AVIOL- een net Meisje 4-wielip Broodwagen. Buréerwoonhuis. Laai al Uwe advertenties zal afwezig zijn Te koop LHMDDRQ 1930. besteedt aan: F. A. M. TIER0LFF F. A. M. TIER0LFF Notaris van Ham Notaris van Ham Notaris van Ham Te Koop gevraagd de betimmering op het terrein verpachten En verkoopen: verkoopen Houdt Uw Duiven gezond! stelen. Jammer dat niet Iedereen de gelegenheid is gesteld om het toongestelde te bezichtigen. Een derdtai genoodigden, familieleden de cursisten, waren aanwezig ter roning van de sluitingsles met men en hadden plaats genomen de feesttafels rijkelijk voorzien allerlei gebakjes, enz. door de listen zelf bereid. Éenwoordig waren de heer van ten secretaris van den N.C.B. uit lurg, de heer Burgemeester dezer ieente, de Zeereerw. heer Pastoor Parochie, Mej Ariëns inspectrice de R.K. Boerinnenbonden N.C.B, esturen van den Kath. Boerenbond tling Raamsdonk en Waspik, de ires Mej Simons en de leeraar leer Willems. die den cursus ge in hebben. e Voorzitter van de plaatselijke eling van den Kath. Boerenbond heer J. C. Schoenmakers opende feestelijke bijeenkomst en heette hartelijk welkom, lerna werd overgegaan tot het men van het examen door de ires en de leeraren. De leerares t. Kuppens was verhinderd om de sluiting tegenwoordig te zijn. een uur werden de cursisten maagd, waaruit bleek dat de ingen in het algemeen een schat nuttige kennis hadden verworven zij de gestelde vragen zeer goed en te beantwoorden. De heer van en deelde na beëindiging van het len mede, dat aan alle deelneem- het diploma kon worden uitge- en onder het uitspreken van iwenschen ging hij hiertoe over. leeraressen en de leeraren komt alle eer toe. Hij hoopte dat de lagden het geleerde toch zooveel tlijk in practijk zouden brengen. M door hem nog enkele practische len waren gegeven, werd nog woord gevoerd door den Édel- laren heer Burgemeester, den terw. heer Pastoor, Mej. Ariëns ien vertegenwoordiger van den Boerenbond afdeeling Waspik lieer B. Langerwerf. der leerlingen Mej. J. de Wit uit naam van alle cursisten, eeraressen en de leeraren, de iren der afdeelingen van den Boerenbond en vooral ook den toe gevormde Comité was de heer Brune voorzitter. De reeds vergevor derde plannen werden door het uit breken van den wereldoorlog verijdeld. De Distributieregeling zijner gemeen ten kon aan vele andere ten voor beeld strekken. De gedurende den mobilisatietijd, ook hier zoo vaak voor komende inkwartieringen hadden onder zijn bestuur een goed verloop. Zeer veel moeite heeft hij zich ge troost voor de tot standkoming der electrificatie van het Land van Heus- den en Altena, welke in 1921 haar beslag kreeg. Van de vereeniging der gemeenten Genderen, Meeuwen en Drongelen was hij een krachtig voorstander. Steeds heeft hij zijn medewerking daartoe verleend, niettegenstaande een belang rijk geldelijk nadeel hem zal treffen, wanneer de wachtgeld-periode is ee eindigd. Verbetering der onderwijstoestanden was altijd zijn streven. De Jubilaris is secretaris van het comité voor Drinkwatervoorziening van het Land van Heusden en Altena. Zijn leiding der vergaderingen van den Gemeenteraad is steeds buitengewoon krachtig, terwijl er toch bijna altijd een aangename geest heerscht. jarenlang was de heer Brune mede werker aan de periodieke uitgave op administratief en juridisch gebied «Het Repertorium der Ned. Juris prudentie en Rechtsiitteratuur. Wij bieden hem onze felicitaties bij zijn zilveren ambtsjubileum. Riei (Eethen), tot plaatsvervangend afgevaardigde de heeren A. de Roon (Heesbeen) en D. J. Hus (Elshout). Te Tilburg