liMT ZUIOEH GALLA f' H. de Bont-v. Huiten derde blad. 1 provinciaal nieuws. Zaterdag 26 Juli 30. 52e Jrg. f Waalwijk, 25 Juli 1930. Gemeenterekening. pe hedenavond door B. en W. aan pn oemeenteraad aan te bieden ge. renterekening over 1929 sluit met en batig saldo van f 58 000. Schoolgeldregeling. y en W. hebben den Gemeenteraad toen toekomen een nader prae-advies Lake hun voorstel tot heffing van Schoolgeld. Zij maken daarin een ver- llijking met de o.m. ter visie geleg- L regeling van 's-Bosch. Daaruit dijkt, dat men in Waalwijk met een nkomen b.v. van 1500 zal betalen l0r i kind 4.50, voor 2 kinderen 3 94, voor 3 kinderen J-3.375 en in ien Bosch 4.10. Een belangrijke factor bij de be ordeeling van het tarief zoowel van Waalwijksche als van de 's-Bos che verordening is wel deze, dat bij berekening van het schoolgeld tot 0Sis wordt genomen het inkomen lgens de Rijks Inkomstenbelasting, 'adat daarop de kinderaftrek vol lens art. 38 der Wet op de R.I.B. is oe»epast. Zoodoende betaalt iemand net een zuiver inkomen van 1100. L 4 kinderen heeft, geen schoolgeld, emand inet een inkomen van 1600 ie 5 kinderen heeft, evenmin en mand met een zuiver inkomen van '2000, die 6 kinderen heeft, ook niet. 1 Volgens deze bepaling worden de ezinnen, die het meest door lasten [orden gedrukt, reeds daardoor ont- In groote gezinnen, waarvan meer- :re kinderen naar school gaan, is druk, volgens ons voorstel lichter, ijkens vorenstaande voorbeelden is ns voorstel het voordeeligst, in som lige gevallen reeds bij 2 schoolgaan- e kinderen, in andere bij 3. Dit komt, omdat dit voorstel een ooge reductie inhoudt: het 2e kind etaalt 75% van het grondtarief, het P 50%, het 4e 25%, het 5e enz. niets B. en W. handhaven dan ook hun lorstel. L \L Melkbesluit. Door Burgemeester en Wethouders I Waalwijk is, bij hun besluit van Juli 1930, voor deze gemeente van passing verklaard het bepaalde i artikel 32, le lid. van het Melk- esluit. Dit artikel luidt als volgt ^ervoer, het in vooraad hebben o srhandelen van melk en of melk oducten en de als zoodanig aange- waar, mag indien B. en W bij openbaar gemaakt besluit jodig hebben gemaakt, welk besluit ize goedkeuring behoeft, door o; Dor hem, die een bedrijf van melk rkooper opricht, overneemt of ver aatst, of die in een gevestigd bedrij n melkverkooper lokalen of al dan et geheel afgesloten ruimten voor t in voorraad houden of behandelen in melk, en of melkproducten in ebruik neemt, opricht, inricht o: rijzigt, slechts plaats vinden, indien ijn bedrijf voldoet aan de eischen n lid 2 van dit artikel gesteld, en lie, ten bewijze daarvan, aan de met le handhaving der Waren wet in 1919 S. no. 581) belaste ambtenaren op run eerste aanvraag overlegt een ieldige verklaring, afgegeven door ol lamcns den burgemeester der gemeente vaarin zijn bedrijf gevestigd iis, waaruit :ulks blijkt. Deze verklaring is geldig oolang zij niet door of nanaens dien urgemeester bij een aan den belang ebbende gericht aangeteekend schrij en is ingetrokken." Het gevolg hiervan zal zijn, dat lleen in geval van oprichting, over lame, verplaatsing of wijziging van lelkverkoopersbedrijven, aan de ischen, genoemd in artikel 32 moet orden voldaan, zoodat de bestaande iken door d^eze regeling ongemoeic orden gelaten. Op deze; wijze wordt 'sin de naaste toekomst bereikt