Nieuws u aatstieuve Ill I Hoeden en Petten Marktberichten. III H. VERHULST, F aA. v. d. Wee-Cools m Wm 11 fill! li lil VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn. Markt 5. DEN BOSCH Telefoon 841. Bekkers, den heer A. Verhoeven, Hoofd der Tuinbouwschool uit Berlicum. Daarna werd door den geestelijken adviseur, den weleerw. heer kap. W. v. d. Boom, 't vaandel gewijd, waarna gezongen werd het schoone lied der J B.S. „Kruis en Ploeg". Vervolgens nam Rector Bekkers het woord en sprak om als eerste een eere-saluut aan het vaandel te brengen De geestelijke adviseur bracht een woord van dank aan rector Bekkers Hij dankte tevens onzen dorpsgenoot den heer A. van Hest, die het vaandel ontworpen had en mej. Nellie Fitters voor het mooie handborduurwerk. De heer A. Verhoeven sprak een woord van dank aan de leden van den R K.J B.. die zich zoo moedig hadden opgewerkt. Daarna overhandigde hij de diploma's aan A. de Vaan, J. Beek mans, A. v. d. Dungen, A. Peijnenborg. T Smit, P. v. Beijnen. J. v. Mierlo, Kuijs, J. van OpZeeland. J. Vugts, H. v. Engelen, J. Vugts. Dinsdagavond hield het bestuur der harmonie Concordia 'n vergadering met afgevaardigden in 't café Hub. Boom— de Vaan. De president der harmonie de heer P. J. van Hout heette alle aanwezigen hartelijk welkom en dankte allen dat zij aan hun oproep hadden gehoor gegeven. Zooals u allen reeds bekend zal zQn aldus spr. zal de harmonie Concordia op 28 en 29 Juni a s. een festival geven voor muziek- en zanggezelschap pen waaraan verbonden zal zijn een kermesse d'é Spr. hoopte op aller steun en medewerking te mogen rekenen, Verschillende commisies werden benoemd. DUSSEN. Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur ontlastte zich boven onze gemeente een zwaar onweder, gepaard met een geweldigen regenval, welke zelden is waargenomen. Van W. te Hank werd een koe door den bliksem getroffen en gedood. De gewassen te velde hebben door den storm en regen veel geleden, vooral het koren, doch ook bieten en aardappelen. Door den storm sloegen deze plat en er waaide veel fruit af vooral van de vroe ge peren. Bij den heer H. stroomde het regenwa ter met zoo'n geweld bovenuit, dat het zwaar betonnen deksel er af werd ge licht èn een paar meter verder stroomde, by anderen waren boontjes uit den grond gespoeld en men zag soms voren tot 15 a 20 c.M .diep. 't Was dan ook ongeveer een uur een waar noodweer. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 6 Juni '30 Nader vernamen we nog, dat den directeur der beide dameszangvereeni. gingen alhier „Sursum Corda" en „Sine Nomine" op het concours te Oud-Gastel twee directeursprijzen zijn toegekend voor het hoogste aantal punten en wel in de 3de en in de 4de afdeeling. Zoo loonend als de zalmvangst nabij de stad op de Maas nog niet zoo heel lang geleden was. zoo onbe duidend is ze thans. Terwijl geregeld met drie ploegen met de zegen ge- vischt werd, ving men in de laatste week in 't geheel twee kleine exem plaren en was het niet, dat er tevens andere visch gevangen werd, die fatsoenlijk betaald wordt, dan was er geen droogbrood meer te verdienen. Te hopen is, dat er spoedig verbete ring komt. Van werf van de fa. De Haan en Oerlemans werd te water gelaten het stalen sleepschip „Fajemal" voor rekening van den heer Cleene te Gent (BDe afmetingen zijn 67 M. bij 8 20 M. bil 2 50 M. terwijl het laad vermogen 900 ton bedraagt, 't Schip met 3 laadruimen, woonkajuit en salonroef is voorzien van 2 ankerlier- motoren, alsmede aan de pompinstal latie met leiding langs den denneboom Direct werd de kiel van een nieuw schip gelegd