Wasch Uw haar 1! 1 1 -'l Seminarie Beekvliet te St. Michiels— Gastel. Wat Monseigneur in de 10 jaar van zijn bestuur voor bet diocees heeft gedaan kan 't best blijken uit 'n artikel in de St. janskiokken van I. i. Zaterdag, dat een zeer interessant nummer vormt. Reeds in het eerste jaar 1920 volgde de oprichting van zeven nieuwe paro chies: Oss (H. Hart), Valkenswaard (H. Antonius), Tilburg (H. Willibrordus) Eindhoven (H. Paaius), Tilöurg (O L Vrouw van Lourdes), Asten (H. Anto nius) en De Rips. in 1921 volgden parochiesTilburg (H. Gerardus Majei la), Tilburg (H. Margaretha Maria) Helmond (H. Jozef), Nijmegen (H. Hart Nijmegen (H. Maria Geboorte), Nijme gen (H. Stephanus). In 1922 werd te 's Heriogenbósch opgericht de parochie van den H. Antonius. In 1923 Vught (Eucharistisch Hart van Jezus), Eind hoven (H. Gerardus Majella) en Nij megen (O. L. Vrouw van Lourdes.) In 1924 Oss (H. Gerardus Majella), en Tilburg (H. Familie). In 1926 Boxtel (H. Theresia), Eindhoven (H. Tneresia en Oisierwijk (H. Johannes) In 1927 Groesbeek (H Han), Nijmegen (d Theresia), Nijmegen (H. Thomas Villanova) en "s-Hertogenbosch (H. Antonius en H. Barbara). In 1928 Schijndel .(O. L. Vrouw van den Allerheiligsten Rozenkrans), Tilbu-g (d. Theresia) en Eindhoven (H. Joan nes Vlannty) en in 1929 Tilouig (H. Antonius en H. Barbara), Eindhoven (O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand), Geldrop (H. Jozet) en Eind hoven (d. Jozef.) In tien jaren tijds werden dus niet minder dan 33 nieuwe parochies opgericht, terwijl in de naaste toekomst in de groeiende industrie-steden Etnd hoven, Nijmegen en Tilburg nog wel enkele nieuwe parochies noodzakelijk zullen worden. Daarnaast werden in die jaren nog elf rectorale hulpkerken met eigen grondgebied opgericht, ten einde aldus een meer geregelde zielzorg en contac met de geloovigen te verkrijgen Udenhout 1921 (Capucljnen), Twisi 1922 (Priesters van het H. Hart) Oss 1923 (Carmelieten), Waspik 1925 (Car- melieten) De Dompt 1926 (Priesters van het H. Hart), Brakkenstein 1927 (Congregatie van het H. Sacrament) Berg en Dal 1927 (Missionarissen van het H. Han), Handel 1927, Brouwhuis 1927 (Priesters van het H. Hart) en Zes Gehuchten—Tivoli 1929 (Missio narissen van H. Hart) en Terraveen onder Volkel 1930 (Kruisheeren Daarenboven werd bij onderling goed vinden onder goedkeuring van Mgr. ook aan het rectoraat Alverna te Wychen (Franciscanen) een bepaald gebied meer in het bijzonder ter ver zorging aangewezen. Mgr. zal zelf de laatste zijn, om niet dankoaar te erkennen, welk een grooten steun hij van de edelmoedige en ijverige priesters heeft ondervonden die zich op zijn verzoek voor de oprichting eener parochie beschikbaar stelden. Doch ook alle parochieslichiers op hunnne beurt zullen ieder voor zich kunnen getuigen, welk 'n gewichtig aandeel hun zorgzame vooruitziende bisschop heeft gehad in de zorgen, aan de oprichting hunner parochie verbonden, dikwijls reeds lang, voordat de oprichting in de naaste voorberei ding was gekomen. En dan zijn daar nog de zorgen, aan die parochies verbonden, als zij eenmaal zijn opgericht. Vele parochies werden gesticht in arbeiderscentra, die niet in staat zijn, het noodige bij te dragen, om de oprlchtings- en exploi tatiekosten te dekken. Dat alles ver klaart afdoende, dat nu en dan een parochiestichter met machtiging van den ijverigen promotor van nieuwe parochies een beroep komt doen op de milddadigheid der geloovigendat Mgr. het liefdewerk „Voor Onze Arme Kerken" zoo dringend heeft aanbevolen. Steunend op Gods Voorzienigheid en op de hulp zijner goede diocesanen durft Mgr. echter met goed vertrouwen telkens 't gewichtige werk ondernemen als eenmaal op een bepaalde plaats de oprchiing eener parochie noodza kelijk blijkt te zijn. Wanneer voor een bloeiend geloofs leven en ook voor het behoud van orde en vrede er geen krachtiger