dat melkhandel in han.den zal zijn ln personen, die beschikken over'n den openbaren weg gelegen win ti' waaraan minimum-eischen van ou*, inrichting en afmetingen zijn tojd en waarin tevens 'n behoorlijk [erichte koelinrichting aanwezig 'et zijn. Burgemeester <en Wethou- rs kunnen onder het stellen van 'orwaarden, aan ten h oogste drie ehverkoopers het recht toekennen 'amen de beschikking te hebben w 1 winkel. leze maatregel is genomen, omdat w de groote versnippering van melkverkoop over e:en veel te ot aantal verkoopers, e;en belem- t»ng wordt gevormd voor het tot M yV"°men van gfootere, beter ge- e rde en hygiënisch beter inge- 1melkverkoopersbed r ij ven Examens. jen e*amen Praktijk-diploma j Jn°u<len' alhier afgenomen op """"24—25 Juli j.l. vanwege de v?n Leeraren in de Handels- *«PPe» slaagde de heer C. de Hij genoot zijn. opleiding bij 1 "eet J. Siemer Teeraar M.O. Examen. Bij het te Antwerpen gehouden examen voor piano, slaagde dezer dagen mej. Pieternella Wagemakers voor cours superieur met groote onder scheiding. Tevens ontving zij een diploma vam de jury van 't pensionaat voor het examen zang- cours inferieur- avec succès. Statenkieskring Hensden. Het Bestuur van den kring verga derde Woensdag j.l. te 's Bosch, onder leiding van den voorzitter, den ïeer Siemer uit Waalwijk. Naar aanleiding van een ingeko men verzoek, wordt op voorstel van den heer v. d. Geld besloten f25. te schenken voor het R.K. partijbureau Het jaarverslag van den Secretaris wordt in dank aangenomen. Wegens afwezigheid van den heer VI. v. Loon - penningmeester - wordt diens jaarverslag aangehouden tot een volgende vergadering. Voorloopige besprekingen hebben plaats omtrent de verkiezing 1931 voor Provinciale Staten, Besloten wordt pogingen te doen tot het oprichten van een plaatselijke Kiesvereeniging te Dussen. Een onderzoek zal worden ingesteld naar de oorzaken van het groote verloop der leden in sommige afdeelingen. Met den Chr. groet en een woord van dank sluit de voorzitter de vergade ring. Bekroond. De heer M. C. Pulles—Heesbeen, alhier werd op de Bakkerij—tentoon stelling te Luxemburg wederom be kroond met diploma en eerepalm, het geen de hoogste bekroning is door de juty uitgereikt. Wij feliciteeren den heer Pulles met dit succes, dat opnieuw getuigt van z'n groote vakkennis en prima fabri kaat. Uitbreiding. Naar wij vernemen zal de lederfabriek „De Amstel" alhier uitgebreid worden met een huidenniagazijn van 37 x 15 M., op de door deze firma aangekochte nieuwe terreinen. Ook schijnen verdere uitbreidingen in de bedoeling te liggen. laptoe. Wij vestigen de aandacht op de in het eerste blad voorkomende advertentie van 't comité der Lieder tafel-feesten omtrent deelname aan de taptoe. Wij vertrouwen dat tal van vereenigingen, clubs enz, zich zullen aanmelden opdat dit aardige nummer van 't programma dat bege leid zal worden door drie harmonieën goed zal slagen! Prijsver schieting. Zaterdag 19 Juli (kermisweek) hield het Kruisboogschuttersgezel schap „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. van Helvoirt, Putstraat alhier, zijne jaarlijksche onderlinge prijsverschieting met den volgenden uitslag: le Prijs H. v. Helvoirt; 2e pr. K. v. d. Schans; 3e pr. A. Rombouts; 4e pr. P. v. d. Heijden; 5e pr. B. de Ronde; 6e pr. J. Lammers; 7e pr. C. Brok; 8e