Nieuws uit Kaatsheuvel. fievraa|i5 kiuH Te hoop muM\ UORKJES HOOISCi» BDRPEBWOOKUI ASSURANTIE-, HÏP01® ER REISBUREAU Marktberichten. i Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol, Bij alle Drogisten. TE KOOP i numi te 's Bosch voor 't examen Onder wijzeres L.O. mej. D. van Campen alhier. Geslaagde en familie proficiat. v/CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gem. alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. A. v. Willigen. W_ j.i. Woensdag maakten verschil lende leden der Ned. Herv. meisjes- vereeniging „Bid en Werk" te dezer plaats een pleizierreisje naar Utrecht tot het bijwonen van den aldaar ge- houden Bondsdag. Hoogst voldaan keerden de dames met den trein van 's avonds half elf huiswaarts. Deze week werden door den heer B. de Poorter aan den Winterdijk al hier de eerste nieuwe aardappelen gerooid. Ze zijn flink van stuk, terwijl de smaak goed is. De postduivenvereenlging .De luchtvaart" alhier hield gecombineerd met de Kaafsheuvelsche vereeniging „De Getrouwe Duif" j.l. Zondag een wedvlucht' vanuit Orleans met den volgenden uitslagP. Luchters 1 A. Pijnenburg 3 15 22; G. Vos 3; M. var. Boxtel 4 10 Adr. Versteeg 5 14 C. Corstanje 6; P. v. d. Velden 7; H. Netten 8 9 12; D. Groen 11; A. Hendriks 13 19 21; H. Dekkers 16 26 27; J. Spierings 17; M. Donders 18 20; S. Oerlemans 23 P. Snaphaan, 24 le duif 5.48.12 en laatste 8.14 17. \r De heeren J. Huysman, G. A. S. de Bas en voor de Poorte hebben hunne benoeming als bestuursleden van de Coöperatieve Boerenleenbank aangenomen. WASPIK. Bij de N.V. Scheepsbouw werven voorheen P. en A. Ruijtenberg alhier werd met goed gevolg te water gelaten een Dortmund—Eemskanaal— schip laadvermogen ongeveer 1000 ton voor Belgische rekening. De kiel zal worden gelegd voor een dergelijk schip van dezelfde grootte voor Nederlandsche rekening. Door de Harmonie .Volksvlijt en Volksvermaak" zal a.s. Zondag worden deelgenomen aan het Festival te Loon— op—Zand. RAAMSDONK. De herijk van maten en gewichten zal dit plaats hebben in het Henricusgebouw te Raamsdonks- veerop Vrijdag 20 Juni a.s. van 9Vrl2 en i_4 uur voor hen, wier namen beginnen met de letters A tot en met K op Zaterdag 21 Juni a.s. van 9'/,— 12'/2 uur voor de letters L tot en met R en op Maandag 23 Juni a.s. van 9'/2 12 en 1—3 uur voor de letters S rot en met Z. De jaarlljksche collecte, ten be hoeve van het Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, zal in deze gemeente aan de huizen der ingeze tenen gehouden worden op Woensdag 18 Juni a s. Onze harmonie .St. Bavo" zai a s. Zondag deelnemen aan het Festi val te Loonopzand. De dames van den hulshoudcursus maakten Donderdag jl. een uitstapje per autobus naar Antwerpen. Na maanden van ernstige studie, onder leiding van haar ijverigen di recteur den heer Q. van Loon, trok onze harmonie „St. Bavo" voor de eerste maal op 2den Pinksterdag vol goeder, moed per autobus op concours en wel naar Zalt—Bommel, om daar in de vierde afdeeling te trachten een prijs machtig te worden. Een postduif bracht reeds vroeg de blijde mare, die zich direct als een loopend vuurtje door het dorp ver spreidde, dat onze harmonie die nog pas twee jaren bestaat met den derden prijs uit het strijdperk was gekomen en wel met 72 punten. (Minstens 60 punten). Geen wonder dat de muzikanten zich haasten om dtt succes te midden