Nieuws uit Kaatsheuvel, Notaris Van Ham publiek ver hoepen Stortregen. Bij geen menschenheugenis heeft 't in Kaatsheuvel geregend zooals Woens dag voormiddag. Om goed half negen begon de stortregen, die zonder op houden tot ruim half twaalf bleef aanhouden. Met vlagen viel het water in zoo dichte massa neer, dat het gezicht er geheel door belemmerd was. Geen wonder, dat verschillende straten het water niet konden verzetten, en geheel blank stonden. De Gasthuis straat b. v. was in een kanaal her schapen. Het water stond er van huis tot huls. Op veie plaatsen liep hat de huizen aan den voorkant binnen er. door de achterdeur weer uit. Bij nagenoeg alle woningen waren be kistingen aangebracht en toch was niet te verhinderen dat de kelders geheel onderstroomden en veel water schade geleden werd. Ook in verschil lende andere straten stond het water verschillende duimen boven de trot toirbanden uit. Volksconcert. Zaterdag a.s 2 Aug. om 8 uurnro. geeft het Kon Muz Qez Eupbonia in medewerking met de zangvereen. Bel Canto te< gelegenheid van den verjaardag van Koningin Moeder Emma op de KB kiosk op de markt'n Groot Volksconcert. Programma 1 Ad Muitos Annos, Marche A. Groot 2 Cavalierie Lé.ère Ouverture Suppé 3 Naar buiten, Marsch Paepen 4 De Kleinste joh H. Lörser 5 Avond voor Heïligerlee Kerper 6 Biergalop v. Paeschen 7 Fantaisie sur l'Opera La Favorite Donnizettl 8 Valse Militaire Beige Fremaux 9 Vondels Jubileum Marsch J. Drohm De nummers 1, 2, 7, 8 9 door de harmonie van het Kon Muziek Gez. Euphonia. De nummers 3, 4. 5, 6 door de zangvereeniging Bel Cante. Tusschen het optreden der beide corpsen een pauze van tien minuten. Processie Kevelaer. Zondag 3 en Maandag 4 Augustus gaai de processie van Kaatsheuvel naar Kevelaer. Dachten sommigen dat dit jaar door het vele reizen 't aantal deelnemers geringer zou zijn dan het vorig jaar, per slot van rekening blijkt BINNENLANI)^ Mgr. Mutsaersoord geopend. Dinsdagmiddag is te Venlo het Hersieliings- en Kinderoord voor R.K. Spoor- en Tramwegpersoneel „Mgr. Mutsaersoord" door Mgr. L. Schrijnen Bisschop van Roermond, geopend. De plechtigheid werd geopend dooi den voorzitter van het Herstellings oord, den heer Timmermans, die dank bracht aan allen, die tot de totstand koming van het oord hebben meege werkt. Hierna werd door Z.D.H. Mgr. Schrijnen het Herstellingsoord met 'n korte toespraak geopend. Verscheidene sprekers o.a. Ir. van Manen, Dir. der Ned. Spoorwegen, voerden daarna nog het woord. Vervolgens werd onthuld het borst beeld van Mgr. Mutsaers. De Voorzitter hield daarbij een re de, waarop de heer L. Mutsaers, be schermheer, met een hartelijk dank woord antwoordde. Schorsingsstraf tot 1 jaar verminderd. De minister*van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft de schorsingsstraf van twee jaar, uitge sproken door den Senaat van de Technische Hoogeschool, tegen de twee studenten, die het Koninklijk Paleis te Amsterdam waren binnen gedrongen, het bekende geval met „een perceel op den Dam" van Dr. v. d. Waerden, verminderd tot 1 jaar. Vlagvertoon naar Australië. Met het bevel over het eskader, dat in het najaar voor vlagvertoon naar Australië en Nieuw Zeeland zal ver trekken, zal, naar het Bbl. verneemt, worden belast de schout-bij-nacht C. C. Kaijser. Het eskader zal vermoe delijk bestaan uit den kruiser „Java" en twee torpedoboot jagers, behooren- de tot de scheepsmacht in O.