If ECHO VAN HET ZUIDEK Pantalons j. uan uien-van Doormalen VOOR 25 JAREN. VOOR 50 JAREN. a STER-TABAK STER H. de Bont-v. Huiten derde blad. Heden 54. Zaterdag c iuij 1905 kreeg de voorzitter van et hoofdstembureau bericht dat Mr. A Loeft de benoeming ais lid van je Tweede Kamer aannam. 19 juli 1905 bracht H. M. Koningin- Moeder een bezoek aan Den Bosch. 27 Juli 1905 brandde de stoomleer- loolerij van den heer J. J. van Dooren tot den grond toe af. 29 juli 1905 verscheen het eerste lummer van „De Schoenindustrie", 3 orgaan van den Alg. Ned. Bond ran Schoenfabrikanten. 23 Juli 1905 vernamen wfl dat de ieer j. Kohier zich als arts te Capelie [ou vestigen. 30 Juni 1880 werd bi] de le Kamer ingediend het wetsontwerp tot ont eigening ten behoeve van den spoor- weg Zwaluwe—'s Bosch. 12 Juli 1880 werd te Dongen het 40—jarig bestaan der harmonie „Musis Sacrum" plechtig gevierd. 17 Juli 1880 werd de onteigenings wet ten behoeve van den spoorweg Zwaluwe—'s Bosch onveranderd aan genomen. 20 Juli 1880 werd de heer J. v. d. Hammen Ntcz. benoemd als hulp onderwijzer te Papendrecht - Een beleend blad schreef onlangs: „Het bezit van een goede pijp 13 iets Pret* tigsenjewentaanhetding. Hieraan moet worden toe- gevoegd: „Wie van zi] n pij p het volle genot wil nebben, Iedere rooker zai dat be amen. TABAK MAAKT VRIENDEN tsen ing. sten it U Bij Ier 1 ion Tii PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 4 Juli 1930. Timtur—Schoenfabrieken. Binnen enkele dagen zal het be langrijk vergrooten der Timturschoen- fabrieken worden aanbesteed. Het bestaande drie-verdiepingen gebouw langs de Mr. v. Coothstraat zal in zijn geheel met 45 M. worden verlengd, waardoor drie boven elkan der gelegen werkzalen worden ver kregen, ieder 95 meter lang en 15 M. breed. Van het oudste gedeelte der fabriek zal een gedeelte worden gesloopt en vervangen door een frontgebouw met drie verdiepingen ter lengtë van 30 M. en ter breedte van 13 Meter. Ver der zullen in de gebouwen nieuwe kantoorlokaliteiten, monsterzalen, schaftlokalen, enz. worden gemaakt. Alles zal zoo modern en hygiënisch mogelijk worden ingericht. Vanzelfsprekend wordt de machine installatie met de nieuwste machines en vindingen uitgebreid. Een verzoek tot het brengen van 'n kleine wijziging in de rooilijn langs de Mr. van Coothstraat is reeds door den raad goedgekeurd. Benoemd. Mej. A. M. Verhoeven, verloskun dige alhier, is benoemd tot directrice der Vereeniging Kr aamverzorging te Rotterdam en zal binnenkort, ver moedelijk binnen een paar maanden, daarheen vertrekken. Haar tegenwoordig adres zal, blij kens achterstaande advertentie, per 10 Juli a.s. worden gewijzigd in Stations straat. 4, alhier. Geslaagd. Be heer Antoon van Tilburg alhier slaagde le Rolduc voor 't eindexamen H-B.S. (5 j. c.). Liedertaf elf eesten. In de dezer dagen gehouden ver gadering van 't comité der Liedertafel- feesten werd een voorloopig programma opgemaakt, dat zoo spoedig mogelijk definitief zal worden vastgesteld. Door de financleele commissie werd en rapport uitgebracht van den toe stand der financien. Daaruit bleek dat de gemeente en eereleden zich zeer goed gehouden hebben en dat ook verschillende particulieren van hun belangstelling op schitterende wijze hebben doen blijken. Maar onder de aangezochten om steun zijn er ook talrijken die zich o.i. in dit geval nu niet van hun