hun ner dorpsgenooten te vieren. Reeds voor den avond arriveerde de autobus en onder de vroolijke tonen van de muziek ging het naar het St. Leo— gebouw, waar de harmonie is gevestigd. De avond werd gezellig doorgebracht. Onze hartelijke geiukwenschen aan .St. Bavo". Moge het behaalde succes een aansporing zijn, om naar hoogere lauweren te blijven streven, dan zien we onze harmonie het volgend jaar met den eersten prijs uit het strijdperk komen. Van den landbouwer B. alhier is een paard gestorven, waarvan het vleesch voor de consumptie is afge keurd. Het cadaver is onder politie toezicht begraven, RAAMSDONKSVEER. Op Zondag 15 Juni a.s, zal om 5 uur n.m. door de meisjes van de K. J. V. uit deze gemeente een uitvoering worden ge geven in het Henricusgebouw, uitslui tend toegangelljk voor dames boven de 14 jaar. Opgevoerd wordt het gecostumeerd tooneelstuk .Beelden uit het Evan gelie". Na afloop zal de verloting plaats hebben ten bate van de Veree- "Jging .Het arbeidende meisje". Prach tige prijzen zijn uitgeloofd. Dezer dagen is alhier een dames- taschje, een rozenkrans en een rijwiel plaatje gevonden. Inlichtingen te be komen bij de maréchaussees. Woensdag j.l. is in deze ge meente door eenige dames het Emma- bloempje ten verkoop aangeboden. De opbrengst strekt tot bestrijding van de kosten van ziekenverpleging der Ver eeniging .het Groene Kruis.0. Op 2den Pinksterdag is ook de harmonie „de Eendracht" op concours geweest naar Zalt—Bommel. Hoewel zij den laatsten tijd erg met mutaties onder de bezetting te kampen had, mocht het de harmonie, dank zij de eminente leiding van den heer N.' Snijers en den volhoudenden ijver van de leden bij de repetities, gejukken den tweeden prijs te behalen in de 3de afdeeling met 98 punten. Toen de auto's omstreeks 7 uur het Veer binnenrolden, werden de leden ter hoogte van de Julianalaan verwel komd door het bestuur der Biljartclub die haar feliciteerde met den behaal den prijs. Nadat het Bestuur had plaats genomen in een gereedstaand rijtuig, trok men in optocht onder de vroolijke tonen der muziek naar „Huis ten Deil" waar de Harmonie is geves tigd. De avond werd aldaar op feeste lijke wijze in gezelligen kring door gebracht. Dinsdagavond is de Harmonie nog gehuldigd in het repetitielokaal door de Gem. Zangvereeniging „Excelsior", uit deze gemeente. Dinsdag j.l. vierde het echtpaar S. J. Lankhuijzen—Knaap zijn gouden huwelijksfeest. Talrijk waren de geiukwenschen die de jubilarissen mochten ontvangen. MADE Onder zeer veel belangstel ling werd op Maandag tweeden Pink sterdag, te Drimmelen de eerste steen gelegd voor een te bouwen Geref. kerk, waaraan le Drimmelen reeds lang behoefte was. Voorheen werd de dienst gehouden in een afgehuurd gedeelte van een bergplaats van den beer Snoek. Ds. de Vries uit Raams- donksveer sprak een rede uit, waarin hij memoreerde dat dit gebouw geen huis voor God maar voor de menschen werd, waarin zij Gods zegen konden afsmeeken op al hun werken. Z Eerw. hoopte voor elke steen hier weggelegd dat ook een geestelijke steen in den vorm van een lid der gemeente aan deze kerk zou worden verbonden en dat deze kerk moge groeien en bloeien Door den Voorzitter en het oudste lid van het genootschap den heer C. L. Stal werd een gedenksteen aangebracht. ALMKERK. Te Almkerk werd een vergadering van stemgerechtigde inge landen gehouden