pr. H. Muskens met eere- prijs; 9e pr. H. van Delft; 10e pr. Aug. v. Bladel; 11e pr. Adr. de Ruij- ter; 12e pr. K. Dollekens; 13e pr. L. Kroot; 14e pr. J. van Loon; 15e pr. E. Maas met eereprijs; 16e pr. F. van Helvoirt; 17e pr. Adr. Demmers; 18e pr. Jac. van Eethen; 19e pr. Ant. van Iersel; 20e pr. J. Muller; 21e pr. J. v. Helvoirt; 22e pr. C. v. d. Wiel met eereprijs; 23e pr. Arn. Brok; 24e pr. Ant. de Ruijter; 25e pr. C. Lammers; 26e pr. A. Stokwielder; 27e pr. A. v. Herpen; 28e pr. Jac. Lammers; Jac. van Helvoirt, eereprijs. Zondagmorgen werden de prijzen uitgereikt in het clublokaal, deze wa ren werkelijk prachtig, zoowel de le als laatste prijswinnaars hadden fraaie prijzen. De voorzitter, de heer A. Rombouts, bracht dan ook dank aan allen voor de geschonken prijzen en hoopte, dat ze dezen morgen weer, evenals an dere jaren, gezellig zouden doorbren gen. Daarna werd nog mededeeling gedaan dat van de Amerikaansche Eere-leden een geldelijke bijdrage was ontvangen om op hunne kosten de leden te tracteeren, hetgeen met instemming werd begroet. Hierna bleef men nog lang gezellig bijeen onder zang en voordracht. Gemeente Administratie. Van den Cursus ter opleiding voor het examen gemeente-administratie, gegeven door de heeren J. Verwiel, burgemeester te Oisterwijk en P. Smits, hoofdcommies ter prov. griffie van Noordbrabant te 's Bosch, slaagden bij het onlangs gehouden examen mej. H. Raats, a.t.s. te 's Bosch en de hee ren C. v. d. Brand, a.t.s. te Zeeland, A. v. d. Heuvel, a.t.s. te Nieuwkijk, wonende te Qenderen, A. Hogenbosch, adj. commies ter prov, griifie te 's Bosch, J. Krol, a.t.s. te Vlijmen, C. Pols, a.t.s. te Dussen, A. v. d. Ven, a.t.s. te Oisterwijk en W. Willeins, a.t.s. te Eindhoven. Dommelwedstrijd Bossche Reddingsbrigade. De Bossche Reddingsbrigade heeft besloten ook dit jaar weer een Dommel wedstrijd te organiseeren en wel op Zondag 10 Aug. om 2 uur. Hadden de vorige wedstrijden slechts een plaatselijk karakter, thans is de Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor de 43625 BETERE HEERENKLEEDING. deelneming opengesteld voor alle tn> woners der provincie Noord-Brabant. De wedstrijd zal gaan over een af stand van 800 M., van de Knuppeltjes- brug tot de Stattonsbrug. Verder zullen nog eenigereddingsdemonstratiesplaats hebben, terwijl ook demonstraties van waterpolo gegeven zuilen worden. Verschillende mooie prijzen zullen worden uitgeloofd. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A s. Zondag des voormiddags half 10 zal in de Ned, Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden. - In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags half zes op te treden Candidaat van den Hoek van Zeist. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Op 1 Augustus a s. zal de heer C. Paulides alhier, 25 jaar aar. de Poste rijen zijn verbonden en tevens al die jaren aan het postkantoor te Kaats heuvel. VRiJHOEVE-CAPELLE. Vanwege de Geref, Gemeente wordt a.s. Zondag 27 juli des morgens half tien en des middags half drie leesdienst gehouden. Bijeenkomst lokaal Hoogevaart. Het vierjarig dochtertje van B. T. had het ongeluk een pan kokend wa ter over haar beentjes te trekken, zoo dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De toestand was zorg wekkend. Bij de alhier gevestigde Coöp. Bakkerij zijn