-Indië. VAOERLANOSCHE BANK VOOR BELASTE WAARDEN, 'S-G RAVENNAGE, 601 tegen beurskoers JL 10 OBL1GAT1EN 3 StJH met jaarlijksche uitloting. Het vliegtuig D.O. X naar Amsterdam. Zooals wij reeds eerder mededeel den, zal het grootste vliegtuig ter we reld, de Do X, de volgende maand van Friederichshafen langs den Rijn naar Amsterdam vliegen. Na het bezoek aan onze stad zal de vliegboot nog 'n tocht over de Noord- en Oostzee ma ken en o.m. ook naar Berlijn gaan. De 12-motorige D.O. X wordt, naar wij nader vernemen, half Augustus te A'dam verwacht, vermoedelijk op den 15en Aug. De machine zal niet gestationneerd worden voor het ge bouwtje van den Marine-vliegdienst te Schellingwoude, daar zij een te groote .diepgang heeft, n.l. 2.5 Meter. Waarschijnlijk zal de vliegboot op 't dat de deelname minstens even groot is als andere jaren. De processie vertrekt om 9 40 vm. vanuit 't station Waalwijk en arriveert in Kevelaar om 1 uur. De terugreis vangt aan om 3.5C nm. uit Kevelaer, terwijl de pelgrims om ongeveer half acht weder in Kaats heuvel arriveeren. Rectificatie. Wij melden de vorige week abus- sievelijk, dat de uitbreiding-aanbeste ding eener stoomschoenfabriek te Kaatsheuvel was ten name van de Qebr. Brekelmans; dit moet echter zijn ten name van de N.V De Horizon, Directeur de heer C. Brekelmans. Hoenderclub. In een Donderdagavond gehouden vergadering bepaalde de Hoenderclub Kaatsheuvel h3re reis naar Antwerpen op Zondag 10 Augustus as. Gereisd wordt met een groote bus van de N V. Vitesse uit Moergestel. Het vertrek is bepaald op half 8 van uit café Joh Smit. Ruim 30 personen nemen aan het uitstapje deel. Geopend. Woensdagavond opende de heer Ant. Vioemans in 't pand Hoofdstraat, waar destijds de bekende Vleeschhai var. den heer Michlelsen gevestigd was, een nieuwe slagerij genaamd Vloemans' Volkshal. Het zag er bij de opening allerkeurigst uit. De etalage was prima verzorgd, zoowel in versch geslacht ais in snijwerk. Een schat van bloemen gaf 't geheel een schit terend aanzien. Collecte. Dezer dagen wordt begonnen met de collecte voor de viering van Koninginnedag. Waar het in de be doeling ligt om dit jaar met meer dan gewonen luister den verjaardag van H M te vieren waar hei den 50steu verjaardag van onze geeerbiedigde Koningin geldt, vertrouwt het bestuur der vereeniging Kaatsheuvels Belang, dat zooals steeds het Initiatief tot dit feest nam, dat de burgerij zich niet onbetoond zal laten en mei ruime hand zal geven, te meer waar hei in hoofd zaak geldt iets te organiseeren voor de kinderen, zooals een zangaubade, een kinderoptocht, kinderspelen en een tractatie voor de kleinen. Buiten-IJ, tusschen Schellingwoude en Pampus, ligplaats krijgen. KingsJord Smith De huldiging van Kingsford Smith en Siannage op Schiphol op touw ge zet door de Fokker-vliegtuigenfabriek zal heden Vrijdag geschieden. Zij worden ongeveer half drie op Schiphol verwacht. De Nederlandsche Vliegtuigenfabriek organiseert een feestelijke ontvangst, welke gevolgd zal worden door een feestmaaltijd in het Cathon-hoiel. Mond— en klauwzeer. Naar het Ned. Correspondeniliebu- reau verneemt, is binnenkort te ver wachten de benoeming van een directeur van het nieuw op te richten Staatsveeartsenijkundig Onderzoekings instituut. Het ligt in de bedoeling van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, aan den nieuw benoemde op te dragen een omstandig onderzoek in te stellen naar de resultaten van Malafto (het middel tegen mond- en klauwzeer van den heer van den Berg). De handelspolitiek. Het Bureau Woiff seint uit Kopen hagen, d.d. 31 juli Het