Huiduitslag Marktberichten. Wasch de aangedane plaatsen met warm warer en Purolzeep en doe er dan wat Purol op, bij vocht-afscheidende uitslagen eczema's bovendien nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. per Meter, waarvoor men dan een mooie straat voor zijn huis heeft in plaats van een modderpoel. Na nog eenige discussie wordt be- tlolen zoo spoedig mogelijk met het leggen der trottoirs te beginnen. De heer Wijdemans geeft in over weging goed toe té zien dat niet zulke slechte tegels geleverd worden als de vorige maal. De voorzitter zegt dat nog is inge komen een adres van het bestuurder R.K.W.V. inzake de aansluiting aan de waterleiding, welke met ingang van 1 Mei verplichtend is gesteld onder bedreiging met strafmaatregelen. Er wordt op gewezen, dat de kosten voor velen een ernstig beletsel vor men. Gevraagd wordt de strafmaatre gelen voor onbepaalden tijd op te schorten en stappen te doen den prijs van het water verminderd te krijgen. Tegelijkertijd heeft de voorzitter van den minister een brief ontvangen waarin deze de betrokken gemeente besturen erop wijst, dat de algemeene aansluiting der woningen aan de wa terleiding nog veel te wenschen over laat. Aangedrongen wordt op een goede toepassing van de betreffende bepalingen, waartoe de gemeenten lich bij het aangaan der geldleening met het Rijk hebben verbonden. De heer van Amelsfoort zegt dat de kosten van de waterleiding veel hooger blijken te zijn dan vroeger is voorge spiegeld. Toen was er sprake van l5 en 16 cent, terwijl men nu 40 of 50 cent moet betalen. Z.i. gaan B. en W. die vroeger dit voorstel hebben ge daan, niet vrij uit. Zij hadden dit beter moeten onderzoeken. De voorzitter zegt dat niemand vroeger gedacht had dat de prijs zoo hoog zou worden. Dat is later geko men. De directeur der waterleiding geeft zelf ook toe. dat de tarieven veel te hoog zijn, maar hij zegt dat hij er anders niet mee uit kan. De heer v d Horst zegt als ge machtigde van het Dag Bestuur eens een Vergadering der Maatschappij te Breda te hebben meegemaakt, waarbij hem bleek dat het een echt onder onsje was. Hij heeft er toen op gewe zen, dat het water te duur was als- mede op het feit, dat bij herstellingen aan de leiding deze niet door iemand uit de plaats uitgevoerd mogen worden, doch daarvoor altijd iemand van de maatschappij moest komen, hetgeen xeer veel onkosten mee bracht. Spr heeft toen voorgesteld een commissie te benoemen, hetgeen ook geschied is, welke commissie onder het oog zou zien of de levering van water niet billijker te maken zou zijn. Op da eerste plaats zou naar spr meening eens met den minister dienen te worden gesproken en hem onder het oog worden gebracht dat de menschen vanwege de hooge kosten er met strafmaatregelen toe gedwongen moeten worden om aan te sluiten. Het Rijk heeft 18 000 000.— aan de Mij. geleend tegen 4'/2 pCt. Indien het Rijk genegen was deze leening renteloos te maken dan was men een goed eind op weg om het water goedkooper te kunnen leveren en dan zouden de menschen geen bezwaar meer tegen aansluiting hebben. Een prijs van 40 ceni is voor een arbeider veel te veel De R. K. W. V. zou bovenbedoelde actie bij den minister kunnen steunen. De heer Berends wijst er nog op dat de Sprangschestraat vooraan is opgehaald doch achteraan is de toe stand zeer slecht. De Voorzitter zegt dat de straters op het oogenblik op den Loonschendijk bezig zijn. Er is nog heel wat te doen. Qeleidelijk aan zal ook het achterste gedeelte der Sprangschestraat worden opgehaald. De heer Snaphaan wijst er op dat in de Lage Zandschel het fietspad wordt stukgereden door een persoon die er altijd met zijn melkwagen over gaat. De Voorzitter zegt toe een bord te zullen plaatsen en de politie er op te laten toezien, De heer Dingemans zegt dat de waarschuwingsborden bij de school, die volgens toezegging van den Voor tliter zouden worden