als broodbezorgers voor vast aangesteld de heeren W. van den Hove alhier en A. Spuibroek te Sprang. Onze dorpsgenoot P. de R. heeft met gunstig gevolg het toelatingsexa men aan de Kweekschool te 's Herto genbosch afgelegd, terwijl W. H. slaag de voor de 2e klasse aan het stedelijk gymnasium te 's Bosch. De electricien J. van Dijk kwam met den hoogspanningsdraad in aan raking, waardoor hij ernstige brand wonden aan zijn hand en arm opliep, zoodat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. CAPELLE. Naar we vernemen hoopt onze oud dorpsgenoot M. Kommers Godsdienstonderwijzer te Gorsel, op 10 Augustus, a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. Bij den laatsgehouden rondgang van de halve stuiversvereeniging „De macht van het Kleine" werd een be drag ingezameld van f 134,00 De muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" welke op concours gaat 30 Aug. te Heukelum, is hiervoor aan 't instudeeren de nummers „Les Clairons du Cité" ouverture van Jan van Tright en „Feest" ouverture van Sam Vlessing. CAPELLE. De Ring's Grevelduin— Capelle e.o. van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen op G.G. hield j.l. Maandagavond half acht in de Ned. Herv. kerk a.d. Loonschendijk een vergadering, welke door verschil lende leden der aangesloten afdeelingen werd bijgewoond. Aangezien de voor zitter van het Ringbestuur, Ds. A. van Willigen, Ned. Herv. pred. te dezer plaatse, door omstandigheden iets later ter vergadering kwam, werd deze bij eenkomst door den tweeden voorzitter, den heer C. Begeer uit 'sGravemoer, op de gebruikelijke wijze geopend, waarbij flij de aanwezigen hartelijk welkom heette, waarna door de Af- deeling Loonschendijk een inleiding werd gehouden naar aanleiding van 1 Sam. 28 vers 3—25, welk leerzaam betoog door de aanwezigen met be langstelling gevolgd werd en waarop een geanimeerde bespreking volgde. Hierna was aan de orde de werkyer- deeling voor den 9 Augustus a.s. alhier te houden landdag van den Ring, welk agendapunt 't resteerende gedeelte van den avond in beslag nam. Na een slotwoord van den Ringvoorzitter werd deze goed geslaagde bijeenkomst met dankgebed gesloten. Voor de Ned. Herv. gem. alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des avonds 6 uur op te treden Ds. A. v. Willigen. Bij het aan de Rijks—Hoogere Burgerschool te 's Bosch gehouden overgangsexamen werden van de 3e naar de 4e klasse bevorderd de leer lingen]. Michael en J. Verhoeven alhier. Tengevolge van het onstuimige weer in het begin dezer week zijn de winterbedden van den Nieuwen Maas mond overstroomd, waardoor veel hooi verloren is gegaan. Bfj besluit van heeren Gedepu teerde Staten dezer provincie werd het besluit van den Raad der gemeente Loonopzand, waarbij voorwaardelijke medewerking werd verleend om ten behoeve der Chr. school a.d. Loon schendijk gelden beschikbaar te steller, krachtens art. 72 der L.O. wet 1920 voor aanschalfing van meubelen, nietig verklaard als zijnde in strijd met de wet. Voor de Ned. Herv. gem. a.d. Loonschendijk zal a.s. Zondag des nam. 2 uur optreden Ds. Bolkenstijn van 's Gravemoer. De landdag, welken het Ring bestuur van den Ring 's Grevelduin— Capelle e o. van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsver. jaarlijks organi seert, zal dit jaar voor de vierde maal gehouden