Ran besteding. i AANBESTEDING. Rankomende Meisjes ondTrwijze res 1 ren A. C. r. Mobriik, 25 aanbesteden aanbesteden Het bouwen van een boerderij voor R.K. Dienstbode. MEISJE, KOSTHUIS IJS A. kohier, F. A. M. TIER0LFF verkoopen gevraagd. Aangekomen: INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. M. de Red. Ondergeteekende verzoekt eenige plaatsruimte voor onderstaande mede- deeling. In verband met de besprekin gen welke zijn gevoerd in de Raadsver gadering op 4 April te Geertruiden- berg', moet ik de volgende opmerking maken: dat uit die gevoerde gesprek ken zou moeten gezegd worden, dat de heer Sassen als een onvolwaardig persoon voor vertegenwoordiger van het alge:neen belang zou moeten wor den beschouwd, maar daar ben ik het toch nog niet ten volle mee eens, want de betichting als zou hij (W. Sassen) hebben bewerkstelligd om de Gewes telijke meeting, welke dezen zomer in Geertruidenberg wordt gehouden, mede te doen verplaatsen naar Made, raakt kant noch wal, want het is niet de heer Sassen, maar de R.K.W.V. afd. Made, welke dat door middel van een amendement heeft gepoogd te be reiken, hetwelk niet is gelukt. Maar wanneer de heeren critici van Geer truidenberg iemand voor een feit als hierboven bedoeld, willen becritisee- ren, dienen zij m.i. de zaak eerst be ter te onderzoeken, want ik zou aan den lezer van dit blad en speciaal aan de Bergsche bevolking even willen mededeelen, dat het juist de heer Sassen is geweest, welke den eersten stoot heeft gegeven door indiening van een voorstel op de Centrale Raads vergadering van den Bosschen Dioce- sanen Werkliedenbond in 1927 om deze meeting in Geertruidenberg te doen houden, en dan geloof ik toch, dat wij den heer Sassen niet voor een kwajongen behoeven aan te zien om datgene wat hij in 1927 opbouwde, in 1929 zelf weer te gaan sloopen. Wat de verdere bespreking, zooals b.v. hu welijk, geboorte en kindersterfte be treft, kan ik hier geen oordeel vellen, alleen kan ik dit zeggen, dat m.i. dhr. Sassen een breeden kijk op de zaak heeft, en dat zijne woorden niet döor den Raad worden begrepen, is m.i. ook voor Geertruidenberg jammer genoeg, want nu zal toch niemand mij wijs willen maken, ook niet de hee ren wethouders De Kroon en v. d. Loo, dat wanneer men een plaats bekleedt in den Partijraad der R.K. Staatspar tij, de kiezers welke u daar plaatsen, nu toch ook allemaal suffers zijn, maar de persoon toch wel voor zijn plaats is geschikt. Maar het is natuur lijk niet moeilijk om iemand te be- critiseeren, maar als Christelijk per soon heeft men zijne critiek ook te toetsen aan de Christelijke rechtvaar digheid en ik geloof, wanneer het cri tiek betreft op den heer Sassen, dat dat bij sommige heeren nog wel wat te wenschen overlaat, want wanneer wij ons even buiten de Raadsvergade ring plaatsen en wij oriënteeren ons dan aan de hoogte van het pamflet, waarover ook in de Raadsvergadering werd gerept, een pamflet, wat m.i. geheel van zand aan elkaar hing en waar zij niet den persoon W. Sassen alleen mee dupeerden, maar ook zijn heele gezin, waaronder ook is begre pen het kind; en daar de heeren on derteekenaars toch moeten weten dat het kind het midden der belangstel ling is, daarom dienen zij zich eerst, vooraleer zij zulke snakerijen gaan be zigen, eens met de Christelijke naas tenliefde op de hoogte te stellen, daar zij dit m.i. met deze laffe daad niet hebben gedaan. Ziedaar, geachte lezer, Bergsche be volking en speciaal gij Bergsche ar beiders, mijn betoog, hetwelk ik heb gericht niet uit verweer voor den heer Sassen, maar enkel omdat de persoon door valsche critiek aan U wordt voorgesteld. Want Bergsche arbeiders, gij kunt toch ook