A. Meiiering Nieuws uit Kaatsheuvel. 14 nieuwe kozijnen dien da9 speciale koopjes OP 25 JUNI naar de SINT JANSMARKT te 's-BOSCH. Te koop: met ramen en glas Denk er om dat tegenover het Stadhuis brengt. 1500 K.WU. werden geaccepteerd1 Een geldleening van 1 14.200.af te lossen In 20 jaar zal hiervoor worden aangegaan. Voor de feestelijke ontvangst van den nieuwen burgemeester werd een blanco crediet door den raad beschik baar gesteld. Men zie verder het uitvoerig verslag dezer vergadering in ons volgend nummer. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De collecte voor den gewapenaen dienst zal alhier langs de huizen ge. houden worden op Donderdag 19 dezer. SPRANG. De gehouden collecte ten bate van het Gereformeerde Studie fonds, heeft bij de Ned. Herv. gemeente alhier, ruim f 100 opgebracht. Onder de schoolgaande kinderen in deze gemeente, komt veel de ziekte „bot" voor. Naar men ons mededeelt, is door de Koleninkoopvereeniging te dezer plaatse voor den a.s. winter, ruim 140 ton steenkolen gecontracteerd, wel een bewijs dat deze vereeniging in een dringende behoefte voorziet. Bij den gehouden rondgang voor de haive stuiversvereeniging „De macht van het Kleine" werd aan contributie's giften enz. ontvangen f 80 71. VR1JH.-CAPELLE. Men deelt ons mede, dat de wegovergang naar de Oude straat, aan de Hoogevaart be langrijk zal verbeterd worden. Dezer dagen is men begonnen met beton te storten. In een onbewaakt oogenblik kwam het zoontje van de fam. S. in de Korte Nieuwstraat in de schoen fabriek aldaar met zijn handje tusschen de stanzmachine, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het 4-jarig dochtertje van J. K. dat met eenige andere kinderen aan het spelen was, kreeg zoodanig een steen tegen het hoofd, dat dr. K, de wond moest hechten. Ged. Staten van N.-Br. hebben besloten de som, welke over 1930 aan iedere gemeente moet worden uitge keerd voor Sprang Capelle vast te stellen op een bedrag van f 8310. Ds. B. van Ginkel, cand. te Zeist heeft voor het beroep der Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendjjk be dankt en dat naar Nieuwpoort aange nomen. CAPELLE. Bij de vorige week aan de Rijkskweekschool te 's Bosch ge houden examen slaagden de dames D. van Campen, D. Benjaminse en D. voor de Poorte ais onderwijzeres. Tot president—kerkvoogd der Ned. Herv. gem. alhier is benoemd de heer A. L. Sneep. De in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden collecte voor de uitwendige zending heeft f 75.11 opgebracht. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. school te Raamsdonksveer is benoemd mej. D. voor de Poorte te Vrijhoeve—Capelle. 1/Nu de restauratie der Consistorie kamer der Ned. Herv. kerk haar beslag heeft gekregen, zullen de wekeltjksche vergaderingen van de jongens- en meisjesvereenigingen der Ned. Herv. gemeente alhier ook weer een aan vang nemen. De catechisaties voor schoolkin deren zullen a.s. Woensdag onder lei ding van ds. A. van Willigen weder beginnen en wel voor een uur voor de jongens en een uur voor de meisjes. Onder het vee van den landbou wer G. v. d. L. alhier is miltvuur ge constateerd. Heden werd reeds het eerste kadaver verbrand. De heer v. Sighem te Domburg heeft de benoeming tot onderwijzer aan de Chr. School aan de Loonschen- dijk aangenomen. RAAMSDONK. Door het Leger des Hells zal op 3 Juli a s. aan de huizen der ingezetenen in deze gemeente een collecte worden gehouden. Onze harmonie „St. Bavo" viel op het Zondag j.l. gehouden festival te Loonopzand een prijs van f 25.