voor Nederl. rekening. De Heusdensche Hengelsport- vereeniging zal den 2den Pinksterdag deelnemen aan het nation, concours te Grave. De RK. fanfare neemt den 2den Pinksterdag deel aan het muziekcon cours bij de Harmonie „Karei van der Heiden" te Zaltbommel en komt uit in de le afdeeling. SCHOOLSTRAAT. KAATSHEUVEL Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. Wegenwals. In de voorlaatst gehouden gemeente raadsvergadering werd besloten, op proef, zonder eenige verplichting, een wegenwals te laten komen, om bet werk hiervan ter plaatse te kunnen beoordeelen. Thans vernemen we dat binnen eenige dagen deze wals zal arriveeren en op eenige verschillende wegen zal worden beproefd. Ophaaldienst. Als garage-parkeer terrein en opslag plaats voor materialen, zal een gedeel te van het bekende hoenderpark van den heer Tuerlings, door de Gem. in gebruik genomen worden. Deze be> kende fokkerij speciaal van Deensche Wit Leghorn en Wit Wyandotten ziet zich daardoor genoodzaakt een den beide rassen te laten gaan. De fokkerij der Deensche Wit Legh. blijft de heer T. echter doorzetten. Kuikendieven. Allerwegen wordt geklaagd over de enorme schade, die diverse rondloo- pende katten aan kippen- en duiven- houders berokkenen. Er loopen mo menteel dieren rond, die niet alleen stelen van den honger, doch die even als sommige hunner soortgenooten in 't wild moorden uit wellust. Op de fokkerij „het Witte Nuthoen" vond de eigenaar op een morgen de restanten van 6 opgegeten en de cadavers van 12 doodgebeten kuikers, een andere maal 4 pas doodgebeten zes weeks hennetjes, door poes bewaakt. Dat er met recht jacht gemaakt wordt op deze brutale roovers zal iedereen begrijpen. Voetbal. Donderdag (Hemelvaartsdag) gaf de voetbalvereen. Kaatsheuvelsche Boijs een serie-wedstrijd waar de volgende elftallen aan deelnamen, die als volgt uitkwamen Baardwijk II—Roodbroeken 2—1 Waspik-SVP 6-0 Kaatsheuvelsche Boijs RCD 92 BVV—Eensgezind 0 0 (BW wint bij loting) RWB—Wilhelmina 0-0 (RWB wint bij loting) Kaatsh. Boijs II—Geel Zwart 1—5 Verbruik door particulieren. Over Gew. meters in Kaatsheuvel 196433 M3 Over Gew. meters in Loonopzand 24586 M3 Over Gew. meters in Sprang—Capelie 58053 M3 Over Muntmeters in Kaatsheuvel 204949 M3 Over Muntmeters in Loonopzand 3948 M3 Over Muntmeters in Sprang—Capelie 47265 M3 Uitslag Zondag 1 Juni Waspik-BW 0-2 RCD RWB 2-0 Geel Zwart—Baardwijk 51 Finale: Geel Zwart BW 12 Demi-finale: RCD-BW 2-0 De prijswinnaars waren als volgt le prijs RCD Dongen 2e prijs BW Den Bosch 3e prijs Geel Zwart Kaatsheuvel Bij loting behaalde 4e prijs RWB Besoijen 5e prijs Waspik 6e prijs Juliana Baardwijk Deze seriewedstrijden'mogen goed geslaagd heeten. Het waren twee dagen van voetbalsport, daar er verschillende mooie wedstrijden gespeeld werden, begunstigd door mooi weer en een groot aantal toeschouwers. Wij kunnen niet nalaten het bestuur der vereeni- ging voor de goede orde en verloop der wedstrijden te prijzen. De Til- burgsche scheidsrechter heeft de wed strijden van het begin tot het einde op uitnemende wijze geleid Ook moeten wij het publiek dank brengen voor de groote opkomst, een bewijs, dat zij de Boijs tot groei en bloei willen brengen om het volgende jaar een 3e klasse club te bezitten. Gas-distallatie. Per 1000 K.G. kolen werd circa 432 M3 gas verkregen. Per 1000 M3 gas werd circa 2313 K.G. kolen verbruikt. Gasproductie. Geproduceerd werd in: Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus September October November December 52700 M3 42980 M3 46370 M3 41620 M3 47940 M3 44350 M3 51640 M3 52910 M3 55890 M3 57020 M3 