gevolgen hiervan aansprakelijk stelde. Daarop werd den lOden Juli ook de heer Schmidt in vrijheid gesteld. Eerst nu kreeg ook mevrouw Schmidt haar paspoort terug, en hun werd mede gedeeld dat zij Italië moesten verlaten, niel langs den weg Rome, Florence, Milaan, zooals hun reisbiljetten In orde waren gemaakt, maar via Pisa, Oenua en Ventimiglia terug naar Nizza. Bovendien zouden zij tot de grens begeleid worden door een ambte naar van de geheime politie, wiens hosten, maaltijden, enz door den heer Schmidt betaald moesten worden. Na terugkomst te Amsternam heeft de heer Schmidt zich met de bevoegde autoriteiten in verbinding gesteld. Het verbaasde hem in hooge mate, tijdens hel geheele onaangename avontuur geen enkele steun te hebben gekregen van het Nederlandsche consulaat, noch van het gezantschap te Rome, Een oplichter in de val geloopen. Tal van Roomsch katholieke inge zetenen, voornamelijk in de parochies Poeldijk, Kwintsheul, Wateringen en waarschijnlijk ook te Monster, zijn het slachtoffer geworden van een haneligen oplichter. Hij bezocht hen als pater gekleed, gaf voor missionaris Ie zijn eiTverzocht de menschen onder allerlei schoonschijnende redeneeringen om een financieele bijdrage ten be hoeve van 't missiewerk. Vele hebben In goed vertrouwen aan dit verzoek voldaan en den „geestelijke" kleine en grootere geldsommen ter hand gesteld. Woensdag liep de man echter in de val. Hij klopte aan bij een familie op den Monstersche weg te Poeldijk, waar hem naar zijn legitimatiebewijs gevraagd werd. Toen hij dit niet kon toonen, heeft de bewoner hem aan de politie overgeleverd. Men bleek 'n goede vangst gedaan te hebben. De oplichter bleek te zijn de 23-jarige K. schoenmaker van beroep en woon achtig te Den Haag. Hij is een goede bekende van de justitie. Na een voor loopig verhoor is hij ter beschikking gesteld van de maréchaussée te Loos duinen, die de zaak onderzoekt. Het juiste bedrag dat hij heeft buit ge maakt, is nog niet vastgesteldaange nomen mag echter worden, dat het een zeer behoorlijke som is. Dood door schuld. Zondag jl. heeft te Loenen 'n zeer tragische gebeurtenis plaats gehad, waarvan de oplossing thans is gevon den. Onder de gemeente Vreeland is op een jacht plotseling overleden de heer C. Schoorl uit Amsterdam. Wij vernemen hieromtrent, dat de veehouder V, uit Vreeland aan de politie heeft verklaard, dat er Zondag op zijn land in de onmiddellpe nabijheid van het jacht van den heer S. door personen van een ander daar In de buurt voor anker liggend jacht schietoefeningen z|jn gehouden. Het is de gemeentepolitie in samenwerking met de Rijkspolitie uit Nigtevecht mogen gelukken op dit terrein 'n hek In beslag te nemen, waarin met een vuurwapen is geschoten. Vlak bij di hek werd een kogel van een buks gevonden, die gelijk bleek te zijn aan den kogel, die later door den politie- scheikundige van Ledden Hulsebosch In het l|jk van den heer S. werd aan getroffen. Er moet geschoten zijn in de richting van het jacht van den heer S. De Amsterdamsche politie had ge durende de laatste dagen in de Oude Vecht gedregd naar een revolver in verband met 't vermoeden van moord of zelfmoord. Thans staat vast dat de heer S. is gedood door een ongeluk kige omstandigheid en dat hier sprake Is van dood door schuld. Den politie is de dader iemand uit Dordrecht bekend. Malaise in de zaak. aan een groot is gearresteerd Woensdagmorgen vroeg kwamen de bedienden van