aangebracht nog "iet zijn geplaatst. De Voorzitter zegt dat hij hiervoor feeds opdracht heeft gegeven. Hierna sluiting. SPRANG-CAPELLE. van ten tot toetreding bij den schoolart- sendienst. Eerst later, als juistere ge gevens ten dienste staan, behoeft een definitief besluit genomen te worden. v. Willigenburg. Ik zal vóör stem men, docli wil hier even mijn stem motiveeren. Het is niet uitgesloten, dat ik later, als het definitief voorstel aan de orde komt, zal tegenstemmen, indien blijkt dat de bemoeiingen van dezen dienst verder gaan dan contro leerend en adviseerend op te treden. De heer Kerst zegt, dat hij onder 't zelfde voorbehoud thans in beginsel zal voorstemmen. Het voorstel wordt hierna met al gemeene stemmen aangenomen. De goedkeuring van Ged. Staten van de gem.-rekening over 1928 wordt voor kennisgeving aangenomen, even als het bericht van Mej. Vleesblok, dat zij hare benoeming tot onderwij zeres aanneemt en de wijziging der begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur van Capelle. De Voorzitter deelt mede, dat door Ged. Staten van de bedragen die als grondslag moeten dienen voor de rijksuitkeering, in verband met de nieuwe finantieele verhouding tus- schen Rijk en Gemeenten, is geschrapt de rente voor de door het schoolbe stuur gestorte waarborgsom. B. en W. zijn van meening, dat de ze rente wel in aanmerking komt, daar ook dit geld is aangewend voor schoolbouw. Zij stellen daarom voor, tegen deze beslising van Ged. Staten in beroep te gaan. De Raad kan zich hiermede met algemeene stemmen vereenigen. Het verslag van den toestand der gemeente en van de volkshuisvesting over 1929 zullen ter visie worden ge legd. 3. Vaststelling van de over 1928 aan het bestuur der Bijzondere Lage re School te Sprang te betalen vergoe ding als bedoeld in art. 101 der L.O.-Wet 1920. De Voorzitter zegt, dat op de open bare lagere school de kosten per leer ling over 1929 ƒ11.76 bedragen heb ben, zoodat de betrokken bijzondere school, waarop in 1928 229 kinderen waren, recht heeft op 229 x 11.76 is 2693.04. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten deze vergoeding toe te kennen. 4. Schrijven van Ged. Staten in zake oplossing van de schoolkwestie. De Voorzitter zegt, dat van Ged. Staten een schrijven is ontvangen, waarin den Raad in overweging wordt gegeven om terug te komen op zyn in de vorige vergadering genomen be sluit. Ged. Staten stellen voor de Open bare Lagere school aan de Heistraat op te heffen; aan de Openbare school in Capelle een lokaal bij te bouwen en in Vrijhoeven een nieuwe school te bouwen, dan komt de school in de Nieuwstraat vrij voor het Bijzonder onderwijs. Van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers is een verzoek ingeko men om niet op het genomen besluit terug te komen, ook vele ouders zou den zulks naar hun meening op prijs stellen. Verheijden. Het schijnt dat wy aan de laatste ronde der Herv. school toe zijn. Ik wil mijn principieel stand punt nogmaals uiteenzetten. Op plaat selijk Hervormd Kerkelijk gebied leg ik mij bij de meerderheid der meest gewenschte richting volkomen neer. Op onderwijsgebied neem ik een geheel ander standpunt in en zal my zoolang mogelijk verzetten. Ik kan mij absoluut niet vereenigen met christelijk onderwys, waarvan de be stuursleden gerecruteerd worden uit kerkelijke functionarissen, die op het platteland, ja zelfs in Rotterdam, Utrecht en Delft de lakens wenschen uit te deelen. Ik sta pal voor goed openbaar neutraal lager, m. u. 1. vak- land- en tuinbouwonderwijs. Dit is mijn dure plicht bij de tegenwoordige wellicht langdurige depressie in han del, industrie, tuin- en landbouw. Wij behooren de jongelui pasklaar te ma ken voor hun aanstaand moeielijk le ven, waarin het buitenland ons op al le gebied zal trachten dood te druk ken. Het toezicht op het onderwijs dient in handen te blijven van meer