van 't Nieuwland van Altena. De heer W. de Waart bepleitte de overneming van het pomp station te Hank en vroeg waarom het bestuur geen gelden beschikbaar stelde voor onderzoek aangaande deze ge wichtige zaak. Door den voorzitter werd geantwoord, dat het bestuur niet afzijdig was in deze kwestie, doch dat slechts een klein deel van 't waterschap hiervan profijt had. Ongeveer een vierde zou er mede gebaat zijn. Nadat door heemraad O. Walraven naar voren gebracht was, dat de gelden, die gevraagd werden voor onderzoek f550 bedroegen en het bestuur geen vrijmoedigheid had, deze op de be grooting te plaatsen, daar slechts een vierde van het waterschap er in was beirokken en 't Nieuwland uit drie polders bestaat, werd met aigemeene stemmen besloten i 175 uit te trekken voor dit doel. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 13 |uni 1930. Bij de deze week alhier gehouden verpachtingen langs de Maasmond waren de prijzen hooger dan de vorige week. Van een kwaliteit, die toen f9 a f 10 kostte, werd nu f 12 a f 13 be steed Maar toch zijn de verpachtingen nog 50°/o lager dan in 1929. Meerdere tuinders hebben reeds nieuwe aardappels gestoken en al is het nog vroeg, toch valt opbrengst en kwaliteit niet tegen. Ais alles mee blijft werken, zijn er binnen een paar weken volop nieuwe. WAALWIJK. AGENDA'S. Zaterdag 5—ö'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De liefde van Sunya". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De Sirene van de Tropen". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak*. Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 872 uur. Witte Bioscoop, „De liefde van Sunya". Zondag 8 uur. Concert harmonie „Euphonia" van Kaatsheuvel op de kiosk op de Markt. Maandag 7 uur. Schietoefening van het Gilde St. Crispijn en Crispinianus. Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „De Sirene van de Tropen". Waalwijk, 13 Juni 1930. Eieren 6—7 ct. Varkens f 16—f21. Volksmatinée. Zondag 15 juni geeft de Kon. Erk. Harmonie Apollo op de K. B.—kiosk op de Markt een Volksmatinée van 12—1'/2 uur. Programma 1 1. K. M. A. Marsch L. D. Moree. 2 Ouverture Solennelle, A. Glazouno. 3 Czardas sur l'opera der Qeist der Woiwoden, Grossman. 4 Vienna up to date March, Kohzak. 5 Divertissement Espagnole, L. C. Desornes. 6 Madeliefjes, Wals Bisselink. 7 Finale. Diploma Melkcursus. Donderdagavond had ten overstaan van een examen—commissie, bestaande uit de heerenStronkes Struijf Zuivel- consulent uit Breda, Broeders uit Gilze en Pais uit Lage Zwaluwe het examen plaats van de heeren die den cursus volgden voor het Melk—diploma. Allen slaagden voor het diploma n.l. A. de Jong, J. de Jong, A. de Jong, A. Vugts, C. van Roolj, P. de Kort, A. v. d. Hoven, C. Verboven, J. Verboven, A. Verboven, J. Verboven, A. in 't Groen, J in 't Groen, W. in't Groen, W. in 't Groen en H. Rombouts. Kuikendiefstallen. Den laatsten tijd wordt in onze ge meente erg geklaagd over diefstallen door katten onder kuikens en duiven gepleegd. Wij hoorden vele liefheb bers klagen, dat tientallen dezer dier tjes uit de hokken geroofd worden. Het ware te wenschen, dat de eige naars van dergelijk roofgedierte hunne viervoeters, die zich aan deze roove- rijen schuldig maakten eenvoudig uit den weg ruimden. Het voorkomt dan voor de bezitters van het pluimge dierte den minder aangenamen plicht om in hun eigen belang zelf in te grijpen. Wegenwals. Dezer dagen arriveerde in onze gemeente de wegenwals om als proeve op verschillende wegvlakken te worden te werk gesteld. Naar we vernemen voldoen de eerste proeven uitstekend. Tijdelijk benoemd. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de St. Theresia—school der Eerw. Zusters alhier is benoemd mej. van Rijswijk in plaats van mej. de Veth. Kinderspelen. Op Donderdag 19 Juni zullen aan de scholen der Eerw. Broeders van Liefde alhier kinderspelen georgani seerd worden. Alie klassen nemen aan de spelen deel naargelang den leeftijd daarvoor geschikt. De jongens zijn thans reeds vol spanning op den ko menden dag. KERKNIEUWS. H.H. Wijdingen. Op Zaterdag 14 Juni dient Z.D.H. Mgr. piepen in de Kathedrale Basi liek van St. Jan te 's-Hertogenbosclv toe Het H. Subdiaconaat o.m. aan den Eerw. Heer H. A. G. Hens te Waal wijk. Het H. Priesterschap aan de Eerw. Heeren: Fr. N. O. B. M. Allard, C. Fr. Berkelmans, W. W. A. M. van Beur den, N. A. Bijnen, J. P. v. Dal, W. A. Donkers, L. Fr. M. J. Eijgenraam, W. C. M. Grossouw, H. C. A. Hermus, J.. G. v. d. Heuvel, B. J. R. M. v. d. Hurk, G. P. Klaassen, H. E. van Laarhoven, N. W. J. M. de Leijer, P. J. A. M. Lücker, J. H. J. Martin, P. H. A. Moo- nen, H. J. M. Oppers, W. C. Quinten, L. A. Th. Rooijackers, H. Swinkels, J. L. Tychon, J. J. C. Verbiesen, P. J. Verschuren en J. A. v. d. Wildenberg, allen van het Seminarie^ te Haaren; en aan den Eerw. Frater Romualdus Bijlhout, geboren te Waalwijk, van de orde der Carmelieten. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Stinus Andries z.v. J. Bouman en Henrica Johanna Cornelia Krijnen. Anna Petronella Maria d.v. H. J. M. van Berkel en M. A. Verhoeven. Francisca Maria d.v. A. C. Demmers en Johanna P. Verhagen. Odilia Elisabeth Johanna d.v. A. G, Kroot en Cornelia Klerkx. - Leonie Fran cisca Wilhelmina Theodora d.v. L. A. van Gelder en F. M. H. Sommers. Johannes Michael z.v. M. C. Berkel mans en E. M. v. Oostrum. Victor Adrianus z.v. Hubertus W. van Laar hoven en J. G. Meulkens. Cornelia Theresia Catharina d.v. P. F. Wijk- mans en C. M. van Muilekom. Overleden Cornelis Bergmans echtgen. van Johanna Siegers, oud 69 jaar. Hen- drika van Loon, weduwe van Reinier van Loon, oud 81 jaar. Arie Johan van Es, oud 12 jaar. Cornelis Chris- tiaan de Greeff, echtg. van Gerardina Johanna Verwiel, 68 jaar. Huwelijks-aangiften: Johannes Antonius Jansen, oud 26 jaar en Hendrika Petronella van Son, oud 27 jaar» beiden won. te Waalwijk. Johannes Verhoeven, oud 3D j. en Maria Adriana Maas, oud 28 j., beiden won. te Waalwijk. - Theodoras Klijngeld, oud 28 jaar, won. te Loon- op-Zand en Johanna Jacoba Steen bergen, 31 jaar, won. te Waalwijk. Gehuwd: Geen. Vertrokken: Johanna Maria Smits, naar Dru- nen. Antonius H. W. de Jong, naar Oisterwijk. Maria Christina L. Hornman, naar Hannut, België. Alida Johanna van der Ree, naar Til burg. Herman Albert Schonhardt naar Cleef Did. Ingekomen Piet van Soelen en gezin, van Dru- nen. Hans Breijmaier, van Rotte- nack. Adrianus Franciscus van Eekert, van 's-Bosch. Lambertus Antonius Hooijmaijers, van Waspik. Antonia Schellekens, echtg. van J. H. Pullens, van 's-Bosch. Ferdi nand Braber, van Sprang-Capelle. Antonius Hubertus Gelok, van Udenhout. Antonius Josephus Pul lens en gezin van Tilburg. Anna Maria Theodora Kluitmans, van Ber- chem. Petrus Wilhelmus van Grinsven, van Oss. RAAMSDONK. Van 30 Mei t/m 6 Juni 1930.