54550 M3 58620 M3 607590 M3 Voorraad 1 Jan '29 620 M3 Voorraad 1 Jan Afgifte Nuttig afgegeven Cokes. Geproduceerd zijn 18891 H.L. 774531 K,G. of per 1000 K,G. verwerkte kolen 552 K.G. Productie 18891 H.L. KERKNIEUWS. Z.D.H. Mgr. H. G. Jansen tot Bisschop gewijd. Donderdag is den nieuwen Aarts bisschop van Uirecht door Mgr. L. Schioppa de H. Bisschopswijding toegediend. De plechtigheid geschiedde in de kerk van O. L. Vrouw ten Hemel opneming, die voor deze gelegenheid zeer kunstvol was versierd en geheel gevuld was met kerkelijke en wereld lijke hoogwaardigheidsbekleeders en autoriteiten, daar niemand zonder uitnoodigingskaart in het kerkgebouw kon worden toegelaten. De uniformen en ambtsgewaden der verschillende autoriteiten leverden een schitterend schouwspel. Om kwart over 10 arriveerden de Hoogwaardige Abten en Bisschoppen, en terwijl het zangkoor der kathedrale kerk onder leiding van Joh. Winnubst het 6-stemmige Ecce Sacerdos Magnus aanhief, schreed de stoet de kerk binnen. Hieronder bevonden zich een 8-tal Hoogwaardige Abten van ver schillende klooster—gemeenten, de Nederlandsche en een tweetal Missie bisschoppen, de nieuw te wijden bisschop met zijn mede consecranten Mgr. L. Schrijnen en Mgr. P. Hopmans en de consecrator Z.EH. Mgr. L. Schioppa. Nadat allen hunne plaatsen hadden ingenomen, werd de nieuwe bisschop voor den troon geleid. De secretaris van den Internuntius, de Z Eerw. Pater Kleintjens S. J., las vervolgens de pauselijke lastbrief voor. Dan volgde de eedsaflegging en het onderzoek, een en ander volgens het Romaansche Rituaal, waarna de plech tige pontificale Hoogmis met de eigen lijke wijding. Onder deze H. Mis zong het koor der kathedrale kerk onder leiding van den heer Joh. Winnubst de Missa Ecce Ego Joannes voor zes stemmig gemengd a capella koor van Palestrina. De Gregoriaansch wisselende ge zangen evenwel werden gezongen door het zangkoor der parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart, waaronder en tusschendoor de organist der H. Hart- kerk de heer Const. Heijmans het orgel bespeelde. Een bijzonder treffend moment was, toen aan het slot der plechtigheid, de consacreerende bisschop Mgr. Schioppa met jubelende stem het Te Deum aan hief en de nieuw gewijde kerkvorst, nu getooid met al de teekenen der bisschoppelijke waardigheid, vooraf gegaan door al de assisteerende pries ters en theologanten te midden van de beide medeconsecranten, nu zijne medebroeders in het hoogepriester- schap, voor de eerste maal zegenend door de dichte rijen geloovigen schreed links en rechts zegenend. Om ruim 1 uur was de plechtigheid geëindigd en verlieten in dezelfde volgorde als waarin zij gekomen waren de Bisschoppen en Hoogwaar digheidsbekleeders het kerkgebouw. evenals 's morgens in de Balistraat opgesteld, waar op uitstekende wijze het verkeer geregeld was. Bij Zijn aankomst in het Aarts bisschoppelijk Paleis aan de Maliebaan werd den nieuwen bisschop 's mid dags een indrukwekkende kinderhulde gebracht. C. Zwijsen. f Op 72-jarigen leeftijd is te Rosmalen overleden de Zeer Eerw. Heer C. J. Zwijsen, rector van 't gesticht Coude- water. Hij was. na zijn priesterwijding eenige jaren te Tilburg werkzaam en werd daarna missionaris-leeraar en journalist op Curasao, waar hij als rector der Tilburgsche Fraterscholen deze tot grooten bloei bracht. Na terugkeer hier te lande was hij eenigen tijd hoofdredacteur van het R.K. dagblad De Tijd en sinds 1917 rector van „Coudcwater". Voorts was hij docent in de Spaansche handels- terminologie aan de R. K. handels- hoogeschool te Tdburg. Hij was bijna 48 jaar