i Nieuws uit Kaatsheuvel. I DIENSTBODE, ATTENTIE. I 'ijl' it i :l -I I: li ill I omgebouwd 9 looden buizen voorzien van tapkranen ontvreemd. Daders onbekend. De politie heeft de zaak 'in onderzoek. Vischakte, Wij vestigen er de aandacht der hengelaars op dat aanvragen voor een vischacte kosteloos op het politie bureau te bekomen zijn vóór 15 April 2.8. Later kan men dan de acte bij den Ontvanger der Registratie tegen beta- ling van het verschuldigde in ontvangst nemen. Aanbesteding. Onder leiding van het Architecten- bureau van Ree Bossaerts, alhier, is de bouw van een auto—garage voor den heer J. C. Spapens, alhier, opgedragen aan den laagsten inschrij ver, den heer C. Timmermans, te Sprang. Luxor Bioscoop. Deze week zal in de Luxor het allernieuwste Bioscoop-orgel geplaatst worden. Hoewei wij alle respect hadden voor de kundige filmbege- leiding van het huidige strijkje moet dit orgel toch alles overtreffen, wat op het gebied van Bioscoop muziek geboden wordt. In ons volgend nummer komen wij hier nader op terug. Biljart-wedstrijd. Zaterdag 1,1. had de aangekondigde biljartwedstrijd plaats tusschen het 2de zestal der W.B.C. en T.O.P. met den volgenden uitsiag W.B.C. TO.P. M. de Folter 75 A. de Reus 63 B. Hornes 75 Th. v. d. Wiel 30 A. v. Berkel 75 B. Schapendonk 41 J. Hornes 75 A.v. d. Wiel 46 M. Vugts 67 C. de Vries 75 A. de Folier 49 W.Timmermans 75 414 330 Broekman's Schoen- en Lederfabrieken gedeeltelijk afgebrand. Zaterdagnacht circa hall een is brand uitgebroken in de stanzerjj van de schoen en lederfabriek van Broekman aan de Diepenstraat te Tilburg. Met drie motorspuiten werd 't vuur, dat snel om zich heen greep in het brandbare materiaal, bestreden. Ruim anderhalf uur werd er gespoten, voor dat er eenige vermindering van den brand te bespeuren was. De motor spuiten waren opgesteldeen in de Diepenstraat, een in de Jozef Israël- straat en een in de Jan Steenstraat. Heel dat fabrieksgedeeite ging in vlammen op; de stikkerij en de kan toren kregen waterschade. Verschillende huizen in de nabijheid liepen gevaar door de geweldige von kenregen. Zondagmorgen 7 uur zijn demotor- spuiten ingerukt, üe smeulende puin hopen werden nog lang nadien nat gehouden. Alles is op beurspoiis verzekerd. De brand werd tegen half een Zaterdagnacht ontdekt door een patrouilleerenden politie—agent in het gedeelte tusschen de stikkerij en de magazijnen. Toen de brandweer arriveerde had het vuur reeds een aanzienlijke omvang aangenomen en had vooral in de magazijnen fel om zich heen gegrepen. De brandweer slaagde er in 't vuur zoodanig aan te tasten, dat het weinig kans kreeg naar de bedrijfsruimte met de daar opgestelde machtnes en het eigenlijk fabrieksgedeeite over te slaan. Het magazijn bevindt zich in een ruimte van 50 bij 50 Meter en is gelijkvloers gebouwd en voorzien van glazen lichtkappen. Btj het uitbreken van den brand lag er een groote hoeveelheid ruw materiaal en grondstoffen opgeslagen en stond er een groote voorraad afgewerkte schoenen, naar schatting wel 30.000 tot 40 000 paar. De brandweer werkte met 3 motor spuiten en tenslotte met 11 stralen, die gevoed werden uit de brandputten. Dank zij den gunstigen wind was het gevaar voor de omringende en belendende perceelen vrij gering, ondanks den suisenden vonkenregen, dien de wind af en toe de lucht injoeg. Zondagmorgen tegen half zes kon de brandweer eindelijk aan inrukken denken. Het magazijn is geheel uitgebrand, terwijl de bedrijfsruimten voornamelijk waterschade hebben opgeloopen. Tijdens het blusschingswerk was een hoofdbrandmeester zoo ongelukkig komen te vallen, dat hij een enkel verstuikte. De belangstelling van de zijde van het publiek was gedurende den heelen nacht zeer groot. De na—blussching duurde tot des namiddags half een. Omtrent het ontstaan van den brand tast men nog in het duisterde recherche stelt een onderzoek in. Het bedrag der schade is zeer aan zienlijk, maar staat nog