RECHTSZAKEN. op v.m. Baardwijk gedoeld, maar wil wel zeggen, dat dit m.i. tevreden kan zijn met be haalde resultaten in kiesver- eeniging en raad! Basta, voer geen polemiek. BUITENLAND. |f 1 De indusirie.de vrede in Uuitschland. Van zekere zijde wordt vernomen, dat sedert eenigen tijd onderhande lingen gevoerd zouden zijn tusschen de voornaamste verbonden van werk gevers en vakvereenigingen. Het doei dezer besprekingen zou zijn, te komen tot een soort van in dustrieelen vrede, zooals verleden jaar in Engeland werd voorgesteld door lord Mclchett (sir Alfred Mond), en tot het sluiten van overeenkomsten, waardoor het bedrijfsleven en de arbeidsmarkt gesaneerd zullen kunnen worden. De besprekingen zouden hebben plaats gevonden tusschen den voor zitter van de vereenigtng van werk geversbonden en het bestuurslid van het verbond der Duitsche industrie von Raumer eenerzijds en door Grass mann en Eggen van den A.D.G B., het moderne vakverbond in Duusch land, Ouo van de Cnnstelijke vakver. eenigingen en Laemmer van de neu trale vakbeweging anderzijds. Naar verluidt zou men reeds zeer dicht tot een resultaat genaderd zijn. Italië zal in 1930 niet bouwen als Frankrijk hetzei/de doet. Wat den vioolbouw betreft, is Italië bereid, teneinde alles te vermijden, wat een overeenkomst zou kunnen beletten, of vertragen, gedurende de onderhandelingen over de ie Londen niet opgeloste kwestie het op siapel zetten van schepen voor 1930 ie schorsen, mtts Frankrijk hetzelfde doet. Gezien den toestand en de samen stelling der beide vloten ligt het voor de hand, dat een dergelijke maatregel voor Italië een betrekkelijk grooter portée zou hebben dan voor Frankiijk, Zal het Italiaansche volk, dat hicr> mee een nieuw bewijs levert van zijn wensch om te ontwapenen en van zijn vredespolitiek, nu nog oorlogs. zuchtig en onrustig worden genoemd vroeg Grandi. Wat de formule „veiligheid, arbitrage, ontwapening" betreft verklaarde spr., dat de veiligheid niet moet worden beschouwd ais middel, maar als doel, dat door ontwapening moet worden bereikt. Volgens den minister is de logische ypigorde ontwapening, ar bitrage, veiligheid. Hij vreesde, dat zij, die den volken bond tot een star mechanisme willen maken, te Genève een oorlogs- in plaats van een vredesinstrument in hei leven roepen. Sprekende cijfers over hei alcohol, verbod in Amerika. Wegens overtreding van het alco holverbod zijn in de Ver. S.aten in de maand April 6000 menschen gear resteerd. Er werd 430 000 liter sterke drank in beslag genomen, verder 1,400 000 liter bier en 2000 distilleer ketels. In de laatste 3 maanden zijn in de Ver. Staten 21,000 menschen gearresteerd wegens overtreding van het alcoholverbod. BINNENLAND. Groote bouwplannen op Curasao. De Gouverneur van Curagio heeft een suppletoire begrooting 1931 inge diend, waaraan wij het volgende ont- leenen De Gouverneur is van oordeel, dat het onafwijsbaar noodzakelijk is over te gaan tot 't trtffen van verschillende voorzieningen, o.a. bouwen van een brug over de haven, havenverbetering bouwen van dienstgebouwen, bouwen van 'n pier enz. op Aruba, verbetering van wegen op Curs^ro en Aruba, waorvoor noodig is de som van f 10 470 000. Dit bedrag zal in 3 H jaren worden besteed, doch hiervan zal slechts 7 k 8 miliioen door Neder land behoeven te worden voorgescho ten. Tot uitvoering dezer plannen wordt bij deze aanvullingsbegrooting 'n crediet van f 3 miliioen aangevraagd. Vrijstelling van Duitsche wegenbelasting. Nederlandsche automobilisten en motoifietsrijders mogen thans d Duit sche grens passeeren en 14 da-^n in Duitschland verblijven zonder d ar te lande wegenbelasting verschuldigd te zijn. Bij een langer onafgebroken verblijf moet de