DE ECHO VAN DEÏZUIiEi Trattspireerende Voeten Adverleer! io dil blad Nieuws uit Kaatsheuvel. Hoeden en Petten H. VERHULST, No. 47. Woensdag 11 Juni '30. 52e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 10 Juni 1930. Gemeentezaken. Onze burgemeester is van 10 Juni tot 3 Juli afwezig, in verband met den militairen dienst. De oudste wethouder, deedelachtb. heer W. Eibers, treedt in zijn functie als waarnemend burgemeester. Vereenigtng „Ons Ambachtsonderwijs voor Waalwijk en Omstreken.' BIJ Koninklijk besluit van 4 dezer no. 17 zijn de Statuten der vereeni- ging „Ons Ambachtsonderwijs voor Waalwijk en Omstreken" goedgekeurd en de vereeniging aldus als rechts persoon erkend. Benoemd. De Eerw. Zuster Victoire, in de wereld Mej. M. van Loon uit Waalwijk is benoemd tot overste te Zevenaar f C. Ch. de Greeff. f Op Tweeden Pinksterdag overleed te Waalwijk op 68-jarigen leeftijd, de heer C. Ch. de Gretff-Verwiel, eigenaar van de bekende Kleermakerij van den zelfden naam. De heer de Gretff heeft deze zaak van meetaf-opgerichten op gevoerd tot 'n der meest gerenommeerde bedrijven op dit gebied in den lande, dat zijn cliëntèle telt in alle deelen des lands, waar hij overal een bijzon dere reputatie en vertrouwen genoot en in welk bedrijf op het oogenbllk een 40-tal arbeiders een uitnemend bestaan vinden. Dit heeft hij bereikt door zijn prima werk zeer zeker, maar op de eerste plaats door zijn ongekende werkkracht en onverpoosde arbeidzaamheid, een voorbeeldige activiteit, die dan ook meermalen werkelijk ten voorbeeld werd gesteld. Jammer dat hij van de goede resul taten van zijn arbeid niet langer heefi mogen genieten; hij had blijkbaar te veel van zijn lichaam gevorderd en van het oogenbllk af aan dat hij de zoo welverdiende rust ging nemen, dagteekent zijn langzaam wankelende gezondheid. De heer C. Ch. de Greeff was een zeer bescheiden werker, plaatste zich niet op den voorgrond, bekleedde geen openbare functies, maar heeft in stilte zeer veel goed gedaan. Hij ruste in vrede. jubileum. Dinsdag 10 Juni vierde de heer A. v. d. Kolk zijn 127a—jarig jubileum als dirigent van de Cnrist. Gemengde Zangvereeniging „Halleluja" te v.m. Besoijen. De voorzitter der vereeniging, de heer v. Driel, feliciteerde den dirigent namens bestuur en leden. Hij herinnerde aan de moeilijkheden door de vereeni ging onder dirigentschap van den heer v. d. Kolk overwonnen en aan de vele lauweren in dien tijd behaald. Spr. hoopte dat God den dirigent nog lang zou sparen en dat deze zijn krachten voor de vereeniging zou blijven geven. Na deze toespraak werd den dirigent een schitterend bloemstuk aangeboden. Diep ontroerd bedankte de heer v. d. Kolk ivoor de hem gebrachte hulde en sprak den wensch uit met Gods hulp en medewerking der leden de vereeniging op het hoogste peil te kunnen brengen. Uitvoeringen enz. Het Volksmatinée Maandagmorgen door de Liedertafel „Oefening en Ver maak" gegeven was tegen de gewoonte in, slecht bezocht. Hieraan zal hei mooie weer en de vele feestelijkheden, kermis enz. in de omgeving wel veel schuld gehad hebben. Het Matinée had overigens zijn ge wone goede verloop zoowel de koren als soli werden uitnemend vertolkt en schonken den vertolkers als de weinige toehoorders veel voldoening. Het bal van W.S C. Maandagavond was druk bezocht en kenmerkte zich der traditie—getrouw door een aller prettigste stemming en goede leiding. De W.S.C'ers en hunne aanhangers vertoonen in het vereenigingsleven een hechte club, die ook buiten het voet balterrein de vereeniging trouw zijn, zoowel op vergaderingen, bals e.d. Het was voor de bezoekers een zeer prettige avond, waarvoor men het be stuur zeker dankbaar was; al kwam deze avond wat laat in het jaar, hij was er niet te minder om. te water. Nauwelijks was hij de stee nen glooiïng af, of hij verdween in 't water, om niet meer boven te komen. Het kanaal is daar ter plaatse diep. De