IVa de Wasch buitenland. SPORT. VOETBAL. RECHTSZAKEN. test. In afwachting van dit „plan Laer wilde ik er even op wijzen. 1 alle kanten in de Heistraat Vrijhoeve klachten ilict ilat van ook hiei over het autoverkeer, üe we- |(B zlju hier in zoodanigen toestand, 'it ais 's winters de auto's met een ili'oorlijke snelïieid door de straat Len, de voetgangers ;omen Blijkens mededeeling van den Brit- chen marine—minister is de door Engeland bepleitte afschaffing van het jutkbootwapen definitief onmogelijk gebleken niet op den kunnen blijven en alle ramen en (ïels gebeei worden ondergespal. us zomers is het zoo n verschrikke- stoiboei, dat niemand een raam openzetten. Het verwondert me, van alle kanten nog geen reques- u D1j hèt gemeentebestuur zijn inge ven, Zou men nu in afwachting u een eventueeie verbetering van weg de maximum-snelheid niet pjuen bepalen op 30 K.M., dan is tenminste al iets gedaan tegen het patten en het stuiven en voor de vei- jbeid. Middelkoop. Ik meen dat het aan modder en het stof weinig zal af- ien, zeils ai rijdt men niet harder 20 K.M., dan ondervinden de jnsclien hiervan nog veel last. Mis ten dat met een sproeiwagen iets gen iiet stol gedaan kan worden. Voorzitter. Daarmee zou men niet iel opschieten. Michael. We kunnen er beter de landweer op uitsturen. Die is hier slecht in orde dat ze niet eens de raan weten te vinden of de stop er [izetten. Laat die af en toe wat spui- avoor het stof. Verheijden. Wat dat wegenplan be- rft, wil ik den heer Kerst wel even nier het oog brengen, dat het heel jmakkelijk is een mooi plan in el- aar te zetten, maar wie zal het beta- Zulke groote uitgaven kan onze meente niet opbrengen. We zuilen as afwachten hoe met 1 Mei onze ermogensbelasting en Inkomstenbe- isting zullen zijn. Ik denk dat deze Mger zullen zijn, inplaats van lager, joals algemeen verwacht wordt. Kerst. Mijn voorstel inzake maxi- uimsnelheid kost niets en hierdoor misschien reeds wat te bereiken. Middelkoop. We zouden er een proef mee kunnen nemen, maar ik er bij, dat het niet veel helpen Michael. Dan heb ik nog een veel be- ire oplossing, laten wij overal borden fatsen „Verboden auto te rijden". Kerst. Als ik U was, zou ik patent laavragen op dat idee. v. Willigenburg. De heer Kerst «ent, dat aan het invoeren van een maximumsnelheid geen kosten zijn .rbonden, doch ik meen dat dit vroe ger ook ter sprake is geweest en dat de kosten op 800^- werden be- t, zooiets is niet in een handom draai gebeurd. Er moet een groot aan- borden met vermelding van ma- iiumsnelheid geplaatst worden, waarmee heel wat geld gemoeid is. Kerst. Laat B. en W. in een volgende itrgadering tegelijk met het wegenplan pk met een opgave komen van de listen verbonden aan het invoeren van saximumsnelheid. Hiertoe wordt besloten. Verheijden. Ik zou het dag. bestuur i ernstige overweging willen geven i een onderzoek in te stellen naar brandweermateriaal in het brand fcuithuisje te Capelle; de heele boel is ïzoo maar ingegooid en als er brand dan zal het blijken dat die nieu we slangen nu reeds verrot zijn. Het is iar geen plaats voor. Michael. Ik heb daar straks reeds ge- gd dat de brandweer hier zoo slecht ®orde is en dat is ook zoo. De brand- testers, ofschoon ze er voor aangewe- zijn, bemoeien er zich niet mee is niet de taak van B. en W. hier •Mr om te kijken, maar van de brand meesters. Na den brand die een paar weken geleden op de Nieuwevaart uit zijn de slangen nat opgerold en weggebracht, de brandmeesters moes zorgen dat zooiets niet gebeurde. Ik 1 er vroeger al meer op aangedron- dat het materiaal in dat huisje niet zijn plaats lag, maar beter in het ie raadhuis kon worden onderge bracht. Van Willigenburg. Reeds bij de be- ^ooting heb ik er op