TI WAALWIJK Nieuws uit Kaatsheuvel, en overige plaatsen van de Langstraat zoekt gerenommeerde DISTILLEER DERIJ relaties met een vergunning houder of agenten voor den verkoop aan particulieren, ook van wijnen en likeuren. Geheimhouding verzekerd. had, zeer tot zijn spijt niet bij de sluiting tegenwoordig te kunnen zijn, werd door het Hoofd van den cursus na een inleidend woord, begonnen met het stellen van vragen. Twee uren werden de leerlingen, in de Theori- tische en Practische vakken onder vraagd. Tot aller genoegen werden bijna alle vragen vlot en correct be antwoord Vervolgens werd een kort verslag uitgebracht van de behaalde punten. Er hadden 18 leerlingen deel genomen, waarvan aan 15 leerlingen het diploma werd uitgereikt, terwij! aan de overige drie een getuigschrilt zou worden gegeven. Vervolgens sprak de onderwijzer eenige woorden van gelukwensch en aanmoediging tot de geslaagden om de opgedane kennis nog steeds uit te breiden. De heer van Esch uit Vucht sloot zich hierbij aan. De heer A. v. d. Wiel, voorzitter der Tuinbouwvereeniging zei met groot genoegen naar de vragen en antwoor den te hebben geluisterd. Hij spoorde de leden aan in toepassing te brengen wat deze twee jaren is geleerd. Hij wenschte leeraren en leerlingen van harte geluk met het behaalde succes en sloot daarna den curcus. Aan beide onderwijzers werd bij monde van J. v. Son onder hartelijke bewoordingen een passend cadeau aangeboden en was de bijeenkomst hiermede afgeloopen. NIEUWKUIK Dezer dagen slaagde de heer Lootten, onderwijzer Bljz school alhier voor het examen Gods dlenstkennis B. Tot bestuursleden van den bijen bond werden herkozen de heeren J. v d. Brand, M Timmermans en C Trommelen. In het bestuur van de in Café Siegers opgerichte spaarvereeniging werden gekozen de heeren Th. Kaste leins, Th. Verhoeven en L. van. Beurden. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s Zondag des voormiddags half tien en des namiddags twee uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in den Dienst des Woerds voor te gaan Canüidaat Fokkema van Utrecht be roepen predikant bij de Ned Herv. Kerk alhier. Alsdan zal gecollecteerd worden voor de kerkverwarming. In de Gerei. Kerk alhier hoopt a.s. Donderdagavond 6 uur op te treden Ds. J. Snoek. (Openbare Geloofs belijdenis). Donderdagavond kwam de B V L S aideeling Sprang—Capelle bijeen in de zaal van den Chr, Volksbond alhier. Opening van deze bijeenkomst ge schtedde door den heer Rabou ui> Bosch. Deze sprak een rede ul> Inzake het doel der B.V L S. en ging tevens over tot uitreiking van der herdenkingsalbum 1929. Na eenige besprekingen werd over gegaan tot aanmelding van eenige leden. Nadien werd een bestuur ge kozen. Voorzitter werd de heer G. J van Willigenburg. Secretaris de heer Q Bax, leden de heeren P. van der Schans, J. van der Schans te Vrijhoeve Capelle en Zwart te Sprang. Daarna werd overgegaan tot sluiting VRIJHOEVE-CAPELLE. Donderdag, morgen brak een schoorsteenbrand ui' in het huis bewoond door H. Koenen, aan den Loonschendijk. Door de buren werd het brandje, dat zich in der< beginne nogal ernstig liet aanzien, mei emmers water gebluscht en werd ge lukkig grooter onheil voorkomen. De heer P Faro, jarenlang voor zifter van den Christ. Besturenbond, heeit om gezondheidsredenen, ais zoo danig ontslag genomen In hem verlies de Chr. Besturenbond een Ijverig, getrouw en zeer bekwaam plaatselijk leider. Hij heeft veel voor den bond ge werkten hem tot beteekenenden bloei gebracht. Ds. J. Snoek, Pred der Gerei Gam. alhier, hoopt op Zondag 6 April afscheid van de gemeente te nemen wegens vertrek naar Puttershoek. In de dezer dagen te Utrech' gehouden vergadering van den Leden raad der Bedrijfsvereeniging vooi