vrijstelling van belasting vooraf worden aangevraagd. Betaling van wegen èn rijwielbelasting- Hei bestuur van den A. N. W. B Toeristenbond voor Nederland, heeft aan de ministers van financien en van waterstaat verzocht, het daarheen te leiden, dat 'n regeling tot stand kome waardoor voortaan de wegen en de rijwielbelasting door middel van den postchèque- en girodienst zal kunnen worden voldaan. Vereen'ging van gemeenten in Noordbrabant. Aan de gemeentebesturen zijn toege zonden wetsontwerpen tot vereeniging van de gemeenten Ossendrecht en Putte Huljbergen. De vereeniging zal ingaan 1 januari 1931. De vereenigde ge meenten zuilen resp. de naam dragen van Ossendrecht en Hoogerheide. Koningin en Prinses naar Noorwegen. Naar wij vernemen, vertrekken H.M. de Koningin en Princes Juliana 16 Juni a.s. voor een verblijf van zes weken naar Noorwegen. De heenreis zal per boot geschieden. C. Veder. De voorzitter van de Rotterdamsche Kamer van Koophandel, de heer J. C. Veder is op 57-jarigen leeftijd over leden. Eerste Kamer. Als opvolger van mr. H. Verkouteren die gisteren overleed, in de Eerste Kamer komt op de betreffende lijst voor dr. C J. K. van Aalst, president van de Nederlandsch Handelmaat schappij te Amsterdam. Verhooging invoerrecht op boter in Frankrijk. De directie van den landbouw deelt mee, dat blijkens bericht van den rijkslat dbouwconsulent te Parijs het invoerrecht op boter in Frankiijk is verhoogd van 100 tot 200 frans per 100 kg., welke verhoog ng onmiddellijk in werking is getreden. De verdeeling van den zendtijd. Naar het Hdbl. verneemt, zal de nieuwe regeling inzake de zendtijd— verdeeling ingaan op Maandag 30 juni. Sinds 15 Mei, toen het bekende ministerieele besluit afkwam, hebben naar de de Radio-bode meldt 25 000 luistervinken op het giro nummer van de AVRO niet minder dan f 80,000 gestort. Notaris Verlinden f. In het St. Antoniusgesticht te Utrecht overleed 60 jaar oud, de heer Pierre Verlinden, geboren te Vlijmen en thans notaris te Rotterdam. Vechtpartij te Kaatsheuvel. H. S. schoenmaker te Kaatsheuvel was verdacht ter zake dat hij in den nacht van 29 op 30 Maart te Kaats heuvel A. Laros met een mes heeft gestoken waardoor de getroffene zwaar lichamelijk letsel bewam. Er waren 5 getuigen gedagvaard. Verdachte had eerst binnenshuis ruzie gehad met Laros, ze gingen eikaar na en binnen korte oogenblikken stak verdachte Laros in de borst. Getuige dokter Capetti, arts te Kaatsheuvel verklaarde bij de toelich ting op de wijze van verwonding, dat deze als zwaar lichamelijk letsel moet worden gekwal.fiseerd. De patiënt werd vervoerd naar Tilburg ter verpleging. De wachtmeester der marechaussee Pieters verklaarde op de desbetref fende vraag van den president, dat partijen niet zoo gunstig bekendstaan. Verdachte heet een valsch karakter te hebben. Laros is een drankwagen. Er was veel gedronken. Partijen hadden voor vier gulden jenever ge kocht en zaten in den nacht te drin ken tot zoolang er nog een flasch jenever over bleef, waarover de ruzie feitelijk ontstaan was. Verdachte bleef pertinent ontkennen Na getuigenverhoor eischte de Off der 10 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. J. van Besouw, Den Bosch, betoogde dat het bewijs tegen verdachte niet geleverd was op grond waarvan pl. concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 18 Juni a.s. Nationaal Muziek- en Zang concours te 's-Gravemoer. Schitterend geslaagd. Begunstigd door buitengewoon zo merweer werd Woensdagavond het Openings—Concert voor het concours gehouden. Het jubileerende Fanfare corps Euterpe van 's-Gravemoer, ter gelegenheid van welks 25-jarig b staan net concours werd uitgeschreven, opende het Concours onder leiding