25 P (LI. Hij. DE ESÏESI. TRIP, ÜTafCHT. Dijckerhoff- Portlandcement gompdeattap MÉ Klasse fan de led. Saab te Waalwijk. Slapeloosheid A. Kohier, Importeur van Kluitkalk, Dakleien, Wand- en Vloertegels en andere Bouwmaterialen. TROUWBRIEVEN en BIDRENTJES Aangekomen: GEMENGD NIEUWS. Chineesch schip vergaan. Volgens een bericht van de Associated Press uit Sjanghai is het Chineesche stoomschip „Litoeng" in de monding van den Yangtse, op een rots geloo- pen en vergaan. Honderd passagiers en de bemanning zijn verdronken. Moordaanslag uit minnenijd. Gisteravond ongeveer 12 uur heeft zekere B. in de Utrechtsche straat te Amersfoort een jonge vrouw, waarmede hij geruimen tijd had samengeleefd, uit mhinenijd met een mes drie steek wonden toegebracht. B. is sedert drie weken op vrije voeten, nadat hij acht maanden voor een soortgelijk feit in de gevangenis had doorgebracht. Ge durende dien tijd had de vrouw, W. W. genaamd, liefdesbetrekkingen aan geknoopt met zekeren K. Toen B. haar weer in zijn logement aantrof, vielen er eenige woorden en nam B. de kans waar, toen de vrouw op straat met een ander stond te pra ten. Hij stak haar met een knipmes in den arm, in den buik en in den rug. De dader wierp het mes weg en vluchtte, doch de politie had hem spoedig gearresteerd en naar het bureau overgebracht. Mej. W. werd op het hoofdbureau door twee doctoren verbonden. Door den messteek in den rug is vermoede lijk een der longen geraakt. Hei slacht offer is per ziekenauto naar het zie kenhuis overgebracht. Auto—ongeluk. Op den rijksstraatweg bijBathmen heeft Maandagmiddag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij alle drie inzittenden van den auto gewond werden. Een Buick-wagen, bestuurd door den heer H. Holst uil Enschede, reed in groote snelheid in een bocht van den weg in de berm- sloot. De auto sloeg driemaal over den kop en kwam ondersteboven tegen een boom terecht. Mej. G. Mos, even eens uit Enschede, werd uit den wa gen geslingerd. Zfl brak beide polsen en kreeg een ruggegraat-fractuur. Zij is naar het ziekenhuis te Enschede overgebracht. De bestuurder en de derde inzittende, de heer A. M. Gies- kens, kregen ernstige verwondingen aan het hoofd; laatstgenoemde brak ook een sleutelbeen. De geheel vernielde auto is door de politie in beslag genomen. Een revolver, die bij fouilleering niet werd ontdekt. Nadat Zaterdagmiddag half vier een zekere M. R. uit Bergen op Zoom op het politiebureau was ontboden, die verdacht werd van overtreding van artikel 248 bis van het wetboek van strafrecht, werd hij, alvorens verhoord te worden, aan een fouilleering onder worpen. De agent van politie vond bij verdachte geen bijzonderheden, zoodat hef verhoor kon plaats vinden. Na het verhoor begaf R. zich in ge zelschap van een agent van politie naar de W. C. Daar heeft de agent eenige oogenblikken gewacht, tot hij plotseling een scnot hoorde. Bij het openen van de deur trof hij R. aan, die zich met een revolver levensgevaarlijk had ver wond. Bij onderzoek bleek dat de revolver, die door R. was gehanteerd, verborgen was geweest in een klein revolverzakje, door middel van een elastiek bevestigd op het bloote lichaam achter in de knieholte. Hierdoor is den agent van politie tijdens de fouiileering ontgaan, dat de verdachte een wapen bij zich droeg. R. werd onmiddellijk naar het algemeen burgergasthuis over gebracht en gisteravond kwart voor zes is hij aan de bekomen verwondingen overleden. De Dusseldorfer moordenaar. De massamoordenaar Peter Kürten heeft bij zijn verdere verhooren nog nieuwe bekentenissen afgelegd. O.a. heeft hij