worden op een weiland aan de Hoogevaart tegenover het Kasteel Zuydewljn en wel op Zaterdag 9 Aug. as. des nam. half drie. Deze bijeen komst zal staan onder leiding van den voorzitter van den Ring, Ds. A. v. Willigen, Ned. Herv. pred. alhier, die het openingswoord en de sluitingsrede hoopt te houden. Verder zullen als sprekers optreden Ds. H. A. de Geus, pred. bij de Ned. Herv. gem. te Huizen, die zal spreken over het onderwerp „De Kloppende Heiland", de Eerw. heer J. D. Klijne, beroepen pred. bij de Ned. Herv. gem. te Willigen— Langerak, die een inleiding zal houden over .De Heerlijkheid des Heeren", Ds. j. Fokkema te Sprang, die zal spreken naar aanleiding van het onder werp .De schatten des verbonds* en Ds D. J. v. d. Graaf, Ned. Herv. pred. te Ede, die zal spreken over .Het schrift voor den Koning gelezen". De Chr. gemengde zangver. „Excel sior" uit Sprang en „Excelsior" uit 'sGravemoer beiden onder leiding van den heer A. Christ, zullen ter afwis seling eenige nummers zingen, terwijl het muziekgezelschap „Kunst na Ar beid" alhier dien dag eveneens zijn medewerking verleent. Bij ongunstig weer zal deze bijeenkomst in het kerk gebouw der Ned. Herv. gem. te dezer plaatse worden gehouden. Den landbouwers, die hun vee welden over de Nieuwe Maasmond, zal het een genoegen zijn te vernemen, dat de Burgemeester dezer gemeente gerechtigd is door ded heer Commis saris der Koningin in deze provincie vergunningsbewijzen af te geven voor 't vervoer van hoornvee uit 't met mond en klauwzeer besmette gebied. Bedoeld vervoer staat onder geneeskundig- en politietoezicht. Onze dorpsgenoot E. P. Spie- rings slaagde voor het op 23, 24 en 25 Juni gehouden examen praktijk- diploma dubbel boekhouden der Ver. van Ver. van leeraren der Handels wetenschappen te Amsterdam. Ds. A. Willigen hoopt a.s. Zon dagmiddag een predikbeurt te vervullen te Raamsdonk. WASPIK. Naar wij vernemen zal met ingang van 1 Augustus a s. de A.T.O.-dienst Geertruidenberg-Waspik- Dongen op werkdagen worden opge heven. Op Zon- en Feestdagen wordt de dienst nog onderhouden. Onze dorpsgenoote mej. W Brokx, slaagde heden te Breda op 13- jarigen leeftijd voor het examen MULO B. Een mooie prestatie. Zij genoot hare opleiding bij de Eerwaarde Zus ters Franciscanessen te Dongen. Het aantal gevallen van mond en klauwzeer is weder met 1 geval vermeerderd. RAAMSDONK. Zooals we reeds meldden, zal door de Rijvereeniging „Juliana" op Vrijdag 15 Augustus a.s. een groot nationaal Concours Hippi- que worden gegeven. Het programma dat dezer dagen verschenen is, zal eerstdags worden verspreid De opzet getuigt van grooten durf en overtreft die van vorige jaren. Aan prijzen zijn voor niet minder dan f 1800,— be schikbaar gesteld, de wisselprljzen en kunstvoorwerpen niet inbegrepen, ter wijl door verschillende vereenigingen en belangstellenden nog verguld zil vere medailles zijn aangeboden. De verrichtingsproef en keuring voor N.S.Tg. paarden uit onze provincie, uitgeschreven door de Prov. Regelings commissie tot bevordering van de Paardenfokkerij, die voor dit nummer in totaal 650 gulden aan prijzen beschikbaar stelt, zal plaats hebben op Donderdag 14 Auguslus v.m. 11 uur. Verder zal op dien dag om 2 uur n.m. gehouden worden de Verrichtingsproef voor M C. Merriën (1930), door de Ned. Ver. „het Leger- paard" is