van zijn bekwamen en actieven direc teur, den heer Albert Christ. De Zmgvereenigingen„Hallelujah en „Excelsior" van 's Gravemoer, die hare welwillende medewerking had den aangeboden, gaven zeer goed ge slaagde zangnummers ten beste, onder leiding van hare bekwame directeuren, de heeren van der Putte van Breda en Albert Christ. Buitengewoon gewaardeerd werd de belanglooze medewerking van de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak van onze buurgemeente Waspik. Bij aankomst van het muziekgezelschap in onze gemeente, werden het bestuur en de werkende leden verwelkomd, door den Voorzitter en den Vice-voor- zitter van het uitvoerend Comité en voorzitter van de feestvierende fanfare .Euterpe". Met muziek voorop werd naar het feestterrein gewandeld, waar na aar komst het concert een aanvang aan. Onder de uitstekende leiding van den directeur, den heer P. Kuijten, ge noot het op het feestterrein aanwezige publiek, dat in grooten getale was op- gekomen en waarbij de inwoners van Waspik ruim vertegenwoordigd waren, van het met zorg gekozen en schit- erend uitgevoerde programma. Nabe- 1 ndiging van het concert verzamelden de besturen van de bezoekende en jubileerende vereenigingen, benevens de leden van het uitvoerend comité zich voor een gezellig samenzijn, waar bij de voorzitter van de Harmonie uit Waspik in een goed gekozen rede zijn gelukwenschen aan het jubileeren de Euterpe aanbood en de hoop uit sprak dat het concours in alle op zichten schitterend zou mogen slagen. In zeer geanimeerde stemming werd de avond verder doorgebracht, nadat door de voorzitters van het Uitvoerend Comité en van Euterpe aan de vrien den van Waspik en van de plaatse lijke zangvereenigingen hartelijk dank was gebracht voor hunne kameraad schappelijke medewerking. Voor Hemelvaartsdag, de dag van het Concours konden geen betere om standigheden gewenscht worden. Schit terend zomerweer kleedde het liefelijke en landelijke dorp's Gravemoer en het eenig mooi, in de kom der gemeente gelegen, door prachtig geboomte om geven feestterrein in zijn beste kleedij Bij het openen van het feestterrein stroomde het publiek van heinde en verre toe. De ingang van het terrein was sierlijk getooid met vlaggen en vele prachtige bloemen, waarvoor de alom bekende groote bloemisterij der Firma P. van der Dussen alhier, wel willend had zorg gedragen. De Burgemeester der gemeente 's Gravemoer, de Edelachtbare Heer D. Smits opende het Nationaal Muziek- en Zangconcours met de navolgende feestrede, welke door een talrijk gehoor met aandacht werd beluisterd Geachte aanwezigen. Toen mij vanwege het Uitvoerend Comité eenigen tijd geleden de vraag gesteld werd, of ik het Nationaal Con cours voor Muziek- en Zangvereeni gingen, dat heden alhier een aanvang staat te nemen, met een enkel woord zou willen openen, heb ik daarop terstond een bevestigend antwoord gegeven. Want en als Burgemeester dezer gemeente en als Eere-voorzitter van ons fanfare—corps „Euterpe", stel ik het op hoogen prijs dit te kunnen en te mogen doen. Nog nimmer heeft deze gemeente het voorrecht gehad, dat binnen hare grenzen, voor zoover mij bekend een Muziek- en Zangconcours gehouden werd. Wel zagen wij jaar in jaar uit onze vereeniging uittrekken naar heinde en verre om deel te nemen aan eldere georganiseerde Muziek- en Zangwed strijden en meermalen zagen wij haar 's avonds in opgewekte stemming, terwijl zij een hoogeren of lageren prijs behaald hadden, thuis komen. Doch het jaar 1930 dames en heeren zou eerst een eigen concours te aan schouwen geverj. Dit jaar toch is voor ons fanfare—corps „Euterpe" een bij zonder jaar. Het is namelijk een jubel jaar, want het fanfare—corps staat dit jaar zijn 