BUI It an Fa. F. 1. Voor Heeren. Marktberichten. derde blad. f 0.75 61. Zaterdag 2 Aug. '30. 52e Jrg. iln ons ^PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 1 Aug. '30. Waalwijks Belang. vorig nummer hebben we gegeven van de algemeene nadering van Waalwijks Belang" le Maandag 4 Augustus in de foyer Musis Sacrum gehouden wordt. Wij vertrouwen dat het onnoodig L| zjjn de leden tot trouw bezoek aan [e moedigen, temeer waar tal van be- lang,ijke mededeelingen te doen zijn, L op de agenda voorkomtbespre- viering 50sterr verjaardag van H m. de Koningin. De vorige algemeene vergadering is dit punt door een lid ter sprake ge nacht, nu heeft men daarover eens juinen denken om door gezamenlijk overleg te komen tot een waardige en algemeen gewenschte feestviering, liineer waar ons gemeentebestuur zoo pontaan een flink bedrag voor deze bijzondere gebeurtenis heeft beschik bar gesteld. Nu krijgt deze herdenking u een bijzonder cachet, waarvoor medewerking noodig is Dus allen iaandagavond naar Musisrook degenen ie misschien dien avond nog als lid lillen toetreden. - Het bestuur van „Waalwijks elang" heeft dezer dagen de be taalde diploma's van den Etalage wedstrijd bij de prijswinnaars doen morgen, direct nadat het deze van de iiy geteekend had terug ontvangen. Liedertafelfeesten. De groote en kleine affiches voor t as grootsche feestelijkheden zijn wereld in en iedereen zal die zeker welwillend een goed plaatsje geven, it regeling van 't een en ander is vrijwel voor mekaar en de datum nadert dan ook met rassche schreden, let comité mag zeer tevreden zijn met demoreeie en flnancieele belangstelling, waardoor het in staat is, het publiek een driedaagsch feest aan te bieden, waarvan eenieder naar hartelust koste ..„kan genieten, waar alles wat voor 't publiek bestemd is, gratis geboden word! op de versierde en giïllumi aterde kiosk op de Markt. Er zal door de plm. 25 gezelschappen schitterende muziek gegeven worden, Él minder door vereenigingen als Bosch Mannenkoor, Goulrny Baar tn St. Crispijn. De gymnastiek— demonstratie zai velen trekken, zoowel als de muzikale wandelingen des wonds, als het schitterend slot— vuurwerk van de bekende firma de v/h. Loiff uit Leiden, dat plm. 50 immers bevat met een toepasselijk sioinummer. We spraken van de siluminatie der kioskmisschien zijn er onder de Ingezetenen op of om de Markt of waar ook, die als een hulde aan 0, en V een decoratie of illuminatie willen aanbrengen, dat zal natuurlijk zeer op prijs worden gesteld, maar zeker moeten die drie dagen overal ie vlaggen uit; men heeft nu tijd genoeg alles nog eens na te zien, want er snoet algemeen gevlagd mei die feesten; de jublleerende vereeriiging en de opzet der feesten zijn 't dubbel waard. Feestprogramma's zullen in de a s. week verschijnen en verkrijgbaar zijn ad 25 cent. De taptoe is gewijzigd In een muzikale wandeling door de gemeente Uitbreiding „De Amstel In een vorig nummer schreven we dal de lederfabriek „de Amstel" alhier zou worden uitgebreid met een huiden pakhuis groot 35 x 17 M.,dit is onjuist en moet zijn 35 x 37 M. Wij kunnen hier thans nog aan toevoegen, dat de bouw is opgedragen aan den heer Henri Maas alhierde ijzeren constructie van 't geheel en de dito kapconstructie van dit gebouw (volgens een geheel nieuw—procédé tg. Terracotta—togen) aan de Holland- sctie Constructiewerken te Leiden. Nieuwe zaak. Blijkens achterstaande advertentie aal binnenkort namens de firma