Nieuws uit Kaatsheuvel. AMerl io dil Blad. PERSONEEL M Harm's gevraagd n H ,1 teelt enz, Interessant waren ook de tusschengevo egde beelde, betrekking hebbende op den Bijbel, in verband met de bezochten plaatsen. Na even gepauseerd te hebben werd tot toegift nog een kinderverhaal op het doek gebracht. De bezoekers waren over een en ander zeer voldaan. Gisteren had alhier onder archi. tectuur van den heer J. v. Raathoven te 's Bosch de aanbesteding plaats van het verbouwen van het café en slagers winkel van den heer Th. Elshout, alsmede vergrooten van de harmonie zaal. Ingeschreven werd als volgt L. v. Oers, Drunen f5492. G. de Bont, Nieuwkuijk f5245.— F. Fressen, Drunen f4958. ELSHOUT. Zooals reeds bekend is heeft de 'gemeenteraad besloten al hier vijf arthetische brandputten te laten boren. J. 1. Vrijdag had op gemeentehuis alhier waarbij burgemeester Loeff en raadsleden tegenwoordig waren, de aanbesteding plaats. Heden werd het werk gegund aan de van oudsbekende firma M. J. Broeckx uit Tilburg en Th. van Eggelen te Drunen welke laatstgenoemde vertegenwoordiger is en de putten mede boren moet. HERPT. Hadden de pogingen om te geraken tot oprichting van een Varkensfokvereeniging tot heden no|[ niet het gewenschte succes, niet tegen staande dat zijn toch reeds 2 dragende stamboekvarkens V. D. L, aangekocht door een paar landbouwers bij den heer L. Steenbekkers te Alem.diemet de ouders dezer varkens in den Haag en te 's Hertogenbosch op tentoon stellingen eerste prijzen behaalde. De collecte voor het Klein Se- minarin bracht in onze parochie ongeveer f40.— op. Naar wij vernemen wil men trachten vanwege de Coöp. Stoom zuivelfabriek „St. Isodorus" alhier een melkcursus te doen geven. Men ver- wacht voor dezen cursus een flinke deelname. CAPELLE, Dezer dagen had H. v. D het ongeluk met zijn flets te vallen met het noodlottig gevolg, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. j.l. Zondagmorgen werd ln de Ned. Herv. Kerk alhier een bidstond gehouden voor de noodlijdende chrls tenen in Rusland. Als voorganger trad daarbij in de bediening des Woords op onze predikant Ds. A v. Willigen. De heer j. Gouda, eertijds te Vrljh —Capelle, thans onderwijzer aan de O. L. School te Brakel, heeft zijne benoeming tot onderwijzer te Amster dam aangenomen en zal 1 Mei a s. aldaar in functie treden. Tot havenmeester alhier is be noemd de heer J. L. v. d. Linde. De heeren E. Colet en A. v. d Hoeven alhier, L. P. Oerlemans te Vrijh.Capelle en A Dees en W Dalmeijer te Sprang zijn benoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim in de gemeente Sprang- Capelle. RAAMSDONK. De Harmonie „St. Bavo" alhier bracht Zondag j.l. den heer B, Sneijers woonachtig in de Bergenstraat, een serenade. De vorige week Vrijdag is hij 90 jaar geworden en is ook de oudste inwoner van het dorp. Wegens herbestrating van een gedeelte der Julianaiaan is het verkeer door genoemde straat van den Nieuwe weg af tot aan het Omschoor voor rij en voertuigen gestremd. Het verkeer heeft nu plaats door den weg in de Werfkampen en het Omschoor. Het bouwen van een woning aan de Julianaiaan voor rekening van J. C Dalmaijer te Waspik is gegund aan den aannemer H Zijimans, alhier voor het bedrag van f 2600,—. De keuring van de ingeschrevenen der lichting 1931, zal voor deze gemeente plaats hebben te Raams— donksveer in het Henricusgebouw op 23 en 24 April a.s. Aan W, H. Steeds