aangedrongen dat en W. de heele organisatie van de brandweer eens goed na zouden zien Heer Michael beweert wel dat dit fid de taak van B. en W. is, maar naar n meening hebben B. en W. wel de 8ejijk hierop te letten. Als er een on- gebeurt is het te laat. En ook de J ade aan het materiaal veroorzaakt J°r verkeerde behandeling kan voor "gemeente zeer groot zijn. Wanneer Jo brandmeester zijn plicht niet doet Jet er een ander benoemd worden. °°r den heer Verheijden wordt nog staaltje verteld van de slechte ver 'lng van het brandweermateriaal na ,en Hrand in de Hooipers. Alles heeft °jn langen tijd bij hem op een hoop eegen en hij denkt dat men niet eens eer wist waar de slangen waren. Veehouders, Landbouwers uit de Langstraat en 't Land van Heusden en Altena! Voert uw vee aan ter groote Premiemarkt te Waalwijk op 10 April. De voorzitter zegt een en ander te en onderzoeken en sluit hierna de tenbare vergadering om in geheime l^'ng nog eenige mededeelingen te onH ,^'8tefen ie Londen gevoerde .^handelingen tusschen Eageland seru ^ta*en en Japan over dö re m van laatst genoemd land hadden gunstig verloop. BINNENLAND. Dietsche Academische Leergang, De Dietsche studenten zijn, na in verschillende Academiesteden ontvan gen te zijn, te Tilburg aangekomen. Jaar was 't enthousiasme zeer groot. Zij werden ten raadhuize door Dr. Vonck de Bo h ontvangen en toege proken. Daarna was de bijeenkomst in den Stadsschouwburg Hier spraken o.m. de heeren H. de Vries. Reihling en Dr. Muller. Centralisatie havenverkeer Rotterdam B. en W. van Rotterdam stellen voor de instelling van een gemeentelijk navenbedrijf, waarin opgenomen de navendtenst en de handelsmrichtingen, de instelling van een commissie van de meest deskundigen op dit gebied, verlaging van het tarief voor zeilschepen en bunkerschepen. De Kali-verscheping zal wel voor Rotterdam verloren zijn. Hoofdstembareaux. Bij Kon. besluit van 5 April zijn, voor hel tijdvak van 16 April l930tot 15 April 1934, benoemd, buiten den voorzitter aangewezen in artikel 33, derde lid, der Kieswet, bij het hoofd stembureau ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, in Kieskring 1: tot lidjhr. mr. E. A. E. van Meeuwen, raadsheer in het gerechtshof te 's Hertogenbosch mr. dr. C. M. van Leeuwen, advocaat en procureur te 's-HertogenboschH. an Eggelen, burgemeester en secretaris der gemeente heusden; H. Kamer oeek, hoofdcommies ter provinciale grilfie te 's-Hertogenbosch tot plaatsvervangend lid mr. I. A. Swane, advocaat en procureur te »/ught; H. M. Schreurs, hoofdcommies ter gemeente secretarie te 's Hertogen- oosch; M. Qalnt, hoofdcommies ter gemeentesecretarie te's Hertogenbosch. Kieskring 11: tot ltd: mr. P.M Arts, advocaat en procureur te Tilburg; J. van Rijzewijk te Tilburg; W. J, van Dusseldorp, secretaris der gemeente Tilburg; mr. H j. A. Scheidelaar, advocaat en procureur te Tilburg; tot plaatsvervangend lid: S. B Dames, grossier en winkeiier te Tilburg ;G V. ei. Kevenaar, hoofdcommies ter ge- neentesecretarie te Tilburg H, Goo- sens, commies ter gemeentesecretarie te Breda. Vechtlustlgen. H. V. mandenmaker te Vlijmen en W. C. v. d. H schoenmaker te Waalwijk, twee zwagers, ontmoetten elkaar te Waalwijk op 9 Maart en zetten er een barrel op. Ze werden vechtlustig en de politie kwam er aan te pas komen Om groote ongelukken te voorkomen, zouden de lastige zwagers worden opgeborgen, maar de politie had er een zware, lastige karwei aan, zoodat ze ontkwamen. Wegens wederspannigheid werd tegen ieder der verdachten f 10.