priester en neef van wijlen aartsbisschop Zwijsen. Priester—Jubilea in Juni. Op 17 Juni e.k. vieren 22 diocesane priesters met een Bisschop en 9 regulieren hun 25-jarig priesterfeest. Onder hen behoort onze plaatsge- pastoor te Nijmegen. Z.Eerw. werd in 1881 te Waalwijk geboren, was een der eerste assistenten van pastoor A. W. H. Godschalx te Alem, in 1907 werd hij ter vervanging van kapelaan C. W. J. de Bruyn be noemd tot kapelaan te Udenhout, in 1912 ging hij over naar Tilburg parochie St. Joseph als opvolger van kapelaan P. van Dooren, op 14 Dec, 1919 kwam hij in St. Jan te 's Bosci de plaats innemen van kapelaan A. J. Kange, benoemd pastoor te Bladel. Door Mgr. A. F. Diepen in 1920 aangezocht te Nijmegen eene parochie te stichten, Nijmegen's schuts patroon den H. Stephanus waardig, verbleef hij tijdens den duur van den bouw in de parochie van den H. Antonius van Padua vanwaar kapelaan F. J. W. Hoffmans uit Waalwijk zijne plaats had ingenomen in de St. Jan te 's Bosch. In 1921 nam pastoor van Riel bezit van zijne nieuwe parochie. Moge zijn gezondheidstoestand, die meermalen te wenschenoverliet blijven zooals thans, dan zal Z. Eerw. yog veel voor zijne parochie, die zich steeds uitbreidt, en waarin thans reeds twee kapelaans werkzaam zijn, beréi. ken. Onze felicitaties aan den oud- Waalwijkschen jubilaris. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur. Ik sprak laatst een landeigenaar die mij mededeelde, dat hij eerstdaags hoopte te boffen, omdat eer. overheids lichaam een stuk grond van hem absoluut noodig had. Die bof bestond dan hierin dat gij den grond niet afgaf beneden de f 1.— per M2., want hij wilde er goed mee zijn. Dat iemand als hij de kans krijgt met zoo'n gelegenheid eens goed wil zijn is te verstaan. Wanneer men nu dezen prijs echter vergelijkt met die welke de gemeenteAthans betaalt voor grasland acht^de R K. Handelsschool, dan kanjik heeLgoed verstaan dat de voorzitter van den Raad dien prijs buitengewoon hoog vond en is het voor my dan ook zeer de vraag of de Raad nu wel zoo correct handelde om hem met één raadslid op dit punt alleen aan den klaagmuur te laten staan. X. Dat de gemeente bedoeld terrein absoluut noodig had, is onjuist, ai Is dit 't meest geschikte't is ons per- sooniijk bekend, dat de desbetreffende 't bestuur uitdrukkelijk verzocht in dit geval liever een ander terrein te nemen. RED. X Wat de Hooigracht Is voor den Bnitenpolder Hooigracht Is de Lolnt voor den BInnenpolder: Loint. n.l. de natuurlijke vergaarbak van al het water uit al de slooten ter allossing in de Haven en ftatteval. Zorg dat deze beek in orde is van den Overlaat tot Capelie en alle vuil en stank verdwijnen. W. B. MIJNHARDrs Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. By Apoth. en Drogisten. WAALWIJK. AGENDA'S. Zaterdag 5—6uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Het recht van de sterkste". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Trapéze". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8uur. Witte Bioscoop, „Het recht van de sterkste". Zondag 6 en 8'/» uur, Luxor Bioscoop, „Trapéze". Maandag 12 uur. Volksmatinée der Liedertafel „Oefening en Vermaak". Maandag 6 en 8'/» u. Witte Bioscoop, „In iedere stadeen andere schat." Maandag 6 en 8'/a u, Luxor Bioscoop, „De spoorzoeker van Nevada". Maandag 8 uur W.S C.