Is voor een jaar vrijstelling verleend wegens kost winnerschap. RAAMSOONKSVEER. Bij het lossen van boomen uit een schip liggende in de hayen alhier, had Maandag- voormiddag de schipper C v d L het ongeluk in het ruim van het schip te vallen. Ernstig gewond werd hij op genomen en is per brancard naar het R.K. Ziekenhuis vervoerd. Zondag j I. werd de Voetbal ver. .De Veersche Boys" alhier ge huldigd als kampioen der 2e klasse BVB. Tegen vier uur begaf de harmonie „De Eendracht" zich naar de Julianaiaan, alwaar het elftal inge haald zou worden. Dien middag speelden de kampioenen hun laatsten wedstrijd ^op hun terrein in de Werf kampen tegen „Waspik", welke wed strijd wederom met een overwinning van 3—1 werd gewonnen. De voor zitter der Harmonie verwelkomde het bestuur en de spelers en feliciteerde hen met het behalen van dit succes. De voorzitter der „Veersche Boys" dankte het Bestuur en de werkende leden der harmonie voor de groótsche huldiging hun aangeboden, waarna dag verder in gezellig samenzijn werd doorgebracht. Een en ander trok een massa volk op de been. NIEUWS UIT HEUSD1N. Heusden, 11 Maart 1930. De Heer Fr. van Dijk, die circa 15 jaren tot ieders tevredenheid als ambtenaar der posterijen ten kantore alhier werkzaam was, is overgeplaatst naar Oss. Het loopt met de grasverpachtin gen voor de eigenaren niet zoo gunstig als in de laatste jaren regel was. Over 't algemeen waren de prijzen veel lager en sommige perceelen werden zelfs opgehouden. Van de groote verpach tingen die binnenkort komen, wordt een zelfde prijsdaling verwacht. Zaterdagavond had in de Chr. Bewaarschool onder leiding van den voorzitter, den Heer J. van Helden, de jaarvergadering plaats van de Knapen vereeniging „De Jonge Garde". Het grootste deel van den avond was ge wijd aan voordrachten, welke zeer in den smaak vielen. De bijeenkomst, die druk bezocht was, werd ook bijgewoond door vele belangstellenden van buiten o.a. door den Eerw. Heer Ds van der V ugt uit Drunen. In de Raadsvergadering van 12 Maart komen aan de orde Onderzoek geloofsbrieven van het nieuwe raadslid den heer P. v. Maasseu. Verzoek van de N V. Fabriek van Melkproducten te Rotterdam tot het verkrijgen van gemeentegrond in erf pacht. Verzoek om ontheffing van rioolbe lasting. Voorstel van B. en W. tot verkoop van straatlantaarns. Vaststelling kohier Rioolbelasting 1930 Voorstel van B en W. tot het aangaan eener geldleening van f 10.000 tot dekking der kosten van aanleg der straatverlichting en van de overdracht rn beheer en onderhoud aan de Pro vincie van den weg naar Herpt. Voorstei van B en W tot wijziging der gemeentebegrooting en van die van het vleeschkeuringsbedrijf over 1929 De uitslag van de verloting ten bate der biljartc ub „D. O. S." in 't Wapen v, Amsterdam luidt; le prijs 494, 2e 464, 3e 49, 4e 108. 5e 96, 6e 435, 7e 117 en 8ste 87. De groepswedstrijden (dammen) van Maandagavond bij de club V. D. eindigde aldus: Groep I: C de Joode C. Bax 1-1, A. Deurloo-Catn de joode 0 2. Groep IIA. Vos-Ger. Jonker 2—0 Abr. Huljmers.J. Swagemakers 1—1 Ant. Huijmers-A. Fitters 1 1. wGemeenteraadsvergadering De Raad onzer gemeente houdt Zaterdag a.s. een openbare vergadering. Nieuwe Zustersschool. In verband met het feit, dat de nieuwe Zustersschool ook alweer te klein is, zal binnenkort ook worden overgegaan tot het bouwen van een nieuwe school voor de meisjes in het oostelijk deel