GEMEENTERAAD. „ZE8CENTO" NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 22 Met '30. Onze stadgenoot de heer Adr. Ver hoeven, is benoemd tot Hoofd der Bijz. School te Kruisstraat, gemeente Rosmalen. Het postkantoor zal voortaan voor telefoon—abonné's steeds ge opend zijn van 8 v.m. tot 8 Uur n.m. De dames—zan^vereeniging „Sursum Corda" neemt Zondag 1 Juni deet aan net concours te Oud-Qastel in de 3e aid. De damclub V. D. gaat den 8en juni naar ZaliOommei om een wedstrijd te spelen tegen de plaatselijke veree niging aldaar. KA/\T5HEU VEL. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 21 Mei 1930 des avonds halt 7. Voorzitter de Edelachtb. heer van Besouw. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. Aan de orde 1. Verslag der commissie tot wering van schoolverzuim te Loonopzand. Wordt voor kennisgeving aangeno men. 2. Adres der nationale commissie tegen het alcoholisme, inzake bcper king van het aantal vergunningen. De Voorzitter zegt dat B. en W. voorstellen den toestand te laten zoo als hij is. Er zijn momenteel 33 ver gunningen uitgegeven, terwijl het max,- mum aantal 35 is. De heer Becrens zegt dat er wel iets voor te zeggen is om het aantal ver gunningen met verder uit te breiden, gezien net misbruik dat hier herhaal delijk van den drank wordt gemaakt. Hij zou het aantal vergunningen dai thans is uitgegeven, willen hai.dnaven doch geen nieuwe meer uitgeven. De Voorzitter geeti toe dai er drank misbruik bestaat, doch gewoonlijk be treft bet achteraf gelegen kroegen ol particulieren, waar men den drank mei de fl sen gaat halen. Hij acht het be zwaadqk 't maximum zoodanig te be perken dat men geen vergunningen meer geven kan, ook al zouden deze ge vraagd worden voor een inrichting waartegen geen bezwaar kan zijn. De heer van Amelsfoort vraagt ot B. en W. niet de bevoegdheid neb oen om vergunning te weigeren als zij het niet gewensent achten, waarop dt Voorzitter antwoordt dat B. en W. da niet kunnen weigeren als het maxi mum aantal nog niet is bereikt. De heer v. d. Heuvel betwijfelt hei of met beperking van het maximum van 35 op 33 vergunningen het mis bruik kan worden tegengegaan. De gelegenheden die men nier op het oog heeft, zullen toch wel blijven bestaan. De heer Wijdemans vindt het be zwaarlijk dat men eventueel 'n mooie nieuwe zaak niet meer aan een ver gunning zal kunnen helpen. De Voorzitter deelt datzeltde bezwaar en noemt de mogelijkheid dat eer. nieuwe kerk zou worden bijgebotiwd, dan zou daarbij al gauw een nieuw calé worden opgericht Na nog eenige discussie wordt het voorstel van den heer Berends om 'i maximum te brengen van 35 op 33, in omvraag gebracht. Voor stemden de heeren Berends Snaphaan, Wijdemans. Vrinten, Snoe ren. v. d. Hoven en Roestenberg. Tegen de heeren van Amelsfoort Dingemans, v. d. Horst, van Lier, Swagemakers en v. d. Heuvel, zoodat het voorstel eigenlijk was aangenomen De secretaris had echter de stem ming niet goed kunnen volgen en had tot uitslag 6 tegen 6 Bij nader onder zoek bleek hij de stem van den heer Wijdemans met te hebben genoteerd. Deze, naar zijn oordeel gevraagd, ver klaarde van meening te zijn geweest dat het over het voorstel van B. en W. ging en daarom voor te hebben ge stemd Waar hij dus eigenlijk tegen 't aanhangige voorstel was, wilde de Voorzitter dit als verworpen beschou wen, waartegen verschillende leden bezwaar maakten, daar de stemming toch eigenlijk tot resultaat had dat 7 voor en 6 tegen stemden en dus hei voorstel al was aangenomen. Dat de heer Wijdemans zich daarbij vergist had, kan niet in aanmerking worden genomen. De Voorzitter gaat over tot behan deling van het volgende punthoe de beslissing nu door ft. en W. zal wor den opgevat, kon niet worden gecon stateerd. 4. Aanbieding gemeenteverslag over 1929 en dat betreffende de volkshuis vesting. Zal ter visie worden gelegd. 