middel is, dan een goed geregelde zielzorg in overzichtelijke, niet te groote parochies met ruime kerken waarin de geloovigen gemakkelijk de gelegenheid vinden om hun godsdienst- plichten waar te nemen, dan blijkt meteen welk een verdienstelijk en goed werk Mgr. in zijn Bisdom in die 10 jaren van zijn bestuur heeft gedaan. Behalve nieuwe parochiekerken werden ook tal van kerken, die wegens toename der bevolking te klein waren geworden, aanzienlijk vergroot. Geen vormreis ging voorbij, zonder daaraan zijn zeer bijzondere aandacht te wijden en te overleggen, hoe uitbreiding te vinden en hoe de uitgaven te dekken waar niet zelden de aanwezige geld middelen niet toereikend waren. Het moet voor den zorgzamen bisschop wel een groote voldoening zijn dat behalve misschien een enkele uitzondering, in al de parochies van zijn bisdom een behoorlijke kerk beschikbaar is voor de geloovigen. Aan hen dan de plicht om te toonen dat zij het op prijs stellen en waar- deeren, dat er zooveel voor hun gees telijk belang is gedaan door gaarne hun God te gaan eeren en danken in GEMENGD NIEUWS. Band van een motorfiets gesprongen. Doordat de voorband plotseling leegliep, zijn Zondag te Spanbroek zekere B. en zijn verloofde mej K. uit Hauwert, die daar op een motorfiets reden, komen te vallen. B. kwam er goed af, doch zijn meisje werd bewuste loos opgenomen en bleek een hersen schudding te hebben bekomen. Zonder bij kennis te zijn gekomen is zij in een Ziekenhuis te Hoorn, waarheen zij was vervoerd, overleden. Steekpartij te Bergen op Zoom. In het café „De Werkman" te Bergen op Zoom ontstond een twist tusschen bewoners van het woon wagenkamp. Hierbij was o m. betrokken een zekere B. Raaymakers, die tijdens de ruzie uitgenooaigd werd, mede naar buiten te gaan. Toen hij hieraan gevolg gaf, werd hij plotseling van achteren aangegrepen en met een mes in het onderlijf ge stoken. Raaymakers vluchtte in de wacht van het Markiezenhof. Hier bleek, dat het mes nog in de wonde stak en een slagader was geraakt. De toestand van R. was door het groote bloedverlies zoo ernstig, datoverbren ging naar het Algemeen Burgergasthuis noodzakelijk werd geacht. De dader is voortvluchtig, doch zijn naam schijnt b^ de poliuie bekend te zijn. Eenigen tijd na deze vechtpartij werd een drietal woonwagenbewoners, die bij de vechtpartij waren geweest, naar het politiebureau overgebracht Onder een autobus. Terwijl op den grooten weg van Vught naar Den Bosch uit de richting Vught rijdend 't fietspad links ligt, bestaat voor de fi etsers de verplichting viak vóór de brug bij den ingang der stad den weg naar rechts over te ste ken. Sedert kort heeft dit gebod hier nadruk gekregen door de plaatsing van een bordHier oversteken. Zondagavond kwam de heer G. uit Oen Bosch uit Vught fietsen en op de bewuste plaats stak hij den weg over. Op hetzelfde oogenbiik kwam een autobus aangereden, eveneens uit de richting Vught. De fietser heeft of de bus niet gezien, of gemeend nog veilig den weg te kunnen oversteken. Hij werd echter door de autobus gegrepen. Met een bloedende hoofdwonde werd hij bewusteloos opgenomen. Men ver voerde hem naar het nabij gelegen Protestantsch Ziekenhuis, waar hij kort na aankomst overleed. Door een auto overreden en gedood. Zaterdagavond wilde de 62-jarige A. Geerltngs van de Tutndorpstraai komende, de Deldensche straat te Hengelo oversteken, toen hij door den auto van den heer Wreesman uit Delden werd aangereden en van zijn rijwiel geslingerd. B"ij den daar ter plaatse wonenden dr. Kylstra binnen gedragen, werd hij na voorloopig verbonden te zijn naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij bij aankomst reeds bleek overleden. Hij laat een vrouw met 4 kinderen na. Griezelig voorval in de Scala te Antwerpen. Tijdens een vertooning in het varlé theater Scala had 't volgende griezelig en angstwekkend voorval