- ten deel. De vorige week stonden bij de plaatselijke arbeidsbeurs als werkloos ingeschreven 5 grondwerkers. Het aantal schoolgaande kinderen bedraagt op het Veer: St. Theodorusschool op 5 Mei j.l. 317 jongens St. Theresiaschool op 10 Juni j.l 345 meisjes. Ned. Herv. School op 1 Mei j 1. (gewoon onderwijs) 106 jongens en 117 meisjes, waarvan 14 jongens en 13 meisjes uit andere gemeenten. Ned. Herv. School op 14 Mei j.l. (Ulo) 29 jongens en 18 meisjes, waar van 16 jongens en 12 meisjes uit andere gemeenten. RAAMSDONKSVEER. De harmonie „De Eendracht" zal op Zondag 22 Juni van 6 7Va uur n m. een concert geven op de kiosk te Raamsdonkdorp. GEERTRUIDENBERG. Met ingang van 1 juli is aangewezen als beheerder van het bijpost—telegraaf— en telefoonkantoor te Geertruidenberg, de commies van den P.T.T.—dienst, de heer G. Kok te Neuzen. DUSSEN. Zondag is hei feest van den H. Antonius wederom met luister gevierd in onze parochie. Het voor naamste van dezen dag was wel de H Sacramentsprocessie over 't kerkhof Dat alles er op berekend was den Verborgen God der Altaren een groot- sche hulde te brengen getuigden wel de samenstelling en volgorde. Hoewel de processie zeer groot was verliep alles in de beste orde, dank zij de voorzorgsmaatregelen van den Z.Eerw heer pastoor. We telden ruim 25 vaandels en vaantjes, verder beelden gedragen door koorknapen in kerk gewaad, eveneens een prachtig reliek schrijn met reliquie van den H. Anto nius. Het beeld van de H. Theresia van het Kindje Jezus werd gedragen door meisjes gekleed als Carmelitessen, wat velen weer deed denken aan die Zusters welke vele jaren het kasteel alhier bewoonden, daar zij uit Frankrijk verbannen waren en nu eenige jaren geleden daar mochten terugkeeren. Dan waren er nog vele meisjes met palmen en bloemen en een groot aantal bruidjes. Het was voor velen een verrassing dat in deze zoo groot- sche plechtigheid het Allerheiligste werd gedragen door een dorpsgenoot, n.l. de Weleerw. heer E. Rietra, onder den prachtigen troonhemel, gedragen door de leden der Confraterie. Een der Eerw. Paters Capucijnen hield op het kerkhof een gloedvolle predikatie. De Z.Eerw. heer pastoor gaf als gewoonte de volgorde der processie op. welke vóór de predicatie tweemaal en na deze nog eenmaal over het kerkhof trok. Na de predicatie werden in een kort gebed herdacht de over leden leden der Broederschap en ge zongen „Broeders welk geloof hebt gij?" De fanfare „Wilhelmina" alsook het zangkoor waren aanwezig en de resp. muziek en gezang ten gehoore gebracht werd zeer verdienstelijk uitgevoerd. In de kerk teruggekomen werd deze indrukwekkende plechtigheid besloten met het geven van den zegen. Een woord van lof aan den Z.Eerw. heer pastoor E. JM. Janssens de Horion en de Eerw. Paters en Eerw. Zusters welke geen moeiten hebben gespaard, is hier zeker op zijn plaats. Na afljop keerde de groote menigte ten zeerste voldaan huis waai ts, nog onder den indruk van processie en predikatie. MEEUWEN. Naar wij vernemen zal onze gemeente met een nieuwe kerk verrijkt worden. Naast de bestaande twee kerken van de Ned. Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Ge meente zal ndg een derde kerkgebouw verrijzen, iets in den geest van de Kersten-partij. Een der leden heeft een stukje grond beschikbaar gesteld, waarop weldra de houten kerk zal gebouwd worden. Als ouderlingen en leeraren in deze nieuwe groep zullen optreden N. Bouman en Roubos te Dussen. Tot heden is het helaas de politie niet mogen gelukken dedader(s), die in den Pinksternacht bjj den land- Konijnenplaag. De konijnenplaag is in het achterste gedeelte van 't Loonsch Hoekje dit jaar weer zoo erg, dat de boeren daar zeer veel overlast van ondervinden. Er liggen perceelen rogge die voor meer dan lU gedeelte