-bal in Musis. Waalwijk, 6 juni 1930. Eieren 5—6 ct. Varkens f 19—f 24. SPORT. VOETBAL. H. E. C. T. S. C. Maandag 2en Pinkersterdag zal het eerste elftal van HEC een huldigings wedstrijd spelen tegen TSC op het HEC-terrein. Na 't behaalde kampioen schap der derde klas, bracht dit elftal ook de promotie- wedstrijden tot 'n goed einde, zoodat zij het het komende seizoen in de tweede klas zal uitko men. De overwinningen die TSC op „Boxtel" en Helmondia behaalde getuigen wel van haar sterkte en het is twijfelachtig of ook HEC niet hei onderspit zal moeten delven. Het is n.l. een bekend feit dat wan neer het een club voor den wind gaal de spelers zich in wedstrijden geheel geven, en dit is bij de HEC-spelers sinds lang niet meer het geval. Moge lijk komt daarin een verandering, door veel te spelen en wel tegen oude tegenstanders zooals TSC bijna tien jaar is. De HECers zullen zich nog wel herinneren met hoeveel enthausiasme zij zich in den strijd wierpen met den eersten wedstrijd in de tweede klas. S Dit is ook van TSC te verwachten en daarom opgepast HECers. De leiding berust bij dhr. Vugts uit den Bosch, terwijl om drie uur begonnen wordt. Een Zomerelftal van HEC zal dien dag, spelen voor de finale der beker wedstrijden in Wijk. De Zondag j.l. gespeelde wedstrijd tegen „Dongen" is voor HEC een flinke les geworden. Den geheelen wedstrijd was HEC de mindere en wist „Dongen" regel matig te scoren zoodat einde kwam met 1—9. Een abnormale uitslag, die aan de spelers zelf te wijten is. n.l. door gebrek aan geestdrift. Enkele invallers kunnen dezen uitslag niet goedmaken maar daarom HECers laat het bij deze les blijven. „Dongen" speelde alsof het voor de competite was, wat bij de meeste tweede klassers het geval is. HEUSDEN. A s. Maandag speelt hier Wilhelmina (Wijk) tegen onze plaatselijke club: „juliana". SPRANG. De voetbalvereeniging DVO alhier speelde j. 1. Donderdagavond een vriendschappelljken wedstrijd tegen De Zwaluwen uit Kaatsheuvel. Het was een van beide zijden goed gespeelde wedstrijd, waarin De Zwaluwen zien met 5—3 de meerderen toonden. Am tme rac Nee lattin! 00 ig - liana Inva ïilh tide list S iat er Na lij lede poed m de na -2 st ia en IEC Moo verds aide tr bi inisst tenna Ba dooi C.i iE lan naar irachs lome naa mgev ta ilerei eer gna elf gew neet isier tere lor o chlin uspu 'de srW in, bots trbi lan Ier lip eken iiigej SZOI Me, lube p en, w iChlot ding Wc os ei een een en ent, spri am i aide tn d jarig: heer Ie H Po 8' he blei tin. g< «eke hebl lljiin mij lag ter 'emo b "en. iet bee it di i 1 itt 8.7 7.1 7.7 °/0 6.3 7.9 7.2 »/0 8.5 8.7 9.4 9.5 9.0 9.7 0/« 100 608210 M3 30 1025 M3 607185 M3 36.8 4.6 »/o 10.8 38.3 0.7 8.8 535234 M3 100.0 «/o Over Gew. meters totaal Over Muntmeters totaal 279072 M3 256162 M3 52.1 47.9% 535234 M3 100. Totaal verbruik door particuiieren Verbruik door de Gemeente a. Openbare verlichting 15566 M3 b. Gemeente gebouwen 839 M3 535234 M3 16405 M3 91.9 2.8 Openbare verl. Sprang—Capelie Eigen verbruik 3832 M3 27745 M3 0.6 4.7 o/» 583216 M3 ln vergelijking met 1928 werd meer verbruikt: 100. Over Gew. Meters Kaatsheuvel Over Gew. Meters Loonopzand Over Gew. meters Sprang - Capelie Over muntmeters Kaatsheuvel Over muntmeters Loonopzand Over muntmeters Sprang—Capelie Openb. verl. Kaatsheuvel Openb. verl. Sprang—Capelie Gemeente Gebouwen Eigen verbruik Totaal debiet Productie 1929 Productie 1928 Toename Nuttig afgegeven 1929 Nuttig afgegeven 1928 12857 M3 19578 M3 2885 M3 7037 M3 3099 M3 3278 M3 2212 M3 235 M3 255 M3 2894 M3 54330 M3 607185 M3 550215 M3 56970 M3 10.4 583216 M3 528886 M3 54330 M3 10.3 Toename Hat verlies bedroeg 23969 M3 3 94 of per K.M. hoofdleiding 890 M' per jaar. c <L> C3 ca a> cs 1 2 SP ver Ti V00I W0I ia ;elegi itlnei ste I ilapp wei ,8- lï kc (Min laar op zou VI

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10