— boete geeischt. Dit souvenirlje aan het sa menzijn in Waalwijk is niet te zwaar, gezien hun ergerlijk optreden dien middag tegen publiek en politie. Uitspraak volgt nader. De Kermis ingezet J Het gerechtshof wees in hooger beroep vonnis in de strafzaken tegen de drie gebroeders Sarbeiders te Waspik, die aldaar aan den vooravond van Kermts 1929 twee wielrijders uit Waalwijk ernstig hebben mishandeld. De rechlbank nad verdachten ieder veroordeeld tot 12 maanden gevange nisstraf. Hel gerechtshof veroordeelde ieder tot 6 maanden gevangenisstraf en be taling van een bedrag van f108 50 als schadevergoeding aan de getroffenen. De lastige Leerplichtwet. j. V., landbouwer te Almkerk moest terecht staan terzake van overtreding der Leerplichtwet. Zijn zoontje had reeds de 7e klas doortoopen en nu motst de jongen landbouwonderwijs gaan genieten. Maar daar werd hij gesommeerd tot school blijven gaan. üe vader begreep er niets van, ging om advies bij rechtskundigen en kreeg daar de verzekering mee dat hij niets misdaan had en den termen jongen, dte zeer jong reeds 7 klassen door» toopen had, gerust naar de landbouw school kon sturen. Toch werd hij voor de rechtbank gedaagd. Per saido bleek dat de in specteur bij het Lager Onderwijs zich nad vergist. Deze had zich beroepen op een oude tekst der wet, die al lang gewijzigd was! V. werd dus vrijge sproken, maar hij heeft er noodeloos met dat al toch heel wat last mee gehad 1 Qe aanrijding op den Oosierhoutschen weg. In den avond van 18 Oct. 1929 heeft p den Oosterhoutschen weg onder Teteringen een aanrijding plaats gehad usschen een auto en een wielrijder, welke gebeurtenis algemeen groote verontwaardiging wekte om het bijna onmenschelijke optreden van den autobestuurder. Twee fietsers, die op net rijwielpad in de richifng Breda reden, werden achterop gereden door :en auto, die een der flitsers „schepte", □e man kwam op de motorkap van de auto terecht, maar de bestuurder stoorde er zich niet aan en reed door. De fletser zag kans van de motorkap op de treeplank te komen, en wilde vervolgens het portier openen. Daar ncm dit door de inzittende personen door trappen en slaan werd belet, is ie fletser ten slotte van de auto op den rijweg gesprongen. Met medewerking van een passee- rende motorrijder werd eeri achtervol ging ingezet De bewuste chauffeur begon zigzags- gewijze over den weg te rijden, zoodat de motorrijder geen kans zag de auto 'oorbij te komen, om den bestuurder ot stoppen te dwingen. Op den Teteringschen Dijk gekomen, stopte de achtervolgde auto; door de ma- rechausj-ée is toen proces verbaal opgemaakt. De flets hing vernield onder de autode wielrijder was er wonder boven wonder goed afgekomen hij had slechts een ontwrichte knie en een verwonding aan de hand opge ioopen. Gistermiddag diende de zaak voor den Kantonrechter te Breda. De ver dachte, de 51 jarige H. S. uit Ginneken, had de eenige honderden guldens be dragende schade nog niet vergoed. Hij verklaarde, dat D., die naast hem zat in de auto en die met zijn voet ;p het gaspedaal drukte, hem belette de auto te doen stoppen. De ambtenaar van het O.M. noemde verdachtes handelwijze gewetenloos; nog pas was hij veroordeeld wegens een aanrijding. Spr. vroeg een hechte nisstraf van 20 dagen met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. Het mondelinge vonnis luidde 14 dagen hechtenis en een jaar ontzegging. heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. GEMENGD NIEUWS. Revolverdrama te Lier. Het stille stadje Lier is Zondag in opschudding gebracht door een re volverdrama, dat eindigde met een geregelde belegering van het gebruik van bedwelmend gas door de politie. Een zekere Peeters, die vroeger reeds in een krankzinnigengesticht had vertoefd, was sedert eenigen tijd werk loos geworden, had verder ruzie met zijn huisbaas en was met dezen zelfs handgemeen geraakt. Tijdens een nieuwen twist schoot Peeters viermaal zijn revolver