weten, welke liefde de heer Sassen altijd heeft gehad voor de bevordering en ontwikkeling der arbeidersklasse, ook voor die van Geertruidenberg, en al wordt dhr. Sassen door de Bergsche arbeiders klasse niet meer gewaardeerd, al ligt ze hem nog na aan het hart, toch met hem nog heel wat heeft goed te ma ken wat zij indertijd met voeten heeft getreden. Van meening zijnde hiermede te kunnen volstaan als oriëntatie over den Edelachtb. heer W. Sassen, Geer truidenberg. C. ROELEN, B 111, Made. GEMENGD NIEUWS. Bloedig drama te Eindhoven, Gisteravond is te Eindhoven aan de Tongelreschestraat de ongeveer 55 jarige arbeider Anion Smit inet sen mes zoodanig gestoken, dat hij kort daarna is overleden. Ais vermoe delijke dader is de 44 jarige gehuwde kapoer A. H. Bongers, wonende aan de Bosboomstraat 17, gearresteerd. B. heeft zich vrijwillig bij de politie aan gemeld Hij beweerde dat hij het slachtoffer s echts enkele klappen zou nebben gegeven en dat hij niet in het «ezit was van een mes. Aulobusdienst Tilburg—Goirle. Bij Kon. besluit is ongegrond ver klaard het beroep, ingesteld door de autobus—onderneming de Voorwaarts te Tilburg tegen de intrekking harer concessies op de lijn Goirle—Tilburg. Ongelukken. Gisteren was de 14 jarige K van E., leerling van de HBS aan de Stad houderslaan, op het speelveld, dat aan de overzijde van de school gtdegen is, aan het balspelen. Op een gegeven oogenblik wilde van E zich bukken om den bal te grijpen, doch botste daarbij met zijn hoofd tegen de knie van een der andere medespelenden. Gistermiddag is de jongen aan de gevolgen van de botsing overleden. Zaterdagmiddag reed de 59-jarige voerman H. Hutseider op het terrein van het kasteel Biljoen te Worih— Reden, toen het linkerwiel van zijn kar tegen een steen reed, waardoor de kar naar rechts omviel. De voerman kwam er onder. Hij is aan de opge- ioopen verwondingen overleden. Toen de 62 jarige C. Bruningte Leur gisterochtend zijn revolver schoon maakte, ging onverwachts een schot af. De kogel trof den man in het oog. Hij was onmiddellijk dood. Ernstig mijnongeluk. Zaterdagavond heeft in de mijn Car bonado der Pacific Coat Company bij Tacoma in den staat Washington een ernstige ontploffing van mijngas plaats gehad, waardoor 21 mijnwerkers om het leven zijn gekomen. Een vreeselijk tramongeluk te Glasgow. Een volle tram is Zaterdagavond te Glasgow van de staven geloopen en een winkel binnengereden en omge slagen. Mannen, vrouwen en kinderen kwa men onder verbogen ijzer en andere wrakstukken op een hoop te liggen Toen voetgangers hen bevrijdden speel den zich hartverscheurende tooneeien af. Twee menschen waren dood, dertig met gevaar voor hun leven gewond, van wie enkelen er wel niet bovenop zullen komen. Verder zijn er nog 35 lichter gewonden. Poging tot diefstal met geweldpleging. Zaterdagavond omstreeks half twaalf is de 30 jarige filiaalhoudster J. van V., uit de Laurierstraat te Rotterdam, in dienst bij de coöperatie Vooruitgang, van den winkel van deze Instelling aan den Groenen Hilledljk naar haar woning gegaan. Zij had de ontvangsten van dien dag, een bedrag van ongeveer t 700, in een tasch bij zich. In de Laurierstraat zijn opeens twee mannen naar haar toe gekomen. De een gat naar onverhoeds zuik een slag op het hoofd, dat zij languit op straat viei Jen ander poogde haar de tasch te ontrukken. Toen de juffrouw luidkeels om hulp ging roepen, zijn beide man nen gevlucht naar de Prins Hen- drikkade. Daar reed toen juist een motorwagen van lijn 6 .De bestuurder en de con ducteur, J. Lakerveld en R. Rissen zagen uit de Laurierstraat kort na eikaar twee mannen en een vrouw komen die hard in de richting van de v. d. Takstraat