mogelijk nog grooter kwaad in de hand werken. De heer Timmermans merkt op, dat vroeger het dansen overal geëerd was, waar dat het thans geheel in al ver- j laagd is, zoodat beperking strikt noodzakelijk is. Namens de R K fractie zegt de heer de Kroon gaarne z'n stem te verlee. j nen tot het uitvoeren van het verzoek der geestelpheid. De Voorzitter zegt nogmaals, dat hij de kermisbals het grootste gevaar acht, doch de heer Sassen kan niet aanraden om direct tot een verbod over te gaan. De heer Fuldauer zou de kermisbals ineens willen afschaffen en de voor zitter zegt toe een onderzoek te zullen instellen om te zien welke maatregelen het meest gewenschte resultaat zouden hebben. De heer Sassen wijst er op, dat het verslag der gemeente zulk een al te bescheiden deel vormt van het verslag der Kamer van Koophandel. De Voorzitter antwoordt, dat hem vroeger inlichtingen zijn gevraagd, die de voorzitter der Kamer van Koop handel verwerkt heeft in zijn Nieuw jaarsrede. Deze inlichtingen heeft men nu ook gebruikt voor het jaarverslag, inplaats van nieuwe te vragen. Hierna sluit de Voorzitter de open bare vergadering. BINNENLAND. BUITENLAND. Southern Crossweer in de lucht. De .Southern Cross" is hedenmor gen om 8 uur 5 New Yorkschen zo mertijd (13 uur 25 Amsterdamsche zo mertijd) met Kingsford Smith, v. Dp, Stannage en Saul aan boord opgeste gen op weg naar Oakland in Californië Bij hun vertrek herhaalden de vliegers voornemens te zp te Chicago een tusschenlanding te maken. Uit Canberra wordt gemeld, dat de Australische premier Scullin heden morgen in het parlement heeft mede gedeeld, dat Kingsford Smith wegens zp prestatie bevorderd is van esca drille-leider tot afdeelingsbevelhebber (wing commander) der luchtmacht De premier zeide, dat men den vlieger gaarne een nog hoogere eer had willen toekennen, doch dat het verleenen van titels nu eenmaal in strijd is met de beginselen der Australische Labour- regeering. De Graf Zeppelin. Tocht naar Spitsbergen. Naar Wolff uit Friedrichshafen meldt zal de voorgenomen tocht van de .Graf Zeppelin" naar Spitsbergen tusschen 8 en 11 Juli beginnen. Een juiste ver trekdatum staat op het oogenblik nog niet vast. Russisch—Japansch incident. Sinds geruimen tp bestaat er een geschil tusschen Sovjet Rusland en Japan over het vischrecht tn de wa teren bij Kamtsjatka. Het water bij dit schiereiland dat deel uitmaakt van de Sovjetrepubliek, beschouwt Moskou als Russisch gebied, waar de japansche visschers niet zonder toestemming van de Russische regeering mogen komen. Op 24 Juni heeft dit geschil tot een plotseling incident geleid. Een schip van de Russische kustwacht heeft toen nameip zonder voorafgaande waar schuwing in de Russische wateren ee- nige schoten gelost op een Japansche visschersboot. Een van de opvarenden werd daarbij gedood, terwijl de ove rigen in hechtenis zp genomen. In verband hiermede is op 27 juni een Japansche torpedojager uit Ominato naar Kamtsjatka vertrokken. MARCHEEREN. 1. Geen A.V R. O -uitzendingen over buitenlandsche stations. In een voor de AVRO microfoon ge houden rede deelde de heer W. Vogt mede, dat de pogingen van de AVRO om over een buitenlandschen zender de 3'/a dag, die zij nu aan de VARA afstaan, te vullen, zp mislukt. De pogingen van de AVRO zp afgestuit op den onwil van de betrok ken regeeringen (vooral België en Frankrijk), die het toelaten van de AVRO op een buitenlandschen zender beschouwden als een daad, gerichtj tegen een besluit, dat door de Neder- iandsche volksvertegenwoordiging, op grond van de wet was genomen. Het algemeen Radio-programma. Naar wij vernemen ontving het Persbureau Vas Dtaz Maandagavond via de Omroep-vereeniging. die voor de eerste maal het Algemeen Pro gramma verzorgde, de mededeeling dat de