voor dit nummer f 250,— aan prijzen uitgeloofd, alsmede twee complete rijhoofdstellen. Om 3 uur Spoediger aan den legf méér en grooter eieren. Uw jonge hennetjes zullen vroeger gaan leggen en Uw kippen zullen meer en groo- tere eieren geven, als U het nieuwe vtta- minen-middel GALLA (groen etiket) bij- voedert. Dubbele winst. Groot pak f 1.60. Voor het laatste nummer zijn nu reeds veel inschrijvingen ingekomen concours voor springpaarden behoo- rende tot de 3de en 4de klas (Spring concours B. art. 41 C.C.). Het pro gramma bevat ieder jaar iets nieuws, het vorige jaar was het alleen 4de klas. Was de deelname toen reeds groot, dit jaar zal de toeloop nog grooter zijn vooral van officieren en geen wonder f100,den eersten prijs, buiten den wisselprijs, bestaande uit een zilveren broodschaal. De in schrijvingen worden op 8 Augustus gesloten. Het concours zal worden opgeluisterd door de harmonie „St. Bavo" van het Dorp. Men ziet dus het zal de moeite loonen Vrijdag 15 Aug. vrij te houden, om het Concours Hippique te Raamsdonk(Dorp) met een bezoek te komen vereeren. RAAMSDONKSVEER. Mej. A. C. M. van Gerwen slaagde dezer dagen te Breda voor het Mulo-examen. Dezer dagen is alhier een dames- taschje gevonden. Inlichtingen te be komen. op de Marechausseekazerne. A.s. Woensdag 30 Juli zal alh. de optocht van de H. Kindsheid plaats hebben. De Harmonie „De Eendracht" zal in den optocht meetrekken. RAAMSDONKSVEER. Door de Ned. Herv. Gemeente van Schelluinen werd een beroep uitgebracht op Ds. Ewoldt alhier. Voor het Studiefonds van den Ger. Bond werd bijeengebracht f218 10. Voor de 2e klasse van het R.K. Lyceum te Breda slaagde F. Sloof, voor het R.K. MULO examen Aa. van Gerwen. Zondagmiddag zal in de Herv. Ketk op 't Dorp om 2 uur optreden Ds. van Willigen van Capelledes morgens is er geen dienst op 'tVeer, terwijl zoowel des morgens als des middags in de Ger. Kerk leesdienst zal worden gehouden. Naar wij vernemen komen reeds 5 gevallen van kinderverlamming op 't Veer voor. Tot koster der Ned. Herv. Kerk op 't Veer werd benoemd de heer Adr. Blom Hz. in de plaats van wijlen den heer H. Blom. Weldra zullen er een tweetal kinderen worden uitgezonden naar de vacantiekolonie Oost-Voorne. Moordaanslag te Dussen. DUSSEN In den avond van 23 Juli omstreeks 10 uur heeft zekere H. van Gerwen vermoedelijk een aanslag gepleegd op het leven van zijn broer waartoe hij twee schoten met een jachtgeweer op hem heeft gelost. Hij schoot van buiten af door een deur gelukkig zonder iemand te treffen. De verdachte is dienzelfden nacht door den Majoor der Rijksrldwacht en den Gemeenteveldwachter beiden te Dussen gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Het geweer is in beslag genomen. LAND VAN ALTENA. Daar de landbouw de laatste jaren moeilijke tijden heeft doorgemaakt, is door de landbouwers in het Land van Altena meer en meer de tuinbouw heelt plaats de Individueele Dressuur- ter hand men. Allerwege neemt proef voor eden van Land. Rijver. ook deze sü.eken h| aantal aangesloten bij de Ned. Fed. van Land j broeikag8en toe en steeds meer en Rijv., waarna om 4 uur Dressuurproefmeer wordt er d las kweekt. De pachtsommen toch waren alom voor Afdeelingen van Land. Rijver aangesloten bij de Ned. Fed. var. Land. Rijver. De deelnamen voor deze nummers zal weer groot zijn, vooral