flwYtWll II H „Ie Twee Kolommen" ZE KOMEN WEER!! „De Koning van Pelikanen" UIITTE BIOSCOOP. Hl Hotel „De Twee Calé Lunchroom „N O V A" @0# Bezoekt derde blad. Kantoren en Drukkerij Zaterdagmiddag 12 Juli 1 uur tot Dinsdagavond 15 Juli. 6 uur. Zaterdagmiddag vanaf 1 uur H. de Bont-v. Huiten No 56. Zaterdag 12 Juli '30. 52e Jrg. In de a s. week zal met het oog op de jaarlijksche vacantie van ons personeel ons blad slechts éénmaal verschijnen en wel Vrijdag 18 Juli a.s. Advertenties en berichten uiterlijk tot 9 UUf voormiddag. der Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen en van dit blad zullen gesloten zijn vanaf De overige dagen des avonds PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 11 Juli 1930. DE KERMIS. Zooals steeds met kermis het geval was, zullen ook dit jaar de verschillende muziekvereenigingen spe- dale uitvoeringen geven, terwijl ook de caféhouders voor bijzondere attrac ties gezorgd hebben. De Liedertafel Oefening en Vermaak opent het programma Zondagmorgen met een groot Volksmatir ée, waarop verschillende koo.werken o.a. An den sclönen biauen Donau en La Violetta zullen worden ten gehoore gebracht Op dit matirée zullen ook andere attracties niet ontbreken. Wij twijfelen er niet aan dat de groote zaal van Musis Zondagmorgen zal vol loopen. Maandag geeft de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" v.m. Baardwijk een groot matirée, met medewerking van het alom bekende duo lean en Lucle uit Gent. Ook deze uitvoe ring zal zeer druk bezocht worden, temeer daar ze plaats heeft in de pas vergroote zaal van café P. v. Cromvoirt, zoodat deze thans aan veel meer publiek zal kunnen plaats bieden. De Groote Schouwburgloge in de Mr. v. Coothstraat opent Dinsdagavond, Het groot aantal beroemde artisten dat medewerkt aan de Varié voor stellingen van Dinsdag en Woensdagi zal ons iets te zien geven wat in Waalwijk zelden wordt vertoond. Woensdagmiddag geeft dit gezelschap een speciale kindervoorsitiling. Ook de harmonie St. Crispijn heeft dit jaar iets aparts. Op haar concert van Woensdagavond zal n.l. optreden het zeer bekende duo Tala en Johan Schmidt—di Vista uit Amsterdam, die verschillende komische nummers ten tooneele zullen brengen. Van Donderdag tot en met Zondag zal in de Groote Schouwburgloge optreden Peters—Sleeswijk Operette, welk gezelschap nog pas in Eindhoven zulk een geweldig succes had en waarover wij reeds een paar malen schreven. Opgevoerd zullen worden Donderdag en Vrijdag Czardas Vorstin, een der beroemdste operetten van dezen tijd, en Zaterdag en Zondag Dollar- Prinses. In beide stukken wordt de hoofdrol vertolkt door de bekende operette—diva Marga Qraf, die in Berlijn zulke groote successen behaald heeft Men zie overigens de recensies in dit blad. Donderdagmorgen traditioneele tocht door v.m. Baardwijk van het gilde „St. Ambrosius", opgeluisterd door de harmonie „St Jan". Den laaisten Zondag geeft „Onder ling Kunstgenot" in Musis zijn matinée, wat ook zeker als telken jare zeer veel publiek zal trekken. Ook gaat dezen morgen een volks matir ée in het Patronaatsgebouw te vm. Baardwijk door de harmonie „St. Jan", waarop zich ook het klein orkest uit de harmonie voor het eerst in het publiek zal doen hooren 't Is dus een zeer gevuld programma. Ook de caféhouders hebben niet stil gezeten en hebben voor de noodige attracties gedurende de kermis gezorgd. Hotel „De Twee Kolommen" geeft iederen dag matinée en soirée, waarbij de geheele week zal optreden het uit 5 personen bestaande gezelschap „Original Rincket Saxophone Band". Voorts heeft de directie nog geënga geerd den algemeen zeer geprezen humorist Plet Leenhouts, de Holland sche soubrette Henry van Qelderen en het voordrachtduo