plaats. Bij het vertoonen van zijn dressuur werd de wilde dierentemmer Alenziras onverhoeds aangevallen door een van zijn hyena's. Eer het publiek begreep hetgeen voor hun oogen plaats vond, had het woest geworden dier zijn meesier de geheele bovenlip en een gedeelte van den neus afgebeten, alsmede andere kwetsuren in gelaat en hals toegebracht. In allerijl toegeschoten knechten van den temmer brachten hem buiten verder gevaar en dreven de hyena in zijn hok. Hoewel de verwondingen niet leyens gevaarlijk werden geacht, moest Alen ziras toch onmiddellijk naar een zieken huis worden getransporteerd, alwaar hij ter verpleging is opgenomen. Het ongeluk In een bioscoop. Een ontzettend ongeluk is in een bioscoop op Korea geschied. Het Berlijnsche Acht Uhr Abendblatt meldt daaromtrent uit Tokio: In de Koreaansche havenstad Foe—Sen is een ontzettend ongeluk geschied, dat aan 104 kinderen het leven heef' gekost Ter gelegenheid van het 25 jarig feest van de |apansche overwinning bij Moekden was in de vergaderzaal van het Tsjinkai marinestation een bioscoopvoorstelling voor schoolkinde ren georganiseerd. Terwijl deze voor stelling aan den gang was, ontplofte een reservoir met benzine. In een oogenbiik tijds stond de geheele zaal in lichte laaie. Slechts 25 kinderen konden gered worden, terwijl er 104 verbranddenvier werden er levens gevaarlijk gewond. Zondagnacht is te Nijmegen aan den Waalbandijk brand uitgebroken in het oude gedeelte van de groote maizena- en stijfselfabriek van de firma Honig, hetwelk geheel is afge brand. De brand ontstond in het voorge deelte der fabriek, waar het vuur een willige prooi vond in den voorraad van ongeveer 15 000 mud mais. Reeds spoedig na het uitbreken van den brand was het vuur zoo geweldig, dat de brandweer in dat gedeelte zoo ;oed als niets kon uitrichten. Het ge heele oude gedeelte tot de machine- afdeeling, die wordt afgescheiden door een grooten, tweesteens dikken brand muur, brandde geheel uit. De brand is tot dit deel van de fabriek beperkt gebleven. Ruim 1 uur was men het vuur zoover meester, dat het gevaar, dat ook het andere deel der fabriek een prooi van de vlammen zou worden, geweken kon worde t geacht. Om 4 uur kon een deel van de brandweer inrukken. Tengevolge van den buitengewoon lagen waterstand was de brandweer aanvankelijk niet in staat, aan de Noordzijde van de fabriek water uit de Waal op te pompende automo torspuit is toen naar het veer gere den en daar geplaatst op de reserve motorboot zoo kon ze spoedig vlak voor de fabriek op de rivier komen, en kon met twee flinke stralen worden gewerkt. Het werk in de fabriek kon vandaag nog niet hervat worden, doch men hoopt het binnen enkele dagen weer te kunnen voortzetten. Er werd bij deze onderneming, waarvan het hoofd kantoor te Koog aan de Zaan is ge vestigd, met het drie-ploegen-stelsel gewerkt. De oorzaak van den brand Is on bekend. Men spreekt van kortsluiting en ook van maisbroei. Burgemeester en wethouders van Nijmegen waren op het terrein van den brand aanwezig. Duizenden sloe gen het schouwspel gade. Het hoofd der brandweer te Kleef, toevallig te Nijmegen vertoevende, bood den burgemeester de hulp der Kleefsche brandweer aan, die werd aan vaard. Toen de spuiten uit Kleef aan kwamen, was het vuur echter reeds gebluscht. De schade zou eenige tonnen bedragen. Ze wordt door verzekering gedekt. De 38 jarige gehuwde landbouwer B. Barels te Oosterbroek gemeente Eelde, is bij het smeren van een water molen aan het Noord-Willemskanaal om het leven gekomen. Zijn loshan gende das werd door een rechiopstaan de as gegrepen en opgewonden, waar door de man werd geworgd. In de buurt van Florin in den staat Pennsylvanië werd een aulomo biel door een sneltrein gegrepen. De zes inzittenden werden uit den auto geslingerd en gedood. De trein derailleerde. Malversatie door een gem.