ziekengeldverzekertng in de Leder industrie, werden tot lid en plaats vervangend lid der controle.commissie benoemd de heeren A. Schapendonk en H v. Dongen, beiden te Waalwijk Volgens opgave der Rijksver zekeringbank, bedroeg het aantal ge vallen, waarin geneeskundige behande ling of verpleging werd toegestaan voor rekening der Invaliditeltwet, op I Februari j.l. 31916. Het aantal obser vatie gevallen, niet of nog niet gevolgd door behandeling 1211. Deze cijfers geven wel te zien, wat de Invalitelts wet den arbeiders biedt. In het lokaal van de Chr. Geref. Gemeente, aan de Hoogevaart. wordi op Zondag a s. des morgens 9'/j uur en des namiddags 2 uur leesctiensi gehouden. CAPELLE. J.l. Woensdagavond 8 uur hield de Eierbond in het café van den heer J. Treffers aan het Brugge tje zijn jaarvergadering. Bij afwezigheid van den Voorzitter, den heer P. Michaël, opent de heer J. de Ruiter de vergadering en heet de aanwezigen welkom, waarna de notulen na voorlezing werden goedge keurd en vastgesteld. De secretaris-penningmeester, de heer D. Spierings, bracht vervolgens Br. onder No. der adveitentie aan het Bureau v. d. blad. 44318 een keurig verzorgd jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de toestand der vereeniging geen reden tot zorg baar de. Het aantal verzonden eieren over het afgeloopen jaar bedroeg 440,000. Met een woord van dank aan den samensteller werd dit jaarverslag goedgekeurd. De aftredende bestuurs leden, de heeren Fl. Michaël Cz. en A. Verhoeven Jr. werden herkozen en namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen de benoe ming aan. Hierna werd het woord gegeven aan den heer H. P. Diepstraten uit Oosterhout, die een zeer interessante lezing hield over: ,,De voornaamste ziekten bij kuikens en kippen", welke leerzame uiteenzetting door de aan wezigen met gespannen aandacht werd gevolgd. Nadat door enkelen nog eenige inlichtingen gevraagd wer den, welke naar genoegen gegeven werden, werd deze vergadering met een woord van dank aan den inleider voor zijn leerrijk betoog en aan de aanwezigen voor hun belangstelling op de gebruikelijke wijze gesloten. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des morgens half 10 en des avonds 6 uur op te tre den Ds. A. v. Willigen. De biljartclub „Het Kalme Spel" speelde in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart alhier een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen de Loon-op- Zandsche biljartvereeniging „Ons Ge noegen" met den volgenden uitslag: CapelleLoon-op-Zand. P. Sprangers—N. Oerlemans 7560 W. NieuwenhuizenW. Emmers 7475 H. RozenbrandG. v. d. Kaa 5046 F. MauserH. Couwenberg 5045 Chr. v. HeeswijkJ. v. Es 5023 M. Boeser—J. v. d. Kaa 4850 Totaal 347-299 - Naar wij vernemen zal de in de Openbare Lagere School in de Kom gevestigde bibliotheek van de Centr. Vereen, van Reizende Bibliotheken, a.s. Zaterdag 20 dezer gesloten wor den. De nog in omloop zijnde boeken moeten op dien dag op het gewone openstellingsuur bij den boekbeheer- der, den heer E. Colet, worden inge leverd. - Tot voorzitter en secretaris-pen ningmeester van de Coop. Aankoop- vereeniging van landbouwersbenoo- digdheden „Sprang-Capelle e.o." zijn benoemd de heeren H. Boer en C. L. de Rooij en tot voorzitter en secreta ris van den Raad van Toezicht de heeren D. v. Pelt Mz. en G. Rekkers. - A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk op te treden Ds. A. v. Willigen. Het alhier in de Grootestraat ge vestigde filiaal van de Firma H. v. d. Velden en Co. te Tilburg zal a.s. Za terdagmorgen geopend worden. Tot filiaalhouder is aangesteld de heer D. van Peer. In opdracht van de onlangs op gerichte Coöperatieve Aankoopveree- niging van landbouwersbenoodigdhe- den „Sprang-Capelle e.o." w.a. werd j.l. Woensdagavond 7 uur in het café van den heer J. Quirijns aan den Sta tionsweg alhier door den architect, den heer J. Michaël, aanbesteed het bouwen van een pakhuis voor deze vereeniging op een perceel grond aan de Nieuwstraat bij het Bruggetje. Begrooting 4257. Ingeschreven werd als volgt: Jac. v. d. Broek, Waspik 4330 H. M. Kramer, Waalwijk 4300 Arn. A. de Grauw, Waspik 4164 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang 4150 C. Michaël en Zn., Vrijh.