Joanittaen Maupie de Vries In Hotel Verwiel treedt op het uit 5 personen bestaande Jasz Band „The Kentucky's", gunstig bekend uit de Karseboom in Den Haag, waarbij ook een soubrette en 'n duo behoort. „De Korenbeurs" zal zijne bezoekers vergasten op „The Boston Band", het bekende duo Maas uit Antwerpen, Madame Bertha Pallier en Mr, en Mme Julhari met hun oer—komische scènes. In café „Centraal" nabij de Mark! treffen wij „The Lady en Qentlemer Jasz" en duo Zeeuwe Musis is ook dit jaar weer omge- tooverd in een danspaleis. De exploi talie is in handen der Amsterdamsche Bi ffet-Exploitatie—Maatschappij, die een schitterend strijkje meebrengt. De „Luxor Bioscoop" is in de kermisweek ook als dansgelegenheid ingericht. De muziek zal hier dooreen schitterend nieuw dansorgel worden verzorgd. De „Witte" blijft bioscoop, ook met kermis. De directie heeft een uitgelezen programma samengesteld, zoodat ook de bioscooplieihebbers zullen kunnen profiteered Dansgelegenheid is er natuurlijk te over. We noemen de voornaamste adressenMusis, Luxor, W. v. Hel- voirt, P. v. Cromvoirt, Holtzer Passier enz. enz. Voor een heerlijk zitje, na een mooie wandeling, verwijzen wij naar de annonce van café „Qalgenwiel". Van de kermisvermakelijkheden fs de Stoomcaroussel van de Qebr van Bergen voor Waalwijk een oude be kende, en we twijfelen niet of ook dit jaar zal ze weer vele bezoekers trekken. Iets nieuws voor Waalwijk is de „Tobogan". Wij hebben verleden jaar gezien dat het Waalwijksche publiek nogal van glijden houdt, zoodat men voor deze aangename bezigheid thans weer volop gelegenheid heeft. Ook de bekende beignetkraam van Victor Censael zal het publiek wel weer de noodige eer aandoen. Verder noemen we het apentheater de danstent van Jacobs (achter de Korenbeurs), de Draaimolen van Qies- sen, Schouwburgloge van Kinsbergen (Mr. van Coothstraat), de verschillende koek-, gebak-, paling- en galanterie- kramen, en de „hoepla". Een buiten gewoon goede bezetting. Ieder heeft dus wat z'n hartje ver langt, en we vertrouwen dan ook dat de kermis, evenals andere jaren, aan genaam verloopen zal en dat er geen wanklanken zullen worden gehoord. Moge veie vreemdelingen haar met een bezoek vereeren en 't voor allen een prettige kermis worden, wat wij onze lezers gaarne toewenschen. Na deze gelezen te hebben zal wel, om 't zoo eens uit te drukken, nie mand uit Waalwijk en de Langstraat deze bijzondere kermisattractie wil len missen: Uittreksels persverslagen. Dagblad van Noord-Brabant (23 Oct. 1929). Waarlijk de bezetting van deze ope rette is in handen van een aantal ar tiesten, die, zoowel individueel als in de ensembles aan zeer hooge eischen voldoen. Een betere kermis-attractie is wel niet denkbaar. Dagblad „De Zoom" (21 Oct. '29). Dat de reeds gegeven voorstellingen triomfen zijn geworden is niet te ver wonderen, gezien de vlotheid van spel, de fijne nuanceering in dictie, mimiek en frissche costuums, het goed verzorgde décoratief en niet het minst de uitstekend geschoolde zang stemmen. Echo van het Land van Cugk (1 Maart '30). Resumeerend: een uitstekende uit voering, een vlotte vertooning. Aan kleeding -en verzorging tot in de punt jes. Ook de kleeding der dames gaf reden tot voldoening en hieruit blijkt duidelijk, dat het zeer wel mogelijk is een tooneelwerk te brengen, waar bij aan alle eischen van welvoegelijk- heid en aesthetica wordt voldaan. Niv. Tilburgsche Courant (30 Aug. 1929,. Er was een buitengewone bijval en na elk gezongen lied klonk en on stuimig applaus, dat aan het einde in een ware ovatie overging. Nieuwsblad van het Zuiden (30 Aug. 1929). Gisterenavond heeft het publiek met groote belangstelling en ingeno menheid de opvoering van „Wals droom" genoten, die goed geënsce neerd en knap gespeeld en gezongen, een ongekend succes had. Zuid-Willemsvaart (7 Aug. 1929). Voor een uitverkocht huis heeft 't Nieuw Nederlandsch Operette-gezel- schap gisterenavond te Helmond zijn wijk een opvallend succes geworden. Een enthousiast publiek, dat de tent tot in de hoeken vulde, heeft althans met zóóveel spontaan applaus bij open doek de Dollarprinses, haar va der, nicht en vrienden ontvangen, dat wel vier maal een duet of kwartet moest herhaald worden. Examen. Aan het Lyceum te 's Hertogenbosch (Gymnasium) is bevorderd van de 4e naar de 5e klas Theo van Delft en toegelaten Herman Langemeijer, beiden alhier. De beste komiek PIET LEENHOUTS. de wereldberoemde DEENSCHE KOMIEKEN met hun enorme succesfi m DONDERDAG en VRIJDA 3 a. s. 8 uur in de Bespreekt Uwe plaatsen. Volksmatinée. Het Zondagmorgen door de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" in Musis te geven Volksmatinée luidt als volgt 1 a. Biergalop, koor v. Paschen. b. La Violette, koor Palliard. 2. Duet uit eine Nacht auf dem Meere, (voor tenor en bas) Tschiirck, 3. Er war ereis. C.v.d Linden, (koor met acc.) 4. a. Jeannette Polka. v. Paschen. b. O pepita. Müller. (door klein a cappella koor). 5 6, An der schonen biauen Donau. (koor met acc.) J Strauss. bi] doorgang Utrecht Jutphaassche weg 1 A. Beleefd aanbevelend, G. SIMONS-GERRIS. Onderltng Kunstgenot De traditie getrouw zal het Waal wijksche Reveugezelschap „Onderiing- Kunstgenot" op den laatsten Zondag van de kermis het bekende matirée gaven in Musis Sacrum. Naar wij vernemen is dit jaar vooral veel zorg besteed aan het komische gedeelte van het programma, waaraan mede zullen werken de bekende artisten van Waalwijk, welke hun sporen op dit gebied reeds volkomen verdiendhebben Operetten Czardas Vorstin Dollarprinses. In ons vorig nummer hebben we eenige bijzonderheden medegedeeld over bovenstaande operetten, die in de a.s. kermisweek in onze gemeente zullen gaan. Wij bespraken de artis ten, de muzikale en zakelijke leiding, de aankieeding, de geweldige inrich ting die aan het geheel vastzit, zoodat het zeer op prijs gesteld mag worden dat een dergelijk gezelschap onze plaats komt bezoeken. We zullen voor heden onzen lezers eens laten zien hoe iedereen over dit gezelschap en zijn optreden oordeelen. We halen daartoe recensies aan van een aantal bladen uit onze omgeving en uit andere deelen des lands. Ie operette vertoond met een succes, zooals wel haast geen enkele ontspan ningsvoorstelling hier is ten deel ge vallen. Het Huisgezin (16 Sept. 1929). Toch wil ik constateeren, dat dit gezelschap over voortreffelijke vocale krachten beschikt, die in meerdere opzichten de Oostenrijksche collega's (Fritz Hirsch) overtreffen. Nw. Winterswijksche Courant (28 Sept. '29). Een uitgelezen gezelschap kunste naars, zoowel op het gebied van zang als tooneel. Bovendien was er geen kosten gespaard aan décors en costumes. Winterwijksche Courant (28 Sept. '29). Kortom, het Nw. Nederlandsche Operette-gezelschap heeft door het gebodene velen aan zich verplicht en met een gerust hart kunnen wij onze lezers aanraden: gaat hedenavond naar „Walsdroom", geniet van de heerlijke muziek en zang en 't goede spel. Overgangsexamens. Uitslag der overgangsexamens van de R K Hoogere Handelsschool te Waalwijk. Van de eerste naar de tweede klas zijn bevorderd: L Aarts, H Couwen bergh. H Greve, W. Horman te Waal wijk, F. Peters en P. Peters te Nieuw kuljk, C. Poppelier te Waspik, D. Ver hagen te Sprang—Capelle en A. de Bruijn te Raamsdonk (voorw.). Afgewezen 3. Van de tweede naar de derde klas zijn bevorderd: O. Hofman, P. Klerx, W. Proveniers en H. Spitters te Waal wijk, L. v. Mol en