geheel kaal ge vreten zijn. Door de omwonende boe ren is reeds meermalen beklag inge diend. Dezer dagen was de schade, commissie ter plaatse om zich met den toestand op de hoogte te stellen. Festival Loonopzand. Het Kon. Muziek Gez. „Euphonia" en de Zangver. „Bel Canto" hadden 't geluk op 't Festival te Loonopzand ieder een prijsje van f 10 te loten. Concert Apollo De Kon. Erk. Harmonie „Apollo" gaf Zondag j.l. een Volksmatirée op de K. B. Kiosk, 't Was een heerlijk zomer weertje, dat uitnoodigde te gaan luisteren. Er was dan ook veel belang stelling. Met aandacht werd 't mooie programma dat de Harmonie gaf ge. volgd en een dankbaar applaus loonde de executanten voor het gebodene. K.GV. Onze R.K. Gym.-ver. „K G.V." treedt Zondag as. weer in't krijt. Te Drunen worden groote Gymnastiek wedstrijden georganiseerd door de R.K. Diocesane Gymnastiekbond ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan der R.K. Gymna stiekclub „Herman Joseph". We ver. trouwen, dat onze jongens hun ouden roem zullen handhaven en wederom zullen toonen, dat K.G V. op de wed strijdeneen met recht gevreesd concur rent is. Wij wenschen onze jongens alle succes. bouwer K S. te Drongelen, zijn ge- heelen boomgaard vernielden, te achterhalen. Een 70-tal jonge boomen werden afgebroken of de stamontschild. Het direct ingestelde onderzoek met een politiehond leidde tot geen doel. De nasporingen worden nog ijverig voortgezet. De kinderen van de hoogste klassen van de Openbare School alhier maakten Maandag j I. met hun onder wijzers een uitstapje naar Arnhem en Omstreken. De Fanfare „Kunst en Vriend schap" heeft onder veel belangstelling haar eerste zomerconcert op de Kiosk gegeven. Men is voornemens iedere week, wanneer de weersgesteldheid het toelaat, een concert te geven en ook andere vereenigingen daartoe uit te noodigen. in den kersentijd zullen in verband met het alsdan drukke vreemdelingen verkeer waarschijnlijk meerdere con certen gegeven worden, teneinde wal meer levendigheid in het stille dorps leven te brengen. TILBURG. De Gem, Zangvereeni ging Zang en Vriendschap zal op 3 Aug. deelnemen aan het groot natio naal zangersfeest te Antwerpen. Zij zal te Antwerpen uitkomen op het Zan gersfeest „Stad Antwerpen", daarna op het Zangersfeest „Oud—België" en ten slotte op het Zangersfeest „de Wereld—tentoonstelling". Zoo ziet men dus dat deze vereeniging aan 3 feesten deelneemt. Op elk moet 1 uur worden gezongen, dus Zang en Vriend schap is nu verplicht 3 uren haar krachten te geven. Ook het Festival te LoonopZand was voor deze vereeniging een zeer groot succes, de nummers werden prachtig uitgevoerd. Veel succes zjj deze kranige veree niging onder de bekwame leiding van haar directeur gaarne toegewenscht. DONGEN. Te Arnhem overleed op 85—jarigen leeftijd de heer G. H. Oijens, oud—hoofd der school te Don gen en leeraar aan de vroegere nor maalscholen aldaar en te Geertruiden berg. RECHTSZAKEN. Overtreding Motor- en Rijwielwet. F. J. v. d. St., expediteur Werken dam, verscheen in hooger beroep ter zake, dat hij op 14 December 1929 te Almkerk als bestuurder van een auto met zoodanige snelheid over den openbaren rijweg heeft gereden, op welken weg vele voetgangers liepen, zoodat de veiligheid van het verkeer werd in gevaar gebracht. Te dezer zake werd verdachte door den Kantonrecter te Heusden veroor deeld tot 25.boete subsidair 10 dagen hechtenis en kwam van dit von nis iri appél. Het vonnis werd door de Rechtbank bevestigd en verdachte mede veroor deeld tot betaling eener schadever goeding, groot 12.50, conform de civiele vordering. Politiezaken. W. D.. Waalwijk, beleediging f 3 subs. 3 