25 jarig bestaan te herdenken. En daarom juist vond het nu aanlei ding om dat jubileum door een Na tionaal—Concours te herdenken. Voorwaar eene zeer gelukkige ge dachte. We willen dan ook van deze plaats het bestuur en de werkende leden met haar directeur van harte gelukwenschen met dit jubileum en daarbij tevens den wensch voegen, dat deze vereeniging met onveiflauwden ijver die edele kunst zal mogen blijven beoefenen, om haar ideaal „steeds hooger" meer en meer te bereiken. En dan ook denk ik er zeker van dat even onveifiauwd door 's-Gravemoer's bur gerij zal blijven gezongen worden „het fanfare—corps zal bloeien tot heil van 's Gravemoer." Ik wil voorts hier een hartelijk wel kom toeroepen aan al de besturen, werkende leden en directeuren der vereenigingen, die aan dezen wedstrijd zullen deelnemen. Het doet mij zeer veel genoegen dat zooveel vereenigin gen zich voor dezen wedstrijd hebben aangemeld en dat nog zoovelen na volbrachte dagtaak in hunne vrije uren door beoefening dier schoone kunst hun geest vaak weten te verheffen boven het alledaagsch gedoe in hooger sferen. Van harte hoop ik dat allen van avond in dezelfde stemming van hier zullen gaan als waarin gij thans hier op dit feestterrein zijt aangekomen. En U mijne heeren van de Ju>y mag ik zeker niet vergeten in het bijzonder van harte welkom te heeten. Gij zijt hier vandaag onmisbaar. Gij hebt een schoone doch ik mag het niet ver- heelen een zware en moeilijke en vaak ook ondankbare taak. Ik wensch U kracht en wijsheid toe om uwen moei lijken arbeid, kon het zijn zooveel mogelijk tot bevrediging van een ieder te beeindigen. Voorts heet ik hier U allen hartelijk welkom, die in grooten getale hierheen zijt gekomen om te genieten van de heerlijke muziek welke hier ten gehoore zal worden gegeven. Wanneer uw geest van morgen soms wat somber gestemd was. dan ver trouw ik dat die door de liefelijke accoorden, die gij thans in zoo ruime mate hier beluisteren kunt U in de gewenschte stemming voor een zomer- schen dag zooais vandaag zullen brengen. En wanneer gij allen weder om in uwe woonplaatsen zult zijn teruggekeerd, dan hoop ik, dat gij allen met het grootste genoegen zult blijven terugdenken aan de gemeente 's Grave moer eu aan het schoone concours dat thans op dit terrein staat geopend te worden. Ik wil dit evenwel nog niet van dank te hebben gebracht aan de leden van het Uitvoerend Comité en zijn eminenten voorzitter, den heerVolk, die naar ik meen er ten volle in ge slaagd zijn om door hunne bijzondere voorbereiding, waarbij tijd noch moeite gespaard is, voor wat betreft het wel slagen van dit concours te verzekeren. Mijne heeren, daarvoor wensch ik U aan te bieden een warm woord van dank als hoofd dezer gemeente voor alles wat gij als zoodanig In het belang van deze gemeente, waarvan zooveel goeds gezegd kan worden en die U en mij dierbaar is, gedaan hebt. En tevens ook als eere-voorzitter van ons fanfare—corps, omdat gij gedurende de laatste weken zoo ontzaggelijk veel, ook in het belang van dit corps gedaan hebt. Met den wensch dan, dames en heeren, dat dit concours een zeer regelmatig verloop en een goed einde moge hebben, zonder door een enkelen wanklank te worden gestoord, verklaar ik dit concours thans voor geopend. De voorzitter van het Uitvoerend Comité dankte den heer Burgemeester namens het bestuur en de leden van Euterpe voor de uitgesproken geluk wenschen, en sprak den wensch uit dat Euterpe zich krachtig mocht ont wikkelen en onder de bekwame leiding van haar volijverigen directeur zich op een hoog peil mocht handhaven en zich verder ontplooien. Hij zegde den heer Burgemeester hartelijk dank voor zijn bereidwilligheid om het concours te