af op den huisbaas die doodelljk gewond, ineenzakte. Hij vuurde ook op diens zwangere vrouw, zonder haar echter te treffen, ranselde vervolgens zijn eigen moeder af en verschanste zich in een kamer van zijne woning. Politie en gendarmen werden zoo zij in de omgeving verschenen, door den waanzinnigen beschoten. Er moest versterking worden gehaald en weldra ving een geregelde belegering aan. Lang werd er over en weer ge vuurd, doch zonder resultaat. Ten slotte kwam de speurpolitle uit Brussel ter plaatse met het ncodige materiaal om door middel van bedwelmend gas den man tot overgave te dwingen. Gaskogels werden in het huis geschoten maar toen de gendarmen binnendron gen, sprong Peeters op, schoot nog maals zijn revolver af en zwaaide mei de andere hand een groot mes. Hei koste veel moeite om den woesteling te overmeesteren, die op borst en rug ijzeren platen en potten had gebonden om zich aldus tegen kogels te bescher. men. In het krankzinnigengesticht te Mortsel weigerde men hem op te nemen en hij moest dan ook naar de gevan genis te Mechelen worden gebracht en aldaar opgesloten. Vechtpartijen te Heerlen. De Heerlensche politie heeft zich de laatste dagen bezig gehouden met een vechtpartij die Zondag 30 Maart in Heerlerhaide heeft plaats gehad. Door de zwijgzaamheid van den gewonde, den 40 jarige T Hanegraaf, kon men geen juiste inlichtingen krijgen. Toen H. evenwel Zaterdag in het ziekenhuis tengevolge van ne opge- Ioopen verwondingen is overleden, hoorde men meer De politie vond in een en ander aanleiding om over te gaan tot de arrestatie van den 35— jarigen mijnwerker H. H. te Heerlen. Deze is opgesloten. Zondag is andermaal in het café van den heer Paffen op Heerlerheide ge vochten. De politie ging er heen en vond in het café den 20 jarigen A. Elands liggen, Hij had een lange snede over het voorhoofd, twee over het achterhoofd, een in de rechterslaap en twee steken In de linkerschouder De gewonde had veel bloed verloren en is in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De politie begaf zich naar de woning van den vermoedelijken dader, waar men weigerde toegang te verschaffen. Eerst na een dreigement om de deur met geweid te zullen openen, kon de politie binnen komen. Terwijl het onderzoek in de woning in vollen gang was, kwam de vader met een familielid van den verdachte in een auto thuis. Zij hadden klaar blijkelijk den verdachte naar Duitsch land en dus buiten het bereik van de poiitie gebracht. Een onderzoek wordt hiernaar nog ingesteld. Aanvaring op de Schelde. Nabij Walsoorden heeft Zondag morgen ongeveer 7 uur een aanvaring plaats gehad tusschen het uitgaande Üuitsche stoomschip Aller, van de Norddeutsche Ltoya te Bremen, en net tanklichterschip Kura, dat werd gesleept door de sleepboot Sirius. De Kura (schipper Nortter), alkomstig uit Rieme bij Gent, en op weg naar Ant werpen met een lading olie is gezonken. üe vrouw van scnipper Nortter is verdronken. De schipper en twee knechts konden zich ternauwernood redden. De Kura is vermoedelijk in twee stukken gebroken. De Aller is na de aanvaring omhoog gevaren. Sleepbooten hebben Maandag ochtend tevergeelsch getracht het schip vlot te sieepen. Maandagavond kwart over zeven hebben twaalt Belgische sleepbooten het schip vlot getrokken, dat daarop naar zee is vertrokken. Het is Dinsdag te Rotterdam aangekomen. De berging van de Kura ts opge dragen aan L. Smit en Co's Interna tionalen Sleepdienst, welke het werk tn combinatie met de N.V. W. A. van der Tak's Bergingsbedrijf zal uitvoeren. De drijvende dok Adelaar is ter plaatse aangekomen, zoomede de bergtngs- vaartuigen Buffel en Prins Hendrik,. Het vaartuig is geladen met circa 1200 stookolie waarvan een gedeelte, als een gevolg