een aantal brandstichtingen toegegeven. in 1925 heeft hij ook nog een poging tot moord op een dienstbode gepleegd. Hfl trachtte dit meisje in het buis, waar zij diende, te wurgen, doch het meisje wist zich los te rukken en riep om hulp, waarop Kürten uit het huis vluchtte. Na lang aarzelen heeft hij ook bekend te Altenburg en omgeving 2 moorden en 4 pogingen tot moord te hebben gepleegd, benevens een brand te hebben gesticht. Van deze moorden, die in den herfst van 1928 werden gepleegd, zijn een 19 a 20-jarig meisje en een 35 jarige vrouw het slachtoffer geworden. Hij heeft beiden gewurgd. Drie pogingen tot moord hebben in 1921 plaats gehad. Verder bekende Kürten in den herfst van 1923 en het voorjaar van 1924 te Windtschleuben brand te hebben ge sticht, waarbij 2 schuren in de vlammen zijn opgegaan. Hij beweert de branden te Altenburg evenals later die in de buurt van Düsseldorf te hebben gesticht om werkloozen, die daar lagen te slapen, om het leven te brengen. De politie is bezig deze bekentenissen te controleeren. Intusschen is Kürten ter beschikking van den rechter van instructie gesteld. Verdachte in vrijheid gesteld. Van welingelichte zijde deelt men aan het Corr. Bureau mede, dat de verdachte van den moord op den Voorburgschen manufacturier Van der Driit hedenmiddag op vrije voeten is gesteld. Autobus met 25 personen te water. Maandagnacht tusschen 2 en 3 uur reed een autobus van Van der Poll uit Franeker, waarmede een muziek corps, bestaande uit 25 personen uit Witmarsum, komende van 't concours te Drachten naar huis reed, te Olde- boorn in een bocht van den weg in de Wetering. De bus kantelde en kwam opzij in het water terecht. Alle inzittenden slaagden er gelukkig in uit de bus te komen door 't inslaan van de ruiten. Vijf van hen werden licht gewond en moesten onder genees kundige behandeling gesteld worden. De oorzaak van het ongeval is waarschijnlijk te wijten aan hef feit, dat boven het water een dichte nevel hing, waardoor de chauffeur van de bus het water niet kon zien. De leden van het gezelschap zijn per autobus van Oldeboorn naar hun woonplaats vervoerd. De bus is later gelicht. Verkeersongevallen Zondagavond is nabij Oidenzaal op den straatweg Oidenzaal—Enschede de arbeider V. aldaar, die op den berm stond te praten, door een luxe-auto uit Enschede aangereden en onmiddel lijk gedood. De chauffeur reed daarop terug naar Oidenzaal om over Hengelo weer te Enschede te komen, Daar een ooggetuige het nummer van den auto had opgenomen, kon 's nachts nog de gemeente—politie den chauffeur in arrest stellen. Gistermiddag omstreeks 5 uui heeft even buiten het dorp Garderen een auto-ongeluk plaats gehad. Een kleine auto, bestuuid door den heet Grol uit Rotteidam, die met een vriend een autotochtje maakte, kwam in bot sing met een motoifiets, bestuurd door den 31 jarigen Jochem Bruggenkamp uit Enschedeop de duo-zitting zat Munsterman, eveneens uit Enschede. Beide laatstgenoemden werden over den weg geslingerd. De heer Bruggen kamp werd zeer ernstig gewond. De duorijder kreeg minder ernstige ver wondingen. Beiden zijn naar het zieken huis te Apeldoorn overgebracht. Vanmorgen om 9 uur is een vrachtauto van de IJmuider vischcen- trale, waarschijnlijk doordat de be stuurder even omkeek, op den hoek van den Westersingel en den Nieuwen Binnenweg, alhier tegen een lantaarn paal aangereden, tengevolge waarvan de lantaarnpaal afknapte. De auto is doorgeschoten en in den Singel terecht gekomen. Persoonlijke ongelukken heb- oen zich daarbij niet voorgedaan, De auto is met een transportwagen van de