San- ders-Cunen te Oss de aanbesteding Plaats hebben van de verbouwing der door haar aangekochte panden der familie Dekkers aan de Markt alhier tot magazijnen van confectie, manu facturen, meubelen enz. Wij waren in de gelegenheid dezer dvgen de teekening te zien en dan wogen we gerust zeggen dat dit gedeelte der Markt hierdoor een aan zienlijke verfraaiing zal ondergaan. De magazijnen krijgen langs deze zdde niet minder dan acht groote vitrines, tot etalage der verschillende artikelen. Het geheele uiterlijk en innerlijk krijgt overigens een zeer smaakvol cachet. Een aardig toeval. 'i ons nummer van 1.1. Woensdag nebben we geschreven over de ont- vangstdie den Nederlandschen Oceaan- Jaeger Evert van Dijk op Waalhaven, wiiphol en te Wassenaar ten deel toen hij met z'n vrouw per L, M. vliegmachine van Croydon naar hier kwam, als laatste etappe i Van zijn glorievolle reis uit Amerika, De dames Lucie en Iet Timmermans alhier hadden nu het gelukkige toeval met deze zelfde machine, die bestuurd werd door den beroemden piloot van Dijk zelf, van Engeland huiswaarts te keeren en waren daardoor ook tevens getuigen van de enthousiaste ontvangst op Waalhaven en z'n vertrek naar Schiphol. Examens Juli 1930. Veor het praklljkexamen Fransche Taal en Handelscorrespondentie slaag de de Eerw. Soeur Joannes van de Orde J. M. J., Postelstraat, 's Bosch. Het praktijkexamen Engelsche Taal en Handelscorrespondentie vanwege de R K. Vereeniging van Leeraren en h t Nederlandsch Handelsinstituut resp. te Den Bosch en Amsterdam, werd behaald door den heer Simon jans3ens te Dongen. Aan het Examen Kantoorstenograaf vanwege den R.K. Bond van Qtoote— Schrijvers „St. Qenesius", Eindhoven, nam met goed gevolg deel de heer H. Vuegs te Berkel. De geslaagden genoten allen hun opleiding van den heer J. Smarius te Waalwijk. Dienstvak der Directe Belastingen. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de surnummerair J. D Moraal van de Inspectie Waalwijk, belast met de waarneming van het kantoor van den ontvanger te Zuidlaren. Electrisch net. Men is thans druk bezig het elec trisch net aan weerszijden in de St. Artoniusstraat ondergrondsch tebren gen. De bovengrondsche materialen worden dan gebruikt voor de elec— trische verlichting enz. van de Kloos— tersteeg. Onweer. Hei onweer van Woensdag 1.1 woedde zeer hevig boven onze ge meente. Op verschillende plaatsen waren er treffers, zonder groote schade aan te richten. Verschillende telefoon toestellen moesten het ontgelden. In onze drukkerij sloeg de bliksem op een pers, zonder schade aan te rich ten Alleen het bedienend perseneel stond een oogenblik begrijpelijk zeer ontdaan. Schoenen. De invoer van schoenen in Juni 1930 bedroeg 191.035 paar ad f 435.703 tegen 193.135 ad f 458 096 in Juni 1929 en 239.455 paar ad 1608 837 de vorige maand (Mei 1929). De uitvoer in juni 1930 bedroeg 26 303 paar ad f 137.368 tegen 44 997 paar ad f265 201 in Juni 1929 en 36.176 paar ad f212.334 In de vorige maand (Mei 1929) Per zakflacon Vullen van ledige zakflaconsf 0.60 Anno 1882. Tel. 173 VBEmsamaesmi^m e Schoensyndicaat in Tsjecho.Slowakije. Het syndicaat, aan de oprichting waarvan ongeveer drie jaren werd gewerkt, zal zich o.a. hoofdzakelp met de vraag van den uitvoer van vlechtschoenen naar Amerika bezig houden. De exporteurs zullen, wat de beta- lings— en verkoopcondities aangaat, gemeenschappelijk voorgaan. Het syndicaat zal ook het onderzoek naar de soliditeit der afnemers ten doel hebben. De firma's zullen geheel vrij zijn in de winning van orderstevens wat de prijzen betreft zullen zij een ge deeltelljke vrijheid van handelen hebben. De leerlooiers—sectie verleent ook haar medewerking. In de toekomst zal aan de verdere uitbreiding van het syndicaat worden gewerkt. Tot president werd benoemd Otto Tanzer en tot vice—presidenten Kopéi en Stepanek. 