Schoonmaaktijd waardoor 't aan arbeiders wordt mo gelijk gemaakt een eigen woning te krijgen. De Voorzitter zegt dat B. en W. zeer sympathiek staan tegenover dit adres en zich tot de gemeente Waalwijk zullen wenden om inlichtingen over de aldaar bestaande regeling De heer Timmermans geeft in over weging om ook de landarbeiders in deze regeling te betrekken. Hij wijst op de uitstekende resultaten die men in Nieuw Dongradeel hiermede be reikt heeft. De heer Sassen meent dat in deze door de Godshuizen wel iets gedaan kon worden. Het verkrijgen van een eigen woning acht spr. een uitnemend middel om den trek naar de groote steden tegen te houden. De Voorzitter zegt toe een en ander goed te zullen bestudeeren. Op een verzoek van den heer Merkx om de 70 boomen, staande aan den Parallelweg, door hem van de ge meente gekocht, eerst het volgend jaar te mogen rooien, wordt door den raad goedgunstig beschikt. Bij de rondvraag wenscht de Voor zitter allereerst terug te komen op 't betoog in de vorige vergadering door den heer Sassen gehouden. Spr. acht zich niet verantwoord wanneer hij dergelijke uitlatingen zonder meer laat passeeren, waardoor naar buiten den schijn gewekt zou kunnen wor den, dat de Raad van Geertruidenberg in zijn geheel niet deugt. Zoo zijn door den heer Sassen o.a. de hooge be lastingen ter sprake gebracht, doch uit een onderzoek door spr. bij omlig gende gemeenten ingesteld is hem ge bleken, dat de belastingheffing in G'berg hierbij niet ongunstig afsteekt. Spr. geeft hieromtrent.een uitvoerige becijfering, waaruit zulks duidelijk blijkt. Ook het aantal huwelijken, waarop door den heer Sassen gezinspeeld werd, is hier niet ongunstig. Verge lijkt men het aantal huwelijken over 1929 in G'berg met het aantal in een 10-tal omliggende gemeenten, dan staat G'berg no. 2, wat toch zeer gun stig is te noemen. Ook met de kinder sterfte* is het niet zoo ongunstig ge steld als door den heer Sassen werd voorgespiegeld. Terwijl het Rijksge middelde over 1929 5.5 bedroeg, be droeg de kindersterfte bij zuigelingen van minder dan 1 jaar in G'berg maar 2.63. Dit is dus slechts de helft van het Rijksgemiddelde. Waarom moe ten dergelijke gunstige cijfers door geheel verkeerde voorstellingen als ongunstige factoren in het publiek worden voorgesteld. Ook het verwijt aan den Raad of aan B. en W., dat deze een verjongingskuur moet on dergaan en dat in de toekomst niet alleen het belang van enkelen, maar het algemeen belang moet worden ge diend, acht spr. zeer misplaatst en hij dringt er bij den heer Sassen op aan, dat deze duidelijk zal verklaren wat hij met dit verwijt bedoeld heeft. De heer Sassen verdraait de feiten. Hij verwijt B. en W. dat deze geen goede samenwerking willen bevorde ren, doch herhaaldelijk is reeds ge bleken, dat de grootste tegenwerking van den heer Sassen komt. Deze wil altijd den schijn wekken, dat de schuld niet bij hem, maar bij anderen ligt. Met verschillende feiten toont spr. zulks aan en vooral de laatste re de van den heer Sassen geeft het dui delijkste bewijs. Een dergelijke hou ding komt spr. onverklaarbaar voor. Hij eindigt met den wensch, dat de samenwerking in de toekomst beter en prettiger zal zijn, hetgeen niet an ders dan het algemeen belang ten goede kan komen. De heer Sassen zegt, dat hij thans niet op het geheele betoog kan ant woorden; hij zal trachten een en an der duidelijk te weerleggen. De be lastingen heeft hij hoog genoemd in verhouding tot hetgeen er voor gege ven werd, waarbij hij vooral op de slechte bestratingen zinspeelde. Hij heeft met zijn geheele betoog niet al leen G'berg bedoeld, doch tevens alle omliggende gemeenten. Met het aan tal huwelijken heeft spr. voorname lijk de Middenstandskringen op het oog gehad, terwijl wat de zuigelingen sterfte betreft, hij niet het laatste