niet vast In ieder geval wordt zij door verzekering gedekt. Het bedrijf, waarin ongeveer 300 arbeiders werkzaam zijn, zal eenigen tijd moeten stilstaan. Naar wij vernemen, zou de firma ook een bedrijfsverzekering hebben. Provinciale Staten. Oedeputeerde Staten stellen voor twee leeningen aan te gaan, een van f4 miliioen en een van f 12 miilieen, in hoofdzaak voor dijkverzwaring, Maasverbetering, wegen-reconstructie. Voorts om de salarissen van leden van Gedeputeerde Staten van f 3500 op f4500 en het maximum pensioen op f 1200 te brengen. Het weduwen- pensioen op maximum f500. Nieuwe belastingregeling. Het gemeentebestuur van 's Bosch heeft een uitvoerige memorie gepubli ceerd omtrent de belastingregeling daar ter plaatse onder de nieuwe verhouding tusschen rijk en gemeente. Het is een belangrijk stuk werk voor de inwoners van groot interesse, waar eruit blijkt dat voor de meeste in woners een vrij belangrijke belasting verlaging zal intreden. Er komt tevens vermindering van schoolgeld voor groote gezinnen. Delftsche Leerlooierij en Drijfriemen- fabriek. Aan het jaarverslag der N.V. Delft sche Leerlooierij en Drijfriemenfabriek v.h, Alex Adam te Delft, ontleenen wij het volgende Het afgeloopen jaar heeft niet beant woord aan de verwachting, dat de prijsdaling van de markt tot stilstand zou komenintegendeel hield die daling verder het geheele jaar aan, waardoor de prijzen lager zijn gekomen dan in de laatste tien jaren golden. Als gevolg hiervan zijn de resultaten van 1929 minder gunstig dan die der voorafgaande twee jaren. De behaalde winst komt echter, gelet op de omstan digheden, niet onbevredigend voor. De verlies- en winstrekening over 1929 sluit met een saldowinst van f41.268; met het saldo der winstreke ning over 1928 ad f 1621 13 derhalve f42 890 (v. j. f62 389) ter beschikking Van laatstgenoemd bedrag is bestemd voor de gewone afschrijvingen op ge bouwen, gereedschappen en meubilair f 12 980. Ten einde de positie der vennootschap te versterken en tevens in veiband met den ongunstigen oeco- nomischen toestand, die ihans heerschf, is het gewenscht nog een extra reserve te crtëeien voor uitstaande vorderingen. Nadat hiervoor f25.000 is aangewend, blijft er over een bedrag van f 4909, dat ais saldo winst op nieuwe rekening overgebracht wordt. De waardeering van de voorraden geschiedt op gelijke wijze als vorige jaren. Over de te verwachten resultaten voor het loopende jaar valt met eenige zekerheid niets vooruit te zeggen het conjunctuurverloop zal daarop van grooten invloed zijn. Vertrouwd wordt dat, gezien den goeden naam dien het fabrikaat heeft, men ook dezen moei lijken tijd het hoofd zal kunnen bieden. De balans vermeldt onder activa ongeplaatste aandeelen f 1 059.000 (onv.), gebouwen en terreinen f 215.800 (f220 000), machinerif ën en gereed schappen f 144.577 (f 152 500), aan deeien in en voorschotten aan verwante ondernemingen f424 333 (f351.956) voorraden f 139.227 (1 181.082), debi teuren f 91 577 (f 125.008) en onder passiva kapitaal f 2 000 000 (onv.), obligatieleening f 32 000 (f 34 000), hypotheek o./g. f27.000 (f28 000) crediteuren f25 862 (f35.693). De verlies en winstrekening toont een saldo der exploitatierekening vanf42.641 (f 63 998). DRUNEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 10 April 1930 des namiddags 7'/a uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken w.o. a. verzoek van het Musschengllde om verhooging van subsidie, b. adres van het bestuur van den Bosschen Diocesanen Werkliedenbond in zake heffing personeele belasting en schoolgeldregeling, c. adres van het bestuur van den Bosschen Diocesanen Werkliedenbond in zake volkshuisvesting, d. adres van de Nat. commissie tegen het alcoholisme in zake het afgeven van vergunningen tot den verkoop van sterken drank, e. procesverbaal van kasopneming bij den gemeente—ontvanger d.d. 20 Maart 1930, f. verzoek van P. v. d. Ven lot overgave der weischaar voor het jaar 1930. 