beste zijde deden kennen en ook wat de advertenties in den Feest-catalogus betreft is de deelname van winkeliers e.d. ons tegengevallen. Dit laatste is toch de eenige vorm van steun die door velen en gewoonlijk door hen, die 't meeste belang er bij hebben, aan een dergelijk feest wordt gegeven en daar zoekt men dan nog af te komen. Wat de bijdragen van particulieren betreft, men heeft naast het comité en eere—comité een lijst opgemaakt van degenen, die verwacht kunnen worden zooveel belang te stellen in 't 70 jarig bestaan van het oudste muziekgezel schap, onze liedertafel „Oefening en Vermaak", dat zij gaarne bereid waren tot een geldelijk offer. Men moet daarbij niet vergeten dat t de Liedertafel en 't comité Waalwijk drie dagen feest aanbieden, zonder dat eenig entiée van de menschen wordt gevraagd een echt volksfeest dus, van zeergroot belang voor de plaats. Een herdenking van 't 70—jarig bestaan van onze eerste vereeniging, die zooveel op muzikaal gebied voor Waalwijk heeft gedaan, die steeds bereid was alle feesten op te luisteren, die na de feesten van 't 60 en 65-jarig bestaan een driedaagsch feest organi seert voor 't volk en welk programma door z'n samenstelling duizenden her waarts zal trekken, zulk een feest mag toch en moet door elk Waalwijker en zeker degenen die daarvoor zijn aangezocht, spontaan worden gesteund. En daarom is ons de steun van verscheidene bezochte particulieren werkelijk tegengevallende giften die men hier en daar had in ontvangst te nemen, de weigering op andere plaat sen, realiseeren niet de beteekenis van de a.s. feestviering, de waardeering en dankbaarheid, die men dit ge zelschap verschuldigd is, evenmin de opzet van het driedaagsche volksfeest dat Waalwijk wordt aange boden en dat in elk opzicht schitterend belooft te worden en zeer veel vreem delingen zal lokken. Om al deze redenen is aller steun, grootelijks gerechtvaardigd. Waalwijks Belang. In de dezer dagen gehouden be stuursvergadering van W. B. werd de algemeene vergadering bepaald op Maandag 4 Augustus a.s. des avonds ten half negen tn „Musis Sacrum". Behalve de gewone agenda punten, ais rekening en verantwoording e.m a. zal verder ter sprake worden gebracht de a.s. viering van 'l Koninginnefeest, en ook om het op Zaterdag in plaats van Zondag te vieren. Onder de ingekomen stukken was een brief van den R K. Middenstands bond om de avondconcerten voortaèn op Zaterdag inplaats van Zondag te geven, met het oog op 't drukkere bezoek en voor 't bezoek aan de win- kcl icrs Besloten werd mede te deelen dat vroeger de proef meermalen is geno men, maar toen bleek dat 't bezoek veel minder was dan op Zondagavond. Niettemin is 't bestuur gaarne genegen zijn aandacht hieraan te wijden en de proef te herhalen. In de maand September zal door Philips in „Musis" een demonstratie gegeven worden inzake etalage-ver- iichting. De ledenlijst werd nagegaan en ge constateerd dat wederom eenigen de gelederen hadden verlaten, maar ook daar tegenover een grooter aantal nieuwe leden waren toegetreden. Ieder bestuurslid zal in z'n kring werken het ledental, dat zeker niet ongunstig is, nog aan te vullen. Denkt KERMIS-ADVERTENTIE. gedaan en misschien terecht, omdat de stoep met balies h.i. bij den stijl en bouwtrant van hun huis past. Daar staan er echter tegenover waar dit in 't geheel niet 't geval is of waar deze dingen