van de aanvaring is weggevloeid. Een wereldrecord vaneen kip. Uit Wellington (Nieuw Zeeland), seint Reuter, dat de winnares van de eierleg-competitie in de provincie Ta* ranaki een zwarte Orpington was, die 361 eieren in 52 weken heeft gelegd. Zij maakt door deze prestatie aan spraak op het wereldrecord op dit gebied. Spoorwegongeluk. Uit Tokio wordt gemeld, dat er bij een spoorwegongeluk re Oitakioesjoe 17 menschen zijn omgekomen en zeven ernstig gewond. Ongelukken In den nacht van Zaterdag op Zondag is op net spoorwegemplacement Ijssel- monde alhier gevonden het lijk van den 38-jarigen remmer L. j. Snijders uit de Schildstraat, met verbrijzelden schedel. Men weet niet, op welke wijze S. onder een trein is geraaktook niet, door welken trein Hij is overreden. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Vrijdagmiddag is te Uitgeest het twee jarige zoonije van den heer B. in aanraking gekomen met een ketel kokend water, waarvan het venije den inhoud over zich kreeg. Zondag is het aan de gevolgen overleden. De 17-jarige E. v. G., leerling van het Roomsch—Katholiek Lyceum aan den Zijiweg re Haarlem, was Za- lerdagmiduag op het sportterrein achier dte school aan het hockeyspelen. Hij zakte plotseling ineen en is kort daarna tengevolge van een hartver lamming overleden. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V, Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdag 9 uur repetitie Liederiafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liederiafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. CORRESPONDENTIE. Ingezonden stuk „Een schoenfabri kant uit Kaatsheuvel" in het volgend nummer. LAATSTE BERICHTEN. Diploma. Dezer dagen behaalde onze stads genoot de heer A. A. Verhuist aan de Koninklijke school voor Kunst, Techniek en Ambacht te 's Bosch het einddiploma. Afdeeling Ambachtschool. si 1^.- '"Shil WAALWIJK. R.W.B. I—S.C.G. I, 5—2. Dit is nu de derde overwinning van R.W.B. ge worden en draait zij hiermede het oude Holland- sche spreekwoord om, n.l. „Dat de laatste loodjes het zwaarst wegen." Door hovengenoemden wed strijd te winnen is het onze club tevens gelukt van de onderste plaats af te komen, deze twijfelachtige eer aan Good-Luck overlatende. Jammer is het, dat RWB de zaken in het begin der competitie zoo laksch aanpakt; werd in den aanvang zoo gewerkt als hij 't einde, voorwaar men zou zeker 'n eervoller plaats bezetten. Dat met werken 'n wedstrijd gewon nen kan worden, bewijst deze match alweer, want S.C.G. was er van overtuigd de heide punt jes naar Tilburg mede te nemen. In het begin leek het er wel op ook. Na tien minuten spelens nam SCG de leiding. Dit was voor ons een aansporing er een schepje op te doen, met het resultaat, dat Klerkx met '11 hard schot in den rechterbovenhoek gelijk maakte. Het gevoel van ontmoediging, dat zich van de spelers meester maakte, toen SCG een strafschop toegekend kreeg, verkeerde dra in nog meerdere geestdrift, toen de penalty werd gehou den. Twee minuten later was het dan ook 21 voor RWB. Dit was echter een zeer fortuinlijk doel punt en had de SCG-keepcr dit altijd moeten hou den. Met dezen stand komt ook de rust. Na de thee werkt SCG zeer hard voor den gelijk maker. RWB wordt echter veel sterker en moeten de backs der tegenpartij hun uiterste best doen om doelpunten te voorkomen. Zij kunnen echter niet verhinderen dat RWB langzaam maar zeker de score opvoert tot 51. Het woord is dan nog even aan SCG, die de ne derlaag verkleint tot 52. Het terrein van RWB werd afgekeurd voor den wedstrijd RWB IIKaatsheuvelsche Boys I. D.V.O.K. contra DE ZWALUWEN. A.s. Zaterdag zal hovengenoemden wedstrijd plaats hebben op het terrein van D.Y.O.K. te Kaatsheuvel. Het zal voor de Zwalwuen