den slager M. Philips aan de Spijkerboogsteeg te Deventer voor een gesloten deur. Toen zij aan de deur rammelden werd hen door de kinderen opengedaan. Een der kinde 'en ging daarop naar de slaapkamer der ouders en vond de moeder dood op bed liggen. De vader werd een verdieping hooger hangende aange troffen. Een dadelijk ontboden genees- beer kon geen uiterlijke teekenen van geweld op het stoffelijk overschot van de vrouw constateeren. Wel waren er blauwe plekken onder den hals, op de borst en achter de ooren. Het vermoeden bestaat dat de man eerst zijn vrouw en daarna zichzelf van het 'even heeft beroofd. Waarschijnlijk is malaise in zaken de oorzaak van het drama. Het echtpaar laat vier kinderen echter. De man was ongeveer 44 jaar zlin echtgenoote iets jonger. De lijken zijn in beslag genomen voor een justitieel onderzoek. Aanslag op een adjunct-inspecteur van politie. Bij een in den afgeloopen nacht in de Kleinestraat te Maastricht plaats ehad hebbend opstootje, waarbij door e politie een arrestant wegens dron- censchap werd opgebracht, heeft onder bewoording: „Hier ik steek je capot," een persoon M. genaamd den adjunct-inspecteur B. een steek toege bracht met een groot mes ter hoogte van diens hart. welke steek in de tuniek drong en er een decimeter ager uitkwam. De inspecteur is gevaar ontsnapt. M. wegens poging tot doodslag. Wanhoopsdaad van een moeder. Woensdagmorgen omstreeks half waalf heeft zich ten huize van den heer T.. in de Magdalena Moonstraat te Leiden een ontzettend drama afge speeld. Terwijl de heer T. naar het ziekenhuis was gegaan, om zijn kind bezoeken, dat daar ter verpleging was opgenomen, heeft zijn echtgenoote n een vlaag van zwaarmoedigheid eerst haar kindje in een emmer water verdronken en daarna zichzelve van het leven beroofd door haar polsen en keel door te snijden. De ontzettende gebeurtenis veroorzaakte in de anders zoo stille buurt groote consternatie. - Qisterochtend is de 46—jarige gehuwde timmermansknecht A. Jager, die aan het dak van een huis te Veen- dam herstellingen verrichtte, gevalien. De man werd dood opgenomen. Een tweejarig zoontje van den schipper O. uit Nieuw Lekkerland, was gistermiddag op een woonschip, iggende in de Laakhaven in den Haag aan het spelen met een vaarboom. In een onbewaakt oogenblik sloeg het kind achterover in het water. De vader snelde toe, maar kwam te laat. Hij con slechts het lijk van den kleine uit het water halen. Kind tusschen de lift bekneld. Donderdag had in den winkel der firma Vroom Dreesmann, een ernstig ongeluk plaats. De zesjarige Esther Stibbe, liet zich, vergezeld van eenige andere winkelbezoekers, per lift naar boven brengen. Ongelukkigerwijze ge raakte het meisje bekneld tusschen de lift en den wand van den liftkoker. De kleine werd zoodanig verwond, dat haar beide kaken geheel verbrij zeld werden. Het ongelukkige kind is in het groote ziekenhuis alhier opge nomen. Haar toestand is zeer zorgwek kend. Nader vernemen wij nog dat het ongeluk is gebeurd met de goederen lift. in een onbewaakt oogenblik heeft het kind het hoofd buiten de lift ge stoken met het bekende noodlottige gevolg. Wervelstorm in New—jersy. Uit New—Brunswick wordt gemeld, dat het westelijk deel van den staat New—Jersey heden door een hevigen wervelstorm geteisterd werd, welke vergezeld ging van wolkbreuken. In New Brunswick stortte een gebouw van twee verdiepingen in, waarbij een vrouw gedood en acht andere