Deensche departement van buitenlandsche zaken heeft de volgende mededeeling gedaan over de onder handelingen, die in de laatste beide dagen hier tusschen Nederland en de Scandinavische landen zijn gevoerd Op 29 en 30 Juli zijn op het de partement van buitenlandsche zaken besprekingen gevoerd tusschen ver tegenwoordigers van de ministeries van buitenlandsche zaken van Dene marken, Nederland. Noorwegen en Zweden omtrent de mededeelingen, die krachtens h*t protocol van Ger ève van 24 Maart jl. vóór September van dit jaar aan den Volkenbond zouden kunnen worden gedaan, met betrek king tot de handelspolitiek. Het doel van deze besprekingen was zich van weerszijden op de hoogte te stellen, hoe de verschillende landen oordeelen over de vraagstukken van de handelspolitiek. Bovendien hadden de besprekingen ten doel, na te gaan, op welke gebieden de vier genoemde landen gemeenschappelijke belangen hebben. De Nederlandsche week te Antwerpen. Dinsdagavond werd in het Provin ciaal Gouvernementsgebouw den vice- admiraal en den zeeofficieren van het Nederlandsche eskader, dat momenteel te Antwerpen vertoeft, een diner aan geboden door den gouverneur Baron Holvoet. Behalve de vice admiraal L. J. Quant, waren aanwezig kapt. t. zee C. Kühl, commandant van Hr.Ms. „Heemskerk", laultenant ter zee 1 klasse R. A. Vreede, commandant van Hr. Ms. „Witte de With", luit. ter zee eerste klasse BorgesiuSï commandant der „O 0", en luit. ter zee tweede klasse G Manfe, commandant, der „O 10". Voorts zaten aan Jhf. Mr, O. van Nispen tot Sevenaer, de Nederland sche gezant te Brussel, gezantschaps- raad W, ridder Huyssen van Katten- dijke, de heer A. Ruys, consul-generaa! te Antwerpen. Voorts burgemeester van Cauwelaert, de heer Schobbens, griffier der provincie Antwerpen en meer vooraanstaande personen uit Antwerpen en van de Nederlandsche Kolonie aldaar, velen vergezeld van hun dames. Aan het slot van het diner steide baron Holvoet, gouverneur der pro vincie Antwerpen, een heildronk in op Koningin Wilheirnjna, waarna Z Exc. Jhr. van Nispen tot Sevenaer een dronk op het Belgisch Vorstenhuis uit bracht. Baron Holvoet begroette daarop de Nederlandsche gasten en dankte hen voor hun deelneming aan de natio nale feestviering van België Hij her innerde hierbij het liefderijk onthaal door de Nederlandsche bevolking aan de Belgische vluchtelingen bereid. Ver- volgens sprak, hij met heel veel lof over de deelneming van Nederland aan de Belgische tentoonstelling. Spr. besloot met een dronk op vise admi raal Quant en op Nederlandsche Ma rine Hierop beantwoorde vice-admiraal Quant dezen heildronk met een dank woord gericht tot den heer en mevr. Holvoet. Spr. zeide ten zeerste ge troffen te zijn door de hartelijke ont vangst. Tevens beschouwde spr het als een groot voorrecht de Nederland sche Regeering met een deei harer vloot te mogen vertegenwoordigen. Spr. eindigde met den wensch, dat het gebrachte bezoek tot versterking der vriendschapsbanden tusschen belde landen zou mogen bijdragen en bracht tenslotte 'n dronk uit pp den heer en mevrouw Holvoet. De feestmaaltijd werd mei een bal besloten. Gisteren concerteerden de grena diers en jagers. BUITENLAND. De R. 100. De R. 100 volgde vanavond den loop van de Si. Laurens, Het luchtschip onlmoeile steken tegenwind. Bij het passeeren van Quebec heeft het een paar maai over de stad gecirceid. Op het St. Hubertvliegveld ie Mon treal is alles voor de ontvangst gereed. Men verwacht een record aantal toe schouwers. De