onzer gemeente. De groote nieuwe Zustersschool is thans reeds zóó overladen, dat de leerplich tige kinderen bij lange niet kunnen geplaatst worden. Daarom zal met 1 Mei a.s. de scheiding der kinderen reeds plaats hebben. Die uit het oostelijk deel der gemeente zullen voorloopig worden ondergebracht in de oude Zustersschool tot een nieuwe bouw is voltooid. Aan de nieuwe school zijn tot onderwijzeres benoemd mej. M. Roestenberg, mej. Marie Dieltjes, mej. Loontjes en nog twee Eerw. Zusters. Scholenbouw. Door het bestuur der Bernardus- school is aan de gemeente een ver zoek gericht om de bestaande school in de Telefoonstraat met 2 lokalen te vergrooten. Boomen rooien. In de Hoofdstraat is men druk bezig om de lindeboomen te rooien, wat de straat op sommige punten een veel mooier aanzien geeft. Uitbreiding stoomschoenenfabriek. Onder leiding van architect H. v. d. Heuvel alhier werd Zaterdagavond aanbesteed de uitbreiding der stoom- schoenenfabriek der N.V. M. Zachts' Stoomschoenenfabriek alhier. De uitslag was als volgt Metselpost. L. Luxemburg, Kaatsheuvel f4373 P. Ludewikus, Raamsdonksveer f 3090 Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel f 4488 Timmerpost. A. M. Vermeer, Loonopzand A. A. de Grauw, Waspik J F. Cornelissen, Kaatsheuvel f5524 f5937 f4697 f4275 Gebr. v. d. Hoven, Kaatsheuvel Massa zonder loodpost. P. Ludewikus, Raamsdonksveer f8700 C. B Timmermans, Sprang f8493 C. Michael Zn,, Vrijh.-Capelle f 9341 A. A. de Grauw, Waspik f 10.783 J. F. Cornelissen, Kaatsheuvel f9211 Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel f9215 Gebr. v. d. Hoven, Kaatsheuvel f8648 Loodgieterspost. H. P. Dekkers, Kaatsheuvel f 1100 Massa zonder loodgieterspost gegund aan C. B. Timmermans Sprang voor f8493. Loodgieterspost gegund aan H. P. Dekkers Kaatsheuvel voor f 1100. Kaatsheuvelsche Boijs. Zondag speelden de Kaatsheuvelsche Boijs tegen BW 4 uit 's Bosch. Om 111/a uur wordt afgetrapt.Het spe verplaatst zich snel. De eerste aanva is voor de Boijs, doch BW komt er spoedig in. Bij een aanval van BW maakt de linksback van de Boijs hands en BW neemt binnen 4 minuten de leiding. In deze periode zijn de BVV'ers het meestaanvallenc en als er 10 minuten gespeeld is maakt de centervoor van BVVermet een prachtschot 2—0 van. Nu komen de Boijs meer en meer opzetten, doch Fortuna is niet aan hare zijde. Ze zitten nu geregeld voor het BW doel en na 22 min. maakt Sulsters er 2—1 van. G. v. d. Kaa is geblesseerc en wordt vervangen door j. v. d. Ven Er volgen nu een reeks van schoten doch de Boijs hebben hier geen geluk mee. Dan zijn de BVV'ers weer aan het woord. Zij krijgen nu een vrijen trap te nemen en door een misver stand in de achterhoede vergroot BW haar voorsprong. Direct hierop treedt de rust in met een 35 voor sprong voor BW. Na de rust traden de Boijs direct op den voorgrond Het schijnt dat onze jongens hun kampioenskans zoo niet voorbij willen laten gaan. Ze werken dat het een lust is. En dat wordt spoedig beloond. Als Sulsters zich door alles heen werkt, weet hij voor de tweede maal te doel punten. 