perso nen gewond werden. Mijlen ver in het rond werden boomen ontworteld en de daken van de huizen gerukt De materiale schade is aanzienlijk. Aan de hitte, waardoor geheel Noord—Amerika geteisterd werd, is door onweders een einde gemaakt. De abnormale temperaturen, die het kwik tot 45 graden deden stijgen, hebben in totaal aan 254 personen het leven gekost, waarvan alleen reeds 40 te New—York. Naar de drie mlllioen werkloozen in Duitschland. Volgens het rapport van het rijks bureau voor werkloozenverzekering en arbeidersbemiddeling bedraagt het aantal ontvangers van werkioozensteun 1.470 000 en dat der crisisondersteun den 380.698, d.i. meer dan tweemaal zooveel ais op hetzelfde tijdstip ver leden jaar. Het totale aantal werkloo zen bedraagt rond 2.770.000, RECHTSZAKEN. Weer een snordienstt In Den Bosch was er weer een „snorder" ingevlogen, een die rijdt wanneer er wat te verdienen is en zich onttrekt aan de verplichtingen, welke de autobus—ondernemers, die vaste diensten moeten onderhouden, stipt hebben te voldoen. De zaak betrof den chauffeur C. v. D. te Wijk. Hij was gedagvaard ter zakedat hij op 10 Juli 1930 te Den Bosch de verordening op het auto vervoer heeft overtreden, door „met het kennelijk doel tegen vergoeding personen te vervoeren" met een motor rijtuig rond te tijden. Verdachte ontkende. Wat is het „kennelijk doel" vroeg hij. „Rondrijden om personen aan te werven voor betaald vervoer. Het Is toch duidelijk" aldus de kantonrechter. „Ik heb niet rondgereden. Ik stond op de Bossche groentenmarkt om menschen te halen die daar gebracht waren", sputterde de chauffeur. „Maar toch tegen betaling?" Verdachte antwoordde bevestigend Hij was de zooveelste uit 't Land van Heusden en Altena, die een „snordienst" onderhoudt naar Den Bosch. Volgens den politiebeambte, die als getuige werd gehoord, komt verdachte nagenoeg lederen dag met een vrachtje van en naar Den Bosch. De „snorders" zoeken op de voor marktbezoekers drukste punten der stad en trachten de passagiers weg te lokken, die al reeds gereed staan om met de goed gekeurde autobus met vasten dienst te vertrekken. Verdachte had op 10 Juli 8 personen in zijn wagen toen hij bekeurd werd. Er werden een paar van die passa giers als getuigen gehoord. De eerste, een juffrouw uit Heusden, had gevraagd: „Breng je me thuis?" Ja, voor 50 cent, stap maar in", had de snorder geantwoord. De tweede getuige, een meisje uit Wijk, was bij den chauffeur aan huis gaan vragen, of hij naar Den Bosch reed. Verdachte werd veroordeeld tot f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. Verdachte gaf te kennen in hooger beroep te zuilen gaan. Blijkbaar ook weer om deze kwestie van het „snorren" in hoogere instantie principieel te zien uitgemaakt. Dat viel meel A. K., een schoenmaker uit Waspik, moest zich bij den strafrechter komen verantwoorden wegens een booze daad tegenover zijn buurvrouw. Hij had haar met een mes gestoken 1 Bloedend ver wond. 