voor de Verrichtingsproef. Het concours zal Vrijdag 15 Aug om een uur aanvangen met Handicap Springconcours voor leden van I. R. aangesloten bij de Ned. Fed. van Land—Rijver. Punt 97 W. V. Aan het nummer Eenspannen voor type land- bouwtuigpaarden is een wisselprijs verbonden een sigarenkist met zilver beslag. Deze prijs wordt het eigendom van den deelnemer, die twee keer in dit nummer den 1 sten prijs behaalt. In 1929 was winnaar A. Rosmalen te Oss. Voor de nummers Luxe Eenspannen Is naar we vernemen weer veel animo. Het zal weer een felle strijd worden om den wisselprijs bestaande uit twee zilveren candelabres ter waarde van i 300. Winnaar was in 1926 H. v. d. Laak uit Tilburg met Sublime in 1927 J. Vos uit 'sGravenhage met Gentle man Horacein 1928 R. Hollman uit 's Gravenhage met Newport Summer time en in 1929 R. Holman uit'sGra venhage met Glenavon Salute. zeer hoog en het aantal arbeiders ver minderde, deels door het verrichten van veldarbeid elders, deels door ver trek naar de steden, waar plaats werd gezocht in werkplaats en fabriek. Ter voorlichting van landbouwers werd opgericht de Chr. Lagere Land bouwschool te Andel, terwijl in ver schillende gemeenten tuinbouwcur- sussen werden gegeven. Het gevolg is, dat de tuinbouw meer en meer opkomt. In Almkerk neemt hij gestadig toe. Ofschoon de cultuur hier nog van zeer jongen da tum is, breidt zij zich meer en meer uit. Ook te Woudrichem en Sleeuwijk worden steeds meer warenhuizen ge' bouwd. Legt men zich te Uitwijk, An del, Giessen en Rijswijk meer toe op de teelt van aardbeien (nieuwe bed den kunnen in deze maand weer aan gelegd), te Nieuwendijk en Waard huizen worden veel princesse- en stokboonen gekweekt. Jammer dat het enthousiaste stre ven der jonge kweekers in het Land van Altena, door den alomheerschen- den crisis in 't landbouw- en tuin bouwbedrijf zoo wordt belemmerd. BAB. BROEK. Ds. B. Moorrees Herv. pred. te IJselsteln, heeft om ge zondheidsredenen emeritaat aange vraagd. ZE bedient reeds 34 jaar het predikambt en aanvaardde dat in onze gemeente, bediende vervolgens de gemeenten van Loon op Zand, Heste ren en de laatste 7 jaren zijn tegen woordige gemeente. Ds Moorrees zal zich metterwoon te Jutfaas vestigen. VUCHT. L.l. Woensdag werd de 10.000e inwoner van Vucht geboren nl. Kitty Hachmang. B. en W. legden een .bezoek af en boden een geschenk aan. N V. „Noord—Brabant" Mij. van Verzekering op het Leven te Waalwijk, offreerde een premie—vrije polis bij deze heugelijke gebeurtenis. Nieuws uit Kaatsheuvel. Kaatsheuvel, 24 Juli '30. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 26 Juli. Agenda 1. Voorstel tot aanschaffing vaneen wegwals. De bij wijze van proef in gebruik zijnde wegwals voldoet naar onze meening in alle opzichten aan de ver wachtingen welke daaraan mogen worden gesteld. Dienovereenkomstig dan ook moge worden voorgesteld tot den aankoop daarvan over te gaan, onder mede deeling dat de aankoopkosten i 3880 bedragen. 