5 Vaststelling vergoeding aan de besturen der Bijz. Lagere Scholen over 1928 uit te keeren in hunne exploita tiekosten. Deze vergoeding wordt vastgesteld overeenkomstig de berekening van B en W., die wij reeds in ons vorig nummer hebben afgedrukt. 6. Verzoek om voorschot van de besturen der Bijz. Lagerp Scholen in zake de voor het jaar 1930 toe te ken nen vergoeding in hunne exploitatie uitgaven. Wordt eveneens vastgesteld zooals door B. en W. was voorgesteld en In 7. Voorstel Inzake den aanbouw en versterk ng van h t electrisch net te Kaatsheuvel (men zie hieromtrent de uitvoerige uiteenzetting van B. en W in ons vorig nummer afgedrukt) De voorzitter meent op het piae- advies van B. en W. geen nadere toelichting meer te behoeven te geven. Hij kan nog mededeelen, dat inmid. dels behoudens goedkeuring door den raad de aanbesteding reeds heeft plaats gehad en geeft hierna een vertrouwe lijke uiteenzetting van het standpunt van den Directeur en van B. en W. over den uitslag der aanbesteding. De raad stelt zich op het standpunt dat de laagste inschrijver bij de aan besteding het werk moet worden op gedragen, ook al heeft een ander inschrijver ingevolge een vroegere be spreking thans aangeboden fiüOOvan zijn inschrijving af te doen, waardoor hij de laagste zou worden. Met de bijkomende kosten zullen deze werkzaamheden aan de gemeente een bedrag van bijna f 15000 kosten. De raad gaat met algemeene stem men met de voorstellen accoord. 8. Voorstel tot wijziging van de ver ordening tot heffing van de gemeen telijke inkomstenbelasting. Dit voorstel, dat betreft de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud voor kostwinners, is een uitvloeisel van een beslissing van den raad van beroep en is eveneens in ons vorig nummer nader omschreven. De heeren Roestenberg, Berends en Snoeren vinden het bezwaarlijk deze wijziging aan te brengen, daar hierdoor veel onbillijkheid zou worden gescha pen. De voorzitter doet voorlezing van de betreffende uitspraken van den raad van beroep, doch de raad acht zulke uitzonderingen geen motief voor zulk een ingrijpenden maatregel, die velen ten onrechte treffen zal, terwijl de beoordeeling of de ouders al dan niet behoeftig zijn ook tot zeer veel mis vattingen aanleiding kan geven. Wordt besloten de verordening on gewijzigd te laten. 9. Verzoek van het Dokterfonds der R.K. Werkliedenvereeniging om sub- sudie in hare kasbehoeften. In het prae advies van B. en W. dat we in ons vorig nummer afdrukten wordt betreurd, dat zij er niet in ge slaagd zijn, de kwestie tusschen de geneesheeren en het fonds tot oplos sing te brengen. B, en W. meenen dat door inwilliging van het verzoek een precedent geschapen wordt, waarop andere fondsen zich zullen beroepen en stellen daarom voor tot afwijzing van het verzoek. De heer Roestenberg betreurt het dat B. en W. er niet in geslaagd zijn de geneesheeren te bewegen een be- hoorlijke regeling met het fonds te treffen, temeer waar uit het verslag van den Diocesanen Werkl. Bond blijkt, dat er reeds op een 20 tal plaatsen een overeenkomst tusschen de fondsen en de geneesheeren is tot stand gekomen. Het schijnt dus dat men van hoogerhand in de maatschap pij tot bevordering der geneeskunde geen bezwaar ziet in samenwerking met de fondsen, maar hier stuit elke samenwerking af op de bewering dat de Kring G berg verbiedt een over eenkomst met de R.K. Werklieden vereeniging aan te gaan. Vroeger heb- ben de geneesheeren de oprichting van zoo'n fonds zeer toegejuicht, omdat het toen zeer riskant was om de rekeningen betaald te krijgen, doch nu het welvaartspeil eenigszins ver beterd is en het risico niet zoo groot, denken ze er anders over. De plaat, selijke geneesheeren beweren, dat zij wel voor een overeenkomst zouden te vinden zijn, doch verschuilen zich achter het motief, dat de Kring G berg zich daartegen verzet. Zij willen de roenschen zooveel mogelijk in hun eigen fonds onderbrengen. Omdat dit echter een neutraal en ook een duur fonds is, heeft de