'tWas een ijzige geschiedenis. In een lang verhaal, lijzig opgedreund en blijkbaar van buiten geleerd, wist verdachte te vertellen, dat hij onschul dig was. Toen kwam buurvrouw als getuige. Er was twist tusschen haar man en verdachte, die met een mes dreigde. Gelijk hei een goeie ega betaamt, had de vrouw haar wederhelft liefdevol willen beschermen en begon dus met hare armen helpend naar hem uit te strekken. En tijdens die hulpvaardig heid ving zij den steek op welke voor haar man bedoeld was. Wegens mishandeling luidde de eisch 14 dagen gevangenisstraf. En de schoenmaker keek sip 1 Maar hij werd zoowaar vrljgesprokenl Hi) weet niet waarom het zoo gunsig afliep, maar 't viel mee, na zoo err.sti- gen eisch. De ruzie met den man was niet in het geding en omdat de steek niet voor de vrouw bedoeld was, kon er dus ook geen sprake zijn van „opzet telijke" mishandeling der vrouw. Dus 't was per ongeluk! Een gevaarlijke slag. Th. M, 23 jaar, schoenmaker te Kaatsheuvel, had bij een ruzie zijn tegenstander met een flesch op het hoofd geslagen. Een gevaarlijke slag, die hard aankwam De getroffene was tengevolge der verwonding vier maan den onder behandeling van den dokter gebleven en moest een week van zijn werk verzuimen. Over schadevergoeding hoorden we niets. De eisch tegen verdachte luidde twee maanden, de uitspraak 6 weken gevangenisstraf. De stem! J. v. W., koopman te Kaatsheuvel, was de booze, die aldaar in den avond, in het donker een ruit ingooide aan de woning van een dien hij niet kon uitstaan. De ruit kostte maar zestig cent, maar „vernieling" is een leelijk feit. De booze in het donker bracht door zijn bekende stem zijn misdrijf aan het licht. Conform den eisch werd hij veroor deeld tot f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Oplichting. P. E., 30 jaar, schoenmaker te Waspik, stond terecht wegens oplich ting Hij had in Waalwijs met geraf fineerde leugens een rijwiel weten machtig te worden en nader bleek de goedgeloovige te zijn opgelicht. De vrouw van verdachte was er al weer de dupe van 1 Haar echtvriend werd ingepikt wegens dronkenschap en was ook al eens voorwaardelijk veroordeeld. De vrouw hoopte nu door schadevergoeding te voorkomen, dat haar gezin nog niet zwaarder ge troffen werd. En de benadeelde was uit medelijden met het gezin al zeer mild in zijn eisch om schadevergoeding en verlangde slechts f35 voor de nieuwe fiets. De vrouw dokte de f35 en hoopte zoo haar man vrij te krijgen. We kunnen niet met voorwaardelijke veroordeeling aan den gang blijven, aldus de Officier, die 14 dagen gevan genisstraf eischte. Uitspraak 10 dagen gevangenisstraf. Naar Moeder op bezoek? Een vreemde gelegenheid, vond de president 't, om als je van een feest komt, in den laten avond nog een bezoek te gaan brengen bij moeder, een oudje van in de tachtig 1 Ja, edelachtbare, het was toch zoo, verhaalde A. van Rljzewp uit Kaats heuvel en zijn vrouw kwam het be vestigen met een gelijkluidend vertelsel. Waarom dat bezoek aan die ouwe ziel, die natuurlijk toen allang onder de wol was, zoo twijfelachtig scheen Wel er was wat gekibbeld tusschen C. K. een schoenmaker uit Kaatsheuvel en getuige Van Rijzewijk, dien hij was tegengekomen. Flauwe praatjes waren het. Maar des avonds kwam van Rijzewijk met zijn vrouw bij K. aan de deur. De schoen maker werd er woest van en stak Van Rijzewijk in den arm. 't Werd een gapende wond en de dokter moest er aan te pas komen. Gevolg was dat de getroffene gedurende 14 dagen gedwongen rust moest houden. Hoe kwam je er toe aan zijn huis te komen? vroeg de president. Zeker weer dronkemansdrukte Neen, alleen wat bier gedronken, aldus getuige v, Rijzewijk, en zijne vrouw beaamde het. Maar hij wilde na afioop van een feest naar zijn oude moeder. Deze was niet thuis. Zou ze bij v. Boxtel zijn En samen op zoek naar moederman en vrouw. En toen belandden ze bij vergissing bij den boozen K die er met een mes op