jaar bedoelde, doch zijn gedachten over 'n reeks van jaren liet gaan. Zijne ande re uitlatingen over verjongingskuur, over aanpakken, over betere samen werking, enz. schijnt men geheel ver keerd begrepen te hebben. Spr. heeft daarbij in het algemeen gesproken en alles objectief bezien. Hij heeft alle medewerking gevraagd om hier in de gemeente een industrie gevestigd te krijgen. Een kern diende hier aanwe zig te zijn van menschen, die er zich voor willen spannen de gemeente om hoog te brengen en dan zal men ook steeds op zijn volle medewerking kunnen rekenen. Het blijkt spr. her haaldelijk dat van hem alles wordt kwalijk genomen en verkeerd begre pen, terwijl hij toch niets anders be oogt dan den vooruitgang van G'berg. Spr. wil zich niet schoon praten; hij verklaart evengoed zijn fouten te heb ben als een ander, doch hoopt, dat de voorzitter in de toekomst zijn woor den beter zal begrijpen. De voorzitter hoopt, dat de heer Sassen dan in het vervolg ook wat duidelijker in zijn uitlatingen zal zijn. Hij wil gaarne alles doen om een Hij vertrouwt dat ook de heer Sassen dit van zijn kant zal doen. Op een vraag van den heer Sassen met welk doel de paaltjes langs de wegen zijn witgekalkt, antwoordt de voorzitter, dat dit het werk van de Staatsspoorwegen is geweest. De heer Timmermans zou in over weging willen geven met de steenen die van de Koestraat overblijven, de Havendijkstraat wat op te knappen. De Voorzitter zal hieromtrent in geheime vergadering nadere mede- deelingen doen. De heer Timmermans zal het reeds een groote verbetering vinden, wan neer de groote kuilen uit dezen weg worden gehaald. De Voorzitter zal zien wat er ge daan kan worden. De heer Staal vraagt inlichtingen over een te houden openluchtmeeting van het Werkliedenverbond. Hij zegt vernomen te hebben dat de heer Sas sen getracht heeft deze in Made, in- plaats van in G'berg te houden. De heer Sassen zegt dat de meeting in G'berg zal gehouden worden en verklaart dat hij zich juist beijverd heeft om de meeting hier te houden. Door wethouder v. d. Loo wordt hierna een uitvoerig betoog gehouden over de door den heer Sassen in de vorige raadsvergadering gehouden rede. Spr. toont aan hoe de heer Sas sen steeds het tegenovergestelde deed van hetgeen hij sprak, tenzij hij kans zag politiek voordeel te behalen. Spr. noemt verschillende van deze te genstrijdige feiten o.a. het samengaan van de functie van Voorzitter der R.K. Werkliedenvereeniging en het houden van een winkel. Steeds be schuldigt de heer Sassen anderen van afbreuk, doch zelf heeft hij nooit an ders gedaan. De heer Sassen zegt pijnlijk getrof fen te zijn door het betoog van den heer v. d. Loo, temeer omdat hierdoor weer wordt afgebroken, hetgeen door den Voorzitter met goedgekozen woorden was tot stand gebracht. Er ontspint zich hierna een langdu rig debat tusschen de heeren v. d. Loo en Sassen, waarbij ook de circulaire, welke destijds tegen den heer Sassen in Tilburg was verspreid, ter sprake kwam. Wethouder de Kroon, die zich even eens in dit debat mengde, haalde als motief voor die circulaire aan, dat hij den heer Sassen geen geschikt per soon achtte voor de Tweede Kamer. De Voorzitter slaagt er na enkele vergeefsche pogingen in een einde aan deze woordenwisseling te maken, welke hij in de raadsvergadering in het geheel niet op zijn plftats acht. 't Spijt hem zeer dat de toenadering, welke naar hij gehoopt had, was tot stand gekomen, hierdoor weer verbro ken zal zijn. De heer Sassen vraagt in de volgen de Raadsvergadering een interpella tie te mogen houden over het voorge vallene in deze vergadering. Hierna gaat de Raad over in gehei me zitting. SPRANG-CAPELLE. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 4 April, 's namiddags half 4. Voorzitter de edelachtb. heer Burgemeester. Afwezig de heeren Rijken en Sneep. De notulen der vorige vergadering worden zonder opmerkingen vastge steld. Aan de orde: 1Ingekomen stukken. Procesverbaal van kasopname bij den Gem. ontvanger, waar alles in orde werd bevonden. Bericht van de heeren Gouda en v. d. Linden dat zij liunne benoeming tot Havenmeester aannemen. Eenzelfde bericht is ingekomen van de heeren die zijn benoemd tot lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Verder zijn van Ged. Staten ontvan gen verschillende goedkeuringen van genomen raadsbesluiten en vastge stelde verordeningen. Al deze stukken woi'den voor ken nisgeving aangenomen. Van den caféhouder B. Kamp is 'n verzoek ingekomen om evenals vorig jaar gedurende den zomertijd het café tot 11 uur te mogen openhouden. B. en W. stellen voor dit verzoek in te -willigen. In omvraag gebracht wordt het voorstel met 5—4 stemmen aangeno men. Voor stemden de heeren Kraak, Verheijden, v. d. Hoeven, Michael en Middelkoop; tegen de heeren Tim mermans, Kerst, v. d. Willigenburg en Vos. Schrijven van het Nat. Comité te gen Alcoholverbruik, houdende ver zoek het aantal drankvergunningen in de gemeente te beperken. De Voorzitter zegt, dat het maxi mum-aantal vergunningen in deze ge meente in 1925 op 15 is gesteld, ter wijl er momenteel 11 vergunninghou ders zijn. B. en W. stellen voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. v. d. Willigenburg. Naar mijn mee ning zou het aanbeveling verdienen, aan dit verzoek te voldoen, niemand wordt er immers mee gedupeerd, als we het maximum stellen op 11, waar van op het oogenblik gebruik wordt icmaakt. Gezien het soort onzer ge- meente acht ik het aantal vergunnin gen hier ruim voldoende. Het kan voorkomen dat een vergunning wordt aangevraagd voor een café, waarvan we veel last ondervinden, waar din gen gebeuren die voor onze gemeente niet aan te bevelen zijn. Is men reeds aan het maximum aantal vergunnin gen, dan kan men zoo'n aanvrage ge makkelijk weigeren, zijn er nog ver gunningen over, dan dient men ook deze aanvrage in te willigen. Michael. Wanneer iemand een ver gunning aanvraagt, moet hij goed be kend staan, anders kunnen we hem de vergunning weigeren, er is dus geen bezwaar het maximum op 15 te houden, anders zouden we geen enkele aanvrage om vergunning meer ter wille kunnen zijn. Onze gemeente staat trouwens wat café-bezoek be treft, niet ongunstig bekend. Het ge ven van verdere vergunningen kunl ge gerust aan B. en W. overlaten. v. d. Willigenburg. Ik vind het zeer gelukkig dat onze gemeente in dit op zicht niet slecht bekend staat, wij moeten dien naam zien te behouden. Inderdaad kan een vergunning ge weigerd worden als de aanvrager niel gunstig bekend staat, maar het kan voorkomen dat er geen grondige aan leiding is een vergunning te weigeren terwijl het toch naar onze meening zeer ongewenscht kan zijn. Er zijn hier naar mijn meening vergunningen genoeg en ik zou dus het voorstel wil len doen aan de Kroon te vragen het maximum aantal vergunningen van 15 op 11 te brengen. Kraak. Als tegenstandervan alco holverbruik wil ik hieraan nog toe voegen, dat ik het aantal café's met vergunningen voor onze gemeente ook voldoende acht en ik daarom het voorstel van den heer v. d. Willigen burg wensch te steunen. Op het oogenblik kan geen enkele caféh ia- der van zijn zaak bestaan en bij uit breiding van het aantal vergunnin gen zou de toestand er voor hen niet beter op worden. v. d. Willigenburg. Indertijd is er hier een café geweest, waarvan de menschen blij waren dat het werd op geheven, daaruit blijkt wel dat de mo gelijkheid niet uitgesloten is, dat er hier café's kunnen komen, die niet in het belang van de gemeente kun nen worden geacht en als de bepalin gen blijven zooals thans, kan een ver gunning moeilijk geweigerd worden. De heer Middelkoop