liepen, in de zelfde richting ligt ook een tramhalte en de bestuurder en de conducteur dachten, dat de dravende menschen wilden nachten hun tram nog te halen. De afstand was evenwel nog vrij groot en met spanning keken zij toe, of de ver meende poging nog zou gelukken Plotseling zag de conducteur dat een van de mannen een dwarsstraat insloeg en bijna op het zelfde oogenblik hoorde hij de juff.ouw roepen; Houdt hem! riij begreep toen, dat de zaak niet in den haak was. Hij wachtte totdat de iram den anderen vluchteling een goed eind voor was, waarna hij het nood sein gaf, waarop de tram snel stopte. Inmiddels begreep de bestuurder ook, dat de zaak ntet tn den haak was. Zoodra de wagen stil stond, is de conducteur naar den tweeden vluch tenden man geloopen. Deze sloeg toen tchier ook een zijstraat de Lelie straat -- in. De conducteur zette hem na en de bestuurder itep de Tromp straat in, teneinde zoo te trachten den vluchteling in te sluiten. Toen hij op het Burgemeester Hoffmannplein kwam vond hij daar den vluchteling tegen den muur staan, met den conducteur voor zich. Samen hebben zij den man aan de politie overgeleverd De eerste vluch teling was toen nog zoek. Maar bij zijn vlucht was hij gekomen langs twee mannen, die op een hoek van de Prins Hendrikkade stonden te praten. Een half uur later zag een van deze twee, G. A. van As uit de Astersiraat den vluchteling Sn de v. d. Takstraat loopen. Hij volgde hem en toen men over de Koninginnebrug kwam, waar schuwde hij twee bruggewachters. De een voegde ztch bij den achtervolger, de ander waarschuwde het politie bureau aan de Nassaukade, vanwaar terstond een agent op de fiets uitrukte. Op de Spoorweghavenbrug haalde hij de beide anderen in, waarna de tweede vluchteling werd gearresteerd. De aangehoudenen bleken te zijn de 28- jarige lasscher G P. en de 32 jarige losse werkman H. Ttwee recidivisten. Aanvankelijk ontkenden beiden, maar gisteren hebben zij een volledige be kentenis afgelegd. Zijn zijn opgesloten. Ford Motor Co. De Amerikaansche Ford Motor Company te Detroit, de moedermaat- schappij van het geheele Ford-concern heeft in 1929 een winst gemaakt van 81.797 860, hetgeen overeenkomt met 473 per aandeel. Het jaar daarvoor werd door sluiting der bedrijven en ombouw der productie een verlies geleden van 72 220.000. ADVERTENTIëN. f f Tot onze diepe droef f heid overleed na eenf kortstondige ziekte, onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, Mejuffrouw Henrlette Flora Maria van Mierop, geb. van de Goor in den ouderdom van 75 jaren. Waalwijk. P. F. VAN MIEROP. Tilburg (Besterd). W.M. A. VAN MIEROP. Kapelaan. Waalwijk, 12 April 1930. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig smartelijk lijden, onze geliefde Zwager en Oom de Heer Jan Cornells Mayers Oud-Wethouder van v.m. Sprang. Weduwnaar van Mej. P. C. van den Heuvel, in ders ouderdom van ruim 80 jaren. De fam. MAIJERS. De fam. v. D. HEUVEL A.M.VERHEIJDEN Adrz. Executeur-Testamentair. rSora;* 15 Apr.'30 s Grev.-Capelle, Volstrekt eenige kennis geving. Heden overleed mijn ge liefde Oom de Heer Jan Cornells Mayers Oud Weihouder van v m. Sprang. Weduwnaar van Mej. P. C. van den Heuvel, in den ouderdom van ruim 80 jaren. In dankbare herinnering zal ik mijne geliefde Pleeg, ouders steeds blijven ge denken. Mevr. A. M. VERHEIJDEN van den Heuvel 'sGrev. Capelle, 15 April '30 Heden overleed mijn Hooggeachte Patroon, de Heer Jan Cornells Mayers. In dankbare herinnering zal ik hem steeds blijven gedenken. Mej. Joh Maria van Mersbergen, Sprang, 15 April 1930 Ondergeteekende zal op Zater- dag 19 April a.s., des voorm 11 uur, in het café Mej. v. d. HAART Het bouwen van een boerderij voorrekening van den Heer Th. Kluij- tenaar te Capelle, Bestek en teekening f2 verkrijgbaar bij J. MICHAËL, Architect, Capelle (N.