beide makkertjes grepen hem nog na, riepen om hulp en waarschuwden een paar in de buurt staande^visschers. Deze kwamen direct toegeloopen, doch kon den niet veel hulp verleenen daar zij niet zwemmen konden. Zij gingen bij de bad- en zwemin richting die vrij dichtbij is hulp halen en waarschuwden de politie. Direct waren een aantal goede zwemmers aanwezig, die doken en het riet af zochten wel een uur lang, doch alles tevergeefs. De politie onder leiding van inspec teur Houben was weldra ter plaatse en begon met dreggen en zoeken, maar slaagde evenmin. Eerst ten half 9 werd het lijk door de politie gevon den en door den badmeester, den heer Jos Slaats opgedoken. Het bleek in een kuil geraakt te zijn op een goeden Meter afstand van de kant. De zwem mers en de dreggers zijn natuurlijk steeds over den kuil heen gegaan. Het lijkje werd per wagen van den heer Schilders naar de ongelukkige ouders gebracht en is Woensdagmorgen ter aarde besteld op het kerkhof der Ned, Herv. Gemeente onder deelneming van de kinderen zijner klas met het hoofd der christelijke school en den klasse onderwijzer. De kleinen schon ken hun schoolmakkertje een mooie krans, zoo ook de Zondagsschool. Aan het graf werd door de kinderen een afscheidslied gezongen. Een gereede aanleiding om de ouders en jongelui nogmaals aan te zetten lid te worden van de Bad- en Zwem inrichting. Laten ouders en onderwij zers toch de jongens inprenten niet in kanaal, Maas, Overik of waar ook te gaan zwemmen, maar alleen in de zwem—inrichting. Zoo noodig kan men daarvan gratis gebruik maken op Woensdag- en Zaterdagmiddag- Daar is controle, daar is hulp, daar zijn reddingsmiddelen. Wij dringen nogmaals erop aan dat de ouders en jongelui toch eens over wegen wat 'n gevaar hier bezworen kan worden. Er moest zelfs propaganda op de scholen voor gemaakt worden. Bezoek aan Roestelberg. Het bezoek aan Roestelberg en omgeving is op Tweeden Pinksterdag zeer groot geweest, speciaal uit het Land van Heusden en Altena, Gorin- chem enz. Het zijpad wordt wel met wijdschen naam van „rijwielpad" aangeduid, maar 't is na die droge dagen haast onbe reidbaar. We hebben hoop dat na aanschaffing van een wals, ook deze weg, laat dan maar alvast zijn, het fietspad, een goede beurt zal krijgen Met puin, sintels en een wals is heel wat te doen en we gelooven dat des gewenscht gaarne medewerking zal worden verleend. Jongen verdronken. Zaterdagmiddag omstreeks half 4 had in het Kanaal in den Overlaat, voorbij de brug, ter hoogte van de Peilschaal een ernstig ongeluk plaats Drie jongetjes wilden daar ter plaatse zwemmen. Een van van hen, de 13—jarige van Esch uit de St. Crispijnstraat, begaf zich in zwempak Auto—ongeluk. Maandagmiddag, 2en Pinksterdag, reed de chauffeur K. vergezeld van v. S. met de auto van zijn patroon den heer J. alhier naar Kaatsheuvel Toen hij ter hoogte van den Vaartkant den weg naar Kaatsheuvel wilde in rijden slipte de wagen bij het nemen van de bocht, reed een lantaarnpaal omver en sloeg over den kop. De beide Inzittenden werden er uit ge slingerd, doch brachten het er nog wonderlijk goed af. De chauffeur bleek geheel ongedeerd, terwijl v. S. die even bewusteloos was, slechts lichte kneuzingen en een gescheurd pak bleek te hebben opgeloopen. De fraaie auto was er erger aan toe en bleek verschrikkelijk gehavend. De motor con echter nog op gang worden ge bracht en den wagen naar huis gere den worden. De vrij groote schade wordt door verzekering gedekt. Voor houders van Radiotoestellen. Reeds meermalen is er door het hoofdbestuur der P.T.T. op gewezen dat de bezitters van radio—ontvang toestellen verplicht zijn, van dit bezit aangifte te doen. Herhaaldelijk blijkt echter dat deze bepaling, welke is overgenomen in het onlangs tot stand gekomen radio reglement, nog steeds niet algemeen bekend is. Het aantal ontvangtoestellen, waar] van aangifte is gedaan bedroeg op 1 Mei j I. slechts 