zulk een geweldig obstakel vormen, dat dit laatste toch nog het zwaarst moest wegen. Gelukkig zijn er de zulken niet velen en we hopen dat ze tot erkenning zullen komen dat ze die balies en stoepen ten aanzien van hun huis gerust kunnen en in 't alge meen belang moeten opruimen. Vooral ook aan 't Haveneinde is door de bewoners voorbeeldig het algemeen belang gediend. Wat de middenstraat betreft is het wachten in meer dan een opzicht nog steeds op „de tram". We hopen dat er spoedig een uitsluitsel komen zal en dan in den meest gunstigen zin 1 Programma voor den Volkszangdag op Zaterdag 5 Juli 1930 te 7 uur op de Markt te Waalwijk. 1. The Handicap, Marsch G. Rosey. 2. Volkszang. a. Marcheeren F. Visser. b. VliegenJ. P. J. Wierts. c. Lenteliedje M.A.Brandts- Buys j'". 3. Au crépuscule, Fantaisie J. B. Minne. 4. Volkszang. a. De Klepperklompjes i.Paardekooper b. De Klok B. Quack-Bolt. c. Van een Kikkertje H. te Wechel. 5. Fantaisie op motieven van Schubert A. Floris. PAUZE. Excursie naar den Blesbosch. Donderdag jl. maakten eenige leden der Provinciale Staten, op initiatief van den heer Jeskost een excursie naar de Biesbosch. De heeren Ir. Kersse- makers, ingenieur bij den waterstaat in deze provincie en Drs. G. J. de Vries, directeur der R.K. H.H.S. alhier maakten op uitnoodiging den tocht mee. Het doel van de excursie was het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid van het aanleggen van een grooten verkeersweg door de Bies bosch en het Land van Heusden en Altena, voor de belangen der aange legen gronden. De tocht ging uit van 's Bosch, van- waar de deelnemers per bus reden naar Hooge Poider in de Biesbosch. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEÊDING Als spottieve bijzonderheid kunnen we nog vermelden dat enkele honder den meters voor de finish een deelne mer in een sloot reed, hij werd direct geholpen door dhr. Hermans, waardoor deze echter 2 min. te laat aankwam om voor de gouden medaille in aanmer king te komen. De 2 minuten werden hem echter niet als fout aangerekend. Enkele valpartijen waren niet van ernstigen aard. Het ligt in de bedoeling om de vol gende 10de rit een eenigszins feeste lijk tintje te geven. Bezoekt Zaterdagavond 7 uur den VOLKSZANGDAG te Waalwijk met concert der Har monie „St. Crispijn". 98 3.4S, ets., 11.95, f S.45, en hooger. Grootestraat 207 Waalwijk, Restauratie Ned. Herv. Kerk. De aannemer, de heer J. de Bont uit Nieuwkuik, is reeds druk bezig aan het hem opgedragen gedeelte der restauratie der Ned. Heiv. Keik, nl de algeheele vernieuwing in ouden stijl van den toren. Deze was, zooals men weet, zoo bouwvallig en gevaarlijk, dat de klokken niet meer geluid kon den worden. Hij was werkelijk totaal versleten en is nu vrijwel geheel van 't kerkdak verdwenen, hetwelk een vreemd gezicht oplevert, wel een bewijs hoe zoo'n torentje voortaan in het beeld van dit gedeelte onzer plaats paste. Moge hij weer spoedig geheel gerestaureerd de mooie kerk sieren. Verlichting. Na de nieuwe middenstraat-verlich ting in de Groote Straat, die uitstekend voldoet, wordt thans in de Mr. van Coothstraat een proef genomen om de lantaarnpalen te vervangen door z.g galgpalen en deze te plaatsen tegen de huizen of hekken. De lantaarns staan nu langs den rand van 't trottoir tusschen de boomen, zoodat het licht door de bladeren vrijwel geheel benomen wordt. Verbetering Groote Straat. De verbetering der Groote Straat is, wat de trottoirs betreft, vrijwel gereed gekomen en wij mogen zeggen, 't is een werkelijke en belangrijke verbete ring. n.l. de verbreeding op de meeste plaatsen en de betegeling van 't geheel Tot de verbreeding der trottoirs hebben de meeste eigenaren zeer welwilienc mede gewerkt. Eenige hebben dit niet 6. Le Concours, Marsch L. Langlois. 