding van den heer P. Remmeren Maandagavond in Euphonia een tooneeluitvoering. Op gevoerd werd het koddige blijspel van Ger. Nielen „Mijnheer Klaproos". Een betere keuze voor 'n vastenavonduit voering had leider Remmeren niet kunnen doen. De zaal was vrij goed bezet. „Mijnheer Klaproos" was ech ter drukker belangstelling waardig geweest. Het is een stemmingwerk, dat steeds overweldigend succes moet oogsten. De titelrol werd meesterlijk vertolkt door den heer M. Vloemans, die zich telkens al meer ontpopt als een prima tooneelspeler. Vooral in 't derde bedrijf gaf hij in z'n hopelooze toestand een keurig spel te genieten. De heer A. Vloemans was een goede Bernardi, zoowel figuur als stem en gebaren waren in overeenstemming met het type dat Ger. Nielen zich hier stelt. De heer W. Kolsteren was een goede majoor Grober. De heer P. Remmeren speelde zelf in den rol van romanschrijver een goed spel. Ook de heer van Wezel was: als Buller een goede en de heer Brekelmans als Rumpel een dragelijke figuur. De kellners waren voor hun vak een beetje te tam. De huisknecht was goed in mimiek en. gebaren, doch iets te zacht. De tooneelaankleeding was niet onverdienstelijk, doch had iets j weelderiger mogen zijn. De grime was j van sommige figuren schitterend, van anderen iets overdreven. Het publiek was zeer dankbaar voor het gepres teerde en heeft zich een 3-tal uren kostelijk geamuseerd. Apollo. Mogelijk heeft Apollo 't nooit druk ker beleefd dan Dinsdag, Vastenavond. We spreken ooit van 'n propvolle zaal. Voor Dinsdagavond is deze uitdruk king over de Apollo uitvoering echter veel te zwak. De menschen zaten en stonden letterlijk op elkaar. Het duo Smink is alhier een attractie geworden, die telkens alweer inslaat. Elk nummer tje, we zouden mogen zeggen elk deel van 'n nummertje is voor dit tweetal 'n succes. Dol komisch in mimiek en gebaren, dol komisch in elke handeling die wordt verricht, is hun optreden van 't begin tot het einde een succes, dat niet grooter kan zijn. De heer Droppert karakter humorist was voor de zen avond een goede'„dritte im Bun- de". Hij paste zich uitstekend bij het tweetal aan en zoowel in trio- als in solo-werk was ook zijn optreden een succes. Apollo heeft den uitvoerings tijd op een waardige wijze gesloten. Euphonia. Ook in Euphonia was Dinsdagavond een duo dat succes mocht boeken. Jam mer dat de opkomst van 't publiek niet wat drukker was. Het Vlaamsche duo Jeffrans'o heeft daar successen geoogst, die, was de zaal bezet geweest als in Apollo, beslist niet grooter hadden kunnen, zijn. Scène na scène sloeg ge weldig in en was mejuffr. Jeffrans'o een mooie, bevallige verschijning, die zoowel in spel als zang bekoorlijk was, de heer Jeffrans'o toonde zich 'n humo rist, zoo dol komisch en amusant, dat we ons afvroegen: hoe kan een mensch toch zóó oer komisch zijn. Met graagte zal duo Jeffrans'o een tweede maal in Kaatsheuvel verwacht worden. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Februari 1930 ingelegd 19269.42 en terugbetaald 10927.78. Uitgegeven werden 20 nieuwe boek jes. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 268. Voetbal. J.l. Zondag speelden de Kaatsheuvel- sehe Boys voor de competitie tegen H. E.C. 2. De Boys waren tot heden op eigen terrein nog ongeslagen. En dit ongeslagen record wisten zij gisteren te handhaven. De wedstrijd was er een die in een snel tempo werd gespeeld. Precies om twee uur wordt afge trapt; het spel wordt snel verplaatst en gaat van doel tot doel, maar de Boys zijn hier het gevaarlijkst. Toch weten zij het eerste kwartier niet te doelpun ten. Wanneer v. Laarhoven zich door allen heenwringt, weet hij voor de Boys de leiding te nemen. Nu regent het doel punten. Broks maakt netjes no. 2. Wan neer er weer afgetrapt is, maakt er v. Laarhoven 3—0 van, doch dit is nog niet genoeg, want er is nauwelijks 2 minuten gespeeld of van Laarhoven geeft den HEC-keeper de vierde maal het nakijken. Direct hierna treedt de rust in. Na de rust