-ontvanger? Te Papendrecht is, naar gemeld wordt, Zaterdagavond de gemeente ontvanger gearresteerd, verdacht van fraude in zijn administratie te hebben gepleegd. Naar verluidt zou het tekort de f25 000 overschrijden. De boeken, behoorende bij administratie, zijn in beslag genomen. De ontvanger is, na verhoor, voorloopig op vrije voeten gesteld. Mijnramp in Z. Afrika. Uit Kaapstad wordt gemeld, dat in een mijn in de nabijheid van Johannes burg tengevolge van het breken van een kabel een volle liftkooi naar be neden is gestort. Twee Europeanen en 28 inlanders werden gedood, terwijl 2 Europeanen en 6 inlanders werdeg gewond. Honderd mijnwerkers bedolven. Honderd mijnwerkers zijn in een steenkoolmijn bij Amsterdam (Ohio) bedolven, als gevolg van een brand, die in de mijn is uitgebroken. Spoorwegongeluk. Bij Theresopolis in den staat Rio de Janeiro (Brazilië) vond Maandag een ernstig spoorwegongeluk plaats. Acht personen werden gedood, terwijl een groot aantal reizigers gewond werd Een andere lezing van het ongeluk luidt In de nabijheid van de badplaats Theresopolis in den staat Rio de Janeiro is een personentrein gederail leerd. Tengevolge van het weigeren der remmen stortte de trein in een afgrond van 175 meter diep. Tot nu toe zijn er dertig dooden geborgen terwijl het aantal gewonden thans 15 bedraagt. Btj de berging der slachtoffers speelden zich hartverscheurende tooneelen af. Ongelukken. De 68 jarige F. W., uit de Valk straat te Rotterdam is in zijn woning van de trap gevallen. Hij was op slag dood. De 47 jarige machinist H. Sleutel die Zaterdag op het werk derAmster- damsche Ballast Mij., in een graaf machine bekneld is geraakt en daarbij ernstige inwendige kneuzingen op liep, is Zondagmorgen in het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk overleden. Zaterdagavond is de ongeveer 30 jarige stucadoor W. van Loon, toen hl) van zijn werk op weg naar huis was, op den provincialen weg onder Oefelt (N. Br van zijn fiets geslingerd en later dood opgenomen. Vermoede lijk is hij in aanraking geweest met een auto. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Zaterdag is op den straatweg tusschen Hengelo en Delden nabij de Tuindorpstraat de 61-jarige G.toen hij met zijn fiets de straat wilde over- steken, in botsing gekomen met den auto van den heer W. uit Delden. Hij kreeg 'n ernstige hoofdwonde en werd naar het algemeen ziekenhuis vervoerd waar hij een uur na aankomst overleed. Zondagmiddag is op den Prins Alexanderweg te Zeist een moforfiets bestuurd door v. d. Brug en waarop zekere Kraay als duo-rijder gezeten was, tegen een telefoonpaal gereden. In bewusteloozsn toestaand zijn ge noemde personen per politie auto naar het ziekenhuis gebracht. Voor het leven van een hunner, die een schedelbreuk heeft gekregen wordt gevreesd. De heer Govers uit Den Bosch is nabij de brug aan den Vuchteruit- gang, toen hij per fiets den weg wilde oversteken, dooreen autobus gegrepen. Hij werd in bewusteioozen toestand overgebracht naar het protestantsche ziekenhuis en is daar overleden. De 20 jarige Valentijn Hepp (een zoon van prot Hepp te Amsterdam), die Zaterdagavond door de Goorsche benzinetram is aangereden, is na eenige uren overleden. Ais doodsoorzaak is fractuur van 't schedelbasis vastgesteld. Op de werf de Schelde te Vlis- singen zijn twee jeugdige werklieden door een neervallend werkstuk getroffen en kort daarna overleden. De Hond en de Zwerver. De Parijsche zwerver Pierre Cherbet een der „bedelaarskoningen" van de metropolis aan de Seme, verliet op een ochtend zijn slaapplaats onder een van de bruggen en trok er op uit om in vutlnishoopen hier en ginds tets van zijn gading op te scharrelen en zoo mogelijk te verkoopen. De oude man, met zijn fraaien wttnarigen kop, komt voorbij den lappenwinkel van den bejaarden Le Gait, aldus de Tel. Deze La Galt heett een vrouw, die eenigen lijd geleden uit