acht het niet wenschelijk van hooger hand allerlei beperkingen op te leggen, daardoor worden vaak mistoestanden in het le ven geroepen. Kan men in een café geen sterken drank krijgen, dan haalt men hem vaak met de flesch. De heer Timmermans steunt het voorstel v. d. Willigenburg, dat hier na in omvraag wordt gebracht en met 63 stemmen wordt aangenomen. Voor stemden de heeren Timmer mans, Kerst, Kraak, v. d. Willigen burg, Vos en v. d. Hoeven; tegen de heeren Verheijden, Michaël en Mid delkoop. Van de vereeniging Volksonderwijs in Capelle is een verzoek ingekomen om de instelling van een schoolart- sendienst te bevorderen. De kosten van een en ander worden op 75 cent per kind geraamd, waarvan vermoe delijk ook de provincie een deel voor haar rekening zal nemen. B. en W. stellen voor in principe te besluiten tot toetreding. Michael. In de vergadering van B. en W. heeft deze aangelegenheid en kele malen een punt van bespreking uitgemaakt. Wij hebben de stukken, die hierover zijn binnengekomen, goed onder het oog gezien en komen nu met het voorstel in principe tot toe treding te 'besluiten, in afwachting van nadere cijfers; eerst als de juiste kosten bekend zijn, kan een definitief besluit worden genomen. In verband met dit adres van de vereeniging Volksonderwijs wil ik even opmerken dat het niet de schuld van B. en W. is, dat wij zoo laat met dit voorstel komen, wij hebben slechts gewacht tot men ons eenige opgaven der kos ten kon geven. Kerst. Ik voel in principe voor der gelijke dingen niet veel. De heer Mid delkoop heeft daar straks opgemerkt dat we niet in alles van hooger hand moeten ingrijpen. Het betrof toen de café's welke publieke instellingen zijn, doch dezen schoolartsendienst is een kwestie, waarmee we op het ter rein komen van de ouders. Men wil nu immers van hooger hand de kin deren gaan onderzoeken, zonder goed vinding der ouders, hierdoor treden wij naar ik meen in de rechten der ouders. Dat neemt niet weg dat er ook wel veel goeds aan zoo'n dienst verbonden kan zijn, maar om de zoo juist genoemde redenen ben ik in prin cipe tegen dezen schoolartsendienst. Michael, Daar zit wel iets in, in uw bezwaren, maar daar kunnen soms besmettelijke ziekten onder de kinde ren voorkomen, die anders niet ont dekt worden en die een gevaar voor andere kinderen medebrengen. Na onderzoek der kinderen worden aan de ouders vaak wenken gegeven, die voor hen van groot nut kunnen zijn Kerst. Ik heb mij momenteel nog niet voldoende in deze kwestie kun nen inwerken om mijn standpunt nog nader te motiveeren, maar zooals ik het nu aanvoel grijpt de overheid hier in een taak, die voor de ouders is weggelegd. Wat de besmettelijke ziekten be treft, meen ik dat hieromtrent in een andere verordening wel is voorzien. De voorzitter doet hierna voorle zing van een rapport van een school arts in Venlo, waaruit blijkt dat van de 1102 onderzochte kinderen er bij 372 kinderen afwijkingen werden ge constateerd op verschillend gebied, zooals gezichtsafwijkingen, slecht ge- hoor,, huiduitslag, longaandoeningen, j enz. De heer Kerst zegt, dat deze zaak thans een beetje onverwacht aan de orde wordt gesteld, aangezien er geen haast bij is, zou hij willen voorstellen dit punt even aan te houden, dan kun nen de leden zich beter in deze zaak inwerken. Aldus wordt besloten. De Voorzitter zegt dat er nog altijd een aanvrage aanhangig is, dateerend van October 1928, van het Bestuur der Bijz. Lagere School te Sprang, voor aanvrage voor het aanleggen van verlichting in de school. Dit verzoek is destijds aangehouden in verband met de electriciteitsplannen. B. en W. stellen thans voor het onderzoek in te willigen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. 