2. Aangehouden verzoekschrift van van Veggel om van de gemeente een stukje grond te kunnen koopen gelegen ten Westen van zijn woonhuis 3. Vaststelling heifiingspercentage der plaatselijke inkomstenbelasting. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot redactiewijziging van art. 4 der ver ordening op de heffing der plaatselijke inkomstenbelasting. 5. Benoeming van een lid van de commissie tot wering van school verzuim, 6. Wijziging der gem.—begrooting en der begrooting van het Q.E B. dienst 1929. 7. Vaststelling van het kohier der hondenbelasting dienstjaar 1930. 8. Aanbieding van het verslag der gemeente dienstjaar 1929. 9. Aanbieding van het verslag der volkshuisvesting dienstjaar 1929. 10. Aanbieding van het verslag der commissie tot wering van school verzuim. VLIJMEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad d.d. 10 April 1930 des n m. 7'/, uur. Te behandelen onderwerpen t 1. Ingekomen stukken. 2. Aangehouden verzoek van den R.K. Jongen Boerenstand tot het ver stellen van de kermis, met voorstel van B. en W. 3. Verzoek van de stierhouderij .De Toekomst" te Haarsteeg om een bijdrage, met voorstei van B. en W. 4. Voorstel vart B. en W. betref fende het verhalen van een gedeelte van de premie voor de ziekteverzekering. 5. Voorstel van B. en W. om aan J. Jansen onthelffng te verleenen van ae regeling tot vaststelling eener rooilijn 6. Wijziging begrooiing dienst 1929 en 1930. 7. Bespreking geneeskundige ver zorging ingezetenen, met voorstel van B. en W. HED1KHU1JZEN. In het Qroot Zieken huis te 's Bosch is, na een veibiijf aldaar van eenige weken, overleden de heer J. van Bokhoven, burgemeester van Hedikhuizen. üe overledene, die den leeiujd van drte en vijftig jaren heeft bereikt, bekleedde ciica 17 jaar bet burgemeesterschap van genoemde gemeente. Hij was zeer gezien en bewoog zich ook in het sociale en charitatieve leven, o.a. als voorzitter van den Boerenbond, van het Wit— Gele Kruis en directeur der Boeren leenbank. De heer van Bokhoven was ook iid van het Polderbestuur van Heaiknuizen. 5PRANQ CAPELLE (Vootm. Sprang). Wegens net veitrek van üs. j. Snoek is thans tot Consulent bij de Qcret. Kerk alhier aangewezen üs.J. de Vries te Tilburg. De melkprijs is alhier veriaagd en thans gebraent op 12 ct. per liter. Naast de Geref. Meisjesvereeni- ging (naaikrans) .Bidt en Wetki" alhier is thans ook opgericht een Meis- jcsveieenlging voor Schriftonderzoek, waarvan net bestuur is samengesteld uit de dames van Noord, presidente, Cath. v. d. Escn, M. Leempoel, C. Leempoel en Ba. Varossieau. CAPELLE. Een kind van den land" bouwer J. V. aan den Winterdijk alhie* kwam onder het spelen te vallen mei het noodlottig gevolg, dat de kleine een been brak. Dr. K. verleende ge neeskundige hulp. De prijs van de melk is te dezer plaatse met 1 cent per Liter verlaagd en gebracht op 12 cent. J.l. Zondagmorgen na afloop der godsdienstoefening had alhier een tragisch sterfgeval plaats. De vrouw van C. v T,, die uit de kerk kwam, werd onder het huiswaarls gaan onwel en stierf kort daarop. Begrijpelijker wijze maakte dit tragisch gebeuren op de talrijke kerkgangers, die 't aanzagen een diepen indruk. Bij de j.l. Zaterdag gehouden aanbesteding van het bouwen van een woonhuis in de Nieuwsiraat voor reke ning van den heer W. A. v. Vuuren werd ais volgt ingeschreven Adr, Rosenbrand, Capelle f 3363 C. P. Treffers, Capelle f3350 J. Quirijns, Capelle f 3280 C. B. Timmermans, Sprang f3275 Kleinloog en van Oversteeg, VrijhCapelle f3267 Oebr. Spierings, Capelle f3189 A. Willems, Sprang f3000 Het werk is aan den laagsten Inschrij ver gegund. Een 78—tal nieuwe lidmaten der Ned. Herv. Qem. zullen a.s. Zondag morgen in de Ned. Herv. Kerk alhier, na deze week hunne belijdenis gedaan te hebben, door Ds. A. v. Willigen worden bevestigd. De heer F. Braber, sinds 1 Mei 1921 onderwijzer aan de Chr. School te Loonschendijk, is in