intellectueelen, die begrijpen en we ten, wat er in de wereld te koop is. Ik kan natuurlijk niet door dik en dun meegaan, met wat zich af en toe op openbare scholen afspeelt. Het advies van Gedeputeerde Sta ten omtrent overgave der geheele school laat m.i. eenige speling in het midden. Deze Geachte Heeren zijn ge ïnspireerd door de Inspectrice, die eveneens weer beïnvloed is door het Schoolbestuur. Wat weet deze In- dit in hunne kraam te pas kwam in zake de Capelsche scholen. Hun doel is bereikt, doch hoe lang zal deze schoolcoalitie duren? Precies zóólang tot er tusschen 2 Predikanten of Ouderlingen dezer school noodig was omdat er 3 kinde handeld willen zien en de kwestie wil len oplossen als toen door den heer Middelkoop was aangegeven. De heer Sneep zegt te hebben verno men dat uitbreiding der bijzondere Openbare vergadering van den «uuuiuesiuur, wai weet aeze in- 22 m ff 8emeente °P Donderdag spectrice nu in werkelijkheid van het Mei 1930, des nam. 3 uur. j Protestantsch Kerkelijk leven? Totaal «eme°r?ll.ter Edelachtb' heer B"1"- niets! Ik speel de ca. 70 leerlingen .ftM er' dezer openbare school niet in handen ;ike kennis8eving de heer van het christelijk schoolbestuur, npn„ i "want dit is hun opzet. Ik laat de otulen der twee laatste verga- ouders volkomen vrij, hunne kinde ren het door hen gewenschte onder- goedge- wijs te laten geven. Ware de schoolstrijd hier ter plaat se hiermede beëindigd, dan hadde ik nog eens ernstig nagedacht over to tale overgave, doch ik weet beter. Het christelijk onderwijs is onverzadig baar. De Gereformeerde kerk met den vnr,^ i - ^er. Bond en de Ned. Herv. Kerk von- om ln principe te beslui- den elkaar voor eenige jaren, omdat Bijken. De n Beringen, welke ter visie hebben ge- e8en, worden onveranderd keurd, Aan de orde: 1 Ingekomen stukken. Aangehouden adres van de afdee- jüg "Volksonderwijs" over de instel- ng van een schoolartsendienst. v ,e Voorzitter doet, evenals in de Vergadering, namens B. en W. beide kerkgenootschappen een haar in de boter komt. Nog is het mooi weer en botert het tusschen de Heeren, doch in werke lijkheid is het water en vuur. Op zijn zachtst uitgedrukt, kan men elkander „zien noch luchten". Oorzaak? De zilveren koorde! Dit is in Protestant- s'che kringen genoeg bekend. Ik waag mij dan ook aan eene voor spelling en zie in niet te verre toe komst eene Gereformeerde school ver rijzen tegenover dit Raadhuis, bevolkt met Gereformeerde kinderen uit de geheele vereenigde gemeente. Ver scheidene lokalen der Christelijke scholen leeg en weer nieuwbouw. Zie^ hier nu het resultaat van de gelijk stelling van Openbaar en Bijzonder Onderwijs. Dit is door ons, ouderen van dagen, altijd voorspeld. De strijd is nu pas voor goed begonnen, even als in den aether. De kosten zijn niet meer te overzien. Dit is de reden, waarom ik mij blijf verzetten. Ik stel voor om dit schryven voor kennisgeving aan te nemen en de Openbare Heistraatsche school met pl.m. 70 kinderen te handhaven. Wat verder het adres van den Bond van Nederl. Onderwijzers betreft, hoop ik, dat het schryven van dezen Bond werkelijk gemeend is. Ik ver neem van terzijde en kan dus niet voor de waarheid instaan, dat men van mij persoonlijk zegt, 'n „ziekely- ken aanleg" te bezitten voor Fransch, Duitsch en Engelsch. Welnu, indien dit zoo is, laat dan deze Heeren met hun „ziekelijken aanleg voor Espe ranto", buitenlandsche huiden- of wolveilingen bezoeken in hunnen va- cantietijd. Deze Heeren zullen dan in deze moderne Babylons raar staan te kyken met hunne spraakverwarring. De aanstaande handels- en industri- eele jongelui staan met hun mond vo tanden. Ik veroorloof mij de vrijheid, hier over beter een oordeel te kunnen vel len, dan alle openbare en Christelijke onderwyzers tezamen. M.i. is gebrek aan verschillende „acten" niets dan gemakzucht, waar voor men zich hoede, anders gaat 't met Nederlandsch