3—2. Direct hierop volgt een tegenaanval en de BVV'ers brengen benauwde oogenblikken voor 't Boijs. doel. De doelman Musters is uitge loopen, terwijl een BV V'er vrij in- schiet, doch onze linksback v. d. Ven weet hier schitterend te redden door den bal uit het doel te koppen en een zeker doelpunt te voorkomen. Een kwartier voor het einde krijgt een BVV'er vrij spel door het niet tijdig ingrijpen der achterhoede en deze schiet onhoudbaar in. 4—2. Er is nog tien minuten te spelen. Bij een aanval van de Boijs maakt een BV V'er hands in het beruchte gebied. De scheidsrechter wijst naar de witte plek en van Laarhoven plaatst zich achter het leer en schiet recht in de handen van den BW-doeiman. Het einde nadert dat met een groot overwicht van de Boijs komt. Laat den moed niet zakken jongens. De kans is nog niet verkeken. Deze wedstrijd werd gespeeld onder leiding van scheidsrechter Nic. Glau demans, dus weer een plaatselijke leiding. Dit schijnt de BVB niet te verstaan of hieraan gehoor te willen geven. Waarom moeten elders de scheidsrechters uitgesloten worden, die graag zouden leiden daar dit toch tevens een genoegen is voor de be zoekende club. SPORT. H. E. C. Begunstigd door mooi voetbalweer ïad Zondag j 1. de aangekondigde ontmoeting plaats tusschen R K TVV en HEC. Vooraf werd door HEC aan TVV onder een toespraak bloemen aangeboden, vanwege het door laatst genoemde vereeniging behaalde kam pioenschap, terwijl direct daarna met iet spel begonnen werd. Het is wei een aardige wedstrijd geworden met af en toe schitterende momenten, maar toch hadden wij van TVV iets meer verwacht. HEC was in dezen wedstrijd zeker zoo sterk en ndien onze voorhoede het niet zoo [calm had opgenomen en iets gelukki ger geweest was, dan zou het zeker op een overwinning voor HEC uitge- oopen zijn. De achterhoede en mid denlinie speelden echter alsof het voor de competitie was en trad hiervan de spil het meest op den voorgrond. De onder de vroolljke tonen der harmonie keeper was dien middag niet erg zeker naar het clublokaal in de Groote Kerkstraat werd gemarcheerd, waar de en had twee van de drie goals kunnen keeren, terwijl hij op andere momenten bewonderenswaardig zijn doel schoon hield. Van TVV vonden wij de voor hoede het beste, vooral hun doorzetten viel te loven. In het begin dachten we dat HEC er „dik" op zou gaan, want Tilburg trad overdonderend op en had reeds binnen de 5 minuten de leiding. Daar na werkte HEC zich los en gingen de partijen goed tegen elkaar op. Voor de rust wist HEC nog gelijk te maken, zoodat deze met 1 1 Inging. Na de thee kregen we hetzelfde spel te aanschouwen, alleen was HEC iets meer in den aanval. Tot tweemaal toe wist HEC de leiding te nemen, maar even zooveel keeren maakte Tilburg gelijk. Einde kwam dus met 3—3. Het tweede elftal won van Heusden in een wedstrijd waai bij onze reserves den geheelen tijd sterker waren, met 1-0. Het derde elftal kon het tegen Juliana niet bolwerken en verloor met 1—2. R. W. B. Het 3e elftal van onze nationaal- gestreepten komt thans ook beter op dreef 1.1. Zondag tegen Kaatsh. Boys 3 werd wederom heel goed gespeeld met niet minder dan 6-0 moest Kaatsh. Boys 3 de meerderheid van de jpngste RWBers erkennen. a.s. Zondag RWB 2 Kaatsheu velsche Boys I. W. S. C. A.s. Zondag de beslissing I De beslissende wedstrijd omtrent de eerste plaats in deze afdeeling, tusschen WSC en TSC is definitief op a.s. Zondag in Oosterhout vast gesteld. Gezien de groote beslangstelling, welke er van onze plaats voor deze ontmoeting bestaat, zal "het bestuur van WSC trachten de beschikking over diverse autobussen te verkrijgen. Belanghebbenden kunnen tot uiter- lijk Donderdagavond zich hiervoor tegen een billijk tarief vervoegen bij