zitten de HEC'ers er wat flinker in. De linksback van de Boys houdt iets te hard den man af en HEC valt dan een penalty ten deel. Ze weten die te benutten, 4—1. Dan is het met HEC gedaan. De Boys krijgen een cor ner te nemen, de Benis plaatst mooi voor doel, de bal wordt weggewerkt, doch komt voor de voeten van G. v. d. Kaa, welke ineens inschiet, 51. Het spel wordt dan wat saai, zoodat er niet veel meer van te genieten valt. Toch weten de Boys nog eenmaal door H. Laros te doelpunten en het half do zijn is vol. Zoo hebben de Boys weer een prach tige overwinning binnen. Ga zoo voort Boys en ge wordt kampioen. Scheidsrechter de Vet leidde correct. GEMENGD NIEUWS. Het misdrijf te Bennekom. De Zaterdagavond door de politie te Ede, onder leiding van Inspecteur Hulsman, gearresteerde man, die ver. dacht wordt den moord op mej Tiry Koperberg te Bennekom gepleegd te hebben, is de 34 jarige Hkoop man in breimachines, legen wien ver denking was gerezen, aangezien hij vrijwel beantwoordt aan het signale ment, dat na den moord door mej. Boerwinkel werd opgegeven. De man, een Inwoner van Ede, is per auto naar Bennekom gebracht en aldaar met mej. Boerwinkel geconfronteerd. Het meisje heeft hem herkendzij is 'ijdens de confrontatie flauw geval len. De verdachte ontkende evenwel, iets met de zaak uitstaande te heb ben. Bij hem thuis Is een grijs pak in beslag genomen, dat door dr. Hesse- link onderzocht zal worden. Toen H. weggevoerd werd, nam de bevolking een dreigende houding aan de politie heeft groote moeite gehad, hem tegen het publtek te bescher men. Van andere zijde meldt men Zaterdagavond, toen te Bennekom bekend werd. dat weer een verdachte met mej. Boerwinkel geconfronteerd zou worden, liep het publiek voor haar woning te hoop, en toen men zag, dat die persoon er geboeid uit kwam, begreep men en hoorde" men ook spoedig, dat mej B, in dien man den dader herkend had. Toen was het publiek niet meer te houden en nam het een dreigende houding aan. Slechis met moeite kon de politie den man in de politieauto loodsen. Te Ede was het bij het politiebureau precies eender. Men riepLaat hem maar los, wij zullen hem wel verhooren Spoedig was het parket uit Arnhem ter plaatse, om het eerste verhoor af te nemen. H. bleef halsstarrig ontken. "en en toonde zich zeer onverschll- lig. Otimiddelijk had een huiszoeking plaats en werden kleeren in beslag genomen. Het onderzoek duurde tot laat in den nacht voort. Zondag hebben mr. Hanama en dr. Hesselink dit onderzoek voortgezet. Weer werd een huiszoeking gedaan en werd nog een en ander in beslag genomen. Ook H.'s vrouw werd aan een verhoor onderworpen. Enkele verklaringen schijnen niet volkomen te kloppen. H. beweert, te Heeisum te zijn geweest. Daar wordt dit onderzocht. Zondag hebben duizenden een be zoek gebracht aan de plaats, waar het misdrijf gepleegd is. Voor het politiebureau te Ede stonden telkens groepjes mensci^n. om meer van de zaak te weten te komen. Nader meldt men De 35-jarige H. uit Ede, die als de vermoedelijke dader van den te Bennekom gepleegden mooid op een verpleegster is gearresteerd, is Zondag verscheidene malen aan een langdurig verhoor onderworpen. Hij bleef hard nekkig ontkennen. Hef onderzoek naar het door den gearresteerde opgegeven alibi is Zon dagmiddag met kracht voortgezet. De politie werd hierin bijgestaan door den majoor van de rijksveldwacht Devree. Zondagmiddg is een bulletin ver- spreid, voorzien van een foto van J H„ waarin ieder, die inlichtingen kan verschaffen, welke kunnen bijdragen tot de opheldering van deze moord zaak. wordt verzocht, zich bij de politie autoriteiten te melden. Men meldt uit Ede Gisteren zijn weer verscheidene I personen, die Donderdag den verdachte op bepaalde tijdstippen gezien heoben, met j H. geconfronteerd. Anderen hebben hun verklaringen afgelegd. Verscheidene van die verklaringen kloppen niet met de verklaringen van H. en ook niet met die van zijn vrouw, welke onderling ook weer verschil len. Zoo