programmacommissie van den Radioraad, bezwaar maakt tegen het uitzenden van beursberichten (koersen) in de persberichten. Het Persbureau Vas Diaz deelt hier omtrent mede, dat de uitzending van beursberichten, reeds geschiedt sinds den aanvang van de draadlooze uit zending van persberichten en dat van geen enkele zijde tot nu toe aanmer king hierop werd gemaakt. De directie van het Persbureau Vas Diaz heeft zich inmiddels in verbin ding gesteld met den Radioraad, daar zij hierin een censuur op pers berichten ziet. Vijf en zestig menschen ontslagen. In verband met de combinatie van de verkoopsafdeelingen der N. V. Philips radio te Eindhoven en de Nederlandsche Seintoesteilenfabriek te Hilversum is Maandagmorgen aan vijf en zestig man kantoorpersoneel van de N.S.F. ontslag aangezegd. Men vreest, dat nog verder ontslag zal volgen. De Philips fabrieken. In de jongste raadsvergadering te Eindhoven deelde het raadslid P. Staal, onder-directeur der Philipsfa- brieken o m. mede, dat er in totaal ruim 2000 personen zp ontslagen, zoodat het aantal personen op deze fabrieken werkzaam nog 2Q.340 be draagt. De toestand der Philiips-indus- trie is dus niet zoo slecht als men het voorstelt, concludeerde spreker. Het compenseerend Suikerwetje aangenomen. Het wetsontwerp tot heffing van een compenseerend invoerrecht van f2,40 op eike 100 kg. suiker is door de Kamer met 50—23 stemmen aangeno men. Nederland en het memorandum van Briand. Men meldt dat de Nederlandsche regeering in haar antwoord op het memorandum van Briand Inzake het vormen van een federatïeven staten bond in Europa, naar voren brengt dat het ondernomen werk slechts met succes kan worden bekroond, wanneer alle Europeesche staten zich kunnen groepeeren en het economische pro bleem niet meer bij het nationale probleem wordt ten achter gesteld. Luchtverbinding Nederland-Indië. Van de Britsche regeering is toe stemming ontvangen door een geregel- den dienst met ons Indië over Britsch. Indië met gebruikmaking van de vlieg, velden, te rekenen van 1 April j.l. tot Calcutta en met ingang van 1 October a.s. ook verder tot Batavia onder voorbehoud, dat de dienst zal worden gestaakt, zoodra de vliegvelden door moesson-omstandigheden ongeschikt voor tiet gebruik zouden zp. Daarbij is onder voorbehoud van verdere overweging van de zaak door de Britsch-Indische regeering toestemming gegeven tot het vervoer van de mail over Britsch-lndië met de voorwaarde, dat mail, bestemd voor Britsch-lndië, op de heenreis te Karatsjt moet wor den afgegeven en op de thuisreis op een nader aan te wijzen plaats in Birma of op de Oostkust van Britsch- lndië Ondanks de gemaakte voorbehouden vertrouwt de regeering, dat de eind September aan te vangen dienst zonder verdere belemmering geregeld zal kun nen worden voortgezet Slapte in de bedrijven te Helmond. De slapte in de bedrijven ie dezer stede neemt met den dag ernstiger vormen aan. Zoo werd heden bij de SfV. F. Clercx, houtzagerij en hout handel, de volgende aankondiging op de poort geplakt: „Wegens slapte zal tot nadere aankondiging niet gewerkt worden." Door dit bestuit wordt het leger werkloozen wederom met 45 vermeer derd. Ons naar aanleiding hiervan bij de directie vervoegend, deelde deze ons mede, dat zij niet in staat was te concurreeren tegen Duitschland en Polen. Dit was de reden van het stopzetten van het bedrijf. Vrijdag den 27sten Juni j.l. werd in het Hotel des Pays Bas te Utrecht, de jaarlpsche Algemeene Vergadering gehouden van „Groningen", Algem. Onderlinge Maatschappij tot Verzeke ring van Paarden en Rundvee in]903 opgericht te Groningen van 7 Mei 1921 af gevestigd te Utrecht. De directeur, de heer F. F. Leopold, brengt verslag uit over het afgeloopen jaar 1929. Er werden 551 schaden uitbetaald, tot een totaal bedrag van f 144 645 50. De reserve der Maatschappij be droeg per 31 December f 185.755 5^. Blijkens het rapport van de Com missie tot nazien der rekeningen van den Accountant, den heer A. Versteege, werd de administratie in orde be vonden. De aftredende Commissarissen wer den herkozen. SPORT, W. S. C. W.S.C.