den heer J. Hombergen, Markt of schriftelijk bij den heer P. Bergmans, Mr. v. Coothstraat 41. Nadien worden géén plaatsen meer aangenomen. Zij, die reeds plaatsen voorde voor enkele weken uitgestelde ontmoeting genomen hebben, gaan vanzelfspekend voor. HEUSDEN. De uitslag van den Zondag hier gespeelden competitie-wedstrijd H EC 2 Waalwijk en Juliana alhier ïs, dat de eerste club won met 1 0. Voetbalvereeniging mDe Zwaluwen" De vereeniging, welke bestaat uit spelers van H.E.C., W.S.C. en andere vereenigingen, is een Zomerelftai dat deelneemt evenals andere jaren aan seriewedstrijden en vriendschappelijke wedstrijden. Het elftal dat momentee is samengesteld uit een kern van jonge spelers, hoopt binnenkort het zomer- tournooi weer te beginnen. Dat het een gaarne gezien tegenstander is blijkt wel daar het reeds verschillende aanvragen ontvangen heeft om aan seriewedstiijden deel te nemen. Wij hopen dat de supporters die eik jaar tn zoo grooten getale „de Zwaluwen" vergezellen, ook dit jaar weer van de partij zuilen zfln. Het elftal, dat het vorige jaar zoo'n schitterend program achter den rug had. wat o.a. blijkt uit 't feit dat het op het tournooi uitge schreven door de vereeniging Be Raedy te Hank den eersten prijs veroverde zijnde een prachtigen beker en de Veersche Boijs versloeg met 5—1, is nagenoeg ongewijzigd gebleven en bestaat uit de volgende spelers P. van Engelen, j. Hensen enj. Kampman, achter, A Timmermans, C. Beerens en B. van Nunen, midden, Josfcphus Hooft, W. van Weert, Jac. Brouwers, W. van Laarhoven (aan- voerder) en D. van der Geld, voor. ReservesN Oerlemans, G. Trom mels en C Westenburg. Zaterdag 22 Maart zal waarschijnlijk de eerste wedstrijd plaats hebben op het H E C.—terrein tegen een sterke H E.C.—combinatie, waarop wij nader hopen terug te komen. JULIANA. Juliana II wist Zondag j.l. in Oss een 5-1 overwinning te behalen op Z H.C. II. Juliana ill wist met 4—2 te winnen van H.E.C. 111, zoodat de lagere elf taliën mooie successen behaalden Zondag a s wordt op het Juliana— terrein de comp.—wedstrijd Juliana S.C.G. Goirle gespeeld. VOETBAL. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 11 Maart. - T veemarkt waren heden aangevoer, 254 paarden, 1206 magere rundetc 2316 nucht. kalveren, 21 overlooper 790 vette runderen, 10 graskalveri 56 biggen, 1 ezel, 212 vette kalven 34 schapen of lammeren, 7 bokkea geiten. Prijzen per pondkoeien 32.5—35 45—47.5 c., 5256 c.; ossen 40 c,, 48 c., 5155 c.; stieren 41 c., 4- 46 c., 4950 c.; kalveren 55—| 70—75 c., 85—90 c. Prijzen per stuk: melkkoeien /2J —420, stieren 140—500, graskalvt ren 50100, paarden 180—2 slachtpaarden 160190, hitten "i 150, veulens 80130, kalfkoei 200410, pinken 130185, val zen 170235, biggen 2540, fe! gen per week 33.50, fok nuchters kalveren 1825, slacht nuchters kalveren 714. Zevende Paaschveetentoonstellin te 's Hertogenbosch. Op Woensdag 9 April a.s. zal 's Herfogenbosch de zevende grooli Paaschveetentoonsteliing worden houden, waarvan de vo thans in vollen gang is. Alhoewel de veehouder een moelljt jaar achter zich heeft, zal opdezeitj. toonstelling blijken dat de energie en het kunnen van den Nederlandschen en niet het minst van den Brabant schen veehouder en veemester onver saagd is. Het uitvoerend Comité, hetwelk samengesteld uit vooraanstaande has. delaren, slagers en veehouders, besloot op deze tentoonstelling alleen „vetvee' toe te laten