juist zijn twee dames. mpj. Paling uit Bennekom en mej. Hout- rch uit Wolfheze, met den verdachte geconfronteerd. Deze dames zijn Don derdagmiddag omstreeks kwart voor vier uit Wolfheze gefietst in de rich ting Bennekom, een 50 meter langs de plaats waar de moord is gepleegd Zij zagen daar een man het bosch uitkomen, die er zeer ongunstig uit zag. Nu hebben deze dames in den verdachte dien man herkend. V. D. meldt uit Ede De verklaringen van den gearres teerden H. worden op allerlei wij zen gelogenstraft. Zoo verklaarde hij o.a. op den* dag van den moord te ha f vier 's middags te zfjn thuisge komen. Een buurman deelde echter mee, dat hij om 5 uur nog niet thuis was. Voorts beweerde verdachte, dat zijn vrouw dien middag niemand heeft ontvangen. Zijn vrouw verklaarde daarentegen bezoek van een buur vrouw te hebben gehad. Verscheidene personen hebben min of meer vage aanwijzingen gegeven. Twee dames verklaarden, dat zij den dag van den moord een verdacht per soon in de nabijheid van de plaats van het misdrijf hebben gezien, een half uur nadat de moord was gepleegd. Toen de man de dames zag aanko men, heeft hij zich snel uit de voelen gemaakt. Gistermiddag hebben de beide dames hem by confrontatie her kend. Bij deze confrontatie gaf de verdachte, die tot nu toe zeer cynisch was, blijken van zenuwachtigheid Uit Ede wordt gemeld: Nog steeds blijven mededeelingen bij de politie te Ede binnenkomen Vele personen leggen verklaringen af. waar de politie weinig aan heefi, maar daartusschen is soms een aanwijzing van waarde. Zoo heeft zich vanmor gen bij de politie alhier iemand ge meld, die verklaarde, de beide meis jes met den verdachte op den middag van den moord pecies 4 uur te hebben gezien. Zij zaten met zijn drieën naast elkaar in het bosch. Hij had toen wel al iets verdachts meenen op te mer ken, maar aangezien hij zich op een honderd meter afstand vari de plek bevond en hij zelf juist aan het stroopen was, was hij toen hij men schen zag, niet naderbij gekomen en had integendeel zich zoo snel moge lijk uit de voeten gemaakt. De politie acht deze aanwijzing van belang, aangezien hierdoor waarschijn lijk het juiste tijdstip van den moord komt vast te staan. De getuige zal vanmiddag geconfronteerd worden met mej Boerwinkel. Gistermiddag heeft de begrafenis plaats gehad van imj. K., het slacht offer van den moord bij Bennekom. In de nabijheid van de woning van haar moeder in de Emmastraat bad de politie handen vol werk om den weg vrij te maken. Omstreeks kwart over 2 verliet de stoet de woning. Verpleegsters, collega's van mej. K deden dienst als slippendraagsters. Vele bloemstukken dekten de baar, en een open landauer met bloemen volgde den lijkwagen. Ook langs den weg naar het kerkhof stonden overa! dichte drommen van menschen. Moordaanslag te Uden. Maandag Iaat in den middag is in het perceel „Lanen" in het Peel- dorp te Uden, gevochten, waarbij een man uit Heesch bij Oss zeven zware snij- en steekwonden in het hoofd en en in het lichaam, waaronder in de onmiddelijke nabijheid van het hart, werden toegebracht. De aanleiding tot deze vechtpartij moet een nietige kwestie geweest zijn om een honden- mishandeiing De getrc ff ine, die be kend is onder den bijnaam „Driek van de Rooie Sis", zakte ineen en was door bloedverlies weldra buiten bewustzijn. De dokter die de eerste hulp verleende, deed het slachuffrr naar het hospitaal vervoeren Gisteren was de toestand van den gtroffene levensgevaarlijk. De betrekk» lijk jeug dige dader is voortvluchtig en de politie is er nog niet in geslaagd hem aan te houden. 