openen en voor den grooten steun en medewerking die het Uitvoerend Comité van hem heeft mogen onder vinden. Hij heette verder de besturen en leden der deelnemende vereeni gingen hartelijk welkom en sprak den wensch uit dat iedere vereeniging den prijs zou halen dien men zich had voorgesteld, doch indien dit niet het geval mocht zijn, toch iedereen een aangename herinnering aan dit con cours en aan 's Gravemoer mocht behouden. De voorzitter deelde daarna mede dat de navolgende heeren als leden van de Jury zouden fungeeren: 1. de heer Sam Vlessing te ljmuiden, 2. de heer Kools te Scheveningen, 3. de heer v. Nieuwenhove te Breda Deze heeren heette hij eveneens welkom, daarbij den wensch uitspre kende dat zij hun moeilijke en dikwijls ondankbare taak onder gunstige omstandigheden zouden kunnen uit voeren. Hierna werd de eerewijn aangeboden en nam het concours een aanvang. Een enorm groote menigte bezoe kers had zich intusschen op het concoursterrein verzameld en volgde het concours, dat onder de meest gunstige omstandigheden plaats vond, met groote belangstelling en aandacht Buitengewoon werd blijkbaar op prijs gesteld het werk van de harmonie Aurora te Dongen, die onder leiding van haar kranigen veteraan—directeur de heer J. L. Kroes te Breda muziek deed hooren die het publiek buiten gewoon boeide en waarvoor de jury „Aurora" een eersten prijs in de le afdeeling toekende, onder groot gejuich van het aanwezige publiek. Ten 6 uur des namiddags was het concours, dat als buitengewoon geslaagd kon worden beschouwd, geëindigd. De harmonie Aurora van Dongen bracht, alvorens huiswaarts te keeren een serenade aan de juryleden en aan het Uitvoerend Comité, dat zich vereenigd had op het terrein van den voorzitter, welke attentie bijzonder werd gewaar deerd. De prijzen werden als volgt behaald Vierde Afdeeling Harmonie. „De Vereenigde Vrienden, te Breda le pr. 324 p. „St. Cecilia" te Made 2e pr. 260 p. Vierde Afdeeling Dameskoor. „Juliana" te Sleeuwljk 3e pr. 239 p „Zang en Vriendschap te Gorinchem 2e pr. 271 p. Vierde Afdeeling Mannenkoor. „Made's Mannenkoor" te Made en Drimmelen 2e pr. 273 p. Vierde Afdeeling Gemengd Koor. „Het Rozenknopje" te Oudheusden 3e pr. 233 p. Derde Afdeeling Dameskoor. „Loof den Heer" te Sleeuwljk le pr 303 p. Derde Afdeeling Fanfare. „Crescendo" te Steenbergen le pr. 304 p. Derde Afdeeling Gemengd Koor. „Soli Deo Gloria" te Werkendam 3e pr. 245 p. Tweede Afdeeling Mannenkoor. „Zang en Vriendschap" te Wou- drlchem 3e pr. 224 p. Tweede Afdeeling Gemengd Koor. „Juliana" te Sleeuwijk 3e pr. 244 p. Eerste Afdeeling Fanfare. „Oefening Kweekt Kennis" te Zeven bergschen Hoek 2e pr. 260 p. Eerste Afdeeling Harmonie. „Aurora" te Dongen le pr. 324 p. Eerste Afdeeling Gemengd Koor. „Altena" te Woudrichem 2e pr. 270 p. Afd. Uitmuntendheid Mannenkoor. „Dalem's Mannenkoor" te Dalem 2e pr. 263 p. Afd Uitmuntendheid Gemengd Koor. „Volharding" te Babilonienbroek Eere Afdeeling Gemengd Koor „Uitspanning door Inspanning" te Weikendam 3e pr. 223 p. Directeursprijs voor muziek werd toegekend aan den heer J. L. Kroes te Breda, directeur van „Aurora* te Dongen. Directeursprijs voor zang werd toegekend aan den heer A. W. van der Nat. De fanfare „Kunst na Strijd" |t Oudendijk Eere Afdeeling was door ziekte van enkele der leden verhinderd aan het concours deel te nemen. Des avonds ten 8 uur ving hel concert aan van de alom vermaarde Koninklijk Erkende Harmonie Sophia's Vereeniging van Loonopzand, dat ais een machtig, imponeerend slot het einde zou woraen van dezen wel geslaagden concoursen feestdag, Zeer veel publiek had zich wederom op het voor een avondconcert bij uitstek geschikt feestterrein verzameld, Met de grootste aandacht