-B.) Ondergeteekende zal op Don derdag 24 April, des avonds 7 uur In het café van de Wed. v. D. HAART te Capelle rekening van den heer Adr. Boezer te Capelia. 2 44451 Bestek en teekening ad f2.— verkrijgbaar bij J. MICHAËL Ar chitect te Capelle (N..Br.) Gevraagd tegen 1 Mei a.s. EEN FLINK DEGELIJK liefst boven de 20 jaar voor dag en nacht, zelfstandig kunnende werken en een burgerpot koken, voor groot gezin. Huis geriefelijk ingericht met mooie dienstboden kamer, hulp van Tweede Meisje aanwezig, 's Zondags veel vrije lijd. Loon f25,— per maand. AdresMevr. J. VAN GOOL- Beckers, Noremborgstraat 62, 's Bosch. 44449 Gevraagd: voor de siikkerij. Fa. A. en J DE KORT. zoekt tegen 1 Mei as. een net met vrije Zit- en Slaap kamer in de kom vanCapeiie. Brieven te richten aan den Heer G. COLET, Hoofd der School, (Kom) Capelle Te koop: en 9 leggende kippen. Si. Antoniussiraat 125, W a a 1 w ij k. Wat U in de étalage niet ziet, vraagt U binnen. - Wij brengen steeds het nieuwste. Vanaf heden verkrijgbaar in verschillende smaken en prijzen. Uitgebreide sorteering KOEKJES in de 1 a a g s t e p r ij z e n. Aanbevelend, Stationsstraat 9, W a a 1 w ij k. Telefoon 148. in verschillende maten. ALMKERK. waarn. Notaris te Drunen, zal ten verzoeke van de N.V. Vereenigde Drunensche Schoen fabrieken .BRABANT" in liq. te Drunen, bij inzet op Donder dag 24 April 1930 ter her- berge van AüR. FRANS VAN DELFT té Drunen en bij toeslag op Donderdag 8 Mei 1930 ter herberge van THEOD. ELS- HOUT te Drunen, telkens des nam. 6 uur in het openbaar Onder de gemeente Drunen. KOOPEN 1 tot en met 7. Bouw terreinen langs den weg van Drunen naar Eishout, uit makende ter plaatse kennelijk afgepaalde gedeelten van het perceel Sectie A nr. 1779 in het geheel groot 44 70 aren. De bouwterreinen hebben een frontbreedte van 10 tot 15 Meter en eene diepte van pl.m. 48 Meter. Koop 1 begint aan den Braak- pad. KOOP 8. De massa der koopen 1 tot en met 7, zijnde het perceel bouwland kadaster Sec'ie A nummer 1779 groot 44 70 aren. KOOP 9. Het fabrieksgebouw met erf en bouwland, kadaster Sectie A nummer 2278 gedeel telijk, groot pim. 17 20 aren. KOOP 10. Massa der koopen 8 en 9. De aanrparding in eigen ge bruik der koopen 1 tot en met 8 en van koop 9, voor zoover verhuurd, kan geschieden na eindiging der huur over 1930 De huurpenningen over 1930, zijn voor de koopers der koopen 1 tot en met 9, zulks voor gelijk deel. Koop 9 kan, voor zoover niet verhuurd, door den kooper ter stond na betaling der koop penningen in eigen gebruik worden aanvaard. De machines, drijfwerk enz. in de fabriek, worden door de verkoopster gereserveerd en moe ten geruimd zijn binnen 14 dagen na den toeslag De kooper moet gedurende dien tijd steeds toe gang tot de fabriek verkenen. Het schakelbord en de leiding voor de electriciteit, moeten door den kooper van koop 9 worden overgenomen voor eene som van f 25. Grond- en polderlasten zijn voor de koopers vanaf 1 Jan.'30. Betaling der kooppenningen 6 weken na den toeslag. Alleen hij, die als snitontwerper bij eerste klas fabriek is werkzaam geweest, komt in aanmerking. Schriftelijke aanbieding bij N.V. Stoomschoenlabriek G. L. SMITS CIe„ 44453 Dongen. Flinke partijen R ij s h o u t te koop gevraagd, lengte M. 3 80, omtrek 72 c M. per bos. Alle soorten hout mogen er in verwerkt' worden. Nog voor dit jaar te leveren. Spoed gewenscht. Aanbiedingen met prijsopgaaf aan A. NIELSEN, Achter straat 5, Harlingen. 44452 PRIMA MODELLEUR BUshoui voor waterwerk.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 3