H. Smolders te Qeertruidenberg en J. Adriaanse te Raamsdonksveer. Afgewezen geen. Van de derde naar de vierde klas zijn bevorderd: A. v. Delft, A. v. Engelen. F. Hamburg, P. v. Mietlo. H. v Mil, C. Slaats en J. Trimbach te Waalwijk, M. v. Nieuwstad en Chr. Scöss te Kaatsheuvel. Herexamen 2 Afgewezen 1. Van de vierde naar de vijfde klas zijn bevorderd H. Bergmans, C Eibers (toeh), G. v. Huiten, A. de Jongh, A. Mombers, Chr. Thijssen en F. Trom melen te Waalwijk. A. v. d. Linden en J. v. Mierlo te Kaatsheuvel. Afgewezen 3. Aanbesteding. Donderdag j,l. werd in Hotel „De Twee Kolommn" door het Architecten- Bureau van Ree <S Bossaerts alhier, publiek aanbesteed het verbouwen van een woonhuis tot Woonhuis, Kantoor en Magazijn en het bouwen van een Oarage met bijbehoorer.de werkzaam heden voor rekening van den Heer j. H. van Helvoirt, alhier. Er werd ingeschreven als volgt M. Wijnands, Waalwijk f 18 150 Zw. Treffers f18 140 H. Maas, H. M Kramer C. Timmermans, Sprang J, Ligtvoet, Oosterhout J. W, Nieuwenhuizen, I Sprang Wed. A. Aarts Zonen Waalwijk B. Kielen, 's Qravemoer Programma der feestelijkheden ter gelegenheid van het 70-jartg bestaan der Liedertafel Oefening en Vermaak te Waalwijk op 15, 16 en 17 Augustus a.s. In de gisteravond gehouden verga dering van 't Comi'é der Liedertafel- feesten is 't programma voor de a.s. feestelijkheden vastgesteld. Het deze week in andere bladen gepubliceerde bericht was dan ook natuurlijk voorbarig, onvolledig en onjuist. Met deze publicatie hebben zij zich overigens niet aan de afspraak van gelijktijdige verstrekking en publi ceering gehouden, zoodat wij ons ook daarvan ontslagen achten. Het programma ziet er als volgt uit VRIJDAG 15 AUGUSTUS. 12 uur. Huldiging der Liedertafel in „Musis Sacrum" namens 't Feest comité en de Ingezetenen door den heer M. A. J. van Liempt, Voorzitter van W. B. Dankwoord door den heer A C. v. d. Heijden, Voorzitter der Lie dertafel. Matirée door de jubileerende vereeniging. 3'/a uur. Oificieele opening der drie- I daagsche Muziekfeesten door den Edelachtb. herr burgemeester Moonen, Eere—voorzitter. Ontvangst der deelnemende ver- eenigingen door den Voorzitter der Liedertafel „Oefening en Vermaak". 4'/2 "ur- Festival op de kiosk op de Markt. Deelnemende vereenig'ngen Fanfare der H. Familie, Heusden. Chr. Qemengde Zangvereeniging „Hallelujah", Waalwijk. Harmonie der Jongenscongregatie, Drunen. Liedertafel „Tot Bloei der Toon kunst", Waalwijk. Zangvereeniging „Bel Canto", Kaatsheuvel. Kon. Harmonie Euphonia, Kaats heuvel. Zangvereeniging „Werkmans— kring", Vught. Harmonie „St. Crispijn", Waalwijk, die daarna een groot Avond concert aanbiedt. f 17 495 - f16928-- i 16 383 f 15778- f 15 198 f 14 990. f 14 695.— Ounning in beraad gehouden. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEEDING Peters-Sleeswijk Operettegezelschap dat met kermis alhier zal optreden, speelde begin dezer week in Eindho ven, waar het met de operette Czardas Vorstin veel succes had. Wij lezen in de Eindhovensche en Meierijsche Courant o.m.: „Wel mocht door de directie een eerlijke en ware recensie gevraagd worden. Wat gisterenavond in Czardas Vorstin ge bracht werd, was in een woord af, volledig af. Hier was men niet van de gedachte uitgegaan: met kermis komt het zoo nauw nietmaar uit 't gisteren vertoonde mag men veilig concludeeren dat gegeven zal worden zuivere onvervalsche kunst, die spre ken kan tot allen". Verder noemt dit blad de voorstel ling „een hoogstaande kunstuitvoe ring, de qualiteit was boven allen lof verheven". Ook het Eindhovensch Dagblad is vol bewondering over de voorstelling. Het roemt vooral het spel van de ope rette-diva Marga Graf, die „haar re putatie scitterend