aardbeving in Italië. Volgens mededeeling van het onder- staatssccretariaat van openbare werken is reeds een begin gemaakt met den wederopbouw van li plaatsen. In Occadia werden nog 3, in Monte- calvo nog 2 dooden geborgen. Ten gevolge van de hulpmaatregelen der regeering heeft de bevolking weer meer vertrouwen gekregen. Uit Rome wordt gemeld, dat de Vesuvius de laatste 24 uur een ver hoogde werkzaamheid vertoont. De kraterkegel is gedeeltelijk gebarsten en uit de scheuren stijgen ontzaglijke rookwolken op, die steeds hooger en dichter worden. De bevolking van het aardbevings- bied, die door het beleefde van den iaatsten tijd toch reeds met angst vervuld is, maakt zich over deze ver hoogde werkzaamheid van den Vesuvius zeer ongerust, hoewel het observatorium van den Vesuvius gerusistellende ver- daringen heeft bekend gemaakt. Een exodus uit Italië? Reeds sedert het begin van den zomer, maar vooral de laatste dagen, trekken voortdurend groepjes Italianen over de bergpassen Zwitserland bin nen. Hei zijn alle vluchtelingen, die zich aan het fascistisch regiem willen onttrekken De mogelijkheid om op de normale wijze de grens te passeeren en Italië te veriaten, ontbreekt geheel, n de afgeloopen weken zijn meer dan 500 Itailaansche émigié's, die op deze wijze de grens overkwamen, door Zermatt getrokken. Volgens de Alpengidsen treft men n eiken pas tusschen Italië en het Zwitsersche kanton Tossino groepjes van twintig, veertig of zestig Italianen aan, die, dikwijls onbekend met de gevaren van de Alpen, de kogels der taliaansche carabinieri en de gevaren van gletschers en kloven trotseeren om het Zwitsersche grondgebied te bereiken. Soms weten de Italiaansche grens wachten een geheelen troep aan te houden, die dan naar Italië wordt teruggevoerd, soms ook worden vluch telingen in het gezicht van de Zwit sersche grens neergeschoten, maar naar schatting zijn reeds tusschen de 20 000 en 30.000 Italianen op deze clandestiene wijze de grens gepasseerd. In het algemeen wordt hun door de Zwitsersche autoriteiten weinig moei lijkheden in den weg gelegd, mits zij maar zoo spoedig mogeiijk Zwitserland weer veriaten. De meeste Italianen zetten dan ook via Zermatt hun reis naar Frankrijk voort. MacDonalds positie bedreigd Volgens de conservatieve pers, Is in de Engelsche Labourpartij eencorflict over de leiding ontstaan. Naar gemeld wordt, is er in de partij een strooming, om den Engelschen premier MacDonald af te zetten en een ander vooraanstaand poiiticus in zijn plaats te benoemen. De beweging is volgens de conservatieven ontstaan, doordat men in kringen der arbeiders- pariij MacDonald en Snowden, den minister van Financiën, verantwoorde- lijk stelt voor de mislukte bestrijding van de werkeloosheid. Als toekomstige leider der Labourpartij wordt de tegen woordige minister van Buitenlandsche Zaken Henderson genoemd. Nog wordt medegedeeld dat deze leiders-kwestie zal worden ^behandeld op de in Oct. ate houden vergadering van de arbeidersparty. De burgeroorlog in China. De stad Tsjangsja, die 27 dezei door de communisten is veroverd, wordt met algeheeie vernietiging be dreigd, daar de veroveraars een los geld van een mlilioen doilar hebben gevraagd, onder bedreiging de gebeele stad in de asch te zuilen leggen. Men acht het onwaarschijnlijk, dat de nati onalistische regeering in verband met dit optreden maatregelen zal nemen Het is moeilijk berichten uit Tsjangs ja te krijgen, maar verklaard wordt, dat bijna alle vreemdelingen, o.w. 91 