slaagde voor het examen onderwijzer (St. Stanislaus— Kweekschool) onze stadgenoot de heer G. Malingré. De heer A. v. Riet, part. klerk der Dir. Belastingen, wordt met ljuli naar het kantoor alhier overgeplaatst. De heer J Klein, adj. referendaris der P. en T., tijdelijk werkzaam alhier ais directeur van het P. T. en T.kantoor, is met ingang van I Aug. benoemd tot directeur van het P. T. en T.kantoor te Ravenstein. Zaterdagavond a.s. geeft de R K. Fanfare haar gewoon maandeiijksch zomerconcert op de Vischmarkt. De R.K. tooneelvereen. „Kunst en Vermaak" maakte Dinsdag per auto een uitstapje naar Antwerpen ter be zichtiging der tentoonstelling. Wel was de reis van langen duur, doch dat woog niet op tegen wat Antwerpen op velerlei gebied ter bezichtiging aanbood. Men was dan ook hoogst voldaan over het uilstapje. on*s'ond 'n begin van brand.V-V M w jvi Kf wa* Bij de blussching daarvan heeft de rijksveldwachter Schier 'n hoofdwonde GEMENGD NIEUWS. a n i. Tilburg, door wiens zorgen irsus alhier is gegeven, der het gebruik van versnaperin- werd door de dames nog een sselljk feestlied gezongen. I slot bracht de Voorzitter van plaatselijken Kath. Boerenbond aan allen die tot het welslagen den cursus en het feest hadden iwerkt, waarna de feestelijkheden digd waren. THEN. Zaterdag 28 Juni herdenkt delachtb. heer D. F. Brune den !at hij 25 jaar geleden het burge- trsambt der gemeente Eethen, iren en Heesbeen aanvaardde, de jubilaris uitdrukkelijk heeft DUSSEN. Te Delft is bevorderd tot docter in de technische wetenschap na verdediging van een proefschrift getiteld„Theoretische en experimen tele onderzoekingen op het gebied van uitlaat en spoeling bij tweetaktmotoren" en van stellingen, de heer C. L. Bins- bergen, werktuigkundig ingenieur, ge- boren te Dussen. WIJK (N.B Na drie herhaalde oproepingen heefl zich voor de be trekking van onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de openbare lagere school te Wijk (N.B.) geen enkele sollicitant aangemeld. VEEN. In de gisteren gehouden raadsvergadering is met algemeene stemmen besloten, de voorstellen van de Prov. Noordbr. Eiectriciteitsmij.tot electrificatie van de gemeente aan te nemen. De gemeente zal f7250 bij- dragen in de kosten van den aanleg van het net en een garantie geven voor stroomafneming van 4500K .W.U. zonder verplichting tot aanleg van straatverlichting. VLIJMEN. Geslaagd voor diploma gem. administratie, de heer I. I. F Krol te Vlijmen. Vergadering van den gemeente raad op 30 Juni 1930 des namiddags ten 7 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Goedkeuring rekening Gezond heidscommissie over 1929. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoonbaar verklaring van de woning plaatse lijk gemerkt D 52. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om toe te treden ais lid tot den Noordbrabantschen Provincialen Brandweerbond. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een verbodsbepaling op de z.g. „snordersdiensten". 6. Wijziging begrooting gemeente en G.E.B. 1929. 7. Wijziging gemeente—begrooting 1930. 