en onder klimmende bewondering voor de schu ierende prestatie van de dtlletanten, die voor goede beroepsmusici niet onder doen, genoot het publiek volop van de mooie kunst die hier geboden werd. Een woord van waardecrlng is hier zeker op zijn plaats voor dl! kranig gezelschap, dat onder leiding van haar eminenten directeur den heet P. J. van Abeeien, het tot zoo'n graad van volmaaktheid heeft gebracht. Na afloop van het concert vereenig- den zich de besturen van Sophia's Vereeniging, Euterpe en het Uitvoerend Comité tot een gezellig samenzijn. De voorzitter van het Uitvoerend Comité heelt hierbij woorden van bewondering gesproken voor de schitterende uit voering van het concert, dat veel had bijgedragen tot het welslagen van dezen teestdag. Hij complimenteerde den directeur, den heer van Abeeien voor zijn schitterend werk en wenschte hel bestuur der harmonie en de gemeente loonopzand geluk met hei bezit van zulk een volmaakt muziekkorps. De heer van den Heuvel, voorzitter der Sophia's Vereeniging, sprak In een zeer welgestelde redevoering zijn dank uit voor de door den voorzitter van net Uitvoerend Comilé gesproken woorden. Het was hem een behoede woorden van waardeering te uiten voor de wijze waarop door hei Uitvoerend Comité dit concours was georganiseerd, heigeen door 't publiek zeer werd gewaardeerd. Nog geruimen tijd werd gezellig nagepraat. Rest nog te vermelden dat de geheele avond verliep in een opgewekte vrooiqke stemming onder het publiek, zonder door eenigen wanklank verstoord te worden. Vervolg Concours 2en Pinksterdag Zooals bekend zal het concours worden voortgezet op 2en Pinksterdag, Ongetwijfeld mag op dien dag ook veel belangstelling worden verwacht. Het avondconcert zal zeer aantrekkelijk worden, door de welwillende mede werking der Koninklijke Harmonie te Oosterhout, onder leiding van haren alom bekenden directeur den heer Peels uit Breda. De reputatie van deze harmonie is voldoende waarborg voor het welslagen van dit concert, dat ongetwijfeld door talloos vele muziek- iietnebbers zal worden beluisterd. Extra trams en A.T.O. bussen zullen op dien dag de verbinding tusschen de omliggende plaatsen en het leest- terrein onderhouden. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 24 t.m. 30 Mei 1930. Geboren: A. P. z.v. A. P. van Seeters-Goos- sens. F. d.v. P. van Gils-Spoor. J. P. zv L. van Ier sel-Ver schuren. M. A. dv S. C. Berende-Ilmer. H* zv M. Timmermans-van Gennip. A- W. d.v. M. Kant-Monshouwer. Gehuwd G. P. Spuijbroek, jm. oud 25 j- 6® J. G. Molewijk, jd-, oud 23 j. Overleden: M. E. Bouwens, oud 6 maanden. Joh. van Strien, oud 73 jaren. Van 1 t.m. 23 Mei 1930. Ingekomen Corn. J. Zwart en gezin, van Andel Acherstr. A 132 naar J 109. A. Jan- sen, van Dongen Lagen Ham 95 naai G 32. Ha. W. A. van Laarhoven, v- Breda Burgemeester de Manlaan naar G 61. W. J. Wierkx en gezin- van Rotterdam Havenstraat 130a n- J 76. C. J. Remeijsen, van Waspik G 48 naar L 40. Fr. C. Schuurbiers en gezin, van Maastricht a.b. Vleesch- huis 30 naar J 97. P. Verduijn, van Dussen C 122 naar J 94. Joha. van der Stelt, van Almkerk Laagt E 45 naar J 94. Ma. van den Boom, van Lieshout A 7 naar J 43. Joha. M- W. Havekes, van Schijndel B 201 naar J 43. Josa. Gamers, van Schijnde B 201 naar G 25. Ant. Koenen, van Waalwijk, Westeinde 52 naar D 104- C. H. Klavers, van 's Gravenhage Loosduinen Columbusstraat 31 naar L 116. Ca. A. de Geus, van Leiden Maredijk 173 naar A 75. P- J- Ekers en broer, van Nederweert Ros' veld 207 naar J 99. Aa. Roosen- brand, van Waspik D 14 naar B 73 Joha. A. Schellekens, van Eindhoven Kloosterdreef 25 naar C 26. J0®* Christiaanen. van Geertrui

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6