gelijke betrek king benoemd te Renkum. Benoemde van harte proficiat met deze mooie bevordering. Her schatting van de Paarden der Vereeniging van Paardenhouders „Ons Belang", gevestigd te Capelle. Op Vrijdag 11 April 1930 te Sprang. Van 910 uur Oostzijde Molen bosch. Van 1011 uur Westzijde Molen bosch. Aan de Loonschendijksche Kerk: Van 1 tot 2 uur Vrijhoeve-Capelle en Hoogevaart. Aan Nieuwevaart-station: Van 2.303.30 uur de overige wij ken. RAAMSuONK. Üe heer M. uit Was pik, zou dezer dagen met een vriend uit Tilburg gaan visschen. Met de hengel gewapend gingen ze er al vroeg op uit. Het weer was ook zoo mooi. Ze huurden aan het Hermanzijl- sche Veer een roeiboot, om op het Oude Maasje hun geluk te beproeven. Menig vischje wisten ze dan ook te verschalken. Na den middag begon het weer echter te veranderen en kwam een stevigen wind opzetten. De vlsschers wilden nu zoo gauw mogelijk huis toe, maar beter visscher dan schipper zijnde, konden ze niet meer tegen den sterken wind en stroom opkomen, en dreef de boot op een zandbank en sloeg om. De inzittenden wisien al zwemmen de den kant te bereiken, en kwamen er dus met den schrik en een frisch bad af. De boot moesten ze aan haar lot overlaten, daar die inmiddels in de diepte verdwenen was. De eigenaar heeft den volgenden dag 's morgens de boot met veel moeite weer boven water gekregen. Maandagvoormiddag had de 37 jarige A. V. het ongeluk van den wa- gen te vallen en kwam onder de wie len terecht. Na van onder den wagen uit te zijn gehaald, bleek de man een been te hebben gebroken, Genees kundige hulp werd direct ingeroepen, Per brancard is de man naar zijn woning vervoerd. Voor langen tijd zal hij het gebruik van hel been moeten missen. Door B. en W. is vergunning verieend tot het bouwen van een R.K. Ziekenhuis aan de Qroote Kerkstraat op het Veer. Aan de Oebr. Baijens aan de Steenstraat is vergunning verleend tot uitbreiding van hun smederij door plaatsing van Deutz—Diesseimotor van 18 p k. OISTERWijK, Notaris W. J. Wou. ters, ie Oisterwijk, herdenkt Donder- dag 10 April as. den dag, waarop hij vóór 25 jaren door H. M, de Konin gin werd benoemd tot notaris In het arrondissement Breda, ter standplaats Oisterwijk. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op V> ijdag den 11 en April as. des voormiddags ten 3 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en mededee- llngen. 2. Vaststelling kohier hondenbelas ting. 3. Benoeming van een lid der Schattingscommissie voor de Inkoms tenbelasting 4. Vaststelling vermenigvuidigings- cijfer Inkomstenbelasting 5 Vergoeding ex art 72 der L. 0.- Wet 1920. 6. Vaststelling gemeenschappelijke regeling betreffende het aanstellen eener vroedvrouw voor de gemeenten Dussen en Almkerk. Wegens teleurstelling gevraagd per 1 Mei FLINKE zelfstandig kunnende werken. Koken geen vereischte. Wasch buitenshuis. Waar zegt de Uilgever. 44410 Wij verzoeken medewerkers, bericht gevers enz. zich een beetje te matigen wat betreft de lengte hunner bljdrageni Er komt op deze manier een chronisch gebrek aan plaatsruimte en er moet dikwijls heel veel blijven liggen, vooral ook bij de voortdurende toename onzer advertenties. Nogmaals, wacht niet lot het iaalsl met de inzending der copie van een en ander. Wat Donderdag kan, stelle men niet uit tot Vrijdag. Redactie en Administratie. I I i f 1 1 I I i i i i. 'i VRIJH.-CAPELLE. In verband met zijn vertrek naar Puttershoek, nam j.l. Zondagavond Ds. J. Snoek afscheid van de Geref. Kerk van Vrijli.