36 firma's traden toe. N. L. I. De wegen in het Land van Altena. Te Andel zal Zaterdagmiddag a s. ten 3 uur een vergadering worden gehouden, teneinde het vraagstuk van wegenverbetering in het Land van Altena nader onder de oogen te zien. Tot deze vergadering zijn o.m. burge meesters en hooggeplaatste autoriteiten uitgenoodigd. Prov. Ct. Tuinbouw in het Land van Altena. Reeds meer dan eens is opgemerkt, dat in het Land van Atena de tuin bouw zich meer en meer ontwikkelt. Geen wonder. De bodem is door natuurlijke vruchtbaarheid geschikt voor groententeelt. En dat is van groot belang. De planten toch stellen groote eischen aan den grond en hebben massa's plantenvoedsel noodig De lage, vlakke ligging van het Land van Altena maakt, dat het water gemak kelijk de plantenwortels kan bereiken. En mocht soms in '4 warme jaar getijden een kortere of lagere periode van droogte zich doen gevoelen, dan behoeft de groententeelt nog niet te mislukken, al is 't nu juist het tegen- overgesteide gevalde aanhoudende regens hebben schade genoeg ver oorzaakt aan de veldgewassen. Boven dien kunnen de producten uit het Land van Altena worden vervoerd naar veilingen als Qorinchem en Dru- nen, al moeten de transportmiddelen en vooral de wegen nog zeer worden verbeterd. De warmoezerij kan hier dus in onze streken een goede toekomst hebben. Natuurlijk zijn de tuinders gehouden producten te kweeken van goede kwaliteit en te zorgen voor goede verpakking. Aan dit laatste wordt gelukkig hoe langer hoe meer aandacht besteed. De organisaties van tuinbouw in 't Land van Altena zullen in de toe komst moeten zorgen voor goede buitenlandsche handelsbetrekkingen. De cultuur kan zoo afgezien van crisistoestanden, loonend worden. De bodem toch is op de meeste plaatsen geschikt. Wel eischt die bodem groote hoeveelheden mest, meer dan de landbouwers zich gewoonlijk voor stellen. Maar de grond brengt bij tuinbouwgebrulk in normale omstan digheden meer op. Tevens zijn voor deze cultuur meer handen noodig, dan voor het landbouwbedrijf, omdat a h.w. elke plant afzonderlijk behandeld moet worden en verzorgd. Zoo zouden vele arbeiders uit het Land van Altena niet meer op andere plaatsen werk behoeven te zoeken, en groote armoede kon worden voorkomen, daar steeds den geheelen zomer en winter werk is te krijgen. Nu kan zoo maar niet aangegeven worden, welk gedeelte van het Land van Altena geschikt is voor een bepaalde cultuur. De boer neme b.v, in hei klein zeif proeven, om zoo le weten te komen, voor welke cultuur hei land het meest is geschikt. Hij lette ook op den waterstand. Is deze b.v. 1 M. beneden de oppervlakte, dan is nog normale plantengroei te verwach ten. Verder kan gezegd, dat in het Land van Altena de teelt van kool gelukt. Andere producten, die hier een goeden voedingsbodem zullen vin den en reeds gevonden hebben, zijn sla, stokboonen, princessebocnen, aardbeien, tomaten, etc. DRUNEN. Ter gelegenheid van het eind van het schooljaar had gisteren de groote prijsuitreiking plaats. Om 10 uur arriveerden de onderwijzers met