dierenlielde een zwervenden, vunzigen hond heeft opgenomen. Ais de zwerver passeert springt opeens het onooglijke beest naar bulten en blaft woest tegen Cherbet, die hevig senrikt en het dier een schop geelt. De hond jankt er barmelijk, de oude bedelaar weet onveriet weg te komen, maar kan hel gehuil niet vergeten. Als hij In den toop van den dag, pint na pint naar binnen heeft geslagen, neemt het gehuil in zijn beneveld brein de gedaante aan van een waandenkbeeld, cte hond wordt hem tot 'n vreeselijken demon. Le Gall staat op een dag voor zijn etalage Cherbet begint op den hond te scnelden. De eigenaar echter zegt „Met een dronken kerel praat ik niet 1" Dan lacht Pierre Cherbet, gaat eenige passen terug en schiet. Thans heeft hij voor de juryrecht bank terecht gestaan, wegens moord. En Cherbet wordt tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld. Mijnramp te Marcivetle bij Charleroi. Er heeft een verschrikkelijke mijn ramp plaats gehad, waarbij 15 slacht offers, waaronder twee Nederlanders zijn te betreuren. Bij de begrafenis kwam het tot heftige relletjes met de communisten. Een Italiaansche vlag werd afgerukt. Noodlottig alarm te Reval. Woensdagmorgen vroeg te 4 uur, werd bij wijze van proef en oefening door het garnizoen te Reval alarm ge blazen, ten einde te onderzoeken hoe snel het garnizoen en de burger-ver dedigingsorganisaties in geval van alarm paraat en weerbaar kunnen zijn. Bij deze oefeningen is de chef van den Estiandschen Generalen Staf, generaal Toerwand, zwaar gewond, terwijl zijn begeleider majoor Ibrus, gedood werd. Het alarm voor de geheele stad werd gegeven door het loeien der sirenen en het luiden der klokken. In korten tijd stonden de civiele troepen en het garnizoen gevechtsklaar op de voor hen bestemde plaatsen, die hun in geval van straatgevechten zijn toegewezen. Deze oefening had tevens de beteekenis van een demonstratie tegen de com munistische plannen om 6 Maart, groote betoogingen te houden. Terwijl generaal Toerwand de ver schillende posten in de stad inspecteerde werd zijn auto op een bepaald punt door een schildwacht, die in het donker slechts weinig kon onderscheiden, aangeroepen. Toen de auto niet stopte schoot de schildwacht, met het nood lottig gevolg, dat generaal Toerwand zeer ernstig gewond en majoor Ibrus, commandant van de afdeeltng luchtaf weergeschut, op slag werd gedood. De verdachte in de moordzaak Lans tot 15 jaar veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft gistermorgen onder groote belangstel ling uitspraak gedaan in de bekende moordzaak Lans. Zij heeft den 40 jarigen procuratie houder J. O. van O. schuldig verklaard aan doodslag en aan de andere ten laste gelegde feiten (waarmee de ver duistering bedoeld wordt) en heeft hem veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf, zonder aftrek van de preventieve hechtenis. Verdachte maakte gedurende de voorlezing van hetvonnis 'n kalmen Cacaofabriek Erven H. de jong afgebrand. Een miliioen schade, In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Wormerveer een groote brand gewoad, waardoor de kapitale fabrieks panden der fiima H. de jong bijna totaal werden verwoest. Zondagmorgen te ongeveer half vjjf ontving de politie de telefonische mededeeling, dat er een begin van brand was ontstaan in de maalderij in het pand „Zaanstroom", toebchoorende aan de firma De Jong. Een onmiddellijk door de politie ingesteld onderzoek wees uit, dat de mededeeling maar al te waar was. Toen een kwartier na het alarm de Wormerveersche brandweer ter plaatse arriveerde had het vuur zich reeds over het geheele pand verspreid. De brand, welke ontstaan was in het achtergedeelte van het fabrieksgebouw „Zaanstroom", welk pand slechts een Klein gedeelte vormt van het groote gebouwencomplex, dat bestaat uit vijl Kapitale gebouwen, waarvan sommige vier ot vijf verdiepingen hoog