—Unitas. Wij herinneren de belanghebbenden hiermede nog even aan de jaarlpsch terugkeerende ontmoeting tusschen het eerste Elftal van WSC en de bekende vereeniging Unitas uit Gorinchem, welke morgen op het WSC-terrein zal plaats vinden. Wij behoeven hier de bezoekers in onze piaats niet meer voor te stelien, de vereeniging Unitas is meer dan bekend. Met deze ontmoeting zal WSC het seizoen af sluiten en eenige weken passief blijven om in begin Augustus wederom met verschen moed te beginnen. Bovenstaande wedstrijd zai om half drie aanvangen. jDRUNEN. Zondag komt het eerste elftal van SSS, Udenhout op bezoek bij de „Sporters" alhier. SPRANG. J.l. Dinsdagavond speelde de voet balclub SDO II alhier een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen Sparta Vrijh.- Capeile. Uitslag 2—0 voor SDO. DVO speelde Woensdagavond op het terrein alhier een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen RWB III uit Waalwijk. DVO wist deze match met 9—2 te winnen. WASPIK. Door de R.K. Voetbalvereeniging .Hercules" zullen op 6 en 13 Juli a.s. groote seriewedstrijden wor den gegeven, waaraan zal worden deelnomen door de vereenigen „Be Ready" uit Hank, BW 4 uit's Bosch, „Veersche Boys" uit Raamsdonksveer, „Made" uit Made. „DVS" uit Tilburg en „Qood Luck 1! uit Geertruidenberg. De eerste prijs is een groote zil veren beker, 2e prijs kieine zilveren beker en 3e prijs verguld zilveren lauwerkrans. Korfbal NEO Sprang. Zaterdag 27 Juni speelde onze korf balvereniging NEO in het Sportpark te Tilburg een competitie—wedstrijd tegen ONA. Werd er in Sprang door NEO een flinke overwinning behaald, thans vond men een goed spelende ONA—ploeg tegen zich, waartegen NEO uitgezonderd het laatste kwartier, uit vorm bleek te zijn. Ware het niet het geval geweest dan zou NEO waar schijnlijk een kleine overwinning heb ben behaald. Thans werd een 3—0 achterstand omgezet in een gelijk spel (3-3). Als beide vereenigingen opstellen blijkt, dat ONA één terwijl NEO twee invallers telt. ONA begint direct een gevaarlijk offensief in te zetten, doch onze verdediging weet succes te voor komen. Onze aanval krijgt ook genoeg werk, doch hun aanvalspel is niet zoo goed als anders en diverse mooie kansen gaan door slecht spel verloren. Toch wegen beide partijen aanvanke lijk goed tegen elkaar op. Totdat ONA kort achter eikander twee kansen krijgt om te doelpunten welke kansen zij beide benutten (0—2). Vanaf das oogenblik is NEO beslist minder en doordat er zeer slecht wordt geplaatst, is alle verband zoek. Spoedig is hei rusten. Na de thee denken wtj NEO de zaken eens ernstiger te zien opnemen, doch haar spel blijft uiterst zwak. ONA vormt daarentegen een goed sluitend geheel en weet de score met een mooi schot te verhoogen (0—3). Nog blijft het spei van NEO mat. totdat een der aanvallers van een kans gebruik maakt om den achterstand te verkleinen (1—3). Dit succes verandert de spe Iers geheel. Er zijn nog slechts ca. 10 minuten te spelen. Zou het kunnen? Alle NEO'ers zijn bezield met den wfl om nog op te halen en ontwikke len thans een prachtig spel. Onze aanval is er nu schitterend in en be kogelt den ONA—korf herhaaldelijk, zoodat ondanks het zwoegen der ONA verdedigers doelpunten niet kunnen uitblijven, spoedig is het dan ook door een goed schot 2—3 en in de laatste seconde verdwijnt de gelijkmaker door de mand (3—3). De scheidsrechter dhr. Spijkers leidde tot ieders genoegen dezen fairen wedstrijd. Wij