Japanners, op Britsche en Amerikaan- sche kannorineerbooten de stad heb ben verlaten; vier of vijf zendelingen, die weigerden hun post te verlaten, zijn achtergebleven. Volgens inlichtingen uit Japansche bron zijn het Japansche consulaat, hei ziekenhuis, twaalf gebouwen van de provinciale regeering en bijna alle missie—kerken door de rooden in brand gestoken. Achtduizend soldaten plunderen systematisch de huizen en vernielen de bezittingen van de natio nalistische regeering en de buüerdan- ders. Talrijke welgestelde inwoners worden terechtgesteld, andere gevan gen genomen, om losgeld af te dwin gende soldaten zeggen, dat de in beslaggenomen goederen ten bate van het proletariaat moeten komen Volgens de jongste uit Tsjangsja ontvangen berichten zijn alle regee ringsgebouwen en eigendommen der buitenlanders in brand gestoken of vernield, behaive het postkantoor en het ziekenhuis De gevangenis staat nog in branc en de plunderingen duren voort, Ook de kantoren van de Standard Oii Comp. en van de Texas Oil Comp zijn in de asch gelegd Onder de ont hoofde ambtenaren bevindt zich ook de broer van den gouverneur. De com munisten vervolgen de regeerings troepen in westelijke richting. Tienduizend bewoners hebben de stad veriaten. waalwijk! AGENDA'S. Zaterdag 5—6'/2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Spoorloos verdwenen", „Sammy in de Harem". Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „De Favoriet der Koningin". Zaterdag 9 uur repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12'/4u. Repetitie Liedertafe! „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „Spoorloos verdwenen", „Sammy in de Harem". Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, „De Favoriet der Koningin", Maandag 8'/a u. Algem. vergadering Waalwijks Belang in Hotel De Twee Kolommen. GEMENGD NIEUWS. Onder een autobus geloopen. Op het Valkhof te Nijmegen liep Woensdagavond de 12 jarige jacob Delmee met zijn jas over het hoofd, ten einde zich tegen de regen te be schermen. De knaap kon zoodoende echter niet voor zich uitzien en liep regelrecht in op een autobus, bestuurd door den autobus ondernemer G. te Apeldoorn. De jongen geraakte onder den wagen en werd zoo ernstig gewond, dat hij spoedig overleed. Kindje verbrand. Tijdens afwezigheid van de moeder is gisteravond te Vriezenveen, een tra gisch ongeluk gebeurd. De kinderen van den arbeider B. Drenth wisten lucifers te bemachtigen, met het nood lottig gevolg dat de kleertjes van een tweejarig jongetje in brand geraakten. Het kind liep liep ernstige brand wonden op en is in het ziekenhuis te Almelo overleden. Verkeersongevallen. De 61-jarige A. M. de G. uit de Zij dewindestraat is op den hoek van de Middellandstraat en de Tiendstra alhier bij het onvoorzichtig overst'a ken onder een driewielige motortif' geraakt. Met een hersenschudding zij in het ziekenhuis aan den Cook gel opgenomen. De 74-jarige heer C. de G., j eenige dagen geleden op den BeJ denhoutscheweg in Den Haag is ovt, reden door een auto, is gisterochte»' in het ziekenhuis aan de bekome verwondingen overleden. Bij Hooge Zwaluwe is Dinsda een luxe-auto, waarin de familie Vj Drimmelen uit Klundert zat, door breken van het stuur tegen een booi gereden. De auto sloeg over den kt en kantelde in de sloot. Alle inzittei den werden door glasscherven wond. Een 72-jarige heer, die mei in den auto was gezeten, is naarl» ziekenhuis vervoerd. Op den provincialen weg t« schen Eindhoven en Nuenen reed gis termiddag per fiets de