-Cap. 4046 Adr. Rozenbrand, Capelle 3813 P. Lodewikus, R'veer 3760 Gebrs. Spierings, Capelle 3752 A. H. Willemse, Sprang 3655 J. Quirijns, Capelle 3586 Kleinloog en v. Oversteeg, Vrijh.-Capelle 3557 Het werk is opgedragen aan de hee ren Kleinloog en v. Oversteeg te Vrij- hoeven-Capelle. Onze vroegere dorpsgenoot M. Kuypers, thans burgemeester te Die penveen, is in gelijke betrekking be noemd te Oldenmarkt. J.l. Maandagavond had de slui- tjng plaats van den dezen winter alh. door de heeren A. Dees uit Sprang en Verduijn uit Dussen gegeven tuin- bouwcursus. Na afloop der les bracht de voorzitter der plaatselijke tuin bouwvereeniging, de heer Jac. van Hooren, den onderwijzers dank voor de leerzame lessen en hij spoorde de leerlingen aan den volgenden winter de lessen weer trouw te volgen. Hier na werd het woord gevoerd door den heer J. Michaël en ten slotte nog door den heer A. Dees. WASPIK. Bij besluit van den Com missaris der Koningin is aan 10 tnge schrevenen dezer gemeente voor den dienstplicht der lichting 1931 vrijstel ling wegens broederdienst verleend. Naar wij vernemen, zal binnen eenlgen lijd worden overgegaan lot electrische verlichting van het spoor wegstation. RAAMSDONK. Tot tijdelijk wegwer ker dezer gemeente is met ingang van 22 Aprtl a.s. benoemd Ant J. de Groot, thans woonachtig te Udenhout. Op Donderdag 10 April a s. des voormiddags om elf uur zal in de consistoriekamer bij de Ned. Herv. Kerk te Raamsdonksveer worden aan besteed het verbeteren der speelplaats en het bouwen van een overdekte speelplaats, enz. bij de Ned. Herv. School te Raamsdonk(dor|:) Deze week zijn de bewoners der perceelen die nog niet bij de Drink waterleiding zijn aangesloten door de gemeente- en Rijkspolitie procesver baal aangezegd. De premfekeurlng van merriën zal dit jaar voor deze gemeente ge houden wordenvoor het type trek paard te Zevenbergen op 15 Mei v.m 10 uur, te Breda op 20 Mei v.m 10 uur; voor het lype iuigpaard te Waal wijk op 26 Juni v.m 8 30 uur en te Zevenbergen op 15 Mei n m. 1 uur. Door B. en W. is aan P. Lode- wlkus vergunning verleend tot het plaatsen van een ruwoliemotcr van 10 p k. tot het drijven van een tegelpers met betonmolen in zijn basalt-tegel fabriek aan de Steenstraat alhier. Bij de plaatselijke arbeidsbeurs stonden de vorige week ingeschreven als werkloos 13 grondwerkers en 5 hoepelmakers. - Aan A. Broeders Is door B. en W. vergunning verleend tot het ver bouwen van zijn woning in de Hoofd straat. RAAMSDONKSVEER Dhr. de jong, I werkzaam op de booten der „firma Verschure" viel Woensdagmiddag bij het lossen In het ru m. kwam op zijn hoofd terecht en bekwam daarbij een schedelbreuk, zoodat opname in het R K. Ziekenhuis noodig was Voor de Herv. Gemeente zal Ds Ewoldt Zondag om half tien In de Dorpsche Kerk optreden en des avonds om half zeven in de Veersche Kerk Tot Bestuurslid van het Groene Kruis werd gekozen Dr B. Knaap, die deze benoeming aannam zeer zeker tot vreugde der vergadering. Uit het Jaarverslag Groene Kruis bleek, dat de uitgaven met f93 93, de ontvangsten overtroffen. Te hopen, dat een volgend verslag moge aangeven, dat de inkomsten de uitgaven over trrffen De R.K. Tooneelver. der Werk lledenver. zal op 29 en 30 Maart a s om 7 uur n m, in het