autobergingsmjj. jacatra uit het water gehaald. Gisteravond hebben op den rijks straatweg in de buurtschap Hierden bij Harderwijk de heeren Oost en Slump uit Kuinre, die op een motor fiets in de richting Nunspeet reden, een wielrijdster, de vrouw van J. Poo len, aangereden. Zij kreeg geen letsel, doch de beide heeren werden vrij ernstig verwond naar het Pius-gestichi te Harderwijk vervoerd. Op den eersten Pinksterdag is te Amersfoort op het julianaplein de motorrijder B., aldaar woonachtig, door een auto aangereden en met een ge broken been naar hef ziekenhuis ge bracht. Den nacht daarop reed op den Soesterweg een auto tegen een boom door het springen van een band. Een inzittende juff.ouw uit Hilversum kreeg een ernstige hoofdwonde en werd in het ziekenhuis opgenomen. Te Delft is Zaterdagavond de heer E. koopman, uit Rotterdam, op den Rotterdarnschenweg met zijn motor fiets met groote snelheid tegen een bespannen voertuig gereden. De heer K. en zijn 10 jarig dochtertje, dat op de duo zat, werden over den weg geslingerd. Beiden werden in bewuste ioozen toestand per politie-auto naar het gasthuis vervoerd, waar bleek, dat beiden een hersenschudding hadden gekregen. Hun toestand was gisteren redelijk. Het ongeluk is geschied, doordat het paard, bestuurd door een kleinen jongen, die naast zijn vader op den bok zat, eigener beweging zooals het gewoon was een dwarsstraat I insloeg. Verdronken. De ongeveer 50 jarige koopman K. B. uit Winschoten is op Pinksterzon dag nabij het Schansbosch bij Mont foort in een sloot geraakt en verdronken. Gistermorgen is ter hoogte van den Wassenaarschen Slag bij het ba. den in zee verdronken de 25 jarige A. Schutte uit Wassenaar. In den nacht van Zondag op Maandag is de moto:fietsrijder Wiüy Féron uit Sittard op den Bunderberg te Bunde met zijn motoifiets tegen een boom gereden. Met een ernstige hoofd wonde en een beenfractuur is hij in het hospitaal Calvariënberg te Maas tricht opgenomen. Zijn toestand is ernstig. Maandagmiddag is tusschen Echt en Susteren, nabij de garage Moort. hamers, op den rijksstraatweg een wielrijder, die uit een zijweg komende, den weg zou oversteken, door de voorruit van een luxe-auto geslingerd. De man liep een beenbreuk en ernstige hoofdwonden op. Hij werd naar het Fransche klooster te Sittard vervoerd. De Pinksterdagen op onze vliegvelden. Op den eersten Pinksterdag bezoch ten 2400 personen Schiphol, waarvan 86 van de door de K.LM. aangeb den gelegenheid tot het maken van rond vluchten gebruik maakten. Op dien zelfden dag bezochten 2750 personen Waalhaven en vlogen er 60. Den tweeden Pinksterdag bedroeg het aantal bezoekers op Schiphol 5500, waarvan er 348 vlogen en het aanial bezoekers op Waalhaven 7200, waarvan er 240 vlogen. Ook hei aantal passagiers tusschen Rotterdam en Amsterdam was zeer belangrijk. Op het vliegveld Gilze-Rijen bij Breda, waar de K.L.M. gedurende de Pinksterdagen pleizierviuchten organi seerde, maakten Zondag 141 passagiers hiervan gebruik en op den tweeden Pinksterdag 200, terwijl bovendien nog een extra-vlucht met 9 passagiers werd ondernomen over Maastricht en Luik naar Brussel, waar geland werd en vandaar weer terug op Gilze-Rijen. den roeien, hadden de zeilen vasfge- maakt. Plotseling deed een sterke golf de boot omslaan en de jongelie den vielen te water. Pogingen om hen te redden mis lukten. Te Montfoort is de koopman K. B. uit Linschoten in een sloot geraakt en verdronken. Te Varsseveld is Maandag de 15 jarige B. Beekhof, toen hij achter een vrachtwagen kwam aanloopen door een vrachtauto, welke hij niet bemerkte, aangereden en gedood. Te Amsterdam is in het O. L. Vrouw gasthuis ter verpleging opge nomen een 31 jarige vrouw, die in de Linnaeusstraat aangereden was door een auto en daarbij een hoofdwonde en een vermoedelijke hersenschudding had opgeloopen. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt1 s Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. MARKTBERICHTEN. Vergiftigden Alcohol gedronken Volgens een bericht uit Moskou zijn te Odessa, na gebruik van gedenatu reerden alcohol, talrijke havenarbeiders ziek geworden. De alcohol was aan gebracht door een Russisch stoomschip en voor de houtindustrie bestemd. Bij het lossen van het schip braken de arbeiders de vaten open en dronken van den alcohol. Niet minder dan 165 arbeiders moes ten terstond in een ziekenhuis worden opgenomen, waarvan er 12 spoedig na hun opneming zijn overleden. Het totale aantal slachtoffers is nog niet bekend, daar geen oificieele op gaaf is gepubliceerd. Kind uit een raam gevallen. Zaterdagavond is het 4-jarigdochtertje van het gezin van den heer A. de B. wonende ean de Langestraat te Roozen- daal uit een raam gevallen, tengevolge waarvan de kleine Maandag is over leden. Het kind was ongemerkt naar boven gesloopen waar het aan de achterzijde van het huis, na op een stoel te zijn geklomen, kans heeft ge zien een raampje te openen. Het nood lottige gevolg was. dat het kind er uitviel en achter op de plaats van het huis terecht kwam. In deerniswekken- den toestand is het kindje naar binnen gebracht, waar het Maandagavond zonder tót bewustzijn te zijn gekomen aan de gevolgen is overleden. Doodelijk ongeluk bij Naarden. Zondagmiddag te ruim half zes is op den Muiderstraatweg nabij Naarden een ernstig ongeluk gebeurd. Twee jongelieden en een meisje reden per fiets in de richting Amsterdam. Achter hen naderde een motortrein van de Gooische Stoomtram. De beide jonge mannen weken bij het naderen van de tram iets naar links uit, doch het meisje bleef aan den rechterkant van den weg aan welken kant ook de stoomtram passeert, rijden. Volgens mededeeling van den bestuurder stapte het meisje, toen de tram tot op vier vijf meter afstand genaderd was, plotseling van het rijwiel en stapte in de trambaan. De tram kon niet meer stoppen. Het meisje kwam onder den wagen terecht en was op slag dood. Het bleek te zijn de 19-jarige mej. C. de P. uit Amsterdam. Het lijk is door de politie te Naarden in beslag genomen. Er is proces-verbaal opgemaakt. Wolff seint uit Sassnitz op het eiland RügenOp Pinksterzondag ondernamen de 24-jarige Walter Haus mann met zijn te Berlijn woonachtigen broer Willy een tocht met een zeil boot. De jongelui, die blijkbaar niet kon LAATSTE BERICHTEN. Koning Karei 11 van Roemenië, De Corriere del Ticino, die te Lugano verschijnt, deelt mee, dat de staatsgreep van Koning Karei van Roemenië is voorbereid op 24 April te Bellinzona in het Zwitsersche kanton Tessino. Op dien dag is piins Karei uit Zürich, waar hij in het hotel Bord au Lac de Paaschdagen heeft doorge bracht, naar Bellinzona gegaan, waar hij werd opgewacht door tal van Roemeensche hooge autoriteiten, die uit Turijn, Milaan en Parijs te Bellin zona waren gekomen. Onder hen be vond zich o.a. generaal Alexis Averescu Gedurende den geheelen nacht hebben deze Roemenen in een hotel te Bellin zona beraadslaagd. Daarna is koning Karei naar Zü.ich teruggekeerd. Amerika vergoedt de in den oorlog genomen Duitsche schepen. Volgens een bericht uit Washington heeft de Amerikaansche scheidsrechter Ermick beslist, dat aan 23 Duitsche reederijen een bedrag van ruim 74.250 000 dollar zal worden