d. h. Zaakuitbreiding. De R K. Coöp. ver. „Broederhulp" gaat hare zaak wederom uitbreiden door 'l bouwen van een tweede heetwater. oven. waardoor de productie der bak kerij kan verdubbeld worden. Kruisboogsport. BERKDIJK. A.s. Zondag zal op de doelen van het Kruisboogschuttersgezelschap „Willem Teil", gevestigd in het Caié van den heer P. Wagemakers, de eerste outmoeting plaats hebben tusschen Kruisboogschuttersgezelschappen uit Waalwijk, Drunen en „Willem Teil" alhier om een fraaie Wisselbeker ge schonken door de N.V. Vittoria E^yp tian Slgarette Comp. „Miss Blanche" Er zullen hiervoor dit jaar bij alle deelnemende gezelschappen een ont moeting plaats hebben en hetlotheeb „Willem Teil" als no. 1 aangewezen. Wij kunnen er van overtuigd zijn dat het a s. Zondag een spannende en fraaie kamp zal zijn onder de deel nemers, wie van hen a.s. Zondag de leiding zal nemen. Wij raden daarom'dan ook allen aan a s Zondag een kijkje te gaan nemen bij P. Wagemakers om zoodoende de schutters aan het werk te zien ei „Willem Teil" en de overigen aan te moedigen in den strijd, zoodoende zal er meer belangstelling gewekt wordei voor deze mooie sport in onze plaats. „Willem Teil" zal al het mogelijkt doen het den schutters en belangstel lenden zoo aangenaam mogelijk tt maken. Aanvang 2 uur. SPORT. (Ingezonden). IN MEMORIAM. Nog geheel onder den machtigen in druk van de droevige gebeurtenissen en de uitvaart, welke wij op dien voor ons onvergetelijken lentemorgen heb ben doorleefd, zetten wij ons thans tot schrijven. Bij het smartelijk verschei den van onzen trouwen onvergetelij ken vriend en mede-commissielid Ceel v. d. Schans, rest ons heden de moei lijke taak eenige regels ten afscheid aan dezen voor ons onvergetelijken doode te wijden. Met huivering pro- beeren wij iets aan het papier toe te vertrouwen Van al hetgeen er in onze harten dezer dagen is omgegaan, om te trachten althans iets te uiten van onze gevoelens. Onvergetelijk voor ons zijn de uren de dagen, den geheelen langen tijd, dat wij met onzen trouwen vriend en sportmakker hebben mogen samen werken. Onvergetelijk zijn persoon, onvergetelijk zijn geheele wezen. Nooit meer zal in ons midden weer klinken zijn gulle lach nooit meer zullen wij hooren zijn opgewekt woord wat hij steeds voor ons allen had. Met één slag is plotseling uit ons midden weggerukt de vriend de kameraad de clubgenoot bij uitne mendheid, trouw en oprecht vol vriendschap steeds in woord en ge baar. Heengegaan van ons is hij op een leeftijd, waarop 's menschen le ven gelijk is aan de natuur van he den, bloeiend en fleurig in al zijn vol heid, levend en bloeiend als de bloe men die thans zijn laatste rustplaats omringen. Maar laten wij ons neerleg gen bij den Wil des Heeren, welke hem tot Zich riep. Laten wij bij dit droevig afscheid den wensch uitspre ken, dat God aan de nabestaanden zal geven de kracht om dit smartelijk verlies in gelatenheid te dragen. Laat het voor zijne ouders broers en zusjes althans eenige troost geven, dat zoo- velen, zeer velen met oprechte deel neming bij dit sterven aan hunne zijde staan. Dierbare vriend, zoo spon taan reeds had ge u met ons opge maakt om het 10-jarig bestaan onzer voetbalvereeniging H.E.C., waarvoor gij een lange reeks van jaren alles gaaft wat gij bezat, waardig te her denken. Het heeft echter niet zoo mogen zijn, de Voorzienigheid heeft het niet gewild. Wees er van overtuigd, trouwe kameraad, dat allen van onze com missie, eveneens als van uwe dierbare vereeniging H.E.C., uwe onvergetelijke nagedachtenis met eere en eerbied in hunne harten zullen bewaren tot in lengte van dagen. Laat ons eindigen met de woorden uit de schoone lijk rede van Ds. Mulnickel bij uw graf gesproken „God geef troost aan hen die Gij bedroefd hebt". Vaarwel trouwe makker. Rust zacht. Rust in vrede. Namens het feestcomité ter herdenking van het 10-jarig bestaan v. H.E.C., C. HESSELBERT, Voorz. KORFBAL. SPRANG. N.E.O. Onze korfbalvereeniging N.E.O. II speelde j.l. Zaterdag een vriendschap pelijke wedstrijd tegen N.O.A.D. te Raamsdonk. N.E.O. II wist met 65 te winnen. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 7 t.m. 13 Juni 1930. Geboren: K. d.v. M. van Beek-Roosenbrand. Gehuwd S. H. J. van Strien, j.m., oud 34 j. en G. J. E. Otjens, jd., oud 25 j. P. H. Kanters, j.m,. oud 21 j. en H. C. Kieboom, jd., oud 21 j. H. J. van Gils, j.m., oud 28 j. en C. M. J. de Bont jd., oud 19 j. Overleden H. Blom, oud 65 j. P. Snijders, oud 71 j. Van 24 Mei t.'m. 16 Juni 1930. Ingekomen Ja. W. Stobbe, van Huizen Crailoo- scheweg 16 naar H 79. W. van Erp en echtge., van Dussen C 124 naar B 74. Wa. P. Maton, van Leeuwar den Zuiderstraat naar E 126. Ja. Rasenberg, van Terheijden A.291 naar BI. Joh. Schmitz, van Waspik E 56 naar M 3. P. van Etten en echtg. van Dongen Rijenschestraatweg 13a naar H 71. Mar. Goossens, van Geertruidenberg Wal B lc naar E 112. D. Rops, van Brielle naar aan boord. Chr. A. M. Ros, van Geer truidenberg Koestraat B 119 naar B 63. D Vertrokken: M. J. van Rooij en gezin, van G 28a naar Geertruidenberg Lysterstr. 19. C. A. van Nispen, van aan boord naar Roosendaal Langstr. 13.M. A. van Dongen, van G 71 naar Tilburg Hoef akkerstraat 1. J. Chr. Simonis, van I 26 naar Waspik C 43. M. de Ruijter, van L 123 naar Oosterhout Benedictijnerstraat 443. H. E. van Suijlekom, van G 3 naar Eindhoven Marconilaan 52. A. Koenen, van D 104 naar Waalwijk, Westeind 52. J. J. Maton, van J 71 naar Breda Gin- nekenstraat. B. H. C. Bouwens, van Kill naar Oisterwijk Linde 390b. A. P. Boonaerts, van K 108 naar Don gen Hoogenham. A. G. D. C. de Roon, van H 22 naar Breda Bouwerij straat 27. H. C. Kanters en gezin, van H 73 naar 's-Gravemoer Molen dijk 135. A. van Dijkhuizen, van Keizersveer woonkeet naar Tiel Sta tionsstraat 59. H. A. van Strien en gezin, van aan boord naar Waspik E 63. C. de Rade, van H 71 naar Bre da Slingerweg A 23. J. W. van Vugt, van aan boord naar Brielle St. Leonardusgesticht. P. C. Snos, van B 84 naar Waspik Benedenkerk. - J. C. van Valen, van B 43 naar Tilburg Heikestraat 48. C. P. J. van der Giesen, van Keizersveer woonkeet n. 's-Gravenhage van Brakelstr. 73. C. M. Kieboom, van E 100 naar Oos terhout. C. P. Spuijbroek en echtge. van D 8 naar Sprang-Capelle, Sprang Oude Straat. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 8—10 uur Gymnastiek 'oor de leden B G.y. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Qymnastieklokaal. Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 u. Repetitie Liedertafel .Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 17 Juni. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 271 paarden, 412 magere runderen, 604 nuchtere kalveren, 7 overloopers, 19 veulens, 720 vette runderen, 52 big gen, 4 ezels, 380 vette kalveren, 77 schapen en 7 bokken. De pryzen wa ren per pond: koeien 3441, 4952, 55—58 ct.; ossen 43, 47—50, 52—55 c., stieren 43, 4548, 5055.5 ct., kalveren 45—47.5, 56—59, 65—70 c. Prijzen per stuk: melkkoeien f250 425, stieren 140550, paarden 200—300, slachtpaarden 170—230, hitten 100190, veulens 85150, fok nuchtere kalveren 2022, slacht nuchtere kalveren 10-16, kalfkoeien ƒ260—420, pinken 120—190, vaar zen 170240, biggen 2024, big gen per week 2.502.75. ADVERTKNTISN. bi] CHR. KLERX, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6