de jongens in de groote zaal der Jongenscongregatie, aiwaar de genoo- digden bijeen waren. De ZeerEetw heer Pastoor Qoosens, sprak een hartelijk woord tot de jongens. Vervolgens werden alle prijzen uitgereikt meteen vermelding der punten. Namens de leerlingen werd door iljpelaar dank gebracht aan de Zeer Eerw. heer Pas toor voor de schoone prijzen geschon ken. Vervolgens werd door den Zeer- Eerw. heer Pastoor dank gebracht aan de onderwijzers die steeds met veel moeite en opoffering, de jongens heb ben moeten leeren. Tot de jongens die de school verlaten werd een woord van dank gericht voor hun ijver en vlijt. ZEerw.sprakden wenech uit dat zij steeds godsdienstig zuiien leven en hun verderen leven zuilen dooi brengen, als echte mannen De etre prijs werd toegekend aan j Pul les van de hoogste klas. en O van Qorkum laagste klas A.s. Zondag zal In alle H. Mis sen een collecte worden gehouden door de ZeerEerw. heer van Tilburg, voor een nieuwe kerk te Woensel. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A. s. Zondag des voormiddag3 half 10 en des namiddags 2 uur hoopt In de Ned. Herv. Kerk alhier in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. Fokkema. In de Oeref. Kerk hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half zes op te treden candidaai Vos van Soest. De leden van de Ned. Herv. I Knapenvereenlging „Samuel" alhier zullen Vrijdag 15 Aagustus onder ge leide van hun leiders 'n plezierreisje naar Amsterdam maken. De Chr. Gemengde Zangvereen. „Excelsior" maakt Vrijdag 15 Aug. a.s. I per autobus 'n uitstapje naar Antwer pen, alwaar een bezoek aan de Wereldtentoonstelling zal gebracht worden. VRIJH.—CAPELLE. Zondag 3 Aug. a.s. hoopt in de Oeref. Kerk op le treden Ds. Menkes van Qenderen, des morgens half tien en 's middags half drie CAPELLE. De vorige week opge richte voetbalvereeniging „Exelsior" heeft een terrein gehuurd van O. Stam, j gelegen naast het zgn. „Bergsche pad." Tot secretaris der vereeniging is be noemd de heer M. Mesch. rijke beslissing voor de veehouders is verkregen door de activiteit van het bestuur der afdeeling Capelle der Noordbr. Mij. van Landbouw, speciaal van haren secretaris alhier. WASPIK. Voor den Vleeschkeurings- dienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 33 varkens en 7 runderen. Door den Heer H. Smits Is aan Burgemeester en Wethouders ingevolge de Hinderwet vergunning gevraagd tot het plaatsen van een electro—iand- bouwmotor van 3 P.K. Naar wij vernemen, zal de Missie- tentoonstelling welke op 15, 16 en 17 Augustus a s. In het Patronaatsgebouw wordt gehouden, worden bezocht door Z.D.H. Monseigneur Pacificus Bos. RAAMSDONK. De najaarskeuting van dekhengsten zal dit jaar gehouden worden voor het type trekpaard te 's Hertogenbosch op Donderdag 16 Oct. a.s. om 9 v.m. en te Zevenbergen op Vrijdag 17 October a s, om l'/2 uur n.m. De RK. Zang- en Tooneelver- eenlging „Laetitia" zal op Zondag 10 Augustus a.s. een uitstapje maken naar Antwerpen en er de Tentoonstelling bezoeken. Bij de plaatselijke arbeidsbeurs stonden de vorige week als werkloos ingeschreven 18 grondwerkers, de meesten waren werkloos vanwege het slechte weer. Onze gemeente is tot nog toe vrij gebleven van de gevreesde ziekte mond- en klauwzeer onder het vee. n onze naburige gemeenten Ooster- ïout en Waspik zijn echter een paar gevallen geconstateerd in den loop dezer week, Aan C. J. van Strien is vergun ning verleend tot het bouwen van een