invloog 1 Niks van aan, mokte verdachte. Na getuigenverhoor eischte het O. M. vier maanden gevangenisstraf met toe wijzing der civiele vordering tot schade vergoeding. Uitspraak 31 Juli a.s. Doodgereden. W. v. d.G., reiziger te St. Laurens (Z.), die verleden jaar in een roekelooze autovaart een doodelijk ongeluk ver oorzaakte te Almkerk en op 12 Mei 1930 te St. Oedenrode het meisje L. M. v. d. Patten doodreed, werd wegens dood door schuld veroordeeld tot 8 maanden hechtenis, terwijl 9 maanden was geëischt. Het rijbewijs wordt ingetrokken. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. wedstrijd te winnen is voldoende om de „Roodgebroekten" tot zeer veel in staat te stellen. Wij wachten in spanning. JULIANA. Na een rusttijd van enkele weken zal Juliana Zondag 27 Juli hetseisoen openen met het houden van Beker wedstrijden, waaraan 3 vereenigingen deelnemen. Zondag a.s. komen 4 vereenigingen den strijd. Om 2 uur VHjmensche Boys—Ju- ana 2 Waalwijk. 3'/* uur Hercules Waspik—Wilhelmina Wijk. Daar dit goede oefenwedstrijden zijn voor de vereenigingen voor de a.s. competitie komen deze gewoonlijk met ïun sterkste elftallen. Den voetballief- ïebbers staan weer mooie wedstrijden te wachten en zal het niet aan belang stelling ontbreken. SPRANG. Onze voetbalverenigingen DVO en SDO nemen a.s. Zaterdagmiddag deel aan de seriewedstrijden uitge schreven door de voetbalvereeniging DVOK te Kaatsheuvel. In de volgende wedstrijden zullen onze clubs uitkomen: DVO-RWBIII. SDO—Fabriekselftal fa. Vesters. J.I. Donderdagavond speelden de voetbalvereenigingen SDO en DVO alhier 'n vriendschappelfjken wedstrijd op het terrein van eerstgenoemde club. Het was een mooie, vlot gespeelde wedstrijd, welke eindigde in een 2—0 overwinning voor SDO. SDO won alzoo de voor dezen wed strijd beschikbaar gestelde medaille aangeboden door dhr. J. de Jong. KORFBAL. SPRANG. Onze korfbalvereeniging NEO gaat a.s. Zaterdagmiddag naar Tilburg om aldaar een Comp. wedstrijd voor den 3rab. Korfbalbond te spelen tegen de korfbalvereeniging Quick. NEO en Quick zijn aan elkaar gewaagd. Wanneer de onzen zich geheel geven s succes niet uitgesloten. Geachte Redactie, Er is dezer dagen algemeen verspreid een manifest aan de arbeiders(sters) werkzaam in de schoenindustrie te Waalwijk, en uitgaande van de drie samenwerkende arbeidersorganisaties in dit bedrijf. Het manifest geeft de geschiedenis weer van de onderhandelingen tot, en de totstandkoming van een collectief arbeidscontract in de schoenindustrie voor vrijwel geheel Nederland, met uitzondering voor Waalwijk, hoewel de alhier bestaande fabrikantenvereniging had te kennen gegeven het contract te willen teekenen, als de medewer king der arbeidersorganisaties werd verkregen voor het bekomen der ge bruikelijke seizoen—overwerkvergun. ning. Men is hen ook toen weer ter wille geweest om tactische redenen, he werd toegestaan en men meende dat nu niets meer het afsluiten van een contract ook te Waalwijk in den weg stond. Toen kwam men echter weer met een paar nieuwe voorwaarden waaruit opnieuw de onwil bleek, om ook hier te voldoen aan den eisch van recht en billijkheid, om te gera ken tot een overeenkomst van weder zijdsche rechten en plichten en zeker heid, zooals dat op alle schoenindustrie plaatsen bestaat, zooals dat geldt bf de Metaalbewerkers, Drukkers, Siga renindustrie e.m d. Terecht meent het bestuur dat dit in onze dagen getuig van een gemis aan gevoel