handel en industrie als in Engeland, waar het zaakje ook aan het verloopen is, alleen door na tionale eigengerechtigdheid. De Neder landsche kooplui stonden voor den oorlog tenminste bekend als zich vlot te kunnen bewegen in enkele moder ne talen en dit wensch ik als „Natio nalist" gehandhaafd te zien Michaël. Destijds is door een van de raadsleden hier aanwezig gezegd: Het is niet om het.kistje, maar om de si garen te doen, waarmede hij bedoelde dat het niet zoozeer over het schoolge bouw ging, doch de kinderen die er op waren, wilden ze hebben. M.i. zal het bouwen van een school met 3 lokalen in Vrijhoeven niet noodig zijn, want van de 64 kinderen, die op de open bare school in de Heistraat zijn, zullen er misschien 10 naar die school in Vrij hoeven komen, terwijl er velen naar de openbare school in Capelle zullen gaan. Kerst. Er zijn twee brieven ter ta fel: één van den Onderwijzersbond en één van Ged. Staten. Over dat van den Onderwijzersbond meen ik gerust te kunnen zwijgen. Wat de opmerkingen van den heer Verheijden betreft, kan ik bezwaarlijk ingaan op de profetiën die hij ten beste geeft. Zooiets kan iedereen, maar niemand heeft eenige zekerheid dat het zoo zal gebeuren Waar hij echter het onderwijs ter sprake brengt, wil ik hem opmerken, dat het bijzonder onderwijs niet voor het neutraal onderwijs behoeft onder te doen, zooals hij wil doen uitkomen. Hij wijst er in dit verband op, dat er meer intellectueel toezicht op de bij zondere scholen moest zijn, doch weet hij wel dat de bijzondere scholen be halve onder toezicht van het .schoolbe stuur ook onder hetzelfde rijkstoezicht staan als de openbare scholen? Hij spreekt van een verhouding als water en vuur tusschen de kerkelijke ge meenten; dergelijke uitdrukkingen had ik liever niet in zijn betoog gehoord, dat lijken 'van die insinuaties en pro fetiën die zijn betoog meer verzwak ken dan versterken en geheel uit de lucht komen. Sinds jaren bestaat er reeds een goe de samenwerking op dit gebied en waarom nu te gaan profeteeren dat die samenwerking zal ophouden. Wat de opmerking betreft dat de kinderen nu gedwongen worden de bijzondere school te bezoeken, deze is evenzeer onjuist. Iedereen is vrij zijn kinderen heen te zenden waar hij wil. Al zullen nu de kinderen uit de Heistraat, die een openbare school willen bezoeken, voor taan ver moeten loopen, hetzelfde heb ben ook de kinderen uit Capelle moe ten doen die bijzonder onderwijs ver langden. We kunnen toch niet in elke straat een dubbel stel scholen bouwen. Daarom moet getracht worden naar billijkheid deze schoolkwestie op te lossen. Wat door Ged. Staten wordt voorgesteld ligt in de lijn van hetgeen in de vorige vergadering door den heer Middelkoop namens de meerderheid van B. en W. was voorgesteld. Ik zou dus dit schrijven van Ged. Staten be ren v. Tactor op school kwamen, waar door het aantal juist overschreden werd en men volgens de wet een groo- tere school kon eischen. Spr. zou hier naar een onderzoek willen doen instel len, want hij zou het treurig vinden in dien voor een paar kinderen zooveel kosten gemaakt moesten worden. De heer Kraak zou eveneens een na der onderzoek willen instellen, omdat hy gehoord heeft dat er kinderen zijn, die slechts enkele dagen de school be zochten en men maar juist boven het maximum aantal komt. Z.i. blijkt de wenschelijkheid van de openbare school in de Heistraat wel hieruit dat het aantal leerlingen met 1 Mei niet verminderd is, ofschoon van andere zij de met hand en tand gewerkt wordt om de kinderen naar hun bijzondere school te krijgen. De heer Kerst zegt dat reeds jaren dergelijke insinuaties worden rondge strooid. Een feit is het dat er 195 leer lingen zijn en dat het maximum aantal 192 is. Volgens de wet mag niet één leerling boven dit aantal worden aan genomen zoolang de school niet is uit gebreid. Men weet dus op het oogen blik geen raad met het onderwijs. De heer Michaël meent dat reeds zoo veel over deze kwestie is gediscusieerd en zou tot stemming willen overgaan. De heer Verheijden wenscht, alvo rens tot stemming wordt overgegaan nog even op te merken, dat hij zal na laten op het gesprokene door den heer Kerst in te gaan, omdat het een discus sie zou worden die toch niet vruchtbaar kan zijn. Hierna brengt de voorzitter het vol gende voorstel van den heer Kerst in omvraag le. Opheffing met ingang van 1 Aug. a.s. of op den datum der uiteindelijke beslissing van de O. L. school aan de Nieuwstraat. 