R.K. Werklieden - vereeniging een mooie taak te vervullen door haar reeds bestaande fonds in stand te houden in het financieel en geestelijk belang van de arbeiders. Spr. had gedacht dat B. en W. zouden hebben aangevoeld dat door dit fonds de taak der gemeente veel verlicht wordt, v/aar dit fonds in vele gevallen helpt, waar anders de gemeente zou moeten helpen, daarom bevreemdt hem hf;t advies van B. en W. tot afwijzing van het verzoek. De taak van het gemeentebestuur en den raad is het naar zijn meening om het belang der ingezetenen te dienen door de partijen tot elkaar te brengen en een regeling te treffen, waarbij beide partijen zich hebben neer te leggen. Bij den Kring G'berg constateert spr. eenvoudig on wil, waar er toch andere voorbeelden zijn, waar de geneesheeren wel met bet foinds een regeling mogen aan gaan. De tarieven van het fonds der geneesheeren acht hij te hoog in ver houding tot die in andere plaatsen en als de geneesheeren de macht geheel in handen krijgen, kunnen zij die zoo hoog stellen als zij willen. Spr. wil het gemeentebestuur alsnog stappen laten doen om tot een oplossing te ko>mr»n naar reeht en billijkheid. De' heer Berends wijst er op dat het niet de bedoeling is een subsidie va n de gemeente te krijgen doch alleen een tegemoetkoming voor dit jtar na de kosten voor specialistische hulp» zijn tegengevallen. De raming „Werkelijk buitengewoon goed" is de uitspraak van eiken rooker die kennis heeft gemaakt met De kwaliteitssigaar. Een betere 6 cents tigaar is dan ook niet verkrijgbaar. Neemt ook eens een proef 1 „Zescento" Sigaren zijn overal ver- ksijgbaar, zoowel in Vorstenlanden als Sumatra. 44629 op gegevens die vroeger door de piaatsedjke geneesheeren en de spe cialisten zelf verstrekt waren. Nu hebben deze uitgaven bedragen 1 1676. Zoolang met de geneesheeren nog geen overeenkomst is bereikt, kan het fonds ook geen regelling met de specialisten trtffen, zooals dat het fonds der geneesheeren wel heeft. Daardoor zijn de specialisten vrij in rekening te brengen wat ze wi len en het is meer dan treurig wat men vaak tegen alle afspraken in het fonds laat betalen. Zoodra het fonds had gezien dat men er met de contributie niet komen kon heeft men deze met 10 15°/o verhoogd zoodat naar spr. mee ning het fonds zichzelf voortaan weer zal kunnen bedruipen en niet meer bij de gemeente zal behoeven aan te kloppen. Verschillende leden zijn van oordeel dat zoolang de kwestie tusschen het fonds der R K. Werkl. Vereen, en de geneesheeren niet is opgelost het voor dit fonds altijd moeilijk zal zijn want de dokters en specialisten kunnen nu rekenen wat ze willen, en het ls dus best mogelijk dat in de toekomst het tekort nog grooter wordt. De heer v. d. Horst zegt dat deze aangelegenheid reeds herhaaldelijk door B. en W. besproken is. Ook zij betreuren het dat men niet tot een oplossing is gekomen. Hij is het In zoovere met den heer Roestenberg eens dat de gemeente alsnog alles in het werk moet stellen om deze kwestie geregeld te krijgen. Door het toestaan dezer subsidie acht hij dit echter niet te bereiken anders zou hij er direct voor zijn. Z. i. moet de raad het stand punt innemen dat ieder ingezetene gelijk gerechtigd is. Zou men deze subsidie toestaan dan dient men ook het fonds der dokters eenzelfde onder, steuning per verzekerde te geven t n ook 't fonds te Loon op Zand. Immers de tarieven van het fonds der dokters zijn hooger, dus hebben de arbeiders die daarbij verzekerd zijn abijd te veel betaald en als de gemeente het tekort van het fonds der R K. W. V. gaat dekken, dan hebben ook de arbeiders, die bij het andere fonds verzekerd zijn, recht op vermindering van premie. Persoonlijk kan men een geheel ander standpunt hebben dan men als gemeenteraadslid dient in te nemen. De gemeente moet het belang van allen dienen, en buiten de par tijen staan. De heer Roestenberg zegt dat voor hem deze aangevraagde subsidie