trekken blij de gymnastiekzaal in, zoo stevig in de maat, De borst vooruit, de Lecnen flink ge strekt, hoe vindt je dat het gaat? Hoor de planken kraken, by hel (passen maken. Zachtjes op de teenen, glijden we (stil henen. Dan weer voorwaarts marsch, in ge wonen pas en dan klinkt het: Halt! Marcheeren is het fijnst van allemaal, dan voel je dat je leeft; Je zet je voeten lekker stevig neer, dat 't vloertje trilt en beeft. Hoor de plankenenz. Wij jongens zijn voor niemendal be vreesd, wij duchten geen gevaar, Wij droomen niet, zien helder om ons heen, en wij marcheeren maar. Hoor de plankenenz. VLIEGEN. Vliegenier, kom 'ns hier! Daal maar in m'n tuintje neer; 'k Wou zoo graag, nog vandaag, Bij zoo'n heerlijk zonnig weer, Met je vliegen in 'n mooie vlucht, Met je vliegen, heel hoog door de lucht. Daal 'ns neer, vliegmeneer, Die daar in de wolken zit, En dan vlug, heen en terug, Naar Parijs of naar Madrid. Ja, zoo'n vlucht, door de lucht, O, wat zou dat lekker gaan. Maar de man, Kijk 'ns an, Is al heel ver hier vandaan. Want dat vliegen, o, het gaat zoo (vrees'lijk snel, En voor vliegen weet je zeker wel, Moet veel geld neergeteld, Maar m'n varkentje is leeg, Hola, man, Zeg me dan, Hoe je dat te weten kreeg. 3. Wel ik spaar, heel dit jaar, Al m'n centjes zal je zien; En bestel, goed en wel, Zelf 'n heel mooi vliegmachien. En dan vliegen in 'n mooie vlucht, En dan vliegen heel hoog door de lucht Maar m'n Moe, roept me toe: Zooveel krijg je niet gespaard. Weet je wat? Ja, doe dat, Rij wat op je hobbelpaard. LENTELIEDJE. 1. 't Is lente! 't is lente! 't is lente! Naar buiten vooruit, wie gaat er mee? Wie 't best van ons allen kan fluiten, Die moet voorop, hoezee! We gaan naar veld, naar veld of (bosch of wei '1 Is lente, 't is lente! Het is het feest van Mei! 2. Naar buiten! naar Buiten! naar buiten! Komt jongens, 't bosch is nu zoo mooi Daar hoor je de merels weer fluiten, Blij in den zonneschijn! We stappen en fluiten ons vroolijkst (lied er bij. 'I Is lente, 't is lente! Hel is het feest van Mei! 3. 't Is lente! 't is lente! 't is lente! Komt jongens vooruit wie komt er mee? Wie 't best van ons allen kan fluiten, Die moet voorop, hoezee! We stappen en fluiten en zijn zoo (heerlijk blij. '1 Is lente, 't is lente! Het is het feest van Mei! DE KLEPPERKLOMPJES. 1. In 't najaar, als Zuidwesterstorm, Den regen neer doet slaan, Dan gaan de kind'ren saam naar school Met klepperklompjes aan. Klepperklompjes, klip klap, Klepperklompjes in den regen, Klepperklompjes, klip klap, Klip klap, kwart voor negen. Klepperklompjes rood met goud Op het zwarte peppelhout, Houden het vocht wel tegen. Wanneer de bonte kinderrij, Zoo naast elkander gaat, Dan hoor je 't klip-klap-klepper al Van verre, op de straat. Klepperklompjesenz. En 's avonds als het donker wordt, En als je niets meer ziet, BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren Petronella Johanna d.v. G. B. Mus ters en H. W. Trommelen. Petrus Franciscus z.v. M. J. van Dartel en C. A. Soyer. Adrianus Johannes z.v. P. v. d. Broek en J. F. v. Wel. Hen- drikus Jacobus Johannes z.v. H. A. Als dan de kind'ren huiswaarts gaan, Dan hoor je 't klepperlied. Klepperklompjesenz. DE KLOK. 1. De klok gaat steeds maar heen en weer, Van tikketakketik. Hij zingt er blij een liedje bij, De klok heeft altijd schik. Van tikketakke takketik. Als 't 's morgens zeven uren slaat, Van tikketakketik. Dan roept hij luid: je bedje uil, Kom, wacht geen oogenblik. Ik tikketak geregeld door, 't Wordt dus gauw later hoor! 3. Om half negen zegt de klok Nu naar de school gegaan. En onder 't strenge tikketak, Trek ik mijn jasje aan. Nou tikketakketakketik Ik ga op mijn gemak. 4. Om twaalf uren, tikketik, Dan hebben wij plezier, Dan rennen wij de schooldeur uit, tn blij en woest getier. En tusschen 't tikketakketik, Klinkt ons getierelier. 