Henricusgebouw eer. uitvoering geven Opgevoerd wordi het gecostumeerd drama In 3 bedrijven „Vivaidi in Venetië" en het blijspel in 1 bedrijf „Onder de paraplu", Benoeming. Z. D. Hoogw. de Bisschop van 's- Hertogenbosch heeft op verzoek van het Gemeentebestuur van 's-Herto- genbosch den Weleerw. heer H. A. J. van Laarhoven, Kapelaan H. Anto- nius te 's-Hertogenbosch, aangewezen tot R.K. Godsdienstleeraar aan de Koninklijke School voor Kunst, Tech niek en Ambacht aldaar. Ouderavond Openb. Lagere School. LOONSCHENDIJK. Maandagavond 24 Maart werd deze bijeenkomst met een woord van welkom geopend door het schoolhoofd, die tevens tot teleur stelling der aanwezigen, meedeelde, dal de wethouder van onderwijs, tot diens spijt verhinderd was, hier aan wezig te zijn. Met aller instemming werd opge merkt, dat dank zij de vele bemoeiin gen van den heer L. J v, d. Horst, de school, zoowel wat leermiddelen, als wat 't uiieriijk betreft, sterk erop is vooruitgegaan. Punt 1. Verkiezing Oudercommissie leverde geen moeilijkheid op Gekozen weiden de dames: Fonteine, Van Doornik en de heeren De Rooij, Voorz Van Oversteeg, secr. en Van Doornik. Punt 2. Bespreking van het doel van het openbaar onderwijs, Dit is volgens spreker in de Wet als volgt omschreven 1°. De onderwijzer moet zijn leer lingen opleiden tot alle christelijke en ook tot alle maatschappelijke deugden en trachten ze te vormen tot bruikbare leden voor de maatschappij 2° Bepaalde de wetgever, dat de onderwijzer zich te onthouden heeft, van de krenking van de godsdienstige gevoelens der ouders, waardoor het groote beginsel der verdraagzaamheid voor de openb school werd vastgelegd. De nog al eens gehoorde meening, dat in de openbare school, onder de lesuren, niet over godsdienstige zaken, I zou mogen worden gesproken, is een halve waarheid. Wel is 't den onderwijzer verboden godsdienstonderwijs te geven maar tegenover dit verbod aan den niet deskundige in godsdienstzaken, staat de zeer tegemoetkomende houding, tegenover de godsdienstleeraren, wien tijdens de schooluren gelegenheid wordt geboden, het door de ouders gewenscht godsdienstig onderricht aan hun kinde ren te verstrekken. Volgens de Wet, worden kosteloos, zoo noodig ver warmde en verlichte lokalen in de openbare school voor het godsdienst onderwijs beschikbaar gesteld. De openbare school, die aan de aanstaande burgers, voortkomende uit gezinnen van verschillende geloofs richting, een gemeenschappelijken grondslag wii geven, is door 't kwee ken van verdraagzaamheid en andere christelijke deugden, een in wezen christelijk opvoedingsinstituut. Punt 3. Het geneeskundig school toezicht. Dit beoogt een toezien op de gezondheid der leerlingen. Om de drie maanden zal de schooldokter de schooi bezoeken. Blijkt 't, dat een kind genees kundige behandeling noodtg heeft, dan wordt 't naar den huisdokter verwezen. Deze hoogst nuttige instelling van ons vooruitstrevend gemeentebestuur zal stellig de sympaihie hebben van elk weldenkend ouder. Punt 4 Het rooken door kinderen. Spr wees erop, in zijn goed gedocu menteerd beloog, dat het rooken voor de kinderen geen onschuldig vermaak is, daar het in de tabak aanwezig vergiftde nicotine, op de groeiende, zich ontwikkelende organen van hei kind een geweldig verderflijken in vloed uitoefent. Wenschelijk zou zijn, dat van overheidswege het rooken door knapen beneden 16 (nog liever 18) jarigen leeftijd werd verboden, zoo mede het verkoopen van tabak, sigaren en clgaretten aan jeugdige personen Maar voordat de wet ingr^pt, j8 h'; de plicht van alle ouders, die over tuigd zijn van den schadelijken invloed van het rooken, in het belang van hun kinderen, dezen het rooken te ver bieden. Punt 5. Pauz?. Tijdens de paUze maakten de