geen hoofdzaak is doch het feit dat de belangen van het grootste volksdeel benadeeld worden, door den onwil van enkele menschen. Daarin ziet spr. machtsmisbruik. Waarom heelt men ook in Made, dat vermoedelijk ook onder de Kring ü'berg valt ea waar aanvankelijk ook oneenigheid met de dokters was, wel een overeenkomst tusschen 't fonds en de geneesheeren tot stand kunnen brengen en kan dat hier niet. De heer v.d. Heuvel moet uit de besprekingen concludeeren. dat de beide plaatselijke geneesheeren zich verschuilen achter den kring G'berg Hij vindt het niet in den haak dat zij zich zoo onwillig toonen als het waar is wat hier wordt uiteengezet. Wan neer er 'n nieuwe arts moet benoemd worden dan belooft hij ons alle mogelijke medewerking in het belang van de gemeente en wanneer het nu gaat om een ongezonde kwestie uit den weg te ruimen, dan kan men daartoe niet geraken trots de stappen die ook door het gemeentebestuur zijn gedaan. Het belang van onze gemeente komt zoodoende te liggen in den kring G'berg en als van hooger hand wel is toegestaan dat de geneesheeren met fondsen der R. K. W. V. een overeenkomst sluiten dan moet het toch ook mogelijk zijn om dien kring G berg tot andere gedachten te bren gen. De heer Beerends merkt op dat de raad om het onderwerp heendraait. Het gaat over de aanvrage om sub sidie. Als de raad werkelijk sympa thiseert met het fonds dan moet hij dat toonen door de helpende hand uit te steken en maatregelen te nemen. Er is hierover al zooveel gesproken met verdere goede raadgevingen en wen— schen schiet men riet veel op. De heer v. d. Horst wijst er nog maals op dat men consequent moet blijven en als men deze subsidie ver. leent men ook de andere fondsen moet steunen. Ook in die fondsen zijn arbeiders die altijd een hoogere contributie hebben moeten betalen. Wanneer wij het fonds derR.K.W.V. gaan steunen werken wij er als het ware toe mede de arbeiders van het fonds der dokters naar dat der Werkl. Vereen over te halen dat goedkoopere tarieven heefi Al zou men persoonl prefereeren dat hier een R. K fonds zou bestaan dan dient men zich als stellen en alle ingezetenen gelijk te berechten. Zouden de tarieven dezelfde zijn dan verviel daarmedespr.bezwaar. Spr. zou er wel mee accoord kunnen gaan als aan ieder fonds dus ook in Loon op Zand al naar gelang het aantal aangeslotenen een gelijke uitkeering werd gedaan. Dan zou waarschijnlijk het fonds der R.K. W.V. toch het meest profiteeren en dan bleef de raad consequent. Spr. denkt daarbij aan het bedrag dat de gemeente voor armenzorg heeft te betalen en dat, als bijna alle men- schen bij een der fondsen zijn aan- gesloten wel verminderd zal kunnen worden. Vele van deze uitgaven worden immers besteed aan genees kundige en specialistische hulp van be hoeftige ingezetenen. Door deze ver mindering was dan het toekennen van een subsidie nog meer te recht vaardigen. Om het hangende geschil uit den weg te ruimen acht hij het beste een commissie te benoemen die met den Kring G'berg en de ge neesheeren in onderhandeling t eedt. De heer Roestenberg komt nog even terug op de bewering dat de contributie te laag zou zijn gesteld. Deze is niet lager dan elders en zou zeker hoog genoeg geweest zijn als de geneesheeren en vooral de specia listen maar niet rekenden wat ze willen. Op die manier moet het fonds er aan. De rekeningen die het fonds ontving zijn vaak in strijd met de afspraken. De dokters laten voelen dat men aan hen is overgeleverd. Dat kan nooit in het belang van het volk zijn. De heer v. d. Heuvel geeft nog een sterk s aaltje van absurt hooge be- rekening van geneesheeren te Tilburg dat hij zelf heeft meegemaakt. De heer Roestenberg zegt dat de dokters ook de specialisten op hun hand hebben om de t;genstmd tegen hun neutraal fonds die hier in het Katholieke Zuiden het grootst is te breken. In hel belang van het volk dient de gemeente het fonds der R.K.W V. te steunen, want