7. Dichter und Bauer, Overture F. v. Suppe. 8. Geschichten aus dem Wiener Wald J. Strauss. 9. Fantasie op motieven uit „Bocaccio" F. v. Suppé. 10. Ad multosannos, Marsch A. A. Groot. De nos. 2 en 4 worden gezongen door ongeveer 800 schoolkinderen met harmonie-begeleiding onder leiding van den heer J. L. van Kempen de overige nos. worden verzorgd door de harmonie „St. Crispijn" onder leiding van den heer A. Siravers. Het publiek wordt verzocht zoo mogelijk, uit volle borst mee te zingen Men zie den tekst der liederen onder rubriek „jeugdhoekje" 2e blad R.K. Hoogere Handelsschool. Naar wij vernemen hebben zich voor het toelatingsexamen der R.K. Hoogere Handelsschool alhier, voorloopig 10 candidaten aangemeld. Het programma van de school wordt met September nog eenigszins gewij zigd zoodat de 3-jarige onderbouw een zuiver H B. S-programma krijgt. De oificieele erkenning hiervan ondervindt nog eenige moeilijkheden in verband met het z g. Stopwetje. dat o.a. op richting van nieuwe (gesubsidieerde) middelbare scholen niet toestaat. Het Bestuur heeft echter gemotiveerde hoop, dat de reorganisatie ook officieel spoedig zal worden erkend. Het toelatings-examen heeft Maandag en Dinsdag plaats. Kindersterfte. De kindersterfte in onze gemeente is de laatste dagen vrij groot, meeren- deeis tengevolge vanmazelen en dyphte ritus. Eenige kinderen van 2—7 jaar zijn deze week begraven. Op het oogenblik is er weer een meisje van 7 jaar en een jongetje van 2jaar overleden. Kermis te Waalwijk 1930. Na het enorme succes van 't vorig jaar met de operette „Walsdroom", zal het bekende operettegezelschap Peiers- Sleeswljk (Nieuw Nederlandsch Ope rettegezelschap) dit jaar ook te Waal wijk optreden en wei op 17, 18, 19 en 20 Juli a.s. in de Groote Schouw- burgloge staande aan de Mr. v. Cooth straat. Als bijzonderheid kunnen wij nu reeds vermelden dat opgevoerd zal worden op 17 en 18 Juli de beroemde operette „Czardasvorsitn" (De Cabaret- irinses) en 19 en 20 Juli de wereld bekende operette „Dollarprinses" met de gevierde operette-diva Marga Graf n den hoofd- en titelrol. Nieuwe cursus Rijksvakschool. Hoewel de cursus 1929—'30 van de Rijksvakschool nog niet ten einde is, hebben zich toch voor den nieuwtn cursus Looierij reeds 2 leerlingen aan gemeld, terwijl de directeur nog met a 5 personen in onderhandeling is. In de afd schoenmakerij zullen 10 leerlingen der bovenwerkafdeeling den volgenden cursus der onderwerkafdee llng meemaken. Voor de bovenwerk- afd zijn reeds 5 leerlingen ingeschreven. Van de inschrijvingen voor de schoen makerij zijn er 5 uit het buitenland (België). De uitslag der examens en de prijs uitreiking zullen plaats hebben op Donderdag 17 Juli a.s. des voormid dags om 10s/4 uur. Fusie op tramweggebted in Noordbrabant. Naar wij vernemen is de eerste fusie op tramweggebied in Noordbrabant tusschen de N.Br. Stoomtramweg Mij. Antwerpen—Bergenopzoom-Tholen te Bergenopzoom en de Zuider Stoomtram Mij. te