's-HERTOGENBOSCH. In de gister avond gehouden gemeenteraadsverga dering is besloten aan de R.K. Bouw- vereeniging St. Joseph grond te ver- koopen voor den bouw van 68 arbei derswoningen voor groote gezinnen en nt alle leesteiykheden achterwege aan het Rijk daarvoor voorschotten te cn, mag deze dag toch niet on- vragen. De huuroriis wrrdt nncypvppf •n, mag deze dag toch niet on- lerkt voorbijgaan. De heer Brune op 15 Januari 1871 te Zierikzee en. In het begin v3n 1905 werd secretaris der voornoemde ge- benoemd. Op I Aug. 1908, de naam der gemeente gewijzigd tnderen en het dorpje Doeveren gevoegd vragen. De huurprijs wcrdt ongeveer f 6 per week. doch een gezin met meer dan 5 kinderen beneden de 18 jaar wordt voor elk kind boven de 5 een reductie verleend van 8 pCt. tot een maximum van 50 pCt. In beginsel werd besloten, dat de gemeente in dit huurverlies bij zal dragenook aan I bet rijk zal een bedrage worden ver- 1914 volgde zijne benoeming toi zocht. Van de beslissing van het rijk Meester der twee aangrenzende hangt intnsschen de uitvoering van 't inten Meeuwen en Drongelen, plan af. lei 1923 werden Genderen, Meeu St. MICHIELSGESTEL. Bij de van- a Drongelen vereenigd tot ééne daag gehouden aanbesteding van den n|e, dle den naam Eethen ver- bouw van een aula en leslokalen aan het klein seminarie alhier was de laagste inschrijver de heer H. van Kessel, te Nijmegen, met f 176,470. BERGEN OP ZOOM. De sorteer- derlj van de firma Asselbergs alhier zal tengevolge van den heerschenden crisis haar bedrijf voorloopig moeten gaan inkrimpen. Er zijn reeds 65 meisjes en 5 mannen ontslagen. Onweer. De groote boerderij Boschoord te Nijeberkoop (Friesland), eigenaar de heer J. Posthuma, is gisteravond ten gevolge van het inslaan van den bliksem afgebrand. Maandagavond sloeg de bliksem in een hooiberg van de boerderfi, in gebruik bij Timen Kok, aan de Oude Wetering te Mastenbroek, eigendom van mr. dr. I. A. van Royen burge meester van Zwolle. Van den hooiberg sloeg het vuur over op de boerderij, die met de bijgebouwen een prooi van de vlammen werd. Er kon niets wor den gered. Maandagavond is de bliksem ge slagen in de boerderij van den heer J. W. Lammers te Terwolde bij Deventer. Het huis is tot den grond afgebrand. -Te Heumen bij Nijmegen, is Maandagavond half negen ten gevolge van het inslaan van den bliksem de pas van een nieuw dak voorziene arbeiderswoning van C.Jansen geheel afgebrand. Maandagavond is teLangezwaag rriesiand) ten gevolge van het Inslaan van den bliksem de boerderij van den heer H. de Jong afgebrand. Maandagavond is te Klarenbeek gemeente Voorst, het bouwplaatsje van den heer B. Hulieman door den blik sem getroffen en in den asch gelegd. Te Beek en Donk (Noord- Brabant) is Maandagavond half acht de boerderij van den landbouwer i erijken ten gevolge van het inslaan van den bliksem geheel afgebrand. Maandagavond is de bliksem geslagen In de groote boerderij van A W. Weyenberg Kaiverwei te Beek bergen bij Apeldoorn. De boerderij en de hooiberg zijn geheel uitgebrand. Paarden, koeien, een aantal kippen en een hond zijn in de vlammen omge komen, De Beekbergensche brandweer riep de huip in van de Apeldoornsche Er was niets verzekerdde eigenaar heeft gemoedsbezwaren tegen verzeke- ring. Te Lochem is Zondagavond een i hooimijt op 't terrein van mej. Cartier v. Dissel door den bliksem getroffen. In een oogenblik brandde deze af. opgeloopen. Auto door een D-trein gegrepen. De D-trein DortmundMunchen heeft gisterennacht bij den onbewaakten overweg tusschen Gau Algesheim en Ingelheim een vrachtauto uit Münster in den Tannus gegrepen. Twee inzit tenden zijn met levensgevaarlijke kwetsuren naar een ziekenhuis te Nieder—Ingelheim vervoerd waar zi vanmorgen bezweken zijn. Een derde is licht gekwetst. De benzinetank van de auto is in brand geraakt en de wagen geheel uitgebrand. De locomotie van den trein is eveneens beschadigd. Er moest een andere locomotief komen waardoorruim 1 uurvertragingontstond. De lijn Coblenz—Mainz is drie uur versperd geweest. De bewaker van den overweg is voorloopig gearresteerd Weer twee dooden. Te Lübeck zijn vannacht weer twee zuigelingen overleden, zoodat het aantal dooden tot 44 is gestegen Moord. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft gisteren den 46-jarigen koopman H N aldaar die zijn vrouw met eenige revolverschoten heeft gedood, veroor deeld tot twintig jaar gevangenisstraf De rechtbank had hem achtien jaar opgelegd. Tandarts WAALWIJK van ZATERDAG 5 JULI tot en met DINSDAG 15 JULI. ADVXBXSINTI1N. GETROUWD C. Koffeman en Antonia A. P. van Vulpen, die, mede namens hun weder- zijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Urk, 25 Juni 1930. l/oor de vele blijken van deel- neming ontvangen bij het noodlottig overlijden van ons geliefd Zoontje en Broertje, Arte Johan van Esch, betuigen wij onzen oprechten dank. M. VAN ESCH G. VAN ESCH.Jansen. E. SMIENK J. SMIENK v. D. Aa. F, SMIENK. J. VAN ESCH. Waalwijk, Juni 1930. GEVRAAGD voor direct voor hulp in Winkel en huishouding. 44824 AdresH. VAN MIL-v. Sprang, Van deze nieuwe gemeente de beer Brune weder burge— er welk ambt tot heden door *'ordt bekleed. spoedig na zijn infunctietre- 'o|,ide hij een actie voor de op- Bpr telefoonkantoren te Eethen w, welke met succes werd onüflpöok wist hij te verkrijgen, gemeenteraad gelden beschik- stelde voor de aanschaffing van spuiten voor alle tot zijn gemeente Wnde dorpen. gaf mede een krachtigen stoot 'e oprichting der Coöp. Zuivel- «Op Hoop van Zegen" te iren» die van verstrekkende be- "8 voor de welvaart in zijne 'He en hare omgeving is. plaatselijke vereeniging „Het '6 Kruis" voor Drongelen enz. Qoor hem opgericht, sterke actie voerde hij voor den eener spoorlijn door het Land NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 26 Juni 1930. De aria's op den stadsbeiaard worden thans door andere vervangen. Half uur: „Vrij Nederland" van EIb. Franssenheel uur„Schoenlapperije" van Jac. de Jong. Op de kwartieren komen de voorspelen daarvan. Tot afgevaardigde naar de Alg. Vergadering van het Ned. Onderw. Genootschap te Deventer is door de afd. Heusden benoemd de heer van Het Auto ongeluk aan den Bosscheweg, Hedenmorgen had de begrafenis plaats van de slachtoffers van de aan rijding op den Bosscheweg M. van Retkens en zijn zoon. De begrafenis- stoet vertrok vanaf het ziekenhuis. De twee lijkwagens werden gevolgd door verschillende rijtuigen en auto's waarin de familieleden en de echfgenoote van de overredenen gezeten waren. Een enorme menschenmassa was langs den weg en aan de Lovensche kerk, waar de uitvaartdienst plaats had, geschaard. Verschillende kransen dekten de lijk baar van de familie van den heer v. Thiel en van de studentenvereeniging St. Olaf. De plechtige requiemmis werd opgedragen door den WelEerw. Heer Rath. Na de H. Mis had de be- aarding plaats op het kerkhof van de parochie Besterd, welke plechtigheden geschiedden door den Eerw. Heer Rath. Aan het graf werd niet gesproken. De droefheid der familie, vooral derecht- genoote en moeder was onbeschrijfe lijk. Toen deze op 't kerkhof langs de groeve was geleid viel zij in bezwijming. Gestoken. Een 21-jarige man is op den Nieu- wendljk te Amsterdam bij een vecht- partij door een 26 jarigen werkman mei een knipmes in de rechterborst gestoken. Hij is door den geneeskun digen dienst naar een gasthuis ver voerd. Zijn toestand is ernstig. De dader is opgesloten. Gestikt. Zondagavond is te Heerlerheide een marl by het eten van spek daarin ge- Onweer. Te Drimmelen (N.Br.) is de bliksem geslagen in den foren der Ned. Herv een in goeden staat verkeerende Aanbiedingen aan Coöp. Bakkerij 's Grev.