krijgen de dokters geheel het hefi in handen dan zuilen zij de tarieven nog meer verhoogen Het geven v»n een subsidie ook aan het fonds der geneesheeren, z„oals de heer v. d. Horst voorstelt vindt spreker geheel verkeerd. Dat daarbij ook arbeiders zijn die meer premie hebben moeten betalen is hun eigen schuld. Zij dienen hun eigen voordeel beter in te zien. De heer v. d. Horst zegt dat dit een kwestie is die de arbeiders zelf moeten uitmaken maar niet de ge meente. Men zal daar allicht e n motief voor gehad hebben om bij het fonds der geneesheeren meer te gaan betalen. üe heer Berends toont met een voorbeeld aan hoe de menschen door de dokters worden b ïivloed om van het fonds der R K. W.V. naar 't fonds der geneesheeren te gaan. Van de z g. vrijheid blijft z i. niet veel over. Wat het geven van subsidie aan het fonds der geneesheeren betreft, meent spr dat die het niet zullen accepteeren, daar deze immers geen inmenging in hun zaken dulden De heer v. d. Horst ziet alleen uit komst als de gemeente met de genees heeren alhier en uit den Kring G'berg In contact treedt en deze den toestand goed onder het oog brengt en tot een billijke oplossing tracht te komen. Zou men daarbij werkelijk onwil consta leeren, dan heeft de gemeente gedaan wat ze kon en staat het haar vrij ver dere maatregelen ie nemen. In ieder geval zou spr. dan voor inwilliging van de subsidie-aanvraag van 't fonds der R K. W.V. zijn. Zelfs zou hij dan nog meer willen geven dan ze vragen. Na nog eenige discussie wordt met algemeene stemmen met het voorstel van den heer v. d. Horst accoord ge gaan en zal in de volgende vergade ring hierover verder gesproken worden. De heer Berends zegt het niet in den haak te vinden dat de heer v. d Horst op een vergadering van de af- deeting klein-schoenfabrikanten in 't publiek mededeelingen heeft gedaan van de gegevens over den financieelen toestand van het fonds der R.K. W.V. welke hem door het bestuur in het college van B. en W zijn medegedeeld. De heer v. d. Horst komt ten sterk ste tegen deze bewering op, welke hij absoluut onwaar noemt. Hij zou niet weten in welk verband hij deze gege vens in het publiek zou hebben mede gedeeld. Hij heeft er geen oogenblik aan gedacht. Wel heeft hij gisteren avond in de algemeene vergadering van den Middenstand gezegd dat hij het betreurde dat de middenstanders niet in het fonds der R K. W.V. konden worden opgenomen en met den voor zitter van genoemd fonds, den heer Damen, heeft hij de mogelijkheid be sproken om daartoe te geraken. De middenstanders zouden dan genegen zijn een hoogere premie te betalen dan de werklieden, waardoor dus 't fonds er fi ïantieel beter voor kwam te staan Ook de middenstand moet met hard weiken zijn broodje verdienen en wan neer men met ziekten te kampen krijgt en men kan zich niet voor uitkeering verzekeren, kan dit voor velen den ondergang beteekenen. Daarom betreurde spr. het dat hier een eenzijdig R K fonds bestond en niet een R.K. fonds waarbij iedereen zich kon aansluiten. Spr. zou den heer willen verzoeken hem mede te deelen wie hem verteld heeft dat hn in het openbaar over den financieelen toestand van het fonds heeft gesproken Als hij er met iemand over gesproken heelt dan is het met de Voorzitter van het fonds zelve den heer Damen De heer Berends acht het beter hier geen namen te noemen en de Voor. zitter sluit de discussie. 10. Wijziging begrooting 1929. Conform het voorstel van B. enW wordt besloten. 