Breda tot stand gekomen. De minister van Waterstaat heeft de over eenkomst reeds goedgekeurd. Msb. Wij vernemen dat er ook sprake is van dergelijke fusie tusschen H.B S. Bosch-Eindhoven en Zuider Stoomtram. Vergeten en Vergeven. „Onderlinge Vriendschap". Het klein orkestje uit de leden der harmonie „St. Jan", dat reeds meer malen bij gezamenlijke uitstapjes of bijeenkomsten de feestvreugde ver hoogde, heeft zich dezer dagen j vormd tot een onderafdeeling der har monie, met een eigen bestuur en eigen middelen, onder den naam van O. V. (Onderlinge Vriendschap"). De be doeling is wekelijks een afzonderlijke repetitie te houden en niet alleen in bijeenkomsten van het corps, doch ook op concerten e. d. voor 't publiek op te treden. Ongetwijfeld zal de vaardigheid en de liefhebberij in de muziek, evenals de onderlinge verstandhouding door de vorming van zoo'n clubje bevor derd worden, hetgeen aan het geheele corps zal ten goede komen. N.V. „Ateliers St. Crispinus", Tilburg. In vervolg op het bericht omtrent de Hevea-fabrieken in ons nummer van 6 Maart jl., kunnen wij heden melden, dat met medewerking der Hevea-fabrieken te Heveadorp thans te Tilburg is opgericht de N.V. „Ate liers St. Crispinus", alwaar o.m. dei door genoemde fabrieken benoodigde bovenwerken- van leeren schoenwerk zullen worden vervaardigd. Het doel dezer nieuwe N.V. is niet alleen de fabricatie v. schaften, maar tevens het vervaardigen van compleet schoeisel; of bovengenoemde fabrie ken reeds spoedig hiertoe opdracht zullen geven wat betreft Cresschoei- sel, daarvan hebben wij nog geen ze kerheid kunnen verkrijgen. V. v. d. S. Door de Tooneelvereeniging „Kunst en Vriendschap" gevestigd in de zaal van den heer J. v. Helvoirt is in studie genomen. „Vergeten en Ver geven', bekroond drama in drie be drijven door Palmer Putman onder leiding van den heer C. van de Meijdenberg. Zonnebrillen. In de zomermaanden is het scherpe zonlicht voor vele menschen 'n ware plaag. Om de oogen te beschermen wordt veelal gebruik gemaakt vaneen zonnebril. Voor wie van deze gekleurde glazen gebruik maken is van belang van het onderstaande kennis te nemen. Het Genootschap tot bevordering der wetenschappelijke optiek vergader, de in het Jaarbeursgebouw te Utrecht waar als spreker optrad dr. A. C. S. van Heel, privaat-docent in de tech nische optica aan de Technische Hoogeschool te Delft. Achtereenvolgens behandelde spr de werking van gekleurde glazen en van dubbel focusglazen en de vergroo ting en 't veld van prisma- en Galilei kijkers. Nadat de voorzitter de aanwezigen het welkom had toegeroepen, ving spr. zijn causerie aan met te wijzen op de groote waarde van een juiste kennis van de optiek. Op zeer aan schouwelijke wijze werd aangetoond dat het oog met zorg dient te worden behandeld. Spr, wees op het feil, dat thans velen geneigd zijn gekleurde glazen le dragen, zonder te weten welke groote gevaren daardoor voor het oog kunnen ontstaan, wanneer deze glazen niet van de juiste kleur en het juiste absorptievermogen zijn Vooral voor laschglazen en voor donkere beschermlngsbrillen voor gebruik in den zomer is een serieuze keuze ge wenscht. Aan de hand van eenige proeven werd de waarde van sommige glassoorten aangetoond. In verband met het gebruik van brilleglazen met twee sterkten werden de diverse voorkomende soorten be handeld en hun eigenschappen verge