144 906. Wij meenen goed te doen de aan dacht van onze lezers nog eens op de bedoelde bepaling te vestigen. Aangifte kan geschieden door in levering van een formulier, dat koste loos op alle telegraafkantoren ver krijgbaar is. Bij verhuizing moet op nieuw aangifte geschieden. Concours. Het concours te 's-Gravemoer was Tweeden Pinksterdag weer zeer druk bezocht en er heerschte wederom een allerprettigste stemming. De Kerkelijke fanfare Mariapolder uit Hank (Dussen) behaalde den 2en prijs in de 4e afd. met 265 punten In de Tweede afdeeling Mannenkoor behaalde Volharding in Toonkuns Dongevaart le prijs met 325 pu iten Excelsior Sprang, le prijs met 315 punten. Eerste afdeeling fanfare Kunst na Arbeid 's-Grev. Capelle 2e prijs met 292 punten. Op het concours te Zalt-Bomme behaalde St. Bavo te Raamsdonk 3e prijs met 72 punten in de 4de afdeeling harmonie. In de derde afdeeling De Eendracht Raamsdonksveer 2e prijs met 98 punten Concours—hippique te Gorinchem. Maandag heeft de Landelijke Rijver- eeniging Hippos te Gorichem een concours—hippique gegeven, dat zeer druk bezocht was. Eenige uitslagen laten wij hier volgen Indi vldueele dressuurproef voor leden van landelijke Rijvereenigingen. Eerv. verm.A. Zijlmans Raamsdonk, met Juliana 20.65 pnt. Verrichtingsproef voor M. C. merriën (1930), gedekt door M. C. hengst en gereden onder zadel door leden van landelijke rijvereenigingen. Stap, dra en galop, duur half uur. Deelname 26 6e pr. Gebr. Oerlemans v. d. Schans, Drongelen met Gea. 7e pr. H. C J. de Bont, Raamsdonk met Nebona en lie pr. Gebr. Oerlemans v. d. Schans, Drongelen met Maline. Concours eenspannen merriën, type iandbouwtuigpaaid. Ingeschreven 12, uitgekomen elf. Eerv. verm. Gebr. J en A. Smits, Waspik met Lera. Concours tweespannen voor boeren wagens, type landbouwtuigpaard (heng' sten uitgesloten.) Ingeschreven. 8, uit gekomen 5. 2e pr. Gcbrs. J. en A Smits, Waspik met Lera en Oberte. De Katholieke Illustratie. 64ste Jaargang No. 37, In dit nummer trekt vooral de rijke illustratie van enkele belangrijke katho lieke gebeurtenissen de aandacht. Daar Is vooreerst de plechtigheid der bisschopwijding van Mgr. jansen, met vele foto's gememoreerd, terwijl een fraai portret van den nieuwen Aarts bisschop een geheele bladzijde in neemt. Daarnaast zien we bij een artikel van Dr. D. Sassen een groote serie foto's van de gewijde schatten der St, Servaas en der O.L. Vrouwe kerk te Maastricht, in verband met de a s. Heiligdomsvaart. De Katholieke Illustratie was de eerste, die deze schatten mocht fotografeeren. in het kort vertelt de redacteur van de K.I.- reis naar Beieren, die uitmuntend ge slaagd blijkt te zijn, zoodat een her haling te verwachten is. Eigen foto's van het mooie land van bergen en meren versieren den tekst. Verder zien we de geheele Luxemburgsche Groot hertogelijke familie afgebeeld, mooi Nederland door fijne opnamen ver tegenwoordigd en de buitenlandsche gebeurtenissen gekiekt. Behalve de romans brengen drie korte verhalen, rijmkroniek er, humor de noodige afwisseling. DRUNEN. Gisteren had onder een groote belangstelling de oiiïcieeie ope ning en ingebruikneming plaats van de nieuwe afmijnklok, aangekocht door het bestuur der veilingvereeniging alhier. Toen het Bestuur aanwezig was werden eerst eenige foto's genomen. Vervolgens sprak de Voorzitter, A. v. d. Wiel, eenige woorden tot de aan wezigen, erop wijzende dat de aan- schaifing van dit toestel een eisch des tijds is geworden en van groot belang is voor den goeden gang van zaken. Vervolgens werd alles in werking gesteld en begonnen met het veilen der goederen, welke ondertusschen gereed waren gekomen. Wij wenschen het bestuur succes met de onderneming. - Ter gelegenheid van de kermis werd Zondag en Maandag in café Vissers een matinée gegeven door het bekendejaszband Ensemble uit 'sBosch waarbij ook enkele voordrachten wer den opgevoerd. E.e.a. had