-'s-Grevelduin- Capelle met een predicatie over Hebr. 13 vers 8, waarin de gemeente gewezen werd op: Jezus Christus in Zijn onver anderlijkheid, welke stof verdeeld was in: le. als voorwerp van Uw geloof, en 2e. als bron uwer vertroosting, waarbij werd aangetoond dat Jezus Christus is grond van alle waarheid en leer. Na de gebruikelijke toespraken sprak ouderling H. Kerst een waardeerend woord en bood den scheidenden leeraar het werk van Dr. A. Kuiper: „Van de Voleinding" aan, waarna Zijn Eerw. staande werd toegezongen Ps. 121 :2. Ds. Snoeij van 's Gravenmoer sprak hierna namens de Classes 's-Bosch en zijn gemeente en verzocht Z.E. toe te zingen de zegenbede uit Ps. 134. Namens de Geref. Kerk van Sprang, waarvan Ds. Snoek 5 jaar Consulent was, sprak ouderling A. C. Fijan. Ds. Snoek dankte hierna voor het ge sprokene en voor de belangstelling. Ds. Spier van Dussen was ook aan wezig. Het kerkgebouw was geheel bezet. Trouwe opkomst vereischt van alle paarden, om buiten de boete van 1 te vallen. Bij wettige verhindering kennis te geven aan een der schatters. ADVEKTENTIëN. Kaatsheuvel, 8 April 1930. R.K. Doktersfonds. Op Maandag 7 Maart hield het R.K. Doktersfonds eene Algemeene Vergade ring, die goed bezocht was. Om 8 uur opende de Voorzitter W. Da- men de vergadering, heette allen welkom op deze belangrijke vergadering, in het bijzonder den Eerw. Adviseur en den heer Hendriks, Secretaris van de R.K. Ziekenfonds Centrale in ons Bisdom. Hij drukt zijn spijt uit dat nu na het bestaan van 3 jaar nog geen contract met de geneesheeren is tot stand geko men, ondanks aan de arbeiders het recht is gegeven om Katholieke Ziekenfond sen te stichten door alle Bisschoppen van Nederland, omvat in de statuten van de R.K. Werkliedenvereeniging. Hij doet vervolgens mededeeling van de gevoerde onderhandelingen met de plaatselijke ge neesheeren, welke tot resultaat hebben gehad een voor beide partijen bevredi gende overeenkomst samen te stellen, in dien de Kring G'berg en Omstreken hare goedkeuring hieraan had willen geven. Uit ontvangen schrijven blijkt echter, dat de goedkeuring is onthouden. De vergadering is hierover ten zeerste ontstemd en vraagt of hier niet wat meer gedaan kan worden door onze Kerkelij ke en wereldlijke Overheid, daar tegen woordig alles gedaan wordt om ieder in zijn stand Katholiek vereenigd te krijgen en dat dan toch ook de bedoeling wel was om ook de onderafdeelingen in Ka tholieke richting te houden. Het spijt de vergadering dan ook dat hier in deze Zuidelijke streek, waar alles overwegend Katholiek is, in deze nog maar weinig gedaan werd. De heer Hendriks, hierop het woord verkrijgende, spreekt hier allen lof van den Eerw. Adviseur, die in al dien tijd dat deze Ziekenfondskwestie loopt, alles in het werk heeft gesteld om die kwes tie tot een goed einde te brengen. Hiervan is dan ook de vergadering overtuigd, hetwelk zij bewijst door een langdurig applaus. Daarna werd aange drongen door de vergadering op een 3e geneesheer, wat in zoo een vooruitgaan de plaats geen overtollige weelde is, en dat wanneer het R.K. Fonds in vooruit gang blijft toenemen en de kwestie blijft aanhouden, door het R.K. Werklieden verbond en het Diocesaan Bestuur eens een sterk punt van bespreking dient uit te maken. De vergadering stemde ten volle in met het voorstel om binnen korten tijd een goed voorbereide vergadering te houden, waarop alle Geestelijke en we reldlijke autoriteiten ter plaatse worden uitgenoodigd, waarop de Ziekenfonds kwestie Kaatsheuvel zou worden belicht. Punt 2 der agenda: verhooging con tributie, werd toegelicht door den ad ministrateur J. Beerens, die mededeelde, dat uit de gevoerde besprekingen met de plaatselijke geneesheeren, waarop 't ontwerp-overeenkomst was besproken, was komen vast te staan dat op de con tributie een kleine vebhooging moest ge bracht worden, welke hij volgens klas sen toelichtte. De Eerw. Adviseur, hierna het woord' verkrijgende, zeide dat door het bestuur de hoogst mogelijke zuinigheid werd be tracht, doch dat deze paar centen ver hooging door de leden met graagte moes ten worden opgebracht voor den goeden gang van zaken van hun eigen R.K. fonds. En dat de leden ook wel eens mochten gedenken dat de leden in het neutrale fonds verzekerd, reeds 3 jaren lang een veel hoogcre contributie had den betaald. De vergadering ging dan ook