- GeboortenA W d van M Kant— Monshouwer. C H z van A H de Ruijter—van Vucht. A C A M d van H C A Baijens—Kolsteren. Huwelijken: C P Spuijbroek oud 25 jaar en J G Molewijk oud 23 jaar. P L Blankere oud 24 jaar en C P H Schipperen oud 19 jaar. M Pols oud 37 jaar en E A van Campen oud 32 jaar. Overlijden: J A Zijlmans oud 2 jaren. C M de Veer oud 11 maanden. J C Oomen oud 52 jaren. LAATSTE BERICHTEN. R.K. Kiesvereeniging. Gisterenavond hield bovengenoem de vereeniging een bestuursvergade ring, die slechts matig was bezocht. Na de opening richtte de voorzitter woorden van dank tot den heer P. Broos als scheidend secretaris. Deze beantwoordde den voorzitter en dankte voor de aangename samenwerking en hulp en steun van medebestuursleden en vooral van den voorzitter steeds ondervonden. Hierna heette de voorzitter den heer Nuiten welkom als bestuurslid, waarbij hij echter wel eenige reserve moest maken voor de critiek door hem op de laatste aigemeene vergadering op het bestuur uitgeoefend, tenminste als verslagen en mededeelingen juist zijn. Hij zal dienaangaande de gearres teerde notulen der vergadering af wachten. De heer Nuiten krijgt ge legenheid bij de rondvraag op dit punt te reageeren. Op een schrijven voor het Dr. Schaepmanfonds wordt besloten, als de vereeniging beter in geldmiddelen zit, eene bijdrage op te zenden. Een ontslagaanvrage van den heer Math, van Loon wordt ingewilligd en besloten een dankschrijven te richten. Een langdurige gedachtenwisseling had plaats over reglementswijziging in verband met de moeilijkheden om bestuursleden gekozen te krijgen. Al gemeen was men van meening dat het nuttig zou zijn in tweede instantie het parochieel verband uit te schakelen Na gedachtenwisseling werd de heer Broos Bfereid gevonden tijdelijk de secretaris-functie nog te vervullen, terwijl de heer W. Eibers voor dit jaar, als waarnemend penningmeester den heer M. v. Loon zal vervangen. De heer Nuiten krijgt gelegenheid zijn voorstel van de aigemeene vergade ring, betreffende jeugdleden in 't be stuur nader toe te lichten. Een lang durige gedachtenwisseling ontspon zich ten aanzien van dit belangrijke onderwerp. Algemeen was men het er over eens, dat de politieke-organi satie wel het laatst aangewezen lichaam was, om de jeugdvorming ter hand te nemen. Doch waar hier te plaatse vooral voor de mannelijke jeugc zoo uiterst weinig gebeurt, voelde men wel iets voor het wagen van een poging in de door den heer Nuiten bedoelde richting. Nog had een gedachtenwisse ling plaats over de geruchten uit v.m Baardwijk en over de contributie inning, waarmede spoedig een aan vang zal worden gemaakt. Het nieuwe bestuurslid hield een uitvoerig betoog over het verloop der laatste aigemeene vergadering, over hetgeen hieromtrent geschreven is en de inleidende woorden van den voor zitter tot hem gesproken. De voorzitter zegde een uitvoerig antwoord op zijn vraagpunten in de aigemeene vergadering toe. Als punt van bespreking voor de volgende bestuursvergadering wer naar voren gebracht het periodiek verzuim van gemeenteraadsvergade ringen, door gekozenen op de lijst der R.K. Kiesvereeniging. Hierna sluiting met den gebruike lijken groet. Collecte Gewapenden Dienst, De collecte voor den gewapenden dienst