11. Schrijven van het bestuur der R K. Jongensschool te Berkdijk om verharding van de speelplaats. Voorzitter. Wc zullen maar advi- seeren het te geven. Er zit toch mets anders op. Er zal zoo wat f 1.000 mee gemoeid/zijn. v. d. Heuvel. Dat zoo maar geven kan ik niet goedkeuren. Een volgen- den keer komt er weer een andere school, dat wordt een liedje zonder eind. Als men het uit tlgen porie- monnaie moest betalen zou de eisch des tijds niet zoo gevoeld worden. Van Amelsfoort. Het was te ver wachten dat ook deze school zou komen nu we het ook een andere school gegeven hebben. Voorzitter. Het bestuur van de school op de Loonschedijk wil ook tegelbestrating. In een vuiige verga, dering hebben wij hierop atwljzmd beschikt omdat we van meening waren dat die plaats niet als speelplaats diende. Tegen dit besluit is het bestuur hij Ged. Staten in beroep gegaan, De heer Roestenberg vindt tegel bestrating zeer aan te bevelen uil ge. zondheiüs- en zindelijkheidsoogpunl, Ook het onderhoud der scholen zal niet zooveel kosten als de gangen.de lokalen en de banken niet door hel zand van de speelplaats bevuild worden De heer v. d. Horst zegt dat er steeds andere motieven worden uiige speeid om de eene school al mooier te maken dan de andere. Hij noem! een geval dat overigens luchtige ramen moesien vervangen wotden door ande ren die volgens de voorschriften open. sloegen. Dat vallen over allerlei kletnig- heden vindt hij niet goed. De raad is met B. en W. van meening dat er nie s ander3 opzit dan het ge vraagde crediet voor betegeling net speelplaats te verleenen. 12. Adres ven het Bestuur der Kon. Erk. Harmonie „Concordia" te L-ion- op-Zand om een subsidie van lQQ,- voor het te organiseeren festival. Waar dezelfde subsidie ook aan het festival in Kaatsheuvel werd gegeven, wordt bestolen het verzoek in ie willigen. 13. Schrijven van het bestuur dei Bouwver. „Volksbelang" inzake hel maken van trottoirs te Kaatsheuvelen te Loon-op Zand. Door de bouwvereenigfng wordt ei op gewezen dat de meeste haret woningen gebouwd zijn in straten die nog slech s gedeeltelijk en provisorisch verhard zijn waardoor veel last van modder en stof wordt ondervonden, Speciaal wordt gewezen op de Tcle- foonstr., Gasihuistr., Hoogesteenwegen Kloosterstraat. De Voorzitter zegt dat B en W. geen bezwaar zien tegen inwilliging van hel verzoek aangezien de bouwver. bereid is door het betalen van de trottoir- belasting de kosten te vergoeden. De bedoeling is om niet alieen voor de huizen der woningbouwver. maar ook voor andere huizen in die straien die er zich voor leenen trottoirs te leggen, o.a. in de Kloosterstraat en de Teieionn- straat. De heer Roestenberg meent dat hei bouwen in die straten er door bevor derd zal worden doch is er niet voor trottoirbelasting te heffen omdat ook in het centrum der gemeente die be lasting niet behoeft te worden betaald. Wanneer men de kosten op de men schen gaat verhalen is het gemakkelijk de gemeentehuishouding te voeren. De Voorzitter merkt op dat de be- woners van de Hoofdstraat hun trot toirs reeds betaald hebben en ook In de Peperstraat heeft men verschillende jaren trottoirbelasting opgebracht, In zeer veel gemeenten o.a. ook in Tilburg wordt trottoirbelasting geheven. De heer Vrinten vraagt waarom ook de Marktstraat niet wordt genoemd welke uiikomt op het centrum der ge meente. Slechts een paar Meter van de kiosk af staat men in het zand. De heer v. d. Horst zegt dat hier over reeds door B. en W. is gespro ken. Er diende echter ook een riolee- ring door de Marktstraat te worden gelegd en zulks diende te gebeuren voor de bestrating, daar anders boel weer moet worden opgebroken. Verder merkt de heer Horst n°s op dat het de bedoeling is de Kjoo terstraat geheel af te werken en m Gasthuisstraat alleen trottoirs te legs^ voor de beide scholen en zoover huizen staan. n De heer van Lier zegt in het - Bestuur te hebben voorgestel Kloosterstraat nog niet af te wer voor die geheel is bebouwd en er aires van de bewoners is ingeko waarin zij om een trottoir vr®8en'. De voorzitter meent dat er dan van terecht zal komen. Er zu e altijd blijven, die er minder op ges zijn, doch de gemeente heeft te zo dat de straten er fatsoenlijk ut De heer v. d. Horst zegt. trottoirbelasting geen bezwaar Voor een woning van 6 Me'ej_ betaalt men slechts f 1,80 of

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10