2. Voorstel rioleering Marktstraat, Wil deze weg in passende conditie worden gebracht en daaraan eventueel een betegeling (trottoirs) worden ge geven, dan is het op de eerste plaats noodig dat de straat van een riool wordt voorzien. Daarover is ook in de vorige ver- gadering gesproken. Buiten de werkzaamheden aan het leggen van het riool verbonden, zijn de kosten, met inbegrip van 4 rioolputlen en 20 kolkjes, begroot op f 1580 3. Verzoek van het bestuur van den R.K, Jongen Boerenstand te Kaatsheu vel om een subsidie van f 35 voor een te geven cursus in het melken. Voorgesteld wordt op dat verzoek in te gaan. De totale kosten worden door de vereeniging begroot op f 324,25 welk bedrag door subsidie van het Rijk, een bijdrage van de Coöperatieve zuivelfabrieken te Dongen, en Vrijh - Capelle, lesgelden van 36 leerlingen en een subsidie van de gemeente is te dekken. 4. Voorstel om voor de Schoolstraat te Kaatsheuvel het éénrichtingverkeer met auto's en motorrijtuigen in te stellen. Met het oog op het feit dat de Schoolstraat door verschillende auto bezitters moet worden bereden waar voor thans ontheffingen zijn te verlee- nen, wordt het beter geoordeeld toe te staan dat de straat vanaf eene zijde mag worden ingereden. 5. Voorstel verharding speelplaats openbare school te den Moer. 6. Bespreking verkoop of verhuiing van de vroegere onderwijzerswoning te Kaatsheuvel, thans bewoond door de Broeders van Liefde. 7. Reclames schoolgeld. Ballonwedstrijd. De Ballonwedstrijd met de j.l. kermisdagen door het R.K. Jongens patronaat St. Jan georganiseerd is een succes geworden. Van de kleine ballonnetjes hebben er verschillende een groote reis afgelegd. Niet minder dan 23 kaarten zijn binnengekomen. De uitslag is 1 Ant. Klijn Dingden Duitschland 110K.M. 2 P. v. d. Velden Ringen- burg Duitschland 108 K.M. 3 C. v. Gulick Hannunken Duitschland 107 K.M. 4 M. Holten Calcar Duitsch land 88 K.M. 5 P. Soyers Kessel Limburg 72 K.M. 6 W. Berzeveld Ottersum Limburg 66 K.M. 7 W. Steenlagen Gennip Limburg 65 K.M. De overige alle in Oost-Noord- Brabant. Concerten. Door omstandigheden is in het programma der Volksconcerten een kleine wijziging gekomen. Was oor spronkelijk bepaald, dat Euphonia en Bel Canto Zaterdagavond 26 Juli op de kiosk zouden concerteeren, thans is dit concert uitgesteld op Zaterdag 2 Aug. verjaardag van H. M. konin gin-moeder Emma terwijl het con cert door Apollo op 3 Aug. zou geven is uitgesteld op Zondag 10 Aug. a.s. DienstjubHeum. Het P.T.T.-kantoor alhier viert dit jaar zijn derde dienstjubileum onder het personeel. Na de heeren v. d. Berm en Pols is het thans de heer G. Paulides die op 1 Aug. a.s. den dag herdenkt dat hij 25 jaren bij de Postdienst als brievenbesteller werk zaam is. Daarenboven is P. die kwart eeuw uitsluitend aan 't kantoor Kaats heuvel verbonden geweest. Het zal den jubilaris ongetwijfeld dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Reisclub. De Reisclub van de R.K. Werklie denvereniging, die met de kermisda gen reeds een reis maakte naar Ant werpen, heeft besloten in de maand Aug. een reis te maken naar Nijme gen en omstreken. J Vraag gratis Pluimvee-Handboek aan N.V. Verkoop kantoor Preparaten Dierenarts Domicent. Rotterdam. GROEN ETIKET VOOR KIPPEN Te BAARDWIJK: A. Verheijden, Hoogeinde DRUNEN, Gez. SikkersELSHOUT, D. Vermeulen DrogistGEERTRUIDENBERG, Wed. G. Weterings, Markt; KAATSHEUVEL, H. v.Amelsvoort-de Vries, Markt 259; LOON-OP-ZAND, J. Mols. Drogist, RAAMSDONKSVEER, A. Th. W. van Hulst, Heere- lein 33; WAALWIJK. Orie-DumonlinWASPIK 'a. P. J. Broekman, B 68. AfHaolinnran «ren I onri Dnuor 1 *-> <-> y

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 9