hiermede ten volle accoord en gaf voor die paar centen hunne medezeggen schap niet prys. Met geen enkele stem tegen werd het bestuursvoorstel aange nomen. Hierna verkreeg de heer Hendriks het woord. In een gloedvolle rede belichtte hjj waarom het R.K. Werkliedenverbond het contract weigerde te teekenen. Hij begon met te zeggen, dat om de kwestie oprichting R. K. Ziekenfonds, hier vooral in een gedeelte van het Zuiden des lands onderhandelingen waren ge opend tusschen het RK. Werkliedenver bond en de Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunde, welke leidden tot samenstellen van een contract, waarin de algemeene grondslag zou worden vastgelegd, welke in acht genomen zou moeten worden, bij het sluiten van plaatselijke overeenkomsten. Zoowel het Verbond als de Maatschappij hadden de bedoelingen om de plaatselijke geneesheeren zoodanige waarborgen te geven, dat voortaan op medewerking van die heeren kon wor den gerekend. Er was heel wat over dat contract te doen geweest en vooral de reaction naire geest van de Katholieke artsen in hel Zuiden des lands heeft heel wat narigheid gebaard. De algemeene ledenvergadering der Maatschappij aanvaardde het contract behoudens een amendement, dat de mo gelijkheid opende, dat de Maatschappij hare medewerking voor een plaatselijk contract niet zou behoeven te geven, wanneer eene af deeling der Maatschap pij met een meerderheid van 2/3 harer leden zou verbieden eene overeenkomst met een plaatselijk fonds te sluiten en de motieven voor zulk 'n verbodsbesluit door het Hoofdbestuur zouden worden goedgekeurd. Zoowel het Verbond als de Maatij. waren van meening dat deze ge vallen tot enkele gevallen zou beperken en zeker in het Zuiden des lands. Evenwel werden door verschillende, ge neesheeren zoo vlug mogelijk van die fondsen opgericht, in welke kringen dan veto werd uitgesproken en de overeen komsten konden worden gewe'igerd met R.K.W.V., alleen op grond dat er een Maatschappijfonds bestond. Dit was dan in hoofdzaak, waarom op hel oogenblik het R.K. Werkliedenverbond de overeen komst nog niet wenschte te teekenen. Het besluit van den Kring Geertrui- denberg en Omstr. is echter nooit door de Maatschappij goedgekeurd. Spr. gaf hier het Bestuur in overwe ging, den raad hem deze week door hun eigen Hoofdbestuur gegeven om de ba nen zuiver te houden en waar geen over eenkomst met de geneesheeren was, dc rekeningen niet aan de geneesheeren, doch aan de patiënten uit te betalen, doch waar een contract was gesloten, binnen 14 dagen na ieder kwartaal aan de geneesheeren te betalen. Hij eindigde zijn rede met 'n opwekking om flinke propaganda te maken voor onze Roomsche zaak en ons goed recht. Door de vergadering werd nog gevraagd, waar om op de gezonden rekeningen van Dr. Vercau- teren nog stond: „te betalen over laatste kwartaal 1929". Dit werd, door het bestuur toegelicht, dat deze rekeningen nogal hoog voorkwamen en hier over onderhandelingen waren gevoerd, maar tot heden nog niet het gewenschte resultaat was be reikt. Door de vergadering werd verzocht Dr. Vercau- teren nog eens te herinneren aan zijn afspraak voor zijne benoeming en werd in deze handelwijze het bestuur het volle vertrouwen geschonken. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzit ter onder dankzegging aan allen, bijzonder aan den spreker, deze goed geslaagde vergadering. L Geslaagd. De heer Jan Vesters Bzn. behaalde op de Teekenschool te Waalwijk, in de af- deeling schoenmaken, het diploma in de 4de klas met den 2den prijs. Jac. Roestenberg Jz. behaalde het diploma in de 2de klas, afd. schoen makerij. j Vechtpartij. Zondagnacht 2 uur ontstond twist tusschen A. L. en C. K., waarbij de laat ste van het mes gebruik maakte en A. L. eenige steken in den arm en den rug toebracht. De dader is gearresteerd en heeft bekend. De toestand van het slachtoffer was hedenmorgen vrij wel. I

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6