leken. Daarna volgde een demonstratie van de vergrooting en varn het veld van prisma en andere kijkers, met één oogopslag konden beide eigenschappen worden afgelezen. Tenslotte werd de breking in het menschelijk oog aanschouwelijk ge maakt aan een model waaraan de loop van de lichtbundels voor normale en voor afwijkende oogen werd getoond. Dwars door Brabantrit. De motorclub „Brabant" heeft ook dit jaar een groot succes gehad met hare „Dwars door Brabant—rit". Er waren niet minder dan 58 deel nemers. Start en finish waren bij Hotel Cen tral op de Markt te 's Bosch, terwijl het af te leggen parcours 180 K.M. was. De route die gevolgd was de vol gende 's Bosch, Heesch, Reek, Ravenstein. Huisseling, Herpen, Berghem, Haren. Megen, Macharen, Oijen, Lithoijen, Maren, Alem, Empel, Engelen. Vlijmen, Haarsteeg, Herpt, Heusden, Genderen, Meeuwen, Dussen, Hank, Nieuwendijk, Werkendam, Keizersveer, Sleeuwijk Almkerk, Babilonienbroek, Meeuwen, Drongelen, Heusden, Nieuwkuijk, Vlij, men, 's Bosch. DRUNEN. Landbouw. Door de aan. ïoudende droogte hebben de te veld staande gewassen veel geleden. Vooral de haver is zeer kort van stengel, terwijl de meeste rogge slecht van aren is. Met het rooien van aardappelen is men hier en daar begonnen en heeft men over 't beschot niet te klagen. De tuinbouwproducten, als erwten en tuinboonen hebben weinig opge bracht, bij velen slechtsvan 't vorig jaar. De prijs van frambozen is vrij hoog en als het zooals de laatste dagen, nu en dan een beetje regent, kan deze schaar nogal wat opleveren. De vroege aa.dbeien zfln bij velen verdroogd, terwijl de late op de lager gelegen gronden een flink beschot op leveren. Over 't geheel klagen boeren en tuinders steen en been. VDe toestand van v. N. die Zon dagnacht een motor-ongeval had, is niet vooruitgaande. Men vreest nog steeds voor zijn leven. J— in de schoenfabrieken hier ter plaatse is het zeer stil. Met moeite worden de bedrijven op gang gehouden en klaagt men allerwege over niet loonende prijzen en slechte betaling. De installatie van den Edelachtb. heer C. Heereveld als burgemeester van de gemeente Hedikhuijzen—Haarsteeg. Dinsdagmiddag had de plechtige installatie plaats van den Edelachtb. heer C. Heereveld, den nieuwen burge .meester van Hedikhuijzen—Haarsteeg. De inwoners van Haarsteeg hadden hunne gemeente voor deze gelegen heid schitterend versierd. Op ver schillende plaatsen waren eerebógen opgericht, waarvan vooral genoemd mag worden, die. welke voor het gemeentehuis was geplaatst. Aan de grens der gemeente were de nieuwe burgemeester verwelkomd door de buurtcommissie. Onder de tonen der harmonie en vergezeld van een groote menigte gemeentenaren, jing het vervolgens naar 't raadhuis. Hier aangekomen werd de burge meester het eerst toegesproken door den loco—burgemeester, den Weled heer v. d. Water. Spr heette den burgemeester en zijne familie namens de geheele gemeente van harte welkom en sprak de hoop uit dat hij lange jaren in het belang der gemeente mocht werkzaam zijn. Onder overhandiging van den ambts keten verklaarde hij den nieuwen burgemeester voor geinstalleerd, en hij stelde een dronk In op diens welzijn. Een langdurig appiau3 weerklonk na deze woorden, en toen dit eenigs zins bedaard was stond de pas ge- installeerde burgemeester op om zijn toespraak te houden Spr. zeide zich gelukkig te gevoelen als