36 personen verdronken Te Swiencin?y in het Wilna-gebied is, naar de „Montag" uit Warschau bericht, een gezelschap, bestaande uit 36 personen, die in een vroolijke stemming huiswaarts keerden, toen zij over een dichtgevroren meer liepen teneinde den weg te bekorten door het ijs gezakt, waarbij allen om het leven kwamen. Een bankier gearresteerd. De Haagsche politie heeft gisteren te Haarltm, waar hij den laatsten tijd woonde, gearresteerd den bankier P I F. K, op grond van vermoedens van verduistering van een groot bedrag aan geld en t ff eten en onttrekking van gelden aan de kas der gefailleerde Provinciale Bankverteniging te Den Haag, waarvan hij directeur was. Auto over den kop geslagen. Gisteravond iaat wilden enkele bezoekers van een café aan de Beier- landscheiaan te A'dam met hun auto naar huis gaan. Het b eek evenwel, dat de auto, die onbeheerd voor de deur had gestaan, was gestolen. De chauffeur van het gezelschap ging toen zoo vlug mogelijk naar zijn garage aan de Slagheksiraat, om met een anderen au'o naar het politie bureau aan de Nassaukade te gaan, om aangifte van den diefstal te doen. De beide ca'éiezoekers zouden met hem meerijden. Nauwelijks was men uit de garage of de auto sloeg, tenge volge van een defecl aan het stuurgerei, over den kop. De drie inzittenden kregen lichte wonden aan het hoofd. De auto is zwaar beschadigd. De gestolen auto is later onbeheerd aangetrrffm aan de Leede. Moordaanslag te Maastricht. Alhier heeft in een woonwagen een man zijn vrouw met 15 messteken zeer ernstig verwond. Moord le Amstelveen. Tegen beide moordenaars uit Amstelveen die een oude vrouw met een dik touw geworgd hebben en f 60 gestolen, is levenslange gevange nisstraf geëlscht. Mishandeling te Tilburg. Maandagmiddag omstreeks 5 uur is in het omneinde boschje ach'er de villa Marvilde aan den Goirieschen weg de 25 jarige Vai O., uit de Dlepenstraat aldaar, aangetroffen, die bHiten bewustzijn verkeerde en wiens hoofd bebloed was. Bij onderzoek bleek, dat hij ernstige verwondingen aan het hoofd had. Hij werd naar het St Elisabeths gasthuis overgebracht, 's Middags 2 uur was hij gezien in gezelschap van den 25-jarigen M. R. Deze is aangehouden, als verdacht van mishandeling. M. R. die was aangehouden wegens den aanslag op van O. aan der. Gooischen weg te Tilburg, heeft een bekentenis afgelegd. v. O is gisteravond om 8 uur, zon der tot bewustzijn te zijn gekomem, overleden. Bij oefenen met revolver gedood. In de maiéchausrée kazerne te Apel doorn had gistermiddag een droevig ongeval piaais. waarvan j C. de Groen, in opleiding voor onder officier bij de Kon. Matéchaus&ée, het slachtoffer werd. Een collega van hem hield op zijn kamer z g richtoefeningen met zijn dienstrevolver, die naar zijn meening ongeladen was. De Groen gaf omtrent het richten eenige aanwijzigingen, maar op een gegeven oogenblik ging de revolver af. De kogel trof hem in de keel. terwijl hij er achter bij den nek weer uitkwam. Hij slorite ter aarde, terwijl zijn dood lijk ontstelde vriend onmiddellijk den Geneeskurd. Dienst waarschuwde, die den getroffene naar het groote ziekenhuis te Apeldoorn vervoerde. Aanvankelijk liet z ch de toestand van het slachtoffer betrekkelijk gunstig aanzien, maar legen zes uur trad een ongunstige wending in, waarna spoedig de dood volgde De overledene was zeer gezien bij zijn collega's en de verslagenheid onder het corps der Maiéchausrée is dan ook groot. De vriend van De Groen is begrij pelijkerwijze het meest onder den indruk. Te Banja-Luka, is Bosnië, huwde een boerenzoon met het rijkste meisje van het dorp. Het bruiiofstgezelschap was tot diep in den nacht bijeen. Daarna begeleiden gasten de jongge. huwden naar hunne woning. Den vol genden morgen vond men beiden dood in bed. Het geneeskundig on derzoek bracht aan het licht, dat het jonge paar nog aan den bruilofisdi&ch vergiftigd was. Een vrachtauto, geladen met theekisten en enkele passagiers ver. voerend is tusschen de rubberonder neming Klapanoenggal, afd. Buiten zorg, en Paroengkoeda, afd. W.