schuur aan de Lomboksteeg ach ter zijn woning en aan M. Bouwens tot het vernieuwen van het dak zijner woning aan de Vlaaikensstraat. RAAMSQONKSVEER. Aan de aan nemer P. Lodewikus en Zonen alhier is gegund het bouwen van een gym nastieklokaal aan de Mr. van Cooth- straat te Waalwijk voor een bedrag van f 12977. In ons'nummer van 1.1. Zaterdag hebben we medegedeeld dat vergun ningsbewijzen kunnen worden afge geven voor 't vervoer van hoornvee uit 't met mond- en klauwzeer be smette gebied. Volledigheidshalve kunnen we hier nog aan toevoegen, dat deze belang- De pontwachter A. den Dunnen is met ingang van heden 1 Aug. be noemd in gelijke betrekking te Moer dijk. Naar we vernemen zal alhier de 50e verjaardag van H.M. de Koningin met grooten luister gevierd worden. Een Oranje—comilé is reeds gevormd, maar het is nog niet klaar met het uitwerken van het programma. Dit kunnen we reeds meedeelen dat er plannen zijn toi het houden van een optocht, volksspelen, concerten, enz. ''MADE. Op 31 Augustus a.s. hoopt de heer W. Sikken, candidaai tot den Heiligen Dienst te Qroningen in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn intrede te doen, na vooraf bevestigd te zijn door Ds. J. v. d. Wale van Qroningen. DUSSEN Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 5 Augustus a.s. des namiddags ten 3 uur (Zomertijd). Agenda 1. ingekomen stukken en mededee iingen. 2. Vasteiling verordening op de heffing en invordering van opcenten op de Personeele Belasting. 3. Intrekking der verordeningen op de Zakelijke Bedrijfsbelasting. 4. Wijziging der verordening ex art. 13 der L O.—wet 1920, 5 Afschrijving hondenbelasting. N1EUWKU1JK. Tot broedermeesier van de Processie Heusden—Kevelaar werd alhier benoemd de heer Adr. van den Oord. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 2 Aug. 1930. A.s. Zondag en Maandag is er in de R.K. Meisjesschool tentoonstelling van wat de leerlingen der verschillende cursussen—handwerken onder leiding van de Eerw. Zuster Aniceta in den loop van hel afgeloopen jaar vervaar digden. Uit de oud-leerlifigen der Eerw. Zuster Assisio, hoofd der R.K. Meisjes school, die 8 Sept. e.k. voor 50 jaren hare intrede deed in de congregatie van O. L, Vrouw te Tilburg, heeft zich een comité gevormd, om haar Eerw. dien dag een passende hulde te be reiden. De scherpschuttersvereeniglng „St. Blasius" verwierf op het bonds- concours te Herpt den 6en korpsprljs. Tevens behaalde het lid P. v. d. Vloer een personeelen prijs. Zaterdagavond ter gelegenheid van de verjaring van H M. de Konin gin-Moeder geeft de R.K. Fanfare een uitvoering op de Vischmarkt. De Damesnaaivereeniging Dorcas maakt 13 Aug. e.k. een uitstapje naar Nijmegen en omstreken. Morgenavond komt de Raad in openb. vergadering bijeen. Op de agenda komen 12 verschillende punten voor. De jongjuffr. P. Baaljens slaagde le Breda voor het examen U L.O, SPORT. VOETBAL. JULIANA. Zondag a.s. worden de Bekerwed strijden voortgezet en komen weder 4 vereenigingen in den strijd. 2 uur. RWB2—Kaatsh. Boljsl. 