burgemeester van Hedikhuijzen te zijn benoemd, en hij bracht daarvoor dank. naast aan God, aan H M. Ko ningin Wilhelmina en aan den Com missaris der Koningin Mr. Dr. van Rijckevorsel. Vervolgens zeide spr zeer getroffen te zijn door de hartelijke woorden van den heer v. d. Water, en sprak de hoop uit altijd op de samenwerking van raad en dagelijksch bestuur te kunnen rekenen. In het bijzonder bracht de burge meester dank aan den heer v. d. Water voor de groote moeite die hij zich getroost heeft als loco-burge meester. Op deze redevoering volgde een applaus dat minutenlang aar hield. Hierna hield een dochtertje van Weth. v. d. Water een toespraak en overhandigde aan Mevr. Heereveld een prachtig bloemstuk. Voor het raadhuis was intusschen een groote menigte samengestroomd Toen de burgemeester en zijn familie naar buiten kwamen ging er 'n spontaan applaus op. Hierna sprak Zijn Edelachtb. de omstaanders toe. Hij zei zeer geroerd te zijn door de schitterende ontvangst die men hem had bereid, en hoopte dat de samenwerking tusschen de genieentenareii en de overheid steeds goed zou blijven. Op de receptie, die na deze plech tigheid plaats had, waren vele autori feiten uit de plaats en tal van burge meesters en notabelen uit den omtrek Hierna werd de optocht weer opge steld, om een tocht door de gemeente te maken, en op verschillende plaatsen werd Zijn Edelachtb. toegesproken en werden bloemen aangeboden. In Hedikhuijzen werd de burge meester verwelkomd door den heer C. v. Hernert, die namens de bewoners van het dorpje een toespraak hield. Hij wees er op dat de verschillende betrekkingen die de heer Heereveld in grootere gemeenten heeft vervuld, een waarborg zijn voor zijn bekendheid met het gemeentewerk. Ook zei spr. met eenigen trots, dat het kleine dorpje Hedikhuijzen een groot verleden heeft en dat het eens de zetel van het gemeentebestuur was. Een luid hoerageroep ging op toen deze toespraak ten einde was. Daarop antwoordde de burgemeester, dat hij ten zeerste getroffen was door de hartelijke woorden van den heer v. Hemert. Spr. hoopte dat alle gemeente naren zouden meewerken om tot grooteren bloei der gemeente te komen, en zeide vervolgens iedere week van Dinsdag tot Zaterdag van 9—12 uur op het gemeentehuis te spreken te zijn voor de gemeentenaren. Ook met de geestelijkheid zou spr. trachten steeds in de beste verstandhouding te blijven. Vervolgens bracht Z Edelachtb. dank aan alle gemeentenaren die hem deze schitterende ontvangst hadden bereid en hij zei het plan te hebben later nog een feestavond te organiseeren voor de buurt— en feestcommissies. Hierna nam de Z.Eerw. heer pastoor het woord en hoopte op een aangename verstandhouding en een langdurige samenwerking. Vervolgens trok de optocht naar Luttelherpt, waar de feestcommissie onder de prachtige eerepoort had plaats genomen. Namens de inwoners van het dorpje sprak de heer Miedema den burge meester toe. Hij wees er op dat Z.Edelachtb. door zijn werkzaamheid te Cuijk reeds getoond heef» geheel en al met het gemeenteleven op de hoogte te zijn. Spr. uitte den wensch dat de inwoners van zijn dorpje even zeer zullen profiteeren van de maat regelen, die door den burgemeester zullen worden genomen, als de bewo ners van het centrum der gemeente. Ook hier antwoordde de burgemees ter gaarne kennis te maken met de bevo king, en hij stelde het op