- Priangan, tijdens het afdalen van een helling, bij het nemen van een bocht omgeslagen. Twee der inzittenden vonden den dood, terwijl vier hunner zijn gewond. De vrachtauto werd versplinterd. Achteraf is gebleken, dat de stuurinrichting niet geheel in orde is geweest. Door de tram overreden. Men seint uit Zundert dd.3 Maart: Hedenvoormiddag begaf zich de orgelverhuurder A. van Meel uit Oosterhout per tram van 11.20 van alhier huiswaarts Op het gehucht Stuivezand bemerkte hij een auto wier inzittenden, bekenden van hem, hem wenkten. Van Meel sprong toen utt de langzaam rijdende tram, struikelde, viel, waarop hem beide beenen werdee afgereden. Geneeskundige hulp was spoedig aanweztg. Hij werd per auto naar het gasthuis te Breda vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. geiten, 21 overloopers. De prijzen waren per Ponri. 3438 c., 4548 c„ 52—57 42 c„ 46—48 c„ 52.5—55 41 c„ 43—46 c„ 49—50 c. 55—60 c„ 70—75 c„ 85—g Prijzen per stuk van mas»J melkkoeien ƒ230425, stieren! 510, graskalveren 50lofij den 180260, slachtpaarden I 190, hitten ƒ80150, veuü 130, fok nuchtere kalveren! 25, slacht id. 8—15, kaUW 420, pinken 130185, vaarJl —235, biggen 25—40, ,J week ƒ3—3.50. 11 AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie Gymnastieklokaal. Zaterdag 8 uur. Bestuursvew. Liedertafel „Oefening en Vet^ Zaterdag 9 uur repetitie Lt «Oefening en Vermaak". De Heer en Mevrouw R. DE RIJK.VAN ROOYEN geven met vreugde kennis vj; de geboorte van hun Dochter MARIA. Waalwijk, 4 Maart 1930. Heden overleed te's-Her- togenbosch tot mijne diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, mijn geliefde Echt genoot de Heer HENRICUS VAN DRUNEN. in den ouderdom van 69 jaar. C. VAN DRUNEN. YPELAAR Waalwijk, 2 Maart 1930. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 4 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 264 paarden, 2 veulens, 1349 magere runderen, 810 vette runderen, 213 vette kalveren, 2065 nuchtere kalve ren, 90 graskalveren, 59 schapen of lammeren, 43 biggen, 7 bokken of Voor spoedig gevraagd; BEKWAAM Aan te melden Kaatsheuvel. te Capelle, zal in het openbaar Op Maandag 10 Maatl 1930, 's namiddags 5 uur »en herberge van L. F. VAN DONGEN te Capelle. a. Voor Mevr. Wed. W. Mulder v. d Hoek: Onder Capelle Een Del in de Vrouwkens vaartsche Dellen En onder Loonopzand: Welland aan den Ben# b. Voor den heer A. v. Alphen: Een Del aan den Oostelijken Vaartkant. C. Voor Mevr. Wed Nelemans. v. Alphen: Een blok welland op den Hil, groot 4 Heet. in 2 perceelen. d, Voor den heer M Hakkelt: Een Del aan den Oostelijken Vaartkant. e. Op Woensdag 12 Maarl 1930, v.m. 10 uur ten herberg van Mej Wed. C. VERHA0EN te Capelle. Voor de Kinderen G.v. d.Hoek: Voor 4 jaren Onder Vrijh.-Capelle1 4 Driesen aan de Voor 2 jaren Onder Capelle Welland aan de KI ine S'raat, benevens 2 Dljkll den b*nnen de Oudd Siraal een Dijkland onder Bescj Voorts 1 perceel Ee hen gen. „De Vijl Morge: plaatse Oude Weide, b. Voor den heer A. J. Ocl Wel- en hooiland Vrijh.-Carelle aan de Noon van het Kanaal'je gen. 12 Breeder bi] biljetten. lining 1: WOO U oi des avor morge n Zondag. Vooro jat het het pub durende lts nan: igs. Ondei jan all naar ol sloffen plegen I rerd, of in een ing. Wann .pleegt" In de irbeids Ministei van Zij had zij beid b nis do leeren zij in pen en feld. I l>rinse baar a bad zi Ang vlucht jlimla iep. „Ro ADVERTENTH5N. WO! AtxmJK franco Brteren, frtn Een Groningsche kruidenier had zeei veel last van ratten in zijn winkel. Hij beproefde vele middelen, maar alle zonder resultaat van beteekenis. Einde lijk werd hem aanbevolen Rodent te gebruiken. Hij kocht een doosje en legde er de helft van uit. 's Morgens vend hij acht doode ratten en hij had daarna niet den minsten last meer van het on gedierte. De ratten brachten hem veel schade toe, ze maakten gaten in de balen suiker, zoodat de inhoud over den grond liep. Dank zij Rodent is hij thans alle ratten kwijt. Rodent werkt onfeilbaar en snel, het roeit ratten en muizen bij heele zwermen uit. koop nog heden een doosje van 50 ct. of ƒ1.- bij Uw drogist - Importeurs: Firma B. Meindersma - Den Haag. E34 vensche Oude Straat, ben< 1 perceel naast v m. I HEI 21. „Wit linde?" Zij b „Wie iei zij ,Nee kim v emanc amide moet Gerline

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6