heusch geen makkelijk partijtje zijn, daar Kaatsheuvel over een sterk elftal beschikt. Wij hopen daarom dat de Zwaluwen hetzelfde fraaie samenspel zul len geven als in de vorige wedstrijden en daar het elftal volledig zal uitkomen hopen wij dat zij met succes uit het strijdperk zullen komen. De wedstrijd zal aanvangen om half 4 en zal geleid worden door dhr. van Beers. Het elftal zal vertrekken om half 3 van de Markt. Voorts ont ving onze verceniging nog een uitnoodiging van de vereeniging D.V.O.K. om ook aan hare seriewed strijden deel ter nemen. K.N.V.B. Uitslagen van Zondag:. NederlandItalië 11 Stand met rust 01. Kampioenschap van Nederland. Velocitas—Willem II 1—1 HET ZUIDEN. Ie klasse. EindhovenWilhelmlna 21 LONG ARoermond 50 2e klasse C. JulianaAAC 00 Promotiecompetitie 3e klasse. HulstVlissingen 00 Boxtel—TSC 0—1 Waubach—MVV 2 2—1 3e klasse C. RWB—SCG 5—2 Promotiecompetitie reserve 2e klasse. NAC 2—LONGA 2 3—0 NEDERLAND—ITALIë 1—1. Nederland heeft Zondagmiddag tegen Italië in het Olympisch Stadion te Amsterdam een eervol 11 gelijk spel behaald. Een resultaat, waarmede we ruimschoots tevreden mogen zijn. De Italianen speelden technisch heel wat beter dan onze ploeg Vooral het verschil in de middenlinie was bij hen veel heter. De Italianen plaatsten veel zuiverder en steunden daardoor hun voorhoede beter dan bij ons het geval was. Ook de voorhoede, speciaal het binnentrio, was bij de Italianen beter dan bij de Oranjeploeg, ofschoon de onzen natuurlijk te lij den hadden van het minder goede steunen der middenlinie. In de Italiaansche ploeg was Barbieri vervan gen door Colombari, zoodat de opstelling der teams was Nederland Van der Meulen (H.F.C.) Denis Van kol (H.B.S., aanv.) (Ajax) Koolsv. d. WildtBreitncr (N.A.C.)(V.U.C.) (A.D.O.) Tapde Kreekv. d. Broek (A.D.O.1 (Go-Ahead) (P.S.V.) Landaal v. d. Heijden. (A.G.O.V.V.) (Wageningen) Scheidsrechter: Dr. Bauwens, Duitschland. OrsiMagnozziMeazzaBaloncieriConstantino PittoFerrarisColombari CaligarisRosetta Combi Italië. Onze verdediging was solide als altijd. Het is wel eigenaardig dat het oude bepoefde drietal nog altijd onverbetelijk is. Denis heeft ook nu weer aangetoond dat zijn wederopname in het elftal gerechtvaardigd was. Meesterlijk heeft hij zich verdedigd en met ven Kol vormde hij een linie waarop tal van aanvallen zijn afgestuit. Onze mid- denlinie was in de eerste helft van den wedstrijd stuntelig, met uitzondering van Kools. Deze NAC'er, die de zware taak had Orsi te bewaken, heeft zich zoodanig van zijn taak gekweten, dat hij de ster van het veld was. Het „snijden" van een tegen stander om aan Denis vrij spel te laten was zoo af, dat Orsi den, moed opgaf en zelfs ging appel- leeren. Breitner en van der Wildt maaakten er aanvankelijk niets van. Vooral Breitner dwaalde herhaaldelijk af en gaf daardoor aan Constantino veel te vrij spel. Het Italiaansche doelpunt komt grootendeels op zijn debet. Pas in het tweede deel van de tweede helft raakten de beide halfs er be ter in, zonder nochtans op te vallen. In onze voor hoede was van der Heijden de man, van wien alle initiatief uitging. Zijn spel was bovendien niet eenzijdig, zoodat Colombari (toch geen beginne ling) voortdurend om den tuin werd geleid. Lan- daal had zijn dag niet en was heel wat minder dan we van hem gewend zijn. Van den Broek heeft de groote verdienste een doelpunt op verrassende wij ze te hebben gescoord, waarmee hij door het ge- heele elftal werd geluk gewenscht. En was zijn andere schot in het doel beland, zijn verdienste zou nanmerkelijk gestegen zijn. Tap was met van der Heijden de eenige, die door zijn speltechniek en schitterende balcontrole opviel, maar het is een fout van hem geweest, dat hij veel te lang zaam was, en zich, menige kans liet ontnemen, waar dat heelemaal niet noodig was. En De Kreek heeft zich wel goed geweerd, maar kon ons Bak- huys niet doen vergeten. PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. K.N.V.B. Kampioenschap van Nederland. AjaxBlauw-Wit J. Mutters. Go AheadVelocitas M. Israels. HET WESTEN I. Promotiecompetitie. Haarlem -DEC. HET WESTEN II. Promotiecompetitie. FortunaVUC. HET OOSTEN. Promotiecompetitie AZCEnscliedesche Boys. HET ZUIDEN. 