zeer hoogen prijs zoo spontaan ontvangen te worden. Ook voor de inwoners van Lutterherpt stelde hij zich beschikbaar van Dinsdag tot Zaterdag om hen van advies te dienen De oificieele plechtigheden waren hiermede ten einde, maar het behoeft niet te worden gezegd dat men des avonds nog gezellig bijeen was. Het werk der verschillende commissies mogen we wel uitstekend geslaagd noemen en geheel Haarsteeg zal niet gemakkelijk dezen feestdag vergeten. VUCHT. Gisteren had alhier de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van Jhr. Mr. W. J. M. v. d. Poll, in leven burgemeester van Vught. Om half tien vormde zich de rouwstoet. Vooraf gingen meer dan 50 vereenigingen, vele met omfloerst vaandel. Het stoffelijk overschot werd gedragen door gemeente arbeiders, terwijl gemeenteraadsleden als slippen- dragers fungeerden. Onder de aanwezigen zag men o.a. Jhr. Mr. E. Verheijen, het Eerste Kamerlid mr. W. M. van Lanschot. voorzitter van het Groot Waterschap waarvan de overledene secretaris was, het lid van Ged, Staten Jhr. Mr. F. J. G. M. van Rijckevorsel, den Griffier der Staten van Noord. Brabant V. F. L. W. Cleerdin, den oud-burgemeester van den Bosch, Jhr. P. v. d. Does de Willebois, de burgemeesters van Den Bosch, Boxtel, Den Dungen. Esch, Haaren, Helvoirt, St. Michiels Gestel, Rosmalen, Vlijmen, Engelen, Berlicum en Empel; ver tegenwoordigers van de Tramweg Mij. Den Bosch-Vught. de Gezondheids, commissie te Boxtel, de R.K. Lycea te 's-Bosch, tot het curatorium waarvan de overledene behoorde, de geestelijk heid en vertegenwoordigers der kloos terorden, vertegenwoordigers van het college der Godshuizen te 's-Bosch, het Roode Kruis enz. Talrijke kransen werden meegedragen. Achter de baar voegde zich de familie en vrienden van den over- ledene. De H. Requiem-mis werd opgedra- gen door den Hoogeerw. Deken Mgr. M. van Oss, geassisteerd door de kapelaans F. J. J. M. de Wijs en G. M. J. Cox. Het zangkoor voerde de Missa van Requiem van Halier uit. Na den H. Dienst vormde zich opnieuw de stoet om het stoffelijk overschot op de R.K. begraafplaats aan den schoot der aarde toe te vertrouwen. Op weg daarheen werd even stil gehouden voor het Raadhuis. Op het kerkhof verrichtte Mgr. van Oss de absoute. Aan het graf werd niet gesproken. De oudste zoon dankte voor de betoonde deelneming. SPRANG—CAPELLE (Van. Sprang), A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags twee uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. Fokkema. Naar wij vernemen heeft de Geref. Jongelingsvereen „Timotheus alhier besloten gedurende de maanden Juli en Augustus niet te vergaderen. WASPIK. Op 24Juli a.s. hoopt deheer A. Brokx den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren werd be noemd tot lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. RAAMSDONKSVEER. Gedurende Juni werd aan het Postkantoor alh er ingelegd f41420,38 en terugbetaald f 45083,45. Donderdag hopen een tachtig leerlingen der Cbr. School on er leiding van het personeel een uitstapje te maken naar de Roestelbergen j Waalwiik Zaterdag houdt de Afdeeling Raamsdonk C.N. Werkm. Bond haar ledenvergadering o.m. ter verk e g Afgevaardigde der Jaarvergadering Rotterdam. de Herv. Gemeente treedt half tien op 't Veer en op 't Dorp op Ds. Voor Zondag om om twee uur "OOfif 33t1W6Zi§i

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 9