in de Nederlanden zal in onze gemeente plaats hebben op de eerste dagen der a.s. week. Gegund. De verbouwing der Concertzaal van den heer P. van Cromvoirl alhier onder architect Snijers van Raams donksveer is onderhands gegund aan de Heeren A. Vermeer en W. v. Heesch alhier. Verdronken. Voor de tweede maal binnen één week heeft het zwemmen in onze ge meente'een slachtoffer geëischt, in beide gevallen het gevolg van onvoor zichtigheid, door als ongeoefend zwemmer zich zonder toezicht in gevaarlijk water te begeven. Gisterenavond te ongeveer 8 uur waren in het z.g. „stukje" nabij het stoomgemaal een drietal jongelui gaan zwemmen. Bij lagen waterstand kan men ter plaatse van den eenen oever tot den anderen loopen zonder dat het water looger reikt dan de schouders. Gister avond stond echter op plaatsen het water wel 4 Meter hoog. De 24-jarige Ceel v. d. Schans, roewel geen geoefend zwemmer, wist toch zwemmende den anderen oever te bereiken en wilde daarop weer terugzwemmen. Halverwege scheen lij, vermoedelijk omdat zijn krachten ïem begaven, niet meer verder te runnen, riep om hulp en was spoedig onder water verdwenen. De anderen, zekere K. en D., hoewel zij niet kon den zwemmen stelden alles in het werk om den drenkeling te grijpen en men heeft D. later iets moeten toe werpen om hem nog uit het water te redden anders had hij zijn pogingen wel eens duur kunnen betalen. Inmiddels was de heer Blom die in de nabijheid woont gewaarschuwd, die ijlings kwam toegesneld en direct gekleed in het water dook ter plaatse waar men hem aanwees dat de dren- reling in de diepte was verdwenen. Hoewel hij, altijd nog gekleed, zijn pogingen verschillende malen her- ïaalde, kon hij hem niet vinden, het geen niette verwonderen was aangezien de verdronkene later 30 M. van de aangewezen plaats verwijderd gevon den werd en het water zeer troebel en dus ondoorzichtig was. Onvermoeid- laar heeft de heer Blom, ook nadat lij ontkleed was, naar den drenkeling gedoken, doch tevergeefs. Eenige visschers die met hun bootjes n de nabijheid lagen begonnen later mede naar den drenkeling te dreggen. erst ruim een half uur nadat het slachtoffejr in de diepte was verdwenen vond nien het dicht aan den kant en zoodra het was boven gebracht begon men kunstmatige ademhaling toe te passen. Inmiddels was de mare reeds in de gemeente verspreid en waren honder den ter plaatse die in angstige span ning de pogingen om de levensgees ten weer op te wekken gadesloegen. Ook Dr. Sweens was spoedig ter plaatse, doch hoe lang men de po gingen ook voortzette het mocht he laas niet meer baten. De droefheid der ouders, broers en zusters van het slachtoffer die met het ongeluk op de hoogte waren gesteld en direct naar de plaafs des onheils snel den, laat zich beter begrijpen dan be schrijven. Te zwaarder nog is deze slag voor hen wijl vroeger ook reeds een 3-jarig jongetje uit dit gezin verdronk. De verslagenheid en de deelneming is trouwens algemeen, waar het slachtoffer om zijn vroolijkheid in den omgang en zijn bekendheid in voetbalkringen en andere vereenigingen algemeen gezien was. Het lijk werd per auto huiswaarts vervoerd. De Amerikaansche senaat heeft de tariefwet met 44 tegen 42 stem men aangenomen. Bij een filmbrand in een schooi te Kieff zijn 28 kinderen omgeko men. Te Lemberg zijn 3 jeugdig, communisten ter dood veroordeelt, wegens