2e klasse C. Juliana—Kerkrade. PalemigAAC. MirandaHeer. Promotiecompetitie 3e klasse. VlissingenHero L. Groffen. T.S.C.Helmondia F. Peynenborgh. M.V.V. 2—Waubach J. W. Saligers. Promotiecompetitie reserve le klasse. WV 2—NAC 2 H. v. d. Bergh. Promotiecomnetitie reserve 2e klasse. LONGA 2WSC 2 J. M. Seegelaar. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Op Zondag 13 April houdt de Waalwijksche Con- coursbond een oefenvlucht vanuit Baarle Nassau. Inkorven op Zondagmorgen van 8 tot 9 uur in het Café v. Heesbeen. KORFBALSPORT. N.E.O., SPRANG. Op Zaterdag 5 April j.l. ging onze Korfbalver. _„N.E.O." naar Tilburg, om aldaar een vriend- schappelijken wedstrijd te spelen tegen de ver eeniging „T.K.C." Deze wedstrijd is een mooie oefening geworden voor de competitie van den N.B.K.B., welke a.s. Zaterdag zal aanvangen met een match tegen Volt in Tilburg. T.K.C. is volledig, terwijl NTS.O. een paar in vallers telt. T.K.C. heeft den uitworp en ontwik kelt direct een enthousiast spel, doch onze ver zwakte verdediging is er desondanks goed in en keert voorloopig het gevaar. Doch na eenige tegen aanvallen op den TKC-korf, werkt de TKC-aanval zich even los en neemt de leiding, 0—1. Dit duurt echter niet lang, want na diverse schoten op den TKC-korf, gaat de gelijkmaker door de mand, 11. Na de vakverwisseling is NEO een tijdje in, den aanval en weet deze meerderheid met een doel punt uit te drukken, 21. TKC is er echter van daag heel goed in en neemt geleidelijk den aanval over en weet den achterstand voor rust nog In een 2—3-voorsprong om te zetten, met welken stand de rust aanbreekt. Werd er vóór rust goed gespeeld, daarna werd het spel nog beter en door mooi samenspel aan beide kanten ook spannender. Reeds bij den eersten aanval wordt door NEO met een fraai schot de gelijkmaker gescoord, 33. Dan komt NEO over rompelend opzetten en hoe goed TKC ook speelt, ze kunnen niet verhinderen dat de stand tot 63 wordt opgevoerd. TKC geeft echter den moed niet op en fanatiek zitten zij op den hal. Hun hard werken vindt dan ook een belooning in 2 doel punten, zoodat het einde komt met een verdiende 65-overwinning voor N.E.O. T.K.C. heeft in de zen wedstrijd laten zien een geduchten tegenstander te zijn, terwijl NEO, vooral na rust, nauwkeurig acht gaf op het combinatiespel en het schieten ook goed was. Met een dergelijk spel kunnen wij de competitie met vertrouwen tegemoet gaan. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. BOTTERDAM, 8 April. Ter veemarkt waren lieden aangevoerd 226 paarden, 11 veulens, 2092 magere runderen, 810 vette runderen, 235 vette kalveren, 2061 nuchtere kalveren, 63 graskalveren, 35 schapen of lammeren, 130 biggen, 19 overloo- pers en 7 bokken of geiten. De prijzen waren: Koeien 31—36, 4649 en 52— 56 ct., ossen 40, 4448 en 5255 ct., stieren 4041, 42—44 en 47—49 ct., kalveren 50—55, 62—67 en 75 80 ct., alles per half K.G., melkkoeien 220 420, stieren 130480, graskalvcren 50100, paarden 185270, slachtpaarden 165—195, hit ten 80155, veulens 80140, kalfkoeien 210 425, pinken 130190, vaarzen 175240, big gen 2032, fok nuchtere kalveren 1825. slacht nucht. kalveren 1016, alles per stuk, biggen 2.753 per week.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3