2. Beslissing inzake onderhand- schen verkoop van grond aan J. Tim mermans te Capelle. Voorzitter. Blijkens het rapport van de schatters die we benoemd hebben om de verkoopwaarde te bepalen van het perceel, dat door J. Timmermans te koop was gevraagd, zou de waarde hiervan 800.zijn, terwijl de aan vrager het voor 400.had te koop gevraagd. B. en W. zijn gezien deze cijfers, gehoudei^, afwijzend op deze aanvrage te beschikken. Kraak. Ik zou over deze aangele genheid nog wel eens iets willen zeg gen, doch liefst in geheime vergade- ring. Michael. Zeg het maar gerust in 't openbaar. Ik wil hier wel in het pu bliek verklaren dat J. Huysman aan Timmermans gevraagd heeft om de helft van het perceel over te krijgen, dan zou hij wel maken dat het in orde kwam. Kraak. Ik ben over deze kwestie mijn licht op wezen steken bij Tim mermans. Deze heeft mij wel ge vraagd om er niet over te praten, maar nu de heer Michael er in open bare vergadering over begint te spre ken, zal ik ook vertellen hoe het ge gaan is. De heer Huysman, lid van de schattingscommissie, moet tegen Timmermans gezegd hebben, als je zwart op wit geeft, dat ik de helft van dat perceel van je over krijg, dan zal ik wel maken dat het goed is. Kerst. Wat zou dan goed zijn? De uitdrukkingen zijn zoo vaag. Men dient zich met dergelijke uitlatingen in een openbare vergadering goed uit te drukken. Wordt er mee bedoeld dat Huys man het land op slechts 400.ge schat zou hebben als hij de verkla ring van Timmermans gekregen bad, dat hij er aan hem een stuk van zou verkoopen? Kraak. Door Timmermans is mij gezegd, dat, als hij Huysman zwart op wit gaf, dat deze het achterste deel van hem zou kunnen koopen, dan ging hij er mee accoord. Toen was de schatting nog niet geschied. Kerst. Waarmee ging hij dan ac coord, met 800.of 400.Daar gaat het juist om, anders zeggen deze uitlatingen niets. Michael. Het ligt er dik bovenop, dat die 400.- goed geweest was, als Timmermans die verklaring had ge geven. Verheijden. Maar er zijn toch nog twee andere schatters, die zullen zich toch door Huysman niet in de I laten leggen. Kraak. Als Huysman zelf belang hebbende was, had hij zijn benoeming in de schattingscommissie niet mo gen aannemen. Michaël. Dat zijn dingen die niet te pas komen, zoo iets moet men niet in geheime vergadering bespreken, daar anders B. en W. de schuld krijgen dat de zaken in de gemeente verkeerd be handeld worden. Verheijden. Er zijn menschen die altijd redeneeren „zaken zijn zaken". Kerst. Was het nu niet beter be doeld perceel in openbare veiling te brengen. Voorzitter. Ik heb van de schatters gehoord dat de gemeente het beter voor haar rekening in orde kon laten brengen, dan zou het veel meer op brengen en een goede geldbelegging vormen. Kerst. Het brengt nu 10.pacht op, als het inderdaad, zooals de com missie zegt, 800.waard was, dien de het toch minstens 40.op te brengen. v. d. Willigenburg. Wanneer Huys man inderdaad gedaan heeft zooals hem hier verweten wordt, dan is hij niet geschikt voor schatter en wan neer de andere schatters hier zonder meer mee accoord zijn gegaan, dan zijn deze evenmin bekwaam. Er schijnt maar lukraak geschat te zijn. Michael. Op slot van rekening treft de Raad nog schuld, want die heeft de Commissie benoemd. Ik zou zoo zeggen, als dat perceel zooveel waard is als de Commissie zegt, moeten we het niet verkoopen maar aan de ge meente houden. Kerst. Waarom zouden wij het niet publiek verkoopen, het brengt nu maar 10 op, terwijl wij er een bod van 400.voor gekregen hebben en het volgens de schatters nog 100% meer waard is. Waarom zou het de gemeente nog langer houden. v. d. Willigenburg. Toen de aan vrage van Timmermans binnenkwam was de Raad aanstonds bereid om aanvrager ter wille te zijn, doch de schatters willen dat blijkbaar niet, dat zijn zoo van die persoonlijkheden zooals ze wel meer voorkomen. Michael. En dan lacht hij