colpartage van comnunistisch vlugschriften. Bij een veerbootongeluk Roemenië zijn 10 personen dronken. Sir Henry Segrave. Sir Henry Segrave, de bekende auto renner en motorbootvaarder, is hede bij een poging om hetsnelheidsrecor op het water te verbeteren, met zh boot omgeslagen en verongelukt. Hi record werd nog verbeterd. Met een vaart van 94.6 mijl bootje om, verdween en kwam als eer kolom stoom weer uit 't water, Ziji mecanicien verdronk. Hij werd ernst! gewond en overleed ten 5 uur. ADVERTENTIëN. Politie honden wedstrijd. Door de politie-vereeniging „Her- mandad" te Amsterdam zal op 10,11 en 12 Juli aldaar een groote politie-hon- denwedstrijd gehouden worden, waaraan door 15 der beste honden uit ons land zal worden deelgenomen. Onder de opgeroepenen behooren de heeren Kuypers, hoofdagent en Driessen, agent van politie alhier. Reeds de oproeping voor dezen wedstrijd is een bewijs dat de honden dezer politiemannen, leden der Eerste Loonopzandsche Politiehonden—ver eeniging hoog staan aangeschreven en deze vereeniging prima dieren telt. Politiehondenkeuring. Op Zaterdag 28 Juni a.s. zal alhier, op het terrein nabij Gaigenwiel, de voorkeuring gehouden worden, uit gaande van de Kon. Ned. Poiitiehon denvereeniging, voor honden die in 't najaar in aanmerking wenschen te ko men voor de groote keuring van 't certificaat. Als keurmeesters fungeeren de heerenburgemeester Letschert Nieuw-Vossemeer, inspecteur van po litie v. Helsland, Kaatsheuvel, majoor van de rijksveidwacht van den Hout uit Tilburg. Vergissing? Donderdag plaatste Mej. A. uit Sprang haar rijwiel, merk „Adex", voor den winkel van den heer L. van Adelberg alhier. Toen zij er uit kwam stond een rijwiel, merk „Animo", in de plaats Dit werd door haar op 't politie bureau gedeponeerd. Waar hier eene vergissing in 't spe kan zijn, vermelden wij deze verwis seling en gelieve men zich te vervoegen op 't bureau van politie alhier. OSS. Tot secretaris dezer gemeente is benoemd de heer G. A. J. Koning hoofdcommies ter secretarie van Hei mond. Tot onze diepe droefheid overleed heden plotseling, door een noodlottig ongeval, onze beminde zoon, broeder en oom Marcelis van der Schans, in den ouderdom van bijna 25 jaren. Overtuigd van uwe deel neming in dit smartelijk verlies. P. van der Schans A. van der Schans-: Versteeg. Johanna Hulst- van der Schans, A. Hulst en Kind. Karei van der Schans, Nicolaas v, d. Schans, Ardina van der Schans, Nicoiasina v. d. Schans Adriana van der Schans Waalwijk, 13 Juni 1930. Eenige en aigemeene kennisgeving. 3 knechts gevraagd vo het maken van geklonken en gelapt kinderschoenwerk en knechts gevraagd vo Meisjes schoenwerk. B. VAN DER LINDEN Kerkpad 5, Waalwijk, tegen Inkoopsprijs EEN NIEUWE merk „Lanz Werry", Te bevragen bij WED. M. V, DONGEN, Dussen. 441! op mooien stand te Waalw een goed nieuw ingeric met flinke bergplaats groote rijdam en op< slagplaats. Voor alle tioeleifldi geschikt. Waar zegt de Uitgever 447 Grootestraat 389 WAALW' Tel. 90. Postbus Wij sluiten ELKE gewen^ VERZEKERING legen concurreerende premii solide en coulante Maatschap Lage Premie. Beurs Coulante afdoening van sc Gelden beschikbaar voor Hypotheek. Finantiëele Arrangemeni| Agenten van HET REISBUREAU WA< LITS/COOK voor 't rayon Waalwijk-'s Tilburg—Breda. v ver

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10