heeft gehand haafd". Een en ander kan ons dus buiten gewone voorstellingen doen verwach ten. De opvoering van De Dollar-prin ses" een vooroorlogsche Schlager van Leo Fall is gisteravond in de schouwburgloge van Peters en Slees- v. d. Hammen Nzn. Naar wij vernemen is de heer J. v. d. Hammen Nzn., de bekende archi varis, die bezig was aan een reeks zeer interessante en hoogst op prijs gestelde artikelen over de Ned. Herv. Kerk, ernstig ongesteld. Begrijpelijkerwijze wordt deze serie dus voorlooplg gestaakt. Wij bieden onzen geachten mede werker onz2 beste wenschen vooreen spoedig en algeheel herstel, opdat ook onze lezers weldra weer van zijn wetenswaardige beschouwingen zullen kunnen genieten. Excursie R.K. Grafischen Bond. Afdeeling Waalwijk. Bij gelegenheid van haar 20-jarig bestaan op a.s. Dinsdag, zal de Afd. Waalwijk van den RK. Grafischen Bond een excursie maken naar Rot terdam, waarbij o.a. een bezoek zal worden gebracht aan Bureaux en Drukkerij van de „Maasbode". Er is een volledig programma voor opgemaakt, waaraan wij het volgende ontleenen. 8.21 uur. Vertrek van uit Waalwijk vanaf het station Staatsspoor. 9.46 uur. Aankomst te Rotterdam sta tion Beurs. 10.15 uur. Rondvaart door de Rotter- damsche Havens per s s. Portunus. 12 uur. Gemeenschappelijke lunch in Café-Rest. „La Confiance". 2 uur. Bezoek aan het vliegveld „Waalhaven". 4 uur. Bezoek aan De Maasbode, waar op dit oogenblik juist het avondblad van dien dag wordt afgedrukt. 6.15 uur. Begroeting door de Afdeeling Rotterdam van den R K. Grafischen Bond in een der bovenzalen van Café—Restaurant Kortman. 7.47 uur. Vertrek per Staatspoor naar Waalwijk. 9.42 uur. Aankomst te Waalwijk. ZATERDAG 16 AUGUSTUS. 3'/2 uur. Ontvangst der deelnemende vereenigingen door den Voorzitter der Liedertafel „Oefening en Vermaak". Voortzetting van het Festival. Deelnemende vereenigingen Harmonie De Volharding, Drunen. Gemengd Koor De Volharding, Eethen. Qem. Zangvereen. „Vooruitgang zij ons Doel", Waalwijk. Qem. Zangvereen. T.A.V.E.N.U., Waalwijk. Harmonie St. Jan, Waalwijk. Oroote demonstratie der Waalwijksche Qymnastiek—Vereeniging op de piancher op de Markt in de pauze tusschen no. 5 en no. 6 gedu rende één uur (van 7—8 uur Fanfare Kunst na Arbeid, Capelle, Kon. Erk. Harmonie Concordia, Loonopzand. Kon. Erk. Harmonie Apollo, Kaatsheuvel. Na afloop van 't festival Taptoe door de gemeente met 3 muziek gezelschappen. 9 uur. Groot Bal in Musis Sacrum door 't Comité aangeboden aan de leden der Liedertafel „Oefening en Vermaak", comité en geintro- duceerden. ZONDAG 17 AUGUSTUS. 121/2 uur. Matinée op de Markt door Oefening en Vermaak. 3»/a uur. Ontvangst der deelnemende vereenigingen door den Voorzitter van Oefening en Vermaak in Musis. 4 uur. Voortzetting Festival. Deelnemende vereenigingen Kon, Ver. Bosch Mannenkoor, 's Bosch. Harmonie Apollo, Qeertruidenberg, Liedertafel Oefening en Vermaak. Vlijmen. Mannenkoor Zang en Vriendschap, Oisterwljk. Harmonie Volksvlijt en Volks vermaak, Waspik. LiedertafelLaRenaissance.Tilburg. Mannenkoor Vereenigde Zangers, Tilburg. Harmonie De Eendracht, Nieuw- kuljk. Qroot Avondconcert door het Kon. Muziekcorps van QoulmyenBaar op de Markt. 8 uur. Qroot Vocaal Concert door de Kon. Ver. Bosch Mannenkoor in Musis Sacrum, door 't Comité aangebo den aan de leden der ieestvierende vereeniging, eereleden van het Comité enz. Na afloop Bal. Tot slot: Schitterend Vuurwerk op den Winterdijk. maupie en joanitta. Ongeëvenaard. Bekroond. De heer M C. Pulles—Heesbeen behaalde op de bakkerijtentoonstelling N E.B.A T. te Bolsward wederom den 2den prijs met zijn diverse broodsoorten. Deze week waren in de vitrine ge-

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 9