veel succes. Ook in café van Son werd een matinée gegeven door de heeren Vogel uit 'sBosch met hun alom bekenden The Rona band, met medewerking van be kende humoristen uit Tilburg, welke eveneens veel succes hadden. Er werd onbedaarlijk gelachen. Dinsdag werd op verschillende plaat sen gedanst tot groot vermaak der jongelui. Door de toor.eelvereeniging der Jongenscongregatie werd met mede werking der harmonie Dinsdag een matinée gegeven voor dames en heeren, waarbij door de leden der vereeniging verschillende prachtige voordrachten werden uitgevoerd. Door de harmonie De Volharding" werd Dinsdag In de groote zaal eveneens een uitvoering gegeven, waarbij prachtige muziek nummers werden ten gehoore gebracht. Het alom bekende humoristen—duo Keulen en Frederiks uit Tiel zorgde hier voor een afwisselend programma en had voor elk nummer een warme ovatie in ontvangst te nemen. Ook op de kermis hebben ze niet te klagen, het was er zeer druk, zoo dat alles, vooral Bioscoop en Stoom- caroussel tevreden zijn. Ook de café's hebben reden tot tevredenheid. Alles is netjes verloopen zonder een wanklank. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De Christelijk Gem. Zangvereeniging „Exselsior" alhier, directeur Alb. Christ te Capelle, behaalde j.I. Maandag (2en Pinksterdag) op 't te 's Gravemoer gehouden Nationaal Concours voor zang- en muziekgezelschappen den len prijs in de 2e afdeeling met 315 punten, Als verplicht nummer werd gezon gen „'k Zal wel", van H. van Nieu- wenhoven en als vrij gekozen num mer: .Heer, waar Gij zfjt woont de Vrede", van W. F. Kools. Wij feliciteeren de vereeniging van harte met dit behaalde succes en in zonderheid dhr. Alb. Christ, aan wiens eminente leiding dit succes voor het grootste deel is te danken. Wij vernemen dat dr, S. Waer- denburg inderdaad onze gemeente gaat verlaten en zich te Leerbroek zal ves tigen. Men ziet alhier dr. Waerdenburg noode vertrekken, die zich door de nauwgezette wijze waarop hij alhier zijn practijk heeft vervuld en de goede verzorging die zijne patiënten van hem mochten ondervinden, zeer vele dankbare vrienden heeft gemaakt. J.I. Maandag 2en Pinksterdag maak ten de leden en oud—leden der Geref. J. V. alhier een pleizierreisje per auto bus naar Nijmegen. Het gezelschap met inbegrip van de dames bestond uit 32 personen. Des morgens te circa 7 uur werd afgere den en arriveerde men te 10 uur te Nijmegen. Aldaar werden de Belvedère en de Grot bezocht, waarna naar Berg en Dal gereden werd. Hier werden Vos- senberg en Duivelsberg met een be zoek vereerd, zoodat van het natuur schoon ruimschoots werd genoten. Het weder was dan ook schitterend. Per tram werd voorts naar Cleef (Duitschiand) gereden, waar o.a. de Zwanentoren werd beklommen. Te circa 7 uur was het gezelschap weer terug in Nijmegen, waarna de terugtocht werd aanvaard. In Grave en 'sBosch werd nog „rust" gehou den te middernacht arriveerde men weer alhier. Allen waren zeer voldaan over dit prettige uitstapje en dat deze dag lang in aller herinnering zal blij ven, behoeft nauwelijks gezegd. CAPELLE. Het 4 jarig dochtertje van A. S. in de Nieuwstraat werd Vrijdagavond j.I. zoodanig door een wielrijder aangereden, dat geneeskun dige hulp van Dr. K. moest worden ingeroepen. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente aan den Loon- schendijk is besloten tot predikant te beroepen Ds. B. van Ginkel, cand. te Zeist. WASPIK. Door Burgemeester en Wethouders werd aanbesteed het her straten der havenkaden en het plaatsen van een betonnen muur. Eerstgenoemd werk werd gegund aan den Heer C. W. Kanters te Raamsdonk voor f 633.- en laatstgenoemd werk aan den Heer Chr. Suos te Dongen voor f 325.