vergoed voor de tijdens den wereldoorlog in beslag genomen Duitsche schepen. Hij heeft tevens het departement van de scnatkist geadviseerd met de beta ling, die in termijnen zal geschieden, spoedig te beginnen. De uitspraak is definitief. Men verwacht, dat voor den eersten termijn van uitbetaling ongeveer 18.000 000 dollar beschikbaar zal zijn. De „Hamburg—Amerika Lijn", de Norddeutscher Lloyd" en de Hansa" zullen hiervan het leeuwendeel ont vangen. De vergoeding wordf verleend voor 94 in beslag genomen schepen. Het thans toegekende bedrag is 31000.000 hooger, dan de indertijd door president Wilson ingestelde com missie van taxatie had voorgesteld. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM. 10 Juni. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd179 paarden, 13 veulens, 1 ezel, 678 magere runderen, 710 vette runderen, 522 vette kalveren, 683 nuch tere kalveren, 161 schapen of lammeren, 831 varkens. 105 biggen, 1 bok. Prijzen per i kilo: koeien 3441 c.,48— 52 ct., 5558 ct. ossen 43 c. 4750 ct. stie ren 43 ct. 45—48 ct. 50—53 ct. kalvoren 47i—50 ct. 60—621 ct. 721—771 ct. schapen 30—36 ct. overj. lammeien f 24—28, zuig- lammeren f 24—28 per stuk, varkens 31 ct. 3H ct. 32 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 260—425, stieren f 150450, paar den f 200—300, slachtpaarden f 170—220, hitten f 100—190, veulens f 85—150, fok nuchtere kalveren f 20—28, id. slacht f 10— 18 kalfkoeien f 280—420, pinken f 120—185, vaarzen f 170—255. biggen f 20 - 30 id. per week f 2.75—3.—. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen matig. De handel was iets flauwer, doch de prijzen van j.l Dinsdag konden nog gehandhaafd worden. Een beste spoelingkoe ging nog tot 3 cent en een puik beste os tot 2 cent boven noteering. De aanvoer van vette kalveren was groot. De handel was hier eenigszins gedrukt, zoodat de prijzen van de vorige week met moeite bedongen konden worden. Een extra best kalf ging nog tot 5 cent boven notee- ring. Stieren met tamelijken aanvoer, redelijken handel en vrijwel de oude prijzen. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien gering. Hier was wei nig vraag, terwijl de prijzen op dezeifde hoogte bleven. Jongvee eveneens met geringen aanvoer, weinig handel en prijshoudeud. Graskalveren geen aanvoer en geen no teering. Nuchtere fok- en slachtkalveren met min der aanvoer, hier was over het algemeen een gedrukte stemming wegens invoerver bod in Zeeland in verband met het heer- schende mond- en klauwzeer, tengevolge waarvan de prijzen aanmerkelijk gedaald I zijn. Biggen met tamelijken aanvoer, flauwen handel en ongeveer de oude prijzen. De aanvoer van werk- en slachtpaarden, hitten en veulens was matig, de handel was lui en duur. Varkens met korten aanvoer en sleepen den handel.de prijzen waren zelfs iets lager, behalve voor beste vleeschvarkens, die gin gen tot 2 cent beven noteering. Zouters met gewonen aanvoer en prijzen als vorige week. Schapen en lammeren met geringen aan voer, handei zeer traag, toch konden de prijzen van de vorige week gehandhaafd blijven. ADVERTINTIëN. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak1 Musis Sacrum. in verschillende maten. almkerk. 34197 Voor Noord-Brabant levering uitsluitend nan den handel. KANTOORUREN VAN 6—1* UUR. DES ZATERDAGS VAN 6—11 UUR- mooie modellen en goed verzorgd, worden direct geleverd. WAALWIJKSCHE worden direct STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELEN. Pnrol bij Doonilten - Zonnebrand - Mloopen. Doos 30 cl. asisotjsinami rninrm^Mss

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6