en dit najaar weer eent afzonderlijke Fokvee—tentoonstelling te houden. Dat de Bossche Paaschveetenloon stellingen van groote beteekenls wor. den geacht door belanghebbenden, bleek wel uit de belangrijke inzendln gen van het vorige jaar, waarbij htl Brabantsche Paaschvee^moest concur reeren tegen de primeur van Zeeland, Zuid—Holland en Gelderland Dekwa liteit van het ingezonden vee stond minstens even hoog als op welke ien toonstelling ook. De Inzendingen uit de omgeving behoefden voor de beste exemplaren van inzenders uit ardere provinciën niet onder te doen, verschillende eerste en tweede prijzen vielenjhaart ndeel, waaruit mag worden aangenomen,dal met eenigen durf de Brabantsche vee. houder voor geen andere behoeli achter te staan. Bovendien werd er op de laalslt tentoonstelling druk verkocht en liet gaat er per slot van rekening (och maar over om zaken te doen Een prachtcollecrie prijzen Is ook nu weer beschikbaar, o a. 4 zilveren wisselbekers, 2 eerekrui zen, 100 medailles en diploma's, ter wijl aan geldprijzen ruim 1500 guides wordt uitgeloofd. De Tentoonstelling zal weergehou den worden op de Parade en de be langstelling welke nu reeds aan dei dag treedt, kan het er met inschrij vingen nog al eens erg druk loopes en niet minder met het bezoek. l'MMER 22 AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 810 uur. Qymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.Q.V Gymnastieklokaal. Donderdae 8'/a t»i" repetitie Tavetiu. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak" Musis Sacrum Reeds in een gedeelte van onzevorilt oplaag opgenomen. Onderhandelingen tusschen sena toren en vertegenwoordigers uit land- bouw en industrie hebben nu toch nog tot eindresultaat, dat er hoogt rechten op leder en schoenen voor gesteld worden. De vertegenwoordigen der schoen- en lederindustrie hebben den landbouw de hoogere rechten op huiden ingewilligd en daarvoor In ruil hun eigen tariefverlangens voor leder en schoenen toegestaan gekre gen. Volgens het compromis zal men vragen om te belasten Zool en splitleder met 6 d. ct. pe' ld. of 10 pet. Over- en lakleder met 5 2 d. ct. pe' vt. of 10 pet. Kalfsleder 3 6 d. ct. per vt. oi 10 pet. Chroomglacé en reptiel 17'/a Pct* Fantasieleder 5.2 d. ct. per vt ol 10 pct. Lederen schoenwerk 14 d. ct. P6f paar of pct. Stofschoeisel 6 d. ct. per paar ol 35 pct. (Schuh u, Leder). Uit den faillieten boedel der Schuhfabriek Sternefeld, Goch, komt voor schuldeischers van de ca. 4m» toen Mark 10 4 pct. terecht. ADVERTENTlëN. voor alle afdeelingen. DIT I i i i it I K.N.V.B. Uitslagen van Zondag. Kampioenschap van Nederland. Go-Ahead—Willem II 3-1 Ajax—Velocitas 8-0 HET WESTEN I. le klasse DFC—ADO 5—1 Exelsior—Sparta 1-3 VSV—Haarlem 4-2 HET WESTEN II. Beslissingswedstrijd. ZFC—Blauw-Wit 1-3 le klasse. VUC—Hermes'DVS 0-2 HET OOSTEN. le klasse. AGOVV—Heracles 2—2 HET NOORDEN. ie klasse. Be-Quick—Achilles 3-2 HET ZUIDEN. le klasse. Roermond—PSV 2-1 Wilhelmina—LONGA 1-0 NOAD-MVV 4-1 2e klasse A. Middelburg—Dongen 3-2 DOSKO—RBC 4-1 TAC—Velocitas 5-1 De Baronie—Breda 1-2 2e klasse B. De Valk—Tegelen 2-0 Boxtel—VVV 1-7 3e klasse C. SCG-ZIGO 5-1 TSC—Good-Luck 3-1 3e klasse D. kHC—Sportver. '20 0—2 Zaltbommel—Sportver. '07 7-1 Reserve 2e klasse A. BW 2—Willem 113 4-4 WSC 2-NOAD 3 2-5 Reserve 2e klasse B. Eindhoven 3—Tegelen 2 1-2 ITT 1 TT7TTTT

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6