-Capelle 44829 Een goed, nieuw Bevat boven drie mooie slaap kamers met overloop en vliering. Beneden gang, zitkamer, huis kamer, keuken en flinke berg. plaats, groote opslagplaats en flinke rydam. Voor alle doeleinden geschikt. Te bevragen M. KLEINGELD, Verlengd St. Antoniusplein, W a a I w ij k. 't Bestuur van den Ring van Ned. Herv. Jongei. vereen, op Geref. grondslag „'s-G revelduin. Capelle" voor den D.V. op 9 Aug. a s. te houden landdag, en stelt de in- schrijving open voor 't staan op het terrein met: Consumptletent, Chocolade, en Sul. kerwerkentent, Sigaren- en Sigaret- tentent. Nadere inlichtingen worden verstrekt en inschrijvingsbiljetten worden ingewacht vóór of op 16 Juli a.s. door den Ringsecretaris W. HAVERHALS, Loonschendijk - Kaatsheuvel. a. b. c. waarn. Notaris te Drunen, bericht, dat de namens Mejuffr. de Wed. A. WILLEMSE.DE POOT te Drunen e.a. in veiling staande onroerende goederen, gelegen onder de gemeente Drunen, zijn ingezet als volgt: Koop 1 op f 2400.— Koop 2 op f 750.— Koop 3 op f 225.— Koop 4 op f 100.— Toeslag heeft plaats op Dins dag 8 Juli 1930, ter herberge van ADR. F. VAN DELFT te Drunen, des nam. 6 uur. 44814 waarn, Notaris te Drunen, zal op Donderdag 10 Jnll 1930, des nam. 5 uur precies, ter herberge van HENDR. PULLES DE WIT te Drunen 1. Voor de gemeente Drunen: De Dekkerswiel, de Donksche wiel, de Pleunewiel en de kade om de Zeeg. Voor Mej. de Wed. Festen. Klijn te 's.Bosch: De oude Dijken in acht per- ceelen. Voor verschillende eigenaren 30 koopen rogge en 21 koopen haver, Alles uitvoerig bij biljetten omschreven. 44815 te Kaatsheuvel, zal Woensdag 2 Jolt 1930, 's nam. 5 uur, op het Stuk Voor de Heeren P. C. v. d. Hoven, j. van Onzenoord en Martien van Loon 23 koopen rogge en haver op Bensche Hoef, Bartelenakker, Duitsche Hoef en Kraanven. Aanvang met rogge v. d. Hoven op Bensche Hoef, bij JOS, DIN- GEMANS. 1 44811 te Kaatsheuvel, zal Maandag 7 Juli 1930, 'snam. 5 uur, in café MAAS in de Moer te Loonopzand publiek verkoopen Voor den Heer Piet Hazenberg 2.56 H.A. zwarte Presl- dentshaver (le nabouw) in de Moer in 18 koopen, op goed af komstig van den Heer Antonie Timmermans. En voor den Heer Embertus Smulders 5 koopen haver aan de Baan bij boerderij van den Heer JOS. SMULDERS. 44812 te Kaatsheuvel, zal Dinsdag 8 Juli 1930, 's avonds 7 uur, in café VAN BOXTEL aan de Kruisstraat aldaar publiek verkoopen: 5 koopen rogge, ongeveer 90 aren, op Hooge Zandschel en aan de Rechtvaart, alles van den Heer Adriaan Verhagen En 1 koop haver (pl.m. 24 aren) aan de Rechtvaart, van den Heer Thomas Ligt voet. 44813 Daarna verhuring van „stoppelen" en van bouw land voor 4 jaar, voor Verhagen. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bfj contracten zelfs minder Waalwijksche Stoomdr. Antooo Tielen Dagelijks in het drinkwater eenige druppels AVIOL, de gezondheids-drank voor duiven, voorkomt besmetting in de reismanden en 1 geneest alle duiven-ziekten. AVIOL, het 1 beroemde in- en uitwendige geneesmiddel 1 van den Duiven-specialist Dr. Domicent, I houdt Uw duiven steeds gezond. Prijs f 1.- I Vraag gratis Duiven-Handboek aan N.V. Verkoop- I kantoor Preparaten Dierenarts Domicent, Rotterdam- A- yerheijden, Hoogeinde; k i ELSHOUT, 1). Vermeulen, Is. Wed' G- Wetering»! 5' ^n'r,AVV'AlneISV00rt"V- Boxtel, it 259LOON-OP-ZAND. J. Mols Dro frist T°WASAVT^?,VAnT-h- W- vau Hu'lat, Iteere- 33 WAALWIJK, One-Dumouliu WASPIK ;Besters, A 138. net QE Zonnebrand - Sfukloopen waiutuivRcujtt. neen I vuur gruuie gezinnen en

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7