iemand op straat nog uit, en zegt dat hij er voor gezorgd heeft dat Timmermans het land vooral niet te goedkoop zal krijgen. v. d. Hoeven. Het lijkt mij het beste dat de gemeente dit perceel zelf houdt en het in orde laat brengen. Op het oogenblik brengt het maar 10 op en het kan best zijn dat het nu ook niet meer waard is, maar als het in orde gebracht wordt, is het volgens de schatters wel 800.waard en zal het zeker 4% van dit bedrag of ƒ32 per jaar opbrzgen. De Voox-zitter wil allereerst het voorstel van B. eix W. in omvraag brengen om afwijzend op het vei'zoek van J. Timmermans te beschikken. Dit voorstel wordt met algemeene stenxixxexi aangenoxxxen. Daarna brengt hij het voorstel van den heer Kerst in omvraag om het perceel publiek te verkoopen, hetgeen met 54 stemmen wordt verworpen. Voor stemden de heeren Timmer mans, Kerst, Kraak en Vos; tegen de heeren v. d. Willigenburg, Verheij den, v. d. Hoeven, Michael en Middel koop. Hierna komt het voorstel van den heer v. d. Hoeven aan de orde om het perceel voor de gemeente in orde te laten maken. Verschillende leden betwijfelen het of er iets van te maken is. In elk ge val zal men eerst onderzoeken of in derdaad de waarde van bedoeld per ceel zoo zeer is op te voeren als door de commissie is voorgesteld. Met algemeene stemmen kan de Raad zich hierna met het voorstel vereenigen. 3. Benoeming onderwijzeres der openbare lagere school te Capelle (Kom). Alvorens dit punt in openbare ver gadering te behandelen, wil de voor zitter in geheime zitting hierover een •en ander mededeelen. De openbare zitting wordt hierna geschorst. Na heropening zegt de heer Ver heijden. Ik begrijp niet dat zoo weinig jongedames naar deze betrekking hebben gesolliciteerd. Ik heb toeval lig gehoord of gelezen dat dezer da gen in een klein plaatsje 17 of 18 sol licitanten voor een dergelijke betrek king zich aanmeldden en hier zjjn bijna geen aanmeldingen binnengeko men. Wat kan hier toch de oorzaak van zijn. Onze gemeente is toch ge noegzaam bekend. Voorzitter. Uit verschillende uit hoeken van het land zijn sollicitaties binnengekomen. Eerst hadden wij 'n oproep geplaatst waarin we een on derwijzeres vroegen met acte Fransch. Verheijden. Daar ben ik U zeer dankbaar voor. Voorzitter. Maar hierop heeft nie mand gesolliciteerd. Toen hebben we het veranderd in Fransch of Engeisch en ten slotte zijn we moeten afdalen tot gewone ondex-wijzeressen. Hierop zijn toen 7 sollicitaties ingekomen. Hiervan waren er 3 Katholiek, zoo dat we er nog slechts 4 overhielden. Op de voordracht zijn geplaatst: Mej. H. Vleesblok, Veendam; 2. Mej. J. Meesters te Otterlo; 3. Mej. A. "V°s te Woxxdrichem en 4. Mej. C. Visch te Tolen. Uitgebracht werden op Mej. Vlees- blok 6 stemmen en op Mej. Meesters 3 stemmen, zoodat Mej. Vleesblok >s benoemd. Bij de rondvraag informeert de heer Kerst hoe het staat met het we genplan, dat x-eeds zoolang door den heer Michael in studie is genomen. De .heer Michael zegt, dat hieraan heel wat vast zit. Hij is nog niet „uit gestudeerd". Hij heeft al gedacht over aanschaf fing van een wals. Waalwijk heeft er een die ze niet noodig hebben. Kaatshexxvel koopt er ook een, die niet noodig hebben, maar wij moesten er een aanschaffen, omdat wij ze hard noodig hebben o.a. om steenslag op de wegen te verwerken. De kapi talen die met een behoorlijke verbe e- ring der wegen zouden zijn geinoei zullen z.i. den Raad afschrikken. Kerst. De Raad heeft opdracht ge geven een plan op te maken, wtl' vraag is nu wanneer komt dat p an^ Kan men daar in de volgende verga dering niet mee voor den dag koine Michael. Als ik er dan niet mee k a hen, moet ge maar denken, dat nooit meer komt. Ruwe, roode of schrijnende handen weer gaaf. zacht en mooi door Puroi s al,

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 2