3'/2 uur. HEC 2. Eensgezind 1 's Bosch. Beide wedstrijden beloven spannend te worden daar deze vereenigingen ook in de afgeloopen competitie elkaar reeds hebben ontmoet en zullen de supporters der deelnemende vereenigin gen niet ontbreken om hun favovieten aan te moedigen.Den voetballiefhebbers slaan weer enkele mooie wedstrijden te wachten. Deze wedstrijden worden geleid door scheidsrechter jacobs uit Tilburg. SPRANG. De voetbalvereeniging DVO alhier speelde j.l. Woensdagavond 'n vriend schappelijke wedstrijd tegen Excelsior uit Capelle. De uitslag was 7—2 in het voordeel van Excelsior. Uruguay slaat Argentinië. Een 4—2 zege. MONTEVIDEO, 30 Juli. - Heden werd alhier de finale gespeeld van het groote voetbaltournooi tusschen Argen tinië en Uruguay, Bij de rust leidden de Argentijnen met 2—1 doch in 4e tweede helft wist Uruguay den achterstand teniet te doen om ten slotte met 4—2 te winnen. KORFBAL. SPRANG. Onze Korfbalvereeniging NEO alhier speelt a. s. Zaterdagmiddag 5 uur op haar terrein aan het Oosieinde een competitiewedstrijd voor den Brab. Korfbaibond tegen de Kotfbalvereeo. ESV uit Eindhoven. DUIVENSPORT. NIEUWKUIK, De gehouden wedvlucht van de postduivenvereeniglug OVV met jonge duiven vanuit Lier had tot uitslag H Kiviets 1-8-10-19. A Samuels 2911 18—21. Th van Eethen 3_4-6 12—16 17. B Kiviets 5- 22 Th v d Geld 13—14. H de Boni 7. A Cooien 15. A Roestenburg 20. le get. H de Bont. le Koningsp. H Kiviets. 2e Koningsp. A Samuels. De wedvlucht vanuit Vilvoorde was A Samuels 1 10 11 13. H Kiviets 2-3-19 A Cooien 4-5-17. A Roes tenburg 6—17. Th van Eethen 8—14 15-16. C Kookn 9-12. Th v d Qeid 18. le get A Samuels, le Koningp. A Samuels. 2e Koningsp. H Kiviets. MOTORSPORT. Oud—Heusden. Tijdens het onweer van eergisteren werd hier in de wei een rund van Th. B. doodelljk door den bliksem getroffen. De Internationale Zesdaagsche. De tweede dag hebben de Hd» landsch rijders met bandenpech te kampen gehad, terwijl een rijder moest uitvallen. Het Engelsche A team viel uit, daar de leider moest opgeven. Qeen enkel team is Ihans nog zonder strafpunten, zoodat het Hollandsche Ariel team nog een goede kans maakt (mei 24 straf punten). De derde dag ging het naar Stresa (Italië). Deze dag bracht een ware slachting onder de deelnemers, zoo sterk zelfs, dat de Engelschen zijn uitgeschakeld. De Hollanders hielden zich schitte rend, enkele rijders wisten ondanks iekkebanden toch nog op tijd binnen te loopen. Het Ariel team staat er nog zeer gunstig voor. Algyneen wordt de organisatie geroemd, de toestand der wegen liet evenwel te wenschen over, terwijl het rijden bemoeilijkt werd door mist in de bergen. De vierde dag gaat de rit door naar Qrenoble. BURGERLIJKE STAND. WASPIK. Geboren. Ida M F dochter van Cornells A Sprangers en Anna E de Wit. Gijsberius zoon van Dirk Rozen- I brand en Petronella C Suos. Overleden. Jacobus P W Hentzen 83 jaar. Qerardus R. Verhulst, echtgen. van Jacoba Gennesen. WAALWIJK. Geboren Antonlus Adrlanus z. v. A. de Kloe en A. Lammers Elisabeth Qerarda Maria d. v. P. J. Dupont en C. M. v. d. Heijden Angelina Jacoba d. v. P. O Verhelst en J. A. van Engelen. Overleden Oeene. Huwelijksaangiften Oeene. Huwelijken Oeene. Vertrokken F. v. d. Hoven naar Drunen H. v. d. Hoek naar Rot terdam A. Rinder naar 's-Bosch Willi Mieske naar Vught H. M. Scholte en gezin naar Schijndel V. Leupi naar Ludwigshafen L. Weisstach naar Brail (D.) Ingekomen M. v. Qiersbergen en gezin van Drunen A. J. P. Verster van Breda M. J, A. v. d. Linden van Keulen. Heeren die gewoon zijn na het scheren zich even te poederen, maken gaarne gebruik van Purolpoeder, dat varzachtend en gezond voor de huid is. Prijs 45 ct. per doos §n evenals Purol verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Waalwijk, 31 Juli 1930. Eieren 6—7 ct. Varkens f 15—f 19. NIEUW NOOD!

Echo van het Zuiden | 1930 | | pagina 9