voor rechten maatschappelljken plicht en van een willekeur, die met de huidige maa schappelijke verhoudingen en toestan den niet meer strookt. Daarom wijzen de gezamenlijke be stuurders terecht en ik sluit mij daarb aan namens velen onzer, erop dat alle arbeiders en arbeidsters ten deze voor zich, hun gezin en organisatie den duren plicht hebben zich als één man aan te sluiten aan de vakvereeniging. Een krachtige organisatie is het eenige wat ons nog kan brengen tot zeker heid in ons bestaan en de handha ving onzer rechten, die wij toch ook zeker hebben, naast onze plichten. Ik heb gemeend de aandacht hierop te moeten vestigen, en zeg de redactie hartelijk dank voor de mij daartoe geschonken gelegenheid. Een georganiseerd schoenmaker. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Johanna H. d.v. P. L. Verhoeven en Joh. de Jong. Hendrikus Joh. zv. P. L. Verhoeven en Joh. de Jong. Johannes Corn. zv. J. C. van Tuijl en Joh. Kipping. Francisca Adr. M. dv. P. C. Vermeer en H. F. J. W. van Gaaien. Gerdina Corn. dv. G. J. Kleijssen en L. Dekkers. - Engelber- tus M. zv. H. J. Bergmans en C. C. Eekels. Gerardus Joh. A. zv. C. A. Slaats en A. M. v. d. Ven. Overleden Hendrik Maas, echtg. van Nicolasi- na Maas, oud 67 j. Gerardus A. F. Janssen, echtg. van M. J. de Keijzer, oud 54 j. Adriana Corn, van Riel, oud 3 mnd. Huwelijks-aangiften Bartholomeus Treffers, 25 j. en Teuntje Corn. Schaap, oud 19 jaar. Gehuwd: Geene. Vertrokken: A. Ardon en gezin, naar Drongelen. P. H. C. Scheeren, naar Dussen. J. C. Heeren, naar Tilburg. W. C. J. Brans, naar Eindhoven. J. B. Schalken, naar Tilburg. J. L. v. d. Pluijm, naar Utrecht. Ingekomen: H. C. v. d. Gouw en gezin, v. Was pik. C. Pennings, van Son c.a. Friedrich Lang, van Mupertel, Elber- feld. W. M. de Bie, van Sprang- Capelle. A. M. Vriens van Uden- hout. A. M. van der Lee v. Nieuw- kuijk c. a. J. L. van Riel en echt genoote van Tilburg. J. M. Ver- stijnen van Dongen. J. A. Couwen- berg van Loonopzand. SPORT. VOETBAL. Roodbroeken—B. V. V.comblnatie. Het tot op heden ongeslagen Rood- broeken—team staat a.s. Zondag voor een zware taak. Zij zullen op ultnoodiging van B.V.V. te den Bosch een wedstrijd spelen tegen een combinatie van spe lers uit het eerste, tweede en derde elftal uit genoemde vereeniging. Bepaald aanlokkelijk na de voorbije kermis-periode is een dergelijke match wel niet, maar het streven om dezen Veilingver. „De Langstraat"Drunen. Prijsnoteering van 24-7-1930. Zwarte bessen, ƒ10.6010.70, Roo- de bessen 8.70—14.—, Witte bessen 6.8.Kruisbessen 27, al les per 100 Kg. Appelen 1033 c., Peren 224 c„ Snijboonen 1825 c., Dubbele snij boon en 8-10 c., Princesboonen 20 36 c., Wagenaars 14 c., Stamboonen 13 c., Tuinboonen 57 c., Aard appelen Blauwputten 3.54 c., Eigen heimers 2.53.5 c., Rabarber 12 c., Peen 24 c., Tomaten 2636 c., Tomaten II 418 c., Morellen 3250 c., juin 8—9 c., alles per Kg. Roode kool 15 c., Witte kool 1-3 c., Savoie kool 214 c., Bloemkool 1023 c., Idem II 28 c., Spitskool 14 c., Meloenen 2060 c., Andijvie 2—5 c., Sla 14.5 c., Komkommers 4.55.5 c., Komkommers II 0.51 c. Komkommers witte 35 c., Idem II 12 c., alles per stuk. Augurken per 100 st. 2035 c. Kroten 23 c., Peen 14 c., Juin 13 c., Selderij 0.5 1.5 cent, alles per bos. Aanvoer Peren 13.000 K.G. Zwarte bessen 10.000 K.G. Roode bessen 5.000 K.G. Boonen 5.500 K.G, Komkommers 14.000 st.

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 7