2e.. Onttrekking met ingang van ge lijken datum der schoolgebouwen aan den openbare dienst. 3e. Beschikbaarstelling der sub 1 en 2 genoemde schoolgebouwen aan de Vereen, tot Stichting en Instand houding van scholen met den bijbel te Capelle. 4e. Het bouwen van een lokaal aan de openbare lagere school te Capelle. 5e. Afdoende verbetering van de O. L. school te Vrijh.-Capelle. Dit voorstel wordt met 6 stemmen vóór en 4 tegen aangenomen. Vóór stemden de heeren Middelkoop, Timmermans, Kerst, v. Willigenburg, Vos en v. d. Hoeven. Tegen de heeren Kraak, Verheijden, Sneep en Michaël. 5. Mededeelingen. Ingevolge toezegging in de vorige vergadering heeft de Voorzitter bere kend wat de kosten zouden zijn van het invoeren eener maximumsnelheid. Behalve de kosten van controlemid delen zijn hiermede 200.gemoeid. Hij kan hieraan toevoegen dat deze verordening overbodig is, indien er mee bedoeld wordt met het oog op de veiligheid de snelheid te beperken. Volgens de wet kan toch proces-ver baal wegens te hard rijden worden op gemaakt. De heer Kerst zegt dat het niet zoo zeer de bedoeling was voor de veilig heid, doch voor den hinder die men van het stof ondervindt. De Raad gaat niet verder op deze aangelegenheid in. De heer Michael heeft ingevolge toezegging in de vorige vergadering een berekening gemaakt van de kos ten van wegenverbetering. Hy heeft daarbij voor de verschillende straten rekening gehouden met het daarvoor meest geschikte materiaal. Zoo zullen sommige straten m. keien of klinkers anderen weer beter met een soort be ton bestraat kunnen worden. De be rekening komt aan een totaal van 158.587.Wanneer dezelfde stra ten met steenslag worden verhard, dan beloopen deze kosten circa 68.000.Maar dan is men nog niet van het stof bevrijd. De heer Kerst meent, dat ook de le vensduur een groote rol speelt. Een dure bestrating kan op den duur nog het goedkoopste blijken. De heeren v. Willigenburg en Ver- heijen meenen, dat uitvoering van zul ke kostbare werken de belasting te zwaar zal drukken. Al sluit men een leening met een aflostermijn van 30 jaar, dan komt er toch nog een te groote post op de begrooting. De heer Sneep meent, dat er toch eens iets zal moeten gebeuren, met praten alleen schiet men niets op. Mogelijk kan men door vernieuwing yan straten besparen op het onder houd, dat thans jaarlijks ongeveer 7000.kost. De Voorzitter zegt, dat onder dit bedrag ook de wegwerker begrepen Is en die moet de gemeente toch blijven jehouden. Over zulk een belangrijke aangelegenheid kan echter thans geen beslissing genomen worden. De hee ren hebben nu enkele cijfers gehoord en kunnen verder eens hierover na denken. Bij de rondvraag wijst de heer Ver- heyen op de wenschelijkheid om ln de Kom van Capelle langs den Dijk jaren heeft men over deze slechte weg gemopperd. Tegelijk met het bespro ken wegenplan dient men ook hieraan eens de aandacht te besteden. De heer v. d. Hoeven wenscht nog even terug te komen op hetgeen in de vorige vergadering is gezegd over de schatting van een perceel, waar voor door den heer Timmermans 400.was geboden. De schattings commissie had de waarde van dit perceel op 800.geschat. Het 'groo te verschil tusschen deze schatting en den geboden prijs, heeft spr. doen be sluiten om zelf het perceel eens te gaan bekijken en