5. Als 't 's avonds zeven uren slaat, Is 't uit met al de pret. Braat en M. A. van Geffen. Gerdina Antonia d.v. Arn. J. Leijtens en A. M. v. Gorcum. Cornelia Adriana Anna d.v. L. L. van Bladel en J. J. Pullens. Hendrika Johanna Maria d.v. H. v. Engelen en J. M. van den Houdt. Overleden: Josephus Antonius van Oldenbeek, oud lj. Car. Joh. van Oostrum, oud 2 j. Antonius Cornelis van der Lee, oud 2 jaar. Adrianus de Rooij, echtg. van Maayke Uythoven, oud 65 j. Maria v. Geene, oud 7 jaar. Huwelijksaangiften Gijsbertus Hendrikus van Nimwe- gen, oud 27 j. en Johanna Frederika Josephina Hoedeinakers, 25 jaar. Gehuwd Dirk Bogers, oud 64 j., won. te Sprang-Capelle en Maria van Herwij nen, oud 51" j., won. te Waalwijk. Pieter Adrianus van Vuuren, oud 26 jaar, wonende te Amsterdam, en Jea- nette Cornelia Ardina de Rooij, oud 26 jaar, wonende te Waalwijk. Vertrokken: Wilhelmina v. d. Bergh naar Goirle. Maria Willemijntje van Dongen, n. Iburg. Jacobus Harm de Renth, naar Rotterdam. Johannes Sebas- tianus Raaymakers, naar Martigens (Fr.). Jacoba Maria Heijmans, n. Rosmalen. - Machilinus Johannes Bosch, naar Eindhoven. Johanna Petronella Wolf, naar Eethen. Cla- sina Treffers naar Sprang-Capelle. Johanna Wilhelmina v. d. Hoven, n. Drunen. Maria Ardina Trommels, naar Boxtel. Ingekomen: Arnoldus Hendrikus Elisabeth van Veggel, van 's-Bosch. Antonetta Maria van Tuil van Zevenbergen. Maria Petronella Meeren, van Kaats heuvel. Laurentius Hendrikus de Bont en gezin, van Renkum. Maria Elisabeth v. d. Hoven, van Drunen. Adrianus Johannes Josephus Fooij, van Eindhoven. LOON-OP-ZAND vanaf 16 tot en met 30 Juni 1930. Geboren Wilhelmus Henricus Petrus z.v. J. J. Couwenberg en A. C. de Man. Leo- nardus Wilhelmus z.v. M. Hamers en C. M. Beerens. -Maria Anna Francis- ca d.v. C. P. Vloemans en M. A. Vloe mans. Elisabeth Cornelia d.v. A. Kleijngeld en M. A. L. Geybels. Adrir anus Antonius z.v. J. H. Brans en C. Teunissen. Theresia Martinus Antoi- netta d.v. Th. Vissers en C. M. J. van Helvoirt. Anna Maria d.v. H. J. Beex en A. van der Linden. Maria JacöDa Elisabeth d.v. A. J. A. Baeten en M. J. Wagemakers. Adrianus Martinus Antonius z.v. J. IJpelaar en J. M. Snap haan. Alida Henrica d.v. L. M. van der Velden en A. M. IJpelaar. Maria Adriana d.v. J. Hamers en P. G. More- val. Adriana Cornelia d.v. H. Netten en C. J. Hoevenaar. Corneli s Aloy- sius Johannes z.v. P. A. Pijnenburg en C. J. P. Laros. Johannes Maria z.v. J. Verboven en G. in 't Groen. Ber- dina Cornelia Antonia d.v. C. M. Ha mers en B. A. Leijtens. Johanna Ma ria Wilhelmina Cornelia d.v. M. C. van Loosdrecht en M. C. A. Smits. Anna Wilhelmina Adriana d.v. N. C. J. van Delft en W. J. van Boxtel. Adrianus Joannes z.v. P. Klijn en J. Remmeren. Lamberta Maria d.v. L. Heeffer en J. W. Vastré. Johannes Marinus z.v. J. Vastré en van J. C. van Riel. Ro- bertus Petrus Johannes z.v. H. C. Schoenmakers en C. A. van Riel. Gehuwd: Gerardus Petrus Lambertus Snoeren oud 44 jaren met Wilhelmina van Cor- Dan zegt de strenge tikke tak: Nu allemaal naar bed! Nou tikketakke, tikketak, Maak morgen maar weer pret. VAN EEN KIKKERTJE. 1. Het was een mooie zomen Van bloemen en van zon. Een kikkertje zat in een plas, En kwaakte, wat hij kon, Kwak, kwak! Maar daar kwam langbeen ooievaar, Die zocht een fijn diné. Hij had een heele groote maag, En honger wel voor twee, O, wee 3. Hij zag den kleinen kikkerdik, Sloop heel stil, stap voor stap, En deed toen met zijn rooden bek, Een vrees'lijk grooten hap, Hap, hap! 4. Maar hoe hij hapte, hij ving niets Dan water in zijn snuit, Want kikkerdik zat al in 't riet, En zong en lachte luid, Sliep uit!

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 6