ouders van de gelegenheid gebruik, kennis te nemen van devor deringen der leerlingen. De woorden van menig ouder, ge. tuigende van waardeering en mede leven in 't werk der beide leerkrachten en van gehechtheid aan de openbare school, zullen de leerkrachten stellig prettig hebben aangedaan. Punt 6 Voorstel van den heer Van Oversteeg, om Koninginnedag eeniej. zins feestelijk met de kinderen ie vieren. Dit voorstel viel in goede aarde en de oudercommissie hoopt nu legen de zomervacantie voor dit gotdeouel aan 't werk te gaan. Punt 7. Wat ;ezen onze leerlingen, Als vooibeeld had spr. genomen, een ernstige leesles, bestemd voor het vierde leerjaar. „Het verhaal van twee kinderen,die den hemel zochten". Een bijpassende plaat, voor de klas gehangen, bracht de hoorders nader tot de omgeving waarin dit verhaal speelt. Met dit ontroerend verhaal werd weer eens aangetoond, dat op de openb. school niet alleen het verstand, maar ook 't gemoed ontwikkeld wordt, Na een woord van dank namens de ouders, door den heer De Rooij tot de beide leerkrachten, voor 't wel slagen van dezen ouderavond, sloot 't schoolhoofd deze vergadering, mei een opwekking, om te steunen de Ver, „Volksonderwijs", welke zich ten doel stelt, instanoh .uaing en uitbrei ding van het openbaar onderwijs, LOON—OP—ZAND. Zondagavond hield de R K. Werkliedenvereeniging haar jaarfeest naar aanleiding van hel St. Jozeffeest. 's Morgens werd eene Algemeene H. Communie gehouden waaraan door zoo goed als alle leden werd deelgenomen. Om io uur werd de Hoogmis op gedragen door den weleerw. heer adviseur voor de overleden leden der vereeniging, terwijl 's avonds om zes uur de feestvergadering plaats vond wtlke geheel in 't teeken stond der propaganda voor de op te rich en jeugdorganisatie „De Jonge Werkman", De vergadering werd door den voorzitter met den Christelijker] groet geopend waarna deze een woord van welkom toeriep aan den h.er Hendriks die de noodzakelijkheid der jeugd- oiganisatie besprak Beginnende bij de geschiedenis van het herstel der Bis schoppelijke Hiërarchie in de Neder landen meer speciaal den toestand det aibeiders door het wegkwijnen der gilden terwijl hij de groote mannen heidenkt die weer aan de oph ff.ng van den arbeidersstand hebben ge werkt niet het minst den Grooten Paus Leo XIII. Na een dankwoord zoowel van den voorzitter als van den Adviseur werd overgegaan tot het houden eener le zing met lichtbeelden over de geloofs vervolging in Rusland, welke lezing gehouden werd door den weleerw. heer Verbum, adviseur. Na de lezing vond spreker gelegen heid den jongeren de noodzakelijkheid MADE Bij aanbesteding van een woonhuis, werkplaats en bijbehoorende gebouwen voor rekening van den heer C Klaassen werd ingeschreven als volgt Timmerwerk; M. Akkermans f 5874 B Hessel f4683 Metselwerk; Knoop f6950, J. Dubbelman f6880. Schilder werk: j. Smits f820. Janosik f675 B. van Riel f735 B Rovers f650 A. Langenberg f650 Lood- en zinkwerk: De Kroon f479, Broeders f589 75. Straatverlichting. Naar verluidt zijn wegens 't stroom debiet plannen in voorbereiding om het electrische net te versterken. In het centrum, waar reeds kabels liggen, zou het bovengrondsch net kunnen verval len en zou dit niet alleen verruiming voor het drukke verkeer beteekenen, doch bovendien zeer tot verfraaiing by dragen. Het vervallen van het bovengrondsch net beteekent mede een ombouw van de straatverlichting, eene welkome gele genheid om tot het systeem van mid denstraat-verlichting te komen. Gezien nu de der gemeenten weinig tegemoetkomende houding der P. N. E. M. inzake stroomtarieven, overweegt men, de voorbeelden van wereldsteden en ook dat van Oosterhout volgend, de electrische straatverlichting om te bou wen in die met