daarbij is hem ge bleken, dat de waarde door de com missie zeer goed is bepaald. Daarom was z.i. een woord van dank voor hunne moeite beter op zijn plaats ge weest dan den onverdienden blaam en de critiek, die in de besprekingen der vorige vergadering tot uiting kwam. De heer Verheijden is ook eens we zen kyken en is eveneens van mee ning, dat de schatting vry juist was. Het lykt hem het beste dat de ge meente, als zij het verkoopen wil, zulks publiek doet. De heer Sneep zegt vernomen te hebben, dat de heer Huysman er zelf 800.voor geven wou. In dat geval yindt hij het beter voor de gemeente, het voor dien prijs te verkoopen. Het zal aan huur nooit de rente van dat geld opbrengen. Van Willigenburg. Het doet mij ge noegen dat de heer v. d. Hoeven het per ceel onderzocht heeft en daardoor de blaam die men op de schatters wilde werpen opgeheven is. Het komt my echter eigenaardig voor dat, toen het aanbod van ƒ400 kwam, dit door B. en W. in behandeling werd genomen, zoodat deze met dezen prjjs genoegen schenen te nemen. Middelkoop. Ik heb nooit anders ge dacht dan dat het met 400 goed be taald was. Voorzitter. Afgaande op de huur moesten B. en W. dat zeker denken, want die brengt steeds minder op; vroeger 20.—, later 15.—, en nu 10.—. Kerst. In de vorige vergadering heb ik reeds voorgesteld het perceel publiek te verkoopen. Dat moet de gemeente altijd doen als zij iets te verkoopen heeft. Michaël. Ik ben in de vorige verga dering over die zaak begonnen en het geen ik gezegd heb heeft de heer Huys man niet kunnen ontkennen. In het bij zin van het polderbestuur van „Klein Waspik" heft hij verklaard dat hij er 800.voor betalen wil of wel 35. huur. Of hij dat nu zegt omdat hy voelt dat hy verkeerd gedaan heeft weet ik niet, maar hy heeft het in elk geval geboden. Van Willigenburg. Ik vind het toch niet in orde dat over een afwezige zóó geïnsinueerd wordt. De heer Michael laat wel voelen dat hij die 800 zou geboden hebben om zijn figuur te red den, doch we mogen niet vergeten dat ook de andere schatters, de heeren Rij ken en Verhoeven het perceel op die waarde hebben getaxeerd. Verheijden. We hebben toch in de vorige vergadering besloten het per ceel niet te verkoopen. Waarom gaat men nu weer die zaak ophalen. De vergadering wordt hierna door den voorzitter gesloten. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur Met belangstelling heb 11c steeds gelezen de ln uw blad voorkomende artikelen, ingezonden stukjes en be richten over ontwatering en verver- sching van de binnenpolders en de Loint alhier, en zag vol hoop de ver- belering van deze slechte toestanden tegemoet, vermeenende dat diverse besturen en belanghebbenden met de initiatiefnemers van dat eenvoudige plan (aan het eene einde een nieuwe uitmonding, aan het andere einde een nieuwe inlaat) en zoodoende dagelljk sche doorstrooming en verversching van onze vuilnisbelt) met kracht zouden aanpakken en ons reeds dezen zomer van die ellende zouden verlossen Nu zie ik echter wel bestaande uitlaten dichtmaken, doch geen nieuwe er voor in de plaats komen, zoodat de op hooping van vuil nog onrustbarend toeneemt, en vraag mij met verwon dering tevergeefs af, wat kan hiervan toch de bedoeling zijn??? Moet worden aangetoond dat er geen andere weg is dan door de buiten- polder of Iedere verandering nog geen verbetering is? of dat de aloude weg de Loint. zoodanig is verknoeid en afgesloten, er langs die zijde niets meer te bereiken is. Z'edaar enkele vragen, die zich bij't aanschouwen, der laatste werkzaam heden, aan mij opdringen, en bij mij de twijfel deden geboren worden, of hier wel de rechte mannen, op de rechte plaats, gesteld zijn en dezelve riet uit een ééioog-koningstandpunt, a4e technische adviezen negeeren, en aan hun laars lappen. EEN OPMERKER. Waalwijk, 23 Mei 1930 Eieren 561/* ct-

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 11