ongeveer J jarige arbeidster W. v. d. Burgt, a komstig uit Nuenen, in de richtin van Eindhoven. Toen een vrachtatil haar gepasseerd was, naderde achti haar een luxe wagen, bestuurd doo den 18-jarigen kantoorbediende J, t d. Laarschot, uit Beek en Donk. Blijk baar heeft zij de signalen van dezei auto niet gehoord, of zij verkeerde» de waan, dat de signalen afkomsti waren van den auto, die haar juis gepasseerd was. Zij week plotseli» van de rechterzijde naar het middel van den weg, met het gevolg, dat zi door den luxe wagen werd aangert den. Zij kreeg een lichte hersenschiil ding, haar borstkas werd ingedruk en haar rechterbeen brak ter hoogl van den enkel. In zorgwekkends toestand is zij naar het Ziekenhuis k Eindhoven overgebracht. Men vreesi voor haar leven. De auto is doori politie in beslag genomen. Te Molenbeersel, een Belgisch grensplaats nabij Roermond, is gisj teravond de heer J. Knutz, veearts li Rothem, met zijn auto in volle vaai tegen een boom gereden. Hij werdo] slag gedood. De auto werd zeer zwaai beschadigd. Vermoed wordt, dat ii heer K. door een beroerte werd ge troffen. Hij was gehuwd en vadei van vier kinderen. Gisterochtend is te Dieren ie! 6-jarig zoontje van den heer Schoon- water, dat op een vrachtwagen to klimmen, met het hoofd bekneld ge raakt tusschen den rand van dei wagen en de achterklep, die dicht viel Daarbij drong een ijzeren pin in he hoofd van het jongetje, wiens sche del gedeeltelijk verbrijzeld werd. Di kleine overleed zeer kort na het onge val. De 11-jarige A. J. M. J. uit De Haag was gistermiddag met eenig vriendjes op den Van Vredenburcli weg onder Rijswijk op een rijdendei leegen zandauto geklommen. Al spe lende is de jongen van den auto ge vallen; hij kreeg een der achterwielei over het hoofd en was op slag dood, Ontploffing in een vuurwerkfabml Gisterochtend is in de vuurwerkfa briek Lippold te Elberfeld-Vanes- beek tengevolge van brand een ern stige ontploffing ontstaan, die tol ver in den omtrek werd gehoord. Uit de puinhoopen zijn tot dusver 1 doode en 3 zwaar gewonden te voor schijn gehaald. Autobus met 15 Hollandsche toeristen omgeslagen. Door gladheid van den weg sloeg in de nabijheid van Tieff een autobus om, waarin zich ongeveer vijftien Hollandsche toeristen bevonden. Tien hunner werden gewond, van wie twee ernstig. Omtrent het ongeluk met den toe- j ristenauto, waarin zich 15 Nederland sche toeristen bevonden, die de ten toonstelling te Luik hadden bezocht vernemen wij in aansluiting op hel bericht in het Ochtendblad van gis teren, dat de auto op den terugweg naar Laroche langs de helling vat Esneux in botsing is gekomen met'i anderen auto. Van de inzittenden is de heer Godefroid uit Amsterdam ernstig aan de ruggegraat gekwetst. Hij is opgenomen in het hospitaal It Esneur. De heer Ant. van de Veldel wonende in de Leidsche straat te Am sterdam, werd eveneens met verwon dingen in het hospitaal te Esneux op genomen, waaruit hij echter weer is ontslagen. Van de overige inzittenden werden eenigen door glasscherven minder ernstig gewond. Zij hebben de reis voortgezet naar Wibrin bij Laroche, ADVERTENTIëN. te Kaatsheuvel, 44984 zal voor de kinderen van wijlen den Heer A. VAN MIERDEN, 7 en 21 Aug. 1930 's avonds 8 uur in de Café's van de Heeren H. VAN HEESCH en W. VAN BERKEL, Huis en bouwterreinen aan aan de Vaartkant te Kaats heuvel dadelijk te aanvaar den en Kanadaboomen en 25 Aug. 1930, 's namiddags 2 uur in dit huis

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 10