— A.s. Zondag zal in de St. Theresia- cerk te Waspik-Boven des morgens om half negen een recollectie worden gehouden voor de oud retraitanten. Dinsdag 10 Juni 1.1. vierden de echtelieden Adam van Amelsvoord en Adriana Jansen hun 50 jarige echt- vereeniging. Des morgens werd het gouden paar per auto naar de parochie- cerk gebracht, alwaar om 9 uur een plechtige H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen, waarna het feest n het St. Franciscusgesticht werd voortgezet. Des avonds acht uur bracht de Harmonie „Volksvlijt en Volksver maak" het jubileerend echtpaar een serenade. BREDA. De bouw van het»Telegraaf en Telefoonkantoor te Breda is door de rijksgebouwendienst voor de som van f 178 000.— opgedragen aan de N. V. Algemeene Bouwonderneming „Albouw" te Breda. SPORT. Voetbalsport Sprang. De voetbalvereeniging „D.V O." al hier speelde j.I. Zaterdagmiddag een vriendschappelijkenwedstrijd tegen de voetbalvereeniging Longa uit Heusden, welke wedstrijd werd gewonnen met 5—1 door Longa. Hongarije—Holland. Het Ned. Elftal verloor 1.1. Maandag te Boedapest tegen het nationale elftal met 6—2. Van Kol en Kools hebben deze gezet. Het terrein was slecht en het weer zeer warm. De Hongaren verdienden te winnen. Zij waren als profs, veel sterker. t/ DUIVENSPORT. DRUNEN. De Duivenvereeniging „de Postduif", gevestigd In het Café v.d. Geld, hield eene wedvlucht van uit Orleans 478 K M. De prijzen werden behaaldle, 2e, 3e pr. Gebr. Maas—van Oers; 4e en 5e pr. Gebr. van Ravensteijn—v. Loon; 6e en 7e pr. H. Bergmans Vrijhoeven 8e pr. A. v. d. Hooven9e en 10 pr. A. van Loon—van Huiten. Scheerweg Gebr. Maas—van Loon—Koningspoule, le en 2e pr. Gebr. Maas—van Loon. Het kampioenschap werd behaald door gebr. van Ravensteijn—v. Loon. BURGERLIJKE STAND. DRUNEN. Burgerlijke Stand over de maand Mei. Geboren Adrianus M. z. van Corn. Kierks-Verhoeven Gijsbertus A. z. van Joh. van Wijk van der Lee Leonardus J. z. van Joh. Brok-van Spijk Cornelia M. d. van Walth. Gubbens-van den Bosch Francisca G. d. van Joh, A. Timmermans-Pulles. Overleden Cornelia W. Smits echtg. van Lamb. Krel 27 j. Anto- netta M. Willemse 57 j. Maria C. Brok wed. van Ant. Snijders 75 j. Hendrikus de Wit echtg. van Adriana Kivits 58 j. Petronelia W. Mimpen 5 j. Petrus Elshout 21 j. Huwelijken: Walt. Gabbens 25j. en Luc. van den Bosch 24 j. Mar- tinus A. de Folter 35 j. en Claslna v. Loon 28 j. Wilhelmus C. Soe» ters 28 j. en Johanna M.Dekkers 23 j. Antonius J. de Munnik 30 j. en Maria A. van Drunen 30 j. Egidlus J. van Lier 30 j. en Maria van Ven- rooij 25 j. Cornelis J. van Drunen 28 j. en Adriana D, van Spijk 33 j. Antonius Klerks 26 j. en Maria C. van den Hoven 21 j. en oksels behandelde men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is everals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn. Markt 5. DEN BOSCH. Telefoon 841. H. Professie. De Eerw. Zuster Harlindis (in de wereld mej. Norb. Brokken) heeft Za terdag 31 Mei in de kapel van O. L. Vrouw van het Cenakel te Versailles bij Parijs hare H. Professie gedaan. H. Priesterwijding. Zaterdag 14 Juni ontvangt de Eerw. heer Walth. van Beurden de H. Wij. ding van het Priesterschap in de Ka thedrale Basiliek van St. fan te 's Bosch. Electriciteit. Met het ondergronds brengen van het electrisch net in Hoofdstr. (gedeel telijk) Peperstraat, Gasthuisstraat (ge deeltelijk) en Schoolstraat is een aan vang gemaakt. De ijzeren masten wor den verwijderd en voorloopig door houten palen vervangen. Zoowel aan weg als huizen zal eenig ongemak hiervan het gevolg zijn, doch dit is slechts van tfjdelijken aard. Het gemak dat de ondergronds-leiding meebrengt vergoedt ruimschoots dit ongemak. De huis-aansluiting ondergronds geschiedt geheel gratis. Vuilnisdienst. De ophaaldienst der Gem. zal Maan dag a.s. 16 |uni gaan functioneeren. Voetbal, De onlangs opgerichte voetbalclub D. E. S. heeft als speelveld het be kende oude Wilhelmina-terrein gehuurd achter het Gemeentehuis in de Hoofd straat. 't Kerklokje komt alleen in Kaatsheuvel—Loon—op—Zand in meer dan W-X 1200 huisgezinnen.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 5