waren, had zich in dien tijd ook medegedeeld aan de aangrenzende fabrieken „Afrika", „Noord en „Zuid-Amenka". Met veertig stralen werd de enorme vuurzee bestreden, zonder dat eenige overwinning op den brand werd be. haald. Het vallen van de op de hooger gelegen verdiepingen^- opgestelde ma- cnines verried, dat de fabriekspanden inwendig geheel tn lichte laaie stonden. Eerst om ntgen uur in den morgen werd de vuurgloed, die de bewoners van de overige Zaangemeenten naar buiten riep, minder, en kon het vuur met meer succes worden bestreden. Het pand „Suriname" en een daar naast gelegen pand, waarin het vuur ook reeus woedde, wist de brandweer re bthouden. Omtrent de oorzaak'van dezen ge weldigen brand, welke de gemeente Wormerveer heelt getroffen en waarduor 160 menschen zonder werk zullen Komen, tast men in het duister. Te Kwart voor drie had de wacht zijn laatste ronde gedaan zonder onraad ie hebben bcmtiKt. Juist toen hij zijn laatste ronde zou gaan doen, werd de brand ontdekt, doen het was toen reeds te laat om dezen te kunnen blusschen. De Wormerveersche brandweer Is den geheelen dag met de nablusschlng doorgegaan en heeft de muren, welke gevaar opleverden, nadat brandweer lieden een staaldraad aan den nok hadden bevestigd, door middel van een stoomboot omgetrokken. Behalve hei pand „Suriname" werden nog eenige kleinere gebouwen, zooals de machinekamer, de fondanikamer en de kistenfabriek door de brandweer voor het vuur gevrijwaard. De schade, welke door verzekering wordt gedekt, wordt op ongeveer een millloen geschatalleen aan cacaoboier ging voor ruim t 100 000 verloren. Nader meldt men ons nog, dat de fa. H. de Jong haar fabriek enz. op beurspolis verzekerd had, terwijl zij ook tegen bedrijfsschade verzekerd is. De gezamenlijke brandweren hebben in totaal met 38 stralen water gegeven. Het groote aantal fabrieksmeisjes aan welke de fiima De Jong werk verschafte meldde zich vanmorgen aan de kan toren aan, doch keerde na de puinhoo- pen in oogenschouw te hebben genomen naar de woonplaatsen terug. Aan allen is ontslag aangezegd. De moeilijke lijden, welke de cacao- en chocolade- industrie de laatste jaren doormaakt, doet de arbeiders der fiima en de neringdoenden der gemeente de ge gronde vrees uiten, dat van wederop bouw der fabrieken vermoedelijk niets meer zal komen. Zekerheid hieromtrent konden wij echter nog niet verkrijgen INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Kaatsheuvel, 9 Maart 1930. Onderwijs-belangen. Mijnheer de Redacteur. In een Uwer vorige nummers hebt U Uwe lezers vergast op een zeer belangrijk artikel van de hand van Drs. G de Vries, directeur der Hoogere- Handelsschool te Waalwijk. Hij heeft ons getoond hoe er in deze streek in de schoenindustrie word! gewerkt en hoe de Langstraat is en blijft het centrum der Nederlandsche Schoenindustrie. Hij heeft ons laten zien wal de voornaamste gemeenten op dit terrein presteeren en daarin maakt zeer zeker Kaatsheuvel een schitterend figuur. Dat hebben wij te danken aan onze energie en werkkracht, die zich demonstreert op zoo talrijk gebied in onze gemeente. Met de conclusie aan 't slot van het belangwekkende artikel over de vaklieden in deze Industrie ben Ik het roerend eens, maar ik zou dat willen uitbreiden tot hen die de leiding zuilen hebben te nemen en te geven in de toekomst. Er nemen veel jongens deel aan de winter avondcursussen van de Rijks vakschool te Waalwijks, maar er moes ten er nog veel meer zijnwat toch kost het lesgeld van beteekenis niets: wat is een kwartienje fietsen: toch geen enkel bezwaar. Maar er moesten ook veel meer van onze jongelui deel nemen aan de dag-cursussendler i I I i r 1 1 I 'I I 11 eans met Purolzeep. U zult dan zien hoe mooi, zacht en roosvrij UW haar wordt. Purolzeep is evenals Purol. verkrijgbaar bij Apotb. en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 2