gas; per branduur en licliteenheid is deze laatste veel billij ker en men staat nimmer voor eene al- geheele duisternis. Tooneel. Zondag 30 Maart zal door de tooneel- club „Onderling Kunstgenot" het groo te tooneelspel „De Offerande" worden opgevoerd. De Offerande is voor een dilettantenclub 'twerk dat zeer hoog eischen aan de acteurs stelt. O. K. heeft dat begrepen, doch heeft meteen maat regelen genomen om het werk zoo prachtig mogelijk ten tooneele te voe- ren. Aan niemand minder, dan aan den bekenden regisseur van de rederijkers kamer „Geestbeschaving" uit Ooster hout, den heer Sporenberg, is de leiding opgedragen. Waar zijne regie het ge- heele spel beheerscht, waar zijne zaak kundige voorlichting gedurende weken aan 'n stuk op alle repetitie's is genoten, kan het niet anders, of O. K. zal ons Zondag een spel leveren, zooals we dat nog niet van hen zagen. We verwach ten dan ook een stampvolle zaal by den heer Joh. Smit. Ieder die in de gelegen heid is ga zien, om zoodoende blijk te geven van waardeering, die ons plaat selijk tooneel zoozeer behoeft. Boschbrand. Donderdagmiddag woedde in 't Hoek je, dicht by den duin een boschbrand die door krachtig werken van gemeen- te-politie en burgerij is gebluscht en anders een omvang had aangenomen, die niet te overzien -zou geweest zijn. Uit 't onderzoek door den Inspecteur van Politie ingesteld, is gebleken, dat een schooljongen thuis lucifers had weggenomen, een papier op den weg had aangestoken en dit brandend in een boschje van Amerikaansch eiken hout had gestopt. Toen de vlammen grooter omvang aanhamen, vluchtte de jongen met twee kameraadjes weg. Het bosch is eigendom van de firma Tim mermans uit Waalwijk. De ouders zijn door deze gewaarschuwd tegenóver hunne kinderen die de bosschen moe ten passeeren, de grootste gestrengheid in acht te nemen, omtrent het by zich dragen van lucifers, anders zijn de ram pen met het toenemend verkeer in onze boschrijke streken niet te overzien. J Lezing. De heer J. Tuerlings zal 'Dinsdag avond voor de eiervereeniging „Dron- gelen en Omstreken", te Meeuwen een lezing houden over: „Het opfokken van kuikens. Charitas in onze plaats. In 't afgeloopen seizoen werden per dag gemiddeld 62 warme maaltijden aan 80 kinderen verstrekt. Buiten giften in natura, waren er ruim 500 uitgaven aan verhonden. Het bestuur der St. Vincentius-ver- eeniging beveelt zich voor giften in geld en natura gaarne aan. Herwonnen Levenskracht. De steenenverkoop voor Herwonnen Levenskracht bracht reeds byna 400 op en men is nog niet aan 't einde der actie. 'De «efVV applaus, deze scntt i met ge °38 lal NIEUWS Heust Directeur inloot, de Innciie b heer iiR.K. Jor I lot hoo jn het n ,jr de H leeniging hben zi aangem de jongs Dinsdaga' tan Aa gegeven Kiest el i de dire lik te 1 Sibben va gemaakt e Wapen r ie demoi i, aan alle tansdag jilsch ge. «n uitvo jtn werde terwijl ileaux vi Hendrik kan w In alle o.a. bit s van het itn Kan m 27 L te Vlij: regit, ƒ5. T. F lx/5.— - A. mot. en nchtschoo t, overtr. tuchtschoo alsv., ƒ5 I.- J. V. jkiswet ■W. v. «orde 1 - C :hen [pol. vero f. te Waa He Spran iOVêrtr. IJ, zwen Dez Sof 15 wtr, mot i-G. S. a; C. T. «tr. alsv., Wijk, lof 10 f Waal wij 'dagen. A. v. I. w, ieder Nieuwk' H. 1 of 1 daj 1 Vlymen "schap, ie te Vlijn !'lx5 dag 'Wel, ord MA. eid -P.v. H. t of 2 Waspik, lot 3 dage «vertr. Ie 'f RECHTS Mair S "»av.d. M d kwaad 'd" en he ®!s haar g Jtrd gewo: '#en ze z< 'kwam, f dat ze er Jn> dan «zoo gedai is zoet, «een hel baarlijk kwam d !'over! E ongenadi "Sheet ze Swel eens ï0°r dézen 11 dik blai] 'over d'n lafen zoel .Woning 'e zyn. dokter hei "Pgelegd ?k14 da«' »hebuiid 'a"val kos "te confoi het in je.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10